Reklama

středa 14. srpna 2019

Svědek u soudu nesmí lhát, a jak to bylo u soudu v Jihlavě

Alena Vitásková
14. 8. 2019
Na nesčetné dotazy občanů považuji za nutné, veřejnost informovat o uplynulém soudním líčení, které probíhalo ve dnech 12. a 13. srpna 2019 u Okresního soudu v Jihlavě. Kauza je ve věci jmenování JUDr. Renaty Vesecké Ph.D. do funkce místopředsedkyně ERÚ pro věci právní. Dle žalobce Kamila Špeldy se Alena Vitásková (v té době předsedkyně ERÚ) dopustila zločinu, protože Renáta Vesecká (bývalá nejvyšší státní zástupkyně) nesplňovala podmínky pro výkon funkce místopředsedkyně na ERÚ pro věci právní.


· Na „trestný čin“ upozornil zaměstnanec ČEZ a.s. Pavel Prokeš tím, že v závěru roku 2014 podal trestní oznámení (krátce po jmenování Vesecké)
· Příslušná PČR s šetřením nespěchala, pravděpodobně se domnívala, že se o trestný čin nejedná
· Vyšetřování převzala protikorupční policie Hradec Králové a dozorový státní zástupce Kamil Špelda (několik měsíců před obžalobou Vitáskové povýšen tehdejší ministryni Válkovou)
· Pro jmenovací dekret Vesecké přijelo na ERÚ několik desítek policistů
· V roce 2015 Vitásková obviněna a následně Kamilem Špeldou obžalována
· Soudní líčení bylo zahájeno v srpnu 2018 a zanedlouho padl nepravomocný rozsudek podmíněný trest 3,5 roku………
· Všichni se proti rozsudku odvolali
· Advokát Vitáskové doc. T. Gřivna – požadoval zproštění
· Státní zástupce Špelda požadoval nepodmíněný trest – vězení s ostrahou a náhradu „škody“ tj. mzdu Vesecké včetně odvodu na sociální a zdravotní pojištění
· Krajský soud v Brně – odvolací soud - vrátil celou kauzu zpět k prvoinstančnímu soudu do Jihlavy k dalšímu dokazování
· Zda Vitásková jednala v zájmu ERÚ(zajistit chod kvalifikovanými pracovníky) a ve veřejném zájmu, jak se po celou dobu procesu obhajovala
· nebo chtěla bývalé nejvyšší státní zástupkyni, přednášející trestní právo na vysoké škole a úspěšné advokátce vytvořit prospěch (Renátě Vesecké)

O dokazování šlo celé dva dny a vystřídala se celá škála svědků, jak z řad stávajících či bývalých zaměstnanců ERÚ, tak nejvyšších pater státního zastupitelství, či justice.

Monstr proces s Vitáskovou probíhal za účasti médií. Rozruch způsobilo jen několik málo věcí a pravděpodobně ještě způsobí. Pan soudce všechny velmi podrobně poučil, že nesmí lhát. V této chvíli připravujeme důkazy, že jeden svědek prokazatelně lhal. Tak uvidíme, jak se s tím státní zástupce Kamil Špelda popasuje.

Veřejnost se hlavního líčení téměř neúčastnila. Odhaduji, že všechny lidi dnes zajímá neúnosný růst cen energií, růst energetické chudoby. Počátkem letošního roku inicioval Institut Aleny Vitáskové Ústavní stížnost na vysoké ceny energií, která byla podána. Občany dále zajímá, proč se odehrál „masakr“ na ERÚ před pár dny a proč se tam vrátili z velké části ti, kteří byli spolutvůrci podpor pro obnovitelné zdroje, kdy se částka začíná šplhat k bilionu korun. A my všichni tento byznys pro pár „chytrolínů“ platíme z vlastní kapsy. Všechny spotřebitele energií pochopitelně zajímá, jak byli poškozeni, když na jejich úkor ERÚ vycházel vstříc některým subjektům na energetickém trhu, jak nedávno sdělil ministr průmyslu a obchodu Havlíček a jeho slova potvrdil premiér Babiš. Občany zajímá, jak je stát odškodní, když byli poškozeni a stát to přiznal.

Také lidi zajímá, proč je Vitásková stále tahána po soudech. Je to proto, že poukázala na zločiny kolem energetiky? Na vysávání kapes těch nejchudších, těch nejzranitelnějších, kteří se nemohou bránit? Je to tím, že po celou dobu bránila a stále brání mlčící většinu?

Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV
Institut Aleny Vitáskové z.s.
Záhřebská 30
120 00 Praha 2 - Vinohrady

69 komentářů :

 1. Nepřizpůsobivá běženkyně jde na Letnou – v žoldu ideo-diversních centrál, stejně jako Milion chvilkařů!

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  Co se děje v té kavárenské Praze, to už přestává všechno!
  Právě v tuto chvíli na smutně proslulou Letnou směřuje nepřizpůsobivá běženkyně – prý Francouzka (chá, chá, podívejte se na její barvu!).


  Kdo toto nechutné představení platí?
  No to je přece jasné – stejné euroamerické ideo-diversní centrály, které platí brutální protistátní a protisocialistické srazy Milionu chvilkařů. (A před 30 lety platily Havla a spol., během protistátního a protisocialistického puče na konci roku 1989.)

  Že kavárenští Pražáci té nepřizpůsobivé běženkyni (jménem Bongongo) tleskají, tomu se my horšolidi nedivíme. Sami Pražáci jsou nepřizpůsobivá menšina, a v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace, budou humánně odsunuti resp. zlikvidováni.

  Ovšem fakt, že zrovna tzv. Český rozhlas zprostředkovává takovou ODPORNOU reklamu na
  • běžence
  • jiné rasy
  • Pražáky
  • Letnou
  • kapitalismus a demokracii
  to je vážně ŠÍLENÉ.
  To je prostě HNUS!
  To prostě musí přestat.

  Ano, Český rozhlas toho jména hodný musí národu předávat zprávy o pilné práci našich národních Vůdců Miloše a Babiše, o úspěších Velikého Ruska, ČLR, KLDR a ostatních socialisticko-putinských zemí.
  Musí nám dávat informace o hrůzách, v nichž se zmítají kapitalisticko-demokratické země, o bídných podmínkách, v němž ZOUFALE živoří tamní proletariát.
  A ne tohleto Bongongo.

  Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemohu zde psati
   neb budu mazan-ti
   je to Venca co kazi informace
   co ja pindam ze sve palice
   proto rikam stale vice
   vice pice republice
   nepritele lidu jednou
   vsak birici predvedou
   bude konmi roztvrcen
   a psum pozdeji predhozen
   nebude jiz mazati
   neb v pekle bude zpivati
   svemu bohu Hebelsteinovi
   co ma rad Klebersteiny

   Smazat
  2. Radosto správně píšete před čím nás internacionální pomoc ochránila, no spíše, co oddálila. A představte si, že byli lidi, kteří si toho tenkrát nevážili! No dnes již tomu ti dnešní nemohou rozumět. To máte marný jim to vysvětlovat.

   Smazat
 2. Peníze pro neziskové organizace jsou, ale pro domovy seniorů či pro klokánky ne. Co s tím budeme dělat, odpovím si sám. Asi nic. Jen vy mě zajímalo, kdo platit Letnou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V případě Milionu chvilek to jsou zejména potomci esesáků, kteří mají zájem prolomit Benešovo dekrety.

   Benešová byla jejich hlavním cílem. Ta jim v tom brání.

   Navlíkli to na ni, že si ji tam dosadil zlý Babiš, aby zametla jeho údajné kauzy pod koberec.

   Potřebovali by tam dosadit zase nějakého takového poddajného vítače Pelikána. Bezpodmínečně poslušného příkazům CIA, jako například, když protiprávně vydal toho ruského hackera do USA.

   Stejným způsobem již obsadili (ne jen ti potomci essesáků) vedení dříve dvou nejvýznamnějších stran - ODS a ČSSD. Z ODS musel Klaus ml. odejít. Z ČSSD je právě vypoklonkováván Foldyna.

   Koho, že poslouchá Hamáček. Koukněte se do personální struktury Sorosovo Aspen institutu!!!

   Smazat
  2. 11:08 s těmi potomky SSáků mně to nesedí, to by byl paradox, vždyť ve vedení Úchylek jsou dva židovští soudruzi prověření pražskou kavárnou. Lepší tam už neměli :-)

   Smazat
 3. Já osobně bych uvítal konkrétní jména chytrolínů-pravděpodobně z řad bývalých z let 2005-11 nebo možná stávajích poslanců .
  Co vy na toto čtenáři NR ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Alternativní paměť národa ? Proč ne.

   Smazat
  2. Jelikož jsme tam, kde už jsme byli, občané se opět dělí na MY a ONI. Tak vytvořme si i naši Paměť. Prosím o solidnost, pavlačové plky nebertme.

   Smazat
 4. Pan Klaus říkával, že musíme vytvořit vrstvu bohatých, aby peníze od nich pak mohly prokapávat k chudým. Hýčkejme si proto své solární barony a neremcejme nad zdražováním energií. Až se boháči na nás řádně napasou, potom se určitě budeme mít dobře i my.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já mám lepší nápad,co tak vypustit solární barony na oplocenou louku a já bych seděl na posedu a jak by se napásli našich peněz tak jako škodnou-například divoká prasata-bych je jednoho po druhém odstřelil,to by se vám nelíbilo ?

   Smazat
  2. Jen ty jména solárních a poslaneckých hajzlů mi tady chybí.

   Smazat
  3. ano my mame narok pařit se sami mezi sebou žadny přirozeny vyběr už jen protože udajni odbornici se jmenuji sami sebou ke korytum ale za to nemuže ani samozvana panička vitasek za to muže nova radoby šlechta kterou porodil veškrnuv sametovy převrat z překabatěnych loupežniku a podvodniku skutečnych vitězu s rudou knižkou a lide jasali jak smyslu zbaveni a dokonce skandovali něco o lasce a pravdě

   Smazat
  4. Jen ty kapky pořád nepřichází …. Čím to bude?

   Smazat
 5. Děkuji Aleně Vitáskové, že se nevzdává a držím palce až doufám ke zdárnému konci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dovolte prosím, abych se k Vám připojil a také paní Aleně Vitáskové poděkoval za její statečnost i za to, že chránila jak mohla nejlépe, naše peněženky před všeho schopnými lotry. Věřím, že soud vyhraje, ale mám o ni obavu, protože nevěřím v nestrannost ani v nezávislost soudů. Ti nejčestnější lidé jsou stíháni, zloději beztrestně kradou dále. To je realita uplynulých téměř třiceti let a je to realita dneška. Kdo za všechna ta bezpráví kdy bude potrestán, nebo aspoň, kdy už stav naprostého bezpráví skončí? Hned tak to asi nebude. Je mi nanic z lidí, kteří zde konstruují obvinění snad ze slepé nenávisti k slušným lidem (závidí jim možná, že jsou na rozdíl od nich slušní a čestní), snad to dělají za peníze, snad někomu ustupují, protože jsou vydíráni.
   Paní Aleno, jste vyjímečná statečná žena. Neklesejte prosím na mysli! Bojí se Vás, proto si neustále vymýšlí obvinění, abyste neměla čas, sílu ani chuť odhalovat jejich levárny. Protože jste žena, těžko na Vás mohli vykonstruovat obvinění ze znásilnění, jako např. na pana Juliana Assagne, tak vykonstruovali jiná, stejně nesmyslná obvinění.
   Nezbývá, než Vám držet palce a doufat, že tento boj se smečkou podlých lotrů také vyhrajete! Držím Vám palce!

   Smazat
  2. Alena Vitásková by byla dobrý president.

   Smazat
 6. 20:10
  Připomíná mi to pindy typu..NA ZEMI JSI TRPĚL,ALE KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ TI TO VYNAHRADÍ.

  OdpovědětSmazat
 7. Tak to je síla!
  Zdravím, dnes jsem si po delší době zapnula televizi a opět slyšela , co stojí stát důchodci a jak budou zatěžovat stát v budoucnu. A jelikož jsem nikdy nikde neslyšela, co stojí stát platy našich moudrých nahoře, tak jsem se rozhodla si to spočítat sama. Čísla jsem našla na internetu, doufám, že jsou správná, koneckonců si to můžete zkontrolovat sami. Počítejte prosím se mno u, zd a j sem někde neudělala chybu. Počítám ZÁKLADNÍ platy, BEZ náhrad a ostatních výhod a prebend.
  Měsíčně :
  prezident ...................................252 700
  premier ......................................203 600

  1.místopředseda vlády..........................174 800
  místopředseda vlády........................ .174 800

  12 ministrů po 144 600 ............ 1735 200
  senát a parlament mají dohromady 281 členů
  z toho :
  předseda senátu .................... .203 600

  1.místopředseda..................................144 600

  3 místopředsedové po 144 600 ............... 433 800

  předseda parlamentu...............................203 600

  1.místopředseda..................................144 600
  4 místopředsedové po 144600.......................578 400

  18 předsedů výborů po 106 700 ............. .1 920 600

  a zbývajících 252 poslanců a senátorů po 75 90
  .19 126 800
  celkem měsíční náklady .........................25 297 100
  za ROK ... 25 297 100 x 12...............30 003 565 200
  slovy:
  TŘICET MILIARD TŘI MILIONY PĚTSET ŠEDESÁT PĚT TICÍC DVĚSTĚ korun pro 297 tajtrlíků.
  K tomu myslím není co dodat, lide důchodcovský ...
  ...a to se vychloubají, že přidají v tomto roce od ledna 2019 penze v průměru o 900,- Kč, a další koruny, ale o kolik všechno podraží, to je jim u pr...le! Oni mají svoje jisté!!! A určitě si nezapomenou přidat,je inflace a sněmovní jídelna je "drahá" !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte to dobře, až na ten závěrečný výsledek. Zde jste se sekla o dvě nuly do plusu. Správně je to 300 milionů, ne 30 miliard. Ale k tomu jsou ještě náhrady za služební byty, cestovné náhrady, různé "poznávací" ( turistické ) cesty po světě, platy asistentů a jiné, takže se snadno dostaneme k cifře cca 1 miliarda Kč.

   Smazat
  2. Ať už tam ta chybička, která se vloudí, je, nebo není, to je vlastně úplně jedno, protože ti naši drazí politici, jsou i zadarmo drahý. Slušné lidi typu president, pan Veleba, Foldyna, Doubrava, Klaus jr, Okamura, jen tak vybráni namátkou, mezi ně nepočítám.

   Smazat
  3. A kolik nas poplatniky stojí ZBYTEČNÝ SENÁT???!!!!

   Smazat
  4. Platy těch lidí nejsou nic proti tomu, co stojí ten celý provoz s jejich výdajemi...

   Smazat
  5. Navíc bakšiš za židle v kontrolních orgánech, v radách polostátních firem.

   Smazat
  6. Nedovedu odhadnout, ale určitě něco stojí naše mírové sbory v Afganistánu a jiných tramtariích. Kdyby raději doma bojovali s kůrovcem, nebo s jinými pohromami a neřešili demokrakcií v Asii. Právě slyším v rádiu, že tam naši umučili domorodce. Ještě, že na to přišli Amíci, tak ten průšvih nezametou pod koberec. Naše reprezentace státu stojí hodně peněz a končí ostudou, klesli jsme už za Balkán.

   Smazat
  7. 20:31 Takovy dement jako ty si snad ani neumi dojit pro davky na pracak. To je neuveritelne jake vemeno, ktere ani neumi pocitat by chtelo vladnout. Jsi neuveritelne rude hovado:-)

   Smazat
  8. 18:55 A ty jsi silně retardovaný se silnou progresí (byť placený erárem) agent Pepek Vyskoč.

   Smazat
 8. bohužel je tam řádová chyba

  OdpovědětSmazat
 9. Proč hořekujete, PH přece zlevnily v průměru o cca 20 haléřů. V.J.H

  OdpovědětSmazat
 10. Ještě pár slov k těm zveřejněným platům. Bylo by zajímavé znát platy takových bafuňářů jako např. ředitel "objektivní" ČT a ČRO a jejich poskoků, ředitele ČP /ve srovnání doručovatelek,které ho živí/. České dráhy atd. Souhlasím s úsporami na neziskovkách, což je také v mnoha případech bezva živobytí a trafiky pro "zasloužilé".

  OdpovědětSmazat
 11. Tak se ztrapnit, hloupá bábo...
  Toto má být ten produkt toho skvělého socialistického školství?

  OdpovědětSmazat
 12. 21:28
  Genitálni a inkluzivní v celém příspěvku!
  Styď se ty jednobuněčnej havlo(Š)moulo!☺

  OdpovědětSmazat
 13. Co má smysl vědět,je číslo, co vyjadřuje náklady na správu státu.Včetně té bandy v Bruselu.Jsme země jak dlaň,ale úředníků jak pro velmoc.A armáda,to je teprve nesmyslná černá díra,....

  OdpovědětSmazat
 14. Mnoho psů zajícova smrt. Lidi ve složkách činných v trestním řízení si neuvědomují hloubku tohoto přísloví.
  Byť sami přisátí na státní vemeno nečině přihlížejí, ba naopak napomáhají ekonomické smrti svého hostitele. Místo, aby ho bránili ve svém vlastním zájmu. Skutečně tragikomická situace.

  OdpovědětSmazat
 15. Co to je "Kamil Spelda", komu ta vec (kamil spelda) slouzi ?! Jak se rika: "na kazde prase se vari voda" !!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
 16. Jmenováním Šmardy by se prezident dopustil stejného "zločinu" jako paní Vitásková. Proto nemůže Šmardu jmenovat. Případ Vesecká Vitásková by posloužil naší "nezávislé" justici jako precedens.

  OdpovědětSmazat
 17. Ta podvodnice ještě nesedí? Kolik to muselo stát tu paní? Soudy dělají svoji práci opravdu špatně. Kdo se kámoší s hradním ... tomu se nic nestane !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní vlastníci akcií solárních elektráren jsou "právem" naštvaní. Jak to říkal komoří Lang, jak mně sáhne někdo na majetek, tak to jde sranda stranou. Problém je v tom, že daňové poplatníky to štve, zlodějina je placená z jejich peněz.

   Smazat
 18. 9,08
  A proč nesedí Kraďousek,Nečas,Tupolánek,Chadimová a ta posraná havloklika???!!!!!Ty seš blbej,jak daleko vidíš a ještě za roh!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:03 Hlupáku, asi proto, že na ně nic nikdo nemá. Pokud máš ty, tak je tvojí povinností to oznámit, poté je mohou stíhat. Rozumíš ty tupé hovado smajlíku.

   Smazat
  2. 11,18
   Joooo nemá nebo mít nechce ty vohone slabomyslnej????!!!!To je TA POHADRÁKOVÁ neZÁVISLOST českých soudců!

   Smazat
 19. Pro ty co chtějí znát jména prasat,kteří hlasovali pro solární podvod je tato adresa:
  tzv.poslanci
  http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=38530
  tady je senát
  http://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/historie?T=362&O=7
  jmenovitě


  ČSSD

  A Vlastimil Aubrecht
  A Robin Böhnisch
  A Vladimír Čada
  A Pavel Dostál
  A Milan Ekert
  A Václav Grüner
  A Michal Hašek
  A Josef Hojdar
  A Pavel Hönig
  A Petr Ibl
  A Zdeněk Jičínský
  A Miloslav Kala
  A Miroslav Kapoun
  A Jan Kavan
  A Zdeněk Koudelka
  A Jaroslav Krákora
  A Karel Kratochvíle
  A Stanislav Křeček
  A Jitka Kupčová
  A Miloš Kužvart
  A Petr Lachnit
  A Vladimír Laštůvka
  A Antonín Macháček
  A Radko Martínek
  A Miloš Máša
  A Miloš Melčák
  A Alfréd Michalík
  A Josef Mikuta
  A Dagmar Mocová
  A Oldřich Němec
  A Hana Orgoníková
  A Břetislav Petr
  A Petr Rafaj
  A Josef Řihák
  A Antonín Seďa
  A Ladislav Skopal
  A Evžen Snítilý
  A František Strnad
  A Miroslav Svoboda
  A Antonín Sýkora
  A Hana Šedivá
  A Iva Šedivá
  A Zdeněk Škromach
  A Karel Šplíchal
  A Miloš Titz
  A Rudolf Tomíček
  A Jiří Třešňák
  A Radim Turek
  A Jiří Václavek
  A Miroslav Váňa
  A Miloslav Vlček
  A František Vnouček
  A Jitka Vojtilová
  A Václav Votava
  A Lubomír Zaorálek
  A Eduard Zeman
  A Petr Zgarba

  A Vlastislav Antolák
  A Marta Bayerová
  A Zuzka Bebarová Rujbrová
  A František Beneš
  A Milan Bičík
  A Petr Braný
  A Alexander Černý
  A Vlastimil Dlab
  A Jiří Dolejš
  A Václav Exner
  A Vojtěch Filip
  A Václav Frank
  A Stanislav Grospič
  A Vladimír Koníček
  A Pavel Kováčik
  A Ivana Levá
  A Josef Mandík
  A Josef Šenfeld
  A Josef Švarcbek
  A Ladislav Urban
  A Antonín Zralý

  KDU-ČSL A Jan Grůza
  A Vilém Holáň
  A Ludvík Hovorka
  A Josef Janeček
  A Miroslav Kalousek
  A Jan Kasal
  A Jaroslav Lobkowicz
  A Vlasta Parkanová
  A Vladimír Říha
  A Pavel Severa
  A Cyril Svoboda
  A Jan Škopík
  A Michaela Šojdrová
  A Ladislav Šustr
  A Jaromír Talíř
  A Josef Vícha
  A Ivo Vykydal

  US-DEU A Svatopluk Karásek
  A Karel Kühnl
  A Pavel Němec
  A Vlastimil Ostrý
  A František Pelc
  A Robert Vokáč

  Nezařazení (A Ano: 1)

  A Tomáš Vrbík

  senát
  A Milan Bureš A Pavel Čáslava A Pavel Eybert A Daniela Filipiová
  A Tomáš Grulich A Jan Hálek A Zdeněk Janalík A Liana Janáčková
  A Tomáš Jirsa A Vítězslav Jonáš 0 Tomáš Julínek A Tomáš Kladívko
  A Jaroslav Kubera A Bedřich Moldan A Jan Nádvorník
  A Jiří Nedoma A Jiří Oberfalzer A Petr Pakosta A Alena Palečková
  A Jiří Pospíšil A Luděk Sefzig 0 Vlastimil Sehnal A Zdeněk Schwarz
  A Přemysl Sobotka 0 Jiří Stříteský A Pavel Sušický A Karel Šebek A Miroslav Škaloud A Tomáš Töpfer
  A Alena Venhodová A Václav Vlček A Jiří Žák
  A Miroslav Antl A Ivo Bárek A Jiří Bis A Jiří Dienstbier
  A Hana Doupovcová A Vladimír Dryml A Alena Gajdůšková A Petr Guziana
  A Jan Hajda A Marcel Chládek A Miloš Janeček A Jaromír Jermář
  A Karel Kapoun A Karel Korytář A Miroslav Krejča A Jiří Lajtoch
  A Pavel Lebeda A Miroslav Nenutil A Eva Richtrová A Jiřina Rippelová
  A Josef Řihák A Božena Sekaninová A Radek Sušil A Jaroslav Sykáček
  A Milan Štěch A Pavel Trpák A Otakar Veřovský A Petr Vícha
  A Dagmar Zvěřinová
  A Jan Horník A Adolf Jílek A Jana Juřenčáková
  A Soňa Paukrtová A Jaromír Štětina

  A Jiří Čunek A Václav Koukal A Petr Pithart
  A Vlastimil Balín A Marta Bayerová A Václav Homolka A Rostislav Slavotínek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně ani tak nezajímá jak kdo hlasoval ale kdo návrh připravil, kdo radil atd."Postněte" tyto informace, jmenné, ne obecné (vláda). V detailu se skrývá ďábel, který tahá za nitky.

   Smazat
  2. PS. pochybuji, že tyto informace získáte ani investikavci je nemají a souvislosti často unikají i BIS!

   Smazat
 20. A pro ty neznalé připomínám,že celou akci-zbohatnutí solárních hajzlů zorganizoval socan Milan Urban za vydatné pomoci dalšího socana Jana Mládka,Sobotky již nevěděl jak z tohoto podvodu na nás ven a samozřejmě do toho byl namočený Fiřt a další hajzlové mezi poslanci a lobisty.
  To, čím nás dnes media krmí včetně NR jsou výplody bez jediného jména VŠIMNĚTE SI TÉTO SKUTEČNOSTI ti hajzlové mají neskutečnou moc.

  OdpovědětSmazat
 21. Přiznejme si VŠICHNI, smyslem práce je vydělat peníze. To je SPOLEČNÝ BOD PRO VŠECHNY LIDI!
  A nyní nastupuje SELEKCE těch lidí. Tato selekce je vlastně rozdělení lidí podle spokojenosti s daným postavením a hlavně jejich AMBICEMI. Je však mnoho těch ambiciozních, kteří se pohybují "na hraně zákona" a nebo už i mimo zákon! Nu, aby to bylo pro ně jednodušší, tak se také zapojí do politiky. O špíně, která politiku provází, je zbytečné se zmiňovat, ví o ní téměř všichni.

  Jeden příměr ale uvedu, tí příměrem je BABIŠ!

  Útok na něj ze všech stran, hlavně Na jeho DOTACE! Kdo na něj útočí? Samozřejmě ti, kteří byli u moci a o tu moc ve volbách přišli. Jaký je SKUTEČNÝ DŮVOD ÚTOKŮ? Nechám na vás, ale předpokládám, že nemáte krátkou paměť.

  Abychom mohli (běžný lid) soudit BABIŠE ohledně dotací, bylo by VHODNÉ zveřejnit u 10ti NEJBOHATŠÍCH Čechů výši jejich dotací pro VŠECHNY jejich firmy, které mají ve svém portfoliu.

  TAKOVÉ SROVNÁNÍ JSEM JEŠTĚ VE SVÉM ŽIVOTĚ NEVIDĚL.
  Ale pro takové PIRÁTY by to byla hračka. Kapacity i vědomosti(?) na to jistě mají! Jen by se museli vystříhat zaujatosti a PRACOVAT S HOLÝMI FAKTY!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro Anonymní15. srpna 2019 11:11 chápu ten váš text tak,že to co hajzlové v letech 2005-8 vymysleli za podvod tím,že další hajzlové mohli nastavit vysoké výkupní ceny pro solární hajzle vy schvalujete ?

   Smazat
  2. 11:22- přešlápněte na "druhou nohu". 11:11 má pravdu, že "Bursíkovci" si to připravili pro sebe a nepočítali s "Babišem a spol."! Toho mezi sebou nechtějí, ujídá jim chlebíček a také není správně "košérní".

   Smazat
  3. 11:11
   Ta první vaše věta není pravdivá.Peníze vydělávají všichni spekulanti a přece nejsou schopni společnost živit.Poškozují ji přerozdělováním již vytvořených statků, jinou činnost nevyvíjejí.

   Smazat
 22. pro
  Anonymní15. srpna 2019 11:22Vážený, Problém je v tom, že vy jste VŮBEC NEPOCHOPIL smysl mého příspěvku.
  Doporučil bych vám ještě jednou, ale POZORNĚ a bez přesdudků přečíst znovu. Snad, když pochopíte smysl, tak alespoň ve své mysli se budete stydět za svou reakci

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemám se za co stydět a těm, co se to týkáposlaneckých a solárních podvodníků-jsou naše názory víte kde ? U p...e.Ti se nám vysmívají,protože nemají důvod mít strach.

   Smazat
 23. 11:11 Máte naprostou pravdu, co se týká Babiše, to je úmyslné odvádění pozornosti veřejnosti od klíčových problémů Česka. Stará garda tunelářů je díky němu bez tantiém pro sebe, ale i prostředků na provoz svého politického krytí (domovských politických stran, urgentní problém zejména pro ČSSD!). Nadto do Sněmovny přibyla i nová garda (Piráti), která se také hlásí o svůj obrok ve žlabu (i na komunální úrovni - viz Praha). Prostě, Babiš jim do zaběhnutého systému hodil vidle. Proto ta srdečná nenávist, proto je největším problémem dneška Čapí hnízdo :-) Na druhou stranu si v duchu představte, že místo Babiše třeba v budoucnu bude předsedou vlády někdo z následujících filutů: Hamáček (ČSSD), Fiala (ODS), Výborný (KDU-ČSL), Rakušan (STAN), Bartoš (Piráti), Pospíšil (TOP). U každého z těchto jmen mě doslova přechází mráz po zádech a jímá zoufalství. Mně stačí, že nám každý den odehrávají svoje divadelní výstupy v médiích. Moc bych si přál, aby to tak zůstalo i nadále, protože tato squadra azzurra rozhodně nesmí řídit tuto zemi!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pospíšil na Hrad! Ale leda tak na ten hrad z písku :-)

   Smazat
  2. 21:00 Pospíšil dostane svůj hrad v Písku u Otavy již v příštím roce. Financovat ho bude černokněžník Schwarzenberg :-)

   Smazat
 24. Neznám žádné konkrétní údaje, jen články z novin. Po podnikatelském debaklu ČEZu na Balkáně, odhaduji brzské SOS, ať skutečné či fingované, výsledkem bude nový majitel (za babku), který nám zdůvodní novou cenu KW a bude ze svých čudících elektráren exportovat KW pro Němce. Pokutu za CO zaplatíme v ceně my doma. Snad to je jen zlý sen.

  OdpovědětSmazat
 25. Stále tady postrádám jména soláních a poslaneckých hajzlů.

  OdpovědětSmazat
 26. Solární podvod byl dobře organizovaný a politicky podpořený tehdy především ODS / Topolánek a spol. / Tehdejší vedení ERU, konkrétně šéf p. Fiřt písemně opakovaně upozorňoval vládu, co může nastat v podporách, kdy "spadly" investice a najednou bylo "solárníků" jako naseto, především z řad politiků a poslanců, nebo jimi nastrčených osob, příbuzných a podobně!! Proto je nutné přesně vědět, kdo byl tehdejší "majitel" a jak a kam jdou podpory a ke komu směřují!! Bohužel mnoho solárních parků bylo ve spěchu prodáno / ČEZ , který se také do zlodějen zapojil!!/ , když majitelé zjistili, že se ně může poukázat, ale je možné, pokud bude dobrá vůle, zjistit a zveřejnit, kdo na solárech vydělal a vydělává do dnes!!!

  OdpovědětSmazat
 27. Pro Anonymní15. srpna 2019 20:05 ale je možné, pokud bude dobrá vůle, zjistit a zveřejnit, kdo na solárech vydělal a vydělává do dnes!!! Tou dobrou vůlí jste konkrétně měl na mysli koho ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kdopak asi bude tu vaši "dobrou vůli" prosazovat, kdYž to byl soudružský komplot pravice a levice (ODS a ČSSD), tj. "vyšší zájem" ziskustivců si ohlídal obě části politického spektra. Každý, kdo operuje tímto termínem je poněkud naivní. (p:S.: to jste zapomněl, jak Milan Urban donášel Tupolánkovi na jachtu v Itálii vychlazenou Plzeň? :-)

   Smazat
  2. A jména solárních hajzlů budou nebo strach je asi velký ?

   Smazat
  3. Já jsem skeptik, víte jak široká příbuzenstva mají solárbaroni ? Kolik meznámých jmen si přečteteme. Lepší by byla konfiskace bez náhrady. Ale to by se určitě rozklakal Demokratický blok s p. Kalouskem.

   Smazat
  4. Já nejsem skeptik,spíše bych si přál tyto lidi- spíše hajzly a zloděje našich peněz- nahnat do oplocené obory a pak za určitý poplatek jednoho po druhém jako zdivočelou zvěř....... a peníze od nás by proudily třeba na pomoc bezmocným a podobně.
   Reálné to příliš není,ale ta představa není špatná.

   Smazat
 28. Nenávistných útoků kvůli politickému názoru podle vnitra přibývá. Předsudky prý nejvíce šíří SPD:

  https://www.lidovky.cz/domov/nenavistnych-utoku-kvuli-politickemu-nazoru-podle-vnitra-pribyva.A190815_180005_ln_domov_ele

  OdpovědětSmazat
 29. Pro Anonymní15. srpna 2019 20:46
  Co má tato věta: Nenávistných útoků kvůli politickému názoru podle vnitra přibývá. Předsudky prý nejvíce šíří SPD: společného s tématem Svědek u soudu nesmí lhát, a jak to bylo u soudu v Jihlavě ?

  OdpovědětSmazat
 30. Dle mého názoru paní Vitásková zná jména solárních hajzlů,ale je vázána mlčenlivostí.
  Hajzlové ji mají v šachu a ona jen pyká za svou tvrdohlavost a za to,že zastavila,alespoň dočasně další biometanový tunel.
  Hajzlové jako Topol,Urban,Mládek a spol se zatím stáhli do ústraní a čekají na další příležitost.

  OdpovědětSmazat
 31. Recyklovaní politici ve mně vyvolávají nespavost. Nedávno jsem zaslechl jméno Bursík opět spojené s nějakou statní ekologickou aktivitou,pan Dlouhý je prezident průmysníků, pan Tvrdík se ještě nestačil otřepat z úspěchů v našich Aerolinkách a už kráči od úspěchu, k úspěchu s Čínou... Představte si, že jednou budou mít klony a politické strany si budou dělat replikátory. To už tu naštěstí nebudu. Váš trolloelf.

  OdpovědětSmazat
 32. A jména bývalých a současných soláních hajzlů jsou kde ?

  OdpovědětSmazat
 33. V jakých vysokých korytech jsou bývalí a současní solání hajzlové kde ?
  Kdo jsou hajzlové,kteří nás obyčejné občany okrádají o naše peníze ?Tlachat něco v tom slova smyslu,že je problém zveřejnit tato jména hajzlů je tlachání o ničem, ze strachu z těchto hajzlů.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.