Reklama

neděle 4. srpna 2019

Svět ruskýma očima 518

Zajoch
4. 8. 2019   Outsidermedia
Nezákonný mítink v Moskvě zkrachoval změniv se na výtržnictví  * * *  Trump šel do obchodní války s Čínou a vrací Americe průmysl  * * *  Saúdská Arábie je vůči Jemenu v bezvýchodném postavení


Ach, jak by chtěli revoluci!Andrej Sokolov
29. července 2019

Opět se liberální opozice, která přiměla své přívržence jít v sobotu v hlavním městě na nepovolený mítink u radnice, zesměšnila. I přes hysterické výzvy k „rozhodujícímu boji“ s vládou přišlo „protestantů“ málo. Podle ministerstva vnitra bylo v akci „za svobodné volby“ asi tři a půl tisíce osob. Přitom skoro polovina z nich mohli být policisté a novináři. Ani všichni protestující nebyli Moskvané, ale lidé odjinud. Mezi davem v centru bylo dost zevlounů a náhodných procházejících turistů. Svědčí to o tom, že tu trochu liberálů v hlavním městě ve skutečnosti nikdo, kromě nich samých, nepodporoval.
Mítink v Moskvě ukázal, že prohlašování opozice o „klidném protestu“ není možno věřit.  Účastníci, mezi nimiž bylo dost mladých silných lidí, vypouštěli petardy, na policisty házeli lahve, kusy asfaltu, stříkali slzotvorný plyn a zasáhli několik lidí z pořádkové služby.
Je pochopitelné, že policie musela rozpálené mladíky chytat. Několik stovek účastníků zadržela. Akce nebyla povolená a představitelé radnice předem vyzývali místní, aby na výzvy opozice nereagovali. Starosta Sobjanin řekl v předvečer události, že organizování nepokojů a ultimáta k ničemu dobrému nepovedou. Varoval, že se připravují provokace, které mohou být nebezpečné zdraví i životům občanů. Nakonec k tomu skutečně došlo.

A proč přišli?

Záminkou pro nepovolené srocení (nešlo o žádný mítink) bylo odmítnutí registrovat opoziční kandidáty, u nichž byl zjištěn nepřípustný počet chyb na seznamech do voleb do moskevské dumy. Lze to pochopit, protože podpisy se sbíraly narychlo. Je potřeba jednat v rámci zákona, a jestliže je opozice nespokojená, má se obrátit na soud. Tak se to dělá v demokratických státech. Opozice se ale rozhodla pro „protestní mítink“ v centru Moskvy bez povolení. Přitom na svůj cíl účastníci srazu v centru Moskvy zapomněli. Nikdo si nevzpomněl na „nezávislé kandidáty“, jména Sobolová, Gudkov a Jašin v davu nezazněla. V několika internetových chatech, týkajících se mítinku, se projevovali jen mladí lidé, mnoho z nich neplnoletých a také nechápajících cíl akce.
Pro některé z nich to bylo svého druhu dobrodružství, náruživost, příležitost ukázat se na kameře, přistrčit fotku na Instagram. Byla to mládež, kdo rozdával na ulicích letáky, píšťalky a balonky se symbolikou akce.
Výrostci stáli ve vestách s nápisem „Bessročka“, to znamená nepřetržitý (bessročnyj) protest. Organizátoři vyzývali neodcházet, dokud nebudou jejich požadavky splněny. Mezi těmito dětmi nebyli dospělí. Koordinátoři akce se zřejmě utajili.

Snaha o majdan?

Podle toho, jak to probíhalo, byly události v centru Moskvy důkladně naplánované a liberální aktivisté chtěli organizovat v hlavním městě něco podobného majdanu, jenže jejich plány zkrachovaly. Moskvané rebely nepodpořili. Mezi organizátory byli ti samí lidé, kteří přes varování prokuratury  uspořádali 14. července obdobný mítink před Moskevskou městskou volební komisí: Ždanov, Mitrochin, Sobolová, Jankauskas, Jašin a další. Nyní se vůči nim vede administrativní šetření a kromě toho je vedeno trestní stíhání podle článku „Bránění činnosti volebních komisí“. Podle šetření  zorganizovali mítink „kvůli nátlaku na členy městských a obvodních volebních komisí“.
Skutečným koordinačním centrem nepokojů a svého druhu štábem se v sobotu stala stanice Echo Moskvy. Na její webové stránky byl napojen přímý přenos událostí. V různých místech byli rozmístěni aktivisté, kryjící se jako korespondenti. Ukazovali, kam je potřeba jít, co dělat. Po městě jezdila auta  s rozhlasovými přijímači a přenášela reportáže Echa Moskvy. Tuto podvratnou činnost provozovali dopisovatelé opoziční stanice Dožď a YouTube Navalného. Ti všichni se ve svých reportážích snažili o eskalaci situace, vykládali o bití a krutostech. V ulicích měli rozmístěny komplice, s nimiž dělali připravené rozhovory, jako kdyby šlo o náhodné chodce. Slogany vyzývaly ke svržení ústavní vlády: „Dolů s Putinem“, „Dolů s vládou čekistů“.
Gozman, jeden z guru liberálů řekl do éteru: „Vláda se velmi bála barevné revoluce, a ta nastala. Myslím, že je to začátek revolučního procesu. Režim je již odsouzen.“ Dal přitom na vědomí, že se opozice „chystá na barikády“. Podněcoval k účasti na akci v Moskvě, ale sám byl v Jaroslavli, odkud mluvil přes telemost.
V Moskvě vyšlo na ulici dva až tři tisíce provokatérů a obyčejných zavlounů a liberálové je označují za „lid“. Jenže v Moskvě žije přes 12 milionů obyvatel a ti ve volbách hlasují proti liberálům. To není lid? Kde berou právo mluvit s hrstkou osob ve jménu lidu. V „revoluční agitaci“ byli v sobotu v Moskvě pozorováni i občané USA. Jeden z nich agitoval na Echu Moskvy. Jak by to asi dopadlo, kdyby u Bílého domu agitoval pro povstání občan RF?
Televizní moderátor Solovjev tvrdí, že to, co se stalo, prokázalo, že se „žádný klidný protest“ neplánoval už od počátku. Je potřeba se zbavit iluzí. „V žádné zemi světa žádné akce proti policii nejsou bez následků.“

Nesmyslný protest

Organizátoři rebelie věděli, že jejich počínání není racionální, ale přesto své stoupence podnítili k protestům. Proč? Už ztroskotání jejich dřívějších protestů ukázalo, že jejich stoupenců je hrstka. Proč tvrdí, že „Rusko je zralé na revoluci“ a ve svých kontrolovaných mediích přehánějí situaci? Jednoduchá odpověď: Musí odpracovat svých třicet stříbrných, které dostávají od zahraničních sponzorů a některých ruských magnátů, jako je Chodorkovskij a jemu podobní.
Organizátoři nezákonného mítinku v Moskvě  měli ještě jeden cíl – jakýmkoliv způsobem uspořádat bitku a dosáhnout uvěznění svých kompliců, aby je mohli označit za „oběti režimu“, hlasitě žádat osvobození „nevinných“ a zároveň barvitě kritizovat „krutost a zvůli“ policie a celkově „Putinova režimu“. To znamená dát sami sobě důvody k dalším protestům. A stěžovat si na Rusko před svými západními sponzory. Ve skutečnosti to byl provokační protest kvůli protestu  a ne akce „za svobodné volby“.
A co krutost moskevské policie? Ruští liberálové by se měli ohlédnout  k „demokratické Francii“, kde rozhánějí akce žlutých vest mnohem krutějšími metodami: slzotvorným plynem, vodními děly a gumovými obušky. A aktivisty protestů chytají a ti jsou skutečně vězněni. V „osvícené Evropě“ narušitele zákonů netrpí.
Převzato ze Stoletie.ru
***

Hra Ruska o čas, o krach liberálního světového řádu


Ljubov Stěpušova
30. července 2019

Aby Západ zachoval liberální řád, musí vrátit průmysl z Číny do USA. Nebo se rozloučit s liberální ideou a uznat existenci dvoupolárního světa. Jaké místo mezi dvěma giganty zaujme Rusko?

Základ západního světa – úmluva se střední třídou

Když Vladimir Putin řekl, že se liberální svět přežil, odůvodnil to tím, že se liberálové snažili vnutit světu svoji vůli, což vedlo k řadě tragických následků. Dodal, že není možno zapomínat na zájmy „většiny populace“. O těchto zájmech mluvil v souvislosti s migračním problémem liberálního světa, avšak hlavní problém není v migraci (to je následek), ale v porušení sociální úmluvy.
Liberální systém má zaručovat střední třídě blahobyt. Ten liberálové zajistili pomocí globalizace, na Západě ponechali patentové řízení, reklamu a marketing, to jsou ty nejziskovější věci pro nadnárodní společnosti, a výrobu přesunuli do Číny. Například iPhone je patentován v Silicon Valley, ale vyrábí se v Číně.
Globalizace vedla k nebývalému obohacení kapitalistů s pomocí snížení nákladů na výrobu, ale i k tomu, že základ střední třídy USA – průmyslový pás Středozápadu zrezivěl a je v depresi. V USA dochází k dlouhodobému snižování stabilních pracovních míst se sociálním pojištěním a s předem danou kariérou, reálné příjmy střední třídy se poprvé za dvě století už přes deset let nezvyšují. Liberální řád je v hluboké krizi.

Čína hrála o čas

Čína šikovně využila nárůst svého průmyslového potenciálu. Stal se natolik silný, že začal ohrožovat hegemonii USA v ekonomice a co je hlavní – v kontrole nad světovou infrastrukturou. Číňané podnikají s jednou podmínkou: naši lidé pracují ve vašich závodech a úřadovnách. To vedlo k velké průmyslové špionáži, Číňané začali kopírovat západní technologie a potom vymýšlet svoje.
Dnes Čína vede v aplikací 5D technologií, roboti mohou mezi sebou komunikovat nejen ve výrobě, ale i v objednávání, v náhradě zastaralých součástek, v přepravě lidí i nákladů. Tak ohromně roste efektivita i zisky.  Dnes usiluje Washington sankcemi proti Huawei o zastavení počínštění procesu, ale Evropa protestuje.
V době, kdy Spojené státy na Blízkém východě zápasily o ropu a o cesty její dopravy, začala Čína vytvářet svůj kolosální infrastrukturní potenciál Jeden pás – jedna cesta bez jakéhokoliv násilí. Je to síť silnic, železnic, optických vláken, ropovodů, plynovodů, elektrických kabelů, který sjednotí Eurasii, posílí kontinent a zmaří geostrategické postavení Ameriky. Například na Írán už nepůjde uvalit sankce, když nová infrastruktura umožní vést íránskou ropu místo po moři (to USA kontroluje), ropovodem.
Trump nezískal moc tím, že by mu Rusko pomohlo ve volbách, ale proto, že uvažujícím lidem v USA bylo jasné, že je potřeba podpořit svoji střední třídu. Tak je možno zachránit liberální systém a hegemonii USA ve světě. Trump šel do obchodní války s Čínou a vrací Americe průmysl.

Role Ruska v novém rozdělení světa

Pokud Čína nad Američany zvítězí, stane se centrem světové ekonomiky. Což časem povede k politické převaze. Jenže ve světě jsou i další silní hráči, kteří budou hrát své role.
EU a Německo přemýšlejí o tom, proč by měly pomáhat Washingtonu v jeho souboji s Čínou, když německý průmysl potřebuje 5G a německé koncerny berou „šroubky“ pro svá auta zase z Číny. Na Číně závisejí i spojenci USA v Asijsko-tichomořském regionu – Austrálie, Japonsko a Jižní Korea. Svět se rozpadá na dvě rozhodující centra se standardy různými ve všech oblastech, včetně internetových technologií. Ti, kteří vsadili na USA, by nyní měli hledat nové dodavatele „šroubků“ pro své výrobní technologie.
A co Rusko? Jemu se naskýtá jedinečná možnost sedět na dvou židlích. Zasloužili jsme si to. Náš dosavadní zájem je být s Čínou, protože existuje nátlak ze sankcí USA a je potřeba prolomit dominanci dolaru. Rusko se ale musí Číny obávat, jinak ztratí svoji identitu v půlmiliardové čínské mase toužící po ruském území.
Navíc je Rusku civilizačně bližší Evropa, proto je potřeba hledat cestu k návratu na Západ a udržovat balanc. Pokud Američané ucítí, že si s Čínou nevědí rady, potom bude pro vliv na Čínu potřeba Rusko. V tom případě zruší sankce a navrhnou společné programy. Včas se obrátit k Číně, jakožto účastníku nové Dohody o likvidaci raket středního a krátkého doletu(DRMSD) je jeden z prvních takových projektů. Spojené státy jej již nabízejí, je potřeba správně tento okamžik vycítit a nenechat si jej ujít.
Rusko musí být silnou součástí Eurasie a jejím mostem na Západ. Ve skutečnosti je to jeho historická úloha, ztracená za Sovětského svazu. Rusko se bude, coby potřebné USA i Číně, cítit dobře. Právě ono jim zajistí podmínky k účasti ve světové hře o dělení sfér vlivu a přístupu k surovinám a trhům. Spolu s tím se stane hospodářsky silným se všemi důsledky – stane se těžištěm, jako tomu bylo v období Impéria.
Ukrajina (nebo její část), Pobaltí a Polsko zaujmou v tomto pořadí odpovídající místo neutrálních a přívětivých zemí.
Převzato z Pravda.ru
***

Proč Spojené arabské emiráty odvolávají vojska z Jemenu


2. srpna 2019
S tím, jak se válka v Jemenu dostala do slepé uličky, začínají Spojené arabské emiráty ustupovat a odpovědnost za to, co se stalo, přehazují na svého mnohem mocnějšího spojence, Saúdskou Arábii. Přitom dávají najevo ve vztazích se Saúdskou Arábií vážné problémy. Foreign Policy v materiálu „Proč SAE v Jemenu opouštějí Saúdskou Arábii“ píší, že 8. července ohlásily SAE změnu své vojenské strategie na přístup diplomatický, konkrétně snížení počtu svých vojáků v regionu.
Již loni se se Saúdskou Arábií posuzovalo odvelení ozbrojených sil SAE. Ta připravila kolem 90 tisíc jemenských bojovníků, bývalých spolupracovníků bezpečnostní služby a milicí z jihu, kteří mohou nahradit arabské vojáky. Saúdská Arábie toto odvolání nekomentuje, ale podle zprávy New York Times se oficiální osobnosti Rijádu „snažily vůdce Emirátů od takového rozhodnutí odradit“. Tím, že Emiráty odejdou z regionu, vytvoří konkurenci a potenciální konflikt mezi milicí, která byla v držených regionech podporována.
Na jednu stranu se SAE, které jsou v ekonomickém poklesu, možná rozhodly opustit bitvu s rozhodným protivníkem zřetelně neřešitelnou. V Abú Zabí chápou, že spojenecké milice budou nadále kontrolovat jih země a že Saúdská Arábie nezbaví Emiráty přístupu k vojenským námořním objektům v regionu, což je velmi důležité pro kontrolu od Indického oceánu po Středozemní moře. Saúdská Arábie je pochopitelně rozhořčena odchodem SAE, protože se jí sotva povede překazit využívání jemenských objektů Emiráty, neboť potřebuje podporu Abú Zabí proti Íránu a také kvůli pokračujícímu konfliktu s Katarem.
I kdyby patová situace vedla k rozdělení Jemenu, budou hlavní zájmy SAE zachovány. Pokud budou mít Hútíové kontrolu nad severním Jemenem, s případným zajištěním opěrného bodu pro Írán, bude nebezpečí pro zeměpisně vzdálené Emiráty malé. Nezávislý jižní Jemen, kontrolovaný silami podporovanými SAE, bude závislý na pomoci Abú Zabí, a pravděpodobně mu bude umožněn přístup do jeho objektů na teritoriu.
SAE se obávají Íránu v Perském zálivu. Dříve se v této věci spoléhaly na pomoc USA, ale když Trump zrušil útok na Írán, rozhodly se Emiráty přesunout své vojáky blíže k domovu. Vedení SAE není vhod stále více kritiky v Kongresu USA na jejich vztah k Saúdské Arábii kvůli zvěrstvům proti civilistům v Jemenu. Sněmovna reprezentantů a Senát přijaly zákon omezující dodávky zbraní do obou zde uvedených zemí. Trump zákon vetoval.
Co se týká opuštění Jemenu, je jedno jasné. Saúdská Arábie je v bezvýchodném postavení. Nemůže tam prodlužovat nekonečnou válku bez partnerů s takovými válečnými možnostmi, jako mají SAE, a nemůže se jednoduše sebrat a odejít, protože by se to označovala za strategickou porážku, která upevní postavení Hútíú, spojenců Íránu v severním Jemenu.
Saúdská Arábie nyní nejspíš přehodnocuje vztah se sousedem, což může být pro SAE nedobré. Emiráty jsou totiž malé a potřebují podporu království nejméně na dvou frontách:V odporu k oponentům v Radě pro spolupráci v Perském zálivu (Katar, Omán) a při konfrontaci s činností Íránu v Perském zálivu.
Převzato z Vestikavkaza.ru

47 komentářů :

 1. Aneb, Svět ruské propagandy.
  Ruský režim žádnou protivládní demonstraci nepovolí, resp. zakáže všechny. Jakékoli shromáždění je potom režimem jako nezákonné rozehnáno, účastníci zbiti a pozatýkáni, vyslýcháni. Je samozřejmé, že takových demonstrací se potom účastní minimum lidí. Málokdo chce být zmlácen, odvlečen, vyslýchán, mít potíže v zaměstnání a jinak perzekuován. Speciálně ne starší lidé, kteří musí živit rodiny.
  A režim potom sebevědomě prohlašuje, že demonstrace nemají mezi lidem žádnou podporu, protože se jich účastní přinejlepším jen pár tisíc lidí.

  Tento nechutný totalitní, nesvobodný, nedemokratický mechanismus vidí každý kdo nemá v hlavě nasráno. Speciálně my, obyvatelé bývalého východního bloku.
  Ne tak redaktoři tohohle plátku, kteří naoko usilovně bojují za svobodu a demokracii, ale jejich skutečné úmysly jsou jiné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak,teď jsi nám to vysvětlil,Pepku.Aco žluté vesty,11 mrtvých,desítky těžce zraněných.Toje určitě demokratické.

   Smazat
  2. Dal(a) jste jasně najevo své globální uvědomění, ale co když se věci vyvíjejí úplně jinak? To bude zklamání.
   https://www.reformy.cz/putin-napada-malthusianstvi-noveho-svetoveho-radu-fuzni-energie-pro-rusko-je-narodni-prioritou/
   V 70. letech utrpěl Západ těžko postřehnutelný puč, který udělal čistku mezi všemi nacionalistickými vůdci, oddanými hájit své vlastní obyvatelstvo před znovuzrozením finanční oligarchie, která jen krátce předtím prohrála svůj boj o dosažení dominance nad světem pod Hitlerem a Mussolinim. Poté, co byly poslední bašty odporu vůči tomuto puči posledně zničeny např. i pomocí vraždy Bobba Kennedyho v roce 1968, tak se rychle zformovaly neziskové organizace jako revoluční gardy, aby tu novou etiku pod taktovkou Klubu 1001, Římského klubu a Světového fondu divoké přírody vynutily. Tyto organizace byla nacpané bývalými eugeniky a imperialisty jako princ Bernhard z Holandska (zakladatel 1001 Přírodního trustu a Skupiny Bilderberg), jeho přítel princ Philip Mountbatten (manžel současné britské královny) a Sir Julian Huxley. Všichni tito tři oligarchové byli spoluzakladateli Světového fondu divoké přírody.

   Smazat
  3. A už jsi to řekl svým rodičům ,že anonymně vysíráš na internetu ? Ne co ? To by bylo facek. Jinak podpora 3500 lidí z osmi milionů obyvatel Moskv má stejnou hodnotu jako tvé štěky tady . Nulovou !

   Smazat
  4. 14.32 A co takové právo na sebeurčení Katalánců? Kolik jejich politiků ještě ,,politicky" sedí a bude zřejmě odsouzeno??? Jsme v kapitalismu, je to všude stejné. Navyjímejte z jednoho koše jen toho, kdo se vám hodí...P.S. Navíc ti katalánští politici měli setsakramenskou podporu lidí a dopadli stejně jako naši sedláci u Chlumce...

   Smazat
  5. No mně stačí režim Rothschildů ve Francii. Při demonstracích více jak 10 mrtvých a stovky těžce zraněných. To ale český žvanil z "hodnot EU" nevidí.

   Smazat
  6. Vnitrácký trollíku 14:32 - napsal jsi hloupý komentář, který nestojí ani na pískových nohách. Když nerozumíš světu a tomu, co se v něm děje, raději ani nelez na diskuze, a když, tak ne jako první. Pak se totiž staneš ukázkovým hlupákem.

   Rusové si nenechají rozbít svůj stát, nevydají se dobrovolně do cizího područí a se svou 5. kolonou dokáží pěkně zatočit. Zatím jsme svědky jen Navalného provokacím. On ten prozápadní manekýn nemá v Rusku valně přátel, ani obdivovatelů a těch pár stovek sympatizantů z neziskovek - cizích agentů je dobrých jen aby je soudruh Karas ukazoval v ČT-žumpě. Po zkušenostech s koncem Východní Evropy si Rusové na nové Havly, Gorbačovy a Jelciny dají setsakramentsky pozor. Ostatně jsou svědky úpadku Ukrajiny, Pobaltí i Gruzie a to je dost otřesná zkušenost, než aby jí následovali.

   Smazat
  7. Nejhorší totalitou je tvůj ubohý mozeček. Pokud vůbec nejsi jen robot, naprogramovaný zmetek,stejnými zmetky z USA..

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. Jo - my si poradíme i s hovny, jako jsi ty 16.33. A ty si běž do Ameriky zastřílet. USA miluješ - ne? Tak tam se zase už střílí, ti se vystřelujou mezi sebou jak blbci. Tak honem honem - běž se do USA vydovádět, a z diskuzí vystřel.

   Smazat
  10. Na ruských médiích ukazují "hrdiny", kteří vedou lidi do "spontánních" protestů. Jeden vyzývá k vraždění dětí policistů. Ovšem pod cizím jménem a nickem. jenže už ho odhalili a čeká ho pěkných pár let v pracovní kolonii. Další povzbuzuje mladé proti policistům. Ale v místě střetu už na něj čeká mladá žena s malým dítětem, které on bere do náruče a nenápadně mizí v okolním davu jako nezúčastněný otec s rodinou na procházce. Nakládačku dostanou jeho ovce. Těm to ostatně přeju. Když si o to koledují. Ale ani on samozřejmě neušel pozornosti příslušných orgánů. Rusové říkají, že tyto lidi čeká Kolyma. Velice bohaté místo. Ale přírodní a hlavně pracovní podmínky jsou děsivé. Tak vzhůru do rachoty! Ať si těch třicet stříbrných zasloužíte!

   Smazat
  11. 14:32 Ty tak můžeš něco kecat a co uvěznění Katalánský vlastenci zmlácené a zmrzačené žluté vesty ve Francii. V Rusko to byli stejní šmejdi jak u nás milion úchylek.

   Smazat
  12. Polarita sveta ,Ale neuprosna zavislost vsech polu je asi vynalez budhistu. Tim ze se furt snazili oddelovat a tak ziskali lepsi a jasnejsi uhel pohledu na veci..
   Tedy krasa a osklivost a jejich vzajemne Zavislost, den a noc, zlo a dobro, jak je rozeznat jeden
   BEZ DRUHEHO ? Sedi vedle mne divcina s basebalovou cepickou /udesne americke osklivosti a nevkusu/ a dalsimi muzskymi castmi odevu, zkratka zeny vzdy kradly cokoliv si muz vzal na sebe a zavadely si tak novou modu. Hodne toho si privlastnit nemohou a tak z te nemohoucnosti pochazi dnes Vnucene fantasie Nerovnopravnosti a povstava jejich niciva zurivost.
   Vlady, urady, parlamenty , vedeni armad, organizaci, korporaci jsou dnes Strediskem nejhorsich zlocinu nekonecneho nasili na zenach..Obyc clovek nemajetny neni pak obvinovan..neni z nej uzitek ani slavy.
   Trump z Bileho Domu ,naopak bohac a denne v mediich ma 16 obvineni a dalsi jiste na ceste..Moznost slavy a ukajeni sve Hysterie /jako u filmovych hvezd/, byt stredem pozornosti jest zarukou..Podiva se padouch na slecnu a jiz je zlocincem, nepodiva se a je tez zlocincem Spolecenskeho vyrazovani obeti..
   Plac, skripeni ,zubu, hysterie, vse je dulezite, nezbytne prilakat pozornost..Ale vede k nekonecnym hadkam, nesvarum, a nelitostnym soutezim a rychleho odchodu do popelnic historie.. Mezitim dalsi experti ,znovu a znovu "objevuji" vlastne jen otrocky kopiruji system Revoluce. Na nic jineho ovsem nikdy neprijdou ani nemohou.. .Opakovani ,vseho co se nasprtali v potu tvare behem snaziveho studia ,jim nedovoli cokoliv jineho a jako opice napodobuji sve skolni vedomosti a zkusenosti....
   Za dlouha leta , peclive zniceni samostatneho mysleni, kazde tvurciho impulsu, Pedagogy vseho pak Nese ,vlastne nenese vubec nic !!Akorat skody.
   A navic zavile NESNESE /nesnasi /ani nic jineho !!
   Jako skolni ucebnice nepripusti vubec nic jineho....
   A rakosky a hrozby propadnuti jsou vzdy po ruce !!!
   Babovicky na pisku vystridaly nejmodernejsi ipods vsi zavislosti, pasivity a prime cesty a peclive opakovane do tech slavych popelnic..

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 3. A proč hoří Sibiř? Že by Hedvábná stezka?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sibiř hoří, protože je sucho, protože lidé odhazují papirosky a protože černí těžaři dříví zahlazují ohněm stopy po nelegální těžbě.
   Ale vykládej to pubertálnímu volovi!

   Smazat
  2. Sibiř hoří, protože je zcela ekologická A PRAKTICKY V OBLASTI POŽÁRŮ BEZZÁSAHOVÁ - IDEÁL EKOLOGISTŮ ...

   Jinak požáry přírodních porostů vznikají nejenom v Asii, ale i v Americe, v Kanadě, v Austrálii... a pořád pisálci píší o každoročních požárech v rekreačních oblastech na jihu Evropy...

   15.19 Hedvábná stezka? Co Manitou?

   Smazat
  3. Nám v Austrálii hoří každý rok tisíce hektarů lesů a celkem nikdo se nad tím nepozastavuje, je to součást přirodního cyklu. Tragedie je když přijdou o život lidé ale i na to je Austrálie zvyklá. Couram se po buši čast a ještě jsem na hedvábnou stezku nenarazil.

   Smazat
  4. Bohuzel pro Trumpa a jeho umysly vec neni tak jednoducha.. Vychovat Mistra v oboru remesla ,nebo ,inzenyra, neni zalezitost jedne generace..Dale ,Korporace se zbavily svych zakazniku tim ze Vyrabi stale udesnejsi smejdy. Koupil jsem si Americke kolo. Opravy v rocni zaruce jiz staly tolik/kdybych je platil/,ze bych si za ne koupil dve dalsi nova kola..
   O tom jak si ihned po zaruce "klekne" Televize, pocitac , lednicka, pracka ,auto, motorka atd. si povidaji i vrabci na strechach.
   V Tramtarii uz 13 nedavno postavenych obytnych budov je NEOBYTNYCH a hrouti se..
   Nebude se sirit o "potravinach" , kdy je nemozne je potravinami nazvat ,o sluzbach, udrzbe, funkci Vyderacskych Gangu privatizacnich Zlocinu atd..

   Smazat
  5. Snad tam mají zhořet nějaké důkazy, pirátského podnikání.

   Smazat
 4. Dočkej času jako husa klasu, zdegenerovaný zvrhlý parazitečku.

  OdpovědětSmazat
 5. Opět se v diskusi potvrdilo, co jsou zač tady ti samozvaní bojovníci za svobodu a přímou demokracii. Ve skutečnosti je to jen banda stalinistických zmetků s těmi nejtotalitnějšími sklony.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebýt podobných jako 16:38, tak po Stalinovi neštěkne pes. Pravdu má však v tom, že chuť po totalitě nemizí.

   Smazat
 6. podle všeho je důležité bavit se o obsahu článku a ne diskutovat s jedním nastrčeným debilem. Protože oni už vědí, že dochází na lámání chleba a pravda vyplouvá na povrch, např. o Krymu, o Ukrouši sestřeleném letadle, atd. atd. snaží se zoufale, alespoň narušovat tok pravdivých informací. Je to sice marné, ale to jim je jedno, pro ně je důležité aby je dobře platili a oni mohli i nadále vysírat. Vypadá to, že se jim koridior lží a dezinformací náležitě zužuje a přijde čas, podívat se jim na jejich vlastizrádný zoubek, ajajaj a to bude moc bolet. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, rudá dědo. ONI to dobře vědí, že dochází na lámání chleba. Proto máte strach i z jen několikasethlavého shromáždění a zakazujete, mlátíte, zatýkáte, vyslýcháte...

   Soud s ruskými zločinci už je za dveřmi tak se alespoň snažíte narušovat tok pravdivých informací. Je to sice marné, ale to vám je jedno...
   Váš koridor lží se zužuje.

   No, rudý dědo, váš čas už přišel. Před 30 lety. A od té doby celých těch 30 let kvičíte bolestí a zlostí jako píchlé svině. A konkrétně vy budete kvičet snad ještě na vlastním pohřbu, zoufalče.

   Smazat
  2. A kdy přijdeš na řadu ty? Sprostý hovado 17.07 - Avůbec - proč zase lezeš opruzovat na diskuze NR, když všechny ostatní tady nenávidíš? To přece není samo sebou. Ono na tom asi bude kus pravdy, že zmetci a duševní mrzáci jako jsi ty, jsou zúkolováni lézt na všechny diskuze a tam psát svoje mrzácký sprostoty a ostatní nasírat. Jak může být někdo tak hnusné hovado - nad tím zůstává rozum stát. Protože jinak platí - když se mi někde nelíbí, tak tam nelezu. Ty jsi na NR každý den - brzy budeš píchlá svině ty, protože ty opravdu nic jinýho než svině nejsi. A kvičíš a nenávistně skřípeš pořád a ani pohřeb mít nebudeš. Takovou svini jenom porazí a někde zakopají.

   Smazat
 7. Jenom v Rusku, anebo SSSR se svádí vše na cizí mocnosti, teda jako prvek vlastní zabedněnosti

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesvádí - západní hnůj se roztéká všude a je to jako morová rána. To vidí každý.

   Smazat
  2. Přestaň chlastat nebo sniž dávky. Celá americká politická scéna nežije už čtyři roky ničím jiným, než vměšováním Ruska do voleb a politického života USA vůbec. A to komplet Senát i Sněmovna reprezentantů, tzv. Demokraté i tzv. Republikáni. V Brtitánii už se zbláznili snad všichni protože vidí Rusa snad i za živelnými katastrofami i za dopravnimi nehodami. A EU, jak jinak, papouškuje po jich. Party blbečků z Ukrajiny a Pobaltí, případně od jinud nestojí za komentář, jak je to blbé. Celý tzv. Západ má jediného viníka všech svých problémů: Rusko. Ne svoji nenažranost v minulosti, která zdecimovala celé kontinenty, především Afriku (ale i Jižní Ameriku a Jihovýchodní Asii), ne svoji nenažranost dneska, kdy v rabování kontinentů pokračuje, i když jinak. Kdy USA naposledy nabídly světu něco jiného, než sankce, výhružky a válku? Od začátku 90. let začali Američani plundrovat i Evropu. Zničili Střední východ a zlikvidovali jedinou hráz proti exodu afričanů do Evropy: severoafrické státy. Zdaleka ne jen Libyi. To bylo tzv. "Africké jaro". Právě Američani začali s tzv. "barevnými revolucemi" na které ovšem doplácí především Evropa jako světadíl a EU jako společenství zejména. To my máme válku za hummny. Ne USA! To nás okrádají sankce, přičemž vzájemný obchod mezi Ruskem a USA roste. Rusko nesvádí svoje problémy na cizí mocnosti. Jak je vidět z médií (nejen z NR), ukazuje na viníky doma a taky na to, jak se snimi vypořádá. Nejen z těmi řvouny na ulicích. Ale i s korupčníky, obrzloději kterých je po Jelcinovi všude ještě dost a dost. Američani a spol. jen podkuřují. A mezi největší uplakánky patříme právě my. A zejména naši "demokrati" tvého ražení. Za vše mohou tu Němci, jindy Poláci, pak zase Slováci či Maďaři a Rusové jaksi stabilně. Jen my nic. My muzikanti. Nebo BIS a spol. upozorňuje na vliv korupčních afér? Nebo rozkrádaček peněz EU i našich? Na pomalost až bezzubost naší justice? Nějak jsem si nevšiml. Ale Rusko skloňuje v každé druhé větě.

   Smazat
 8. https://www.eurasia24.cz/jak-to-je-s/item/2880-zapad-prohrava-a-tak-doslova-utoci-na-cinu-a-rusko-zleva-zprava
  a duchem slabší jedinci stále věří prolhaným médiím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:15 A ještě napiš co píše sputnik, nabo aeronet, ať ta lež je komplet .Vymytej jako ty věří těmto blábolum, aspoň to nešiř dál, děláš ze sebe blba.

   Smazat
  2. Blba děláš ze sebe jenom ty jandův hulibrku 11:29.

   Smazat
  3. 12:26 Tak Janda je aspoň na chlapy! To tvůj vypouštěč byl přistižený zde - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   s chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak vod něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepučujou! Proto je Olivřík Stounů nemoh vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí" !!!!!:-))))))))))

   Smazat
 9. 17:27
  Ty jsi blbej jak daleko vidíš.

  OdpovědětSmazat
 10. Možná, že ruský shromažďovací zákon není ideální a srovnatelný s naším, ale je to zákon a tudíž je ho třeba dodržovat a o jeho změně legálně jednat. Pokud ruští Liberálové nejsou spokojeni se zrušením jejich účasti ve volbách měli se obrátit na soud, jiná možnost není.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na sud sa obratit mohli, ale by si neboli zarobili.
   Najprv museli splnit objednavku, ktoru im
   zadala Soros banda.

   Smazat
 11. V rusku žádná demokracie za 100 let nikdy nebyla. Pouze 20 milionu mrtvých,pozabíjeli jejich fašounští diktátoři, tak co po nich chtít. Tato zem škodí světu jako žádná jiná, oplotit a nechat je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obyvatelia Ruska maju to stastie, ze u nich nikto demokraciu podla vzoru USA a EU nezavadza.
   Jedina demokraticka krajina je Svajciarsko.
   V EU je momentalne Demokraticka Totalita, ktora umoznuje politikom kradnut. Beztrestne.

   Smazat
  2. 11:33 Ano mají to jediné štěstí že " demokraticky" dostanou obuchem. po zádech. Pokud nedostaneš po hubě za ten blábol, tak je tady demokracie až až.

   Smazat
  3. 16;01
   V uASS bys demonstrante dostal nářez v lepším případě,v horším ve státním zájmu kulku do kedlubny,takže se neser do Ruska,oude!!!!

   Smazat
  4. 16:39 Ty to musíš vědět, co, když se pravidelně prodíráš jeho pitahama! Tedy pokaždé když se tvůj vypouštěč rozhodne projet se škarpama Chujlostánu!:-))

   P.S. Jo a píše se to se "Z" na konci! - http://www.skrytapravda.cz/images/10zari2017/uaz-blockhain1.jpg

   Smazat
  5. oprava: potahama .. i když, má tam vůbec nějaký?

   Smazat
 12. 11:26
  Za to EMERIKA je vrcholem DEMOKRACIE viď ty tupoune?!
  Střílení na ulici v národním zájmu a okupace některých států 75 let po konci druhý světový války to je vskutku demokratické!!!!!
  Ale v tom,že by ten emerickej okupantskej KSINDL měli oplotit a nechat vychcípat máš pravdu!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na rozdíl od rusáckých mamrdů, kteří se oplotili sami a ve svým skanzenu i vychcípaj, je totiž všude chtěj jako záruku bezpečí, dokonce je zvou a vše jim platí!

   Smazat
 13. Byl jsem nedávno v Kyrgistanu a Gruzii, že nevíte, který politik je tam mezi prostým lidem nejoblíbenější? Stalin to není! A v Kyrgistanu dokonce s láskou vzpomínají na CCCP, kdy tam měli všichni práci...Kdo nevěří ať tam běží a své zkušenosti tu uvede!

  OdpovědětSmazat
 14. 12:27
  Že by opíčák Onana nebo huliClifton??☺

  OdpovědětSmazat
 15. Komunistům také nepovolili 1.Máj na Náměstí Jiřího z Poděbrad a dnes jsou uplatňovány trestní sankce proti KSČM. FUJ, tomu říkám dvojitý standard. Paradoxem je, že jsou uplatňovány sankce jen proti KSČM, ale nikoliv proti těm demonstrantům, co tam přišli zabalení v US vlajce.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.