Reklama

sobota 24. srpna 2019

Podle Čaputové má být hlas Německa v Evropě jasně slyšet. Řekli jí, že je prezidentkou Slovenska, a nikoliv velvyslankyní Bruselu?

Tomáš Vyoral
24.8.2019 iPrima
Podle Čaputové má být hlas Německa v Evropě jasně slyšet. Řekli jí, že je prezidentkou Slovenska, a nikoliv velvyslankyní Bruselu?
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová po jednání s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem v Berlíně uvedla, že hlas Německa v Evropě by měl být jasně slyšet. V Evropě prý není země s tolika zkušenostmi s překonáváním rozdělení. Je fakt, že z dob Třetí říše má Německo se spojováním Evropy (sic pod svou vlajku) poměrně slušné zkušenosti. Ocenění „Evropská osobnost roku“ za mimořádné úspěchy v oblasti politiky, obchodu a inovací je v dobrých rukou, neb trojská kobyla pokračuje v rozkladu Visegrádské čtyřky a v servilitě vůči EU či Německu. Řekl jí někdo, že je slovenskou prezidentkou, a ne velvyslankyní Bruselu na Slovensku?Překvapení? Naopak. Zuzana Čaputová, která si „tyká“ s neziskovým sektorem, ekologickými nebo LGBT aktivisty a věří ve světlé zítřky s EU napořád a nikdy jinak, svými kroky jen potvrzuje svou pozici trojské kobyly v rámci Visegrádské čtyřky a prostoru středovýchodní Evropy.
Velvyslankyně Bruselu na Slovensku?

„V Evropě není země, která by měla tolik zkušeností s překonáváním rozdělení jako právě Německo. Německo ví, jak nesmírně těžké, ale důležité, je hledat to, co nás spojuje. Německou zkušenost dnes potřebujeme přenést i do celé Evropské unie,“ uvedla Čaputová podle serveru České noviny. Podle ní je to nutné zejména v době, kdy se znovu mluví o rozdělení na nové a staré členské země, na východ a západ, na sever a jih. Prezidentka svými slovy prý narážela na znovusjednocení Německa po pádu Berlínské zdi.


KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Řekni mi, kým se obklopuješ, a já ti řeknu, jaký jsi. „Spojující“ prezidentka Čaputová přijela čeřit vody za pražskou kavárnou


Řekl už někdo paní Čaputové, že je prezidentkou Slovenska, jehož zájmy by měla prosazovat? Že by měl znít jejími ústy především hlas této země? Čím dál více se přestává držet na uzdě a ukazuje, že zájmy, které hodlá hájit, pocházejí zřejmě odkudkoliv, jen ne od našich nejbližších sousedů. Občas na mě působí spíše jako velvyslankyně Bruselu na Slovensku. Nebo snad omylem ze šuplíku vytáhla nějaký starší proslov Jozefa Tisa?
Německý hlas zněl v nedávné historii několikrát. Dvakrát katastrofa, potřetí zatím průšvih

Německý hlas zněl za posledních zhruba sto let Evropou minimálně třikrát. Dvakrát to skončilo tragicky – první a druhou světovou válkou, holokaustem a - pravda - pokusem o „sjednocení“ pod Třetí říši. Tady dávám prezidentce za pravdu, takovou zkušenost opravdu nemá žádná jiná evropská země. A třetí případ – prakticky nejsilnější hlas Německa v EU, jejímž satelitem je i naše země (ať nám do nekonečna bude řada politiků a médií lhát, že jsme rovnocennými partnery), u něj ještě uvidíme, jak dopadne.

Nicméně německé posvěcení řízené migrační invaze ústy Angely Merkel a vedoucího elektorátu z roku 2015 dává tušit, že v Evropě bude opět docela horko.


KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Pašeráci bez hranic opět sbírají u břehů Libye Afričany prchající před Asadem ze Sýrie. Nebo jak je to teď správně?

Evropská cena za mimořádný úspěch. Z neznámé aktivistky prezidentkou

Co na to paní Čaputová? Ta se ještě ani neohřála v prezidentském úřadě a začátkem května, jak informoval server sme.sk, již obdržela ocenění Evropská osobnost roku. Tu v rámci European Leadership Awards uděluje zpravodajská televize Euronews a Evropský obchodní summit (EBS) za mimořádné úspěchy v oblasti politiky, obchodu a inovací. Prosím? Jakže? A nějaký hmatatelný výsledek práce této dámy, marketingového produktu určitých zájmů, kterou ještě před nedávnem neznala ani většina Slováků, by byl? A nemyslím tím sjednocení určité uvědomělé části společnosti v čele s Tomášem Halíkem a Karlem Schwarzenbergem, kteří jsou z dámy prakticky na větvi.

Bianko šek ocenění je vždycky podezřelé. V takovém případě by naše kontrolky měly zbystřit. Stačí vzpomenout na (nikoliv první) degradaci Nobelovy ceny za mír jejím udělením Baracku Hussein Obamovi. Zřejmě jen za to, že se stal prvním Afroameričanem na pozici prezidenta USA.

Ještě silněji ocenění Čaputové nevoní, když byla její sokyní osoba nemocné švédské záškolačky Grety Thunberg, která bezprecedentně zneužita elitami a vlastní rodinou je pomalu pasována na nového mesiáše. Těžký kalibr. Doplňme, že za Evropského lídra roku byl vyhlášen tehdejší předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, nejznámější ischiatik proslavený svou přítulností.

Já vím, je slušná, sympatická, reprezentativní a má pokaždé jiné krásné šaty a kabelku... A hlavně ví, jakým směrem současný proud teče...35 komentářů :

 1. čo sa babe snilo, to sa babe chcelo - nech si cestuje a tára, čím ďalej, tým viac je jasné, že bola dosadená práve kvôli tomu, že kriminalizovaním SMERu a jej uvedomelým sa správaním chcú navodiť situáciu ,keď sa prehlási, že vláda je neschopná a moc preberá prezident - ta tak

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:000
   Také jsem nepochopil proč hýkaní oslice by mnělo být směrodatné pro Evropu nebo i svět.
   Václav

   Smazat
  2. Osobně si myslím, že sečítání volebních hlasů je velmi a velmi podezřelé. To je Macron v sukni.

   Smazat
  3. Chlapi, no kurňa pěkná baba to je! Nebo ne? Podívejte co mají v čele státu Angláni! A naše političky a ty co se do politiky s.rou? Němcová, Langšádlová, krasavice inteligentní Holubová ... Když už má Čaputová v hlavě vybráno, alespoň je na ni pěkný pohled a v tomto směru Slovensko opravdu hezky zastupuje!

   Smazat
 2. Je tu ještě někdo, kdo ji Slovákům závidí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo z toho pohledu je "opravdu nejkrásnější z toho politického škaredince" mezi těmy Merklovými, Mayovými, Abrightovými, Nulandovými, Goldami Meierovými alias Mabovočovými-Meyersonovými,Vašáryovými, ale na Kolindu z Chorvatska mít nikdy nebude ani hlavou a už vůbec ne figurou...

   Smazat
  2. Ta určitě mele o lidských právech a Rusku i při aktu.

   Smazat
  3. Kolinda Gitarovičová každé jaro si jde do hor zazpívat s partou sobě rovných ustašovců pěkné nacionalistické písničky o tom, jak budou Srbům zase řezat krky. To se vám na Gitarovićce líbí???!

   Smazat
  4. Chorvati už nikdy nikoho řezat nebudou a pokud o tom zpívají, tak jen z nostalgie. Oni sami budou brzy vyřezáni Bosňáky posílené džihádisty ze Středního východu...a po nich pak i ti evropští buzíci a pedofilové, o které se opírá ta Pičutka, co dosadil Mossad na funkci presidenta a její buta Toti na to budou jen čumět stejně, jako zdejší staří hlupáci a mladí bezpohlavní infantilové pochlebující EU a Německu...

   Smazat
 3. A hňupové jako je Vyoral, místo aby hleděli dopředu, pořád bojují 80 let staré bitvy.
  Řekl někdo Voralovy, že Čaputová je prezidentkou Slovenska a ne Česka? Proč se tedy zabývá jejími výroky?
  Řekl mu někdo, že si ji Slováci do svého čela zcela jednoznačně a svobodně zvolili? Tajila snad Čaputová před volbami své názory?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neurážejte autora! Jestliže Slováci zblbli, může to potkat i české voliče. Čaputová je odstrašující příklad bezmozku, kterého vyrobila média a PR agentury. U nás to zkusili s vrahem králíků proti Zemanovi. A budou to zkoušet znovu a znovu. Peněz na to mají dost a touhu nás úplně ovládnout také.

   Smazat
  2. 16:46
   Jak jako zblbli? Neurážejte Slovenské voliče! Neurážejte prezidentku Slováků!

   Smazat
  3. Slovensti bratia, doporucuji SNP 2.0. Mate ve vedeni noveho Tisa v sukni. Pachtuje se s nackama,kteri opet touzi po zotroceni slovanskeho naroda a jeho genocidu. Az ekonomicky ovladnou Slovensko,budete otrocit a mozna vas vystehuji do Patagonie.
   Pokud u Vas SNP 2.0 vypukne,verte, ze Vam Slovane prijdou na pomoc a vyzenem je vsechny a pote vytvorime velky Slovansky stat.(cehoz se anglosaske kmeny obavaji nejvice)

   Smazat
  4. 16:53 Máte pravdu Slováci nezblbli, ako by povedal Gusto Husák, sú iba len pomýlení. Na poučení z krizového vývoje mají celé volební období zmíněné krasavice inteligentní.

   Smazat
  5. 16:23 - Máte tam dvě chyby. Za prvé, pan Vyoral určitě není hňup a za druhé, Čaputová se před volbami svými názory netajila, protože žádné nikdy neměla. Ty bude mít až teď, ale určitě nebudou z její hlavy.

   Smazat
  6. 16:23, 16:53, to je fakt zajímavé, když jde například o Putina, Madura nebo Asada, tak to se do voleb a jejich výsledků té které země verbálně motáte, pohoršujete, rozčilujete a vulgaritami nešetříte. Tak si příště v takovém případě taky řekněte, že vám do toho nic není a neurážejte jejich voliče. Neměřte dvojím metrem.

   Smazat
  7. jako ukazka a prototyp jak se daji přepsat volby je čapuška zuper kdo ma všech pět pohromadě tak musi čekat že stejna taktika se použije nejen na slovači ale i v doliku kolem slavneho řipu řikat že ji zvolili slovaci dobrovolně aniž ji kdy viděli je stejne jak nevidět že i umělohmotna dobře vypěstovana neznama hvězdička muže vzletnou sama až ke vzdalenym galaxiim jen tim že bačove a janošici nemaji všech pět pohromadě

   Smazat
  8. Bútorovu bábku nahradila Sorosova liberalismem doblbá babka niktoška zo smetiska a Slováci povětšinou nemyslící troubové to volbami posvětili...

   Smazat
 4. Jistě, představitelé slovenského štátu to viděli také tak. Říká se tomu kontinuální politika, navíc podpořená společně prolitou krví.

  OdpovědětSmazat
 5. Proboha a co se asi tak dalo od této rychlokvašky očekávat. Je to stejné, jako kdyby vyhrál presidentské volby v ČR Drahoš, Fischer, nebo Hilšer. Tito všichni mají jedno společné, tj. pracovat na 1000% pro své loutkovodiče a proti zájmům vlastní země. Stačí se podívat u koho tato paní sklízela největší ovace a kdo ji nadšeně podporoval. Je tedy naprosto jasné za koho bude kopat.

  OdpovědětSmazat
 6. 18:45
  Jednoho takovýho kripla jsme měli...naštěstí už čuchá fialky že spodu!!!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Čaputová je pátá kolona EU, Německa a Sörösových neziskovek na Slovensku, takže se jejím vyjádřením lze pouze těžko divit.

  OdpovědětSmazat
 8. Smutné a pravdivé čítanie, smutné výhliadky pre V4 a z ostudy kabát pre SR. A máme ich tu v zálohe ešte dosť, to sa nedá ustrážiť. Paprče majú už všade, a túžbu po moci ako hora. Jediná nádej je, že sa porvú pri delení korýt (to sa už deje, aj keď o korytách ešte len snívajú).

  OdpovědětSmazat
 9. No jo, to zas bylo na pavlači živo !

  OdpovědětSmazat
 10. Američané si Čaputovou koupili za 7 milionů EUR
  https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019072810437441-vysvetluj-caputova-vysvetluj-blaha-promluvil-o-informacni-bombe-ktera-otrese-slovenskem/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic si nekoupili, Čaputová je chazarka a jenom ji soukmenovec Soroš dal provozní kapitál. Malé kozy, válcovité tělo a škodit domorodcům.

   Smazat
  2. 23:11 Tobe Choros dal pero. Ale jen malinkaty, protoze si te spletl s kolibrikem, rudy honibrku.

   Smazat
 11. Pokud možno pryč od šílených skopčáků to co oni si představují je blbost. A loutka čaput ať si tam jde s nimi když jí to Slováci dovolí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Skopčíci" nejsou šílení, jsou to jenom stejně zblblí lidé, jako stádo kreténů na Letné.

   Smazat
 12. užasny s nimeček jalovych dojnic z mamalandu ja vim mafie ma taky jenom chlapy a nakonec je to genderově vyvaženy mafie doji dojnice a ty vytvařeji ustavni podminky pro mafii ze strachu o koryta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:46 NA TUHLE SPROSŤÁRNU JSEM NAPSAL KOMENT, ALE NECHÁPU PROČ BYL SMAZÁN DVOŘÁKEM. Napset o někom, že je dojnice dokáže opravdu jen primitiv. Ty těm dvoum nesaháš ani po kotníky.

   Smazat
 13. Prat nekomu smrt?Dej pozor aby se to neobratilo proti tobe!

  OdpovědětSmazat
 14. Je neuvěřitelné,kdo nám lidem nadělil tak hrozné geny od nepaměti. První byli Adam a Eva a od té doby jsou lidé zrádní,prodejní a navzájem neuvěřitelně krutí.
  Nebo je to skutečně úplně jinak.Pocházíme z jiné ZEMĚ a jsme pouze otroci a pomocí peněz živíme naše otrokáře?
  Žijeme v Matrixu a dostáváme chléb a hry od nepaměti.

  OdpovědětSmazat
 15. Ta čaputka má, jako mnohá podobná stvoření, rozum ve své
  zadnici.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.