Reklama

čtvrtek 1. srpna 2019

USA jsou šokovány: Kosovo se stalo líhní terorismu


Xenie Golub-Sekulovičová
1. 8. 2019 politnavigator
Velvyslanectví USA v Kosovu varovalo své občany před možnými teroristickými útoky na území tohoto separatistického útvaru. Prohlášení uvádí, že během letní sezóny zůstávají bezpečnostní opatření vysoká kvůli neustálému ohrožení ze strany nadnárodních teroristických organizací a jednotlivých osob, inspirovaných extremistickou ideologií. "Extremisté se nadále soustředí v turistických objektech, na významných veřejných akcích, v nákupních centrech, dopravních prostředcích, klubech a dalších zařízeních, které navštěvují lidé ze Západu", uvedlo v upozornění velvyslanectví USA.


Na obrázku je někdejší ministr zahraničních věcí Schwarzenberg, který za ČR uznal Kosovo se současným prezidentem a mezinárodním zločincem Hashim Thaçi.

Ministr obrany Srbska Alexandr Vulin v rozhovoru s novinami Kurir uvedl, že toto varování je založeno na skutečnosti, že Kosovo je jedním z území s největším počtem teroristů DAEŠ na světě, pokud jde o počet osob zapojených do teroristických aktivit.

"Co do procentního srovnání je větší počet známých zabijáků pouze mezi Iráčany nebo Syřany. Po zhroucení chalífátu se kosovští militanti vracejí z bojiště a nepochybně představují velkou hrozbu pro všechny křesťany a rozhodně pro mír a stabilitu celého regionu", uvedl ministr.

"Pokud Spojené státy chtějí ochránit své občany a obyvatele Balkánu, není nutné dělat vše pro vytvoření a vyzbrojení takzvané albánské armády Kosova. Ti, kteří se vrátili z bojiště v Sýrii, budou představovat menší hrozbu ve srovnání s dobře ozbrojenými teroristy z řad Albánců bývalé a současné kosovské osvobozenecké armády", dodal Vulin.

Velký počet teroristů v regionu potvrzuje i Úřad při vládě Srbska pro Kosovo a Metochii.

"Je důležité, že varují své občany a že takové potvrzení přichází z USA, které ve zprávách ministerstva zahraničí pravidelně analyzují a informují o činnosti těchto organizací. Kačanik je známý jako hlavní město džihádu Evropy a náborové centrum pro takzvané bojovníky DAEŠ. V médiích se často objevují důkazy, že v Kosovu je mnoho mladých lidí v řadách DAEŠ, někteří jsou často zahrnuti do dalších nájemných teroristických organizací. Mnoho z nich se později vrací do Kosova a musí se to vzít v úvahu", oznámil úřad.

Zároveň se uvádí, že "stát Srbsko je v současné době schopen jednat rozhodně a zamezit jakýmkoli možným útokům".

Orhan Dragaš z Mezinárodního bezpečnostního institutu říká, že podle údajů americké vlády se za poslední dva roky vypravilo z Kosova do Sýrie a Iráku více než 400 teroristů.

"Velký počet teroristů se vrací domů a představuje extrémně vážnou hrozbu pro mír na Balkáně, zejména v Kosovu, nesporně pro srbskou komunitu, což v případě extrémně slabých politických institucí vytváří hrozbu, kterou nelze ignorovat. Doufám, že mezinárodní společenství, zejména jeho bezpečnostní a zpravodajské služby, jako dříve prokáže plnou připravenost k zajištění bezpečnosti srbské komunity, přičemž vezme v úvahu všechny tyto okolnosti, které jasně ukazují, že je v nebezpečí", řekl Dragaš.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

29 komentářů :

 1. Západní převraty tvoří samé „lepší" režimy v Kosovu teroristy na okrajině fašisty a ten zdegenerovaný dědek v tom má prsty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě jste zapomněl na ISIL v Sýrii a Talibán v Afganistánu, všechno dílo západu v čele s Ušáky a je toho ještě víc. Hej hou

   Smazat
  2. Priserne osvobozeny Islamisti..A velmi dobre zaplaceny..Coz tam poslat Albricht ..

   Smazat
  3. 22:48 Já vím myslel, jsem jen Evropu.

   Smazat
  4. Titulek je presne z Fake medii, kdo je tady USA , kdo je sokovan /opravdu vsech 300 milionu ,americanu?/, jak se to projevuje, ze to nejakej demagogickej
   idiot napise ?
   USA ,Albricht ,dobre vedely co pachaji v Jugoslavii a komu pomahaji urvat vladu , kdyz OBOMBA bombardoval a masakroval civilni populaci v Belehrade !
   To mu jiste poradili Akademicky Oslove Miru v Oslu ,dnes jiz take velmi plnem Mirovych OSLU a valecnych zlocincu..

   Smazat
  5. USA dale plne predtim , podporovali take a mimo jine SILENY CECENSKY ISLAMISTY , proti Rusku spolu se stay Str. Vychodu..

   Smazat
 2. Okamura se ohradil proti zprávě „Hamáčkovy“ NCOZ o mediálních hrozbách. Vidí konec demokracie:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019080110463361-okamura-se-ohradil-proti-zprave-hamackovy-ncoz-o-medialnich-hrozbach-vidi-konec-demokracie

  OdpovědětSmazat
 3. Byl to záměr a začátek konce Evropy.

  OdpovědětSmazat
 4. Mír zavládne v naší zemi, jak se kůň Ruského kozáka napije z Vltavy, jak prohlásil nedávno známý umělec. Pak i ten zloděj a kolaborant na fotce bude prchat odkud přišel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosta dělá i do kumštu?

   Smazat
  2. 7:16
   Kůň ruského kozáka se nikdy ze stoky zvané Vltava vody nikdy nenapije .Je všeobecně známo že kůň se napije pouze čisté vody . Tu vodu z Vltavy by měli pít ti dva na fotce .

   Smazat
 5. Marná ztráta času, naše hospoda měla o Kosovu jasno, už od začátku.

  OdpovědětSmazat
 6. Podle ovoce poznáte je! Všechny ty zrůdy z gangu US řeznice Albrightové či zdejších darebáků schwarzíků aj. štětin.

  OdpovědětSmazat
 7. https://www.b92.net/eng/news/politics.php?yyyy=2019&mm=07&dd=27&nav_id=107067
  Středoafrická republika (CAR) se stala 14. zemí, která zrušila uznání nezávislosti Kosova,
  https://balkaninsight.com/wp-content/uploads/2018/11/documentary-unidentified.png
  kdo byl velitelem zodpovědným za některé z nejbrutálnějších útoků na kosovskou válku.Náš Trautumberk to také podepsal.

  OdpovědětSmazat
 8. Samostatnost Kosova uznala již více než stovka států světa. To je fakt.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (14:10):
   ... a že států?
   To spíš tu zločinnou loupež srbského historického území uznala stovka všehoschopných lumpů! Povětšinou bezeskrupulózních lokajů US mocenské politiky.
   S tou obludností však má většina slušných lidí oněch států pramálo společného.
   I tak to neuznaly všechny státy. Především ty, které se US politice odmítají podřizovat, i těch několik, které byly ke svém nesouhlasu vedeny jinými důvody. Např. Španělsko či Slovensko ...

   Smazat
 9. 14,10
  To neznamená,že ten PSEUDOPAÚTVAR plnej muslimokriplů má dál existovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediným lékem je kalibr.

   Smazat
  2. 14,21
   Ovšem ne jen jeden.

   Smazat
  3. Ne že bych je zrovna uctíval, ale musím uznat, že ti Albánci měli aspoň rozum, když se včas (myslím že již v 16. století) zbavili nejvíce zatuchlé konfese - tzv. křesťanství, které nejvíc ze všeho dusí všechny národy, které si podmanilo! Oč je levnější a prost všelijakých předražených symbolů právě islám a čeho všeho neblahého by se nejen náš národ zbavil jeho přijetím! Stačí srovnat ropné státy typu polokomunistické Venezuely či polokatolické Nigérie s prosperujícími monarchiemi Perského zálivu kde mají čistý islám a vidíme že to on je zdrojem prosperity a nikoliv ropa! Nebo vlastenecké Turky či Araby se zdegenerovanými Evropany (krom Albánců a Turků) a Severoameričany! Bohužel Adolf začal válku se Západem, potože nepochopil, že tím etnikem co nejvíce škodí nejsou Židé, ale Slované jako celek, jelikož už tehdy vědci prokázali, že populace ve východní Evropě vykazuje znaky masivní degenerace. Právě Židé byla populace, kterou naopak potřeboval, stejně jako muslimy. Hitler měl přátelské styky s muslimskými zeměmi, které, stejně jako on, pohrdali slovanskou zdegenerovanou pakáží. Měl je poslechnout a dnes by svět vypadal mnohem lépe. Teď to budeme muset napravit a poslat zdegenerovanou populaci proti sobě, aby se vyničila. Stávající státy se následně samozřejmě rozpadnou, jelikož je nutno eliminovat cca 80-85% populace na území východní Evropy a připravit pro nové kolonisty.

   Smazat
  4. Albánci a rozum?????

   Smazat
  5. Doufám, že jsi taky slovan

   Smazat
  6. 22:53 Bohužel tímto morem je stižena většina populace Východní Evropy, paradoxně nejvíce neslovanským jazykem hovořící Maďaři - až 50%, oproti českým 30-ti %-tům. Podle typu jsem však většinově Germán, naštěstí ...

   Smazat
  7. 15:31
   Takže Merkel untermensch....inu dál není nic,jen roura v odpadu ty Germany

   Smazat
  8. 15:37 Přesně tak ! Každá příměs slovanský krve vede k degeneraci. Ne darmo se říkalo že DDR-óni jsou jen německy šprechtící Slovani ... tedy jakási odpadní roura či cysta v Germánském těle.

   Smazat
 10. Ti amíci vstoupí do dějin jako jedni z největších komiků v celé řadě činností. Díky esesmanovi údajně vyklusávali po Měsíci, zakládají demokracie ve kterých se co chvíli ozve nějaká ta šlupka, varují před energetickou závislostí na Rusku a jejím možným zneužitím k sankcím, přičemž právě tato činnost je tou první ke které oni sami sáhnou. Bojují s mezinárodním terorismem všude možně, přičemž se důsledně vyhýbají jeho centrům,neboť by bojovali proti svým zbraňovým systémům a taky by jim to přestalo sypat.

  OdpovědětSmazat
 11. Tak kolik Kchárlovi dodal Thaci náhradních orgánů ze zavražděných Slovanů-Srbů ?

  Pavel Beran

  OdpovědětSmazat
 12. Pěkně prosím, nevyšperkovávejte svou ironii nechutou vulgaritou. Stačí ta hrozná realita sama.

  OdpovědětSmazat
 13. Tato fotografie byla začátkem konce top 09.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.