Reklama

středa 28. srpna 2019

USA pohrozily Ukrajině kvůli kontaktům s Čínou

28. 8. 2019 lenta
Poradce pro národní bezpečnost USA John Bolton potvrdil, že přiletěl na Ukrajinu, aby hovořil s jejím vedením o negativních důsledcích spolupráce s Čínou. V úterý 27. srpna o tom informovala Evropská pravda. Odmítl potvrdit nebo popřít, že se pokusí přesvědčit Kyjev, aby neprodával továrnu na letecké motory Motor Sič čínským společnostem. Podle vyjádření Boltona "jde o několik transakcí", takže soustřednit se na jednu nemá smysl.


Připomněl však, že na Ukrajině, stejně jako v USA, existuje systém schvalování smluv, souvisejících s vojenskými technologiemi, aby se tyto nedostaly k nepříteli nebo potenciálnímu nepříteli. Zástupce Bílého domu zdůraznil, že Peking se snaží svými vlastními investicemi proniknout do ekonomik zemí celého světa. "Informujeme přátele a partnery o nebezpečí, které čínské investice přinášejí", zdůraznil.

Jaké důsledky bude mít odmítnutí Kyjeva přihlédnout k radám USA, Bolton neupřesnil. Zároveň však poznamenal, že se nejedná o potrestání, smlouvy však mohou Ukrajině uškodit. Úředník navíc upozornil na korupční složku obchodu s Číňany, kteří se nebojí dávat úplatky, aby dosáhli potřebné řešení.

Čínská skupina Skyrizon a skupina Xinwei Group již koupily více než 50 procent akcií společnosti Motor Sič, ale dohodu musí ještě schválit Antitimonopolní výbor Ukrajiny. Rozhodnutí o příslušné žádosti, podané 7. června, se očekávalo 22. července, stále však není připraveno.

The Wall Street Journal dříve informoval o účelu Boltonovy návštěvy. Podle informací novinářů připravuje americké velvyslanectví jeho setkání s vedením společnosti Motor Sič.

Po prvních zprávách o kontaktech s Číňany, k čemuž došlo před rokem, se společnost ospravedlňovala tím, že hledá alternativních trhy pro odbyt výrobků po přerušení vztahů s Ruskem. USA jsou zase přesvědčeny, že Čína koupí ukrajinského závodu získá významné obranné technologie.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

86 komentářů :

 1. Zdá se, že Čína si již také našla spřátelené oligarchy. Není div, když se to se západní demokrácii a svobodou nějak nepodařilo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čína nabízí výhodnou obchodní spolupráci, ale USA pouze zastrašují a vyhrožují.

   Smazat
 2. A které významné technologie Čína dostane na Ukrajině? Zase lžou, skutečný problém je v tom, že Čínu nelze infikovat různými demokratickými NWO soudruhy, Kalousky, Hermany a Makrelami, Fuckefellerové jsou v hajzlu, nemají šikmé oči a Čína je technologicky na špici:)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážně? A kolik že to Čína vyrábí ročně těch nejšpičkovějších civilních letadel?

   Smazat
  2. A kolik jich vyrobi Japonsko? On ten vyvoj "chvilku" trva. Kdyby to bylo snadne, tak duopol neovlada vetsinu sveta. Ale urcite se jich nakonec dockame. Cina je obrovsky trh a kupce najdou i jinde. A nemusi byt ani nejspickovejsi, starych kramu lita po svete dost. Takovej Iran, kterej ma problemy udrzovat letadla v provozu kvuli sankcim, urcite bude mit zajem.

   Smazat
  3. 0:04
   No a třeba právě proto aby ten vývoj urychlili, se pokoušejí Číňani ovládnout tu Ukrajinskou fabriku, která má zřejmě nějaké know how. Což ten čínský roztleskávač z 23:19 rozporuje.

   Smazat
  4. 0:16 Trpělivost, na ty US zázraky už nestačí ani velká louka, kde to skladují.

   Smazat
  5. Najednou Trump zacala na G7 vykrikovat,ze chce jednat s Iranem. Ale Iran ihned odpovedel ,ze nemaji zajem, jen a mozna kdyz nejdriv zrusi sankce ze se potom uvidi..
   Jedna z nejvetsich letadlovych lodi USA se drzi,asi schovava daleko a v uctive vzdalenosti 900 namornich mil /asi 1800 km /od Iranu, hrozi torpeda z torpedovych ,radarem neviditelnych clunu, letecky raketovy utok a z ponorek, ktery by lod rychle potopil...
   Ceho se USA boji ??

   Smazat
  6. 23:26, kdyby jsi nebyl debil, našel by jsi si informace, že Číňani dělají vše pro to aby měli svá dopravní i vojenska letadla, aby nemuseli kupovat letadla z dovozu. Svoje stroje už mají, jen stačí hledat, jestli to umíš mongole.

   Smazat
  7. 8:21
   Čína "dělá vše proto" v překladu znamená, že bezostyšně krade patenty, know how a kopíruje. Tím ničí náš průmysl. A hňupové jako ty jim ještě tleskají do rytmu.

   Malý příklad z poslední doby týkající se přímo nás:
   https://www.denik.cz/ekonomika/cinane-se-pokusili-ovladnout-ceskeho-vyrobce-baterii-he3da-20181109.html

   Smazat
  8. 23:19
   ona US už ani v těch civilních letadlech není to co byla. A dle mého náhoru bude hůř. Ami školství stojí za bačkoru a ami papírky zelebné, barevné stojí také čím dál víze za h...no. Proto celosvětově zdrařžuje zlato.
   Udělej si pořádek k hlavičce není jen na nošení čepice nebo klobouku.

   Smazat
  9. 8:30
   Rudý, anti-ami bambulko, bez US technologií bys nemohl ani klepat ty tvoje hovadiny do počítače či do smartphonu. A prosimtě, srovnej si kurz těch papírů co prej stojí za hovno s ruským rublíkem, či čínským yuanem, který Číňani mohutně oslabují, ať tu nemeleš kraviny.

   Smazat
  10. Ty amikretene vykrádají mozky z celého světa a to je podle tebe v pořádku. Kolik těch vědců je původem JUSEJ

   Smazat
  11. 23:19, nejsem znalec v oblasti, ale podobné firmy se kupují zhruba ze tří důvodů. Buď je položíte a vytunelujete, anebo pro vaši domácí produkci mají nějaký význam. Anebo je položíte jako svého konkurenta.

   Motor Síč byla motorárna SSSR. Navzdory degradátorům všeho sovětského (a ruského), vědci a technici v SSSR přece jen zaznamenali nějaké ty úspěchy i v této oblasti. Kdyby ne, zřejmě by z nich nikdo nikdy takový strach neměl, jelikož i vojenská technika včetně raketové používá motory. A my víme, že v Sovětském Svazu se vyráběla i dopravní letadla, dokonce bylo více konkurenčních projekčních kanceláří i výrobců.

   Čína zatím nic podobného nevyrábí, i když koupené Airbusy a Boeingy zcela jistě důkladně prozkoumala. Zavedení vysoko technologické produkce není tak snadné, jak se někdo domnívá, a vyžaduje dlouhý čas a tradici. Nestačí jen okopčit výkresy a koupit nějaké ty konstruktéry. Navíc to je drahé. Proto jsou světovými motoráři R&R a P&W, a jejich motory používá značná část světových výrobců.

   A není třeba zapomínat i na fakt, že Motor Síč stále dodává důležité komponenty pro ruský obranný průmysl, i když už značná část byla nahrazena. Je to rodinné stříbro Ukrajiny.

   Smazat
  12. 08:27
   Najdi mi ty chytráku alespoň ještě jeden z takovýchto "malých" příkladů...
   Nenajdeš, co? Ale kibicovat umíš skvěle. A nadávat, se nauč před zrcadlem. Naši ekonomiku, dle tvého mdlého rozumu, drží výrobce lithiových baterií. No to je gól. Kdyby Češi nebyli hlupáci, mohli být tam, kde jsou Čína. A to ve všech odvětvích. Ale to ty, nepochopíš.

   Smazat
  13. Milí 8:27 Průmysl se si hravě zlikvidovali sami s BANKstery z CITY (soudruhama kapitalistama) ješ sami vyrobu svěřují zásadně komunistum v PRC jako vyráběli zde (v RVHP) před 89 a co se HE3DA.com Járy Cimrmanan týče múžete mně laskavě prozradit kde zde mněla továrnu a kolik kmenových zaměstnaců vní ve výrobě a kontejnerů toho chrlila deně ?!?

   Smazat
  14. 16:11 češi mohli být v ekonomice hodně vepředu. Díky roku 1948 a nenažranosti SSSR, kdy russácká ideologie diktovala v RVHP veškerou výrobu a vývoj se v Česku po roce 89. nedalo konkurovat světu. Kdyby se experiment jménem socialismus uplatnil jen v Rusku, tak země na východ jsou za vodou a né v řiti.

   Smazat
  15. Bože, bože, anonyme 20:44, na tobě se podepsala propaganda nejhorším způsobem. "nenažranost SSSR", "russácká ideologie" (Američane, nestačilo by jedno "s"?) a pod. "Země na východ" (od čeho?).

   Jeden příklad za všechny: ČSSR, čili ta komunistická zlolajná republika, nežila na dluh, jako dnešní "český blahobyt". Kdyby se zadlužila jako jsme zadlužení my, mohli jsme také válet veleblahobyt, nikdo by neutíkal za kopečky, lidi by mohli cestovat a k cinkání klíči by asi nedošlo.
   Ale to kdyby v historii neplatí. Naštěstí neplatí ani ty ideologicky zaslepené výkřiky nemyslících papoušků.

   Smazat
  16. 20:44, líbí se mi, když někdo přesně ví, co by bylo, kdyby.

   Je pravda, že socialismus dopadl na tvrdé skoro výhradně kvůli ekonomice. Ta se zhroutila nejen kvůli své nízké schopnosti konkurovat, ale zahučela také na sankce. Ovšem ne všechno bylo neschopné konkurence. Československo jako tradičně exportní země měla zisky z prodeje do zahraničí a dokázalo vyvážet celé výrobní komplexy, stejně tak výnosným artiklem byly zbraně, potraviny a další produkce. To po převratu všechno padlo.

   Takže milý retro-Nostradame, možná by to mohlo proběhnout i tak, že bychom přišli o naše firmy mnohem dřív než po roce 1990, byli bychom rozděleni ne na dvě části, ale na tři nebo čtyři, němčina by byla opět jedním z hlavních komunikačních jazyků, bez níž by toho člověk moc nevybavil, a Svatý Mikuláš by měl místo věží minarety. Ale na oplátku by místní exot Honolulu nemusel přelézat někde dráty a do JAR by odletěl normální linkou.

   Smazat
 3. Zrovna včera tu byl blábol nějakého ruského propagandisty Iščenka, že Ukrajina je totálně izolovaná bez mezinárodních návštěv a zájmu Západu a hele, dnes je tam Bolt. :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to je normální vyděrač a poskok

   Smazat
  2. Vidíte jak ten pitoma Bolt je řízen z Moskvy Iščenkem!!! Další ruský šváb!

   Smazat
  3. 24:39, to myslíte vážně??

   Ukrajina je řízena Amerikou. Vždyť oni sami to nepopírají a tento fakt je kostí v hrdle všem kořenným nacistům. Protektorem je Kurt Volker, a Bolt jedním z mnoha úředníků, kteří přišli Ukrajině naznačit, jak by měla postupovat v budoucnu. Přičemž podle Američanů je hlavním cílem Ukrajiny hybridní válka proti "agresorovi".

   Vy myslíte, že občanská válka je skutečně to nejlepší, co Ukrajina může dělat? Pro USA určitě. Jednak tím zaměstnává svého protivníka přímo na jeho hranici a taktéž to je príma kšeft pro US zbrojní průmysl. Děkuju pěkně za takové spojence.

   Smazat
  4. To není návštěva, vypatlaná hlavo. TO přijel páneček zprdnout slouhy, tydýte.

   Smazat
  5. Bolt..., ty ocasu, je tam pro emerické zájmy. Ne pro zájmy Ukrajiny. Ta má továrnu před krachem na výrobu leteckých motorů a neví co s ní. S takovou si ji (podle našeho vzoru) zakonzervují a udělají z ní muzeum.

   Smazat
  6. 16:14, snad Bolton, ne?

   Smazat
 4. No jo vazalové usa musí skákat jak ten blb bude pískat s Čínou se nemluví.

  OdpovědětSmazat
 5. Mám tomu rozumět tak, že stará ruská technologie ohrožuje demokracii? Tam bude asi jiný problém, řízený demokratický bankrot Ukrajiny.

  OdpovědětSmazat
 6. Ještě bude veselo,pokud to neschválí monopolní úřad,Ukrajina musí vrátit peníze i včetně pokuty,peníze jsou už utracené a co teď.Takovéto vměšování do zájmů států,se děje od USA velmi často,co jen uškodí USA.Když to nepůjde přes Ukrajinu,pomůže Číně Rusko,stejně je to Ruská technologie.

  OdpovědětSmazat
 7. Čína postupuje zcela nesprávně, soudruh Bolton je oprávněně rozhořčen. Čína má předávat předávat i nadále všechen svůj volný kapitál americkým soudruhům, protože pouze oni mohou rozhodovat o tom, co se za něj bude kupovat a kde investovat. Přece není možné, aby si sama Čína skoupila celý svět, včetně žebrácké Ukrajiny. Ukrajina nesmí být rozhodně rudá, ale je přece dlouhodobě připravovaná na přesídlení obklíčeného a vyvoleného lidu Izraele. Jeho nastěhování brání už jenom pomalý exodus Ukrajinců z Ukrajiny. Je ho třeba urychlit, jinak si Ukrajinu obsadí sama pro sebe rudá Čína. Jenom se divím, proč soudruh Bolton jeden vyhrožovat, proč si neskoupí Ukrajinu sama Amerika. Asi tam chce zachovat co největší binec až do příchodu nových osídlenců.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. specialisté z Motoru Sič už dávno makají nejenom v Izraeli a Rusku, ale i v Číně, třeba se rádi vrátí do své fabriky na rodnou hroudu :-)

   Smazat
  2. 8:53 Problém Ameriky je v tom, že se (na rozdíl Číny) na dobytých územích ve svých koloniích naučila jenom systematicky ničit a rozbíjet, co jí přijde pod ruku, ale neumí nic rozumného vybudovat. A když už si něco koupí, tak je to k ničemu - viz koupě tranzitních trubek na plyn synáčkem Bidena, trubek, kterým bude jaksi chybět ruský plyn.

   Smazat
  3. 8:59 zlé jazyky ze Seattle tvrdí, že se tam v Boeingu mluví hodně rusky, taky na to tato firma asi dojede

   Smazat
  4. copak nějaké rakety, ale Čína na Ukrajině ve velkém skupuje černozem!

   Smazat
  5. Ano, Motor Síč je/byla zcela určitě obdivuhodná firma a byla by škoda, kdyby zanikla. V SSSR patřila mezi ty nejlepší. Část její výroby (vojenskou) už převzaly ruské firmy, ale ani oni nedokázali nahradit celou produkci, kterou zde nakupují. Motor Síč byl založen jako hlavní motorkářská produkce SSSR. Sem byla směřována i výzkumná a konstruktérská báze, především z Ruska. Podobně tomu bylo i s firmou Antonov, která byla původně v Novosibirsku. Nejlepší variantou pro Motor Síč by byl návrat k plné kooperaci s Ruskou Federací. To ovšem nacisté ani jejich američtí protektoři nikdy nedopustí.

   Smazat
  6. Pro 10:24
   Lépe a logičtěji, to už ani napsat nešlo. Měli by to konečně pochopit i ti retardovaní z retardovaných. Ale pozor, máme tady ještě Prague Priďáky. A na ty to nestačí...

   Smazat
 8. Peking proniká do cizích zemí investicemi, zatímco USA převážně vojenskou silou...inu demokracii nutno šířit za každou cenu.

  OdpovědětSmazat
 9. Slavná poznámka Henryho Kissingera, který prohlásil, že „být nepřítelem Ameriky může být nebezpečné, ale být jejím spojencem je fatální“ :-)

  OdpovědětSmazat
 10. Možná si někteří ještě nevšimli, že čína už minimálně 8 let nekopíruje o nic víc, než ostatní technologicky vyspělé země. Naopak se stali špičkou například v telekomunikacích, což USA sráčům nevoní. Taky začíná v ověřovacím režimu společně s Ruskem, Irákem a možnéá i dalšími zeměmi obchodovat ropuv Eurech. Tohle bude pro Dolar fatální. Dávám imperialistovi 3, max. 4 roky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. podle některých ekonomů by Trump nutně potřeboval, aby to neruplo alespoň do amerických prezidentských voleb

   Smazat
  2. 9:42 možná to řachne už tento podzim a za viníka bude označen tvrdý brexit Borise Johnsona, který pouze plní několikaleté přání královny Alžběry II :-)

   Smazat
  3. 9:33, možná si ani neprejte, aby se v dohledné době stalo něco s dolarem, a ještě méně s eurem. Budete se divit, ale mělo by to fatální následky i pro vás a vaše potomky.

   Smazat
  4. pro 9:33. Na to seru, hlavně ať už ti polobozi v USA padnou na držku a začnou se živit poctivou prací, namísto cizopasení na úkor ostatních.

   Smazat
  5. 10:46, och, vy naivo!

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 10:46 Až ty troubo padne dolar, tak se všechno zdraží min. o 100% a první bude nějakej VOLNÝ, co bude řvát.Ale naštěstí to je tvuj vlhký sen. Spíše mě zajímá kde je rusák se ZLATÝM RUBLEM, který měl zničit DOLAR, dále kde je ty trobo prgram BRIC, pokud vím, tak dvě země z toho spolku vystoupily. Rusák je totální neschopenko, ve všem na co se člověk podívá.Pouze tvé hloupé kydy mě rozesmějí.čus

   Smazat
  8. 16:07, o zlatém rublu vytvořili historku, imbecilové, jako jsi ty. Tak abys byl v obraze: 1) byla vydána pamětní mince, limitní edice, a ta se tak nějak nazývá. 2) CB Ruska začala s diverzifikací aktiv, a to především nákupem zlata. Už mají poměrně slušné množství. Mimochodem, byli za to pochváleni mnohými finančníky, protože zlato je dobrý stabilizující prvek v časech nejistoty.

   Jenom pitomec v tom vidí zlatý standard, který byl opuštěn už dávno, protože sice stabilizuje ekonomiku, ale zároveň dusí. Ale kvákej dál, za to nic nedáš.

   Smazat
  9. 20:00 Je hezké, jak proruskej idiot, kope za ty ruské vandráky. Osobně jsem viděl v tel,¨rok dva nazpátek jak se Putin chvástal tímto rublem a jak zničí DOLAR. A co BRIC, ??

   Smazat
  10. 11:50, no tak zkus najít projev Putina, jak vyhrožuje, že takzvaným "zlatým rublem" zničí Ameriku a celý Západ.

   Nikde se nemluvilo v souvislosti s rublem k návratu zlatého standardu. To je dávno pryč a posledními byly Spojené Státy, kdo tento druh tvorby rezerv definitivně opustil. Rusko nemá kapacity na to, aby zničilo ekonomiku Západu, přičemž naopak to platí. A tamní čelní představitelé rozhodně nepatří mezi tobě podobné idioty, aby se uchylovali k podobným trapným hláškám. Něco podobného můžeš vypouštět ze svých tělních otvorů ty, a ne vrcholový představitel státu. Dokonce ani našeho.

   Stejně tak další nálepka "ruský vandrák". To je kdo, ty ubožáku? Zajisté někdo, kdo má podobný způsob uvažování jako ty, s takovým Ivanem byste si určitě rozuměli. Ty nemáš ani ponětí o tamních reáliích. Vsadím se, že jdi byl nejdál někde na Makarské a domníváš se, že všude mimo EU a USA, jsou chatrče, zemljanky a kupa žebráků. To je ubohé.

   Jsem u vytržení, jak zabedněnec, uvízlý v jednoduchých heslech jako za bolševika, který nemá ahnung o dění kolem sebe, nálepkuje každého, kdo se podle něj odchýlí od jednotné ideologie. Já nejsem pro-ruský a rozhodně nejsem idiot, idiotem jsi ty.

   Smazat
 11. 9:33
  :-D
  Vždycky mě rozesměje, když místní rudí blbové rozehrají další díl nekonečného seriálu na téma "kolaps dolaru" a "konec USA" co nevidět. Tento seriál pro nenáročné diváky běží už mnoho desítek let. :-D
  Takže Jozífku, obchodování ropy v Eurech? Dáváš imperialistovi 3 max 4 roky?
  Pozorně si přečti tenhle skoro 14!!! let starý článek ze spřáteleného Zvědavce :-D

  http://zvedavec.org/komentare/2006/01/1483-iranska-ropna-burza-hrozi.htm

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Měl byste se konečně naučit odpovídat do příslušného vlákna, takhle vypadáte jako blbec.

   Smazat
  2. 10:35
   Jako blbec vypadáte leda vy s vašim neustálým blábolením o kolapsu USA a dollaru :-D
   Odkaz si umíte otevřít? Četl jste ho? Podíval jste se do zrcadla a uviděl tam blbce?

   Smazat
  3. Tak to vypadá, že jediný blb jsi ty. Ten článek je přesně o tom co jsem zde uvedl, jen podaný v teoretické rovině (je opravdu staršího data). Od té doby se nám svět hošánku, bohudík, zase poněkud bipolarizoval. Abys to pochopil,znamená to, že amíci už nemůžou vpadnout kam se jim zamane, šířit tam bordel a rabovat. Nebo máš snad ten pocit, že mohou v dnešní době potrestat Irák vojenskou invazí, když bude prodávat ropu (naftu) v Eurech? A na ekonomické sankce jim Irák zvysoka sere, ty se dají obejít právě díky tomu odpoutání se od bezcenného(brzy) dolaru.
   Ha..ha!!!
   Takže ty nahnědlý imperialistický blbečku, zbal si pink a zaleť si do jůesej, protože bez pomoci takových blbů jako jsi ty nevydrží ten jejich domeček z karet už ani ty 3 roky!

   Smazat
  4. 10:41, já jsem osobně NIKDY pád dolaru nepropagoval. Naopak. Něco podobného by mělo fatální následky pro celou planetu. Co se týká pojmu "dedolarizace", tom je míněno postupné odbourávání dolarové výměny v obchodním styku. Ani tehdy to nebude úplné, protože Amerika je výkonnou ekonomikou a dolar stabilní měnou. A doufám, že to tak zůstane. Ovšem svět musí mít i jiné prostředky na to, aby hrstka lidí majících momentálně dosah na monetární politiku USA a FED, nepoužívala ekonomiku a svoji měnu jako nástroj na prosazování svých osobních cílů. Jelikož nám jsou jejich cíle u prdele, nám záleží na těch našich. Anebo vám skutečně tak záleží na lidech, kteří jsou u několik řádů nad vámi?

   Takže opět střílíte od pasu do tmy a opět míjíte cíl.

   Smazat
  5. Proboha, ty blbe, ty si dokonce evidentně pleteš Irák s Iránem! Co čekat od takového blbe.

   Jo, ten článek je už 14 let starý!!!! A tvrdí se v něm přesně ta kravina co tvrdíš ty. A to že Irán otevře ropnou burzu na které bude obchodovat v eurech místo dollaru a dolar, potažmo USA okamžitě krachne!

   A ty jsi tak blbý, že ani nevíš, že Irán tu burzu skutečně otevřel. 2 roky po vyjití toho článku. A co se stalo? No přece přesně to co se dalo očekávat. Úplné hovno.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%8Dr%C3%A1nsk%C3%A1_ropn%C3%A1_burza

   Ani jsi si zřejmě nevšiml, že jedná měna, která zkolabovala nebyl dolar, ale ten slavný, prej zlatem kratý, ruský rubl, vole!

   https://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=RUB&view=10Y

   Smazat
  6. pro 11:23 Nestalo? Ale neboj, ono se stane, už brzo...

   Smazat
  7. 11:23, ruská měna zkolabovala? Víte vůbec, co to znamená kolaps měny? Zjevně v tom máte hokej.

   Smazat
  8. Rostislave Hedvicku ty Kojetinsky svazarmovce jiz zase prudis ?

   Smazat
 12. 23.26h ale jdete letadlo by dnes dokazalo konstrukcne i Bornéo
  Vse je otazka financi a efektivity...proc to delat kdyz muzu koupit...a co se ciny tyka nemyslim ze by jim delalo problem konstrukcne vyrabet letadla ...maji jine investice a zajmi...dnes zrejme armadni...navic zrovna dnes bych byt firmou Boeing tak bych byl v koute a tise se modlil...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:16, Borneo je Indonésie. Tato země není až takový nýmand, jak si myslíte, ale na výrobu něčeho podobného musíte mít dostatečnou základnu. I Boeing nakupuje komponenty u jiných dílčích výrobců, přesto není snadné se stát certifikovaným a úspěšným výrobcem dopravních letadel. Je otázkou, jak lehce by Indonésie dosáhla homologaci podobného výrobku, a pokud ano, jestli by se našli cestující, kteří by do něčeho podobného nastoupili. A pokud jsou zábrany, je to velký problém, protože firma musí prodávat.

   Smazat
 13. http://svobodnenoviny.eu/bily-jihoafricky-par-popraven-v-rasistickem-utoku-na-dalnici/

  http://svobodnenoviny.eu/bily-jihoafricky-par-popraven-v-rasistickem-utoku-na-dalnici/

  OdpovědětSmazat
 14. Pro p. Jelimana z 23:26>

  Ponechme stranou ze Americka letadla nyni padaji, protoze pouze sofrware upravou snazili dohnat neschopnost vyvoje dalsi generace stroju.

  Cina se proste intenzivne venovala necemu jinemu, posledni dekadu a chlup stavela drahy pro rychlovlaky a samotne soupravy. V posledni generaci uz vlastni projekt nikoliv kopie.

  Postavili za tu dobu, pozor, cca 30tisic koleji rychlodrahy, 80% na viaduktech a mostech. Pokud to prepocteme na pocet obyvatel a roky je to neco jakoby CR postavila rocne cca 160km vysokorychlostnich trati na mostech a sloupech nad terenem.

  //Zajimave, ze mezitim Tok akorat behal s gumo asfaltem a flikoval stare CSSR dalnice..


  Pro ilustraci Frantici a Japonci maji pouze 1/30 respektive 1/10 takovych trati..


  No a Cesi ti pracuji, aby podporili zivotni uroven na Zapade. A to malo co zbyde doma se poridi chvalozpevy a nekoncici tirady (ne)ziskovek za nesmrtelny odkaz zrzavce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas a jak o doklad viz níže:
   Režisér Petr Zelenka, známy napr. filmami Knoflíkáři, Samotáŕi alebo Rok ďábla, v rozhovore pre Český rozhlas uvádza, že kapitalizmus je nezlučiteľný s demokraciou. Tvrdí, že by mal prísť nový spoločenský poriadok.
   https://www.narodninoviny.cz/vyrocni-zprava-bis-konstatuje-ze-tzv-dezinformacni-weby-nejsou-podporovany-ruskem/

   Smazat
  2. 14.10 To máte nějaké staré info. Dnes BISka říká pravý opak. Drtivá většina webu pochází nebo je přímo platí Rus. Stačí nahlédnout na ty ruzné stránky, přečíst několik řádku a pokud není člověk vul, okamžitě vidí Ruskou stopu.

   Smazat
  3. 15:35
   Teď naposledy byla Ruská stopa i v kresleným časopise pro nejmenší.....TYDÝTE!!!!☺

   Smazat
  4. 15:35, vy musíte být na prášky s těch stop.

   Smazat
 15. Přestaňte se neustále nasírat do Ukrajiny. Všichni máte svých problému dost,zvláště dnešní Rusko, které bude neustále rozdmýchávat konflikt na Ukrajině. Putin nemá sebemenší zájem o mír.Bude neustále podporovat separáty na Donbase a v Luhansku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:30, milý nevědomý hlupáčku. Zájem o mír nemá ani soudruh gauleiter Volker ani soudruh Bolton, který pred pár hodinami Ukrajině doporučil, aby v žádném případě neukončovala boje.

   Předevčírem se v Moskvě sešli vojáci z obou stran, separáti a tzv. vojáci tzv. "ATO". Dal jim prostor ruský hlavní veřejnoprávní kanál, tož vyzpovídali se tam ze všech svých bolístek a razgovarivali. Kupodivu všichni rusky. Pak si všichni sedli někam do hospůdky a pěli národní písničky a prý jim to šlo celkem dobře.

   Dělám si sice trochu srandu, ale jedná se o tragedii. V každém případě, to vypadá na všechno možné, jen ne rozdmychávání sporu.

   Smazat
  2. No svata pravda Putin bude podporovat svuj narod a svoje lidi ... nedovoli aby byli zdeptani Piraty a pod. v Ceske republice

   Smazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:30 patří k podobnému "bratrstvu kočičí pracky", jako tento:
   https://www.hoppner.cz/starosta-kolar-zesilel-chce-postavit-pomnik-hitlerovym-vojakum-a-sochu-skutecneho-osvoboditele-prahy-dat-do-sberu-hrozi-diplomaticky-a-obchodni-konflikt-na-nejvyssi-urovni/#.XWfg325uI2w

   Smazat
  2. 16:30 Mohu požádat o info. z nějakého jiného zdroje. ? Myslím, že je tohle zase totální hoax aronetu nebo něco prorusky podobného.Něco podobného prolhaného bylo, že radnice zakázala vyčištění toho vraha Koněva, ale vždyť vyčištěná je. tak jakej zákaz! Zase lež hoax.A blbečci tomu věří a tleskají.

   Smazat
  3. 17:05
   Když se toho havlozmrdea z TOPičky tak zástavaáš jsi stejnej untermensch jako on!!!!!Kdyby to psali na aeronetu ,tak bys to měl ty chujmerovský voske nastudovaný!!!!!

   Smazat
  4. A za tyhle výmysly, bláboly lži chce aronet finanční přízpěvek. To se ti darebáci prokremelští nestydí. Nasrat soudruzi nasrat. Doufám, že ten paskvil Koněva zase někdo zmaluje.

   Smazat
  5. 17:14
   Tak proto má ten UDAVAČ Havel jen VOŽRALOU bustu ve Fuckingtown a tady jen lavičky..... BOJÍTE SE VY HAVLOSMAŽKY,ŽE BY SOCHY DOPADLY HŮŘ,než socha maršála Koněva!!!!☺

   Smazat
  6. 17:05
   Fiat-alternativa Aeronet, váš spřízněný manipulant, který překrucuje fakta v souladu s ostatními manipulátory, aby skutečnou alternativu poškodil, s tím článkem nemá nic společného. Nevím, kde jste na to přišel, asi taky váš pokus o manipulaci. O bližší info si požádejte autora článku Ondřeje Höppnera z alternativy www.hoppner.cz.

   Smazat
  7. 18:15, myslím, že článek je založen na skutečnosti, o radnici Prahy 6 jsem už slyšel hodně. Jsem v šoku. Takže ty příspěvky z minulých diskusí o plánu Prahy vymazat příspěvek Ruska/SSSR z historie osvobození naší vlasti budou pravdivé. V tom případě vbrzku dojde i na Olšany.

   Smazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 19. 17:32 https://m.youtube.com/results?search_query=victoria+nuland+ukraine+5+billion
  Obama & Jaceňuk → Exporting Chaos: 'West spent $5 billion destabilizing Ukraine'
  https://m.youtube.com/watch?v=-2xBhpFi9JU
  Telefonní rozhovor mezi náměstkem ministra zahraničí Viktorem Nulandem a velvyslancem USA na Ukrajině Jeffrey Payette, který diskutuje o jejích dalších krocích při řízení revoluce na Ukrajině.
  https://m.youtube.com/watch?v=FWJCNs6txL4FWJCNs6txL4
  https://www.narodninoviny.cz/na-ukrajine-roste-obchod-s-detmi/ https://www.narodninoviny.cz/5-let-po-majdanu-rozvracena-ekonomika-frustrovani-obcane-banderovci-narodnimi-hrdiny/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad Viktorií Nuland, ne?

   Smazat
  2. 18:12 A proč nenapíšete, že za vše muže rus svojí okupací Krymu a podpory Luhanska a DONBASU. pUTLER TAM CPE ZBRANĚ JAK POMINUTEJ. tO VÁM PROSŤÁČKU NEVADÍ CO.

   Smazat
  3. 17:47
   Ty havlodemente vylitej,KRYM JE RUSKÝ A ŽÁDNEJ BANDEROKRIPL HO
   NEPŘINUTÍ K VRÁCENÍ!!!!!!Blbej jak ten POTRAT z TROPičky na Pha.6.....nebo.je Kolář tvoje příBUZNA?!!!!

   Smazat
 20. Http://www.ushistory.org/us/32e.asp
  "SPOJENÉ STÁTY INC" = zahraniční vlastníci, kteří fungují jako syndikát kriminality, zotročují obyvatele, genocídují Američany a genocidují každý národ na Zemi.Jaké zákony? Naše zákony byly obcházeny nahrazením naší de jure SOVEREIGN REPUBLIC společností se zahraniční majetkovou účastí, "United States Inc." Neměli jsme v Americe žádné zákony před občanskou válkou, ne dříve, než se jižní státy vyhnaly z kongresu a hlasovaly pro rozpuštění "Spojených států amerických". Amerika měla zákony před občanskou válkou (3 federální zákony) - Nyní máme SLAVES & STATUTES (MILIONY STATUTES = Enslave / vražda / genocida AT WILL) Atentát na prezidenta Lincolna poskytl dostatek chaosu, aby nahradil suverénní republiku "Spojených států amerických" s cizineckou korporací "United States Inc", která operovala kriminálně, aby dosáhla maximálního zisku, ukradla náš národ, ukradla naše nerostné bohatství, plody naší práce, a to; vraždu, znásilnění a mučení našich dětí a všech, kteří bydlí v Americe. Totéž se stalo každému národě na Zemi za různých okolností a v různých časech. TRUMP .

  OdpovědětSmazat
 21. snažia sa predať všetko pokiaľ je čo, inak sa im to rozpadne. odborníci sú už dávno v Rusku, Sv,Korei,či rovno v Číne - keď Rusku padla raketa a zistili že uvedený diel je z Ukrainy, prestali objednávať od nich, zrušili kontrakt a na konci mesiaca zvolalo vedenie fy osadenstvo, prečítali mená tých čo spôsobili sabotáž, nechali ich vystúpiť pred ľudí a za veľkého potlesku im potom oznámili že výplaty nebudú a majú komplet všetci výpoveď a bolo, skutočne, subdodávateľ komponentov naložil svoju továrničku na vagóny a aj s osadenstvom odišiel do Ruska, Saratov - ta tak,

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.