Reklama

sobota 3. srpna 2019

Uzavřený kruh korporátního fašismu

Václav Umlauf 
3. 8. 2019 E-republika
Firma Siemens vyhrála zakázku na ekologickou modernizaci US-koncentráku naprosto a zcela zaslouženě. Modernizace Guantanáma musí být pro tuto firmu celkem hračka a jistě by ostrahu a modernizaci podobných zařízení zvládla klidně i celý tucet najednou.


Dne 25. července 2019 mírotvorný spolek jménem Pentagon oznámil, že německá firma Siemens dostala kontrakt na ostrahu a modernizaci koncentračního tábora na americké vojenské základně v Guantanámu. Zpráva Reuters (zde) tvrdí, že podepsaná smlouva má hodnotu 829 miliónů dolarů. Samozřejmě, že jde o fake. USA přece žádný koncentrák na svém území neprovozují, ani pro kategorii "enemy combatant". Na území USA nesmí být podle ústavy nikdo držen bez řádného soudu. To byste ale nemohli vybudovat vůbec žádný koncentrák, který má Siemens kompletně modernizovat za 31 měsíců a málem za miliardu dolarů. Proto je koncentrák na koloniálním území USA na Kubě. A zpráva Reuters hezky říká, že nejde o ostrahu koncentráku, ale o zavedení opatření typu "energy savings and performance measures". Tak to má být, od bohulibého působení jedné pubertální dívky v korporátních masmédiích jsou i správci koncentračních táborů zcela trendy a přísně dbají na ochranu životního prostředí. A že je potřeba zvyšovat efektivitu čehokoliv i v koncentrácích, to věděl už Hitler. Pro srovnání se podívejme na stejnou zprávu na ruském RT News (zde), ať víte, proč má toto oficiální ruské vládní médium miliardovou návštěvnost.

Začněme od začátku, viz tento článek časopisu Spiegel Der programmierte Massenmord o nerozborném přátelství prezidenta firmy IBM Watsona k velkému vůdci německého národa. Jeho fotografie s Hitlerem najdete v článku, který komentuje knihu Edwina Blacka (jeho židovští rodiče se zachránili z transportu do Treblinky) vydanou pod názvem IBM and Holocaust. Od roku 1933 pomáhala IBM a další americké firmy organizovat nacistické koncentrační tábory a později dělali totéž po okupaci Polska, kde byly hlavní vyhlazovací tábory. Pro Polsko IBM vytvořila vlastní filiálku Watson Business Machines, protože tam bylo práce až nad hlavu. Árijská výchova po vzoru NSDAP byla v této době v USA velkým hitem. Viz tento článek o nacistech v USA. A mrkněte se na video z roku 1937 o chlapeckém letním výcvikovém táboře stylu NSDAP v USA. Klikněte si na sekvenci 1:33, kdy se společně vyvěšuje háknkrajc, árijský znak a vlajka USA.

Protože jsem studoval a pak i pracoval v Německu, tak dobře vím, že firma Siemens vyhrála zakázku na ekologickou modernizaci koncentráku naprosto a zcela zaslouženě. Je to poctivá německá firma a její nejlukrativnější kontrakty tohoto typu byly na ochranu pouštních ropných polí v Saúdské Arábii. Modernizace US-koncentráku musí být pro tuto firmu celkem hračka a jistě by ostrah a modernizací podobných zařízení zvládla klidně i celý tucet najednou. A není všem dnům konec, protože bude třeba modernizovat americký soukromý gulag, pak internační tábory pro děti imigrantů, pak pro jejich rodiče, pak pro nepřátele říše všeho druhu. A mrkněte se na článek jak Hollywood aktivně pomáhal Hitlerově propagandě, abyste věděli, co budou dělat čeští presstituti.

Ale pozor, to abych přestal psát, protože momentálně píši pod dozorem Velkého bratra z USA, kde jsem na nějakém povinném školení. Celá wifina je kompletní firma Apple, která povinně (jako každá velká firma tohoto typu) pracuje pro FBI a CIA v rámci "Patriotic Act". A slovo "Guantánamo" jistě patří do standardního vyhledávacího algoritmu systému "Prism", který kontroluje internetový provoz na celém Západě. A jsme u toho, proč jsme všechny tyto věci už několik let předtím komentovali, včetně zveřejnění Wikileaks a zatčení Juliana Assange a útěk Edwarda Snowdena do Ruska. Kdo nechá bez komentáře řádit fašismus, ten se pak nesmí divit, že skončí v koncentráku.

Shrňme odysseu korporátního fašismu danou uzavřeným kruhem výstavby koncentráků. Privatizace koncentráků není v neoliberálním kapitalismu a příslušné formy politického fašismu žádný problém. Proto vznikla Třetí říše na památné schůzce německých průmyslníků a bankéřů (Prolhat se až ke korporátnímu fašismu). A efektivní provoz již zavedených koncentráků je naprosto potřebná věc. Nikdo přece nemá mrhat penězi daňových poplatníků. Pentagon to dobře ví, proto ta správná volba velké německé korporace. A taky je třeba americké koncentráky krapet privatizovat na neoliberální fašistický způsob, také kvůli efektivitě. Už dávno předtím jsme psali článek, že Koncentrák Guantánamo hlídá soukromá firma notoricky porušující lidská práva. Vůbec nejde o žádnou náhodu, viz příklad nacistických koncentráků. Logika je jasná. Jde o nezákonný lágr, o kterém se nemá psát, proto je třeba najít velmi spolehlivé lidi k jeho ochraně. A to jsou zcela pochopitelně bývalí zaměstnanci Pentagonu a zpravodajských služeb, kteří přešli do soukromého sektoru a mají na starosti systém "dirty wars" a "proxy wars" jako firma Blackwater, která se málem každý rok jmenuje jinak. Pak logicky platí totéž, co v SS, která chránila nacistické vyhlazovací tábory. Čím větší zločinec, tím je spolehlivější na ochranu této demokratické instituce placené z našich daní. Jsme přece členy NATO a Pentagon je provozovatelem koncentráku. A stejně tak kontrakt na modernizaci koncentráků tohoto typu mohou dostat jen naprosto prověřené firmy s letitými vztahy k Pentagonu a k CIA. Stejně tak dostala lukrativní zakázky americká firma IBM v Německu, protože měla vřelý vztah k NSDAP a k Hitlerovi. Proto na závěr gratuluji hypotetickým českým zaměstnancům Siemensu k lukrativní zakázce, která bude 30 měsíců živit jejich rodiny, když bude táta makat v zahraničí.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

45 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:05
   Jestli jsi přišel urážet člověka s mozkem, aniž bys byl schopný jakéhokoliv protiargumentu, ukazuješ tím jenom tvoji idiocii. Zkus ji neprozrazovat aspoň tím, že na NR nikdy nepolezeš, aby ses nemusel před všemi diskutéry ztrapňovat. Na svazáckých webech vynikneš líp, máš na to...

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 8:26 že je něco americké neznamenáto, že je to americké. Nastuduj US deklaraci a US zákony a zjistíš, že můžeš teda, když máš peníze financovat třeba Marťany a to jako soukromá osoba. Stejně jako západní Evropa si neděla starost o blaho vězňů v US držení na Kubě, tak i v Rusku anobrž, SSSR se jen psalo a nikdo nemá šanci to změnit. Korporátní ruský nacionalismus je stejný jako US demokracie

   Smazat
  4. 130 obytnych budov /postavenych nedavno/a velkych je dnes neobyvatelnych..V Australii...Tez v dusledku Zkorporatizovanych a zglobalizovanych vlad !!

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 3. MZV ČR a SR: Moskva je zodpovědná za rozpad Smlouvy INF. Rusko má důvody se na to dívat jinak

  To jsou bláboli odborníků či jen "přizdisráčů"? SS chtějí dohodu s RF a ČLR, ale nějak zapomínají na VB, Francie ale hlavně na Izrael. To si pořád někdo myslí, že Rusové jsou blbí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hamáčku, zapamatuj si, že toto je jedním z důvodů proč je tvoje partaj a petříček zcela nevolitelnými.

   Smazat
  2. 11:11 To ovšem ukážou až volby.

   Smazat
  3. 11:51
   Lžiprůzkumy před vobama pád Al-Hamajdy a banderoPetra NEZASTAVÍ!☺

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 12:42 Já taky nepsal o průzkumech, ale o volbách, které ukážou pravdu.

   Smazat
  7. 12:42 Ten čokovopičák co bys ho viděl i pod postelí či v ledničce, kdybys něco takovýho měl, už dávno ve Vajthausu nebydlí, Putlerprde!☺

   Smazat
 4. 8:05 mnoho dobytků vašeho ražení, chodí sem na NR protože to má asi dobře placený, ovšem vy jste dobytek nejenom za prachy, ale i z přesvědečení a o to je to smutnější. Tací neváhali pomoci Hitlerovi dostat se k moci a rozpoutat nejděsivější válku lidstva aby v Norimberku papouškovali, že oni za ty šílené zločiny nemohou, oni jenom plnili rozkazy. Je mi z vás blivno. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 5. Američané si dosti hlídají národní zájmy. Navzdory vyhlašovanému liberalismu, stát zasahuje do hrozících prodejů strategických firem do zahraničí. Proto nejspíš nenechají nikoho „cizího“, se vrtat v jejich strategických oblastech.
  Takže mi z toho vychází, že německost firmy Siemens, bude dána jejím sídlem, ale asi nikoliv vlastnickou strukturou. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.K.- problém je, když "národní zájmy" přesahují daleko za hranice státu (kteréhokoliv) a jako vždy to závisí na "počtu divizí. Možná(snad) tato matematická přesnost vždy neplatí, jak známo z historie válek.

   Smazat
  2. Výhodou multietnických národů, jako je "národ" USA, je pro skutečně vládnoucí moc to, že když drze hlásá svůj vlastní národní zájem, dokáží přesvědčit i gójské národnostní skupiny, že je tím míněn JEJICH třeba protichůdný národní záměr.

   Smazat
  3. Miroslav Povolný3. srpna 2019 14:05
   Tak nějak to bude, někdo jim ty divize musí živit. Když si najdou nepřátele, tak oni. Když je nenajdou, potom to zbývá na „spojence“. P.K.

   Anonymní3. srpna 2019 21:52
   Tak nějak to bude, tím národním zájmem se u nich nejspíš rozumí, převážně zájem jejich bank a korporací. Teoreticky by to mohlo být pochopitelné, neboť daně od těchto vysokopříjmových kolosů, by měly být oporou státního rozpočtu. Ale prakticky, zřejmě spíš své peníze využívají na korumpování politiků a ti od nich vyžadují pouze symbolické daně a jejich zájem vydávají za národní.
   Ale když se vrátím k tématu příspěvku 9:17, tak tito naši školitelé v oboru liberalismu a volného trhu, když jde o jejich zemi, tak v rozporu se všemi liberálními přikázáními, jiným nedovolí, získat jejich strategické firmy. P.K.

   Smazat
 6. Banda ubožáků....

  OdpovědětSmazat
 7. Stačí jedno jméno.....emerikan Preston Busch!

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 9. Tady nejsou Blicí listy ani Reflex,takže laskavě emigruj zpět,kam ty havlotronďo patříš.

  OdpovědětSmazat
 10. Monstra s lidskými tvářemi: Tyranie policejního státu přestrojená za zákon a pořádek Úterý 30. července 2019 .
  https://beforeitsnews.com/v3/police-state/2019/5383.html
  Poté, co byla americká expanzivní vojenská říše kooptována chamtivými dodavateli obrany, zkorumpovanými politiky a nekompetentními vládními činiteli, krvácí ze země suchou rychlostí více než 15 miliard dolarů měsíčně (nebo 20 milionů dolarů za hodinu) - a to je přesně to, co vláda utrácí za zahraniční války. Odhodlání americké vojenské říše hlídat zbytek světa vedlo k tomu, že více než 1,3 milionu amerických jednotek bylo umístěno na zhruba 1000 vojenských základnách ve více než 150 zemích po celém světě. To nezahrnuje počet soukromých dodavatelů, kteří tahají statné platy na náklady daňových poplatníků.Nechali jsme vládní zlo, jeho zneužívání, mocenské drapáky, brutalitu, zlost, nelidskosti, nemorálnost, chamtivost, korupci, zhýrání a tyranii příliš dlouho. Blížíme se k zúčtování.

  OdpovědětSmazat
 11. 12;01
  Tomu se říká OPERACE TRVALÁ OKUPACE,pardon Trvalá demokracie ala SS v praxi!!!!!
  Všimněte si,že Japonsko,Merkelistán(dříve Německo),Jižní Korea atd. se těch"demokratů"nemůžou zbavit ani 75 let po konci druhý světový války

  OdpovědětSmazat
 12. Cenzory -
  vy hovada pitoma primitivni , prestante mazat prispevky !
  Odsuzujete Nacisty a opicite se podle nich !
  A krome toho , jste hloupejsi nez opice na Limpopu v
  Africe !
  Prohlasil od srdce
  NICK HONOLULU !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Piš raději anglicky, česky neumíš, emigrantská psychopatická postavičko.

   Smazat
 13. AT ZIJE AMERICA ! GOD BLESS AMERICA !
  Aby svet nebyl tak pitomy a nemozny, jako je ten vas svet, tak je dulezite ho hlidat !

  Vy myslite NESAMOSTATNE predepsane a dokonce i prdite predepsane ! Jste sesnerovani a ovladani nevolnici !

  Nadavate na Americu a nikdy jste tam nezili !
  A budete omezeni a hloupi az do konce svych zivotu, protoze mate cenzuru horsi nez meli Naciste !
  To je muj nazor !
  NICK HONOLULU
  (A nezapomente se vzajemne utvrzovat, ze jste vzdelani
  "Einsteini" ! Aby se vsichni chechtali, kteri rozumi
  cesky )

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, nejspíš pacient uteklý z ústavu, prokázal opět svou hloupost a nabubřelost. Napsal např.:
   "svet je dulezite hlidat !" - i to malé floridské hovádko je čistý americký imperialista!!!

   Smazat
  2. 9:24 Nežvaň rusáckej xindle! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však jednou to bude povolený i u nás. Pak vás vy hnusný obřezaný xindlové budem střílet na loveckej lístek:)

   Smazat
 14. Honolulu, občas napíšeš něco dobrého. Ale poslední tvoje výblitky mi připadají, že jsi je psal pod vlivem Bourbonu. Že je Hamáček retard souhlasím. Ale proč ty výkřiky proti Čechům? No tak jasný, máme tady pitomce ale taky dobrý a slušný lidi. To samý máte vy v té vaší Emerice. Já bych tam nechtěl žít ani týden. A to jsem ji zamlada obdivoval. Amerika že je svobodná? Leda hovno! I za nejtužší normalizace bylo tady svobodněji jak v tom vašem Trumpistánu! Tak si to přeber v tý svý kebuli. A nebo piš na diskuze do New York Times a neurážej svůj národ. Ahoj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Já začínám mít podezření, že zdejší Nic k , je jen starý dědouš, asi reemigrant, který na staří potřebuje zdravotní servis a tak se navrátil a pojištění si doplatil, protože se mu to rentuje. Není sám, znám víc podobných případů. Nyní sedí u PC někde na Smíchově a jediná jeho zábava je dělat z nás blbce a rozsévat moudro. Tak mu to nebaštěte.

   Smazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak fajn...tak proč sem chodíš zvracet? Mě tady nikdo nemaže, pokud se nezapomenu a nejsem sprostý. Tak se vrať do tý země svobody a nenasírej zdejší. Nám tady stačí emigranti, co se vratili s holým zadkem a kázali nám tu moudrosti jako pan Hutka. Dík, nechceme!

   Smazat
 16. Nejoblibenejsi thema v Cesku, 75 let po valce je Hitler,
  ale nikdo nic o nem NEVI ! (Krome toho, ze sezral koberec a maloval pokoje na Maria Hilfe !)

  Vasi "profesori" jsou NEVZDELANI OSLI, kteri nikdy nedokazali napsat hodnotnou studii, teto tragicke doby v dejinach Evropy ! To dokazi pouze , Rakusane, Nemci a Americane !

  Mimo to, toto thema je ucelove predkladano predzvykane indoktrinovanymi "profesory", aby lide v Cesku nemysleli na to, ze se do Evropy zene dalsi million barbaru z Afriky !

  S vami je KONEC ! Vas muze zachranit pouze Trumpova
  revoluce ! Trumpova America ! (O ktere take nic nevite !)

  Na stesti pro vas - my na strane Trumpa vyhravame !
  Dalsi dukaz prisel ze Cincinnati pred 2 dny !
  nick honolulu
  (Koncim do vecera. )  OdpovědětSmazat
 17. Kastelane 19:11, tebe nikdo nemaze protoze NAMAS co rici !
  Mas proplachnutou makuvku indioktrinacnimi hnojivy !
  Co se tyce sprostoty, na to mate vy, monopol !
  A na to mate vy, take dvojite meritko !
  Jste dlazdici s povahou precitlivelych slecinek z Conventu !

  ------------------------------------------------------------

  V jednom mas vsak pravdu ! To byla velka chyba mezi vas vlest ! Po me to vsak chteli Boerove , abych vas varoval pred osudem Johannesburgu !


  Ted, kdyz jsem vas poznal, tak mam v planu varovat opice z Limpopa pred vami ! Ale z rasovych duvodu s tim vaham !
  To vis ! Kdo neni v dnesni dobe rasista , tak nikdy
  nezil !
  nick honolulu

  (P.S. Ja nevim kdo to je pan Hutka ! Ja videl v JAR, ze sloni se vraci na stari , tam kde se narodili ! Asi mu to poradili ! A nebo je treba masochista ! )

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, už nevím jak Vám vysvětlit, že být "světovým četníkem" je vždy špatné a je jedno zda jím byl Napoleon, Hitler, Brežněv nebo Obama. Vždy je tu snaha o "kroucení něčích rukou". Vždy, ovšem za těmito loutkami stojí jiný četník světového formátu, na kterého nemá, doufám zatím, ani Trump, Putin, Zeman, Orbán ap. Pokud tedy nadáváme na USA, nadáváme společnému nepříteli, který si vybral současný "svůj" stát! Jinak doufám, spíše vím, že stářím se člověk vrací domů, někdy posmrtně. Hutka byl celkem oblíbený písničkář, mizerného charakteru svého etnika, který se po chvilkové emigraci rád vrátil po 89. neb na západě živořil na sociálních dávkách.Pro politické využití na západě se nedostal na výplatní pásku CIA. Tož tak milý krajane.

   Smazat
 18. Pane Povolny, vy jste byl vzdy gentleman, tak Vam to musim vysvetlit .
  Trumpova America je proti tomu, delat nekde ve svete nekomu cetnika ! To rekl president nekolikrat -
  ve svych projevech !

  State Department (min. zahranicnich veci), je vsak stale pod vlivem Globalistu ! Na domaci fronte Trump vitezi , krucek po krucku ! Zahranicni politika vsak nena prioritu v jeho snahach ! ROZUMIM jeho strategii ! Musi mit nejdrive silnou zakladnu doma a potom muze zmenit i to, o co se snazi Globaliste !

  Chyba je i v Evropanech, kteri jednaji s Globalisty SERVILNE a ustrasene ! Coz oni snadno poznaji / vyciti !
  Nejdulezitejsi slovo v anglictine je slovo - Neeee ! (NO !)

  Lide v Cesku nemaji nejmensi predstavu o SPINE , ktera je na presidenta denne lopatovana !
  Oni (Globaliste) se nestiti niceho a nikdy se nespokoji s prohranymi volbami !

  Ted systematicky stvou proti Trumpovi cernochy z Baltimore a jinych mest, ktere jsou zamoreny krysami a kriminalitou !

  My to stejne vyhrame !
  LONG LIVE The PRESIDENT TRUMP !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 19. 1:32 - DOVETEK !
  Hutku neznam a nikdy jsem o nem neslysel !
  Ze se vratil do Ceska je jeho osobni vec !

  Socialni davky jsem nikdy nemel ! Nikdy jsem nemel food Stamps. Vubec ani nevim jak o ne zazadat !
  Porad jsem pracoval !

  Kdyz me vsak bylo 65, tak me autority poslali do penze - presne podle zakonu / pravidel ! Oni to delaji vsem !
  Kdyz nekdo odmitne jit, tak zaplace ! Dostane jinou danovou skupinu !
  Cele moje okoli zde na Floride jsou penziste a turiste !
  Na socialnich davkach zde neni nikdo ! Nezaplatil by najem !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 21. Fuck off Hovnolulu že Smíchova

  OdpovědětSmazat
 22. No jo tu práci dostali odborníci se zkušenostmi a kdyby vyhráli světovládu to by jsme se divili co by se dělo.

  OdpovědětSmazat
 23. Trump "neposlouchá" ,ale začíná vítězit! OK i pro Evropu.
  Declass středa Trump atentát zmařen.
  https://beforeitsnews.com/v3/blogging-citizen-journalism/2019/2630552.html
  Obama připouští, že se narodil v Keni! WOW! Q Post 3514.
  https://beforeitsnews.com/v3/alternative/2019/3694533.html

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.