Reklama

sobota 3. srpna 2019

V Moskvě se šíří metodická příručka se scénářem "barevné" revoluce

3. 8. 2019 regnum
Před nepovoleným shromážděním v Moskvě 3. srpna je distribuována metodická příručka s taktikou, metodami a způsoby provádění protestů. V příručce se vysvětluje způsob, jak koordinovat dav. Prosvítají v ní zahraniční scénáře pouličních revolucí. Je třeba poznamenat, že tato metodická příručka bude materiálem trestního případu o masových nepokojích. Navíc se rozbíhá Telegram jako nástroj komunikace mezi demonstranty. To může vyvolat další tlak na messenger ze strany Kremlu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

49 komentářů :

 1. Zemi, jako je Rusko, nelze porazit v otevřeném konfliktu. Leda tak v něm rozeštvat jedny (ruské) proti těm druhým (stejně tak ruským).
  To funguje všude, nejen v Rusku.
  Doufám, že drtivá většina Rusů si to uvědomuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Buď neuvědomuje, anebo nechce. Těchto lidí stačí pouhých 10-12% a máte hodně velký problém. Nemusíte rozeštvávat liberály s těmi ostatními, liberálové nemají žádnou odezvu (Moskva: 13 mil. obyvatel a pouhých 3500 v demonstraci). Ale v zemi je spousta dalších. Jsou to voliči komunistů, nacionalistů a pak hodně různých národů a etnik. B roce 2012 jsem viděl v ulicích Moskvy padesátinásobně větší počet lidí, kteří chtěli jediné, pryč s vládou. Jenže byl to naprosto nesourodý shluk, Navalný a Pussy Riots vedle rudých praporů, a hned vedle nich lidi s křížem. Tihle nemají mnoho společných zájmů, kromě toho že jsou obyvately Ruska. To samé platí pro kteroukoliv společnost. Západ zcela nepokrytě aktivně podporuje zrod barevné revoluce v Rusku a říká tomu demokracie. Nejlépe rovnou občanskou válku, jednu se jim povedlo vyvolat na Ukrajině. Jen se nepodařilo to hlavní - vtáhnout do této války celé Rusko.

   Platí vaše druhá a třetí věta.

   Smazat
 2. Husity mohli kdysi porazit, a také je nakonec porazili, jenom Češi tíhnoucí k cizákům a k obohacování se na úkor lidu... a Rusi se mohou také jenom porazit sami... za drobky zpod stolu penězoměnců a jalové sliby jejich servisgójim... jak doženou a předeženou Angolu a Ukrajinu... k americkým jasným zítřkům.

  OdpovědětSmazat
 3. A bude se po zásluze věšet, jinak to nepůjde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo koho? A jakkoho... Třeba v Budapešti 1956 věšeli lidi s oranžovými botami a podrážkou z bílé surové gumy jen proto, že vešlo ve známost, že si je v Československu kupovali hromadně maďarští tajní (z belugyminisztéria)... Absurdní? Takové jsou dějiny...

   Smazat
  2. Jděte s věšením do prdele!!!

   Leo

   Smazat
  3. Pověšením pár set vítačů z miliónu havlochvilek by pro samostatnou republiku byla ZÁSLUHA!!!!!!!!

   Smazat
  4. Násilí nikdy není zásluha. Snad nutnost...

   Smazat
 4. Dufa ze v Rusku to tymto vlastizradcom na cele s hajzlikom Navalnym nevyjde, ak ano tak to bude konec Slovanov a koniec Ruska tak ako sme ho poznali po starocia! To hovado Gorbacov a zradna proamericka banda kgb spustili akcie perestrojka a majdany u nas tzv. Zametova revolucia kde sa dostali k moci havlokrysy a podobna svoloc! Padom komunizmu sa veci pohli az k dnesnej katastrofe demokracii, ktora svojim progresivnym liberalizmom nici vsetky tisicrocne tradicne hodnoty! Rusko sa ako jedine stava svetom normalnosti aj garantom tradicnych hodnot v tomto nenormalnom svete! Dufam pevne ze tuto homobandu v Moskve zavru na 100 rokov nutenych prac na Sibiri! Vrelo im to prajem aj z ich sefom Sorosom!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jelikož se rozpoutat Majdan ne a nedaří, což je pro Ušáky zoufalá situace, znamená to že zoufalá situace plodí zoufalé činy a ve finále zoufalé činy plodí zoufalé výsledky. Toto zjištění ukazuje na zoufalý stav Ušistánu. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Szorosovec v akci:
   https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=2n_X3JKDUMo

   Smazat
 5. Důležité je vždycky sdělit, že se jedná o "nepovolenou demonstraci". Ruský režim totiž zásadně žádné protivládní demonstrace a shromáždění nepovoluje. A potom je jako protizákonné potlačuje silou a zatýká účastníky. Opozičním předákům pod smyšlenými záminkami znemožňuje účastnit se voleb.
  Ano, toto je "demokracie" v Rusku, respektive její parodie. A tohle obdivují a propagují podvodníci z "svobody a přímé demokracie". Takto vypadá ta jejich představa o svobodě, demokracii a referendech ve skutečnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mlátiti hubou... Doporučuji nahlédnouti (s nadějí, že čtenář nahlédne) pár obrázků (grafů) týmu George Friedmana (původně maďarský žid, poté americký geopolitický analytik) https://geopoliticalfutures.com/growing-tensions-and-shrinking-affordability-in-russia/

   Smazat
  2. Ruská federace je v proxy-válce se zeměmi NATO. Má v detailech omezenou demokracii o čemž rozhoduje Duma čili sbor volených zástupců vzešlých se svobodných a tajných voleb. Většina zemí, ohrožených válkou volí diktatůru jako jediný prostředek vítězného přežití.

   Navalnyj a spol. jsou 5. kolonou nepřátel. Rusové s nimi zacházejí docela ohleduplně. Ve srovnání s francouzskou policií versus "žluté vesty", nebo s Španěly v katalánském případu.

   Ale to proameričtí propagandistů zalezlí do řiti z pruhů a hvězd nechtějí srovnávat. Mají jiné zadání a za to berou stříbrné jidášky.

   Smazat
  3. Že situace v Rusku je živena ze zahraničí u nás snad nikdo nepopírá po zkušenosti s naším 89. Tady se ukáže, zda Putin se nestane trapným a přejde do protiútoku proti svému "státu ve státě". Stále více se mi jeví, že vývoj Světa závisí na spolupráci tří mužů Trumpa, Putina a prezidenta Číny. Který z nich bude moderátorem nevím.

   Smazat
  4. Nikdo nema Putina a ten navic situaci nahrava , tim, ze nejen se vzpiral byt presidentem Ruska ,ale tvrdi dodnes ,ze kdyz ho nebudou chtit , pude pryc a nevrati se ..A muzou bedovat jak chteji..
   Protoze Putinu je malo skoro zadnej.
   V Madarsku nemeli radi mistni pobocku KGB /jmenovala se jinak/ a vznecovala v obcanech prikry a nemilosrdny antisemitismus a antikomunismsu...
   A z neznalosti pomeru i touhy po demokracii...
   Priciny se ale neresily pouze nasledky..Jak to byva..
   A jak to zase i bude...

   Smazat
  5. Lžete, demonstrace povolují, před asi 14 dny tam jedna přesně stejná byla, v klidu se tam potulovali, mávali mávátkama a nic. Tak proto tyhle už nenahlašovali, protože věděli, že jedině, když proti nim zasáhnou, protože tak se to proti nenahlášené demonstraci má, tak se to dostane ven. Což se i stalo.

   Smazat
  6. Tady máte odkaz na ČT, těm snad věříte, že byla povolená demonstrace. https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2880524-rusove-v-moskve-protestovali-proti-vylouceni-opozice-z-voleb-policie-zatkla-160-lidi

   Smazat
  7. 8:04
   Vždyť v tvém odkazu se jasně píše, že demonstrace byla NEpovolená. Jsi debil?

   Smazat
 6. V Rusku je mlaceni Serošaku špatne, v demoKRAdicke Francii mlaceni Žlutych vest a v Katalansku mlaceni stoupencu referenda spravne. Nu a v demoKRADicke Saudske Arabii a v Bahrajnu - partňorskych to zemich civilizovaneho muslimsko židovdkeho Zapadu, tam by demonstranta rovnou uneslo z ulice
  "gestapo" a už by ho v životě nikdo neviděl. A tak je to spravně, tak to ma byt. Pravda je lež, laska je nenavist, valka je mir a svoboda je dluhove otroctvi.

  OdpovědětSmazat
 7. No, v Rusku je to samá revoluce. I sám velký Iljič, kdyby nedostal tripla by mohl znovu vraždit

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vraždit začali carští oficíři a kozáci. Bolševici jen odpověděli! Měli štěstí, že to vzal do ruky Trockij, jinak by nepřežili a carští by je zmasakrovali. Ostatně to se stalo na mnoha místech Ruska během následné občanské války.

   Smazat
  2. Lenin začal vraždit, když jeho koaliční partneři zjistili co je to za gaunera podrazáckýho a připravili proti němu puč! - https://solidarita.socsol.cz/2018/teorie/ruska-revoluce-1917-21-vi

   Do tý doby byl jak beránek, páč byl ve válečným stavu s centrálními mocnostmi a napřed musel tu válku nějak ukončit, aby mu Němci nezakroutili krkem:-)

   Smazat
 8. 4:39
  V emerice stačila jedna a VRAŽDÍ DO DNES!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Bože, to je zase blábol přeložený z jakéhosi pochybného ruského webu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsou fakta. Ostatně je dobré shlédnout 1 část seriálu Spjaščije. Tam je metodika rozvratu státu popsaná velmi přesně. Blábolíš ty, blábolo 9:28.

   Smazat
 10. 9;28
  Precti si něco na Blicích listech nebo na Fuckingtown post,na to tvoje rozlišovací schopnosti a velikost IQ menší než 40 stačí;-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty se svým vysokým IQ tomuhle blábolu věříš?

   Smazat
  2. Nejde o to věřit, ale vědět. Mozaika informací nám říká, že to tak je, blábolile 10:01

   Smazat
  3. 12:09 Jasan, když to říká mozaika, fakta nejsou potřeba. :-D

   Smazat
  4. Ta mozaika je složená s faktů. Chápeš, blábolo?!

   Smazat
 11. Ruský národ je hrdý jsou to vlastenci a s poskoky západu nepůjde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bývávalo. Páč původním Rusem je nordicko-slovanský árijec, který je disciplinovaný, svobodomilný a spíše faustovský než fatalistický - stejně jako Švédové, Dánové či Němci. Ale mongolský vpád to zásadně změnil! A tak jako Ivan IV. byl po matce potomkem mongolských vládců Zlaté hordy, byla Moskovie jen ulusem říše Mongolů! Jak řekl markýz de Custin: „Grattez le Russe, et vous verrez un Tartare“ (podrbej Rusa a najdeš Tatara)! Zničení Novgorodské republiky moskevsko-tatarskými hordami za jeho vlády proměnily Rus na stepní říši azijských barbarů! Hrabě Ostermann, který za pomoci mladého cara Petra zkusil vrátit Rus na evropskou trajektorii, uspěl pouze dočasně. V roce 1917 Ruské impérium zaniklo a na jeho místě se rozprostřel židokagal, ovládaný bolševickými podlidmi - tzv. SSSR! Putleroffský parchanát Chujlostan je jeho hnilobným pozůstatkem!

   Smazat
 12. 10;01
  A co je v tom článku za blábol ty Blbsteine?Pochlub se ty """mysliteli""";-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Celý je to krávovina s tou "příručkou", co v ní "prosvítají zahraniční scénáře".

   Smazat
  2. Protože kdyby taková nějaká "příručka" opravdu existovala, už by ji dávno někdo s chutí zveřejnil.

   Smazat
  3. Za zveřejňování podobných "příruček" sedí několik whistblowerů a další utekli do exilu.

   MY známe sve Pappenheimské, takže nás to nepřekvapuje. Ušác chtějí vládnout planetě a před ničím se nezastaví. Už teď dokonale rozvrátili mezinárodní právo, rozvracet právo jednotlivých států je pro ně zábavný koníček. Je jedno, kdo je prezidentem, jestli snědý Ohamba či blond Trumpeta.

   MM

   Smazat
 13. 10;41
  Jasně!A Kennedyho zabila jedna střela,která ještě zranila guvernéra před ním!?
  To je královna všech KRÁVOVIN,ne tenhle článek!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co do toho pleteš Kennedyho?

   Smazat
  2. Jo aha, chápu, došly argumenty.

   Smazat
  3. Co na tom ty havlomilione nechápeš???!!!!
   Ty a argumenty,tj.je protimluv!☺

   Smazat
  4. 11:54 Tak jak říkáš. :-D

   Smazat
  5. 22:10
   Ty jsi clown Krusty nebo náčelník Vygum?☺

   Smazat
  6. 12:38 A ty Putlerprd!☺

   Smazat
 14. Vedení NATO a zástupci v satelitních státech v NATO rozhodli, že největším agresorem je Rusko proto, že má své státní hranice velmi blízko základnám NATO nejen v Evropě ale i Asii.
  Proto zbrojí, aby zachraňovali mír.
  Ještě info: USA byly založeny v roce 1776 sloučením 13 kolonií V. Británie (Kanada se nepřidala, patří pořád pod V.B., hlavou je tam jmenovaný guvernér)a v článku je uvedeno (2017), že za dobu existence byla USA ve válkách 241 let, bez válek pouze 27 let.
  ---V rezervaci se ptali náčelníka indiánů, co si myslí o migrantech v EU? "Také jsme migranty vítali a jak jsme dopadli vidíte".-----
  Je zajímavé jaká prorocká slova pronesl více než před 100 lety říšský vůdce Bismarck : " Rusko bude poraženo teprve tenkrát , až bude od něho odtržena Ukrajina .Pak je třeba tuto zemi rozeštvat postavit tam bratra proti bratrovi , otce proti synovi . Všechno ostatní je už jen otázkou času ." Asi už tenkrát věděl co říká a proč to říká . Západní jestřábi jeho odkaz plní svědomitě , protože moc dobře vědí že bez ruského přírodního bohatství nepřežijí . To svoje už dávno vyrabovali a není už kde krást .

  OdpovědětSmazat
 15. Ona podobná příručka bude zřejmě kolovat po různých metropolích.

  OdpovědětSmazat
 16. Tisíc příruček nestačí, stačí se podívat jak končí či skončila Ukrajina.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.