Reklama

čtvrtek 15. srpna 2019

Velká starost deníku referendum: Ministerstvo vnitra trvá na změně pohlaví transexuálních osob, které chtějí změnit pohlaví


Ivan David
15. 8. 2019
Deník referendum ZDE bojuje za možnost "úřední změny pohlaví bez chirurgického zákroku" u transexuálních osob. Argumentuje, že "povinné sterilizace jsou zcela nepřijatelné", a dále: "Ze sedmačtyřiceti států Rady Evropy šestadvacet nepožaduje sterilizaci jako podmínku pro změnu pohlaví." Konstatuje: "Novelu občanského zákoníku, kterou připravilo Ministerstvo spravedlnosti s cílem usnadnit úřední změnu pohlaví a odstranit stávající podmínku sterilizace, se od podzimu loňského roku nepohnuly. Příčinou je zásadní nesouhlas Ministerstva vnitra vedeného vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD). To tvrdí, že pokud by trans* lidé s lékařským potvrzením mohli změnit zapsané pohlaví prohlášením před matričním úřadem, vypukl by administrativní zmatek."


Ministerstvo spravedlnosti totiž pokládá za velmi pokrokové, že ke změně pohlaví by mohlo stačit pouhé prohlášení. Jak jsem byl informován odborníky, kteří se jednání na MS opakovaně zúčastnili, aktivisté, kteří tyto změny prosazují je pokládají za "pokrok" a boj proti diskriminaci. Do budoucna se počítá s tím, že pohlaví nebude v dokumentech vůbec uváděno.

Na vysvětlenou uvádím, že transexuální osoby se zpravidla od dětství cítí být podvedeny přírodou, neboť jejich zevnějšek a pohlavní žlázy neodpovídají jejich cítění. Transexuál v mužském těle touží žít s mužem, ale na rozdíl od homosexuální osoby, jako žena (a obráceně). Touží po tom, aby jejich zevnějšek byl uveden do souladu s jejich cítěním. Pro transexuální osoby není rozpor mezi jejich zevnějškem a jejich cítěním okrajová záležitost, stejně jako pro ženy není nepodstatné jejich ženství a pro muže jejich mužství. Pohlavnost je důležitější než jsou si lidé obvykle ochotni přiznat.

Ne každý, kdo usiluje o změnu pohlaví je nutně transexuál. Doposud změně pohlaví musí předcházet odborné posouzení, zda žadatel je opravdu transexuální. Je to tak správné nejen proto, že chirurgická a hormonální úprava s psychologickou podporou je hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Lehkovážný přístup ke změně pohlaví pokládám za nepřípustný. Je plodem bizarní ideologie, podle níž je vše, po čem kdokoli zatouží, "lidským právem". Je odklonem od odpovědného přístupu k životu a příklonem k "cochcárně", která rozkládá společnost.

Co je komu do toho, když se někdo rozhodně "úředně" změnit pohlaví? Jsme prý vázáni mezinárodními dohodami. „Jedná se o nešťastnou situaci. Jednoznačně totiž stále porušujeme mezinárodní závazky týkající se lidských práv. Je třeba něco dělat, ale postup návrhu ukazuje, že jakékoli řešení potrvá ještě delší dobu,“ řekl Deníku Referendum spoluzakladatel spolku Trans*parent Viktor Heumann." Takový "pokrok" prosazuje Ministerstvo spravedlnosti. Nejsme povinni přistupovat na všechny nesmysly, které vyplodily věrozvěsti bizarní ideologie. Naopak, jsme povinni hájit zdravý rozum proti ideologické zaslepenosti.

Deník referendum referuje o Ministerstvu vnitra jako o "Hamáčkově ministerstvu". Ministerstvo vnitra bylo před Hamáčkem a bude i po něm. Ministerstvo vnitra výslovně nesouhlasilo s tím, aby administrativa spojená s úřední změnou pohlaví byla ponechána na matričních úřadech. Úředník by zapsal, co si žadatel přeje. Ministerstvo vnitra trvá na rozhodování před soudem. Soudy by si musely vyžádat odborný posudek - totiž, zda jde skutečně o transexuální osobu. Bez skutečné změny by se muž mohl stát matkou, žena otcem. Například. Ministerstvo vnitra se odvolává na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu z konce května, které trvá na chirurgické změně jako podmínce úřední změny pohlaví trvá s tím, že česká společnost přikládá zásadní význam dualitě muž-žena.

Aktivista z neziskovky Heumann ale tvrdí: "Podobné námitky postrádají věcnost. Rétorika ministerstva vnitra je spíše ideologická či ideová, než aby řešila konkrétní aspekty a problémy. Vedení rezortu v podstatě ignorovalo snahu Trans*parentu o jednání. Ministerstvem zmiňovaný problém mužského mateřství by mohlo vyřešit zavedení výjimky, která by i po úřední změně pohlaví částečně zachovala původní status trans* osoby."

Je nutné odmítnout, že je "lidským právem" být "úředně mužem", ale fakticky zůstat ženou.  Pohlaví není úřední záležitost, ale biologická a psychologická - se společenskými a právními důsledky. Jestliže "Evropa" zblbla, nemusíme se cítit nápady ideologů a neziskovkářů vázáni. Od "Evropy blbých nápadů" je nutno v zájmu sebezáchovy držet se co nejdále, a pokud bude nadále blbnout a škodit, tak mimo ni - v Evropě národů, které si zachovaly zdravý rozum navzdory šílení ideologů a snaživých úředníků.
52 komentářů :

 1. Soud ve Švýcarsku v červenci 2019 rozhodl: „Caster Semenyaová, dvojnásobná olympijská vítěz i mistr světa, který ovládl za ženy třicet závodů na 800m ... je MUŽ!

  https://sport.aktualne.cz › atletika › s...

  "Semenyaová je biologicky muž." Blíží se ostře sledovaný atletický proces - Aktuálně.cz - Sport - Aktuálně
  14. 2. 2019 · Britský deník The Times uvedl, že světová atletická federace IAAF postaví svou obhajobu v kauze Semenyaová na tvrzení, že dvojnásobná olympijská vítězka v běhu na 800 metrů je "biologicky muž".


  https://www.lidovky.cz › sport › ne...
  ‚Nemá právo závodit se ženami, je to muž.' Nebudu brát léky, nejsem idiot, odpovídá soupeřkám MUŽ "atletka" Caster Semenya | Ostatní sporty | Lidovky.cz
  17. 6. 2019 · Mezinárodní atletická federace IAAF nadále řeší problém, pro který neexistuje ideální řešení. Jmenuje se Caster Semenyaová (JIŽ NESMÍ ZÁVODIT SE ŽENAMI, JE ŽENATÝ A S MANŽELKOU MÁ DVĚ DĚTI, MEZI MUŽE SE ZÁVODIT NECHYSTÁ? DOBĚHL BY POSLEDNÍ!).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stejný problém měla na konci 60. let polská běžkyně Irina Sewiňska. Musela dokonce odevzdat olympijské medaile. Až po tom, co otěhotněla a porodila, medaile jí vrátili. Před několika lety stejný problém řešili i v JAR. Když najdou testosteron v moči závodnic, bere se to jako důkaz dopingu. Jak Američany nemusím, tak někteří mají smysl pro humor. Před několika dny proběhla zpráva, že vedení střední školy v Cincinati povolilo závodníkům na školních závodech závodit podle toho, jak se aktuálně cítí. Všechny dívčí závody vyhráli chlapci, aktuálně se cítící dívkami. Obráceně to nefungovalo. Dívky protestovaly. V jiné škole zase studenti požadovali rovnost při hodnocení. Perofesor prohlásil: "Od zítřka, každý z vás dostane průměrnou známku (u nás trojku), bez ohledu na to, jaké bude mít výsledky!" Do čtrnácti dnů se tento "systém" zhroutil a studenti se vrátili k běžnému hodnocení. Prostě tyto ideologické konstrukce (všiměte si jak jsem ohleduplný!) nesnesou zkoušku praxí. Žena je z hlediska svých tělesných dispozic chráněna řadou zákonů. Všude, kde jsou tři aa více žen, musí mít oddělené WC, jakmile jsem uznán úředně za ženu, jsem povinen docházet na vyšetření děložního čípku, nesmím nosit více než 15 kg atd. atp.

   Smazat
  2. Lituji kolegyně běžkyně s vaječníky, Kratochvílové přidělává vrásky, ohledně jejího vydřeného rekordu. Všechny medaile bych mu ODŇAL, jeho výsledkové časy vymazal do jednoho a poté bych jej na rozloučenou, pořádně nakopl do VAJEC, vždyť skutečné ženy to pocitově nemá bolet, protože své vejce nemají! A půjčil bych ho do vězení s muži, nechť mu předvedou, co je to "cítit se ženou ze zadu štafetově".

   Odkaz: Google

   caster semenya svatba

   Smazat
  3. Danny,
   pletete si Irenu Szewinskou s Ewou Klobukovskou. Obě vstoupily na sprinterskou světovou špičku v 1. polovině 60. let, když byly členkami zlaté štafety 4x100 m v Tokiu. Klobukowská ale asi za tři roky musela skončit právě kvůli problémům s pohlavím. Szewinská porodila děti uprostřed své sportovní kariéry, kterou zakončila až někdy r. 1980.
   U Jarmily Kratochvílové všichni dopingoví konspirátoři zapomínají na jednu "drobnost" - že J. Kratochvílová byla i trenérkou a její svěřenkyně Ludmila Formanová to dotáhla na mistryni světa r. 1999. To již žádný socialistický údajný doping dávno nefungoval, metody jeho zjišťování byly přesnější, takže vysvětlení leží v oblasti tréningu, legální životosprávy a sportovní vůle, které jediné jí Kratochvílová mohla předat, protože od dob jejího "dopování" tehdy už uteklo 15 let.
   KR

   Smazat
 2. Zavedli nám zmatek do pojmenování stran. Kdo je levice, aby se čert vyznal. Teď chtějí zavést zmatek do toho, kdo je chlap nebo baba.

  OdpovědětSmazat
 3. Je tu skutečně zajímavá otázka, kdo vlastně koho oplodňuje, pak taky otázka sice podružná, ale organizačně komplikovaná - jak to bude se sportem a světovými rekordy?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten běžkyně Semenyj to těm ženskejm atletkám na 800 metrů, doživotně rozjebal, svým kokotem stále vpřed, narušil časovou normu žen? To vše by mělo být SMAZÁNO, opačně že by ženská chtěla seřezat boxera mistra světa v těžké váze Andyma Ruizema Jr., to by byla jedna rána! Ale ty vychcaný chlapi v debilním období se séřou do atletických sukní žen a sportovní federace, buď čumí nebo diskvalifikují Ruské chlapy i ženy, kteří konkurenty ve SVÝCH disciplinách válcují!

   Smazat
 4. Neřešte to, tyhle blbiny se řeší jenom tam, kde vládnou Chazaři, třeba v Rusku a Číně se tomu smějou:)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:39 buď to myslíte ironicky, nebo jste blbec, že?

   Smazat
 5. Když se chlap prohlásí za babu, pak za tím může být snaha vetřít se v zaměstnání do ženských šaten. Tam se bude ukájet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jiste to ma svoje vyhody pro uchylaky vseho druhu , ty co znasilnujou ,protoze lezou do zenskych toalet , kam chodi i male holcicky, do saten , a vsude kde se zeny a holcicky svlikaji ...A tam uz jsou svlecene a tak to vsechno vede k nejen umozneni ale zhorseni vsech tech zlocinu , a vsech moznych vyhod pro ty nejhorsi Uchyly vseho druhu, pedofily , vetsinou zdrogovany atd..Je toho hodne druhu..A dnes dostavaji medajle a odmeny..A policie je ochranuje , protoze se boji..Vsechno to ukazuje na zbesilej fanatismus feminismu a stare pravidlo ,ze nevedi co chteji, ale neprestaneou besnit,dokud to nedostanou..
   A tak se s uchylnostma nemuze prestat..
   Nikdo netusi jak !!
   Nejhorsi problem je ze demonstruji a za lidsky prava , ale kdyz se jich zeptate jaky lidsky prava jsou jim upirany, bud nevedi nebo se vas snazi lynchovat..

   Smazat
 6. https://zachowajto.pl/file/H7Cok34fx9Ef/fake-news-jpg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :)))))))) Strážce evropských hovnot:))))

   Smazat
  2. https://zachowajto.pl/hledej?q=Evropsk%C3%A9+Hodnoty%2C+%C5%99editel+Jakub+JANDA+%26+Franta+VR%C3%81BELA+%26+Fake+NEWS+%2C+alias+gay+porno+Patrik+JAKL%2C+most+mezi+Ladislavem+Jaklem+%28RRTV%29+a+Jandou+%28EH+-GP%29.mkv.avi

   Smazat
  3. Vaše odkazy v Česku nefungují.

   Smazat
  4. 5:03, jsem v České republice, zkopíroval jsem oba odkazy (po jednom!), vložil na hoře do lišty, potvrdil ENTER a koukám na odkazy! Nedržíte v ruce prkénko na maso? Tam to bohužel nefunguje...

   Smazat
  5. Sám jsi prkýnko. Tvoje odkazy nefungují.

   Smazat
 7. Kdo je podveden příroda nepodvádí s čím se dotyčný narodí mezi nohama to je. A žádné kecy přírodu neokecají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:11, ohledně hulbrků! Vykutálená lidská manipulace ANO působící na děti a mladistvé, vyčůraná ziskuchtivá komerční, globální manipulace, působící na jejich stádovité CÓÓL rodiče, také ANO a mužatka Robertek Plaga.

   Smazat
  2. Toto ANO nepatří straně, ale všem kdo píší ANO, tady nejsme u Svěráků, kteří si už privatizují slova i sousloví a poté každého, kdo je užije žalují pro finanční odškodné. Podobnost se slovem STAN, pod kterým se spí! A Plaga je mužatka, jak vyšitá, nechá děti místo páteční výuky šaškovat na ulici, bez neomluvených hodin! Děti se učí nepotřebné hovadiny, které je pouze ve vzdělávání zdržují a jsou jim k ... Dopadá to tak, že 2+2=22, kluci se však líbají na chodbách středních škol za chvíli to postihne i základky! A Roberta Plagová? Shání své nové a nové barevné plastové růžové brýle, jak buk Elton John. ANO on se dětí bojí, je to hrdinka, která si to nechce s nikým rozházet, aby u koryta zvostal, tož tak!

   Smazat
 8. 0:28 rád bych věděl, do jaké míry je ANO nositelem reformních aktivit k LGBT a jak si vysvětli proč Robert Plaga se má lišit co "mužatka". Vysvětlete prosím.

  OdpovědětSmazat
 9. Mezi "politiky" a různými aktivisty je spousta exemplářů, které patří do cvokhausu a je neštěstím pro společnost, že je tam neumí zavřít a nechá je blbnout na veřejnosti.

  OdpovědětSmazat
 10. Má pravdu pan MUDr. David, mají pravdu sexuologové, kteří nejsou slyšet, ale měli by mít hlavní slovo při rozhodování politiků, kteří tomu nerozumí, ale poslouchají zvrhlé nátlakové skupiny, které se podle nálady vydávají za kdeco. Kdo jsou je vidět i z jejich propagace satanismu:
  https://www.youtube.com/watch?v=96k5h6xBN0A
  Oni nejsou tím, za koho se vydávají, ale jsou to úchyláci všeho druhu, a pokud budou podpořeni zákony, které dementní politici připravují, bude brzo zlegalizována i pedofilie, kterou už bezostyšně, a beztrestně tato skupina propaguje ve svých pochodech, a dokonce mají taky svůj web. Hlavně, že čučkaři považují za bezpečnostní riziko normální vlastence.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. plati stale historicke sodoma gomora velebnosti jdu blejt

   Smazat
  2. Ve Francii jsou ve vrcholné politice - např. bývalý ministr kultury Jacques Lang - aféra Coral.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Jack_Lang

   Aféra Coral
   https://fr.wikipedia.org/wiki/Affaire_du_Coral

   Zneužívání nezletilých nazývají eufemisticky růžový a modrý balet. Je to asi hrůznější, než si dovedeme představit, protože ti psychicky narušení lidé jsou vlivní politici s mnoha tituly a vyznamenáními a mají velkou moc.

   Smazat
  3. Jedine sexuálna úchylka zoofília nebude asi nikdy zlegalizovaná lebo proti sa postavia združenia na ochranu zvierat!

   Smazat
 11. to teda čumim už mame všechno hotovo a tak naše jelita vymyšli jak vyplnit rozkazy z brusele předělat čubičky na pejska a obraceně podle toho ktera buzna je u koryta evrohujeři nam k tomu vyhrožuji že nas snad přestanou okupovat jestliže nebudou jelita poslouchat na aport jak ti psi prašivi otazkou je kde jinde v evropě by našli takove stado volu co si tohle necha libyt a ještě beči aby mu naložili i to co neunese stale u mne plati že ač neznaboh a vždy nestranik musim tvrdit zlati bolševici

  OdpovědětSmazat
 12. A protože se platí i běžné pánské vyčůrání na záchodech je možno zajít při odstávce i na dámnský WC a tvrdit že nejsem pán ale dáma jenom mám mezi nohama přívěsek. No a co vždyť každá kráva má v nose kroužek a propíchnutý jazyk s korálkem.

  OdpovědětSmazat
 13. Jsa (dle kavárníků) prostý vesnický buran (byť s VŠ diplomem)to vidím tak. Zavřete do jedné stáje dva býky, nebo dvě krávy. Až se jeden, nebo jedna z nich otelí, pak začnu podporovat i jiné rozdělení pohlaví, než muž-žena, samec-samice. ;-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:39
   Váš názor je příliš rozumný a odpovídající normálnímu zdravému selskému rozumu což se rozchází s myšlením šílenců propagujících asi 50 dalších pohlaví .Zatím je nás se zdravým selským rozumem ještě snad většina i když to vypadá tak , že budeme v budoucnu převálcováni tou šílenou zvrhlou menšinou , která k tomu má na své straně potřebné prostředky . Ale ani potom nebude ještě vše ztraceno . Nastoupí totiž Matka Příroda a zjedná pořádek a svět se zas vrátí do starých kolejí tak jak fungoval po tisíciletí .

   Smazat
 14. Gazdík by si měl v suchéj lozi změnit pohlaví na ženu. Napovídá tomu udivený výraz jak ho prezentují naše nezávislá média.

  OdpovědětSmazat
 15. Čumí jak vyoraná myš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to je.co za pohlaví ta "vyoraná myš Gazdik"? Č.rák nebo .unda?

   Smazat
 16. Já ho vnímám jako moudře vypadajícího politika. Možná je to tím, že pracuje na nové vizi českého školství společně s Drahošem a Bekem (jak se nechal slyšet v ČT)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To si snad děláte pr..l ?
   Podívejte se na toho přiblblého tělocvikáře a je Vám jasné, co tento ubožák může vymyslet za vizi...

   Smazat
 17. Mně se to líbí.
  Byl by to úžasný zdroj legrace, munice pro nekonečné diskuse, spory, politici by se mohli vymezovat atd. atd.
  A hlavně by lůza nemyslela na podružné blbosti, jako třebas, kde složí hlavu, čím nacpe nácky svých dětí (fuj děti).

  OdpovědětSmazat
 18. Homosexuálů, kteří neusilují o manželství, a adopci dětí, a transsexuálů, kteří usilují o operativní změnu pohlaví není slyšet, protože se stydí za zvrhlé aktivity nátlakových skupin, politických neziskovek, a politiků, kteří problematice nerozumí, ale v zájmu ničení civilizace prosazují cokoliv, co tomu napomůže. Nikdo, kromě skutečného odborníka kvalifikovaně nemůže posoudit, jakou nemocí pacient trpí, ale úchylové, a nevědomí o tom chtějí rozhodovat. A tak dál - mladí proti starým, bohatí proti chudým, ... . Účelem je nenávist všech ke všem, i mezi státy. Bohužel se jim zatím docela daří, a pokud lidé nepochopí, budou "živí závidět mrtvým".

  OdpovědětSmazat
 19. Jak říká klasik, vaše starosti na moji hlavu. V době kdy se sem chystají statisíce kozo.rdů, kdy krize klepe na dveře, válka na dohled, ekologie v p.deli a tak dále a tak dále, řešíme jak o závod, problémy nějakých buzíků, nebo co to je. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Viz můj předchozí příspěvek. Už přípravná fáze dobře poslouží. Místo řešení loupežných hord máme LBTQKVÍKVÁKVÉ, deklarativní změnu pohlaví (jednoho z 86 dle směrnice EU), Greténismus atd atd. ONI zase něco vymyslí ;-)

   Smazat
 20. To uz je ohrozeni deti ( a mel by se na to vztahovat paragraf o mravnim ohrozovani mladeze)Budou pak delat i zvlastni satny a toalety pro normalni?

  OdpovědětSmazat
 21. noviczech
  ...je to k smíchu nebovk pláči? Viděl jsem v německé firmě, že hledají m - mänliche, mužské pracovníky / w - weibliche, ženské pracovnice, / d - ptal jsem se co to znamená, prý Diverse, různé, různý.
  Kam to spěje nevím. Ale kdysi mi jeden turek říkal, že si myslí, že toto vzniklo z chemické stravy. Dříve těch problémů tolik nebylo!
  Ještě závěr trochu mimo: Včera Němci hlásili, že jejich hospodářství kleslo o 5%. Vláda připravuje ve velkém zákony pro Kurzarbeit.

  OdpovědětSmazat
 22. No - svět už totálně zblbl -to je jasný. Zdegeneroval a zhovaděl. Nás tohle blbství naštěstí už minulo, ale příští generace potetovaných blbečků s děravýma kaťatama stojí před koncem všeho. Dál to totiž nepůjde. Na druhou stranu je dobře, že všechno toto blbství skončí, aniž by bylo nutné použít zbraně, kterých je "svět" taky plnej. Svět plnej blbců a zbraní už nemá nárok pokračovat dál v běžné existenci.

  OdpovědětSmazat
 23. Svět se nezbláznil,pouze ho řídí globalisté za účelem snížení populace.Vše proti přírodě a zdravému rozumu.Za peníze cokoliv,po nás potopa.Jaký je stav programu globálního vylidňování?
  https://beforeitsnews.com/v3/alternative/2019/3693505.html
  Vakcíny - a lži, ve kterých žijeme
  https://beforeitsnews.com/v3/spirit/2019/2515480.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poněkud zvláštně ho řídí, protože zmíněné hovadiny se týkají především bílé populace. Na muslimy a ostatní obyvatelstvo se sáhnout neppováží, protože oni mají svá lidská práva a svou kulturu.

   Smazat
 24. Nerozumím problému, otázky dědictví dnes řeší testament, infofmace o zdravotním stavu partnera jsou snad vyřešeny, nebo řešeny." Tak vo co de ? ". Jestli jde o papíry, tak mi nepřipadá vztah partnerů

  OdpovědětSmazat
 25. Konec k 13:00 doplnit......normální.

  OdpovědětSmazat
 26. Ten vymletý aktivistický politruk Heumann je ve skutečnosti dobře známý Hermann, ale po změně pohlaví?

  OdpovědětSmazat
 27. Jsem pro naprostou svobodu, řešit problém ooerativné je nesmysl, protože to nebude ani proveditelné. Když se prozhlásím za "mořskou pannu" , tak si se mnou neporadí žádný chirurg. Možná by bylo lépe vytvořit novou komisi v parlamentu a tuto otázku "řešit". Za obrovský úspěch by se pak dal počítat jednotný pohled na sexualitu, napříč politickým spektrem, který by očísloval (zakodoval) jednotlivé sexuální nuance do materiálu SKS = standardní klasifikace sexuality. Po funkčním a digitálním ověření v praxi, by bylo vhodné jej bezplatně nabídnout celé EU.

  OdpovědětSmazat
 28. Taky si myslím, že chci v občance u údaje pohlaví čislo, třeba 123, ale jaké označení si vyberu na veřejných WC ?
  Dalším problém bude uznávání sportovnich rekordû....

  OdpovědětSmazat
 29. Anonym 09:15 zřejmě pochopil, že se ze strany těch, kteří se cítí jako duše v nesprávném těle se nejedná o výstřelek. Přitom autor Ivan David problém těchto lidí přesně vysvětlil, takže by to mělo být jasné většině diskutujících.
  Učil jsem asi před 20 léty středoškoláka, který se ke zjištění, že je transsexuál právě propracovával. Pomáhal mi (ještě s dalším svým kolegou ) s výkopem vodovodu v pískovci (to se kope obzvláště snadno, pak ještě existuje žula), takže pro práci s krumpáčem a sbíječkou byl nesporně fyzicky disponován. Pak mi sousedé vyvrátili palec, abych kopat nemohl a manželce nabídli, že dům odkoupí (běžný postup 90 let, policie byla hluchá). Když jsme po roce pokračovali , Venca už se připravoval na změnu a zastoupil jej jiný dvacátník. Venca pak , už jako žena popisoval celý proces, například pozvolný hormonální zásah, vedoucí k postupné ztrátě maskulinity (radovali byste se z toho, že pravidelně jezdíte na kole a průměrná denní rychlost zvolna klesá?) Nová dáma to popsala podrobně na stránkách deníku Bohemia (víkendové vydání, prostřední dvojstrana), čímž toho dne v těch novinách nic zajímavějšího nebylo. Takové výpovědi jsou tam dvě, ale je to léta a Deník změnil majitele, nevím, jak je to s archivem. Nová dáma vedla i internetovou stránku pro trans-lidi, ale protože už ji nevede, nebudu uvádět jméno.Najděte jinou, Google vás navede a pokuste se vžít do těch, kdo řeší takovýto problém. V případě, o němž píšu,se
  jedná se o vysoce inteligentní dámu s vynikající odbornou úrovní.

  OdpovědětSmazat
 30. Pane, plně chápu váš názor, na druhé straně, plkuste se vy pochopit, že problém by nemuselo řešit MV a Pride Padad je kontraproduktivni.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.