Reklama

sobota 24. srpna 2019

Winston Churchill o Rusku

Lubomír Man
24. 8. 2019
Žádná vláda, kterou kdy lidé vytvořili, by nebyla schopna přežít tak vážné a kruté rány, jaké zasadil Hitler Rusku. Sovětské Rusko však nejen obstálo a zotavilo se z těchto strašných ran, ale navíc samo zasadilo německé armádní mašinérii smrtelné rány, jaké by byla nemohla zasadit žádná jiná síla na světě.    Winston Churchill na jaře roku 1943


Nestvůrná běsnící mašinérie německé síly a tyranie byla rozbita a zlomena, překonána v boji a v taktice ruskou odvahou, válečným uměním a vědou. Winston Churchill 9. listopadu 1943

Kromě sovětských armád nebylo síly, která by mohla zlomit vaz hitlerovské válečné mašinérii.
Winston Churchill 2. srpna 1944


Právě ruská armáda vyrvala vnitřnosti německé válečné mašinérii. Winston Churchill 27. září 1944

K žádné zemi nebyl osud tak krutý, jako k Rusku. Jeho loď šla ke dnu, kdž byl přístav už na dohled. Sílu ruské říše lze změřit podle ran, které utrpěla, podle utrpení, které přežila, podle nevyčerpatelné energie, které vynaložila, i podle regenerace sil, které byla schopna. Winston Churchill (nedatováno)

Považuji za nevyhnutné, že Rusko se po této válce stane nejmohutnější suchozemskou zemí, jelikož na základě výsledků války se zbaví dvou válečných soupeřů – Japonska a Německa, které mu za života naší generace způsbily tak těžké porážky. Winston Churchill v době 2. svět. války

Pro všechny, kteří si pamatují i nepamatují, i pro ty, kteří onu dobu neprožili, vybral Lubomír Man

70 komentářů :

 1. https://www.youtube.com/watch?v=Q-Ks_-Zav94&t=55s

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Churchill nevi, o cem mluvi. To vedeli vsichni CESTI diskutujici na iDnes asi pred tydnem k tematu, kdo porazil Nemecko. Ani jednou se nezminili, ze to byl SSSR.
   Ach ten Churchill, kam se hrabe na diskutujici Cechy, nesaha jim ani po kotniky. TAK MAME CHYTRE MLADE CECHY.

   Smazat
  2. Tak mi pripada ze spousta lidi zapomela jak to cele zacalo.

   Kdyt rimsko katolicky polaci si z nackama pripravovali plan na rozbiti republiky! To ze se Hitler dozvedel ze psonci chteji utocit sami jen dopmohlo k false flag polskeho utoku na nemce.

   V katyni 3x tolik mrtvych rusu pod hroby polaku zavrazdenych trockysty....

   Lzi zidaku o holokaustu a 2000 mrtvych denne odhalene dekodovanim enigmy anglicany...

   Par faktu:
   Trocky prohlasoval ze vyhlazeni 90% slovanu bude velky uspech,lenin to skoleny v jewssa a francii,
   ,marx prohlasoval ze slovane skoti a baskove je rasovy odpad a musi byt vyhlazen v revolucionalnim holokaustu.
   Hitler a marx - rotchildova rodina.

   Nic se nemeni ...souboj rimsko katolicke cirkve vs byzantske,boj chasidskeho zidovskeho koncilu vs sionisti.
   Kapitalisti vs marxisti
   Ruzne frakce projevu pochazejici ze stejneho zdroje..chtonismus ,obetovani krve, konzum ,expanze,semitismus ,islam indoktrinace chtonismem a nenavist vedske kultury (slovane,indove,perane). Bible jako nastroj totalni lzi a prevraceni , vykradeni zniceni nasi kultury...
   Biblicke Kazani ze nekonecne svetlo poznani onen dokonaly duchovni clovek je hrich a ze lide musi ziti matetialismem ,egoismem a potopou do nevedeni...

   Smazat
 2. Žádná jiná země by nebyla schopná ustát úder, který v roce 41 uchystalo Německo a jeho satelity. Podle britského historika Richarda Overyho to byl největší výkon v lidských dějinách a sám si nevybavuji nic spektakulárnějšího, včetně letu na měsíc, či vývoje atomové bomby. Ujít od pokraje totální porážky a fyzického zániku až k bezpodmínečné kapitulaci protivníka, který byl navíc zcela velkoryse ušetřen, to je bezprecedentní výraz velikosti a nezlomnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to melete, člověče? Německo mělo v roce 1941 70 milionů obyvatel a SSSR mělo 197 milionů obyvatel!!! (samotné rusko 110 milionů), to je bezmála 3x více!!! Proč by neměl být SSSR schopen ustát úder?

   No jedině snad, protože SSSR ten útok nečekal, protože do roku 1941 byl Hitlerův spojenec a kolaborant.

   Smazat
  2. No, když to berete takto, tak Polsko bylo spojenec Německa již od roku 1934 a podle vás asi kolaborant, že ?

   Smazat
  3. 19:34
   Ne, Polsko skutečně ve spolupráci s Nacisty nikoho v roce 1939 nenapadlo a skutečně si s nacisty v roce 1939 v paktu předem nerozdělilo celou Evropu. Polsko taky nacistům nedodávalo suroviny.
   Takže si laskavě nechte svoje trapárny.

   Smazat
  4. Polsko pouze spolupracovalo s Německem od roku 1934, kdy spolupráci kodifikovalo první dohodou, kterou kdy nacistické Německo s nějakou zemí podepsalo. Dohoda se týkala i spolupráce polské policie s gestapem. Polsko běžně navštěvovaly nacistické špičky /např. Göring/ Polsko se připojilo i k dělení území ČSR po Mnichovu. Celou dobu se snažilo domluvit se s Němci proti SSSR.

   Smazat
  5. Re (19:22):
   Poslední věta, kterou ve svém příspěvku uvádíte, je lživá a podlá!
   SSSR nejenže útok očekával, ale také západním mocnostem do posledku navrhoval spojenectví proti Hitlerovi. I pomoc SSSR bývalé ČSR proti témuž nepříteli byla vázána na aktivní brannou účast Francie, a protože tato se podpisem Mnichovského diktátu od závazku vůči nám s lehkostí odpoutala, nemohl nám SSSR pomoci.
   SSSR podepsal s hitlerovským Německem smlouvu o neútočení až jako poslední (r. 39) a poté, co vyčerpal všechny své možnosti vytvořit ze Západem protiněmeckou koalici. Podpisem té smlouvy, ke které byl okolnostmi donucen(!), tak získal drahocenný čas k dozbrojení a k obsazení budoucího předpolí své obranné linie (přibližně v pásu Curzonovy linie), která mu podle výsledků 1. světové náležela a kterou ztratil po prohrané válce s Polskem. Tím Polskem, které se po celou dobu zemi válkami svým zarytým nepřátelstvím (založeným na politice dvou šovinistů Pilsudského a Becka) k sovět. Rusku či později SSSR netajilo.
   Ostatně Západ o obrannou spolupráci se SSSR zájem neměl. Jeho cílem bylo vytvořit optimální podmínky pro střet mezi Německem a SSSR, na což zejména Britové (i další) nešetřili půjčkami. A proč usilovalo o střet Německa se SSSR? Sovět. Rusko nenáviděli z podstaty, a Německo, které s pomocí záp. věřitelů sice hospodářsky a vojensky rostlo (což pro ně bylo žádoucí), si začalo uplatňovat své mocensko-ekonomické nároky na kolonie atd., čímž zas "lezlo do zelí" bytostných zájmů jak Francie, tak i Británie aj..
   Ovšem o tom, že Hitler obrátí svou útočnou agresivitu na Západ, aby se po jeho porážce zmocnil Ruska, vůbec neuvažovali.
   SSSR nebyl v žádném momentě ani ohledu kolaborantem!!, to jen zdejší vypatlanci se takovou lež donekonečna snaží podsouvat, aby (jakože) ukázali, že agresor i oběť agrese nesou stejnou vinu za požár 2. světové.
   Kdepak to!, to jiní, co byli a i dnes jsou za oponou toho spektáklu ...

   Smazat
  6. Pane Opluštile, smutné je, že ti dnešní mladí té demagogii a deformacím historie různých "think tanků" možná i upřímně věří... nebo se ekonomicky podílí na oficiální propagandě.

   Cynismus byl dětem v určitém věku vlastní a když dnes chybí skutečná výchova ke kázni, k plnění povinností, K ZODPOVĚDNOSTI... Americký sen v podání dnešní Evropy je být funkcionářem nějaké neziskovky s extra platem a dovážet do Evropy černochy a nenávidět Rusko. BÝT OSOBNÍMI OSLY dědiců RABÍNA OVADIA JOSEFA, nebo třeba někoho jako byl Bokasa… masa jak od rasa...

   Smazat
  7. Opluštile, proboha,
   Sověti napadli v předem DOHODNUTÉ SPOLUPRÁCI s Hitlerem Polsko, napadli Finsko, napadli pobaltské státy, napadli Rumunsko... a anektovali jejich území.

   SSSR byl do roku 1941, kdy byl Hitlerem navzdory paktu R-M překvapivě napaden, jednoznačným agresorem a kolaborantem s nacisty!

   Francie a Británie nikoho nenapadli, žádné území ta jako Sověti nikomu neukradli, s Hitlerem nijak nespolupracovali.

   Přestaňte tady tady šířit tu vylhanou ruskou propagandu, užitečný idiote.

   Smazat
  8. Ano, byli to sověti, ale ne Rusko!!!

   Smazat
  9. No jistě 19:22! SSSR měl 197 milionů obyvatel hned potom, co jich Stalin 60 milionů, podle Honolula, povraždil. Hitlerovské Německo jich mělo jen 70 milionů. I kdyby, tak k tomu téměř celou okupovanou Evropu s jejím zemědělstvím a průmyslem, armádou Itálie a jednotkami kolaborantů, dokonce na úrovni elitních SS, navrch rumunskou naftu, švédskou ocel a spojenectví s Japonskem. Stateční ti Němci! Mimochodem, po "přivtělení" Rakouska a Protektorátu B. u. M. měla Německá, později Velkoněmecká říše 89 milionů obyvatel. SSSR měl k roku 1940 167 milionů obyvatel, po přivtělení pobaltských států s většinou neloajální populací a území po Curzonovu linii, měl SSSR 179 milionů obyvatel, tedy o 18 milionů méně, než tvrdíte. Je těžké pochopit, jaký máte důvod tehdejší poměry tak zkresleně popisovat.

   Smazat
  10. 23:02

   Nuda k uzívání. Pan Opluštil vše jasně a hlavně v kontextu stručně vysvětlil. Vy jen hloupě od boku střílíte fragmenty bez souvislostí, snad v naději, že na to skočí někdo ještě hloupější, než vy sám.
   Pořád dokola, jako poškozená deska. Pochybuji, že ještě někdo bude mít chuť vše detailně rozepisovat a ukázat vaši zmatenost, když zítra s tím vylezete znovu.
   Prostě nuda. Pochybuji, že by vás za ty hlouposti někdo platil. Podle mě jste nepředstíraný hlupák od přírody.

   Smazat
  11. Pane 8:07, on tu s tým porád vylieza, toto neni jeho ojedinělý prípad a stále najde nejaké naivky, ktoré mu tu obohranú dosku s tajnou rusko-nemeckou dohodou o napadnutí nevinného Polského baránka zbaští. Tú svoju obohranú dosku by mohol mu už raz niekto pomôcť obrátiť a s jeho logikou začať hovoriť o napadnutí Nemecka spojencami ich vyloďovacou akciou v Normandii:-). Totižto už sme mu tu marne vysvetľovali, že veľkoPolsko okupovalo územia dnešnej u-krajiny a BieloRusska, napadlo a obsadilo územia severného Slovenska a južného Slezka a okupovalo jak Nemcom, tak aj Čechom. To píšem Vám pre orientáciu, čo mi bráni stotožniť sa so zúfalými výrokmi toho trola. M.p.Ukrofil

   Smazat
  12. Již od roku 1917 bojuje Západ proti šíření komunismu, proto také podporoval Hitlerovo vyzbrojení a tažení nach Osten s tím, že oba soupeři se v tomto boji vyčerpají. Jenže Hitler s tím počítal a před útokem na SSSR si kryl záda ovládnutím západní Evropy, s výjimkou VB. Po bitvě u Stalingradu a Kurska Roosevelt rozumně usoudil, že je nutno posílit svůj vliv v Evropě a SSSR i Západu pomoci, proto byl v USA přijat zákon o půjčce a pronájmu a v roce 1944 konečně došlo k vylodění v Normandii, aby Stalin nezhltl příliš velkou část Evropy. Churchil ke konci války propagoval myšlenku využít vyčerpání SSSR ke konečného zúčtování se sovětským komunismem. Nenalezl však u ostatních spojenců pochopení. Proto to nakonec dopadlo, jak to dopadlo a Evropa byla rozdělena podle dohody v Jaltě.
   Boj s komunismem pokračoval i po 2. sv. válce, v Evropě však spíše na poli ekonomickém než válečném a v 90. letech, kdy nebezpečí invaze komunismu z SSSR zaniklo, přešel na mocenský boj s Ruskem. Ten se neustále stupňuje a ví bůh, co nás ještě čeká. Tentokrát však už nejde o komunismus, nýbrž především o ekonomiku a surovinové zdroje. Německo tentokrát obšťastňuje Evropu další ideologii - neomarxismem (viz Frankfurtská škola) a ideou jednotného evropského státu, samozřejmě pod jeho vedením. Inu, v Evropě není nikdy nuda.

   Smazat
  13. Docela maglajs, v tom ma ten 11:18...
   "Bpjpvali" proti boshevismu snad tak, ze tam poslali Lenina za Svycarska, v zapecetenem vagonu?
   Samozrejme, ze cilem VRSR, financovane sionistickymi bankami, bylo rozvratit Ruske Imperium, ktere se vydalo cestou demokracie a pod Kerenskeho vladou, melo sanci se vzpamatovat.
   Po Leninove (pomerne predcasne) smrti, se ale do cela UV KSSS prosadil jeden Gruzinsky lapka, ktery oplne odstavil sionistickou kliku (Bronstein, Rosenfeld,...) a tim nastal problem. Stalin zastavil NEP a zacal splacet dluhy, aby SSSR osvobodil. To nejspis vedlo sionisticke bankstery k napadu, "zainvestovat" do Hitlera.

   Smazat
  14. 23:02 Plno lží, které jsou podporovány kampaněmi dnešních médií. SSSR se od doby svého vzniku potýkal s nepřáteli na všech svých hranicích. Anglie, Francie i USA se VŽDY snažily tento stát zardousit. Když to nedokázaly samy, doufaly, že se to podaří nastrčeným Německem, jenže se jim poněkud vymklo z ruky. Nebýt obrovského vzepětí národů Sovětského svazu, byl by dnes možná Hitlet světovládcem, jak si na konci 30. let představoval. SSSR mělo sice poněkud více obyvatel než Německo, ale to už v roce 1941 zabralo téměř celou západní Evropu s výjimkou několika zemí svých spojenců. Na SSSR neútočilo jen Německo, ale také jednotky jeho spojenců. V počtech vojáků tak Německo mělo na začátku války převahu zhruba 4:3.

   Smazat
 3. ......nejsou soudni lide, kteri by Churchillovi v tomto chteli oponovat....

  OdpovědětSmazat
 4. Proč vy nevzdelanci a vytrhavaci slov z vět tady vůbec chodite vždyť vy máte svoje nevzdelane novináře a ritopichy.Proc chodite na servery kde se zastává historie a fakta.Vzdyt poté sami sebe zhazujete,ukazujete svou ubohost a nevzdelanost a to jak ste lehce ovlivnitelni,skúste někdy sledovat fakta,ale na to vaše mozková kůra nemá je mi vás lito

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Než se příště pustíte na tenký led hodnocení něčí vzdělanosti, zopákněte si prosím nejdříve základy pravopravopisu...

   Smazat
  2. Místo abyste argumentoval tak hledite na písmenka ,ale co takhle text ten vám nic neříká.Jste přesně takový jací jsou lidé vašeho razeni místo abyste argumentoval hledáte pravopisně chyby.Ja na rozdíl od vás jedu z práce .V této zemi se dělá 10 hodin denně,což vy a vám podobní byste nezvládli.Vy pouze sedíte píšete bláboly a kontrolujete pravopis ale souvislosti vám unikaji. Lidí z vaším rozhledem je mi opravdu líto nikdy nic nedokážete a hlavně ste lehce ovlivnitelni.Neznam tady za těch 10 let co tu sem nikoho kdo by sledoval české oficiální zpravodajství i tady naše oficiální noviny jsou něco jako blesk pro pobavení obcanu

   Smazat
  3. a kde ze jako jsou a jak pisou kdyz jedou z prace?

   Smazat
 5. Vice studujte mene kecejte panove, Churchil chtel napadnout Rusko vycerpane valkou jiz v roce 1945 za pomoci sto tisic Nemcu ze zajateckych taboru a za pomoci USA .Nevyslo mu to neb generalita spojencu toto zamitla.
  Nechci fandit Nemcum ale malokdo vi neco o tom ze vubec existovala Siegfriedova linie - nemecke opevneni proti invazi ze strany Francie a Anglie a Stalin jen cihal s 3000 taky za Polskem az to zacne .Proto ta Barbarosa nechtel cekat az Rus zautoci Uvedomte si ze dnes je vse lez a vitez ma vzdy pravdu ale ta je vetsinou trochu jinde .Ono v te valce zahynulo okolo 60 miliomu lidi a dnes se mluvi jen o jakychsi 6 milionech bez absolutnich dukazu . Reci se recujou a voda tece

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že chtěl Churchill napadnout SSSR po válce na věci nic nemění. Během války je jasně patrný jeho respekt k Rusku, to je evidentní. Suvorova nečtěte, jsou to nesmyslné fejky, které jiní historici nepotvrzují. A popírat genocidu židů, to podle mne není trestný čin, je to jen diagnóza.

   Smazat
  2. 19.52
   byla to jen jeho vypocitavost neb vedel ze bez Ruska Nemec bude v Anglii brzy, stejne jako kdysi Rimane a na dlouhou dobu .Proto to kamaradovani se vsemi .On napriklad obelhal Ameriku a vtahl ji do valky za pomoci absolutnich intric a lzi .Proto byl take pouzit jen pro valku, povalce zmizel jako para nad hrncem ,sedmilhar,cili respect neni vychcanost

   Smazat
  3. 20.00 Pane Honolulu, on ten Churchill začínal v Indii jako nižší důstojník v bojích proti Paštunům, pak v roce 1898 bojoval pod Kitchenerem bitvě u Omdurmánu proti Mahdistům, 1907 byl ZÁSTUPCEM MINISTRA KOLONIÍ... tedy zažil vrchol a byl svědkem neodvratného počátku úpadku Velké Británie... dnešní bídy Británie se nedožil - čest jeho památce.

   Smazat
  4. Nejsme diky bohu Hovnocuc ale zapomnel jste pane historiku dodat ze zavinil smrt 40000 australskych vojaku kteri Turci zmasakrovali diky jeho blbosti Byl proto vyloucen z Namorni academie a placal se vselijak Byl to syn americke bohate zidovky kterou pojal za zenu Duk -vyberci dani pro krale ( prave v dobe upadku Anglie jinak by se nenarodil-manzelstvi potreby penez, neb onen duk nemel na vydrzovani domu kde bydleli dva majitele se psem a 120 slouzicich oddeleni posouvaci stenou ,fakta mily pane

   Smazat
 6. 19:22 - Japonsko, třebaže méně lidnaté, taky od roku 31 drtilo Čínu. Počet obyvatel není rozhodující faktor, dost se divím, že tohle nevíte...

  OdpovědětSmazat
 7. V září 1945 Churchill chtěl zahájit jadernou válku proti SSSR
  a v dubnu 1946 zahájil ve Fultonu studenou válku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. valku chtel zahajit jak vidno a je dokazano ale ne jadernou v te dobe jeste nebyla bomba na te urovni ,vhodne k pouziti

   Smazat
 8. „Svět nebude zničen těmi, kteří působí zlo, ale těmi, kteří jen přihlížejí aniž by cokoli učinili“
  Albert Einstein
  Národ, který volí korupčníky, přeběhlíky, podvodníky, zloděje a zrádce, není obětí, je spoluviníkem.“
  George Orwell
  „Smiřovatel je ten, kdo živí krokodýla a doufá, že bude poslední, koho sežere.“
  Winston Churchil

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a jeste, "oci mi nevyklovete ,jen si vrany klovejte " Pravila Anezka na snopu slamy brichem dolu.

   Smazat
 9. 1. Sovětský svaz válku musel očekávat. Ta hrozila až na krátká období prakticky celé období od jeho vzniku do roku 1941. Že to bude Německo bylo jasné minimálně po oficiálním dotazu SSSR, hodlá-li nové vedení Německa (r.1933) a sám Hitler postupovat podle knihy Mein Kampf. Odpověď nepřišla. Otázka byla, kdo bude bojovat na straně Němců. Je známo, že USA by mohli podporovat Německo ... a také to víceméně nakonec stejně dělali. Peníze nesmrdí ...
  2. Dohody o "jakýchkoli mírových vztazích" měli před rokem 1939 VŠECHNY zainteresované země. Sovětský svaz byl posledním a uzavřel tento "pakt" pouze po definitivním vyjasnění pravomocí a záměrech členů vyjednávacích skupin Anglie a Francie v Moskvě doslova pár hodin před podepsáním.
  3. Polsko spolupracovalo s Němci především již za "nové" německé nacionální moci. Němci sami uvažovali o tom, že vojska pro útok na SSSR budou pod velením Pilsudského. Že to dopadlo jinak, jde na vrub imperiálních choutek následníků Pilsudského o Polsku od moře k moři (Balt - Černé moře). Poláci spoléhali na podporu Anglie, která jinak neměla smlouvy ani s námi, a Francie. Chtěli si ve světovém politickém marazmu po První sv. válce OPĚT připojovat kousek po kousku další území (vždyť v roce 1939 napadli i nás ...)
  3. Napadení na SSSR nebylo nečekané z pohledu vědomostí, ale z pohledu mezinárodního práva a to je třeba si uvědomit. Tohle nemohli ospořit ani Američané ani Britové. Proto museli oficiálně "bojovat" na straně SSSR. Mimochodem, Stalin a Molotov nechali "čekat" na příjem velvyslance Německa s vyhlášením války doslova ponižujícím způsobem do té doby, kdy se VŠUDE po světě stalo jasné, že Němci jsou agresoři. A Hitlerovi nepomohla ani promyšlená řeč zdůvodňující "pouze odvetné míry". Působila nyní jako - odpusťte - doslova a do písmene jako dětská výmluva ...
  4. Plán Nemyslitelné byl čistě politickým, protože nebral v úvahu celkovou situaci. Západním obyvatelům by se nechtělo moc umírat zbytečně po takové válečné době. Vojenské síly se nedaly srovnat, protože Rudá armáda byla v tuto chvíli natolik zkušená a ostřílená, že by neměla potíže porazit celý kontingent "spojených" armád. A došla by až na konec Evropy ... Za další ochota podporovat Rudou armádu byla vysoká i na Západě. Tenkrát všichni totiž věděli, co, kdo a jak. Proto vojáci MUSELI zastavit politiky, generálové velmi dobře znali možnosti nejen svých armád, ale i právě Rudé armády. Ostatně je takový vtip, že Žukov radil Stalinovi aby zabrali celou tu Evropu. Stalin potáhl z dýmky, poklepal a ukazuje trobelí na Žukova řekl: "My nebudem krmit tu svoloč!"
  5. Ztráty sovětů byli velké, ale je třeba rozlišovat. Jak bylo řečeno, Němci vedli válku ničivou, likvidační. většina obětí byla mezi civilními obyvateli (dvacet třicet milionů). Včetně židů. Při srovnání armádních ztrát se dostaneme k přibližné paritě mírně ve prospěch menších ztrát Němců, ale tyto ztráty nebyly v žádném případě tak rozhodující. Sovětský svaz bojoval především sám (zahraniční tak oslavovaná pomoc pomocí ÚVĚRŮ) dosahovala maximálně čtyři procenta všech potřeb pro boj ve Druhé světové válce. Ostatně vzpomeňme si, že naše republika po válce musela uhradit všechny náklady (včetně ponožek a kapesníků) Velké Británii za to, že ji naši vojáci mohli bránit ...
  6. Churchill byl antikomunistou a jen ohrožení BRITSKÉ KOLONIÁLNÍ ŘÍŠE jej nutilo bojovat proti Německu. Ostatně podle nedávno uniklých údajů měl při jednání s Hessem slíbit volné ruce Hitlerovi do roku 1944, což splnil. Slavný výsadek v Normandii byl v roce 1944.

  OdpovědětSmazat
 10. Přesně tak co vydrželi Sovětští lidé to by nevydržel nikdo a pokud někdo Rusko napadne bude to jeho hrob.

  OdpovědětSmazat

 11. Na začátku září začal pozemní útok a boje probíhaly s nezvyklou urputností. Svědčí o tom i dobývání jedné z dominant Stalingradu, obřího obilného sila. Vojín Wilhelm Hoffmann si do svého deníku 16. září poznamenal: „Náš prapor a tanky útočí na silo. Prapor zaznamenává těžké ztráty. Silo neokupují muži, ale ďáblové, které žádné kulky nebo plameny nemohou zničit.“ O dva dny později si Hoffmann zapsal: „Bojuje se v silu. Jsou-li takhle bráněny všechny budovy ve Stalingradu, pak se žádný z našich vojáků nevrátí do Německa.“ Silo bylo dobyto 22. září, uvnitř Němci našli jen asi 40 mrtvých ruských vojáků.

  Toto je citácia zo stalingradu. Proti takámu protivníkovi chce niekto vyhrať? Mokré sny :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:49

   Tohle je mnohem účinnější než obyčejný útok. Měli použít bombardování.

   Smazat
 12. Video: Vypálení mezikontinentální balistické rakety Bulava z ponorky Jurij Dolgorukij:

  https://cz.sputniknews.com/videoklub/2019082410573307-video-vypaleni-mezikontinentalni-balisticke-rakety-bulava-z-ponorky-jurij-dolgorukij-/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní25. srpna 2019 15:07
   A co umí ten Váš Západ? Nic než fake léky na rakovinu a ještě k tomu mu bouchají zbraně u nosu. Za Vašich 65 let. :D

   Smazat
 13. Churchill byl podvraťák, navrhoval v roce 1945 spojení se zbytkem wermachtu a nový útok na Sovětský Svaz. Jeho cancy bych neobdivoval.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně. A ještě měl právě za Druhé sv. války kromě jiného na svědomí smrt hladem milionů bengálců, odkud nechal vyvézt prakticky celou úrodu rýže. Hladovějícím bylo zakázáno a znemožňováno i přejít do sousedních států ... Američané chtěli tehdy poslat aspoň nějakou pomoc, ale Velká Británie odmítla ...
   Za to britští vojáci měli v jídelníčku dost rýže.

   Smazat
  2. 8:19 Ano, o tom myslím píše Jiří Mucha v knize Oheň proti ohni

   Smazat
 14. Tak hošánkové! Kdo má rád historii, tak se stačí kouknout na některý doku kanál na TV. Jsou to dokumentární snímky oficiální ruské TV,kde i momentální historici tvrdí, že Stalin chtěl a to byl i pro, aby se tkzv.západ povraždil navzájem, to je ve válce. Že,,Čerčil,, měl podobnou myšlenku ale o několik let později nemůže překvapit

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 4:51

   Kdo má rád historii jako pohádku, s dějem upraveným podle momentálních zájmů zadavatele a vykladače, pro toho jsou tzv. TV dokumenty, sestříhané z autentických záběrů(snad) a scének herců, moderované dramatickým komentářem podle zadání, tou nejlepší cestou k jednoduchému vidění světa, nevyžadujícímu moc přemýšlení.
   Já mám na přemýšlení dost času i kapacity, a tak si raději vytvářím obrázek podle soudobých zdrojů, celkem úspěšným jejich zapasováním do kontextu souvisejících informací. Je to jako mozajka a jak přibývají dílky, rýsuje se stále jasnější obraz, jenž musí být ve výsledku zcela v souladu s logikou. Narozdíl od mnoha výkladů tzv. historiků. Teprve pak, když v celém souboru informací nejsou podstatná hluchá místa a informace nekolidují s jinými údaji, lze považovat takový obraz za reálný.

   Smazat
  2. 25. srpna 2019 4:51

   Chyba lávky. Po roce 19917 tu byla nejen Občanská válka i za pomoci Anglie, ale především i INTERVENCE zahraničních států v čele s Anglií. Mimochodem, odtud byly "slavné čs. legie a jejich bohatství díky RUSKÉMU zlatu" (měli přece snad nejbohatší banku za První republiky). Pokud chcete určovat, kdo byl první, je nutné znát i historii a souvislosti vlastní ...
   Stalin byl jediný z tehdejšího vedení země, kdo se oficiálně postavil během osvobozovacích bojů za této Intervence, proti překročení hranic bývalého Ruského impéria (carského) směrem dna Západ. Argumentoval tím, že na osvobozovaném vlastním území jim budou pomáhat místní obyvatelé, po vkročení na území polské to bude jinak. Měl, jak se ukázalo pravdu. Poláky to sjednotilo a Pilsudský mohl jít "zpět do Ruska", kde zabral západní území Běloruska a Ukrajiny (to co v roce 1939 Rudá armáda vrátila). To zplodilo nejen potíže tehdy,za Druhé světové války, ale i dnes, kdy v Ukrajině se odtud rekrutují členové nejukrajinštějších částí ... A umožnilo polským vládnoucím elitám tehdy hrát na čistě nacionální notě, včetně de facto fašistického režimu za Pilsudského i po něm. Ale pokud zase hledáte kořeny, pak za to může ve značné míře již Rakousko (později -Uhersko), které de facto vymyslelo Ukrajinu. Kdysi to totiž bylo Malorusko, či chcete-li Malé Rusko a tak se dá pokračovat.
   Historie v Rusku dnes je také pod soustředěným útokem, jako u nás, kde jsou různé politické skupiny. Záleží zatím jakou skupinu podporuje Západ, ta zatím "oficiálně" vede. Proti ní je široký lidový "lhostejný" (vůči ní) proud. Lidé prostě oproti proudům prozápadních falzifikací postavili svůj vlastní odpor. Stalinova popularita roste a nakonec to musely vzít na vědomí i prozápadní média, které - samozřejmě - se snaží "vnášet" jemné "pravdivé" korekce a vše nakonec zcela otočit (to je nejjednodušší metoda falzifikace).
   Pokud věříte dokumentárním filmům bezvýhradně a bez znalostí VŠECH souvislostí, pak Vás lituji. Nebo závidím jednoduchost myšlení.
   Mít rád historii znamená JI STUDOVAT a ne jen NEKRITICKY přejímat cizí vývody nebo všechno "malovat" pod svoje názory. Pokud se rád díváte na historické pořady, pak to neznamená, že ji znáte. Jste jen ČTENÁŘ HISTORICKY ORIENTOVANÉ LITERATURY, ČI SPÍŠE DIVÁK HISTORICKÝCH POŘADŮ.

   Smazat
 15. Kvalitní zdroj: Šnejdárek, "Druhá světová válka v dokumentech", 1965.

  OdpovědětSmazat
 16. "Přemýšlel jsem, co dělám v této zemi, kterou jsem chtěl zardousit." - W. Churchill při cestě do Sovětského svazu

  OdpovědětSmazat
 17. V důsledku zrady stranické elity Sovětského svazu vedené Gorbačovem ztratil SSSR Spojené státy v roce 1991 ve studené válce. Od roku 1993 žije již roztříštěná země, nebo spíše její největší část - nyní Rusko, v ústavě napsané americkou agenturou „UASID“. Je to dokonce napsáno na jejich oficiálních webových stránkách. Tato agentura je přímo financována z rozpočtu USA a v roce 2012 byla v Rusku zakázána. Víte, kdo nám napsal hlavní zákon? V této ústavě přirozeně američtí poradci předepisovali články, které jsou prospěšné pro Spojené státy americké a jejichž prostřednictvím je možné ovlivňovat ruské orgány. Konkrétně prostřednictvím čl. 15 čtvrtého pododstavce. Existuje další článek, podle kterého Rusko nemůže předložit cíle a nápady, tj. vyvíjet se. Ústava, konkrétně kapitoly 1, 2 a 9, je prakticky nemožná změnit bez vůle lidu. Zajímavé je, že díky těmto kapitolám je Západ také parazitem v Rusku. Článek o prezidentském období je v kapitole 4 - to je odpověď těm, kteří píšou, že ústava byla údajně změněna. Nyní odpovězte na otázku: může být země považována za NEZÁVISLOU, svrchovanou, pokud je prostřednictvím různých struktur řízena JINOU zemí? Když si uvědomíme tyto věci, dospějeme k závěru, že Rusko v současné době není svrchované. A Ústava Ruské federace, napsaná západními poradci, oficiálně potvrzuje koloniální status Ruska. Přirozeně se na této pozici objevilo hnutí za osvobození národů, které bylo protikladem koloniálního režimu. Účelem je návrat suverenity změnou ústavy, kde budou články upravovány, což „poškozuje“ ruský stát. Vůdcem národního hnutí za osvobození je Vladimir Vladimirovič Putin.

  OdpovědětSmazat
 18. Myslíte, že ještě za dalších padesát let se budou vydřepávači u počítačů - takzvaní chlapi - přiblble hádat nad tím, co před sto lety řekl Winston Churchill o Rusku? Takzvaní chlapi, duševně nemocná břečka, pro společnost už k ničemu, by měli dostat na hraní nějaké vláčky nebo autíčka, aby si mohli denně s něčím hrát. Potřebujou dřepět, dětinsky žvatlat, hádat se o zbytečnostech. Nedivím se, že je dnes tolik chlapů osamělých - kdo by s něčím takovým chtěl žít? Naštěstí ne všichni skončí jako bezdomovci a neumrznou venku jako trubci, které chytré a rozumné včely vyhodí z úlů ven včas, aby jim neužírali zásoby, protože jinak taky nejsou k ničemu. Kdyby nad články byl denní slet drben a domovnic -jak se to říkalo o ženách - ale je to úplně naopak, ženy si zachovaly rozum, a jsou rodinám, dětem a společnosti prospěšné, zato takzvaní muži - přesně naopak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:04

   Aha, takže vy jste neseděl u PC, ale vysílal mozkové vlny přímo do Disqus během nějaké chlapsky prospěšné činnosti.

   Smazat
  2. Pán je feminista? Jak "mužné"! Chcete-li zjistit, o čem se baví ženy, navštivte některý z jejich webů, to budete teprve koukat, jaká témata je zajímají. Aby to pro vás nebyl moc velký šok, jako ochutnávku si můžete otevřít kterýkoli časopis pro ženy. Nebo jestli vás také rajcuje s kým se zrovna peleší která "celebrita", jaké kde na sobě měla hadry, jak si ještě víc užít sex(z pozice ženy), jaké krámy do domácnosti je naprosto nezbytné nakoupit, co je "in" na sebe tento měsíc navléct a bez čeho nelze vylézt na ulici ani kvůli vysypání koše a další náročná témata, pak jste tady asi na špatném místě.

   K tomu, jak okomentovaly soudobé události významní lidé. Možná jste si také všiml, že občas dochází ke snahám upravovat historii za účelem úspěšnějšího hnání stáda žádoucím směrem. Takováto zaznamenaná hodnocení jsou určitými záchytnými body, podle nichž se lze orientovat pokud sami nemáme zkušenost ale cítíme, že se s námi někdo snaží hrát falešnou hru, že nás tahá za nos. Víte, neznalost historie je vlastně handicap, jako každá nevědomost. Handicapovaní lidé jsou v něčem slabší než ostatní a vždy se najdou lidé, kteří se snaží slabost jiných zneužít ve svůj prospěch. Pokud na to máme, je výhodnější udržovat se silní.

   Pokud vás rozčilují pologramotně splácané výkřiky blbečků, kteří mají, stejně jako ženy, potíže kontrolovat své emoce, je nejrozumnějším řešením je nečíst a ignorovat. V zájmu vlastní duševní hygieny.

   Smazat
  3. Vážená paní feministko.
   Skoro všechno, co bych napsal by mohlo být žalovatelné. Každý má svoje zkušenosti a ví sám. Dnes mladé ženy nejsou tou ochranou domácnosti (mám na mysli dětí), dnes se nenosí umět doopravdy vařit, dnes se mladé ženy nechávají tetovat v rámci rovnoprávnosti (nejspíš se zločinci a námořníky, kteří byli v minulosti ti hlavní tetovaní?), dnes se ženy nezajímají co je dělá výjimečnými, myslí si, že jde o sexismy, obtěžování. Když pak vidíte rovnoprávnou mladou ženu, která dělá po zcela zřetelně viditelně prodělaném večírku to samé co mladí muži vrstevníci, v tom nejhorším smyslu, co si dovedete představit, abych nebyl obviňován z pomluvy a hanění, co si máte myslet? Není to přijatelné ani u mužů!! Dnes si mladé ženy chtějí především užít (nic proti tomu), ale zapomínají, že náš pravý úděl je jiný. No, co třeba vymřeme a ženy proti lidem nebudou protestovat. Jsem si vědom, že tento příspěvek bude asi smazán, ale jemněji to nešlo napsat. Proto zdánlivě nesourodé.

   Smazat
  4. Pán není feminista vy dva trubci - pán se může usmát nad skutečností, že trubci s poklopcem se do nekonečna hádají a verbálně rvou jak prasata o kost nad zprávou, že jakýsi anglický státník něco řekl před sto lety. To je zrovna tak směšné, jako když se dětičky rvou o kyblíček a lopatičku na písečku. Takové diskuze jsou k ničemu, protože je to jenom přitroublé hádání a žvatlání prakticky o ničem. Tím dokazuji, že trubci s poklopcem si potřebují hrát a žvatlat, aby nějak vyplnili prázdnotu nedělního odpoledne, ačkoliv je venku nádherně. Z toho usuzuji, že jsou osamělí ( nedivím se) A z toho, že se přitroublých chlapských diskuzí nezúčastňují ženy, usuzuji, že dělají něco smysluplného, případně jsou s dětmi někde na procházce, sbírají v lese houby a tak dále.Já si nemyslím, že dnešní potetované blbky jsou, nebo budou dobré mámy, ale jsem přesvědčen, že kdyby normální ženy byly závislé na dřepění u počítače celé dny, na diskuzním žvatlání a hádání se a kvákání, stejně jako takzvaní chlapi, děti by vyrůstaly na ulici a doma by nebylo nic k žrádlu. Co z toho jsem napsal špatně? Vždyť se podívejte na diskuze napříč diskuzním spektrem - kdo denně dřepí, žvaní a žvatlá? Jen a jen takzvaní chlapi. Kdo je sprostej jak dlaždič, oplzlej, uráží a nadává? Jen a jen takzvaní chlapi - co na tom není pravda?

   Smazat
  5. 18:29, no tak sem nechoďte, když vás to tak irituje. Jděte na "Dům a zahrada" nebo "Rybaření" a budete spokojenej.

   Smazat
  6. 18:29
   Vy trpíte nějakou nutkavou potřebou sledovat a rozčilovat se nad cizími dialogy? Co na to váš lékař? Vy nedokážete hodnotněji využít čas? Chlapi se tady aspoň dohadují a tím také vzdělávají a prohlubují znalosti, protože nikdo neví vše. Ti chytřejší navíc vyvracejí nemotorné lži mladých nedouků, což je opět věc velice užitečná. Ale co vy? Vy jen zmateně zevlujete protože zřejmě nechápete o čem je řeč a když už z vás něco vypadne, tak zcestné kňučení nad tím, že se jiní přou.
   Opravdu nemáte nic lepšího na práci, než takto zbytečně vejrat a samonasírat se? Tak to zkuste u těch ženských, třeba vás jejich bulvár, drby, móda a hledání problémů chytne více a budete mít i čím přispět k tématu.

   Smazat
 19. Tady podle článku a příspěvku bojovalo jenom Rusko. Amík a západ jen čekal až Rus osvobodí celou Záp Evropu, tichomoří, sev. Afriku. Rus si musel osvobodit uzemí o ktaré svojí počáteční neschopností přišel a potom svoje gubernie, které okupoval dalších 40 roku, tak že osvobodil pouze svoje, proč mu za další příkoří děkovat!??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:00

   Protože s námi nejen Hitler, ale ani naši západní "spojenci" do budoucna už nepočítali. Bez SSSR bychom neměli budoucnost. Ale to víte, zadarmo nikdy nic není. USA okupují osvobozená i "osvobozená" území dodnes a přes poslední drobné hašteření s Německem nevěřím moc tomu, že by se na tom v dohledné době mohlo něco změnit.

   Smazat
  2. 16:03

   Ale no tak, nedělejte si iluze, že v jiných zemích je to lepší. Takový průměrný Švéd či Američan by vás rychle uvedl do reality.
   A co se voličů Zemana týče, evidentně mají aspoň schopnost používat vlastní hlavu a neskočit na každé projímadlo, které jim nachystá nejzprofanovanější část politických sráčů. I střelení se do nohy je výhodnější než do hlavy. Je to jen otázka správné volby priorit.

   Smazat
 20. 15:00 "Rus si musel osvobodit (...), proč mu za další příkoří děkovat??" a proč děkovat "vyspělým demokraciím", které na každé té zásluze o naši "demokracii" řádně vydělávají? No, povězte!

  OdpovědětSmazat
 21. Churchill o Rusku: "Spolupracovali jsme s tou horší stranou."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za připomenutí. Tím se odkopal. Fašismus by mu nevadil, pokud by nechal Velkou Británii na pokoji. Ale vážně. Za ztrátu kolonií nemohlo nic jiného než Britové sami. Hitler či jeho nástupci by tuto velkoříši nakonec stejně museli napadnout. Stejně jako USA dnes prostě musí týt a vysávat okolní svět. On to dobře věděl. Kapitalismus je už takové velké "letadlo", které se začíná blížit ke konci.

   Smazat
  2. Churchill o Hitlerovi: "Vždy jsem říkal, že kdyby byla Velká Británie poražena ve válce, doufám, že bychom našli Hitlera, který by nás vedl zpět k našemu právoplatnému postavení mezi národy."

   Nejen Churchill, ale i král Edward byli Hitlerem a jeho režimem fascinováni. No jo, ale když on nějak ignoroval jejich sympatie a postavil se i proti nim. Tak holt museli spolupracovat s "tou horší stranou". Neopětované okouzlení vždy zabolí...

   Smazat
  3. Take je zajimave proc se odlozilo o 70 let zverejneni archivu v Anglii .moc spiny o te shnile ridine ktera jeste navic zcernala. Zrzavy pitomec po hajlovani v Las Vegas si diky rodinne tradici narazil poloherecku co nosila tasku v shov a udelel z ni vevodkyni .No sranda ,a babu snad budou muset zastrelit jako meho dedecka

   Smazat
 22. Fakt tragedie -diagnoza -Churchill řekl -Rusko je -Churchill řekl - bla bla bla bla bla bla..... ještě něco k tomu dodáte? Hele - nové články vy praštěná smečko s poklopcem, hurá na nové články a nechte už Churchilla být. Fujtajbl - fakt, strašný. Tahle generace prostě musí vymřít, aby věci šly kupředu. Tihle budou furt kvičet nad starýma událostma, které už nikoho nezajímají, a proč taky?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč studovat zaznamenanou historii a zaobírat se starými událostmi? Lépe nic nevědět, z vědění jsou jen vrásky a neklidné spaní. Žijme dneškem! Nějak bylo, nějak bude, on už to někdo zařídí. Bezpochyby se zvláštním důrazem na naše blaho.

   A vůbec, proč se učit o Newtonovi, nějakých jeho poznatcích o fyzice a lámat si s tím hlavu. Když to bude třeba, on to určitě zase někdo někdy objeví. Proč se vůbec vzdělávat, když být hloupým je tak snadné a pohodlné.

   Smazat
  2. No já se například hovadinami před datem mého narození nezaobírám. Taktéž mě nezajímá jak co funguje ani nějaké školské kraviny. Mně stačí, že umím používat věci ke svému opravdu spokojenému životu. S mě jako vůl, co dře od rána do večera a hovno za to. My mladí si umíme život zařídit a užívat si ho.

   Smazat
  3. To je ironie? Nebo životní krédo osla?

   Smazat
  4. 19:37, říkejte tomu jak chcete, ale funguje to. Když je nejhůř, zatlačím na starouše, aby pustili chlup, a všechno je zas OK. Mohl jste být taky chytrý a ne si teď stěžovat na promarněné šance.

   Smazat
 23. 19:11 nebude ironií. Bude to produkt současné morální atmosféry nesené jak nabídkou, módou i poptávkou v ritu amerického způsobu života s modlami, jakou je třeba Paris Hilton. Každý den se mi potvrzuje, že ti komunisti měli, sice blbým způsobem, ale svatou pravdu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.