Reklama

pátek 16. srpna 2019

Z hlediska vyššího principu mravního je vražda bezbranných zločinem

Pavel Letko
16.8.2019  E-republika
Hledejme tedy dobro, prosperitu a spravedlnost pro všechny a štěstí dostaneme nádavkem. Naopak, neuděláme-li to, zůstaneme v chudobě, nespravedlnosti a neštěstí. Právem.Titulek by asi podepsali všichni dobří lidé nejen z Čech, ale i z celého světa bez rozdílu ras a náboženství. Jakmile do toho však zapojíme zabíjení ve válkách, shoda zmizí. Hromadní vrazi dostávají naopak vyznamenání. Nezabíjí jen po jednotlivcích jako žárliví manželé, ani po desítkách jako sexuální úchylové, vraždí po stovkách, tisících a v případě atomové pumy po statisících. Jde o zjevné vraždy, co jiného? Poprava to není, musel by předcházet alespoň nějaký soud s konečným verdiktem jednoho soudce nebo nějaké rychlokvašené pětky či trojky. Nechtěné zabití to také jistě není, neb nálet na město je pečlivě plánován a předchází mu jasný rozkaz velitele a jeho splnění podřízeným. Podobá se nejvíce nájemné vraždě mafie.

Rozdíl je jen v tom, že takový mafiánský boss nemá ty možnosti, jaké má třeba americký či ruský prezident. O nějaké vedlejší či dokonce nechtěné ztráty také nejde, války směřují k zabíjení, armády lidí se k vraždění cvičí podobně jako nájemní zabijáci, jen s tím rozdílem, že ještě žádný nájemný vrah nedosáhl tak dobrých výsledků jako příslušník armády ve válce. To, co se povedlo osádkám letadel v případě Hirošimy a Nagasaki, se nepovedlo žádnému sexuálnímu úchylovi, pedofilovi ani mafiánským zabijákům dohromady. Manson s Al Caponem v této soutěži prostě prohrávají. A nejde samozřejmě jen o atomové bomby. Vraždění v Hamburku s příznačným názvem "Operace Gomora" (40 tisíc obětí), Drážďanech (25 tisíc obětí), Coventry (554 obětí ) ale i v Praze (700 obětí) překonává o mnoho koňských délek řádění jakéhokoliv vraha posazeného na elektrické křeslo.

Je samozřejmě možné, že ono vraždění někdo vydává za nutnost ve jménu obrany demokracie, vlasti, civilizace či čeho. To je možné. Jenom proto, ale zabití nevinného dítěte v troskách Londýna, Bělehradu či Bagdádu nepřestává být zločinem. Ostatně posviťme si na pravdivost oné obrany vyšších ideálů před těmi nižšími.

Lze vyhánět čerta ďáblem?


Hitlerovský režim byl zvlášť odporný svou rasovou posedlostí, árijskou čistotou a antisemitskou politikou. Lze však z hlediska vyššího principu mravního považovat za vítězství jeho porážku rasismem americkým? Porážku Hitlerovy totality a diktatury totalitou a diktaturou Stalinovou? Jaký je rozdíl mezi konečným řešením v plynových komorách Osvětimi a konečným řešením Hirošimy a Nagasaki? Prý takové bombardování zachránilo životy amerických vojáků. Pokud přijmeme tuto tezi, tak potom je legitimní ve jménu takové humanity vyhubit celé národy. Hladem, biologickými, chemickými i jadernými zbraněmi. Fajn. Kde se potom nachází filozofický či náboženský kořen takové úžasné intelektuální převahy? V židovském "Oko za oko, zub za zub"? To těžko. Američtí chlapci za pomoci bomb shozených na japonská města vyloupli skutečné oči a vyrazili opravdové zuby statisícům japonských žen a dětí pro imaginární život tisíců amerických mužů. Snad jde tedy o křesťanství s Ježíšovým příkazem o "milování nepřátel"? Křesťanské milování nepřátel, o kterém by muslimské děti v Iráku a Afghánistánu mohly vyprávět, kdyby nebyly dávno usmaženy bílým fosforem a chytrými bombami amerických křesťanů.

Kdo je tu spojenec a kdo nepřítel?


A co v případě Prahy? Čím se provinili mrtví následkem amerického bombardování v roce 1945?

Byli snad mezi těmi, kteří v Mnichově v roce 1938 podepsali hanebný pakt s Hitlerem? Jedna verze událostí tvrdí, že šlo o omyl a připomíná tak jeden vtip ze soudí síně: Na otázku soudce "Proč jste oběť tolikrát bodl nožem do zad?" obžalovaný odpověděl "bylo to omylem, upadl mi na nůž, a pak ještě desetkrát."

Dost bylo humoru. Války se nevedou z nějakých humanitních pohnutek pro vyšší ideály, ale pro moc, slávu a peníze. Nevítězí tedy nějaká fata morgána demokracie, ale bankéř a vlastník korporace, která pomáhala vyzbrojit Wehrmacht, Rudou armádu i US Army s požehnáním strojů i lidí od křesťanských církví, padni komu padni. Zabiješ Francouze? Žehnáme ti ve znamení kříže a vůdce. Shodíš bomby na Emauzský klášter? Ve jménu demokracie a Krista amen. Sankce uvalíme na Japonce, Rusy, Íránce, náš je svět, ten si rozvracet nedáme a pod vlajkou hvězd a pruhů jdem s Ježíšem vpřed jak pomsty hrozný val.

Jak z toho?


Náš skutečný nepřítel nezná hranice. Vraždí Američany jako Němce. Černochy i bělochy. Komunisty i katolíky. Proto jej nelze porazit vražděním lidských bytostí, jelikož je živ z lidské krve, padni komu padni. Oblečen ve skvělém obleku, vyznamenán za statečnost s rukou na hrudi s posvátnou úctou sleduje vlajku letící vzhůru a v srdci přemítá, jak vyhladovět děti Iráku, Venezuely, Íránu, aby zmrzačeným mohl poté jako dobroděj nabídnout oslintané lízátko a na trůn dosadit svého Heroda, poslušného vazala. Uloupil nejednu placatou zemi, má chuť však na celou, tu kulatou. A ani ta mu nestačí. Vzhůru na Měsíc! Jen kdyby to šlo a ovce se naučily žrát měsíční prach.

Jak proti takovému nepříteli vystřelujícího zpod roucha beránčího smrt a zkázu?


Odhalit ho. Sundat z něj roucho beránčí, aby byl vidět jeho pravý kožich vlčí a zuby vhodné nikoliv pro žvýkání trávy, ale k trhání masa uzpůsobené. Nepřítel je všude tam, kde se pěstuje nepřátelství, uvalují sankce, či nejrůznější "mise", jako by Země patřila jen jemu. Rozdmychává staré spory a vyrábí nové. Drancuje Zemi. Nesklání se před zázrakem lidského života, ale vyžaduje, aby se člověk skláněl před ním. Naším nepřítelem není žádný člověk, žádný národ, žádný stát. Náš nepřítel nezahynul se smrtí Hitlera či Saddáma. Předchází nás v dějinách i následuje po nás. Jako mrchožrout hoduje na hekatombách padlých, pořádá parádemarše nad tou hostinou milionů mrtvých a už se těší na příští. Nástrojům svým namluví, že se mohou schovat v krytu a pak je nechá padnout jejich zbraní. Krutý je stejně k dobrým jako k zlým. Jeho nepřítelem je druh homo sapiens, a tak rozeštvává člověka proti člověku, národ proti národu až ke konečnému řešení otázky člověčí.

A tak dnes jemu navzdory dělejme to, co každý máme ve své moci:
 • Tam, kde hlásá nepřátelství k Rusku a Číně, hlásejme přátelství k lidu Ruska a Číny.
 • Tam, kde vyžaduje zvýšené výdaje na smrtonosné zbraně, žádejme jejich snížení.
 • Tam, kde usiluje o vysílání našich chlapců a dívek do válek a konfliktů po celé Zemi, žádejme, aby chránili především životy svých bližních a zůstali povinně doma.
 • Tam, kde nařizuje sankce, žádejme svobodný a volný obchod.
 • Tam, kde se pyšní svým bohatstvím, podívejme se na chudé, po kterých šlape.
 • Tam, kde vychvaluje svojí spravedlnost, pohlédněme na její oběti.
 • Tam, kde vychvaluje svojí svobodu, zhlédněme na jeho otroky.

Nebudeme-li bojovat proti tomuto společnému nepříteli, dříve nebo později nás všechny zahubí. V tomto boji budou mnozí zavražděni, ale nestanou se vrahy. Nepřítel použije všechny zbraně od nactiutrhání, přes věznění až po vraždu. M. L. King a Mahátma Gándhí by mohli vyprávět. Leč člověku hodnému toho jména je lépe být okradeným než zlodějem, obětí než vrahem nevinných.

Všichni přece na vlastní oči vidíme, že moc tohoto světa patří psychopatům, zločincům a hromadným vrahům. Přestaňme jim naslouchat a sloužit. Kdo chce sloužit, ať slouží druhým lidem, a to nikoliv nenávisti, nepřátelství, zabíjení a mamonu. Hrdina obětuje svůj život, aby zachránil život cizí. Hrdinou není, ale naopak vrahem je ten, který obětuje cizí život pro ten svůj. Hledejme tedy dobro, prosperitu a spravedlnost pro všechny a štěstí dostaneme nádavkem. Naopak, neuděláme-li to, zůstaneme v chudobě, nespravedlnosti a neštěstí. Právem.

Ostatně soudím, že je nejvyšší čas vystoupit z NATO.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

40 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Potrefená husa se ozvala jako první. Ty drobečky z krádeží USA po celém světě, pilně sezobává, velebíc své zločinecké zloděje. Včera byl vynikající rozhovor s panem Martinem Kollerem na "svobodné-rádio". Bez jakýchkoli příkras a keců, pravda natvrdo a to je to co nyní potřebujeme nejvíce. Otevřít lidem oči, aby se už nenechali oblbovat. Jinak samozřejmě článek pana Letka, naprosto výborný a pravdivý. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Dezertérský blb Večerek z Floridy na diskuzích jako první? No co, blbé hovádko se nějak nemůže dočkat, až bude moci slintat ty svoje věčné nesmysly.

   Smazat
  3. USA stale vydelava /vykrada svet/,na tom , ze dolar je svetova mena..
   Je podivem , treba ,ze Navalnyj vede demonstrace za demokracii v Rusku. Byl clenem Jelcinovy vlady, kdy temer vsechny podniky byly ukradeny na drazbe , ktere se smely zucastnit pouze zidi /bylo to /drazba/jen divadlo pro lid/, za smesne male ceny a ani ty nezaplatili ,kdyz dostali hned pujcky od banky..S malymi splatkami..
   Tedy na uloupeni majetku a bohatstvi ruskeho lidu nebyly treba ani penize, pouze clenstvi v zidovske mafii..Potom melo byt vse prevedeno do vlastnictvi USA korporaci..
   Kde cihali Clintoni snad zdaleka vubec nejchamtivejsi dvojka vsech dob..Mimo jiste zidovske milionarky Green /ktera ,aby usetrila/, nemohla zaplatit svymu synovi lekarskou pomoc, kdyz si zlomil nohu . Taky jedna z prvnich feministek..
   Tenhle Navalnyj tak silne touzi po demokracii....
   Demokracie francouzska, co zabiji demonstranty by jim vsem ,vcetne tech ceskych myslim velice slusela ..
   Taktez demonstrantum v Hong Kongu , kteri tez straslive touzi po demokracii mala exkurse do Francie a USA by neskodila a kdyby prezili mohli by si opravit trochu svoji vlastni a fanatickou blbost.. I kdyz blbost je nevykorenitelna .....

   Smazat
 3. viete čo súdruh, nechajte si tie novinky pre seba

  OdpovědětSmazat
 4. Bombardování Prahy v únoru 45 - žádný omyl! Zakufrovali a někam ty bomby shodit přece museli! Že to bylo na civilisty spojeneckého státu, tím se bohorovní Ami oficíři nezatěžovali. Podobně zabili v květnu 45 Britové 10tisíc vězňú potopením lodí Cap Arcona, Atheny atd.v Kielské zátoce. V bitvě o Normandii v červnu až září 44 zahynulo víc civilních Francouzů než spojeneckých vojáků... Takové špinavé záležitosti se ovšem všemožně tutlají.

  OdpovědětSmazat
 5. Naprosto souhlasím s autorem článku. Jenom těch měst na konci války bombardovanch US skvakrou bylo nepoměrně více. Dodnes zmanipulovaní blci v Plzni věří, že je osvobodila US army. Tim samozřejmně nijak nesnižuji význam běžných amerických a jiných spojeneckých vojáků.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejen Plzeň byla Američany bombardována, ale i České Budějovice. Moc se o tom nemluví. Jen se opět vykřikují takové hlouposti, jako za starého režimu. Dříve byl nej SSSR a nyní jsou super SS.

   Smazat
 6. A co Bombardování Drážďan a Kolína nad Rýnem na konci války?!Humanitární bombarďák Harris,kterej byl odsouzenej jako válečnej zločinec,ovšem v rámci anglický spravedlnosti to Churchill přikryl a ještě mu poděkoval!?Kdyby bombardovali SS výcvikový středisko v Bad Tölzu,tak by měli palec nahoru,za hromadnou vraždu civilistů by se ty zmrdi měli smažit v pekle!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neprovokujte, tu válku si vysnili a začali NĚMCI a není chybou jimi napadených, že je nakrmili kašičkou přesně podle NĚMECKÉ RECEPTURY!

   Němci začali bombardovat města už ve středověku - praky a bombardami, rabovali a znásilňovali i vraždili nevojáky, ženské i s dětmi, nebo je nechávali zmírat hlady - když zničili vše, co nemohli odvléci, pálili úrodu na polích i ve stodolách... Jako žoldáci se osvědčovali ve všech armádách (nejenom) Třicetileté války i obou Válek severních... a dalších.

   Mimo chodem, US při náletu na Emauzy zavraždila mého příbuzného - jediného syna pratety...

   Smazat
  2. 11,16
   Dělat nálety na civilní obyvatelstvo byť Německé(a že já Fricky nemusím) je přinejmenším prasána!!!!!Předvádět se ti demoksindlové měli UŽ TEHNDY,KDYŽ NÁS V MNICHOVĚ PRODALI HITLEROVI A NE,AŽ S KŘÍŽKEM PO FUNUSU!

   Smazat
  3. 11.21 Kdo pro bojující zajišťuje v týlu (lze-li to ještě dnes říci) LOGISTIKU, rodí a vychovává náhradníky za padlé a zemřelé, musí být eliminován, protože armáda bez přísunu potravin, paliv, munice, doplňování, atd ztratí bojeschopnost.

   Eliminaci bojeschopnosti protivníka lze dosáhnout buď "rytířsky", za cenu vlastních obrovských ztrát, nebo zničením materiálně technické základy protivníka a jeho "vyhladověním". Poptejte se žen ve vašem okolí zda si cení více životů vlastních mužů a vlastních dětí, než životů nepřátelských...

   Smazat
  4. 12,09
   Máte pravdu,ale likvidovat na konci války civilní(byť ve většina nacistické obyvatelstvo) je trošku s křížkem po funuse!Ty posraný demokrati měli Hilerovi zatnout tipec HNED NA POČÁTKU A MOHL BÝT KLID!!!!!Jenže to ne,to nás ta demoverbež raději hodila přes palubu!!!!!!!

   Smazat
  5. Ten začátek v Evropě bylo Španelsko. Tam meli zastavit jak Hitlera, tak Mussoliniho!

   Smazat
  6. 14:55
   V tomhle se 100% shodneme!

   Smazat
 7. Jděte s těma zlejma Amíkama do prdele (jako že je nemusím).
  Po třítisícítřistatřicettřetí prohlašuji, že všechny excesy Amíků, Anglánů, Rusů a třeba Mongolů, jdou za Skopčákama. Oni byli příčina, oni rozpoutali běsy.
  Ti nešťastníci, co jim Joe hodil pumelici na barák můžou poděkovat, když to přežili, milým, hodným Germánům. Joe si chránil vlastní prdel a co se děje na zemi mu bylo (a je) naprosto egál.

  OdpovědětSmazat
 8. 9,23
  Stejně jedno mu to potom bylo VŠUDE NA SVĚTĚ amiokupantovi!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem psal o obyčejném vojákovi. Ti bojují o SVOJE přežití. Když si mají vybrat jestli on nebo nějaká neznámá verbež, tak co si asi vyberou. Co bych si tak asi vybral já nebo vy.

   Smazat
  2. 9:37

   Myslím že v žádné armádě pěšáci nedávají rozkazy a neurčují strategii ani taktiku.

   Smazat
  3. Já si o tom myslím, užgryndanej, že slušnej člověk v jakémkoliv stejnokroji by se měl rozpakovat zabít jinýho člověka, kterej mu neubližuje, tím samozřejměji pak ženy, starce a děti. Jak chceš vysvětlit, proč "obyčejní" vojáci prováděli ve Vietnamu na obyčejných civilistech, ženách a dětech taková zvěrstva, že nad tím zůstává rozum stát? Jen proto, že se jim dovážel chlast a drogy, aby byli ti hnusní, nevykastrovaní, nadržení samečkové ještě zhovadilejší než zhovadilí? Proč nebyla nejprve uzákoněna nějaká vojenská disciplina, za jejíž porušení by okamžitě následovala koule do palice, tak jak to má být, válka - neválka? Copak se dá zdůvodnit, když nějakou vesnici přepadne banda ožralých a zfetovaných hovad a na lidech, kteří se jich bojí a utíkají před nimi, páchají neskutečná zvěrstva? Jestlipak víš, že celá řada těchhle magorů, když se vrátili domů si hodila mašli, protože nedokázali s tím žít? Že měli pořád před očima ty lidi prosící o život a ty příšerný zvěrstva? Je jen chybou, že se Americe nedostalo žádné odplaty a dosud ne!! Něco takového by se mělo naopak filmovat, a neustále připomínat, zveřejňovat dokumenty - do prdele, ať si konečně uvědomí, co jsou za sajrajt! Odtajnit všechna zvěrstva páchaná indiánům - to roztomilé stahování z kůže, zabíjení žen a dětí - všechen ten hnus! Proč se veškerá pubicistika a kinematografie a tak dále, neustále nimrá jen ve zločinech "komunizmu?"!!

   Smazat
 9. Lidstvo je pitomé stádo, s kterým si psychopati vždy manipulovali a manipulují, jak je napadne. Zavelí jásat, lidoopi jásají, zavelí zabíjet, lidoopi zabíjejí. Kdo se příliš odchýlí, toho už si stádo samo srovná. Bylo tomu tak tisíce let, nic nenasvědčuje tomu, že by se v blízké budoucnosti mělo něco měnit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to smutná pravda, bohužel to tak je. Přes všechno to vzdělání a tituly před jménem a za jménem, jsou okolnosti, kdy se lidi chovají jako negramotné opice, cení zuby, chrčí, a vyžívají se v násilí.

   Smazat
 10. Pokud se američanům nepovede opravdu zle tak jim bude ukradené kde jejich korporace vraždí. Snad zbankrotují a tím nebudou mít prachy na války.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11.09 Pak začnou bezostyšně vydírat zbytek světa otevřeněji... ve stylu "naval všechno co máš, u synagogy si vezmi půjčku na lichvářský úrok, a prachy naval, NEBO ZHEBNEŠ DŘÍV, NEŽ JÁ ZEMŘU."

   Smazat
  2. A proč na konci války ještě USA shodily atomové bomby na Hirošimu a Nagasaki, i když si nutně musely být vědomi, že pozabíjí statisíce civilistů, včetně lidí starých, nemocných, žen, a dětí, kteří nikdy nikomu neublížili? Čím tuto neskutečnost zhovadilost odůvodňují ty americké svině dnes? Že si jenom potřebovali vyzkoušet účinek těchto zbraní? Teď by si měl někdo taky zkoušet účinek zase jiných zbraní, ale na americkém kontinentě- nejlepší by byl New York, Washington, a podobně -velice lidnatá města. Svět má na to - jako na odplatu - snad i právo -ne? CO už bylo těch zhovadilých amerických "odplat" za dění v jiných zemích, do nichž je američanům lautr hovno. Tak kdy konečně přijde odplata Americe za všechna ta zvěrstva a svinstva? Proč se s tím otálí? A proč se ty zbabělé kreatury vůbec vyzbrojují - jen proto, že se odplaty světa bojí? Ano, bojí se, a oprávněně. Co by k tomu nažvatlal ten blb Večerek z Floridy. Až si to přečteš, blbe, tak jak zdůvodníš Hirošimu a Nagasaki a statisíce mrtvých?

   Smazat
 11. https://www.reformy.cz/putin-napada-malthusianstvi-noveho-svetoveho-radu-fuzni-energie-pro-rusko-je-narodni-prioritou/

  V 70. letech utrpěl Západ těžko postřehnutelný puč, který udělal čistku mezi všemi nacionalistickými vůdci, oddanými hájit své vlastní obyvatelstvo před znovuzrozením finanční oligarchie, která jen krátce předtím prohrála svůj boj o dosažení dominance nad světem pod Hitlerem a Mussolinim. Poté, co byly poslední bašty odporu vůči tomuto puči posledně zničeny např. i pomocí vraždy Bobba Kennedyho v roce 1968, tak se rychle zformovaly neziskové organizace jako revoluční gardy, aby tu novou etiku pod taktovkou Klubu 1001, Římského klubu a Světového fondu divoké přírody vynutily. Tyto organizace byla nacpané bývalými eugeniky a imperialisty jako princ Bernhard z Holandska (zakladatel 1001 Přírodního trustu a Skupiny Bilderberg), jeho přítel princ Philip Mountbatten (manžel současné britské královny) a Sir Julian Huxley. Všichni tito tři oligarchové byli spoluzakladateli Světového fondu divoké přírody.

  OdpovědětSmazat
 12. Co dodat ? Jsem pacifista. Prostá logika říká, když nebudou zbraně, tak nebude čím válčit, tak nebudou války. Když přesto se budou chtít jedinci poprat, tak leda s klackama. Zbudou mraky peněz na chleba. Nebude žebrat podvyživené zdravotnictví, školství, kutura i životni prostředí. Mocní nebudou mít čím strašit lidi a možnost je ovládat. Tam někde začíná vnější podmínka svobody. Svou osobní má každý z nás, stačilo by se na počátku spokusit o svou neprodejnost a dětem poskytnout vzdělání.

  OdpovědětSmazat
 13. V největším (a jediném) učilišti na Vsetíně nepřijali letos do učebního oboru ZEDNÍK ani jednoho učně!!!
  Zato neziskovky už existující (nebo desítky či stovky těch, které teprve vzniknou), mají o podhoubí postaráno. Univerzita v Olomouci se stará o odbornost mladých například v těchto oborech.
  To je síla! Univerzita Palackého - studijní obory:
  „Centrum pro studia komiksu“
  „Katedra politologie a evropských studií“
  „Katedra sociologie, andragogiky a kulturní antropologie“
  „Administrativně právní klinika“
  „Antidiskriminační právní klinika“
  „Environmentální právní klinika“
  „Lidsko právní klinika"
  „Právo pro každý den – Street Law“
  „Právní klinika ombudsmanské praxe“
  „Právní klinika sociálních práv“
  „Studentská labo ratoř l idských práv“
  „Centrum prevence rizikové virtuální komunikace“
  „Katedra aplikovaných pohybových aktivit“
  "Katedra přírodních věd v kinantropologii“
  „Katedra společenských věd v kinantropologii“
  „Právní klinika uprchlického a cizineckého práva“
  Jsem natolik zaostalý, že uplatnění absolventů těchto oborů si nedokážu vůbec představit!!!
  Snad se to změní, až si zedníci řeknou na fušce o 1 000 Kč/hod. bez papírů. Už se to jednou stalo u kominíků.
  Díky havloidům a všem těm idiotům ve vedení státu, protože na ministerstvech sedí další "moudří", musíme být pro smích celému světu. Výsledek takto koncipovaného školství se brzy dostaví. Tito vystudovaní "mudrcové ;" nahradí nynější blbce a tak dojde k ještě většímu zblbnutí národa. Budoucnost bude opět zářná.
  Opravdu jsem nenáviděl komunisty.
  Nyní musím velice nerad konstatovat, že byli daleko chytřejší, než dnešní tzv. elity. Oni totiž dokázali vše naplánovat a to s předstihem.

  OdpovědětSmazat
 14. 13,33
  Joooo,tak o tom se nám za těch hloupých komunistů ani nestnilo.....to budou další GENITÁLOVÉ ala dredatá pizda z Merkelostánu zachraňující ten arabášskej ksindl!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 15. 13:33
  UP to čučím, já myslel, že. blbne jen Plzéň. Tož už i Morava.

  OdpovědětSmazat
 16. 14,05
  Co se divíte,někteří brněnští zastupiTELE vy rádi viděli v Brně MEŠITU..... a nejlíp blízko centra!!!

  OdpovědětSmazat
 17. Souhlasím s autorem!
  A také s Ernestem Hemingwayem, který po svých osobních prožitcích hrůz válek, do nichž byl nahnán, odtušil: věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být občany své země hned první den zastřeleni.

  OdpovědětSmazat
 18. Omlouvám se všem Biljakům, že kterých jsme si za totáče dělali srandu, právé na R+ informovali, že o likvidaci pohromy napadených lesů na Šumavě rozhoduje učitelka ďějepisu. R+ je prověřená a nefejkující vlna.

  OdpovědětSmazat
 19. Napsal jste to pane Letko perfektně. Co vím, tak spousta z nás jsme pacifisty, bohužel jen "hubou". Dokud se však takoví lidé na celém světě nespojí činy, není z psychopatického vraždění východisko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pacifisto, ti z vás, kteří překovali své meče na pluhy již první úrodu sklízeli svým (a nejenom té jejich úrody) NOVÝM MAJITELŮM!

   Stačí se rozhlédnout po "naší" kdysi zemi, po kdysi našich továrnách, po našich (kdysi) cukrovarech, atd. atd. - dokud jsme měli ještě armádu a ne operetní sbor legitimující výboje Deep global state mávání naší fanglí a nastrkování našich žoldnéřů před jejich žoldáky...

   Smazat
  2. pro Anonymní17. srpna 2019 8:14: a jak nás ta armáda ochránila? Jak zachránila ty (kdysi) naše cukrovary? Žijeme v zemi, která měla vždy armádu. Žádní pacifisté nikdy u vesla v Čechách nebyli. Tak opakuji otázku: kdy nás nějaká naše armáda ochránila?

   Smazat
 20. Nenadávejte pacifistům, s nimi by byl svět lepší.

  OdpovědětSmazat
 21. 12:01
  Hlavně při tom přílivu arabášskýho KSINDLU!!!!

  OdpovědětSmazat
 22. 17:11
  Nevšiml jste si, že před přilivem jsme chráněni v Afganistánu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.