Reklama

neděle 4. srpna 2019

Zavražděný albánský politik-podvodník měl v Holandsku svou soukromou armádu aneb Haradinaj a jeho gang "uklízejí" mezi svědky (VIDEO)

Samozvaný prezident neexistující Čamerije
Festim Lato pózuje ve svém arzenálu.
Janene Pieters a další
3. srpna 2019 NLTimes a Informer
Smrt samozvaného prezidenta neexistující republiky Čameria Festima Lato ukazuje podle srbských deníků na to, že obžalovaný kosovsko-albánský exministerský předseda, toho času v soudní vazbě v Haagu, odklízí důležité svědky, kteří by ho mohli ohrozit v nadcházejícím procesu.


Albánský politik Festim Lato, který byl v pátek nalezen zavražděný v amsterdamsko-rijnském kanálu, měl svou vlastní soukromou armádu ve vesnici Gelderland u Afferdenu, kde bydlel. Různé nizozemské úřady si toho byly vědomy, ale nezasáhly, zprávy Telegraafu vycházely ze svých zdrojů a vlastního šetření.

43letý Lato byl samozvaným prezidentem Čamerie, neuznané republiky na hranicích Albánie a Řecka. Žil na obytné farmě Kerkdam v Afferdenu v Holandsku. Podle novin vypadala farma v minulých letech jako kasárna, kde síly budoucí čamárské armády spaly na palandách v Latově domě. Jeden zdroj agentuře Telegraaf sdělil, že Latovi vojáci dostávali výcvik v Albánii od příslušníků zakázané kosovsko-albánské UČK. Čamerská "armáda" se nazývá UČČ čili Ushtria Çlirimtare e Çamërisë.
"Prezident" neexistující Čamerije Festim Lato vystupoval jako seriózní politik, zastupující svou zemi v orgánech OSN,
při televizních vystoupeních, setkávání s politiky nebo při zakládání čamerijské banky v Lucenbursku.

Během nedávné oslavy Dne Vlajky (muslimský svátek Bajram) se v zadní Latově zahradě konala vojenská přehlídka. (k vidění ZDE) Video na Facebooku ukazuje Lato, jak kontroluje vojáky v bojových uniformách. Jejich obličeje jsou pomalovány maskovacími barvami. „Tohle je armáda, kterou buduji,“ řekl podle novin Lato bývalému svému zaměstnanci. Na YouTube je video Lata, který drží různé automatické zbraně.

Středisková obec Druten, která zastřešuje Afferden, si byla vědoma vojenské přítomnosti v obci, anonymní úředník to novinářům potvrdil. Jediným krokem úřadů byla obecní kontrola Latovy farmy, aby se ověřilo, zda dodržuje územní plán „bydlení“. Budova byla na několik dní uzavřena na příkaz obce a poté byla jednoduše použita jako kasárna, píše Telegraaf.

V únoru 2018 bylo video vojenské přehlídky z Facebooku zasláno specializovanému útvaru holandské policie v Haagu. Policisté si vyměnili několik e-mailů s lidmi v Latově okolí včetně jedné osoby, která řekla, že o Latovi "vědí všechno" a byli ochotni mluvit. Podle novin však nebyla podniknuta žádná konkrétní opatření  a vyšetřování dál nepokračovalo. Až koncem loňského roku zahájila haagská policie vyšetřování ve věci podvodu poté, co ho ohlásili dva obchodní partneři společnosti Lato. Byli pozváni na ke schůzce policejní stanici a „už o nich nikdy neslyšeli“, řekli novinám.

Policejní mluvčí potvrdil vyšetřování podvodů a řekl, že policie si je vědoma videa vojenské přehlídky, ale nemohla říci, proč se s tím nic nedělo. Státní zástupci obec Druten nechtěli odpovídat na otázky novinářů.

Velcí kamarádi: samozvaný prezident neexistující Čamerie Festim Lato (vlevo)
a premiér kosovsko-albánské vlády a válečný zločinec Ramuš Haradinaj

Nizozemský podnikatel, který byl na vojenské přehlídce, řekl Telegraaf, že ho ohromila soukromá armáda v zahradě Gelderland. „Tomu, že to nizozemští politici vůbec dovolili, nerozumím. Jak to všechno Lato zvládl? Díval jsem se s úžasem,“ řekl. „Ale ano, prezident mi slíbil, že ve své nové zemi Čamerii, postaví 210 kilometrů nových silnic. Na to bych mohl dodat 50 traktorů a 100 pásových jeřábů, každý po čtvrt milionu eur. Takže jsem hlavně přemýšlel jak získání smlouvy.“

Lato se netajil tím, že přenese "osvobozovací boj" do severního Řecka - Epairu, podobně jao UČK na Kosovu. Ne všichni Čamerijci s tímto postupem souhlasili. Albánci jsou i v Řecku velmi neoblíbení, protože v době 2. světové války silně kolaborovali s italskými a německými okupanty a dopouštěli se násilností na řeckém obyvatelstvu. Albánci zase žádají odplatu a finanční satisfakci za "genocidu", které se na nich Řekové na konci války dopouštěli. Řecká vláda nařčení z genocidy i finanční nároky epirských Albánců striktně odmítla.

Festim Lato u mapy neexistující Čamerie

Lato byl unesen již 15. července, byl dva dny mučen a nakonec jeho dělo bylo rozpáráno a vhozeno do Říšského kanálu. Letova společnost již před několika měsíci vyhlásila bankrot, Leto byl silně zadlužen, s největší pravděpodobností u kosovsko-albánské mafie. Jeho přítel a donedávna  kosovsko-albánský premiér Ramuš Haradinaj stojí nyní již podruhé před zvláštním soudem v Haagu, který se má zabývat zločiny příslušníků kosovsko-albánské UČK z let 1998-1999. V minulém procesu, konaném ještě před Mezinárodním soudem pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Haagu byl Haradinaj zproštěn obžaloby pro nedostatek důkazů. Jeho obhajobě tehdy hodně nahrál fakt, že přes deset svědků obžaloby z řad kosovských Albánců zemřelo krátce po sobě násilnou smrtí. Srbské noviny soudí, že Lato byl dalším svědkem a že ve chvíli, kdy se ukázal jako notorický dlužník neschopný splácet půjčené peníze a navíc podezřelý ze spolupráce s holandskou policií bylo rozhodnuto o jeho exemplárním potrestání. V noci ze čtvrtka na pátek se tak stalo.

36 komentářů :

 1. Všichni se jich bojí, tohle podpořili amíci!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Nikdo nebude svědčit proti USA a CIA. Kosovo je dílo CIA a vše se dělo a děje s vědomím USA a jeho prezidenta. Na Západě je to zcela obvyklé.

   Smazat
  3. Proč jste smazali moji odpověď, kde píšu, že albánští pussy kamarádi Amíků se už získali také území v Srbsku (Kosovo), jih Černé Hory, Makedonii.. ? Zvlášť když vkladatel článku je zároveň autorem filmu "Uloupené Kosovo".

   Smazat
  4. Smázli jen nesmyslný blábol o tom, jací jsou Albánci úžasní demokraté, a to byla zjevná provokace.

   Smazat
  5. 8:58, nic o opěvování albánských demokratů tam nebylo. Právě naopak. Jestliže napíšu, že drogový díler je vzorem svobody a demokracie, pak to je zcela zjevně míněno jinak než psáno. Těžko s vámi.

   Smazat
  6. 8:58 Demokrati asi fakt nejsou, ale měli aspoň rozum, když se včas (myslím že již v 16. století) zbavili nejvíce zatuchlé konfese - tzv. křesťanství, které nejvíc ze všeho dusí všechny národy, které si podmanilo! Oč je levnější a prost všelijakých předražených symbolů právě islám a čeho všeho neblahého by se nejen náš národ zbavil jeho přijetím! Stačí srovnat ropné státy typu polokomunistické Venezuely či polokatolické Nigérie s prosperujícími monarchiemi Perského zálivu kde mají čistý islám a vidíme že to on je zdrojem prosperity a nikoliv ropa! Nebo vlastenecké Turky či Araby se zdegenerovanými Evropany (krom Albánců a Turků) a Severoameričany! Bohužel Adolf začal válku se Západem, potože nepochopil, že tím etnikem co nejvíce škodí nejsou Židé, ale Slované jako celek, jelikož už tehdy vědci prokázali, že populace ve východní Evropě vykazuje znaky masivní degenerace. Právě Židé byla populace, kterou naopak potřeboval, stejně jako muslimy. Hitler měl přátelské styky s muslimskými zeměmi, které, stejně jako on, pohrdali slovanskou zdegenerovanou pakáží. Měl je poslechnout a dnes by svět vypadal mnohem lépe. Teď to budeme muset napravit a poslat zdegenerovanou populaci proti sobě, aby se vyničila. Stávající státy se následně samozřejmě rozpadnou, jelikož je nutno eliminovat cca 80-85% populace na území východní Evropy a připravit pro nové kolonisty.

   Smazat
  7. 15:33, a vida, tapetující kokot opět mezi námi.

   Smazat
  8. 22:03 No jo! Wenzel Hoffstein alias Leo! Kdo to mohl tušit, než se spletl, že?

   Smazat
 2. Albánský vrahouni a kamarádi Madly. Doufám že Haradinaj dostane v cele infarkt jako chudák president Miloševič. A ty 19:42 koukej si vypucovat tlamu a mazej chrápat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Dalsi co se nedozil.. Policie armada , urady a vlady , nemuzou videt ponevadz musi cumet na velmi nebezpecny Rusko..A tak ,kdyz zbyde cas dohlizi se na teroristu, paseraky afroarabu, zen a deti do afroarabskych haremu, obchodovani s drogami, lidskymi organy , vrazdeni nepohodlnych ,co treba se nerozdelelili o korist , to vse organizovat aby fungovalo , potom nezbyde cas na nic jineho..
   Dohlizi se na Soud v Hagu aby soudci dostali statisice, ktere nutne potrebuji ,aby nechybeli penize aby soud dohlizel na nedotknutelnost zminenych, ale obzalovaval cas od casu a soudil Rusko a srby predevsim a osvobozoval dulezite zlocince ..

   Smazat
  3. To nebyl jen podvodnik to byl predevsim okupacni vrah , ktery pripravoval masakry ,to je bez dizkuse.
   Ti se k soudu nesmi dostat..

   Smazat
 3. Zmrdi z neziskovek, čeká vás blbá budoucnost!

  OdpovědětSmazat
 4. Ať si zločinci likvidují svědky, vlastně to nic neznamená. Miloševiče chtěli odsoudit i když soud vyhrál, stejně ho, nebo kvůli tomu ho, zavraždili. Pokud zařvou takovéto zrůdy i když proti nim už nebude ani jediný svědek, tak to bude 100x férovější. V tomto případě bych si moc nehrál na svobodu a demokracii protože to je pokrytectví. Tito šmejdi vrazi a dodavatelé orgánů z živých a zdravých Srbů, se odsoudili přinejmenším morálně, sami. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 5. No jo samé „skvělé" lidi zásah usa vytvořil aby se Řekové báli války.

  OdpovědětSmazat
 6. Festim Lato mohl vystupovat s nějakým projevem v OSN, ale nezastupuje tam nějakou Čimerii. Čimerie nemá zastoupení v OSN. Zřejmě jste mysleli UNPO. V této organizaci můžou mít zastoupení i čeští Romové. Divím se, že je to ještě nenapadlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, Lato vystupoval na půdě UNPO za imaginární stáít i národnost. Žijeme v pěkné době, válka je mír, lež je pravda, vrahoun je ctihodný občan a Hamáček se Sobotkou jsou sociální demokraté.

   Smazat
  2. 22:52, a ještě Poche. To je demokrat jako vyšitej a sociální k tomu.

   Smazat
  3. To bych neřek. Jestlipak vystupoval taky na Olympijádě pod vlajkou imaginárního státu Kosovo, nebo pod vlastní, když Rusové nesměly vystupovat za svůj stát a vlajku. Takže to není jenom o nějaké prolhané oranizaci OSN a jejich poboček UNPO.

   Smazat
  4. 8:49, Lato nemá s Kosovem nic. UNPO bylo založeno za účelem předběžné legalizace těch národů a "národů", které mají posloužit pro přesně cílený "boj za jejich svobodu a svébytnost". Takže se tam ocitlo několik národů z Ruska, Pákistánu Yahoo Íránu, Iráku, Afriky... ale nenajdete tam třeba Katalánce, Walesany, Skoty, Lemky, Kašuby, Lužické Srby, Bosenské Srby, Severní Iry...". To je celkem zajímavé.

   Smazat
 7. Neustále tady čtu články které dehonestují Západ, Ukrajinu, Milion chvilek, ČT, ale žádný o brutalitě ruských policajtu při demonstracích v Rusku, o ¨tajné dodávce zbraní z Ruska do Srbska, civilním letounem , nic ,nic. Tak se ptám pane Dvořák, kde je vaše objektivita a nestrannost ???!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co brutalita francouzských policajtů při demonstracích žlutých vest?

   Smazat
  2. 9:56 Další hlupoň, vyděl jste co dělali ti parchanti ve Francii, podpalovali hospody, banky, auta, házeli po policajtech zápalné lahve. A viděl jste, že by se něco podobného dělo v Moskvě? Tak se broberte !

   Smazat
  3. Blbeček trolíček 15:45 Brutalita policajtov na NEPOVOLENEJ demonštrácii? Keď na policajtov útočilinavaľného antifáci? A akáže tajná dodávka zbraní? Blbeček trolíček, normálny obchod a dodávky, tak ako dodávajú zbrane USA, Francúzi a Nemci...a všetci, čo ich vyrábajú, že? Či vari Srbsko nemá právo si kúpiť zbrane pre svoju armádu? A ako ich do Srbska dopravia, je vec predajcu a kupcu, že? Ešte niečo trápi Svedkov sorošovych?

   Smazat
  4. 14:59, Prouzo, kde jsi viděl v Moskvě brutalitu? Víš jak vypadá policejní brutalita? Liberoidi v Rusku v poho mohli demonstrovat tam, kde to je povoleno. Ani ve Francii nemůžeš zastavit dopravu a demonstrovat, kde se ti zlíbí. Jestli se začnou zapalovat auta a mlátit výlohy, je už pozdě. V Paříži je už 11 mrtvých, 69 přišlo o oko, nespočet zlomenin, otřesů mozku... V Moskvě proto nečekali a rovnou to sekli hned na začátku, protože by pak museli být zlí jako ve Francii.

   Taky není od věci si odsledovat, jakou část obyvatelstva daní demonstranti představují. V Moskvě nedokázali sehnat ani 6000 podpisů, aby mohli kandidovat. Taky by mě zajímalo, co mají s moskevským zastupitelstvem Ukrajinci žijící na Ukrajině? Příště až budou v Bratislavě primátorské volby, zkus tam jít vřískat na náměstí.

   Smazat
 8. aká tajná dodávka, normálny kscheft, a prečo by o tom mal vedieť ktokoľvek v čechii, čo vás je do toho ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:58 Tak trochu mimo co. Na zbraně má rusko embargo a tyto podvodně dopravilo přes váš slovenský, vzdušný prostor. Zase rusák podvádí a lže, proč se vlastně divím že.

   Smazat
  2. 16.12 " Co je Rusku do nějakého embarga , schválila to snad OSN ?

   Smazat
  3. 16:12, Rusko má má zbraně embargo? Tak trochu mimo, že? Takže S400 prodaná Turecku bude zřejmě maketa. Ti vaši embardžisti už dali embargo i na plyn, přitom sami s tímto plynem vesele o obchodují. Nejen s americkým, norským, katarským, ale i ruským. Zároveň zakázali, aby tak činil kdokoliv jiný z Evropy. Co se týká zbraní Srbsku, už Ejmís vyskakovali ohledně malé dodávky z Francie, protože chtějí prodávat výhradně oni a nejlépe americkou produkci. Ani z jednoho kšeftu nic nemáme. Je dojemné, že vám zák záleží na Američanech s klidně jste schopen na jejich blahobyt obětovat svoje vlastní prostředky.

   Smazat
  4. Blbeček trolíček 16:12 Akéže embargo, ty debilko?

   Smazat
 9. 16;12
  HOVNO se dalo do tance a ještě si boky podezřelí☺

  OdpovědětSmazat
 10. Už by se mělo vyhlásit embargo na blbost, nějak se všude rozlejzá víc, než ta nešťastná řepka. V.J.H.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:11
   Naprostý souhlas, i zdejší diskutující jsou často infikováni.

   Smazat
 11. Já bych poslal na Strahov Španělskou policii, aby kavárna už nikdy nebyla schopna jít proti prezidentovi a premiérovi. Rusové jsou proti Španělům moc hodní.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.