Reklama

neděle 11. srpna 2019

Zelenského dilema

The Saker
11.8.2019 UnzReview 
Nedávné volby do Ukrajinské rady přinesly dva velmi zajímavé výsledky:
Za prvé, téměř žádná nacionalistická strana nezískala ani jednoho zástupce v Radě (pouze strany Porošenka a Timošenkové získaly pár křesel, každá jen 25).
Za druhé, poprvé od vyhlášení nezávislosti Ukrajiny bude mít prezidentova strana v Radě absolutní většinu.

Toto jsou výsledky, tak jak je uvedla informační agentura Unian:

Strana Sluha lidu zůstává s 43,17% v čele. Strana Opoziční platforma - Pro život se umístila na druhém místě s 13,01%, strana Julie Tymošenkové Baťkivščina se umístila na třetím místě s 8,18%, Porošenkova strana Evropská solidarita má 8,11% a strana Holos (Hlas) Svjatoslava Vakarčuka získala 5,83%. Žádné další strany nezískaly zástupce do Rady.

Zajímavý je také výsledek strany „Opoziční platforma - Pro život“ (Rabinovič, Bojko, Medvedčuk), která získala celkem 44 křesel.

Zjednodušeně řečeno, válečné strany utrpěly drtivou volební porážku.

Daly by se pochopit úvahy, že to je fantastická zpráva pro Zelenského, ale ve skutečnosti je to právě naopak: tento výsledek voleb pro něj vytváří extrémně nebezpečnou situaci.

Proč je výsledek voleb pro Ukrajinu extrémně nebezpečný


První věc, kterou si musíme uvědomit, je, že ačkoli neonacisté utrpěli dvě zdrcující porážky v řadě (v prezidentských volbách a v parlamentních volbách), žádným zázračným způsobem nezmizeli. Zde je klíčový faktor, na který nesmíme nikdy zapomínat:

Nacisty okupovaná Ukrajina není demokracií, ale plutokracií, spojenou s ochlokracií.

Zjednodušeně řečeno, na Ukrajině vládnou oligarchové, lůza a komanda smrti.
Celý Euromajdan nebyl ničím jiným, než svržením jednoho gangu oligarchů prostřednictvím kombinace jiných oligarchických gangů, které využívaly neonacistickou lůzu k získání moci. Fakt, že USA a EU podporovaly tento typicky neonacistický převrat, ve skutečnosti příliš neznamená: Západ vždy stranil každému, kdo je nějakým způsobem zaměřen proti Rusku. To platí od středověku a platí to dodnes (dokonce bych si troufl tvrdit, že Hitlerův vzestup moci byl jen další operací ze strany Anglosféry s cílem ovládnout evropský kontinent, a fakt, že se nakonec nacistický golem obrátil proti svým pánům, na tom nic nemění).

Oligarchové tam jsou stále, stejně jako neonacistické gangy a komanda smrti. A to pro Zelenského představuje obrovský problém: tato nová Rada by mohla dobře reprezentovat názory většiny ukrajinského lidu, ale skutečná moc v zemi není vůbec soustředěna v Radě: je v ulicích.

Z právního hlediska má Zelenskij nástroje k tomu, aby zakročil proti oligarchům a neonacistům, ale z praktického hlediska nemá nic. Dobře, možná ne úplně „nic“, ale ať už má jakoukoli moc, pramení mnohem více z podpory největšího oligarchy Kolomojského (jehož mnozí považují za skutečného „prezidenta“ Ukrajiny, Zelenskij není víc než loutka). Ale nejen to, Kolomojskij má mnoho prostředků k tomu, jak se vypořádat s Porošenkovým gangem, a můžeme si být celkem jistí, že se bude chtít vypořádat se svými nepřáteli za to, co mu udělali během předchozího režimu.


Takže pojďme si to shrnout


Obyvatelé Ukrajiny zoufale touží po míru. Rada prozatím tuto nesmírně důležitou skutečnost reflektuje. Říkám „prozatím“, neboť různé síly a jednotlivci, kteří v současnosti podporují Zelenského, tak dosud činili jen proto, aby získali moc. Nemají však společnou ideologickou platformu, dokonce ani společný program. Jakmile to půjde do háje (což se nevyhnutelně stane), mnoho (většina?) těchto lidí se obrátí proti Zelenskému a postaví se na stranu kohokoli, komu se podaří nashromáždit co největší davy lidí a vyvolat co největší násilí.

Teoreticky by Zelenskij mohl „jít cestou Putina“ a rozdrtit oligarchy. Ale Zelenskij není Putin, mírně řečeno. Navíc, skutečným důvodem, proč ukrajinští oligarchové nenávidí a bojí se Ruska, není nějaký údajný ambiciózní ruský nacionalismus nebo imperialismus, ale to, že chtějí udržet Ukrajinu ve stejném dysfunkčním a velmi výhodném stavu, ve kterém je tato zbídačelá země od roku 1991. Když se Putin dostal k moci a rázně zakročil proti ruským oligarchům, ukrajinští oligarchové jen s hrůzou sledovali, co se v Rusku děje, a rozhodli se udělat cokoli, jen aby se totéž nestalo na Ukrajině.

Na Ukrajině mají dobře známý slogan „Путин прыйдэ - порядок навэдэ“, který lze přeložit jako „Putin přijde a obnoví pořádek“. To je nejhorší noční můra ukrajinských oligarchů, a také anglo-sionistické říše. Proto existuje zjevně tak bizarní spojenectví mezi Anglosasy, sionisty a nacisty: všichni se bojí, že přijde Putin a obnoví pořádek na Ukrajině. K tomu přidejte halucinace Hillary („Putin chce obnovit SSSR“) a Brzezinského („Rusko potřebuje, aby byla Ukrajina supervelmoc“) a máte jednoduché a vše zahrnující vysvětlení toho, co se událo na Ukrajině od Euromajdanu.

Je zajímavé, že dokonce existují ukazatele, že Putin je u většiny Ukrajinců velmi populární (viz zde, zde, zde nebo zde). To by mohlo alespoň částečně vysvětlit, proč se Porošenkova kampaň zaměřila na koncept „buď já, nebo Putin“ - což vzhledem k drtivé porážce, kterou Porošenko utrpěl, může naznačovat, že Putin byl skutečným vítězem posledních voleb, nebo popřípadě to, že lidé volili Zelenského pouze z toho důvodu, že je nejméně pro-válečný a nejvíce anti-porošenkovský kandidát: jakýsi anti-anti-putinovský kandidát, alespoň během kampaně. Nyní, když byl zvolen, Zelenskij jakoby okamžitě přešel na přesně stejnou rétoriku, která způsobila tak silnou porážku Porošenka. 
Proč?
Protože Zelenskij se bojí, že neonacistická lůza a komanda smrti se do něj hned při první příležitosti pustí. Faktem je, že neonacisté už začali slibovat nový Majdan (viz zde) nebo zde).Zelenskij má dvě možnosti, obě velmi nebezpečné


Pravdou je, že Zelenskij si musí vybrat - buď jednat podle vůle lidu a vypořádat se s hněvem neonacistů nebo konat podle vůle neonacistů a čelit hněvu lidu: tertium non datur (třetí možnost neexistuje)!

Jako by to nestačilo, existuje další faktor, který to Zelenskému ještě zhoršuje: nikdo mu nemůže smysluplně pomoci.

Zkušenost ukazuje, že Anglosionisté toho hodně naslibují, ale málokdy sliby plní. Ve skutečnosti si můžeme být celkem jistí, že kromě dalších prázdných protiruských hesel Západ toho může Ukrajině nabídnout jen velmi málo. Upřímně řečeno, USA a EU mají dost svých skutečných problémů, s nimiž se musí vypořádat, než aby dál ztrácely čas, energii a peníze na to, co by Trump nepochybně (soukromě) nazval „zasranou dírou“. Tím je však přehlížena nepopiratelná skutečnost, že Ukrajina je zasraná díra jen kvůli tomu, že impérium na ni vynaložilo nesmírné zdroje, aby ji v prvé řadě proměnilo na zasranou díru (v dobách Sovětského svazu byla Ukrajina nejbohatší a nejvíce prosperující sovětskou republikou).

Teoreticky by samozřejmě mohlo pomoci Rusko. Můžeme si však být jisti, že neonacisté by okamžitě vyzývali k novému Majdanu, pokud by Zelenskij učinil nějaký vážnější pokus o sblížení s Ruskem. Jejich pobouřené výkřiky bude opět podporovat celý „sbor“ neméně vyděšených západních politiků.

V současné době Zelenskij mluví stejným způsobem, jako mluvili Porošenko, Timošenková a ostatní nacističtí fanatici. Musí si však uvědomit, že pokud bude pokračovat tímto způsobem, skončí stejně tak, jako nenáviděný Porošenko. Co tedy může dělat?

Ukrajina zoufale potřebuje lepší vztahy s Ruskem, ale to je nemožné, dokud bude trvat válka v Donbasu. Kromě toho existuje jedna otázka, na kterou dnes musí každý ruský a ukrajinský politik odpovědět: Čí je Krym? To je v této době nejklíčovější otázka, která nutí každého, aby si vybral mezi impériem (odpovědí je, že hlavní sponzor „Krym patří navždy Ukrajině“) a Putinovým Ruskem (všichni kromě těch nevyléčitelně hloupých liberálních politiků odpoví, že „Krym patří navždy Rusku“).

Zelenskij se dosud zjevně rozhodl, že zůstane jen při mluvení, protože jeho triumfální volební vítězství ho postavilo doprostřed ohromného minového pole, a jakékoli kroky, které od nynějška podnikne, by ho mohly přijít velmi draho. Právě nyní a z krátkodobého hlediska neonacistická lůza pro Zelenského představuje mnohem větší nebezpečí, než (dezorganizovaný, demoralizovaný a obecně apatický) lid. Ale to se nevyhnutelně změní, jak se bude zhoršovat ekonomická a politická situace.

Smutnou realitou je, že nacistická okupace Ukrajiny proměnila zemi v typicky neúspěšný stát, a neexistují žádné náznaky, že by se věci mohly v dohledné budoucnosti, byť jen okrajově, zlepšit. Osobně se přikláním k názoru, že „nejméně špatnou“ cestou pro tuto uměle vytvořenou zemi je rozpad na několik různých částí, možná spojených do nějaké velmi volné konfederace, možná sjednocené společným vyhlášením neutrality. To by nejen vyřešilo problém s umělostí Ukrajiny, ale také by to usnadnilo (též politicky) vnějším aktérům (USA, EU, Rusko, OSN, OBSE, EEU, SCO, atd.) pomáhat těmto nástupnickým státům, které by se zformovaly po rozpadu současného monolitu.

Prozatím to však vypadá, že Zelenskij zaujal zarputilý postoj a opakuje některé z nejhorších Porošenkových chyb: nejnovější zprávou je, že Ukrajinci nyní zadrželi ruský tanker. To je neskutečně hloupé rozhodnutí, protože již víme, co Rusko udělá v rámci odvetných opatření: „provede inspekci“ (někdy i mnohahodinovou) ukrajinských lodí, což majitelům těchto lodí způsobí obrovské finanční ztráty. To, zda Zelenskij nařídil tuto operaci (nebo ji alespoň schválil), či nikoliv, je nepodstatné. Pokud ano - tak je stejně hloupý a bezradný jako Porošenko. Pokud ne - pak nemá věci pod kontrolou. Ať tak či onak, pro Zelenského to jsou jen další potíže, a to je již něco jiného, než působivé první veřejné vystoupení ve funkci prezidenta.


153 komentářů :

 1. Škoda,že tu máme ztrácet čas zabývánim se padajici Ukrajinou.
  Nebylo by lepši tady dát návrhy jak se zbavit všech našich "zastupců",kteři nam v Parlamentu škodi schvalovánim vadných zákonů o tom jak nenavidi svoje občany voliče?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A které poslance konkrétně máte na mysli?

   Smazat
  2. 13:02
   BanderoPetříčkem počínaje,přes Piráty a konče KDU-ČSL.....Starostové i TROP004 jsou v hajzlu,pod hranicí volitelnosti!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Vy máte švába na mozku,že tady pořád vyřváváte ty nacistický píčoviny?

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. 17:00
   Mně je ten volotrk vymatlanej hádej kde....???☺

   Smazat
  12. Mám dojem, že 15:42, 16:16, 16:47, 16:55 (oba), 17:00 je jedno a to samé neonacistické prase, které se tu hádá samo se sebou a záměrně znehodnocuje diskuse.

   Smazat
  13. 17:23
   Zřejmě důsledek neléčené lues v posledním stadiu.

   Smazat
  14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  16. Chtěl bych doporučit panu 18:36, aby si našel kdo byli pánové A. Rosenberg a Julius Streicher a jak dopadli. Jeho výlev plně odpovídá plátkům Völkischer Beobachter nebo Der Stürmmer.

   Smazat
  17. Danny, to není "pán", ale kokot. Čekám, kdy se vrátí admin a smaže tu špínu. Ten primitiv neumí nic jiného než vypouštět trapné skřeky, hádat se dám se sebou, anebo tapetovat neonacistické výplody z vámi uvedených tiskovin.

   Smazat
  18. Pateticke a idiotske Pletky Zelenskych ukrajinskych zlocincu a velka, ale zbytecna dulezitost a do velke sire Rajtovana a rozpatlavana a jim prikladana maji zakryt a zatajit, prehlusit skutecne hlavni a dulezite udalosti ve svete.. Se dari ,soude dle prispevku..A vsech tech , kteri se snadno nechaji nachytat a oklamat.. ..

   Smazat
  19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  20. 8:19, požádám policii, aby nechala zjistit tvoji IP a zaregistrovala jako šiřitele nacismu a rasismu.

   Smazat
  21. 10.39 Hmm, další anonymní udání... Nemělo jich GESTAPO každý den koše a o šábesu dvojnásob?

   Svoboda slova je i o slovu, se kterým bytostně nesouhlasím. Dnes zavřete ústa jemu, příště je zavřou modrým, a až odvedou i vás, setkáte se mezi ploty.

   Svoboda slova je o svobodě PO slovu... proti slovu nestavte udání, ale věcnou argumentaci. Myslící si už sami svobodně vyberou.

   Smazat
  22. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  23. Presne , udesny starosti o nekolik vrahu a psychopatu Ukrajiny a jejich osud a kde vsude na ne ciha Nebezpeci !! Starosti Sakeru jsou nekonecne ,doslova se klepou strachem ..A skoro nic jinyho na svete pro ne neexistuje..
   A neleni napsat sahodlouhe huste clanky jim neprijde vubec zatezko...Az to ukazuje odkud penize plynou a plynou...

   Smazat
  24. Jedno je jasny, ze se Ukrajina tak strasne osvobodila do demokracie , ze jich statisice musi prchat /to vite, jsou zvykly na to nejhorsi a ted si nemuzou zvyknout na demokratickej raj, to potrva a nektery z toho v prubehu umrou na soky/,dale demokraticka vlada jich vyvazi a chce se zbavit/ovsem aby je zachranila/, rovnez ve velkych poctech..
   I do CR / drive Rakousko Uhersko, potom drive CSR, potom CSSR, potom CR a ted hyjee, do Cechieee treba , kde jest take !! O beda, demokraticky raj..
   Urcite se jim tady nebude libit...

   Smazat
  25. Dolary jak je ctena vedomost maji barvu zelenou a velmi se hodi a nahodou k Zelen-skij, to je po Ukrajinsku, ..At mi nikdo nerika ze ne..

   Smazat
  26. Celá tahle diskuse jsou jen samé rasozrádné cancy zdegenerovaných negrofilních buzerantů, feťáků a pederastů a podobných podlidí, vhodných leda jako exponáty do ZOO, páč čím dnes je tzv. svobodný svět? Je to končící svět, kterej zkrachoval a je na ústupu z historie, páč dějiny píší pouze rasy či národy (které v pravém smyslu toho slova vytvořila jen ta bílá) brutální vůle! A tou ta naše dávno být přestala a bude z dějin zákonitě odejita! Nahrazena a vyměněna rasou houževnatější, odolnější, nepodléhající zhoubnému individualismu, buzerantismu, xenofilismu, egalitarismu a dalším úpadkovým vlivům a idejím, které spolehlivě dříve či později pořbí tuhle neslavnou říši zvanou "Euroatlantida" s těmi jejími "hovnotami" degenerace a úpadku a která již dávno přestala být invazívní a naopak se sama stala terčem invaze barbarů, což v dějinách je vždy předznamenáním pádu!

   Smazat
 2. Dilema mají asi Západní státy, které do Ukrajiny investovali miliardy a jejich návratnost se vidí v nedohlednu. Dokonce Porošenko vydal zákon na zmrazení jejich splácení. Spoustu orné půdy tam navíc již zkoupila Čína a provokovat neustále Rusko aby napadlo Ukrajinu? Už jim došlo, že z toho by už vůbec nic nebylo. Navíc ta fašizace Ukrajiny začíná mnoha státům vadit(přes podporu našich politiků Štětiny, Schwarzenberga a Kocába, Petříčka, Pocheho...). Bude velmi těžké Ukrajinu dostat do normálu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O koupi půdy měly zájem i ruské agroholdingy, ale ty nebyly připuštěny. Přitom hodně ukrajinských firem v Rusku působí, obchod byl volný.

   Smazat
 3. Ukrajina měla být po válce důsledně denacifikována. Teď to tam nedá nikdo dohromady a nejhorší je, že se obyvatelé tohoto státu v rozvalu tlačí sem i se svými manýry.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený Kostěji . Na Ukrajině to dá dohromady jen další Děbalcevo kotel . Musí být ale dotažen až do konce se vším všudy co k takové akci patří . To znamená , že konečná pro Ukrofašisty bude zase nějaký Norimberk , kde zasednou na lavici obžalovaných jak ti co všechno způsobili a také všichni ti kdo je v tom podporovali . Bez jakéhokoliv ohledu na to kdo je kdo a stylem padni komu padni . Pak bude možná na dalších 50 - 70 let klid dokud jim zas neotrne .

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 15:39, jdi do prdele čuráku nacistická.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Pro 18:24 Tak nacistická sebranka bude bojovat proti Západu i Rusku? A jako čím? Nacisti ze Španělska, Finska i Francie dostali nakládačku o jaké se jim ani nesnilo a ti co zbyli odešli s brekem ještě před Stalingradem. Navíc tento nácek zapoměl na kamárády Italy, kteří dopadli ještě hůře. Přišli na Donu o celou armádu (8. italskou). A vůbec nejhůře dopadli Rumuni a Maďaři, kterých tam padly statisíce. Celé armády (2. a 4. rumunská a a 2. maďarská)! Ani jedna země už nehodlá něco takového opakovat. A jak dopadli Němci? OSM miliónů padlých a Rusové v Berlíně. Takže tady asi taky nic. Takže zbývá jen chlastat po putykách a snít vlhké sny!

   Smazat
  7. Pánové, jestli si myslíte, že Ukrajina je pro někoho inspirací, tak to jste na omylu.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. 8,27
   Přestaň sem ZA KAŽDOU CENU TLAČIT SVŮJ VLASTNÍ ŽIVOTOPIS,dumkopf!!!!!!!!

   Smazat
  10. 8:38 Ty žádnej nemáš, putlerpšouku, páč tvá exitence je omezena na interval mezi vpuštěním z lejnolíhně týhle škaredý ugrofínský poloopice - https://img1.liveinternet.ru/images/attach/c/8/101/878/101878923_94870352_694.jpg

   a rozplynutím v hnojšti zdejších rudocanců ...

   Smazat
  11. 08:56 Bože, snad nejsi schopen reprodukce, ty živoucí definice kreténismu

   Smazat
  12. 10.31 Ten má IQ pasáka hrochů => rozum v rychlých nohách. I lemrouch by byl jako ze Sahelu, ale ani Arana ani Mbu Va ho nechtějí... a po obřízce si nemůže ani pomoci pravicí (levicí v žádném případě, to by nepřežil), tak se mu tlačí vše do neurocrania... a včera zaspal svůj Prager Sauerfest... Alespoň o žádných jeho činech ani mainstreet plátky nic nepíší. Dokonce ANI V POLSKU NEPOSÍLIL SVÉ RYTÍŘE NORMÁLNOSTI... A tady nás "omračuje" kecy!

   Smazat
  13. oprava času: pardon - 13:53! 8:56 má samozřejmě naprostou pravdu, ostatně jako vždy,jen bych si fovoll Jeho Excelenci opravit: "existence" a "vypuštěním" ...

   Smazat
 4. Kdo to kdy splatí- chudáci běžní obyvatelé....
  https://www.narodninoviny.cz/mmf-poskytne-ukrajine-88-miliard-jinak-by-zbankrotovala/

  OdpovědětSmazat
 5. Měl by se s nácky vypořádat armáda ho snad podrží pochybují že chtějí bojovat s Ruskem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Slava Ukrajine, slava hrdinom.

   Ukrajinu uz dokopy nikto neda.
   Tato krajina, plna lenivcou, ktorym sa nechce robit,sa pomaly, ale iste rozpadne.

   Slava Ukrajine,
   Ukrajine slava.

   Smazat
  3. 16:20
   Tu línou smradlavou,zkurvenou bandu vožralů VYHNAT Z ČECH ZPÁTKY do BANDEROSTÁNU,ten patvar oplotit a ty netáhla zásobovat vodkou....VYCHLADÍ SE JEDNU GENERACI SAMI!!!!!

   Smazat
  4. 16:27
   Pardon:VYHLADÍ

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. ... aneb učiní je studenými!☺

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. 17:10
   Těžko ty jednobuněčnej kriple!!!!!☺

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. 17:50
   Buňka napadená lues v posledním stadiu je k NEPOTŘEBĚ STEJNĚ,JAKO TY,šmrkso!!!

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  13. Koukám že dvouatomový těkající Putlerprd zas má záchvat samoskřekání!☺

   Smazat
 6. Pro Ukrajinu je jediná možnost:
  ve všech vesnicích a městeškách, kde mají služebny "Pravý sektor" a další banderovci by se na ně měli lidé vrhnout, umlátit je rejčema a vzít jim zbraně. Ti fašisti, kteří jsou na loupežné výpravě - např.Azov by měli buď složit zbraně, nebo se nemají kam vracet. Rusko by mělo být požádáno o pomoc při vykopání židosraček z území Ukrajiny. Všechny půjčky a závazky, uzavřené Porošenkem byly uzavřeny v nevýhodné situaci, pod nátlakem a v nerovných podmínkéch, proto neplatí a nebudou se nikdy vracet a splácet. Veškerý movitý majetek cizích států na území Ukrajiny se stává majetkem Ukrajiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakože problém s ozbrojenými bandami by měli řešit babičky a jejich vnučky? Víte, proč tam ty bandy jsou? Protože je požadavek společnosti. Ten váš Azov je vzorem pro mnohou mládež. To nespadlo jen tak z nebe, a ani neodejde.

   Azov je už dávno součástí ukrajinského bezpečnostního systému, berou je jako hrdiny v boji proti agresorskému státu a terorismu. Vy byste spolu s manželkou šel a napadl (pokusil napadnout) vojenské speciály v Přerově? Přesně tak berou Ukrajinci Azov.

   Že to je banda privilegovaných sprostých vrahů, kteří se neštítí loupeže a do předních linií posílají odvedené nováčky, to nikoho netrápí. O Azovu se skládají písně a touží po nich krásné dívky.

   Smazat
  2. 17.37 Takové dívky touží i po "hrdinech" i Islámského státu - mají dolárky US žoldu...

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musíš počat na novou generaci a odchod Putina.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 17:59, to se dočteme na iDnes, Echo24, Blisty, MF, Aktualne.cz, SME, Deník N..... a v desítkách dalších periodik. Ve zvuku případně v obraze i v našich veřejnoprávních médiích i soukromých TV. Všude čteme jen ten jeden pohled, verze nadnárodních zpravodajských agentur v rukách obřích korporací podporujících liberální politiku.

   Představ si, že existují lidé, kteří si vyslechnou i názory protistrany, lhostejno jaké. To ovšem tobě, jako kovanému demokratovi odchovanému socialistickou cenzurou moc nekonvenuje, chápu.

   Smazat
  4. Redakce, proč jste 17:59 smazali? Nebyl vulgární, normální příspěvek. Ani jsem nedopsal odpověď a je pryč. Proč se nesoustředíte jen na Radostu a neonácky?

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 18:22 Páč jsi u toho měl obrázek jak to dopadne - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   No a toho se bojej jak čert kříže, kdo by je pak financoval?

   Smazat
 8. 16:37
  A teď tu o Smolíčkovi ty Sybilo!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 17:13
   Strč si ty 1000000x omletý sračky do hajzlu ty aminazikokote!!!!!!

   Smazat
  3. 17:13, k nám do hospůdky chodil taky jeden takovej. Malej plešatej, smradlavej, věčně spocenej, s tupou mastnou rozhřezlou tlamou. Takový prase už od pohledu. Žádná ho nechtěla, s rodinou se nesnesl, v zaměstnání úplný nýmand. Tak si svou frustraci vybíjel podobnými vulgárními nacistickými tupými slinty a neustálými rozepřemi. Nejodpornější byl ten jeho tah na bezbranné oběti. On uměl vycítit, když byl někdo v nesnázích, anebo natolik hodný a slušný, že mu nedokázal odporovat. Neštítil se napadat děti, i úplně malé.

   Jednoho krásného dne si na něj kdosi počkal a velice důrazně mu domluvil. Teď má zadrátovanou čelist, zubní protézu, a nos nakřivo. Vůbec celý je nakřivo. Od té doby kupuje lahváče a chlastá doma.

   Jako by ti z oka vypadl, ty hovado.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 17:56, ne, ani tohle nezvládneš. Byl idiot jako ty a používal pojmy "chujlostán", "putler", "páč" ...

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. 18;32
   Untermensch a ještě dumkopf,z tebe musí mít náckové radost!!!!!☺

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. Co to leze na diskuze "diskutovat" za odporná, sprostá prasata? Tyhle perverzní, oplzlý prasárny, urážky a nadávky mají být diskuze? Zalez ty zasraný sprostý hovado, a přestaň blít na diskuze ty svoje odporný sračky ty sračkomete hnusnej. Jsi nemocnej zkurvenej parchant, tak se jdi léčit a nelez odreagovávat svoje duševní zmrzačení diskutováním s normálními slušnými lidmi. Takovej hnusnej mrzák se hned tak nevidí - fuj tajbl!

   Smazat
  11. 20:39, myslím, že to jen jeden člověk, který zasírá diskuse vulgárním hádáním se sám se sebou. Radosta zmizel, možná to je on.

   Smazat
  12. Na Radostu to nevypadá, ten se sice taky producíruje, ale jinak. Jiným stylem. Není oplzlej a vulgární jako tohle úchylný, nenávistí posedlý, sprostý prase. Možná že je to beznohej mrzák, upoutanej na kriplkáru, a nenávidí všechny lidi, kteří mohou chodit - a nikoho to nezajímá, jen tady se může vypisovat ze své frustrace a svého zmrzačení. Kdo ví - protože tohle čuně je nemocný, normální není. Radosta je jen provokatér, má svůj styl, ale oplzlej hajzl není.

   Smazat
  13. 21:09, znám spoustu lidí, kteří se rádi stylizují do různých podob. To že jednou vypadá jako hyperbolizovaný troll neznamená, že se nerozhodl kazit diskusi jinak. Vypouštět tupé oplzlosti plné gramatických chyb... Ale samozřejmě nemusí to být.

   Smazat
  14. 22:27 Říká se mu Putlerpšouk a je charakteristický skřekáním nesmyslných rudosraček kapitálkama ... bejval skinhead ze Severky, ale od tý doby co dostal po tlamě od cikána na kraji stolu tam neleze, kupuje si lahvouše do pitevny kde bydlí mezi mršinama zdechejch komoušskejch gerontů a leze primářovi na počítač, aby mohl skřekat na slídu!

   Smazat
  15. A jsme u toho - hovado 8.59 přímo číhá u počítače na svou oplzlou příležitost, ať je článek a názory ostatních o čemkoliv. To, co napsal v 8.59 přímo svědčí o tom, že je to ubožák, duševní mrzák, po krk namočenej v psychickém hnoji, z něhož si pomáhá nějakýma antidepresivama, žere své prášky po plných hrstích, žrádla jinak moc nemá, invalidní důchod na hlavu má nízký, je impotentní, úplně osamělé hovado. Blití těchto sraček mu přináší jakési uspokojení. Rozhodně patří do blázince, bohužel takových psychopatů je mezi lidmi teď víc. Jsou nebezpeční - tohle oplzlé hovado se zatím rochní jenom ve verbálních urážkách. Jeho výstupy jsou více méně už směšné, přesto by mu mělo být zabráněno, aby na diskuze vůbec lezl, s ohledem na ostatní čtenáře. Tento server snad není určen jen pro chlapy s mentalitou hospodských štamgastů.

   Smazat
  16. oprava času: 17:53! Sorry ... Jeho vysokooblahorodí v 8:59 naopak popsal to hovado naprosto přesně! Ostatně jeho příhodný popis by seděl stejně i na průměrného redaktůrka putleroffského hoax-webu zvaného NOVÁ REPUBLIKA, kteřížto by nás rádi zavlekli mezi sobě podobnou sortu za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících či po zemi se válejících ožralých podlidí tu - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   které tak či onak bude nutné zlikvidovat v zájmu civilizace!☺

   Smazat
 9. A zase naprosto zbytečná starost o Ukrajinu. Proč nepíšete o Ruském totálním bordelu, hoří jim lesy, globální pruser,bouchá 40 000 granátu, zvýšená radioaktivita po výbuchu, nikdo neví pravdivě čeho, 5 mrtvých, řada demonstrací proti Putinovi a vy se nasíráte zase do Ukrajiny. Píšete pouze to co vám dovolí rusák, hnus !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zjevně proto, že o tomto se píše úplně všude. Je jedno, jaké médium si otevřeš, všude je to samé, převzaté i s komentáři, původní zdroje agentury AP a Reuters. Tady je teď momentálně řeč o Ukrajině.

   Jestli se ti to nelíbí, jdi na iDnes a čti o ruské bídě, můžeš do sytosti diskutovat převážně se svými spřízněnci. To je to samé, jako by ti stará přikazovala, o čem se máte bavit a chlapama v hospodě.

   Smazat
  2. 17:51
   :-D
   Přesně tak. Dobře jsi tu potěmkinovu vesnici shrnul. Jen jsi zapomněl na shořelou rusáckou ponorku se 14 námořníky. A ještě ke všemu jak na sviňu těm ruským zoufalcům opět spadla ropa pod 60 dolarů.

   Smazat
  3. Tak vypadni, běž si to číst jinam a nelez pořád sem jako filcka.

   Smazat
  4. Ano - jenom to sprostě nadává, hajzl zasranej a říká tomu snad "názor?" Nenávidí všechno co je ruské . dobrá. Ale jak k tomu přijdou všichni slušní diskutující, kteří se snaží bavit k věci, aby jim takový sprostý prase pořád nadávalo? Ať to zaleze se svojí nenávistí někam do kanálu mezi krysy, kam patří a neleze mezi lidi! Hnusák hnusnej!

   Smazat
  5. Jenom ze zvedavosti by mne zajimalo co mu ti rusaci udelali , nadava a hani je a ktomu snad musi byt duvod

   Smazat
  6. 20:45 Vy zase chcete info.které pouze chválí Rusko?, tak jako před 89 rokem. Chcete snad říct, že v něčem lžu? A to jsem zapoměl napsat jejich zaneřáděnou ropu, pulka Evropy byla měsíc odstavena. Jinak nevím kde sprostě nadávám. Pro pána 8:51, ptáte se, co mě rusák udělal. V 68 ti ruští parchanti, zastřelili mému otci kamaráda, kterého jsem měl jako kluk rád. Do konce života budu ty SVINĚ RUSKÝ nenávidět. Každému jsem schopnej tohle říct do očí. Stačí.!

   Smazat
  7. 9,27
   Po většinou tady stříleli UKRAJINCI ty svině NEčeská tupá!!!!!!!

   Smazat
  8. Ne 9.27 - nikdo nepotřebuje žádnou publicistiku, která cíleně chválí politiku a postupy určitých zemí, zatímco jiné tupě až velice tupě a bezdůvodně haní. Nevynechají nic, co by nezneužili k útokům proti takto vybraným zemím a jejich představitelům. Do nebe vynášejí USA jako "náš vzor"???? Zabijácké lumpy a hnusné darebáky? Na jedné straně máme informace z medií, jaké drzosti provádějí v zemích, do nichž je jim úplné hovno, ( jejich politika údajného nevměšování je kde??) kde všude pozabíjeli hromady civilistů, a rozpoutávají odporné zabijačky jako točí ve svých úchylných filmech, a na straně druhé se česká media přesto neustále navážejí do Ruska. Za posledních deset let - Rusové pozabíjeli kolik prezidentů v cizích státech? Kolik pozabíjeli civilistů v cizích státech? Kolik rozpoutali zabijáckých sraček? Koho neustále dráždí a otravujou? Dělají to snad naše media ze zlomyslnosti, abychom se kochali tím, jací musíme být sráči a blbci, když musíme poslouchat tak hnusné zabijáky jako náš pokrytecký vzor- proč není vysílání české televize zahlceno ruskými zabijáckými škvárovými sračkami, ale americkými, a už třicet let jeden hnůj za druhým? To mi vadí - odpovíte mi?

   Smazat
  9. 10:13 Ukrajina patřila k Rusku, všechny rozkazy šly z Ruska, Moskvy,tak střílel rusák. Potom jde napsat, že 2 S.V. rozpoutalo Rakousko, Hitler byl RAKUŠÁK, ty blbé hovado.Chybí ti tam smajlík.

   Smazat
  10. 15:45, nevadí vám, že se jednalo o Sovětský Svaz? I když Rusko přebralo štafetu, přesto i vítězství ve válce jde za Sověty, tedy třeba i za Kyrgyzy. To samé platí i pro '68. Nejhorší excesy se tehdy udály s Maďary, až pak následují Sověti a Poláci. Jen Banderovci jdou pouze za Ukrajinou.

   Nenávidět celý národ kvůli nějakému excesu, je příznakem hraniční nevyzrálé osobnosti. Mně nacisti umučili prastrýce, děda zemřel v koncentráku, tím se položilo jeho hospodářství. Matčin starší bratr byl těžce zraněn v bojích během povstání, čtyři muži a jedna žena z širší rodiny byli totálně nasazeni v Reichu, jeden z nich se nevrátil, ani nevíme, kde je pohřben. Oba manželčiny dědové byli odveleni na východní frontu, jeden se vrátil se střepinou v mozku, druhý složil svoje kosti někde na Donbase. Až mě mrazí, když o tom dnes píšu.

   Přesto proti Němcům u nás nikdy nebyla nenávist. Ano, nenáviděli je během války, a ta nevraživost zůstala ještě rok dva po ní, jenže už hodně dlouho to je jinak.

   Pamatuju na vyprávění jedné ruské dívky, sirotka, které SS vyvraždili celou rodinu, včetně úplně malých dětí. Dala se k Rudé Armádě a došla až do Berlína. Celou fobu v sobě živila lítou nenávist a představovala si, jak první pětileté německé dítě napíchne na svůj kindžál, jak to udělal esesák jejímu malému bratrovi. Dorazili do prvního německého města, kde zůstali na nocleh.

   Město v sutinách, všude kolem totální zmar. Sedla si a otevřela k večeři konzervu s fazolemi a chleba. Pak si všimla, že k ní přišel maličký, špinavý chlapec, tak pět let, možná sirotek, a sledoval jí hladovým pohledem. V tu chvíli z ní ta nenávist spadla a podělila se.

   Tohle děvče bylo mnohem vyzrálejší než vy, starej chlap.

   Smazat
  11. 15:45
   V roce 1968 v Moskvě seděl UKRAJINEC BREŽNĚV,tak drž hubu ty zoufalá hroudo pitomin!!!!!

   Smazat
 10. 18:28
  To víš,amiokupanti jsou na tom tak dobře,že už v roce 2003 při napadení a okupaci Iráku museli vykrást tamní umělecká muzea,aby z tý zlodějský výpravy přitáhli krom OSTUDY ALESPOŇ TROCHU ZLATA,do jinak prázdného Fort Knoxu!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Vyplenění národního musea Iráku americkými nositeli svobody a demokracie je všeobecně známý a prokázaný fakt. Jen ten blbeček 18:58 asi o tom neví.

   Smazat
  3. 19;07
   Jsem na pochybách,že vůbec něco ví....

   Smazat
  4. 19:07, ano, muzea staré Mezopotámie, Sumeru, Akkadu, Babylonu.. to byly velké ztráty. Nemluvě o starých městech jako třeba Mósúl, Bagdád... Naštěstí Damašek zatím nepadl, nejstarší město světa. Představte si, kdyby se barbary bombardoval Egypt a následně vykradlo muzeum v Káhiře. Nedávno se našel z pozůstalosti v nějaké kůlně u baráku někde v Utahu zaprášený obraz. Zjistili, že to je pravý Renoir, který se původnímu majiteli už nehodil do obýváku, tak ho šoupl do kůlny. Ještě že tak, mohl ho nasekat na otop do krbu. To byla taktéž jedna z válečných kořistí odněkud z Evropy, bůhví z které země.

   Smazat
  5. 20;50
   Pane kolego,vzpomeňte,jak ty DEMOKRATI ke konci války ROZFLÁKALI MONTE CASINO,dalšího komentáře netřeba.....

   Smazat
 11. 19:08
  Tím ses minule vytahoval ty honivoji,takže zase špatně!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi nemel co vytahnout. Vzdy, kdyz jsi ho vytahnul, tak se ti holky smaly a delaly si z tebe legraci. Proto jedina, ktera mlcela, byla tvoje Anca gumova:-)

   Smazat
  2. Parchanti smradlaví! Sprostí! Samej hnusnej impotent dřepí u počítače a blije svoje odporný sračky. Bezohlední hajzlové - nevadí vám, že diskuze můžou číst i ženy? To se pěkně předvádíte vy hnusní ubožáci. Vůbec se nedivím, že jsou dnes ženy raději samotné, než aby žily s takovým zasraným sprostým prasetem! Myslíte si, že je to chlapské takhle sprostě si nadávat a psát takové oplzlosti? Jste jenom ubožáci.

   Smazat
  3. 20:54, chtěl jste říct "děti", že? :)

   Smazat
 12. 19;13
  Správně ses popsal,jen si zapoměl dodat,ZE KDYBY TI DOLE CHYBĚL MILIMETR BYLA BY Z TEBE KRÁLOVNA!!!!!☺☺☺

  OdpovědětSmazat
 13. Saker má ve svém odhadu zajisté v mnohém pravdu, i když já bych typ vlády na Ukrajině považoval spíš jen za plutokracii v pozadí strašenou ozbrojenou lůzou. Ne pluto-ochlokracii.

  Ale obávám se, že se mýlí v tom odhadu oblíbenosti Ruska. Rusko si nemůže dovolit masivněji zasáhnout z mnoha důvodů. Už Krym a podpora Donbasu ho přišla na ohromné peníze a politické ztráty v mnoha směrech. Je donuceno urychlit zbrojení, protože odkryli karty své politiky, kterou definitivně nelze považovat za liberální a glibalistivkou. Tím pohřbilo naději některých Ukrajinců, kteří doufali, že Putin bezbolestně vyřeší jejich problémy.

  Tito lidé se změnili. Bohužel k horšímu. Oni si neuvědomují, že jakákoliv intervence by vedla ke katastrofě, a to si na Ukrajině a hlavně v Rusku nedokážou dostatečně představit. Putin svou zdrženlivou politikou vůči Ukrajině ztrácí i doma. Ty ztráty popularity, které hystericky předkládají zdejší sdělovadla, jsou právě v tomto kontextu. Což si nikdo z novinářských rychlokvašek neuvědomuje. Ale hybatelé dějin ano a právě proto to dělají.

  Takže. Pokud by to bylo s tou oblíbeností pravda, proč nezvolili Bojka v tandemu s Medvedčukem? Vždyť ten dle Sakera tolik oblíbený Putin ho zcela veřejně podpořil. Medvedčuk nabízel alespoň rámcově reálnou politiku vztahů ke svému sousedovi a pomalou normalizaci ekonomiky. Nemůžeme přece předpokládat, že to je stát idiotů, takže v tom bude ještě něco jiného.

  Autor je na Američana (byť s ruským původem) poměrně slušně informovaný, s dobrým odhadem, ale jeho neznalost jazyka mu zřejmě neumožňuje přirozeně vstřebat celý ukrajinský problém komplexně.

  Ukrajina je stát plný rozporů, existuje mnoho Ukrajin. V roce 2004 (volební rok), tlačila Halič na federalizaci s tím, že to bude její první krok k samostatnosti. Její téze byla: buď Halič federální, nebo Ukrajina haličská.

  Tu druhou verzi máme dnes na Ukrajině. Přesto ani dnes není dostatek vůle k federalizaci země, což by mnohé napravilo a umožnilo kooperaci s Donbasem v rámci Ukrajiny. Ta vůle není jen u politiků a kapitalistů, ale nemá podporu ani zdola. Zato nacistické prapory mají, takže budoucí Ukrajina bude spíš nacistická než federální.

  V roce 2004 se ukrajinští politici rozhodli špatně, ale tehdy to ještě nevěděli, protože nebyly známy důsledky této politiky. Chtěli zachránit celistvost státu a v podstatě tím přivodili jeho pozdější banderizaci. Dnes je Bandera kromě Krymu a těch dvou republik všeobecně uznávanou osobností a obávám se, že kromě Krymu a Donbasu to nikoho nijak zvlášť netrápí. S takovou zemí nemůže Rusko konstruktivně spolupracovat. Buďto to vyhnije, anebo mají úhlavního nepřítele na své západní hranici. Času už moc nezbývá. Ukrajina prodává všechna svoje aktiva, včetně půdy, vody, surovin a lesů. Korporáty pozvou na ochranu svých investic NATO.

  OdpovědětSmazat
 14. Vymažte ty dvě nacistické svině, co tady znova začaly smradit a zaplnily celý prostor. Vsadil bych se, že jedním z nich je zakuklený Radosta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 21:26
   Zmlkni ty milimetrovà RETARDOVANÁ princezno!!!!!☺

   Smazat
  5. Je dobře, že všichni vidí na vlastní oči, co je to za hnusný prase - anonym 21.26. Už toho tady nablil, už napsal tolik úchylných, oplzlých sprostot, a spoustu těch oplzlostí už bylo vymazáno, a pořád u toho dřepí, neodleze od toho, nejde čučet na TV nebo se zabývat něčím jiným. Možná nemá co žrát - možná píše z hladu, a jak tak dřepí u počítače hladovej uprostřed nějakýho zavšivenýho zabordelenýho brlohu, má holt vztek na všechny, kteří verbálně vykazují nějaký stupeň slušnosti a normálnosti, což tohle prase nemá. Sám tady denně ukazuje svoji vizitku - koukejte všichni... " dřepí tady sprostý, oplzlý, úchylný, hladový prase"... Ještě nedostal svůj invalidní důchod, nebo jinej sociální milodar chudák jeden ubohej, duševní mrzáček, úchylnej, sprostej.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 22:19 Líp bych to nepopsal! Ještě bych přidal 21:41. To teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.

   Smazat
 15. 19;42
  Když jsi blbej nepiš,projeví se to!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbej on není - i blb je proti tomuhle mrzákovi normální. Tenhle zmetek, kterej se producíruje na diskuzích se svejma už omletejma sprostejma a oplzlejma nadávkama, a vykazuje až chorobnou nenávistnou posedlost vůči všemu, co je ruské, je duševně nemocnej, impotentní mrzák, a oplzlejma nadávkama se pokouší zbavit svých frustrací a deprese. Marně. I když mu to dělá dobře, že může tímto způsobem sprostě urážet lidi, které ani nezná, svých depresí a impotence se nezbaví. Už je zralej hodit si mašli, a ukončit to trápení sám, než mu někdo rozšlape jeho sprostej, úchylnej, nemocnej čumák.

   Smazat
  2. 21:03 Ono spíš otázka je o čem asi tak chtěj místní odulci*) "diskutovat"?! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 16. Prosím pány s přebytkem testosteronu, aby si své problémy řešili na webech k této spolupráci určených a nemotali se se svými trenýrkami do politických názorů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosíte zbytečně. Jsou to převážně diskutéři ze serveru "Novinky.cz" - hnusný bulvár, který si počtem diskuzí - viz reklama kolem - přichází na těžký prachy.Proto pro svoji tradiční smečku sprostých magorů vybírá temata hodně nasrávací, aby hojně diskutovali, jen sprostě si vzájemně nadávat nemůžou, protože pod každým článkem mají možnost jen dvou příspěvků do diskuze. Ten server provozuje společnost Seznam.cz a to je vůbec zbytečné komentovat. Smečka magorů vždycky přeleze potom na NR a zde se pod článkama hádá a sprostě si nadávají, články ani nečtou, nevyjadřují svůj názor, jen se vypisují ze svých frustrací. Tady politické názory nehledejte. S testosteronem to nemá nic společného, naopak, jsou to impotenti. Jenom tlachy, bláboly, a to prase, které jde svojí oplzlostí a sprostotou přes čáru, vždycky ostatní nasere, a oni na to reagují. Někdy je ten magor tak sprostej, že se naseru i já. Někdo by toho ubožáka měl najít, a dodat do blázince, než někomu ublíží - normální být nemůže. Asi tak. Časem si zvyknete. Taky se snaží tady diskutovat i ženy, ale jen ojediněle - která by mohla diskutovat se sprostými, oplzlými chlapy? Co se to s lidmi stalo - nebo byli odjakživa takoví? Nejsem schopen tohle pochopit. Závisláky na internetových blábolech, bulváru, a diskuzním žvatlání jako jsou blbci v hernách závislí na těch beruškách a stromečcích - je to mužná záležitost. Jsou to hračičkové, a už z toho denního čtení bulváru zmagořili.

   Smazat
  2. 22:33 Vy tady kritizujete někoho za sprostotu, ale sám si nevidíte do huby. Píšete " SMEČKA MAGORU "? proč, dá se to napsat snad i jinak.Ale, že tady píše " člověk" tak trochu více postižen, který nezná nic jiného než " USAFAŠOUNHAVLISTA" a na konci smajlík, to máte pravdu.

   Smazat
  3. 9,16
   Na amibezmozky netřeba jiný slovník!

   Smazat
  4. Ano - anonyme 9.16 - já píšu "smečka magorů" protože to, co dovedou psát tihle magoři pod články o tragediích, o sebevraždách, lidech co skočili pod vlak a podobně, je něco tak odporného, že to není možné vůbec pochopit. Takové příspěvky jakoby "diskuzní" mohou psát jen psychicky nemocní lidé. Buď už jsou na čtení těch bulvárních hrůz dlouhodobě závislí, a už jsou z toho citově a lidsky otupělí, v každém případě to psychicky zdraví, pracující, a společensky prospěšní lidé být nemohou. Je to zkrátka a dobře smečka magorů!!!! Stále ti samí, denně to dřepí u počítače a blije svoje magorské sračky. Jak si něco takového vysvětlujete vy? Pošklebovat se šestiletému chlapci, kterého někdo zabil? Nebo mládenci, který skočil pod vlak? Ale pošklebky tak hnusné, že nad tím zůstává rozum stát, a náhodný čtenář, který není na tyhle magory zvyklý, je z toho v šoku! Je tohle v ČR vůbec možné? Co je to za lidi? Kdo jim tohle dovoluje, potažmo, na tomhle diskuzním svinstvu se dokonce vydělává? ANO - vydělává! Ano, je to možné. Obchody z chudobou zde kvetou, odporné exekutorské svině zde mají ráj, na magorech, kteří evidentně patří do blázince, media vydělávají.Ano, tohle je v ČR dovoleno, pod pokryteckým sloganem, že opak by byla "totalita" - proto zde zahynula lidskost, úcta, sebeúcta, ohleduplnost, vkus, všechno.Ano, tohle je současná ČR, kde politici mají měsíčně svých sto tisíc, a nic dalšího je nezajímá.

   Smazat
  5. 11:49 Tak proč to čtete? Všude se najdou " lidi " bezmozci, tady taky pobíhá stejný blázen, který čmárá nesmyslné texty (HAVLOUSAFAŠISTA) a není tady sám. Lidi se na ruzných diskusích léčí své mindráky.Přejí a smějí se pokud je nějakej problém v USA a naopak pokud je něco v Rusku, tak ti jim to vrací.. Tak to prostě je.

   Smazat
  6. 16:35
   Ani po 30 letech od HADRÁKU nebude většina národa fandit amiokupantům,máš smůlu!

   Smazat
  7. 17:58 A že těch lidí co fandí Rusku je troubo. Kam lidé odchází? do chudého, vyrabovaného ruska to nebude že, všechny to táhne na ten """ chudý """Západ blne.90% národa ví co je rus za svi.. Pouze několik pomatencu jako ty jim fandí čus

   Smazat
  8. Přidám se do party a vypíšu svůj niterní mindrák. Jsem z rodiny dědečka kulaka a tudíž nezatížené příslušností v žádné straně (ani KAN). Podařilo se mi vystudovat VŠ a pracovat s prima partou vše OK. Politické obtíže začaly až po 21.8. kdy se vyměnilo vedení a nastaly prověrky. Protože potřebovali lidi na práci, tak nás nerozehnali. Ve vší slušnosti se nám podařilo dožít plyšák. Normalizace byla možnost poznat kdo je kdo. O to větší bylo naše překvapení, kolik kádrováků se stalo pokrokovymi a aktivními členy v OF. Od té doby se už ničemu nedivím. Něco jako morálka se vytratilo a nejde jen o ekonomické krádeže. Svoboda o které jsme snili se proměnila v zásadu že silnější bere vše a neexistují žádné mantinely. Dřiv nás nikdy nenapadlo, že z naších daní přizpíváme někomu na důchod. Dnes jsem trapný důchodce, který projídá budoucnost dětí. Tak mi odpusťte, nejsem rudý dědeček.

   Smazat
 17. Žijou ještě na Ukrajině nějací Ukrajinci? Četl jsem zajímavá čísla, jak z toho demokratického blahobytu mizí lidi po milionech, je to pravda?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není to pravda, kolega se nedávno z Ukrajiny vrátil. Hodně se tam investuje, ale malé výdělky, takže někteří odchází. Ovšem nějaký masivní úprk to ani náhodou. To bych se spíš obával v nejbližší době o Česko, protože se firmy můžou stěhovat na Ukrajinu.

   Smazat
  2. Není, kolega se nedávno odsud vrátil. Dost se investuje, ale malé výdělky, takže se někteří přesouvají za lepšími. Ale masový úprk, to ani náhodou.

   Smazat
 18. 6.03
  Jen ať táhnou zpět,v Čechách tu banderoverbež NECHCE NIKDO NORMÁLÍ!

  OdpovědětSmazat
 19. https://cz.sputniknews.com/nazory/201904269736588-ukrajina-pomaha-obyvatelum-donbasu-v-ziskani-ruskeho-obcanstvi-nazor/
  https://www.narodninoviny.cz/mmf-poskytne-ukrajine-88-miliard-jinak-by-zbankrotovala/
  Země "demokraticky" vyrabovaná nesplatitelně zadlužená. Chudáci občané jež to budou muset splácet.Vivat USA-NATO !

  OdpovědětSmazat
 20. Kdyby se naše bývalé Československo nerozdělilo na dva samostatné státy, tak by to nic dobrého taky nepřineslo. Proto si myslím, že rozdělení Ukrajiny je pro Ukrajince samotné to nejlepší, co by měli udělat. Že to nevyhovuje EU a USA je věc jiná, ti ale vedou vlastní politiku a s opravdovými potřebami zoufalých Ukrajinců to nemá absolutně nic společného. Jim jsou lhostejní všichni ti padlí - na obou stranách. Ano, pro ně je to jenom další "zasraná díra", do které kdyby investovali do vojenské základy, tak by byli Rusům více za krkem - no a to je celý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tohle nechtějí - dělit se. Ukrajina je již takovou, jaká měla být. Momentálně se prodává půda, lesy, vodní zdroje, stejně tak i značná část státní správy, sociální a důchodové fondy... a co se týká mediálního a edukačního prostoru, vše je pod kontrolou a v maximální míře privatizováno. Dnes se Ukrajinci zaměřují na další oblasti, které vyhlásili za svoje a tím je asi 62% současného Ruska. Ukrajina od svých plánů neustoupí, nikdy.

   Smazat
 21. Hlavní problém Zelenského jsou už tvrdě vyjeté politické a hospodářské koleje a dokonalé zakopání nacistických bojůvek ve strukturách moci, které tak plně ovládají všechna silová ministerstva, stejně jako jejich různorodá, na moci nezávislá a dobře vyzbrojená civilní komanda. Prostě Zelenského čeká boj, bude-li chtít něco změnit, a k tomu potřebuje opravdu silnou i ozbrojenou podporu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On bojovat v tomto smyslu nebude, pouze na Donbase.

   Smazat
  2. Hlavní problém Zelenského je ten, že neměl být prezidentem, je to jenom bavič a klaun a lidé ho zvolili jenom proto, že nehlasovali za klauna, ale většinově proti Porošenkovi. Zelenský žádnou reálnou moc nemá a nikdy mít nebude.

   Smazat
 22. Dění na Ukrajině mi neovlivníme, zajímejme se o problémy v ČR. Jinak se sprostými hulváty se tady roztrhl pytel. V.J.H.

  OdpovědětSmazat
 23. Ukrajina by mně byla zcela ukradená, ale lavinovitě roste počet Ukrajinců v Česku. S pracovitými otroky sem ale přišla i jejich mafie a standardní úplatkářský systém, nejenom pracovních agentur, ale prakticky ve všech klíčových oblastech, včetně zdravotnictví. Češi, těšte se, jednoho rána tu budete v České kotlině cizinci vy sami a zcela postradatelní. Z Ukrajiny to nadále utíká do světa ve statisících ročně, pár miliónů do Čech není problém dodat do deseti let. Praotec Čech prý přitáhnul své kmeny z východu. Češi si v budoucnosti také budou muset vybrat svou trasu :-)

  OdpovědětSmazat
 24. Ti, co slouží pouze svému prospěchu, když vyobcovali své svědomí, jsou tak hloupí, že žádné dilema nemají. Zelenskyj se umí jen smát, o vládě a vládnutí ví asi tolik jako jistý profesorský prezidentský kandidát a tak jako on se neobejde bez taháku. Je rád, že ho ti, co ho vybrali a instalovali navzdory jeho neschopnosti, nerozpustí a nevypustí. Díky skvělému Putinově manévru s telefonátem je opět v Kyjevě klanová bitva v novém kole za účasti US řídicího dohledu, který pak chybí v pokusech o přípravu majdanu v RF.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže v Rusku se veřejnost začíná přesouvat na stranu těch demonstrantů. Ekonomika strmě padá, zatímco všude na světě roste, dokonce i na Ukrajině. Jen Rusko, Irán, Venezuela, Bělorusko a Srbsko, plus zborcené státy (Sýrie, Irak, Lýbie, Afghánistán, Mali, Libérie, Sierra Leone...) jsou v pádu, zbytek světa více či méně prosperuje.

   Smazat
  2. Žvaníš nesmysly. Píšeš lži z hloupé nenávisti k Rusku.

   Smazat
  3. 8:15 nereagujte, to je náš retardovaný agent Pepek, opisuje to z příručky

   Smazat
 25. 22:31 Nejvíce ekonomicky prosperuje naše vlajková loď s názvem USA. V ČT to papouškují naši ekonomičtí pemprsáci každý den. Asi mají na mysli americkou tiskárnu zelených papírků. Jako laikovi je mě divný, že za letošek už za 7 měsíců zvýšily USA svůj schodek o 900 miliard (nevybírají se tam daně) a že proradní čínští komunisté jim nechtějí dodávat reálné zboží za ty papírky. Něco tady neštimuje :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:07 Ale pořád je na tom USA lépe jak dnešní zdevastované RUSKO. Po serii pruseru v nedávné době tahle neudržovaná, spustlá, chudá, korupcí prolezlá země, kde ještě dnes Lenin a Stalin jsou brány jako symbol svobody a prosperity nemuže nikdy konkurovat tak vaspělému státu jako jsou USA. Myslíš, po čem by jsi sáhl, po RUBLU, nebo DOLARU ?

   Smazat
  2. Ve scénáři filmu Osudy dobrého vojáka Švejka je krásná věta, kterou řekl feldkurát Otto Katz: "to se nám to hoduje, když nám ostatní půjčujou" :-)

   Smazat
  3. 11,11
   A proto amiokupanti KRADLO ZLATO A OSTATNÍ CENNOSTI v Iráku i jinde???!!!!.-)
   Holt dolar je DOLAR!!!!.-D

   Smazat
  4. 10:07 V USA se asi začalo krást ve velkém (asi chtějí poškodit Trumpa, když nevyjde impeachment), protože výběr daní roste 2x pomaleji, než federální výdaje

   Smazat
  5. Pro mě je důležité, že prosperuje pražská burza a že její index PX je stále nad 1.000 bodů, i když se to každej druhej den všude možně červená. Pražská burza je pro mě indikátorem prosperity a stability české ekonomiky. Pražští pemprsáci byli vyškoleni na samotné Wall Street :-)

   Smazat
 26. 10.07
  On vám to honolulan URČITĚ ZASVĚCENĚ VYSVĚTLÍ!.-)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.