Reklama

pátek 16. srpna 2019

Žiju si nad poměry

Xaver
16.8.2019 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
To říkám já, starodůchodce…Avšak spříznění osudem žijící „pod poměry“ neposílejte mě hned pohoršeně ke všem čertům. Ono to je myšleno v zásadě jinak, i když trochu přece jen doslova…


Pan herec Milan Lasica našel na stáří alespoň jednu výhodu, kterou formuloval takto: už nemožem zomreť predčasne! Rád přiznávám, že – jsa relativně v dobrém zdravotním stavu – se to podařilo i mně, a tudíž jsem v souladu s titulkem.

Francouzi říkají, že bída spojená se stářím rovná se očistci na zemi…I tady jsem vyhověl: žádnou bídu netřu, všechny poplatky stíhám, v nákupu potravin se neomezuji a například (velmi) vkusné a levné oblečení nakupuji při výprodejích v obchodě Marks and Spencer (pane vlk, ponechte, prosím, výjimečně jeho reklamu, třeba nám rozšíří okruh čtenářů o obchodníky či nedej bože nám nabídne saka na míru ).

Suma sumarum jsem tedy s titulkem konformní, avšak to samo o sobě by k úplnému vyjádření jeho obsahu nestačilo. Mířím ještě k jednomu velmi důležitému atributu, k němuž mne přivedly poslední vražedné události v USA, které otřásly světem. I když jsou jich tam už stovky a podobají se jako vejce vejci.

Můj šéf kdysi s nadsázkou říkával, že lidstvo z blahobytu blbne, aniž sám tušil, jak drastických podob to „blbnutí“ v takové vzorové zemi blahobytu jako USA může nabývat. Kdy už bezpočet (viz statistiky v příslušném článku vlka) zhrzených a zdrogovaných kreténů, které nebaví svět, vezme snadno dostupnou flintu a pálí do všeho živého; nebo takových, kteří už nesnášejí „ty barevné“, kam zahrnují ovšem všechny jen trochu jiné, než jsou sami…

Znáte to, není třeba věc dále rozvíjet. Odpověď na otázku, co s tím, už delší dobu hledá celá řada profesí od politiků až po komentátory těch nejmenších novin. Pokusím se trochu nastínit, na co „přišli“, ale co si myslím i já.

Za klíčový problém je už obecně považováno ovzduší ba až kult násilí v Americe, které vidíme a slyšíme v politických projevech, zprávách v médiích, v masívním vyzbrojování policie, v systematickém ostrakizování některých skupin obyvatelstva či někdy i v přehnané reakci na proběhlé střílení a vraždění.

Mluví se také o mimořádné psychické zátěži obyvatel Ameriky, projevující se mimo jiné také v nadužívání drog. Ano, Amerika je „předrogovaná“, což je v souvislosti se snadným přístupem ke zbraním příšerná kombinace. Léčba u psychoterapeutů je nesmírně drahá a navíc je jich málo. Zatímco před nedávnem byla návštěva u nich tak trochu „in“, dnes je to pro statisíce nutností.

Ti zasvěcenější navrhují jako minimum dvojí řešení: zvýšit pozornost k psychickým problémům velké části obyvatel a konečně přijmout přísnější zákony o vlastnění a nošení zbraní. Obojí je pochopitelně správné, ale to zmíněné klima násilí, dlouhodobě zakořeněné ve společnosti, hned tak nevymizí. A stěží tomu napomůže také navrhované urychlené (D. Trump) popravování těch úchylných střílejících pachatelů.

Jeden komentátor v této souvislosti dokonce prohlásil, že ten, kdo tak uvažuje, očividně nic nepochopil. A přidal také marný boj s nabubřelou zbrojařskou lobby, která se obřího byznysu „se smrtí“ jen tak nevzdá a která navíc nachází zastání tu u jedné, tu u druhé vládní strany. Protože jsme v Americe, kde na piedestalu i těch nejrozumnějších, nejpotřebnějších, nejhumánnějších atd. snah stojí psáno: it´s all about money!
A jsem blízko závěru, vážení čtenáři, který už asi tušíte. Bohudík tu nemáme v těch rozměrech nic z toho, co jsem v krátkosti nastínil. Ještě nemusím chodit v nákupních centrech nebo na Václaváku s přikrčenou hlavou, ještě si dovolím i na naší chalupě na samotě spát při otevřeném okně, ještě se bezpečně „došourám“ k bytu od městského autobusu atd. A tudíž i to zahrnuji do mého – pro některé z vás možná nemístného – výroku: ŽIJU SI NAD POMĚRY!

A neútočte hned na mě nebo na vlka, který to „pustil“, s otázkou jak dlouho ještě? Na tu vám neodpovím, ale jen dodám: je jen v našich rukách, nás voličů a v rukách, těch, které volíme, aby to trvalo stále nebo co nejdéle…

96 komentářů :

 1. Zase ta AMERIKA. Co se tak zabejvat jednou chudým Ruske a životem tamních duchodcu, to by bylo teprve pošteníčko !! Už se vy zoufalci vykašlete na pomluvy Západu, stejně každý ví, že v okolí je nejchudší RUS.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rus je bohatší než Ukrajina, Gruzie, Moldavsko, Bulharsko, Rumunsko, Arménie ... mám pokračovat?

   Smazat
  2. 18:53 Tak to jste vybral země, co třeba Angola, nebo Kongo to si děláte prdel? Ale chudší jak Itálie, Francie, Německo ..mám pokračovat??

   Smazat
  3. 19:00
   Jasně Rusko chudší určitě rádo....zvlášť,pokud se týká toho arabášskýho vraždícîho untermensch z palmy spadlýho!!!!!

   Smazat
  4. Proč "zase" ty zoufalče 18.29? Co ti na tom tak vadí? Amerika se sere do všeho, tak se nikdo nemůže divit, že je v popředí mediálního zájmu, jako jsou sereblity v popředí bulváru a taky s tím údajně musejí počítat.Kdyby si Amerika řešila jen a jen svoje problémy, jako řada jiných států, a nesnažili se za každou cenu vyčuhovat z řady, a skutečně realizovali právě jimi tolik proklamovanou politiku "nevměšování" nikdo by vůbec, ale vůbec nic o Americe nepsal. Proč taky? Ano, je plná magorů, protože více než polovina jejích obyvatel nic nedělá, a stravují se z přídělu potravinových lístků. Jsou vykrmováni nějakým sajrajtem, protože všechny ty jejich socky váží přes metrák a sotva lezou. Nemají ani pořádný nábytek, ale televizní obrazovku přes celou stěnu, jenom dřepí a čučí do tý příšerný vymejvárny. O celým světě vědí lautr hovno. Nic je nezajímá. Každej žere drogy, ti lepší žerou prášky, a to už i malé děti. Všichni dnes už víme jak je to doopravdy. Ano, v Rusku mají také svoje problémy, všude mají svoje problémy, ale žádná země se nesere do druhých tak, jako Amerika. Proč tedy ty zoufalče píšeš pořád ty kraviny? Jestli Ameriku tak šíleně zbožňuješ, proč se tam neusadíš? Protože bys mezi těmi kretény taky nemohl žít, tak sklapni.

   Smazat
  5. No dobře, ale proč chceš toho nejchudšího deptat? Měl by se snad podvolit těm pracháčům? Trochu mi to připomíná ty "Hvězdné války", "připoj se k hajzlům a budeš v pohodě". Já se prostě nepřidám a svoboda zvítězí! Svoboda nejsou teplouši a zvrhlíci, svoboda jsem JÁ!!!

   Smazat
  6. Rád bych se od vás 18:29 dozvěděl proč, když se autor zabývá životním stylem, který panuje v USA a poukazuje na jeho záporné rysy, proč by měl on, nebo kdo jiný, poukazovat na materiální úroveň obyvatel Ruské federace? Bohatost nebo chudoba regionů světa je dána příležitostmi, které jim, spolu s lidským poznáním, poskytla jejich geografická poloha a její přírodní podmínky. Laskavě si jednou ujasněte proč, když Egypťané stavěli pyramidy, pobíhali Evropané málem v kožešinách, sotva stavěli chatrče a učili se zemědělství. Zabedněnče, který de vidí jen a jen v materiální spotřebě.

   Smazat
  7. Tak to jsi uletel ... neni

   Smazat
  8. Dnešní životní úroveň v RF je ve zdejší komunitě na NR tabu. Co se nehodí, to admin smázne. Má cenu zde diskutovat?

   Smazat
  9. Stejně tak,jako mažou amiokupanti pravdu o tom,kolik válečných veteránů je díky jejích starostlivé politice na ulici!!!!

   Smazat
  10. 8:06 dej odkaz. Máš ten problém, že dáváš rovnici mezi US veteránama a národem jako je Rusko. Takže jako vždy, když už není argument, tak se hodí říct, že na západě a v USA je mnógo bezdomovců ale tají se kolik jich je v Rusku. Jo, zapomněl jsem, jak se mají dobře veteráni v Rusku, teda ty to víš jistě lépe, když o to tak srdnatě píšeš.

   Smazat
  11. 18:53 a také Tatarstám, Kundastán a Černá pod Bruchom mám pokračovat?

   Smazat
  12. 18.29 Protože zatím žádný soud Ruské Federace neukradl rozsudkem Iránu tanker, jeho iránský náklad a iránské peníze; a i kdyby, Velká Británie by rozsudek nějakého pofidérního cizáckého soudu v cizině, s pravomocí pouze v Rusku/USA nerespektovala.

   Jestliže cizí "velmoci" panáčkují před nějakým vnitrozemským soudem USA jako Poche nebo Petříček, JE TO SMĚŠNÝ KOMPLOT prozrazující, že tzv "Velká" se stala POSLUŠNOU KOLONIÍ majitelů FEDu a MALÝM MOPSLÍKEM GLOBALIZACE, sídlící v USA a plně ovládající tzv. NATO.

   Takže proto, zkoumáte-li nějaké svinstvo a zašťouráte v něm, vypadne na vás alespoň jeden "Američan"

   Smazat
  13. 8:27
   Jakej odkaz,to ti mozek nebere nebo nenajdeš na netu???Hledej Šmudlo,třeba zase něco proti Rusku vypane z tý pravdomluvný demožumpy made in SS

   Smazat
  14. 8:36 si dlbééj mě tak sére néjakej tanker... 8:44,. A zas trubkohubo, když už někoho poplivat, tak napsat,, demožumpa SS,, tak samo jako demokratické Russko ty vejmrde od vosla lesního. Hubu drž

   Smazat
  15. 9.47 Nechlastejte, násosko, už od časného rána a neberte ty drogy! Zatemňuje vám to mysl takže nemyslíte, nechápete nad Slunce jasnější, ... a navíc vás to jednou zabije. Dejte si raději po ránu ibiškové thé... a pak si pozorně, alespoň dvakrát, přečtěte text, na který jste reagoval. Snad alespoň pochopíte, že i Mimoň z Mimoni není taková trubka, jako ze sebe děláte vy.

   Smazat
  16. sorry překlep... Wikipedia

   Smazat
 2. Moc hezký článek. A teď trochu faktů:
  Počet vražd za rok na 100.000 obyvatel:
  USA..........5,3
  Rusko........9,2
  Venezuela...56,3!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to psali věhlasný Blicí listy nebo Lihovky???

   Smazat
  2. Ne, to je statistika, blbečku.

   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_intentional_homicide_rate

   Smazat
  3. 19;08
   Hmm,tak tím se ty HOVADINY vysvětlujou!!!

   Smazat
  4. 19:11
   To bude tím, že neumíš otevřít odkaz, o angličtině ani nemluvě, negramote :-D
   Ale kapitálky a vykřičníky ti jdou, to zase jo.

   A jako bonus ti ještě přidám počet sebevražd za rok na 100.000 obyvatel

   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_suicide_rate

   No, taky nic moc :-D

   Smazat
  5. Samej bonus.
   A ty bonusy,který se psát ani publikovat o vraždách těch negroopic v Rajchu,Žabožroutů,ve Skandinávii....ty bys náhodou neměl?!

   Smazat
  6. 19:25 Koukám, došly ti argumenty.

   Smazat
  7. 19:25
   Všechno tam máš. Popros někoho chytřejšího než jsi sám, ať ti otevře ty odkazy a pomůže ti se v nich zorientovat.

   Smazat
  8. 19:31
   Neodpověděl jsi na mojí otázku ty argumente!

   Smazat
  9. A proč otravuješ počtem těch vražd 18.46? Co si z toho máme vzít? Článek je o tom, jak velký a krásný blahobyt tady mají senioři a jak si to užívají - jak se zase jako obvykle smečka diskuzních magorů dostala až k počtu vražd v nějaké zemi? Taky magoři, kteří by potřebovali psychoterapeuta a prášky. Diskutéři z novinek? Tak to jo, to potom chápu.

   Smazat
  10. 19:41
   Idiote, doporučuji ti, aby jsi si přečetl nejen nadpis, ale i samotný článek. Sám potřebuješ prášky, agresivní magore.

   Smazat
  11. 19:41 Četl jsi vůbec ten článek?

   Smazat
  12. Ale samozřejmě že jsem to četl a teď ještě jednou, abych zjistil, proč tak vřískáte. Samozřejmě je to synonymum, a též zmínka o amerických magorech -ale že by se článek zabýval počtem vražd, ve které zemi je nejvyšší, a kde ne, a jak je na tom Venezuela a bla bla bla? Jenom aby ten vřískač, kterej je nevím proč posedlej nenávistí vůči Rusku, mohl blít ty svoje už obvyklý, pitomý a nudný žvásty, z nichž má vyplývat, že jestli je na Americe něco špatně, tak co teprve v Rusku... bože můj, denně tak blbý, ale tak blbý a pořád stejný žvásty - Amerika - Rusko -Amerika - Rusko ... jak u blbejch na dvorečku.

   Smazat
  13. 19.08

   No my cšichni trochu znalí víme že Wikioerdia už dááávno není seriozní zdroj. Každý si tam může doplňovat a upravovat ci chce a záleží jen na politice majitelů tohoto projektu co pustí a co ne. Odkaz na wiki mne tedy už dávno nepřesvědčí o stavu věcí. Zkus jinej milý Lojzo, jinej zkus...

   Smazat
 3. Dobře paní Schillerová, ale chtělo by to všechny politické neziskovky zrušit, protože od politikaření si přece volíme, a platíme politiky. Hned by bylo na důchody. A neziskovky s dotacemi od cizích mocností by měly nést povinně název "cizí agent":
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019081610532989-neziskovky-maji-strach-schillerova-chce-zmenit-pravidla-dotaci/

  Člověk je všežravec, ale dnešní pomatenci si umínili, že z něho udělají býložravce. Raději by měli pomatenci přestat prdět nesmysly, a sázet stromky:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zdrazit-maso-at-na-nej-lidi-prejde-chut-Respekt-se-pridava-k-boji-proti-masite-diete-ve-jmenu-planety-592686

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Ty si dopisuješ s paní Schillerovou? Ale proč s tím otravuješ na diskuzi? Už se tady diskutujícím někdy stalo, že by si nejdřív přečetli článek, a potom k němu vyjádřili "názory?" Vědí vůbec zdejší diskutující co je to názor? Články jsou o voze a diskuze k tomu o koze.

   Smazat
  3. No tak potom to muselo být hodně "skoro" když to bylo smazáno.

   Smazat
  4. 18:48 myslím, že myšlenka o utažení kohoutu (ne) ziskovkám je správná. Když chtějí neziskovat, tak tedy prosím, ale po prověření činnosti a za své peníze. Podporu by měly dostat projekty, jako Vesničky SOS , různé hospice a pod. Rozhodně ne Člověk v plísni, Lékaři bez hranic, desítky začleňovaček cikánů, teď už dokonce i migrošů a pod.

   Smazat
  5. 9;02
   Nejen správná,ale hlavně potřebná a měla by být i ve Sbírce zákona....podporovat Člověka v plísni a podobný """humanisty""" by mělo být TRESTNÝM ČINEM!!!!

   Smazat
  6. 9:02, 9:09 A kdo bude rozhodovat, která neziskovka peníze dostane a která ne? A podle čeho?

   Smazat
 4. Ještě jednou aby to nezapadlo.

  Pořadí zemí podle počtu vražd za rok na 100.000 obyvatel:

  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_intentional_homicide_rate

  Pořadí měst:

  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cities_by_murder_rate

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Wikipedie byla založena Jimmy Walesem jako nezisková organizace podle zákonů státu Florida (USA)…:
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Nadace_Wikimedia

   Smazat
  2. Nechtějme od těch, kteří se vidí jen a jen v materiální spotřebě, aniž by postřehli, nebo vůbec byli schopni postřehnout její stinné stránky, aby ocenili sociální rovnost a sociální jistoty, jako jednu z podmínek lepších mezilidských vztahů, rozvoje morálky, poklesu násilností a minimalizace kriminality. Za minulého režimu nebylo u nás mnohem bezpečněji ani tak díky SNB nebo dokonce StB, ale především díky sociálním a kulturním poměrům. Což a samozřejmě, sobce a nenažrance nutně, na té jejich "svobodě" nejvíc omezovalo. Jsem zvědav, jestli se zmíněné souvislosti pokusí vyvrátit právě četnosti násilných úmrtí v jimi zmiňované Ruské federaci a Venezuele. No, uvidíme.

   Smazat
  3. No tak ten Caracas musí být opravdu odporné místo k žití. Vražda každé 2 a půl hodiny, každý rok zavražděna tisícina obyvatel. Vivat Maduro! Ale možná, že je vraždí agenti CIA.

   Smazat
  4. 8:13
   V tom případě se divím,že ve Venezuele jsou ještě lidi a že amiokupanti nemůžou přijít krást do prázdné země?!

   Smazat
  5. 8:28 Tobě se asi hodně líbí slovo "amiokupanti" viď? Ale měl bys s ním trošku šetřit.

   Smazat
  6. 8:38

   A nechtěl by snad amiokupat venezuelskou ropu,nedělá tam kvůli tomu převrat????Že by nás žumpa Čt 24 informovala?!špatně

   Smazat
  7. Ušáci okupacemi nešetří, tak proč by měl šetřit 8:28?

   Smazat
  8. 8:49 No pokud vím, tak ropu ve Venezuele mají pod palcem ruské naftové firmy.

   Smazat
  9. 9:21
   Pokud je to pravda....tak naštěstí,jinak by tam ty amivši zase rabovali!!!!!

   Smazat
  10. 10:07
   Vypadá to, že někdo raboval v tvojí palici. Ale nic tam nenašel. Už bylo vyrabováno dávno předtím.

   Smazat
  11. 10;09
   Pravil amiÍÁček!!!!☺

   Smazat
 5. Není nad NEJNOVĚJŠÍ STATISTIKOU!!!!
  A to,že třeba Detroit není v první 20 je dost DIVNÝ!!!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zalez ty úchyle! Před chvílí jsi byl usvědčen, že tady ty články vůbec nečteš. Jen si přečteš nadpis a hned lezeš zasírat diskusi svým zvracení na ostatní. Máš, hochu, vážný mindrák.

   Smazat
  2. Hlavně že ty nejsi úchyl, když mi tak nadáváš. Mám štísko, že nevím co jsem tady psal a proč, že to bylo hodno vymazání, zatímco ty ostatní zvratky zdobí každou diskuzi beze změny. Co jsem asi tak mohl psát k té pitomosti o novější statistice a Detroitu? Škoda že už si to nepamatuju, ale ty diskuze obecně jsou stejně tak pitomý, že je to asi úplně jedno. Hádat se s nějakým magorem- on větu, já větu, do zblbnutí, je všechno jiný, jenom ne seriozní diskuze. Články čtu celé - ale protože soudíš podle sebe, tak ty je nečteš zcela určitě. Nejsi v tom sám, diskutéři z novinek je nečtou nikdy, ti nejsou schopni číst, leda tak když má článek tři odstavce, kde je vylíčeno "ubodání" kam vrah svou oběť bodl, a jak dlouhým nožem, nebo když jde o znásilnění, tak jak to detailně probíhalo, jestli byl orál nebo anál, a když někoho přejel vlak, jestli se mu střeva z břicha vyvalily napravo nebo nalevo. To postiženým čtenářům zvlášť šmakuje. Bulvární publicistika má na tohle mistry slova - už ví přesně jak svoji smečku diskutérů dostat, jakou úchylárnou a oplzlostmi. Na diskuzi zvracíš leda tak ty, a i když jsem sice "hoch" tak když čtu diskuze těch zamindrovaných ubožáků dřepících denně na diskuzích z nedostatku jiné zábavy, musím jít od toho, protože mám strach, že bych časem zblbl taky tak. Byl by ze mně duševní mrzák a závislák na žvatlání, jako jsou oni - a ty. Nazdar. No a jestli je můj příspěvek nezdvořilý, klidně ho smažte pane zmizíku. Je mi to fuk - těch úžasných, zdvořilých, eňo ňuňo a šmak šmak je tady fůra. Aby ten můj nevyčníval.

   Smazat
 7. Jen dvě malé připomínky k jinak výbornému článku,pane autore.Doufám,že jste spojení-vzorové zemi blahobytu-zapoměl dát do uvozovek!A za druhé s Vámi bohužel nemohu sdílet Váš optimismus v posledním odstavci.V rukách "nás voličů"to už bohužel nemáme,protože společnost se dostala do stavu,kdy volby přestaly býti prostředkem k nápravě.Cca 60%lidí chodí každé čtyři roky volit stále stejné a nebo spíše ještě horší kašpary a politické kreatury!!

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No vidíte, Honolulu 3:34. Možná to bude tím, že pořád nevysvětlujete a nevysvětlujete, co má Divize SS rekrutovaná z říšskoněmeckých občanů německé národnosti v historických zemích Koruny české, společného s kolaborací Čechů za Protektorátu a jak je možné tvrdit, že Stalin povraždil až 60 milionů občanů SSSR, když to vývoj počtu obyvatel SSSR v daném období zcela vylučuje? Vzchopte se Honolulu, vzchopte se už konečně!

   Smazat
  2. 5.36 - prosím, než zveřejníte nějaká čísla, raději si je ověřte, pak je názor k ničemu. 60 miliónů je zmetek

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Bože můj,ZBAV NÁS ČECHY TOHO RETARDOVANÝHO A TUPÝHO HOVADA jménem hovnovečerníček z papundeklu!!!!!!!

   Smazat
  5. 16:44 Však ty taky nemáš zrovna ideální původ! Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali tyjejí povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdan,u kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali Putlerovy jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho antiruskýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg!

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 10. V Americe a nebo na Floride ? Velky rozdil ..

  OdpovědětSmazat
 11. Násilí a nesvoboda v zemi nám vnucovaných vzorů může být zajímavým tématem, ale trend našeho vývoje společnosti bohužel směřuje k témuž. USáci ať se tam třeba pobijí, bez panáka ať se tam ani neodváží vylézt na ulici a antidepresiva ať tvoří třeba jejich největší podíl stravy, ale my musíme hlavně zastavit náš trend směřování k témuž. Spokojit se jen s tím, že jinde je to ještě horší, není dlouhodobě udržitelnou cestou. Musíme od základu přehodnotit své i společenské priority.

  OdpovědětSmazat
 12. Neustále čti, jak je dobře někde a špatně jinde. Co je tu v příspěvcích blábolu mě děsí, s tímto materiálem jsme v EU, tak se nedivím, že se rozpadne. Pořád platí staré heslo: Ušit se, učit se, učit se. A ne flinkat se, flinkat se , flinkat se a až bude škola v pátek nestávkovat. Kdo se v tomto vzhlédl, toho čeká jen mundůr a boj v Afganistánu a návrat v rakvi. To bude zase hluk

  OdpovědětSmazat
 13. Autor nezmienil jednu podstatnú príčinu kultu násilia v USA: hollywoodska produkcia. Tie sračky, ktoré produkuje, sú plné ohavností a násilia všetkého možného druhu, takže nečudo, že keď je spoločnosť vedená k ich sledovaniu, tak sa to zákonite musí prejaviť na ich psychickom stave.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jano, to ne. Svádět tohle na Hollywood je strašně lacinej argument. A že by vysílané filmy v televizi měly nějaký vliv na psychický stav obyvatel, to jste asi nemyslela úplně vážně.

   Smazat
  2. Naopak - Jana má pravdu. Je to přesně tak. Proto taky v nemocnicích, nebo dětských zařízeních s televizí, je přesně vybíráno, co klienti smějí sledovat, v některých léčebnách je TV zakázána úplně. Je to přesně tak jak píše Jana, proto taky nejvíc magorů je v USA (líheň kulturního hnusu) a že to má vliv na psychiku lidí, se zeptej jakýhokoliv psychiatra. Oni sice mají zakázáno s tím chodit na veřejnost, protože naše TV vysílání je obecně celé zamořeno americkými krváky a bulvárním škvárem, ale každej psychiatr ti to potvrdí, a doporučí, abys kontroloval, co sledují tvé děti.

   Smazat
 14. 9;30
  Na amidementy,který si bez návodu ani PRDEL nevytřou.....to vliv MÁ!!!!

  OdpovědětSmazat
 15. No jo multikulti společnost kde většina fetuje plus dostupnost zbraní je vražedná kombinace. Rozpory jsou potlačované drakonickými tresty a když bouchnou saze tak to stojí za to.

  OdpovědětSmazat
 16. 9:24 Janinko, nebuď tak zaujatá proti USA. Vždy filmy z HOLLY. patřily k těm nejlepším na světě, tvé hýkání na tom nic nezmění. Co takové Rusko znamená dnes v kultuře, nic naprostá 00000, jak ve filmu, populární hudba, divadlo zase 0 Kolik se hraje ve světě filmu z USA s obrovskou návštěvou a kolik z Ruska co. Jo abych nezapoměl na ty Ruské šašky v placatých čepicích, poskakují jak pomatenci, myslím že aleksksandrovci, taky dobrá zaostalá Ruská kultura.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:11 Americké filmy jsou z 90% samé násilí, úplně hloupé a s kulturou mají pramálo společného. Čest výjimkám. Úroveň ruské kultury representuje např. jejich balet, hudba ( myslím opera), literatura, Alexandrovci se někomu nelíbí, jinému při jejich poslechu "behaju zumomrivky po chrbte", jak říkají na Slovensku. Ta paní, která měla tolik odvahy, aby se zde mezi vámi "zdělanci -diskutéry" ozvala, rozhodně nehýká!! K článku : důchodce v mém věku už ta americká úroveň těžko dohoní, dík tomu, s čím u nás kapitalisté po hadráku začínali. Těm mladším nezávidím.

   Smazat
  2. Jo tak protože naše TV nás nezahlcuje ruskou produkcí, neboť to EU zakázala, ale musíme povinně sledovat všechny ty přiblblé americké reality šou a krváky, neznamená dnes Rusko v kultuře "nic" dle názoru debila 10.11. Ruské historické filmy například jsou neporazitelné, protože jsou velmi seriozní, a drží se přísně dané historické skutečnosti, zatímco USA z toho udělá sračku po americku, a s historií. to nemá nic společného. O ruských vyhlášených pohádkách ani nemluvím. Rusové by nikdy nenatočili pitomej, lacinej škvár bez děje, odpornej brak plnej ponižování lidí, trýznění a zabíjení, jako to posledních asi dvacet let produkuje USA. Ano, dříve točili taky slušné filmy, měli i dobré herce - ale v současnosti? Jen pitomej hnus. Z Ruska se zde nehraje nic, takže nechápu proč ten blb tady žvaní o "návštěvnosti". Na pitomé americké škváry, přestože se hrají, nikdo nechodí, proto se provoz kin sponzoruje z našich daní, a pokud jde o brakové, zabijácké DVD, těch jsou všude mraky, ale nekoupí to nikdo. Vždycky čas od času to vyházejí vidlemi rovnou na kompost.

   Smazat
  3. Vazene Janiky a Verusky, ci jak se jmenujete !
   Hollywood ma s kulturou Ameriky malo sopolecneho !
   Ale to je tajna a zakazana informace !
   Nase FBI, kazdou chvili v Hollywoodu nekoho zavre, za antiamerickou cinnost, nebo sexualni perversitu, coz vsechny rozesmeje !
   Hollywood je na strane Globalistu (nebo-li
   liberalnich demokratu) a tam kde ma vliv tato skupina tam lide ziji na ulici a serou pod sebe na chodniku.
   Staci se podivat na Los Angeles , nebo na San Francisko !
   Ja to tam znam , ale uz tam nepojedu, abych na ulici neslapnul do h...a !
   To zavinili Globaliste a my Republikani to napravime pod vedenim naseho oblibeneho presidenta Trumpa.
   GOD BLESS PRESIDENT TRUMP !
   Bohuzel se nesmim podepsat , vasi cenzori by dostali Alergii.

   Smazat
  4. 23:16Tak zase kterej nrzklamal. Proč lžeš, že nám EU zakázala vysílat Rus. Filmy. ? A že ty užasné fil. nevysílá mimo Rusko nikdo, protože tenhle BRAK nikdo nechce.! Dále,historiské fil. jaké? o 2 SV. Překroucené prolhané? Rus. pohádky, prosím které že jsou vyhlášené? já znám pouze jednu Mrazík, jinak žádné vyhlášené ty troubo nejsou.Z ruska se dnes nehraje ani tady ani ve světě nic, proč myslíš? Odpověz si sám.Ruským zaslepencum " čest "

   Smazat
  5. 16:15 Ti mladí myslíte, že by chtěli tu hruzu která tady vládla 40 roku??? Zadrátované hranice,pouze NDR nebo Bulharsko, dobrou hudbu vozenou tajně ze Západu, rifle kupovat v Tuzexu, zapomeňte milé paní Ruský hnus u nás 89 rokem skončil, a to je moc dobř. Jinak jsem duchodce.

   Smazat
  6. Se divím ty chudinko,že jsi to vůbec přežil v tom strašným Československu!!!!?

   Smazat
  7. Ale vždyť to nepřežil ten zasran praštěnej! Před třiceti léty mu ještě teklo mlíko po bradě, tatík to nikdy neseřezal páskem, je to ošklivý jak prase, žádná holka to nechce, práci to nemá, protože pracovat to neumí, kamarády nemá, tak to dřepí u počítače a začalo to lézt mezi dospěláky. O životě za socíku ví úplný hovno, jenom si čte ty nenávistný bláboly, a píše sem to, co vyčetl. Ano, naše TV nesmí vysílat ruské filmy - ověř si to u RRTV ty hovado blbý a na ruský pohádky nesahej. Jsi stejně tak blbej, a totálně vymaštěnej, že tebe vzrušujou jenom ty americký sračky - ty absolutně nic jinýho nepochopíš, tak musíš ty americký sračky obhajovat ty demente přiblblej. Proč se svejma sračkama lezeš mezi normální lidi? Co za socíku žili a pracovali? Jdi do hajzlu. Jdi se někam sežrat nebo si píchni nějakej povzbuzovák.

   Smazat
  8. 23:16 Ale na rozdíl před rokem 89, kdy jsme museli ve škole povinně chodit na Ruské totální braky, dnes nikdo ve škole nenutí chodit na ten americký " brak". Co soudruhu. A v tom je ten rozdíl.Ale to soudruh nepochopí.

   Smazat
 17. Jaký že filmy????
  Ty SRAČKY z HOLÝHOÚDU?????!!!!☺☺☺☺
  Díky,raději starý francouzský detektivky,než ta amisračky na obrazovce!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pusť si skvosty jako Muž na radnici, Okres na Severu, Inženýrskou odyseu nebo Ženu za pultem a můžeš si u toho honit, blbe..

   Smazat
  2. Sice jsi sprostej a oplzlej, 11.01 zřejmě si honíš někde na veřejnosti, jak už to oplzlí úchylové dělají, ale to, cos uvedl, jsou proti tomu, jaké sračky - imitace USA sraček - se točí teď, to nejsou jen skvosty - ale veleskvosty!

   Smazat
 18. 11:01
  Tohle jsou mnou jmenovaný starý francouzský detektivky ty čuráčí mladé????
  Když si blbej nepiš,projeví se tvoje inkluze,demente!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak hlavně aby nebyly z toho nenáviděného Holyvůdu. Jinak je to jedno, ne?

   Smazat
  2. 11:23
   Hlavně,aby měly ty detektivky hlavu a patu!!!!
   To u amihovadin NENÍ ní náhodou!!!!!☺

   Smazat
 19. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 20. Taky si žiji nad poěry, výpočet mého důchodu ovlivnil Husák svou nenávistí k inteligenci. Dnešní hoši se též nepřetrhli, ignorovali promítnout inflaci. Mám kliku, že jsem chlap, protože ženy měly i tehdy cca o 25% menší platy. Je pravdou, že jsem masochysta, protože kouřím a svou spotřební daní podporuji stát, kerý ze mne udělal vyvrhele společnosti. Z nouze jsem se stal vegetariánem, zajímá mne, zda připravovaná dáň za CO stopu mi bude odpuštěna. Pro méně chápavé, to myslím ironicky.

  OdpovědětSmazat
 21. https://beforeitsnews.com/v3/survival/2019/2738673.html Americká farma je v dluhu 1 300 000 dolarů a nyní je na nás nejhorší zemědělská krize
  Najväčší zločin kapitalizmu – čísla o hospodárskej kríze v USA 1932-1933
  https://www.youtube.com/watch?v=_kir_XHAjzM
  Neb kapitalismus je neustálá krize.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:17 Možná. Ale vždy před rEUSEM a to je podstatné, chytrolíne.

   Smazat
  2. 9;30
   Tak proč z Ruska ty amiokupanti serou v síni????!!!!
   A jestli s tim šrotem z D1 chtějí někoho strašit,tak mají smůlu.....ale spoustu Čechů ta Plechová kavalerie pobavila!!!!!☺

   Smazat
 22. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je skutečně roztomilý názor, zvláště když vypadne z takového velemozka jako vy. Češi z toho určitě nebudou moci ani usnout :-)

   Smazat
 23. Honolulu 16:31 potom, jak se nejste schopen věcně vypořádat s nesmyslnosti svého tvrzení, že důkazem kolaborace Čechů s Velkoněmeckou říší je existence divize SS, vzniklé rekrutací občanů Německé říše německé národnosti z historického území Království českého, že bylo Stalinem vyvražděno až 60 milionů obyvatel SSSR, když to vývoj počtu obyvatel SSSR v daném období zcela jednoznačně vylučuje, máte tu neskonalou drzost naprostého, až nepříčetného hlupáka, tvrdit o komkoli, že náleží do nejhloupější populace? Čeho jste, s tou horou pitomostí, které dokážete napsat, čeho jste proboha produktem vy? Omluvte se!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Příteli 18:37 s hlupáky se nediskutuje. Jde-li o diagnózu, tak se přikyvuje, protože jakýkoliv odpor může vyvolat nepřiměřenou agresí. Je mi pana 16:31 líto, možná měl těžký život a nese si negativní vzpomínky, podle toho jak píše, nejde téma, ale o jeho potřebu se uvolnit. Mějte pro něj pochopení.

   Smazat
 24. Prahu osvobodil Hitler s Hřibem a basta !!! To platí od pátku až nějak padesát let dále, když přijde nějaký jiný cyp jako Hřyb.

  OdpovědětSmazat
 25. Nad poměry si tady žijí např. mazaní úředníci, kteří si vytvořili svoje zdravotní pojišťovny a cucají penízky do svých kapes bez zásluh a přičinění. Prostě se jim tam hrnou ze zákona ve formě povinných odvodů. Bylo by zajímavé zjistit platy těch armád ředitelů, náměstků atd. Pak se nelze divit, že ve zdravotnictví jsou finanční problémy. Každá pojišťovna má paláce a hejna úředníčků, revizorů, technického perzonálu a žijí si jako v ráji. A národ čumí a bojí se, kolik zase zaplatí za léčbu. Na tak malou zemičku je těch zdravot. pojišťoven nezdravě moc. Všechno to jsou přežitky politiků nejen socanů, ale celého "demokratického bloku", tam si ulili své zkrachovalé poskoky, aby nemluvili o tom dosavadním svinstvu, když už museli pro svoji blbost odejít od politických korýtek.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.