Reklama

neděle 29. září 2019

17. listopad? Milion chvilek vytáhne i tohle… Lucie Groene Odkolek vidí, kdo bude terčem tentokrát

Lucie Frederika Groene Odkolek
rozhovor s Lucií Groene Odkolek
29.9.2019  ParlamentníListy
„Pro mnoho lidí je to především smutná připomínka zklamaných nadějí, které do změn po roce 1989 vkládali,“ říká novinářka Lucie Groene Odkolek k tomu, jak dnes veřejnost vnímá svátek 17. listopadu. Pro některé skupiny to podle ní bude další pokus o vyvolání negativních emocí vůči politickým protivníkům. Díky takovým lidem pak mnoho voličů podle Groene Odkolek považuje Zemana za tzv. „menší zlo“. „Asi nejsem sama, kdo nestojí o přihlouplé pseudovýchovné pořady pro dospělé a indoktrinaci probruselskou agendou v dětských pořadech,“ říká novinářka k současné České televizi. Právě boj o její nezávislost bude podle Groene Odkolek jedním z nových témat hnutí Milion chvilek pro demokracii. Důvod je prostý…

Prezident Miloš Zeman nebude ani letos veřejně slavit 17. listopad. Zapálí svíčku doma a bude vzpomínat. V médích připomenul, že věnce a kytice od něj a premiéra skončily loni v koši a také zopakoval, že na Národní třídě nešlo o „krvavou řež“ nebo „nestandardní masakr.“ Je v pořádku, že Zeman veřejně nevystoupí, ani když si připomínáme 30. výročí od Sametu?

Miloš Zeman by za normálních okolností určitě přišel položit květiny, ale logicky nechce, aby vzpomínka na rok 1989 byla opět zneužita k projevům „pohrdání Zemanem“. Místo zpráv o oslavách 30. výročí 17. listopadu by se na první stránky tisku dostali ti, kteří mediálně nejúčinněji urazili prezidenta. Do situace, kdy prezident raději zůstane doma, nás tedy dostali právě ti, co si o sobě z nepochopitelných důvodů myslí, že jsou slušnější než Miloš Zeman, a potom se před novináři předvádějí v trapnostech. Nedat jim příležitost zastínit tento svátek vlastní exhibicí mi připadá rozumné. Všichni víme, že se na Národní třídě nejednalo o masakr. Význam této událost nespočívá v počtu obětí, ke kterým naštěstí nedošlo. Na druhou stranu je dobré se zamyslet a srovnat, kam se Evropa od té doby dostala. Potlačení nepokojů v Katalánsku nebo brutalita francouzské policie proti protestujícím Žlutým vestám je určitě posun k horšímu.

Jak asi veřejnost vnímá svátek 17. listopadu? Prožívají ho intenzivně i voliči Babiše a Zemana, nebo se z něj stal svátek spíš tzv. liberálně demokratických stran? Co se z tohoto svátku postupně stalo?

Pro mnoho lidí je to především smutná připomínka zklamaných nadějí, které do změn po roce 1989 vkládali. Pro tzv. liberály to bude jen další pokus o vyvolání ještě více negativních emocí mezi lidmi proti jejich ideologickým protivníkům. To jsou prakticky všichni, kteří nesouhlasí s další globalizací politické moci.

Liberálové a extrémní levicová hnutí se u nás dlouhodobě snaží navodit atmosféru, která by eventuálně vedla k další „revoluci“. Ty důvody, „proč“ protestují, oni průběžně mění, ale cíl je stále stejný. Nepokoje. Potřebují, aby je lidé zbavili Babiše, Zemana a všech, kteří mají jiný názor než oni. Chtějí vládnout oni a jejich nadřízení z Bruselu, ale ve volbách se jim zvítězit nepodařilo. Nechápou, že odpor k další centralizaci politické moci mimo Českou republiku je právě to, co mnoho lidí motivovalo ke zvolení Miloše Zemana prezidentem. Pro jeho okázalé ignorování Bruselu mu odpustí i jeho negativní stránky a zbytečné provokace novinářů. Považují to za menší zlo.

Podle mě bychom se po 30 letech měli posunout dál a začít diskutovat o tom, co po 17. listopadu následovalo. Například fatální likvidace mnoha strategicky důležitých firem s ohromným majetkem, o který byl náš stát připraven. Privatizace vody. Likvidace zemědělství a zemědělské půdy ve prospěch zahraničních montoven a s tím související nekontrolovaný dovoz zahraničních pracovních sil. Naše soběstačnost je narušená. Nedávno mě překvapilo, že např. státní podnik Pražské pekárny a mlýny měl ještě v 90. letech majetek přes půl miliardy korun. Dnes už jen nedůstojně čeká na svojí konečnou likvidaci.

Milion chvilek slibuje obří demonstrace, ale trestní stíhání Andreje Babiše nyní nejspíše padlo. Bude to tedy méně masivní, nebo už jsou lidé na Zemana a Babiše tak naštvaní, že přijdou tak jako tak? Hrozí podle vás třeba, že se objeví i zcela nový skandál?

Demonstrace a vyvolávání nepokojů jsou hlavní činností tohoto projektu, takže demonstrovat se samozřejmě bude. Téma a hesla nejsou důležitá, cíle známe. Nebude to určitě nic, za co bychom demonstrovat měli: zachování svobody projevu, bezpečnost našich občanů v souvislosti s podporou ilegální migrace vládami našich bezprostředních sousedů nebo zveřejnění toho, jak skutečně zachází s penězi daňových poplatníků veřejnoprávní média.

Předpokládám, že se do té jejich agendy naopak vmísí téma „boj o nezávislost těchto tzv. veřejnoprávních médií“, protože hrozí, že nedojde ke schválení zprávy o hospodaření. Strach z předkládání účtů podle mě motivuje vedení veřejnoprávních médií, aby akce proti politikům podporovalo. Mohlo by se stát, že tenhle kolos přijde o svoje zajištěné královské příjmy z vynucených poplatků, nebo že by se dokonce někdo mohl pokusit požadovat personální a obsahové změny k lepšímu. Proto už si připravují různé aktivity, za jejich „záchranu“. Jakoukoliv kritiku budou prezentovat jako pokus politiků ohrozit jejich „nezávislost“.

České televizi by slušela větší pokora k těm, kteří si jí musí platit. Asi nejsem sama, kdo nestojí o přihlouplé pseudovýchovné pořady pro dospělé a indoktrinaci probruselskou agendou v dětských pořadech. O způsobu, jakým prezentují jednotlivé politické kauzy, volby a události v naší společnosti, by se dalo dlouze diskutovat. Jestli je Česká televize na něčem opravdu nezávislá, tak je to realita mimo Kavčí hory. Chápu, že nechtějí nikomu předkládat účty, ale většina lidí je prostě nechce platit, a za to si můžou sami.

Poslankyně Miroslava Němcová v reakci na slova hlavy státu o abolici vyzvala k tomu, aby byl Zeman sesazen. Miloš Zeman podle ní sráží právní stát na kolena a měl by být zbaven prezidentského úřadu. Jaký je váš názor?

Až nás konec volebního období zbaví paní Němcové, vůbec nic ....  celý rozhovor najdete zde

38 komentářů :

 1. Čt už není tv občanů této země.
  Dehonestuje prezidenta a premiéra.
  Je proimigrační. Z dialogu udělali monolog. Debatní programy o ničem, proč rozdelujete společnost?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČT se bojí lidí a jejich myšlení. Proto mimo pořad Jílkové žádné diskuzní pořady v přímém přenosu.

   Oni se nás bojí a vědí proč!!!

   Smazat
 2. Milion úchylek pro demagogii
  (Text písně)

  My jsme ti, my jsme ti davu demokrati.
  My jsme ti, lide, čuč, ti co mají rozum fuč.
  My jsme ti, lide ti, užiteční idioti.
  My jsme ti, lide, čuč, co dělají demo puč.

  Každý správný demokrat, za svou pravdu jde se rvát.
  Babiš musí z kola ven, my ho z vlády vyženem.
  Musí s ním i Marie, ta justiční fúrie.
  Usneslo se na Letné stádo skotu - béé, béé, béé.

  Prapor náš zavlaje, zabečíme do kraje.
  Smeteme Andreje, estébáka, zloděje.
  Vzhůru ovce na Letnou, bačové nás zase zvou.
  Pod blbosti zástavou stádo svoje povedou.

  Je to kouzlo, magie, tahle demagogie,
  oblbnout se necháme, proti sobě spěcháme.
  Zas jiných se zastanem, proti sobě povstanem,
  tak alou, do šiku dělat demo rotyku.

  Demokracie zírá, jak ji masa požírá.
  Demokracie je paf, jak ji likviduje dav.
  Lide, ty na to čuč, se svobodou se rozluč.
  Lide, ty na to čuč, bude pryč – no prostě fuč.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marně vzpomínám,kdy jsem četl něco tak trapného. Nehledě na obsah, rýmy jako čuč - fuč bych se styděl použít i na besídce v mateřském škole. Ještě že je příspěvek anonymní, neboť autor se navždy ztrapnil.

   Smazat
 3. 17. november,podvod na obcanoch.
  Prechod od, vraj, totality, k demokratickej totalite.
  Nikomu vtedy nedoslo, ze Havel a Knazko bojuju nie za ludi, ale za svoje majetky, ktore vtedy vlastnil stat.
  Ak by boli komunisti vtedy odolali tlaku zo Zapadu, ktovie, ako by bol Zapad dopadol.
  Podla mojho nazoru bol v tom case kapitalizmus, ekonomika v zapadnych statoch pred krachom.
  Ich ekonomiku zachranilo iba to, ze rozbili komunizmus, a ziskali nove trhy pre svoje vyrobky. Nebyt toho, tak su v haji.
  Chybou munuleho rezimu bolo, ze neotvorili hranice.
  Chces ? Chod.Zaplat za to, co do teba stat investoval, a mozes ist.
  Verim tomu, ze ak by boli ludia v socialistickom bloku lepsie informovany, do toho kapitalizmu by sa neboli hrnuli.
  Rychlokvaseny demokrati nam vtedy tvrdili, ze komunisti zili na dlh, ze tak to dalej nejde. Neviem ako to bolo, ale pravda je taka, ze po pade komunizmu nam niektore krajiny peniaze dlhovali.
  Demokrati na komunistou nadavali, pritom dnes kazdy jeden stat zije na dlh. Ak sa nemylim tak iba Cina a Rusko maju vyrovnany statny rozpocet.
  Nas byvaly premier sa casto chvalil tym, ze za aky nizky urok si stat poziciava peniaze.
  Ci ze v tom ich slavnom kapitalizme sme dopadli tak, ze stat si pozicia peniaze, aby mohol splatit pozicku, ktoru zobral v minulosti.Cesta do pekla. Aky podnikatel by tak mohol fungovat ?
  Statne podniky, ktore vybudovali zly komunisti, sa popredali, majitelia sa vyvazaju na jachtach, sukromnych lietadlach, statu tieto prijmy chybaju, tak zvysuje dane, len aby naplnil prijmi do statnej kasy.
  Ale musi nas hriat pocit, ze zijeme v demokracii.
  Ak by boli ludia v 89 vedeli, co ich caka, tak Havel je zaveseny za vajcia v Prahe, Knazko v Bratislave.
  Este jedna poznamka.
  Ked sme vstupovali do slavnej EU, museli sme prisposobit svoje normi, legislativu k statom, ktore uz tam boli.
  Ake ale bolo prekvapenie, ked sme potrebovali prisposobit svoje normi k EU ohladom spracovania masa, bitunku,porazke zvierat.
  Zistilo sa vtedy, ze komunisticke normi sme mali prisnejsie, ako boli demokraticke.
  Tak sme ich prisposobili.
  Ved je to demokraticke. Ze tym nechranime svojich obcanou, to uz je jedno. Hlavny je zisk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plne súhlasím s napísaným. keby nekrachol socializmus do roku 1995 by krachol západ, preto Gorbačov. Čo sa týka noriem na západe boli menej prísne nie len v potravinárskom priemysle, ale aj strojarine.

   Smazat
  2. 8:41 Já s vámi teda souhlasit nemůžu. Bohužel si mnoho věcí upravujete k obrazu svému. Což mi nepřijde fér.

   Smazat
 4. Nejvíce mě zaráží fakt, že stát dává peníze na neziskovky, a ty za odměnu proti vládě jdou. Není to divné? Proč se to dělá?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A přitom finance drží Babišova partaj.

   Smazat
  2. Protože nejsme suverénní zemí. V Rusku ani v USA s tím problém nemají

   Smazat
  3. Možná je to prostě tím, že máme ve vedení státu neschopné lidi.

   Smazat
  4. 9:11...Já bych to viděla na tichou spolupráci,něco jako oposmlouvu.
   Část národa se vymezuje proti havlérce,část proti kobliháři,vůbec jim nedochází,že záměr obou uskupení je stejný!!!
   Proč si to myslím?
   Protože vidím,CO posílá Babiš do EP.
   Hovoří jinak doma a jinak v Bruseli,Mára je ŠPICA...plačící smajlík
   Helanov

   Smazat
  5. 9:11, 9:19, 10:53, 14:16 mám dojem, že vy všichni netušíte, že předseda vlády se pohybuje v prostoru, kdy vláda "rozhoduje ve sboru", je koaliční a v nějaké míře závisí na KSČM. Že ta vláda a její ministerstva smí činit pouze v rozsahu, co platný zákon dovoluje, že se zodpovídá parlamentu, že novely a nové zákony procházejí nejednoduchým procesem připomínek a schvalování, změn a doplňků nebo úplného propadnutí při průchodu parlamentem. Zřejmě nemáte potuchy o pravidlech platných pro řízení státu, natož abyste cokoli jen tušili o vlivu a účincích vnitřního a zejména zahraničního "pozadí". Vaše neznalá prostota je zarážející.

   Smazat
 5. Sametová revoluce?

  Blíží se třicáté výročí sametové revoluce. Je to dostatečný časový interval k hodnocení.
  Velmi krátce se o to pokusím.
  Pojem sametová v názvu značí pokojná. Ano, nebyla krvavá. Pojem revoluce v názvu značí náhlý přechod ze stávající kvality v novou. Novou kvalitu však tento náhlý přechod nepřinesl ani náhodou. Přinesl kvalitu bývalou. Pro takový přechod máme výstižný název – kontrarevoluce.

  Závěr:
  Ti, kteří budou slavit toto výročí, budou tedy slavit výročí kontrarevoluce – návratu ke kapitalismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na rozdíl od vás mi návrat k tržnímu hospodářství (po vašem "kapitalismu") nevadí,nemyslím si,že by režim v KLDR byl bůhvíjak dobrý.
   Kdyby ten socík nestál za prdlajs,tak by asi nekrachnul,ne?
   Slavit ale rozhodně taky nebudu.
   U lizu vystřídala parta kluků co spolu choděj jinou partu kluků co spolu chodili.
   Nic víc!
   S demoškou to nemá nic společného.
   Akorát se Kreml přestěhoval do Brusele jako Hliník do Humpolce a je to...
   Připouštím,že hodně občanů bude čím dál tím víc vzpomínat na bolšána se slzou v oku.
   Sice to stálo za trus, ALE ASPOŇ NÁM SEM NECPALI INVAZISTY.
   Pro toho kdo má potomky je tahleta snaha liberofašounů nepřekousnutelná.
   Před hadrákem jsem se nebála,doufala v lepší příští a byla v klidu.
   Dneska mám STRACH.
   Helanov

   Smazat
  2. Jako důchodce, kterému přidají obolus, mám radost a ďěkuji, že " nemusíme stávkovat ". Na druhé straně se určitě dovíme, že projídáme budoucnost nejen dětí, ale i vnuků. Co naplat, miliardičky končí u solárbaronů, neziskovek a na fingovaných daňových odpočtech. Centrum Prahy už dnes ovládají gangy Albánců a nabízejí fet,zatím tu ještě nemáme "nogo" zóny, ale Amsterodamské suvenýry tu máme. Nezáviďte starším lidem v Praze, není tu blaze. Odstěhovat se nemůžu, musel bych si vzít sebou jednu kliniku.

   Smazat
  3. 14:34
   kdepak jste z mého příspěvku vyčetla, že mi vadí návrat k tržnímu hospodářství? Proč, lacině, podsouváte režim v KLDR?
   Aby bylo jasno, vážená paní, mně nevadí kapitalisté, mně vadí, že vládnou.

   Smazat
 6. Ta paní napsala můj názor budu volit každého který půjde proti centralizaci a islamizaci z eu. Já nemám co slavit necinkal jsem.

  OdpovědětSmazat
 7. Pane Dvořák je potřeba párkrát uvést památný Havlův projev. Já jsem pologramotný pradědek a tak přes to že ho mám a šířím v letákové podobě a stránky bych jej musel přepisovat. Děkuji že jste se mě zastal proti Ďulo Trulo. Když má příspěvek k věci tak ho rád čtu ale to jeho moralizování těch co jej nepřerostly nesnáším. Vzdělaný neznamená moudrý. Děda mi říkával: I od hlupáka se můžeš dozvědět co nevnímáš.

  OdpovědětSmazat
 8. Zemana VŮBEC nemusím,ale v tomhletom ohledu má recht.
  Vzít účast na "slavení"(rozuměj dehonestaci tzv.vidláků havlérkou) by nebyl dobrý nápad.
  Tak si to tam oslavte,kavárníci!
  Hlavně ať vám od radosti neprdne žilka.
  Pěkně jste s námi vydrbali,bolšáni měli mnoho chyb,ale třeba nepotismus skoro neznali.
  Dneska už sosá ze státního struku druhá generace chartistů potažmo havlérky a někde nedočkavě přešlapuje i třetí.Kroupové,Romancovové,Taberyové...hernajs,samí kluci a holky od česneku...asi náhoda.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Novodobé šlechtické rody a jejich lokajstvo (Slonková + m3....).

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tvoje TV jsou úplně zdarma. To jo, jenže ty vaše TV sračky a soap opery každých pár minut prokládají reklamou na prášky proti bolení hlavy, průjmu, hemeroidům a nadýmání. Neříkej že ne. Snad si nemyslíš, že by za to někdo chtěl platit, smartass? Za ty sračky (většinou americké produkce) na privátních TV tady se taky neplatí.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Honolulu 15:31, jako obvykle se valně neorientujete. Všechna radio a televizní vysílání v USA jsou komerční. Existují proto, aby přinášeli zisk prostřednictvím vysílaných reklam a to tím větší, čím větší mají naměřenu sledovanost. Ta závisí nejen na zajímavosti pořadů, ale i na tom, komu a čemu zejména v politice fandí i na tom, jak se jim daří, za každou cenu, se senzacemi. Takže vám krmí ucho i oko tak, aby na vás vydělali, ne proto, abyste skutečně něco potřebného dobře a včas věděl, nebo viděl či slyšel všechno to, co je kde skutečně kulturního. Za "computery" platíte nejspíš jen proto, že vám někdo, samozřejmě nikoli zdarma, prostřednictvím své techniky, umožňuje připojení k internetu. Jinak nevím, proč by "computer", sám o sobě, měl být zpoplatněný. Leda by byl na leasing nebo pronajatý. I když v USA jeden nikdy neví, že?

   Smazat
 10. Kurňa,soudní zase otevřelo lednici... To je zase smrad z amianálu,fuj tajksl!!!!

  OdpovědětSmazat
 11. 15:31
  Konečně chápu, nevěděl jsem proč naši bohatí důchodci v mezidobí dvou All Inclusiv v Egyptě přehrabávají popelnice. Díky Lulu.

  OdpovědětSmazat
 12. Milionový chlívek pochytat, zavřít a zaměstnat, aby uhradili náklady na jejich kratochvíle. Nebo to bude cálovat poplatník?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaké náklady máte konkrétně na mysli?

   Smazat
  2. 16:46 no úklid vajglů a vyvětrání náměstí od tvých a jejich prdů.

   Smazat
 13. Clanek jako z Rudeho Prava. Demonstrace k demokracii patri

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Grimi, používáte mozek? Co to má být za povzdechnutí? Nerozumíte psanému text? Nejde o formu, ale o obsah. Nejde o demonstrace, ale o to, co se na nich odehrává v hlásá! Chápete?!

   Smazat
 14. Skutečností je, že z listopadu 1989 neni co slavit. Zmanipulovaní občané udělali vrežii zmanipulovaného STB pod vedením Lorenze prozahraniční zmanipulovaný puč. Je dnes naprosto jisté, že kdyby občané věděli co bude následovat a jak to po 30 letech v tomto státě dopadne, tak na Václaváku a na Letné stál Havel se svým hloučkem dobře placených disidentů sám nebo by jej hodně lidí naopak po Letné honilo s klackama a STB měla hodně práce jej zachránit před kandelábrem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Raděj bys dneska žil v ostnáčem zadrátované zemi vedenou komunistickou stranou?
   Já teda děkuju, nechci.

   Smazat
 15. 12:44
  Proč si zjednodušujete obzor svého mozku jen na dvě varianty, buď bordel kapitalistický nebo bordel komunistický. Kdyby nezrušíli matiku, tak objevíte tajemství, že společný jmenovatel je bordel. Pak by šlo si popovídat o tom co je dobré pro náš stát a občany.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.