Reklama

úterý 3. září 2019

80: Víc než jen výročí poslední světové války. Dnes pokračuje bojem v ulicích Prahy. Puberťáci a ignoranti. Sedm statečných v Dejvicích. Polsko a Slovensko v čele další krize? Poučení? Bojme se svých spojenců

Originální grafika Protiproud
Petr Hájek
3. 9. 2019   ProtiProud
PETR HÁJEK by raději psal o začátku nového školního roku, ale ví, že je to zbytečné, protože současné školství ani nenaučí mladé generace kdy, jak a proč začala (a jak skončila) poslední „německá“ válka
Přesně před osmdesáti roky začala „oficiálně“ druhá světová válka: Německé a slovenské armády koordinovaně napadly Polsko. Záminkou pro Hitlera bylo fingované přepadení německé vysílačky v Gliwicích 31. srpna 1939. Slovensko, po odtržení od Československa Hitlerův spojenec, ani žádnou svou vlastní „operaci pod falešnou vlajkou“ nepotřebovalo. Prostě bez vyhlášení války zaútočilo na svého severního souseda – právě tak, jako jejich německý spojenec.

Ironií dějin je, že Slovensko tak získalo území Oravy a Spiše, které po Mnichovu Poláci ukradli Československu v listopadu 1938, když spolu s Hitlerem „stříhali dohola malého chlapečka“, řečeno s Josefem Kainarem. Za stejně hořkou dějinnou ironii lze pokládat to, co se děje v těchto dnech v Praze 6, kde pokračuje „válka“ o pomník maršála Koněva, osvoboditele našich národů ze zotročení v německém protektorátu Böhmen und Mähren. Právě ve dnech 80. výročí vše dostává mimořádně poučný kontext. Včetně „klanění se“ slovenské prezidentky Čaputové před pár dny v Berlíně. Což už nevíme, jak to bylo?


Pubertální ignoranti

Protože druhá světová válka ve skutečnosti začala Hitlerovým obsazením Čech a Moravy o půl roku dříve. Jen se o tom tak dnes příliš nemluví. Zrada západních velmocí, které nás v Mnichově nechaly na holičkách a prodali naši existenci (tehdejšímu) německému kancléři, stejně jako totální selhání „masarykovských“ politických elit, které se bez jediného výstřelu diktátu podřídily, se do současného „výkladu dějin“ příliš nehodí. Západ je přece náš hlavní spojenec a záruka bezpečnosti – jako tenkrát.

Proto provokace a obscénní historické mystifikace pubertálního vedení Prahy 6 i pražského magistrátu vůči Ruské federaci – nástupnické zemi Sovětského svazu – jsou pro dnešní „odvážné rusobijce“ příležitostí k „zábavným strkanicím“ o maršálovu sochu. Když tuto taškařici puberťáci „na šestce“ připravovali, dost možná ani netušili, že se nějaké takové výročí vůbec blíží. Chtěli jen využít jiného výročí – toho srpnového – které se do jejich obrazu světa hodí nepoměrně lépe, ač skýtá rovněž „poučení“, kterému nemohou rozumět.

Nikoli náhodou vyšel současně jeden průzkum, který říká, že většina mladých vůbec netuší, že 1. září 1939 je začátkem druhé světové války. To naopak samozřejmě ví většina příslušníků starších generací. Chodili totiž do „komunistických“ škol, kde se sice s dějinami také zacházelo často „svérázně“, ale základní data nám přece jen byla jasná. Dejvický starosta Kolář (TOP 09) začal chodit do školy až po převratu v devětaosmdesátém, primátor Prahy Hřib (Piráti) stihl do té doby tak druhou třídu. Jejich ignorance má tedy dobré základy našeho současného školství, kde se mystifikacemi a přebarvováním historie zabývají profesionální desinformační organizace jako Člověk v tísni a spol.

Tenhle „kinderkabinet“ nyní vládne Praze obecně a některým jejím částem speciálně. Jeden sundá pamětní desku na sovětské osvoboditele ze Staroměstské radnice, protože prý není historicky přesná. Druhý (podle některých spekulací) zorganizuje potřísnění sochy maršála Koněva, aby měl příležitost provokovat ruskou ambasádu, která sídlí na jeho městské části. A nakonec ji „zakryje“ lešením a plachtou, protože si myslí, že právě tak se má zacházet s historickou pamětí národa.Sedm statečných

Zjevně nepředpokládali, že ještě žijí lidé, kteří si nemíní nechat vytloukat paměť z hlavy jen pro to, že pár puberťáků, jimž se ani v rodině nedostalo patřičné výchovy, si mohou v nové totalitě dělat, co se jim zlíbí. Někteří stateční nejprve pošpiněný památník očistili, další pak opakovaně strhli plachtu z lešení, které mělo maršála-osvoboditele před zraky Pražanů skrýt. Zatímco vandaly, kteří „majetek“ poničili, policie dodnes nevypátrala, ty, kteří se pokusili o nápravu odvádí na služebny a vyslýchá. Stát se to opačně někde v Rusku, vysílá o tom ČT už své pravidelné dezinformační „speciály“.

Starosta Kolář mezitím dostal policejní ochranu, protože prý je mu na sociálních sítích „vyhrožováno“. Určitě se rovněž nezjistí, kdo mu tak vyhrožoval, jako se nezjistí, kdo sochu postříkal barvou a začal celý ten ostudný kolotoč právě ve dnech, kdy si rozumnější a vzdělanější část veřejnosti připomíná osmdesát let od začátku „druhé německé války“. Kdy vzpomíná na milióny sovětských vojáků, kteří spolu s dalšími armádami protihitlerovské koalice položili životy, abychom se my dnes mohli dívat na „nesnesitelnou lehkost tuposti“, s níž se jejich památka pošlapává. Těch „sedm statečných“, kteří se pustili do boje s Koláři a Hřiby, by nemělo zůstat osamělých.


Bylo toho málo?

Není výročí jako výročí. To srpnové, které hlupák a nevychovanec Kolář chtěl zneužít proti Rusku – které ovšem invazi neprovedlo, v jejím čele stál Sovětský svaz – potřísněním maršálovy sochy, se krásou nezamýšleného obrací proti svému původci: s novou naléhavostí nám umožňuje uvědomit si, že někdejší Brežněvova doktrína o „omezené suverenitě“ satelitních států sovětského impéria, je tu opět. Jmenuje se „suverenita sdílená“ – a je základem naší nesvobody ve Čtvrté říši zvané Evropská unie, které opět velí Německo.

A 80. výročí zahájení útoku na Polsko si přijel do Varšavy „připomenout“ prezident Donald Trump, jehož administrativa připravuje přesun okupačních amerických armád „dočasně umístěných na německém území“ – právě do Polska, blíže ruským hranicím. Pokud si k tomu nezapomeneme uvědomit, že současně vypověděl smlouvu o omezení raket krátkého a středního doletu schopných nést jaderné bomby, mělo by nám přinejmenším lehce zatrnout. Být – nejen skrze naší referendem neschválené účasti v NATO – v rukou takto nezodpovědného „spojence“ je minimálně příležitostí k rozjímání nad nepoučitelností, s níž svou bezpečnost orientujeme pouze jedním směrem.


Spojenci?

Byl to bývalý ministr zahraničí Henry Kissinger, kdo řekl, že být nepřítelem Spojených států může být nebezpečné, ale přímo fatální je být jejich spojencem. Ilustroval tím známý fakt, že zámořská velmoc sleduje výhradně své vlastní cíle a spojence kdykoli hodí přes palubu. Vidíme to ostatně dnes v Afghánistánu, odkud Američané odcházejí, zatímco my se tváříme hrdinně, že jako zůstaneme. Nebo Kurdové, kteří vybojovali hlavní část „americké“ války s Islámským státem jsou hozeni přes palubu kvůli vztahům s Tureckem. O bývalých spojencích jako Saddám Husajn, plukovník Kaddáfí či bývalý agent CIA Usáma bin Ládin ani nemluvě.

Nad jejich osudem mohou žasnout lidé ze států západní Evropy, jejichž politické elity před osmdesáti lety umožnily Hitlerovi začít druhou světovou válku. Zkušenosti, které máme z té doby my, jsou však nezapomenutelné: někdo nás zradil, někdo nás okupoval, někdo nás osvobodil.

Žádní Hřibové ani Kolářové s tímhle dějinným poučením nic neudělají. I když by si to tolik přáli.

Neudělají, pokud jim to nedovolíme.31 komentářů :

 1. "Kinderkabinet" v Praze hovoří za vše :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Trump pod trapnou záminkou (Dorian) nakonec do Varšavy neodletěl, aby si nemusel podávat ruce s těmi prodejnými a proradnými politiky Polska a Ukrajiny, kteří tolik investovali do zvolení Hitlary-Killary a kteří ve skutečnosti stojí za tzv. "ruskou stopou". Prokázalo se totiž, že ta ruská stopa byla totiž čistě ukrajinská (i na Ukrajině se totiž mluví většinou jenom rusky)!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump pod záminkou hurikánu do Polska neodletěl, poslal tam Pence.
   Odletěl hrát golf...
   Ovšem neopomněl pogratulovat Polsku ke zničení Hitlerem!
   Trump je nevzdělaný buran

   Smazat
 3. Praha sa teda samooslobodila.
  Skvelé!
  Kedy?
  Praha sa samooslobodila 9.mája 1945.
  Neoslobolil ju teda Konev, on už do Prahy, ktorá sa oslobodila sama, iba nakráčal na hotové.
  Kontrolní otázečka, soudruzi:
  Kedy sa zastrelil Hitler?
  30. apríla 1945, teda 9 dní pred hrdinským samooslobodením Prahy.
  A kedy padol Berlín?
  2. mája 1945, teda 7 dní predtým, ako sa Praha sama oslobodila.
  A kedy Nemecko podpísalo bezpodmienečnú kapituláciu?
  8. - 9. mája 1945, v noci pred tým, ako sa Praha sama oslobodila.
  Čiže od 2. mája 1945 už Berlínu velil Žukov.
  Ale nemecká armáda čakala v Prahe už bez mŕtveho vodcu, bez Berlína za chrbtom, bez velenia (dokonca už s jednou kapituláciou do rúk američanov a britov, ktorú Stalin neuznal a nakázal ju na 8. mája zložiť do rúk takej víťaznej zostave, ktorá obsahovala aj ZSSR).
  A statoční Pražania proti takto motivovanej armáde povstali.
  Česi, ja sám som bol proti rozdeleniu ČSR, ale keď vidím, akí ste blbí a (nám vládnu magori), akí supermagori sedia v parlamente a vláde ČR a vládnu jej, som šťastný, že sme sa rozdelili.
  Poliaci, ďalší chytrí, nadávajú Rusom, že Waršavskému povstaniu nepomohli a Česi im nadávajú, že sa tvária, že ich oslobodili, pričom sa oslobodili sami.
  S Berlínom, ktorému už velil Žukov a s mŕtvym Hitlerom...
  No bratia, keby blbosť nadnášala, tak Praha by plávala v oblakoch.
  Takému národu je radosť vládnuť!
  Domino.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. podle pražského kinderkabinetu je to přece jasné, Praha osvobodila sama sebe, trošku pomohla jenom ustupující vojska SS a Whrmachtu a v neposlední řadě soudruzi Vlasovci, kteří přišli o páníčka a neměli se kam vrtnout :-)

   Smazat
  2. Unknown3. září 2019 13:02 - Prahu dnes ovládají kariérní naplaveniny ideologicky zdegenerovaných posthavlovců z celé republiky - vč. všech médií. Nesuďte tedy i ty, co dnes kladou k pomníku osvobození Rudou armádou věnce. :-)

   Smazat
  3. Hele, 13.02, neser se do českého národa, nejsme jen Pražáci, mezi nimiž se vyskytuje mimořádně velké procento debilů a kariéristických naplavenin. Jsi Slovák, tak si zametej před svým prahem. Ostatně polož si otázku, proč se tolik Slováků hrne k nám. A MNOHDY BYCHOM JE MOC RÁDI POSLALI ZPĚT...

   Smazat
  4. Kdyby nadnášely nespolehlivost a přeběhlictví, byli byste vy, Slováci, někde mezi Zemí Marsem...

   Smazat
  5. K tomu, že ste blbí:
   Riešime jedinú tému: SAMOOSLOBODENIE PRAHY, čo je neuveriteľná blbosť, ktorá sa nikdy nestala.
   A vy, bratia, sa nedokážete držať ani tej jedinej témy, od diskusie odbehnete vynadať mne.
   Ak bude téma: Kto začal 2. svetovú vojnu, tak vám odpoviem:
   1. 09. 1939 (oficiálny začiatok 2. sv. vojny v Európe), do Poľska vpadla nemecká armáda , spolu s armádou Slovenskej republiky, v počte 54 tis. mužov.
   Áno SR bola samostatným štátom od 14. marca 1939 a bola Hitlerov spojenec (Česko prestalo existovať od 15.03. 1939 a stalo sa NEMECKÝM Krajom pod názvom Bohmen und Mahren).
   Slovenská republika bola teda v 2. sv. vojne AGRESOR.
   Spolu s Hitlerom a jeho armádou EU, sme v r. 1941 napadli aj ZSSR.

   Smazat
 4. K polským "oslavám" začátku IIWW slovenský politik Luboš Blaha (článek na "sputniku"): „Byli tam Němci – správně. To oni začali válku. To oni jsou hlavní viníci. Doufám, že slavnostní program sponzoroval ThyssenKrupp – ti totiž sponzorovali i Hitlera. Byli tam Američané – správně. To jejich korporace dělaly s hitlerovským Německem lukrativní byznys. To oni nechali dva roky Němce plundrovat Evropu. Byli tam Britové – správně. Koho Winston Churchill obdivoval více než Benita Mussoliniho? Kdo vymyslel první koncentrační tábory? Byli tam Francouzi – správně. Kdo pomohl Hitlerovi více než naši velcí západní spojenci, když v Mnichově 38 předali Hitlerovi Československo?“ napsal. „A nebyli tam Rusové – správně. Oni nemají s prvním zářím 1939 nic společného. Nezapříčinili válku. Ale vyhráli ji. Tomu se říká kouzlo nechtěného. Poláci tak velmi chtěli provokovat Rusy, až si nakonec zorganizovali schůzi pachatelů a obětí… tam Rusové fakt neměli co dělat. Oni nebyli pachatelé. Ani oběti. Oni byli vítězové,“ uvedl.

  OdpovědětSmazat
 5. "Kinderkabinet" se povedl, beru. Doufám, že se ujme. Jedná maličkost v hodnocení akce Koněva mi chybí. To jak jednoho účastníka legitymovali a pak ! sedm ! uniformovaných poicistů jej v kordonu dovedli je svému autu asi za účelem dalšího výslechu. Proč, když ten člověk nic neudělal. Připomínka ke článku, Trump osobně na akci v Polsku nebyl, prý to zavinil hurikán.

  OdpovědětSmazat
 6. No jo pravdoláskařký fašisté si vychovali nové následovníky a proto to tak vypadá. Největší zátěž v Sýrii nesla Syrská armáda a ne Kurdové. Až nakonec Rusko muselo zlomit západním islamistům a jejich poskokům vaz.

  OdpovědětSmazat
 7. Docela mě včera překvapily novinky.cz, když celý průběh demonstrace odvysílaly namísto vp čt. Bez sestřihů s idiotskými topáckými komentáři a následnými vyjádřeními politologů pražské ideologicky jednopohledově zaměřené toppartaje.
  S ohledem na to, že jejich hlavní prací je každodenní několikafrontální útok na českého premiéra a prezidenta to považuji od seznamzpráv za docela heroický výkon(Ráno samozřejmě opět naplno Babiš).
  To na čt včera dokonce zapoměli i na to, že dnes Babiš míří do Turecka a bude tam domlouvat kšefty s Erdoganem. Mají toho prostě moc.

  OdpovědětSmazat
 8. Kinderkabinet je vypovídající, nicméně cizí slovo. Mně by se více líbilo něco jako PP = pražské prašivky, i když prašivka bude asi vhodnější přezdívka pro Piráty :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prašivka je baba, která má prachy.

   Smazat
 9. Ještě poměrně nedávno jsem byl přesvědčen, že co se debility týče, tak bezkonkurenčně vítězí Pavel Novotný v Řeporyjích. Po posledních událostech na Praze 6 je to nerozhodně. Začínám mít vážné podezření zdali starý pan Kolář neměl nějaký intimnější vztah s maminkou Pavla Novotného ? Mnohé tomu nasvědčuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To spíš ten blb Novotný, co se směje vlastním "vtipům", měl styk s paní Kolářovou. Matka je jistá! Ale starej Kolář na to musel aspoň koukat, protože kluk pochytil i mnohé po něm.

   Smazat
  2. Debilní je už pomalu celé Česko včetně té mlčící tupé většiny , která svým mlčením souhlasí s tím co se tu děje . Tento pohadrákový cirkus završí zdrogovaná generace Pirátů , kteří už vyhlašují výběrové řízení na svoje ministry v budoucí vládě . Není už pomoci České kotlině .

   Smazat
 10. není potřeb to nějak rozvíjet,protože jsme banda debilů řízená ještě větší bandou debilů z USA.Jako vždy,přijde Hitler hajlujem,přide komouš ,nosímě rudou hvězdu,přijde amík začnem vyrvávat WAu!Wau!Yes!yes!,přijde Čiňan,budeme mávat průkazem Mauce-Tungy.Kdyby přišel janda a chtěl ho do zadku tak ho tam prsknem.HAU!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mluv za sebe, 15.31...

   Smazat
  2. Jenomže on - 15.31 - má pravdu. Nemusí "mluvit za sebe" Opakuju - má pravdu. Obrovsky legrační byly "životopisy" komunistických papalášů, jenom v našem podniku, tedy celkem bezvýznamní vedoucí útvarů nebo náměstci čehokoliv, ale byly to lépe placené fleky, a všechny byly tehdy obsazovány výhradně komouši, proto se taky do KSČ vstupovalo, ne pro přesvědčení, to je k smíchu. Dělali jsme si z toho s naším podnikovým právníkem prču - životopisy začínaly například že "nikdy jsem neměl žádný "majetek" nebo " od malička jsem toužil být pionýrem" a tak podobné sračky. A právník říkal, že kdyby ideologickou moc diktovali např. Číňani, životopisy by začínaly "od malička jsem rád jedl rýži" - ano, anonyme 16.58 - ten hoch 15.31 má pravdu a nic než pravdu. To jsou prostě Češi. Němci nám nadávali "bohmishe hundes" ( čeští psi) ano, to jsme.

   Smazat
  3. Ale na pohádky na dobrou noc už je dost pozdě 22.25. Na víc šíříš předsudečnou nenávist vůči příslušníkům českého národa. A vlastně, co ty jsi vlastně zač, česky píšeš, ale v hlavě to máš celé popletené...

   Smazat
 11. Polákům byl věnován i tento předchozí článek na NR: "Po 80 letech si Evropa uvědomuje úlohu Polska jako celoevropského provokatéra". Není co dodat :-)

  OdpovědětSmazat
 12. Tie banálne české kecy o Slovákoch... S akými zbraňami pochodoval Hitler na Varšavu? Väčšinu zbraní vyrobili "zlaté české ručičky"... Disciplinovane a dôsledne... A s akými zbraňami na ZSSR? No predsa - vyrobili ich zväčša "zlaté české ručičky". Disciplinovane a bez odporu... Hm... Koľko matiek prišlo o synov, koľko o domovy, koľko o život, lebo "české ručičky" boli sporiadané, verné a dôsledné... Nebúrili sa, vložili svoj osud "do rúk vodcovi Veľkonemeckej ríše". A teraz si ktosi otiera hubu o Slovákov - ktorí si len vzali to, čo im spojenci Hitlera (Poliaci) pred pol rokom vzali... Aspoň dokázali bojovať, na rozdiel od Čechov...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když jsme mobilizovali, tak nás všichni kolem zradili vč. vás Slováků. Češi byli vyhnáni a dokonce nesměli jet ani vlakem a museli jít od vás pěšky. Francie s Británií nám nejen nepomohly, ale darovali do chřtánu Hitlerovi se vším všudy. Při útoku na Polsko tvořila naše výzbroj a výstroj Hitlerovi celou jednu třetinu. Kdyby jsme se bránili, tak by Hitler požádal ty britsko-francouzký šmejdy tehdy o pomoc a dostal by ji - nemluvě ještě o třech milionech sudetských Němců uvnitř republiky.

   Smazat
  2. Ano, to je pravda.Slováci byli vždycky mazaní šmejdi. Taky za okupace tady v ČR bylo hovno k žrádlu, proto - kdo si to mohl dovolit - jezdil nakupovat do Bratislavy. Například moje prateta - průvodčí rychlíků - vyprávěla, že v Bratislavě bylo všechno, a vozila domů na vánoce máslo, brambory, ovoce, ořechy, - zkrátka všechno - zatímco Češi jedli pomalu trávu. A celé to SNP? Bylo vyvoláno uměle, zorganizováno v Anglii, de facto když už Hitler válku prohrával, aby se Slovensko očistilo od své kolaborace s Němci. Někde v Nitře byl shozen výsadek a tak začalo Slovenské národní povstání, partyzáni, a celá ta šaškárna okolo, která stála Slovenské civilní obyvatelstvo, všechny ty ubožáky v kotárech, obrovské oběti na životech, strašné ukrutnosti, násilí, vypálené vesnice, a tak dále. Zase jenom svinstvo zorganizované západem, asi jako tady v ČR atentát na Heydricha. Odsrali to civilisté. Všechen světový násilný hnus vyvolávají vždy a všude jen režimní prominenti, hlavy pomazané, dříve monarchie, dnes politická verbež, považující se za nadlidi, hnusné žoky peněz, zbohatlíci, impotentní chátra. Odserou to vždycky davy nevinných obyčejných civilistů.

   Smazat
  3. Hlavni vec na tom povstani byla, ze Hitler byl proti alkoholu a daleko vic chlastu se dalo cekat od rusu..

   Smazat
 13. Takhle to tedy je: "A pak vyšlo najevo, co že se mělo časem objevit místo sochy maršála Koněva. Kolář o tom již ve své kanceláři měl informovat i radu ruské ambasády. „Praha 6 má dlouhodobě zpracovaný plán na rekonstrukci Náměstí interbrigády, kde se ta socha nachází, součástí toho plánu je vybudování podzemních garáží."
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Misto-Koneva-garaze-Debata-starosty-Prahy-6-a-komunisty-odhalila-mnohe-594689

  OdpovědětSmazat
 14. Nehádejte se, nenapadejte se vzájemně, mluvte v diskusi k věci. Vždyť děláte přesně to, co tyto loutky chtějí. Rozeštvat národ, rozeštvat Čechy a Slováky, nakydat hnůj na všechny Slovany - a v tichosti zlikvidovat nejen pomník maršála Koněva, ale nás všechny, naši kulturu i historii. Horší je to s voličskou základnou těchto klaunů. Jejich voliči berou volby jako jednu velkou "šou":"Volíme piráty, ať je sranda." Prostě si to jdou užít, jak říkají. Je jedno jestli na Letnou, nebo k volbám, nebo na fesťák. Hlavně, že jim tam někdo zapěje zdarma, že se vyřvou a vyselfíčkují, dorazí to něčím tvrdým - a těm, kteří tam nebyli, sdělí: "Ty vole, to bylo drsný." Je to výsledek činnosti nevzdělaných rádoby učitelů-kolaborantů /za každého režimu/ na všech typech škol a neobjektivní propagandy médií. Ztracená generace. A k tomu ještě nebezpečná pro budoucnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím až na ty učitele. Jejich vina je mizivá, nemají na ty rozmazlené spratky metr. Rodiny prostě nefungují, do toho digitální oblbovačky...

   Smazat
 15. Moje slovenská tchýně mi vyprávěla, že po vyhlášení války Spojeným státům Německem, když totéž učinilo Slovensko, "maly všetky plte na Dunaji pohotovosť"...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.