Reklama

středa 11. září 2019

Amerikanista okomentoval Boltonovo odvolání

Anastázie Rumjancevová
11. 9. 2019 russian
Konstantin Blochin, expert Centra bezpečnostních studií Ruské akademie věd, okomentoval pro RT rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa odvolat svého poradce pro národní bezpečnost Johna Boltona."Je zřejmé, že Boltonův odchod byl jen otázkou času. Stephen Bannon neobstál, Tillerson, McMaster, Bolton a mnoho dalších. Je zřejmé, že tento tým se začal přetřásat již podruhé. Z původního týmu už nezůstalo ani stopy. Začíná druhý cyklus", “vysvětlil Blochin. Podle vyjádření experta je zřejmé, že Trump a Bolton se v mnohých otázkách rozcházeli v názorech.
"Bolton vedl mimořádně agresivní rétoriku ve vztahu k Íránu, Rusku ... Když Trump změkčil svůj postoj k Severní Koreji, tak Bolton pokračoval ve svých bojovných prohlášeních. Je jasné, že byla cítit určitá rezonance. Zahraniční politiku přece jen určuje prezident", dodal.

Blochin se domnívá, že nový poradce pro národní bezpečnost by měl být mimořádně loajální a kompetentní.

"Afghánistánem se v USA zabývá Zalmay Khalilzad, bývalý zástupce USA v OSN, profesionál - klidně by mohl tento post zaujmout. Elliott Abrams se zabývá venezuelskou problematikou, v kruzích je to docela dobře známý muž. Neměl by to však být pouze profesionální a loajální člověk - částečně by měl být duchem blízký Trumpovi, takový, který by nesympatizoval s jakýmikoli vojenskými intervencemi USA ve světě, který by nešlápl na tytéž hrábě jako Bolton", uzavřel expert.

Trump dříve oznámil, že Boltona odvolal.

Poděkoval mu za jeho práci a poznamenal, že příští týden oznámí jméno nového poradce pro národní bezpečnost.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

28 komentářů :

 1. Ten člověk byl nebezpečný je dobře že ho odvolali tak by to mělo být.

  OdpovědětSmazat
 2. Odvolání Boltona ukazuje, jak Trump obtížně, ale vytrvale mění americkou globální politiku ke svému obrazu. Nabízí se paralela k domácímu úsilí prezidenta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump ma zadání GP k přeformátování USA. Daří se mu.

   Smazat
 3. Otázkou zůstává, proč Trump toho válečnického idiota vůbec angažoval...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Páč války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr! Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity.

   Smazat
 4. 10;37
  Přesně jako vy,ani mně není jasný,proč Trump toho pablba vůbec jmenoval!!!!?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takových pablbů je v politice hafo . Nabízí se otázka kdo a proč jmenoval ministrem pablba Petříčka ?

   Smazat
  2. Přesně tak pánové Trump má doma stejné kavarnické zmetky jako my clintonovce a obamovce.

   Smazat
  3. 11:19 myslím, že nějaký Zeman, nejsem si jist

   Smazat
 5. Trump musí pomalu, jinak by jel taky do Dallasu.

  OdpovědětSmazat
 6. https://beforeitsnews.com/opinion-liberal/2019/09/suicide-rates-in-rural-america-jump-nearly-half-a-million-dead-2596166.html
  Nová studie zveřejněná minulý týden zní alarmem na sebevražednou krizi, která rozdrví venkovskou Ameriku." Od roku 1999 do roku 2016 počet sebevražd Američanů ve věku 25 až 64 let vyskočil o 41%, uvedli vědci v JAMA Network Open. Studie zjistila, že Američané žijící ve venkovských komunitách měli o 25% vyšší pravděpodobnost, že si vezmou svůj vlastní život než ve městech.
  https://beforeitsnews.com/opinion-conservative/2019/09/censorship-of-the-internet-will-kill-the-last-vestiges-of-liberty-in-america-on-the-planet-3484665.html

  OdpovědětSmazat
 7. 11:02 - Nekdo jim prelozil vase prispevky, tak se rozhodli zkoncit zivot...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vám zase stačí ČT, ČR a Novinky. Váš přehled tomu nasvědčuje.

   Smazat
 8. Vase zavery mate spatne ! Chybi vam informace o hlavnim duvodu proc byl odvolan. Nikdo zde o nich nepise.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Důvody pro rezignaci Boltona.

   https://www.aljazeera.com/news/2019/09/trump-sacks-national-security-adviser-john-bolton-190910160524266.html

   Smazat
 9. Myslim ze Trump by nemel jezdit do Dallasu...

  OdpovědětSmazat
 10. Ono to bude jinak.Jak víme každý s těch jeho poradců pro národní bezpečnost,měl nějaký úkol rozvrtat rozkopatAť to byla schůzka Trupa s Putinem,S.Korej.smlouva s Iránem,vypovězení raketové smlouvy s Ruskem,kopaání do EU,do NATO.Teď přijde muž,co bude jakoby chtěl všechno napravit,co je v plánu TRumpa,jako předvolební trumf.Pokud by se to Trumpovi podařilo,tak by slavnostně vstoupil znova do Bílého domu.Jenže kdo skočí na jeho sliby,vyhrožování,tlačení států NATO na další platby do rozpočtu NATO.Když se mu to nebude dařit,bude tvrdit o špatných politicích,státech,že USA to musí napravit.

  OdpovědětSmazat
 11. Poté, co byla americká expanzivní vojenská říše kooptována chamtivými dodavateli obrany, zkorumpovanými politiky a nekompetentními vládními činiteli, krvácí ze země suchou rychlostí více než 15 miliard dolarů měsíčně (nebo 20 milionů dolarů za hodinu) - a to je přesně to, co vláda utrácí za zahraniční války. Odhodlání americké vojenské říše hlídat zbytek světa vedlo k tomu, že více než 1,3 milionu amerických jednotek bylo umístěno na zhruba 1000 vojenských základnách ve více než 150 zemích po celém světě. To nezahrnuje počet soukromých dodavatelů, kteří tahají statné platy na náklady daňových poplatníků.Nechali jsme vládní zlo, jeho zneužívání, mocenské drapáky, brutalitu, zlost, nelidskosti, nemorálnost, chamtivost, korupci, zhýrání a tyranii příliš dlouho. Blížíme se k zúčtování.

  OdpovědětSmazat
 12. Tak ta svině válečná už je pryč!!dobře

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nemějte obavy, přijde násobně větší podvraťák, mají jich obrovské zástupy

   Smazat
 13. Bolton sem, Bolton tam. To je naprostá drobnost proti prohlášení z firmy Alliance Bernstein na Wallsteet, že americký dluh může ve skutečnosti být až 2.000% z amerického HDP, i když se oficiálně píše o pouhých 78% z amerického HDP! To je stejné jako s dluhem federální vlády - oficiálně 22,5 biliónů dolarů, ve skutečnosti klidně 80 biliónů dolarů. Jakpak se asi budou ty dluhy zahlazovat? Defaultem nebo raději válečným konfliktem? Můžete si vybrat. https://www.cnbc.com/2019/09/09/real-us-debt-levels-could-be-a-shocking-2000percent-of-gdp-report-suggests.html

  OdpovědětSmazat
 14. Brouk Pytlik,
  Dneska jsem uplne neschopny se soustredit, o cem jsi mluvil... aha penize $$$$$ monero, dinero, bitcoins, soldi, altcoins ?? A Bolton.

  Dnes pouze Cina ma vetsi penize a mluvi se okolo $500 milliard,
  ktere Amerika dluzi. Zbytek sveta dejme tomu dalsich $500 milliard.
  komu by mela Amerika dluzit tyto penize v danem pripade, nejake nezname velicine??

  A kdyz se podivate a na officialni Americke statistiky,tak jak z toho muzete spocitat takoveto strasne dluhy???
  https://www.bea.gov/news/glance
  https://data.oecd.org/united-states.htm#profile-government

  Kdyz si s tim trochu pohrajete, zjistite ze to nesedi. muzete to vyexportovat do tak zvanych spreadsheets pro XCEL a podobne ucetni programy a udelat si vlastni
  vypocty.

  Ne ze bych vam neveril, ale kdo by jim ty penize pujcil a proc?? proti jakym hodnotam??? To by bylo proti bankovnickym zakonum.

  Kdyz lepsi misto je Cina na investice ci Evropa? Jedine , kdyby ta pujcka byla nejaka
  politicka manipulace spojena s dlouhodobymi plany pod stolem.
  V tom pripade USA ma pravo, tyto
  pujcky odmitnout a neplatit jako nezakone.

  A kolik penez dluzi Cina a komu?? Oficialne a neoficialne? ci Rusko??
  Tak to nejak je. Kdyz jsou cisla umely a nesedi to tak vse ztraci smysl. Ovsem lidi nechteji myslet , uz mi pripadaji jako nejaky cerni impulsivni a bez mysleni.
  Brouk Pytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pytlíku, Pytlíku!!
   V hodinách ekonomie se ve škole nechrápe, nýbrž vnímá, pamatuje a myslí!!
   Emerický depstáte dluží dnes cca 22,5 bilionu dolarů (12 nul za poslední číslicí), z toho více než polovinu židům z vůlstrýtu. Proto je JUESEJ otrokem těchto nosatých páníšků a musí dělat jenom to co má od páníška poručeno. Jinak dostanou politruci i ouřadové státu na výběr. Stříbro nebo Olovo?? No vždy si vyberou stříbro a nakonec vždy dostanou i to olovo. Holt tak to v korporátním fašismu chodí.

   Smazat
  2. Drahy Duro ( je to krestni jmeno??),

   pouze fakta priteli, statstiky, kde co a jak. Co ty produkujes je nepouzitelny blabol opilce. Byla to Slivovice ??

   Brouk Pytlik

   Smazat
 15. Brouk Pytlik,
  pro mne Bolton byl docela slusny clovek, i kdyz mel radikalni koncept politiky pro svet. Koncept ja neco jako pracovni hypoteza, ci neco jako vira v jaky si princip. Zbygniew Brzezinski byl podobny, veril na jistou doktrinu. Neco jako kardinala Richelie princip pro Evropu: "Nemecko se nesmi nechat sjednotit, bylo by pro Evropu by bylo prilis silne!!" Ci "muslimove jsou podlidi" "muslimove jsou nadlidi neb veri na Alaha". Vse je otazk doktriny , v niz veris ci nikoliv. Jako osbnost , Bolton byl slusny clovek, ktery daval USA zajmy na prvni misto, tak se to dela v politice ..co je na tom tezke pochopit??? Bolton mel principy!! Putin dava Rusko, Xi Cinu, Bolton Ameriku a Markelova Nemecko.

  Brouk Pytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bolton byl prodlouzena ruka Natahnihnatu z Israhele
   Jakozto zid delal pro sve zidovske spolunadlidi vse proto aby ten Veliky Israel se stal skutecnosti jeste za jeho bidneho zivota -pohrebaka jez vzdy v cele s kymkoli proti komukoli jen v zajmu Israhele. Jinak hosi se prosim nehrabte v te zidoeconomii o ktere vite asi stejne malo jako ja .Na priklad jsem slysel z ust fundovaneho cloveka ze o burse vi cca 20 lidi ,ostatni jsou jen dobre placeni poskoci sledujici grafy a bavici cumily u TV.Vsechny ty valky zmeny rezimu a ekonomicky marast je cilene rizen a Trump je bohuzel zase jen pouzity idiot i kdyz si hraje na macho ,ale to je pouze pro hovnocuca a lidi s nizkym IQ.Kdo to ridi direktme se dodnes nevi ale vi se, ze na priklad spolek 300 set ktery s etajne schazi urcuje jakousi perspektivu na pristi obdobi .Jedno je vsak jiste .kdo to ridi jsou zide a ridi to ve svuj prospech financni a dlouhodebe nadnarodni ovladnuti svetoveho deni ,to jsou fakta dobrou noc

   Smazat
 16. Díky jeho odvolání může v Iránu žít spousta civilistu, hlavně dětí.

  OdpovědětSmazat
 17. No najdou se další většinou horší!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.