Reklama

úterý 17. září 2019

Armageddon na obzoru?

Paul Craig Roberts
18. 9. 2019   paulcraigroberts
Příznivci prezidenta Trumpa by v těchto okamžicích, kdy se tento na popud Izraele chystá rozpoutat válku, měli učinit vše možné i nemožné v zájmu toho, aby je vyslechl. Vzájemná bezpečnostní dohoda USA a Izraele dává totiž Izraeli možnost zatáhnout USA do války – a to v zájmu Izraele.


Útok na ropné pole v Saudské Arábii, ze kterého jak Trump, tak Izrael obviňují Irán, spáchal s pravděpodobností hraničící s jistotou, Izrael. A právě tento útok slouží teď jako záminka pro útok na Irán.

Je třeba, aby nyní promluvil Putin – a to ještě dříve, než promluví děla. A to proto, že je jen malá naděje na to, že se Rusko bude moci budoucímu střetu vyhnout. Jinak hrozí, že Armageddon vypukne ve chvíli, kdy svět jen nečinně sedí - a čeká.

Překlad: Lubomír Man

53 komentářů :

 1. Kdovi,zda izralelci vi,že už Globalistům nejsou potřebni

  a je tu proroctvi,že maji zaniknout jako stát právě v tomto čase.
  Hra s jejich ohněm zda se poračuje a president Ejmeriky to musi vědět!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať to bude Bibi nebo Avigdor... zájmy jsou zájmy.

   Smazat
  2. Rusko ví proč má zbraně na velmi vysoké úrovni jako nikdy předtím ! Oni jen říkají - svět je na kraji ekonomické, ekologické a vojenskopolitické katastrofy ! Dnes stačí skutečně jen málo a jsme jaderné válce, ale je jasné, že USA to spadne taky na hlavu. Putin a Trump jsou dnes jedinými, kteří mohou znemožnit jadernou válku, což neznamená, že Putin nebude sedět s rukama v klíně, Putin je svorníkem, který to teď drží před katastrofou.

   Smazat
  3. 15:59 Přesně tak! Zejména by si impíci měli dát majzla, pokud Putin vyšle do Sýrie toho bohatýra se sněžným kvérem na 1 minutě a 12 sekundě tu! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   To je úplný Ilja Muromec 2! Ovšem bohužel jen do okamžiku kdy mu dojde Bojaryšnik!:-)))

   Ale to nic, jsou tu další hrdinové, např tito ruští Postradatelní!- http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   a když jim budeš krýt záda ty, rudoprde, nikdo a nic na světě je nezastaví!!!

   Smazat
 2. Uz se neda nic delat a takovi jako Roberts porad opakujou a melou dokola co kazdy vidi a vi. Ze od roku 1945 a od 1914,Usaci zacali dalsi valku za znicenim celeho sveta..
  A prej Putin sam to ma spravit , kdyz je Hitler c 2 !!
  Dle Us medii...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (04:28):
   US média vám budou za Hitlera No 2..3.. nálepkovat kohokoliv, a snad i pána_boha, pokud si tento dovolí odporovat US hegemonii ve světě či-li neuznávat, že jsou to USA, kdo je samou Prozřetelností vyvolen k vedení světa a Vesmíru.
   Dnes je tou dvojkou Putin, zítra to bude kdokoliv další.
   Nic nového pod sluncem.
   Jen překvapuje, kolik zdejších vypatlanců to nekriticky přejímá a papouškuje po těch US presstitutech.

   Smazat
  2. Jistě jsi byl teď v USA a vyměnili ti mozek. Tam se to tak teď dělá, je to v módě.

   Smazat
 3. Ubozí konspirační kokoti, přečtěte si pozorně:

  http://zvedavec.org/komentare/2006/02/1503-rozhodnuti-napadnout-iran-uz-bylo-ucineno

  Ten článek ze zvědavce je už skoro 14 let starý!!! Stále mektáte dokola stejné chujoviny o naplánovaném, brzkém Armagedonu, o jaderných válkách, kolapsu USA, dolaru... A celou dobu se nestalo nic podobného vašim žvástům.
  Jste jak oslíci na klíček, postižení konspirační psychopati bez jakéhokoli zdravého úsudku, bez náznaku zpětné vazby...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak nás pouč inteligente o zpětných vazbách, ať se zasmějem. Další degenerát, co si myslí, že má palent na rozum, protože sežral šalamounovo hovno.

   Smazat
  2. 8:08
   Mít "zpětnou vazbu", ty ignorantský blbe, znamená po určité době s odstupem času objektivně sebekriticky vyhodnotit, do jaké míry se vyplnily vaše predikce, myšlenky, předpovědi... a vzít si z toho nějaké poučení, upravit své názory, předpovědi.

   Ne tak vy! Vy mektáte stále dokola stejné chujoviny navzdory všemu. Dokonale splňujete Einsteinovu definici šílenství.

   „Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.“

   Smazat
  3. 8,22
   Tak sem nelez oblažovat ty zpětně opozděněj amiBlbsteine!!!!!!.-)

   Smazat
  4. 8:22
   Krátce po první světové válce se zmínka o další velké válce jevila jako "konspirace"? V průběhu let situace postupně krystalizovala až do počátku další války. Na její možnost války někteří jedinci upozorňovali už ve dvacátých letech. Během třicátých let "skeptiků" přibývalo, ale i přesto bylo spousta velmi překvapených, když jim po zahradě najednou rejdily tanky ...
   Ono snad ani nejde o to, strašit se, ale uvědomit si, že politika některých zemí je vysloveně agresivní a militantní. Rozumný člověk válku nechce, mocnosti kličkují a získávají čas, ale jednou musí přijít moment, kdy se některá zem vzepře a řekne dost. Potom bude záležet pouze na momentálním rozložení sil a obezřetnosti všech stran, aby se případný konflikt nerozšířil do světa.
   Co je to strašení? Uvědomte si skutečnost. Jeden den sleduje Ukrajinec v TV dění v Sýrii a je rád, že může ležet na gauči. A za pár dní mrzne v zákopě ....
   Lépe se deset let děsit války, než jeden den opravdu bojovat ...
   ABC

   Smazat
  5. 10:05

   Hele, vy se klidně celý život děste války, stále ji předpovídejte a přemýšlejte o ní a třepejte se celý život strachy někde v koutku. Na konci své strastiplné životní cesty se zděšením poznáte jak zbytečná byla. Rád byste všechno změnil, ale už bude pozdě.

   Když budete 200 let neustále předvídat stále dokola nějaké války, katastrofy apod., tak se pravděpodobně za tu dobu nějaké opravdu stanou. Nemá to ovšem nic společného s vašimi schopnostmi vidět budoucnost. A to že se tím budete celý život strašit na jejich příchodu vůbec nic nezmění.

   Ale žijte si klidně podle svého gusta. Každý svého štěstí strůjcem.

   Smazat
  6. V pořádku Pepku10:18, tak sestrojuj své štěstíčko:-). Na každém královském dvoru mají svého šaška, proč bys měl být ty na dvoře Nové Republiky výnimnkou.

   Smazat
  7. 10:18
   Nejsem děd vševěd, ale v každém okamžiku se někde na zemi válčí. Děsit se jedna věc, druhá je si udělat obrázek o realitě. Životní cesta je strastiplná, v tom s Vámi souhlasím. Dokonce propadám skepsi, kolik času jsem promarnil. Nejvíce mě děsí zjištění, o kolik drahocenného času mě připravila naše státní správa. A o kolik ještě připraví .... :-) Nejste úředník? Máte podobné uvažování ...
   ABC

   Smazat
  8. 10:43
   Netuším jak jste došel na to, že jsem úředník.
   Užívejte života dokud to jde, žádný jiný nemáte a mít už nebudete. Zabývejte se namísto hovadin pozitivními věcmi a řešte jen to co můžete sám k dobrému ovlivnit.

   10:37
   Bez komentáře.

   Smazat
  9. 10:05 10:43
   Každý si užívá své štěstíčka, dokud se nezačne střílet před jeho domem, pak je ale pozdě. Kolik obyvatel v Německu adorovalo Hitlera, dokud jim nepřišil Davidovu hvězdu a nepřipravil koncentráky. Tak trochu přemýšlejte a neradujte se, že se vás to netýká. Nemusíme zoufat, ale na druhé straně být slepí a hluší je naptosto špatně.

   Smazat
  10. 11:46- asi to adresujete nepravému.

   Smazat
  11. Re (07:48):
   Neřekl bych, že P. Craig Roberts náleží k ubohým a mektavým ...
   To, co píše, vychází z jeho dobré znalosti skutečných poměrů v zákulisí světové polit. scény.
   A důvodem pro jím zveřejněné varování není to, aby se truchlivá předpověď naplnila, ale naopak, aby byla zažehnána.

   Smazat
  12. 7:48: Mám ten dojem, že Vám chybí schopnost úsudku. Přece všechno v alternativních - můžete jim klidně říkat konspiračních, na pojmenování nesejde - ukazuje, že bohužel ta válka je pravděpodobná. Navíc ten Váš slovník, naznačující pohrdaní ke všem dle Vás nedosahujícím Vaši úrovně. To Vy byste se měl nad sebou zamyslet a ne lidi, kteří Vám tu většinou slušně oponují.

   Smazat
 4. 7:48 Váš naivní optimismus není, bohužel, ale vůbec nakažlivý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejedná s o žádný "optimismus", ale o "realitu". O prosté srovnání faktů. Ten váš "pesimismus", ty vaše předpovědi se prostě dlouhodobě, prokazatelně nevyplňují. Z toho jednoznačně plyne že jsou chybné a vy, pokud se jich stále držíte, jste hloupý.

   Smazat
  2. Někteří diskutující nechápou, že proti zamýšlenému chystanému útoku se musí bránit, což se děje. Jinak by byl. Oni sledují jen výsledek, že útok nebyl.

   Smazat
  3. 7:48 - O útoku na Irán bylo rozhodnuto sice již v roce 2006(5), ale podmínky na bleskovou válku nebyly příznivé. Proto se nejprve musela rozbít Sýrie, ale ani tam to nedopadlo dobře (pro USA), jak všichni tušíme. Navíc posílil jak vliv Ruska tak Číny v oblasti. Takže cíl zůstal stejný, jen cestičky k němu nějak zarostly. A to je jen dobře, protože Irán by jistě byl roznětkou k WWIII. PK2

   Smazat
 5. 8,31
  Genitální bezmyšlenka!

  OdpovědětSmazat
 6. https://beforeitsnews.com/9-11-and-ground-zero/2019/09/911-truth-exploding-worldwide-perps-desperate-to-distract-populace-disarm-patriots-2442657.html Jediným nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je, aby Pravda z 11. září byla použita k stíhání mnoha pachatelů NWO, kteří stále působí na nejvyšší úrovni federální vlády USA. (Zdroj: Nová analýza kontrolovaného demolice WTC7 vědecky prokázala, že teroristické útoky z 11. září byly sponzorovány vládou USA, falešnou vlajkou a vnitřní prací ).
  Jak zoufalá je Khazarianská mafie v této klíčové fázi jejich skrytého plánu na založení totalitní vlády jednoho světa ?
  Jednoduše řečeno: 9/11 Pravda je jediný způsob, jak obnovit Americkou republiku . Jakmile budou Spojené státy americké řádně obnoveny jako suverénní ústavní republika, může světové společenství národů spolupracovat na trvalém globálním míru.

  OdpovědětSmazat
 7. Přesně tak ještě že i v usa žijí slušní lidí jako pan Roberts.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíte to hovado, které zavražděné a zmrzačené lidi při všemožných teroristických útocích označuje jako "najaté herce"?
   Tak to vy budete zřejmě podobně "slušný".

   Smazat
  2. 9:44 Vaše propagandistické videa známe naaranžované utopené děti chemické útoky atd. Pan Roberts si nepřeje válku stejně jako já proto je slušný člověk. Jestli si to přejete vy tak vám přeji abyste to přežil.

   Smazat
  3. Podle sebe soudíš ostatní hovado9:44. To herectví myslíš jako upálení Oděsanů teroristama podporovanýma Kyjevskou chuntou. To bylo moc zhovadilé. Taky útok tatarských teroristů na elektrický rozvod. Jakož i mučení a zabíjení nevinných lidí v ukrajinských koncentračních táborech.

   Smazat
  4. 10:48 Oděsu - to chazarský hnízdo, už měli srovnat se zemí dávno! Když Velká Káťa s Pepikem Druhým a Velkým Fricem smazali ten spolek nemravnejch holek zvanej Rzecz pospolita, tak se všechen chazarskej hnůj rozptýlil do okolí a nejvíc se jich usadilo právě zde! Carovým kozákům dalo pak pořádnou fušku ty Buntem štvaný a Rothschildem placený židobandy v roce 1905 rozšavlovat!

   Smazat
  5. 16:19
   Pane opatrně,mohl byse si sám ublížit. Negativizmus je někdy tak nezvladatelný, že ohrožuje i vlastní život.

   Smazat
 8. 9:44
  Zmrzačený a zabitý amiokupanty NIKDONE NEOPLAKÁVÁ!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10,19
   Čemu tvoje ÍÁ nehový?

   Smazat
  2. 10:56 Svým skřekům, putlerpšouku, rozumíš je ty sám!

   Smazat
 9. Ále houby. USA jen jak uvidí nějaké nebezpečí, tak ze smlouvy odstoupí.
  Budou jednat, jak se jim to zrovna hodí. A to s dohodou, nebo bez.

  OdpovědětSmazat
 10. Finské vládě došla trpělivost. Odmítnutí migranti budou mít na nohou sledovací náramky.

  http://svobodnenoviny.eu/finske-vlade-dosla-trpelivost-odmitnuti-migranti-budou-mit-na-nohou-sledovaci-naramky/

  Proč Washington musí ve skutečnosti z útoku na Saúdskou Arábii vinit Írán:

  http://svobodnenoviny.eu/proc-washington-musi-ve-skutecnosti-z-utoku-na-saudskou-arabii-vinit-iran/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K článku, ale on Putin už promluvil a pro ty co chtějí slyšet, mluví smysluplně stále. SaÚdům vtipně nabídl S-300 nebo S-400, zní to jako šílenost, ovšem ten kdo má za spojence Ušáky, ten už žádného nepřítele nepotřebuje, ani my. Erdogan to pochopil už dříve a S-400 koupil, čímž sice Ušáky rozpálil doběla, ale to je asi tak jediné co mohou dělat a jak vidět bude ještě mnohem hůře. Chcete být napospas umírající vzteklé kobyle, kopoucí všemy směry, nebo chcete přežít? Putin ty zbraně má a může, pokud bude chtít, pomoci. Jak jednoduché Watsone. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. 15:23 Četl jsem to též se mi nezdálo že by dal svým nepřátelům svoje skvělé zbraně. Je jasné že ji je us loutky saudové nekoupí.

   Smazat
 11. Furt se jenom bát. Plkat o válce, a třást se strachy? Nebo se plkáním o válce roztomile zabavovat?Je to zájmová parketa nadšených čtenářů internetové publicistiky, a přitom jsou si téměř jisti, že se o válku ve skutečnosti nejedná, že jde jen o snahu zabavit publikum, jako nějaký cirkus? Je to strašné - denně vést plky o válčení - dá se tak vůbec smysluplně, neřku-li - radostně žít? Co třeba také jiné zájmy, přítelkyně, výlety, zábavu, děti, vnoučata? Nebo pěstovat kytky, chovat zvířata, ale neustále žvanit o válčení? Je to dnes a denně. Strašné! A zatím ti pitomci v Praze kopou do soch.... je vůbec možné žít v takovém hnusu? Asi jo - dokud si člověk neotevře počítač, nekoupí noviny, nezapne televizi. Media - to jsou opravdové zbraně hromadného ničení.

  OdpovědětSmazat
 12. Mně se tak zdá, že destruktivní síla "křesťanské" transatlantické civilizace, se do značné míry vyčerpala, a proto její moc podle všeho slábne. Neznabozi v této alianci, tedy evropané, jsou teď v porekérní situaci, protože mají za humny další takovou podobnou rovněž nábožensky motivovanou destruktivní sílu, která cítí, že moc protivníka slábne, a tak je připravena se chopit své příležitosti. Proto se evropané mohou snadno ocitnout mezi těmito mlýnskými kameny, pokud situaci správně nevyhodnotí. Nová transatlantická rasa částečně ustoupí od svého dosavadního "výkladu dějin" a exportu (americké) "křesťanské" demokracie, ale jen proto, aby se mohla vrátit s ještě větší destruktivní silou a znovu posílit svou hegemonii. K tomu, jestli se tak stane či nikoliv, drží podle mého soudu v ruce hlavní trumf evropané. Pokud zůstanou v této alianci, budou znovu vítězové. Pokud ne, budou v totmo armagedonu rozerváni na kusy. Ten okamžik ale s jistotou není teď, nová ideologie se teprve tvoří, a vytvoří, když tomu evropané pomohou, nebo se neprosadí, když se jí evropané postaví. Druhá možnost je ovšem pak zánik transatlantické civilzace, proto se nezdá pravděpodobné, že by si ji evropané zvolili. Budou tak přihlížet a podílet se na její nové destruktivní síle.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:46
   Že je na place "křesťanská" translantická "civilizace" ? Ano, vyčerpala se právě proto, že nebyla ani křesťanská a ani civilizace. Sedí pouze lokalita a to je moc málo.

   Smazat
 13. Bez ohledu na některé místní znalce leda tak hospodské politiky, globální politika je většině neznámá. On totiž již delší čas má Globální Principál Jůes elitářů, kteří řinčí zbraněmi a rozvrtávají po dlouhá desetiletí celý svět pro své osobní chamtivé zájmy, plné zuby. Právě on nechce další válčení a s ním spojený neřiditelný chaos, proto bere za vděk Putina jako nejschopnějšího světového státníka současnosti, který dokáže jednáním odvrátit mnohé konflikty, a to navzdory tomu, že Putin představuje smrtelné nebezpečí mnohatisíciletému davo-elitářskému konceptu společnosti, který GP vytvořil. Proto se různá silácká prohlášení špiček Jůesej (česky SSA) odrážejí od reality jako hrách ode zdi. Trump pouze využil dočasně této rétoriky, aby tu domácí militantní elitu umlčel a paralyzoval a jako kůň GP nyní usiluje o maximální přesměrování vládních financí z Defence Ministry na protimigrantskou zeď či na cokoli, co oslabí penězovod válečným směrem. proto znalci hospodské politiky netuší, proč se silácká slova o zatočení s Íránem, mimochodem dalším projektem GP, nestala a nikdy nestanou realitou. Jak známo, ani Blackwater/Academi svých pět tisíc žoldáků nějak ne a ne dát dohromady, aby to madurovi ve venezuele natřel a dostal dolarovou pochvalu na další akce naplánované CIA a provedené kontraktory jako je B/A.

  OdpovědětSmazat
 14. Buffere, lze jen doufat, že se nemýlíme a Trump svoji roli zahraje bezchybně.

  OdpovědětSmazat
 15. Trump svoji roli hraje bezchybně ? Jak pro koho.

  OdpovědětSmazat
 16. Tak tato myšlenka mě napadla hned v prvních okamžicích.

  OdpovědětSmazat
 17. Izrael si bude zahrávat s ohněm tak dlouho až ho Bůh ztrestá.

  OdpovědětSmazat
 18. Již můj otec mě říkával nevěř nikdy Židovi, jemu to říkával zase jeho otec a jemu zase jeho otec. Čím to asi je že má Žid takovou špatnou pověst snad již od samého zrodu civilizace co ! Chtělo by to asi nějakou hloubkovou studii že.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5:92
   Tomu se říká rodinná diagnóza.

   Smazat
 19. 4.56 ale je to pravda
  Nejak se nezda ze by se trumpeta hrnul do valky
  Alespon takovy mam dojem
  Neco jineho jsou ti gauneri okolo neho

  OdpovědětSmazat
 20. Tys to opět pomotal. Tomu se říká anamnéza Izraelitů.

  OdpovědětSmazat
 21. Ahoj kluci, jak jsem dostal svého bývalého manžela zpět rychle, Dr.Padman láska kouzla casting opravdu fungoval! Můj manžel mě před třemi měsíci opustil pro jinou ženu a od té doby se můj život naplnil bolestmi smutkem a zlomeninami srdce, protože on byl moje první láska, se kterou jsem celý svůj život prožil. Můj přítel mi řekl, že viděl několik svědectví o kouzelníkovi s názvem Dr.Padman, že může přinést zpět milence během několika dní, rozesmál jsem to a řekl, že mě nezajímá, ale kvůli lásce, kterou pro mě můj přítel měl, konzultovala můj kněz jménem mého a k mému největšímu překvapení po 11 hodinách později mě můj manžel zavolal poprvé po třech měsících, že mi chybí a že je tak líto za všechno, co mě donutil projít. Přišel zpět ke mně a teď jsme spolu šťastní. Stále tomu nemohu uvěřit, protože je to velmi neuvěřitelné. Děkuji Dr.Padmanovi, že jste mi přivedl zpět svého milence a také mému milému příteli, který se za mě přimlouval, za kohokoli, kdo by mohl potřebovat pomoc tohoto skvělého doktora, je e-mailová adresa: padmanlovespell@yahoo.com,
  můžete mu také zavolat nebo přidat do aplikace Whats-app: 2348053823815,

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.