Reklama

neděle 1. září 2019

Bloomberg: Země, které uznávají Guaidóa, opět pracují s Madurem!

Samozvaný prezident Juan Guaidó (vlevo)
a Nicolas Maduro, prezident Venezuely
-kou-
1. 9. 2019 Bloomberg a PrvníZprávy
Přestože vůdce opozice Juana Guaidó uznalo více než 50 zemí úřadujícím prezidentem Venezuely, Maduro stále zůstává u moci, a je to on, kdo řídí záležitosti země, napsal Bloomberg.
A ti zahraniční diplomaté v Caracasu, kteří začátkem tohoto roku začali ignorovat venezuelského vůdce, jsou nyní nuceni s ním spolupravovat.

Zahraniční diplomaté se sídlem v Caracasu začátkem tohoto roku ignorovali venezuelského prezidenta Nicolase Madura, ale poté dramaticky změnili své chování,uvedl Bloomberg.

Takže v březnu, když se venezuelský opoziční vůdce Juan Guaido, kterého již uznalo asi padesát zemí, vrátil do Caracasu ze své triumfální cesty do zahraničí, německý velvyslanec Daniel Kriener přijel s dalšími diplomaty na letiště, aby přivítal Guaidóa, a tak prokázal svou podporu.

Vláda Madura brzy vypoklonkovala německého velvyslance ze země. Kriener odjel do Berlína s hlavou vztyčenou a politika jeho vlády se nezměnila.

V červenci se však diplomat, který si uvědomil neúspěch amerického úsilí svrhnout venezuelského prezidenta, vrátil do Caracasu, aby plnil své povinnosti, konkrétně: spolupracovat s vládou Madura. Před dvěma týdny se spolu se svými evropskými kolegy zúčastnil setkání s venezuelským ministrem zahraničí Jorge Arreazem. Kromě toho se také konaly oficiální schůzky ve Španělsku a Portugalsku, které dříve uznaly Guaidó coby úřadujícího prezidenta Venezuely.

Tento „diplomatický jiu-jitsu“ je odrazem stále zjevnější reality: Maduro zatím zůstává u moci a má na starosti záležitosti země, přestože Guaidó uznalo více než 50 zemí.


Letos se události změnily závratnou rychlostí, poukázal článek. Diplomaté se sídlem v Caracasu zpočátku aktualizovali své seznamy kontaktů a nahrazovali Madurovy spolupracovníky zástupci Guaidóa. A do jejich vlasti bylo posláno mnoho vojenských atašé, aby nespolupracovali s generály Madura.

Takový obrat událostí však vyvolal alarmující pocity mezi zahraničními diplomaty, protože všichni Guaidóvi asistenti žijí pod neustálou hrozbou zatčení. Kromě toho se vyskytly další problémy běžné povahy, například se získáváním diplomatických čísel automobilů.

Podle Bloombergu, citující diplomatické zdroje, které si přály zůstat anonymní, před dvěma měsíci nemohli dva úředníci ze stejné země, nejagresivnější vůči Madurovi, poslat své věci zpět do své domoviny, protože venezuelští úředníci v přístavu odmítli zabývat jejich zavazadly.

A zdálo se, že celník měl zvláštní potěšení, když se jich ptal: „Proč nepožádáte Guaidóa, aby se postaral o váš přejezd?“ Vláda země, ze které byli tito úředníci, musela poslat zvláštní dopis, v němž je požádala, aby věci propustili prostřednictvím celnice, což bylo nakonec provedeno.

Úředník jedné z latinskoamerických zemí, pod podmínkou anonymity, řekl Bloombergu, že jeho země ve spěchu udělala chybu, když uznala Guaidó. Nyní řekl, že diplomaté musí dělat „bláznivé věci“, o kterých nikdy v učebnicích a návodech nečetli.

Jak Bloomberg poznamenal, je nyní jasné, že Guaidóvo uznání bude existovat na nějaké symbolické úrovni. Ale i přes jasné důkazy, že tvrdé americké sankce stále působí na Madura a jeho spolubojovníky, veškerá činnost se musí vést právě s jeho vládou.


(kou, prvnizpravy.cz, bloomberg.com, foto: arch.)
15 komentářů :

 1. Teď jen si počkáme až Guaidó dorazí na Hradčany na návštěvu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. miloušovi stačilo jen zvednou berli a gaudiovy pohrozit že si ho vememe a hned pučistum došla munice

   Smazat
 2. Haló, kde je Honolulu?, už dorazil Dorian, tak snad ho neodnese.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:35 Honolula to neodnese, o blby Dorian nestojí. Spíše odnese jeho echt super emerický domek, postavený z latěk, vaty a papundeklu.

   Smazat
 3. Američtí soudruzi a jejich loutky (včetně těch českých) ve světě opět udělali chybu. Madurovi sice ukradli depozity a veškerá aktiva (včetně zlata), ale s černým venezuelským zlatem utřeli nos. Proto musejí jako náhradu odcizit Dánsku alespoň to Grónsko :-)

  OdpovědětSmazat
 4. Na tlak USA stačilo 100 ruských vojáků, kde jsou ty silné SS.

  OdpovědětSmazat
 5. Amík se od r. 45 choval ve světě jako pavouk na půdě mezi harampádím, prostě nekontrolovaně všude roztahoval svoji pavučinu a postupně tak za.ral celou půdu. Těžko se pak s takovým svinstvem bojuje, zvláště když důvěřivě otvíráte svoje konta v tak "demokratickém" světě. Jak se trochu chcete chovat podle svých představ, dočkáte se sankcí a podrazů blokováním vlastních kont. Jak sprosté, jak účinné.
  Jenomže do těch hnusných pavučin se nezamotala ani Čína, Rusko a další si dávají pozor na zákeřné doláče. No a náš pavouk pomalu začíná chcípat, protože pavučinky mu postupně odstraňují. Proto honem ještě na.rat vajíčka do celého světa v podobě různobarevných revolucí a podrazů. Kdo asi stojí za nepokoji v Hongkongu nebo Moskvě?

  OdpovědětSmazat
 6. Maj to odhodlaný národ který bude bránit svoji zem nelze zničit. Té americké loutce ustřihly provázky.

  OdpovědětSmazat
 7. Pozor, novinka

  Kvákaido měl dnes tiskovou konferenci a přišel s novým tvrzením...

  https://youtu.be/IDtBy5jX_SI?t=16

  OdpovědětSmazat
 8. tady je vidět co se dneska děje když už ani kolonie nechce plnit rozkazy to by se mohl donik ukecat vic jak v holivudu a oni na něj stejně domorodci hazeji zvysoka bobky ale jinak dobry jako bečkovy puč neumětelu něco jako kalouskovy pokusy o převrat za použiti cisterny na šmidrovim letišti

  OdpovědětSmazat
 9. vite,kdyz o necem takovem chcete mluvit,tak nesmite byt zaujati....
  nechci aby se opakoval rok 1968
  a proto by jste mely byt vdecni ze ta amerika co nic nikdy nedokazala je tu v evrope.....protoze kdyby nebyla uz by to tu vse patrilo rusku

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to blábolíš za nesmysly. My nechceme, aby se opakoval rok 1938 a následně protenktorát a je šumafuk, jestli se to bude dělat otevřeně za nějakého nového multikulti Hitlera, nebo skrytě přes korporátně fašistické zákony schválené americkými loutkami, ty tupý debile. A už vůbec nechceme konfrontaci jaderných velmocí. A ty jako nemyslící osel tu plácáš o roku 1968, což byla směšná rýmička ve srovnání s Mnichovem, fašismem, Vietnamem, Guatemalou, vraždami CIA v Evropě, Irákem, Afghánistánem, Sýrií atd...

   Rudý škorpión

   Smazat
 10. 21:39
  Vděk Amiokupantům za co?????!!!!!Za jejích krádeže a vraždění po celým světě!???Tak to kurva ní OMYLEM!!!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.