Reklama

čtvrtek 5. září 2019

Čapí hnízdo

Jiří Jírovec
6. 9. 2019
Jde o tragikomedii, takže zkusme se ptát na její zápletku:
Jaký je rozdíl mezi společností odštípnutou z velké společnosti a takovou, kterou někdo založí jako novou?
Patrně velmi malý, protože podnikatelské záměry vedou je spojování, štěpení, kupování i prodávání společností;
Jakou odpovědnost nesou ti, kteří žádost o dotaci pro ČH posuzovali a doporučili?
Nemluví se o nich, takže malou až nepatrnou.


Proč ČH vzbudilo pozornost jakéhosi Tomáše Kaplera?

Možná jde o člověka, který pro stromy nevidí les. V září 2015 podal anonymní trestní oznámení, vycházející, jak sám později uvedl z "článků o této kauze v médiích Svobodné fórum a Euro" (1) To již byl projekt dokončen a splnil pětiletou podmínku EU provozu.

Zde se dostáváme do politiky. S pravděpodobností hraničící s jistotou lze tvrdit, že Sobotka a v polovině svého mandátu zpanikařil. ANO 2011 mělo 30% perferencí, ale ČSSD padala.

Je pravděpodobné, že některý ze stratégů ČSSD řekl Sobotkovi, po způsobu Balderika ze seriálu Black Adder: "I have a cunning plan, Sir" neboli "Mám mazaný plán, pane". Mohl spočívat v udání, že ČH je podezřelé. Kdyby přišlo udání, policie, kterou měl v referátu ministr vnitra Chovanec, by mohla začít nezávisle vyšetřovat.

Volbám předcházel Sobotkův pokus odstranit Babiše jako ministra financí. Když se ukázalo, že nemůže Babiše přinutit, aby podal demisi, začal zmatkovat. Babiš mu pomohl tím, že se nechal odvolat prezidentem.

Těsně před volbami 2017 požádala policie o vydání poslanců Babiše a Faltýnka světské moci, tedy k trestnímu stíhání. A pak znova, když byli opět zvoleni.

Stíhání Faltýnka a Babiše s celou rodinou vypadalo vskutku mazaně.

Babiš se postupně získal všechny politicky nosné nálepky: stal se sprostým podezřelým, vyšetřovaným a později trestně stíhaným.

Volby dopadly pro Sobotku katastrofálně. ČSSD získala necelých 8, kdežto ANO 2011 30%;


Jakou roli hrál v kauze ČH ministr vnitra?

Zde se dostáváme na tenký led spekulací, které vedou do slepé uličky v jejímž závěru zjistíme, že objednání trestního stíhání není možné. Politici za to dávají ruku do ohně a můžeme jim věřit.

Slovo objednat je totiž ošklivé, protože implikuje existenci služby, kterou lze objednat jako taxi.

Pravý div udělá drobný jazykový posun ke slovům jako iniciovat, zařídit nebo vyvolat. Již víme, že stačilo jedno trestní oznámení, které vyvolalo policejní vyšetřování.

Ministr nemusí vydávat písemné pokyny. Stačí naznačit a vše se šíří odshora dolů samospádem;

Můžeme věřit v nezávislost policie a státních zástupců?

Samozřejmě, tedy nejméně do té doby, než narazíme na obvinění, že (například současná) vláda chce všude dosadit "svoje" lidi, aby mohla ovlivňovat tu kterou kauzu.

Pokud to platí pro "naše" lidi, musí to platit i opačně pro "jejich" lidi, tedy ty dosazené předcházejícími vládami. Jde jen o definici nestrannosti.

Soudce Paprikides vysvětluje novému vůdci Kontokorentovi, že s ním nemůže spolupracovat, protože je "služebníkem pojmu nestranné spravedlnosti." Kontokorentos, mu vysvětlí, to je v pořádku, protože: "každá vláda má svůj pojem nestranné spravedlnosti. Budete nestranným soudcem mé vlády." To je nadčasový V+W.

Čtenář si může vzpomenout, že Lessy, Červíček i Tuhý byli nestranní, ale ne vždy pro vkus strany, která je nejmenovala.

Nestrannost ohrožuje korupce. Místopředseda Pirátů Michálek ve Sněmovně (1) upozornil, že Pražský Magistrát pronajímá soudcům a státním zástupcům sociální byty. Podle údajů z medií, za pakatel 70-80 korun/m2/měsíc. To je 4-5x méně než je "tržní nájemné". Lze předpokládat, že se takoví nájemníci zrovna nehrnou do obžalovávání a souzení politiků;


Kam spěje společnost, která toleruje udavačství?

Piráti, předvoj tohoto trendu, předstírají, že jim jde o čistotu společnosti. V podstatě ale jdou jen po svém podílu na 30% hlasů, které by uvolnila politická likvidace Babiše.

Ve větru jejich čecháčkovského nadšení se vždy nese nasmrádlé "zase máme něco na Babiše";


Kam spěje společnost, kde unikají informace, které pak politici využívají ve svůj prospěch?

Stručně řečeno k dalšímu štěpení společnosti. Typickým příkladem je zneužívání auditu týkajícího se údajného Babišova střetu zájmů.

Každý audit má následující fáze: předběžnou zprávu auditora - odpověď auditované instituce - reakci auditora na odpověď a zveřejnění konečné zprávy.

To, že unikla předběžná zpráva, je na pováženou, ale v Česku se vše vykecá.

Naprosto skandální je, že státní zástupce Pavel Zeman veřejně prohlásil, že ji chce studovat. Tím totiž připisuje tomu dokumentu důležitost, kterou z principu nemá. Do té zprávy mu nic není. Rozhodující je konečná zpráva.

Ta může být naprosto odlišná od předběžné. Pokud EU uzná, že Babiš splnil požadavky českého zákona o střetu zájmů, může dojít k závěru, že udání odhalilo úplně jiný problém totiž zaostávání české legislativy.


Kam dospělo farizejství české společnosti?

Z výroku Karla Schwarzenberga lze odhadnout, že daleko: "Kdybych já byl na jeho (Babišově) místě, tak bych trval na (soudním) procesu, aby ani stín podezření nezůstal." (2)

To je nesmysl kombinovaný s falší. Rozhodnutí o předání případu soudu je v pravomoci státního zástupce. Babiš nemůže státního zástupce ovlivňovat, jeho rozhodnutí není na něčí přání.

Stín podezření samozřejmě nikdy nezmizí, protože bude vrhán, respektive obnovován podle potřeby. Výzva, aby (podle Listiny lidských práv a svobod) nevinný Babiš odstoupil a vrátil se, až bude soudem očistěn, je farizejská, je z arzenálu politiků, kteří stojí o politickou likvidaci ANO 2011.

Jejich představa o očistění je na úrovni výroku feldkuráta Katze:

"Ty se chceš polepšit? To se ti, chlapečku, tak lehce nepodaří. Až se vrátíš, zas budeš stejně takový lump jako předtím."

Závěrem se můžeme ptát do jaké míry je nezávislost nezávislého soudce nebo státního zástupce závislá na možném dopadu jejich rozhodnutí. Je možné, že Dr Šaroch nechtěl být zodpovědný za další rozvrat české společnosti, kterou stejně žádné rozhodnutí neuspokojí, a raději přenechal rozhodnutí kolektivu nadřízených.

57 komentářů :

 1. Mohu se optat? Pan Schwarzenberg podle zlých jazyků prý údajně dostal, když byl ve funkci, dotaci ze státní pokladny 100 milionů korun, na čištění rybníků, snad od ministra Kalouska a těžil a prodával písek. Ne z EU, ale ze státní pokladny. Je potřeba to ujasnit, podobné nedemokratické lživé informace se šíří mezi sprostým lidem a roznášejí to proruští agenti a Putinisté, kteří se snaží lživě obvinit ze střetu zájmů, demokratické politiky. Pravdu a lásku je třeba bránit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tak předně, ten černokněžník vůbec neměl dostat majetek v restituci, bylo to porušení Benešových dekretů, to byla krádež miliard, těch 100 melounů už byl jenom drobný dáreček od havlolidí. P.S.: když se někdo začne ohánět pravdou a láskou, tak zpravidla šíří lež a nenávist :-)

   Smazat
  2. 9:21 pikantní je na tom skutečnost, že písecká větev Schwarzenbergů majetek dostala, ale ta hlubocká větev (Pezoldová) nikoliv - zasvěcení soudruzi z ODS by nám to mohli vysvětlit

   Smazat
  3. Především Schwarzenberg vystupuje v tomto vaudeville spíše jako Brettschneider.

   Smazat
  4. Občan Schwarzenberg neporušil jen Benešovi dekrety, ale porušil i Masarykovu I.pozemkovou reformu prezidenta Masaryka, která stále platí. Tou byla církvi a šlechtě odebrána část majetku, pole louky, lesy, které byly pro ně nadbytečné!

   Smazat
  5. PRO 0:48

   Pravda a lež.
   Jedna legenda vypráví, že se jednoho dne potkala lež s pravdou.
   -Dobrý den. Řekla lež.
   -Dobrý den. Odpověděla pravda.
   -Nádherný den. Řekla lež.
   Pravda se rozhlédla, aby se podívala, jestli je to tak. A bylo.
   -Nádherný den. Odvětila pravda.
   -Ještě krásnější je to jezero. Řekla lež.
   Tak se pravda rozhlédla, aby viděla, jestli je tomu tak a souhlasila.
   Běžela lež k vodě a řekla...
   -Ta voda je ještě krásnější. Plavme.
   Pravda se dotkla vody svými prsty a opravdu byla nádherná a důvěřovala lži.
   Obě se tedy vysvlékly a klidně plavaly.
   Po chvíli vyšla lež, oblékla se do šatů pravdy a odešla.
   Pravda, neschopna obléci se do šatů lži, začala kráčet bez oblečení. Když ji lidé viděli kolem projít, tak se ji děsili.

   A tak se to tedy stalo. Dnes lidé raději přijmou lež oblečenou za pravdu, než holou pravdu.

   Jean-Léon Gerôme, 1896

   VY..., JSTE TEN OBLEČENÝ ZLODĚJ. VE VAŠEM PŘÍPADĚ BYCH SE STYDĚL BRÁT DO HUBY PRAVDU A LÁSKU !!! ALE CO TAKY ČEKAT OD HAVLISTŮ...

   Smazat
  6. od začatku špatně panačku jirovče předevšim miliardař by neměl mit narok na jakoukoliv dotaci zaprve by si vovčani co pracuji polepšili v portmoně a zadruhe když ma miliardy tak muže stavět za sve vyvexlovane a tvrdit že to vratil a je vlastně fešak nefšedni je jako kdyby se vam omluvil vaš vrah že vas nechtěl zabit ale chapu že dneska stači omluva za cokoliv a jste vlastně nevinost jako panny sami tak bych prosil neblnout vovčany že dotace je vlastně zachrana chudaka vovčana aby neumřel na souchotě dokonce bych řekl že je to proti ustavě že někteři většinou vyčuranci a vexlaci co už maji mafiie pravniku maji dotace a pracujici vovčan to odnese tim že dotace plati je to nejen genderově nevyvažene ale i rasisticke kdy je zvyhodněn nadčlověk oproti vovčanovi spiše bych to viděl tak že ze zakona by miliardař musel konat prokazatelne dobro ale to unas určitě nehrozi spiš hrozi zavřenihuby

   Smazat
  7. když se to veme globalně jak byla vytunelovana a rozebrana funkčni republika za bileho dne tak padesat melounu je vlastně nicotna prkotina se kterou je zbytečne zaměstnavat celou soudni mafii když naklady stoji stokrat vice než tato mrzka sumička jen sepsani 28tisic stran žaloby při dnešnich cenach dosahuje určitě desitky milonu o soudech soudcich policii advokatech komisich a jejich platech napřič uniji a čezkem neni potřeba mluvit tam bych tipoval stovky milonu a nakonec bude nula protože se vlasně nic nestalo nikdo nekrad nikdo nepodvaděl a nikdo nevi kdo to byl jestli unie nebo češi nebo vasrpolaci či ufoni duležite už neni ani kolik ta sranda stala a kolik ještě bude stat to je udajně tajnějši než za totače

   Smazat
  8. Souhlasím 18:17 a 18:48 a dodávám, krade se ze státního rozpočtu, Bavič ne Bavič! Stát se dojí jako ta nejblbější kráva. Dělník a vovčan je za pitomce, zakázka od státu bez výpalného neprojde! Nic se nezměnilo, že ANO? Hovno milí zlatí! Ťok by mohl vyprávět, že ANO? Dělají se kamuflážní zakázky, ku podojení státu, pro ty co se znají. Prezidente Zemane, že Bavič je druhý nejlepší premiér po vás ani náhodou, krade se jak za vás a ještě více, “ti někteří podnikatelé a státní úředníci“, jsou ještě mnohem nenasytnější a rafinovanější! Prezidente Miloši, žijete v oblacích na hradě nebo na zámku, obklopen a ukolébáván jak v Pyšné princezně? Tomuto státu nevládnou volení tajtrdlíci, nýbrž chudí stamilionáři, či miliardáři a HYDRA stále ždíme tento stát. ČT je jen nicotný příklad a politici pouze čumí a RRTV dělá co? Baviče!

   Realita

   Smazat
 2. Nuda ..O necem..Drive to bylo jiny..Bylo nam5-8 roku.
  Bubenecaci se prat moc neumeli , protoze byli z tech vil a vubec, lepsich rodin... Vzdycky sme je zahnali ale jednou jich bylo vic a zase sme byli sama modrina jizva. Navic cekal doma fotr s remenem..Kdyz se vratil z vezeni , oslovoval jsem ho pouze jako Gorilu. Hele Gorilo ty mlc , ty ses nasilnej primitiv , kdyz neco mlel a nechtel prestat. Byl doktor a jeste professor a vychovaval vsecky skauty a ved jeste casopis Radce, Jak spravne vychovavat mladez...Pro mne byl jenom tupej Gorila a primitiv..Co se nedovovlil byl zakaz chodit ven. Vyskocil jsem z okna a to stacilo..
  Prali jsme mezi hodne sebou z nedostatku nepratel..Tenkrat nam nikdo zabavu Ani nesmel porizovat..
  Kdyz se nasel "chytrej" a snazil se poucovata nedal pokoj po dobrym, byl nakopnutej do holene a za nim kamarad hlidal, kdyby prece jen chtel pronasledovat , podrazil utocnikovi nohy. Navic jsme strasne jeceli , pomoc bije nas Surovec..Nekdy jsme taky chodili hrat sachy ukaznene do pionyrskyho domu, abychom presvedcili o nasi uslechtilosti..Neco takovyho jako je ten Kolar v Dejvicich tenkrat nebyl moznej..
  Meli jsme taky praky..A jiny triky v zasobe..
  Az by sme se na nej tesili..Kdyby nejak provokoval.Treba Se sochama.
  Film Pad Berlina sme videli asi 5 x , ale chodili jsme tam a tvarili se zbozne a cekali az si prised uchyl. kterej nas jeste nepotkal..Sli jsme si do kina predevsim ,Zahystercit..Nekoho se dotknul malickem a vypuk strasnej ramus,kvileni a rozsvitilo se .Uvadecka uchyla rychle odvadela , dostavala zrejme penize od nej..jednou prisel policajt ale nesnazil se..
  Z kina sme sli spokojeny..
  'Dneska uz asi pul roku chodi kardinal Pell z vezeni do vezeni a k soudum v retezech jako Galejnik..
  V Sydney. Tajnej svedek obvinil kardinala,ale svedek nesmi bejt vysetrovanej ,nikdo se nesmi na nac zeptat a ani u soudu nesmi bejt a nic. Kazdej soud asi 3 uz kardinala odsoudil..To ma za ty Inkvizice..
  To drive nebylo vubec mozny. Za prve utok na holen by paralysoval treba deset kardinalu, dale silenej hysterickej rev,by zapricinil utek kazdyho uchyla a kdyby se kardinalovi neco podarilo a byli sme schopny i neco takovyho vyprovokovat , zacal by skakat bez Nej a volat upenlive o pomoc..Tenkrat byly daleko drsnejsi casy, asi jako na Divokym zapade..Uchylove chodili pro jistotu kanalama..S nam nebyly opravdu zadny zerty..
  To uz dneska nemuze bejt pravda..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 4:23
   Snažím se pochopit co je obsahem, sdělením, ale nerozumím. Jsem rodilý Hanspaulčák.

   Smazat
  2. Nojo, opora režimu.

   Smazat
  3. To vypada na Hovnocuc v.r. Ten intelect a ta vyrecnost ,skoro basnik -vice pice republice- vpred ni vzad

   Smazat
 3. Podíval jsem se na netu, jak protor Čapího hnízda a kolem něj vypadal před tím, než do nich Babiš investoval a jak vypadal potom. Kdyby s každou "dotací" bylo v ČR naloženo stejně, žijeme v ráji a opravdu bychom mohli s vědomím správnosti tvrzení pět "a to je ta krásná země ....".

  OdpovědětSmazat
 4. Nelezte všichni Babišovi do zadku,když je u vesla.Každopádně je jedná o účelové převedení ČH na děti,aby se dosáhlo na dotace.Jeho děti neměli ani koruna na převod na rekonstrukce,takže,proč se to převedlo zpět na Babiše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. že vy jste ten nadporučík Lukáš ze Švejka ?

   Smazat
  2. Lukáši, jak to chcete dokázat, to vaše "účelové převedení"? Co byste předložil soudu? Vždyť ten státní zástupce to mačkal z policie 4 roky a nic!!! Jak chcete doložit úmysl?
   Víte kolik podnikatelských záměrů nevyšlo? Kolik peněz v tom utopily banky v podobě špatných úvěrů?

   Babišovo tvrzení, že děti koupily, děti podnikaly, děti to neuměly, tak to od nich koupil, aby projekt zachránil, toto tvrzení je u soudu neprůstřelné.

   Smazat
  3. Nám nic jiného bohužel nezbývá pryč s demožumpou a piráty.

   Smazat
  4. Lukáši,
   morální lidé nepochybují o tom, že to bylo vykutálené, nemravné - leč, zdá se, v rámci hloupě napsaných pravidel. Proto projekt, resp. dotaci také mohla spousta lidí schválit.
   Případ ČH je ukázkovým případem, že zákon či jiná pravidla vyhlášená veřejnou správou zdaleka ne vždy odpovídají morálním zásadám.
   Navíc nejsem si jist, že AB při rozhodování o projektu a jeho financování věděl, že jde o habaďůru. Přípravu projektu včetně financování určitě dostal na starost někdo z jeho podřízených - AB určitě nepsal projekt, smlouvy a další papíry. Na nějakém představenstvu Agrofertu dostali členové vypracovanou složku k připomínkování a schválení. Je velmi pravděpodobné, že 50 mil. Kč je při ročním obratu Agrofertu (desítky miliard korun, tj. 50 mil. je asi tisícina ročního rozpočtu) pod rozlišovací schopností členů nejvyššího orgánu. Takže když jim někdo odpověděl, že to bude z eurodotace a že je vše pro to připraveno, tak nezkoumali detaily a zvedli ruku.
   Závěr: je zřejmé, že AB a v jeho firmě jsou s morálkou poněkud na štíru, avšak právnický servis mají zdatný, protože jejich morálně pochybné akce jsou vesměs v rámci daných zákonů a pravidel. Přitom za kvalitu zákonů a pravidel mohou orgány EU a státu - takže AB a spol. jsou nemorální, ale inteligentní, zatímco veřejná správa by sice asi ráda byla morální, nebo se navenek tak snaží tvářit, ale není dost inteligentní to promítnout do řeči zákonů a pravidel. Holt nemrava vyhrál nad hlupáky.
   Celé je to nafouknuté, protože ke zjištění, zda byla porušena dotační pravidla, potřebujete dotyčná pravidla, žádost o dotaci a papíry týkající se zřízení ČH. Po týdnu zkoumání nemáte co dělat. Zde se to vleče 4 roky. Proč, komu ku prospěchu?
   Stačilo by AB průběžně odhalovat jako nemorálního podnikatele, neštítícího se určitých praktik. Tím, že to jeho političtí oponenti hnali na trestní konání, přepískli tlak na společenský odsudek, což lidé pocítili, a místo odsudku AB se za něho postavili. Prostě všeho moc škodí.
   AB

   Smazat
  5. AB 10:54
   Perfektní odpověď,díky.
   Také si myslím,že z toho mráčku nezaprší.
   Podobných dotací jsou stovky.
   Musíme vzít v úvahu,že toto všechno připravila pravice a hlavně Kalousek.Podmínky pro udělení dotací,korunové dluhopisy,platby za elektřinu z obnovitelných zdrojů,zelená nafta,biosložky do PHM.Také víme,jak řval Kalousek,když to Babiš využívá,zneužívá.
   Pak to co sleduji,podbízení,nadbíhání Babišovi,jak se zavděčit a to mě štve.

   Smazat
  6. Nevím jestli mně pamněť neklame, ale zpočátku za Kalouska naše republika ani neumněla dotace vybírat. Kolik milionů se utopilo tímto způsobem. Až AB začal deficit dohánět. Tož tak.

   Smazat
 5. Zvláštní je, Lukáši, že všichni, kteří manipulují účelovým převedením majetku, zatím nikde nesdělili, kde berou paragrafové znění zákona, který to zakazuje. Zatím nikdo, podotýkám nikdo, neřekl kde si to znění lze přečíst. Pokud jsi jediný, který ten paragraf zná, sděl kde se to dá dohledat v přesném a platném znění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. koník6. září 2019 7:58
   Vidím to podobně, jako Lukáš. Také se domnívám, že se jednalo o účelový převod, pro vyškrábnutí 50mega určených malým a středním podnikatelům. To, že někdo není odsouzen, neznamená, že neprovedl zločin, nýbrž že se jej nepodařilo usvědčit. Např. mafiáni vydírají, či zabíjejí svědky. I zde byly jisté nesrovnalosti. Pokud si pamatuji, před lety se psalo o tom, že se nepodařilo zjistit, kdo v inkriminovanou dobu ČH vlastnil, neboť se ztratily prezenční listiny z valné hromady. Také skutečnost, že AB těch 50mega vrátil, něco napovídá. Oligarchové se zbůhdarma peněz nezbavují.
   Můj názor je takový, že dotace jsou jedna ze špín, vládnoucího liberálního systému, kolem kterých jsou hromady systémové korupce. Takže to bylo nepochybně i v tomto případě. Jako hlavní zločince bych viděl ty zkorumpované úředníky, kteří tu dotaci přiklepnuli. Proto není zájem to vyšetřit, ale stále to jenom rozmazávat ve sdělovadlech, aby to politicky likvidovalo AB.
   Ale neviděl bych AB, jako nevinnou oběť, jenom bych si nepřál, aby ho vystřídal tzv. demoblok. Podobně to asi vidí i jeho voliči, neboť ta podezření již byla publikována a on přesto přesvědčivě vyhrál volby. Byl bych potěšen, kdyby více hlasů získala SPD, ta by se všežravým ANO, změnila kurz k demokracii. P.K.

   Smazat
 6. Lukáši, tolik let jsi vyrušoval, a nic nevíš.

  OdpovědětSmazat
 7. Samozřejmě že kdyby byl premiérem třeba Fiala, nebo někdo jiný z podobných gaunerů, tak o Čapím hnízdě nikdo ani nehlesne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A naopak by po republice Čapích hnízd přibylo, dokonce mnoho solárních hnízd, proti kterým je ČH směšná dětská hra, ale spřátelení presstituti by dělali mrtvého brouka. Protože by to vše měli sponzoři ODS a páníčkové slizské lidské rohožky jménem Fiala.

   Smazat
 8. Výborný článek, dobře shrnuje všechny ty podivné okolnosti ČH. Nepochybně, anti Babišovy aktivity byly vyvolány potřebou zachránit staré, zaběhnuté penězovody, těm správným vlivovým skupinám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, Babiš jim uzavřel všechny penězovody do jejich stranických pokladen, kdy si je pak rozdělovali podle stranických funkcí mezi sebou. Nedivím se že tak zuří.

   Smazat
  2. Ano, Babiš to kdysi veřejně prohlásil na půdě Parlamentu: "Sami jste si mě udělali!" a koukal k lavicím ODS, TOPky a Lidovců.

   Smazat
 9. Podstata celé kauzy ČH je v tom, že Babiš paradoxně podle platných zákonů vyjmul farmu z Agrofertu, aby mohl získat dotaci pro střední a malé podniky. Když dotaci vyčerpal, zase farmu vyvrátil opět podle platných zákonů do Agrofertu nazpátek - a to je celé, celý ten podvod. Zákony mu to takhle ale umožnily a zbytek je hra na city veřejnosti skupinkami nejbohatších a nejvlivnějších lidí v Praze. Těch lidí, kteří když byli u politické oci, tak nám tady tunelovali a odkláněli takovým způsobem, že je lidé přestali volit. Výsledkem je to, že si dnes ráno otevřeme tisk a jako první čteme nadpisy článků: "Soud rozhodne o žalobě na Babiše(premiér ČR) kvůli výrokům o demonstrantech"... "Sněmovní právní výbor dnes projedná senátní žalobu na Zemana(prezident ČR)..."
  Jak to tak vidím, právě demokracie je ještě to, co těmto lidem vadí v jejich skutečném rozletu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...a k návratu starých dobrých časů. :-)

   Smazat
  2. Mě se ti "Lukášové" líbí. Ve skutečnosti si nevidí ani na špičku nosu. Chodí si zařvat na Letnou, ale tiše každoročně přispívají na 27 miliard pro solární barony. Tento odklon zařídily všechny tradiční strany počínaje ODS a konče KSM.

   Smazat
  3. Kdepak 27 miliard kč, je to 40 miliard kč pro barony.

   Smazat
  4. včera jsem koupilelektro vozejk za tři melouny polovička byla dotačka odvas z montoven a kuplandu k tomu dostanu od statu zadarmo elektriku a nabiječku dalnični znamku a bezplatny servis po dobu deseti let a v praze zadarmo parkovani kdekoliv se zastavim a od radnice zadarmo listky na kulturu a sport protože jsem šetrny k přirodě tak nějak nechapu naco si tady kdo stěžuje

   Smazat
  5. To je vůl jak anděl, hlavně aby ti to vydrželo, jak se říká, pýcha předchází pád.

   Smazat
 10. Čapí hnízdo slouží "vybraným" k odpoutání pozornosti od jejich všivých obchodů, které představují mnohonásobek fiktivní škody samotného Čapího hnízda. To je stejná kouřová clona jako socha Koněva, která najednou překáží soudruhovi Ondřeji Kolářovi. Ten potřebuje odstranit sochu Koněva jenom proto, aby se mohly na stejném místě postavit podzemní garáže! Na místě sochy bude totiž vjezd do "Autogalerie"! Takto v praxi prodejní semité projevují vděčnost tomu, kdo jim dal svobodu! Money first! Židé se potom nemohou divit velkém růstu antisemitismu v celé EU, Česko není vyjímkou. https://aeronet.cz/news/video-ruska-televize-natocila-reportaz-o-skandalu-se-sochou-marsala-koneva-na-praze-6-ale-starosta-ondrej-kolar-zasel-jeste-dal-v-dnesnim-rozhovoru-pro-media-nazval-marsala-masovym-vrahem/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vyvolení se chovají naprosto stejně i na Ukrajině, kterou ve skutečnosti rozkrádají a zpeněžují takovým fofrem, že obyčejní Ukrajinci musejí jako otroci za prací do světa - Naďa Savčenková jim to vpálila přímo v TV do éteru, proto je dnes z médií zcela odstavena

   Smazat
 11. Bohužel, Babišovo-Burešova vydíratelnost nás teď bude stát nákup předražených amerických helikoptér. To je celý výsledek Čapího hnízda a ANO, bude lít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vzhledem k tomu, že Česko je již mnoho let americkou kolonií bez jakékoliv suverenity, tak osoba premiéra nehraje žádnou roli, klidně by ho ze dne na den odstřelili (prostřednictvím státních zástupců a policie) stejně jako Nečase (dnes má stále na krku Ištvánovy kabelky Jany Nagyové) okamžitě poté, kdy se před Putinem podřekl, že se počítá s účastí Ruska na rozšíření českých jaderných elektráren

   Smazat
  2. My jsme kolonií Německa, jen Pražané spadají pod vládu USA, si myslí.

   “Česká republika náleží ekonomicky a politicky do německé sféry vlivu a musíme se naučit s touto skutečností žít. Naším dlouhodobým cílem musí být, abychom nebyli vůči Německu tím, čím je ve vztahu ke Spojeným státům americkým Mexiko, ale musíme usilovat o postavení vzdáleně odpovídající pozici Kanady. Vzory hledejme v Dánsku, Nizozemí nebo Rakousku.

   Okázale vyjadřovaná nenávist k Rusku, která prostupuje mainstreamová média a je povinnou intelektuální výbavou městských liberálů, má čistě ideologické kořeny. Je to zášť progresivistických a neomarxistických směrů toužících vytvářet stále nové utopické „domy z karet“ vůči zemi, které se po zkušenostech tragických genocid a válečných vypětí dvacátého století uchýlila ke konzervativnímu pohledu na svět. Pro neomarxisty je to větší hřích než fašismus, protože s fašisty sdílejí zápal pro aktivismus a lyrické prožívání destrukce přirozeného světa ve jménu svých snových vizí, ale při srovnání s konzervativci žijí na zcela odlišné mentální planetě. Zmíněná animozita k Rusku je přiživována z finančních zdrojů neoliberálních kruhů, stále zklamaných z toho, že jim ruské přírodní bohatství nebylo vydáno v plen.“ Ivo Budil

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Profesor-Ivo-Budil-Listopad-Prijde-pokus-o-revoluci-V-roce-89-jsme-necekali-ze-to-dopadne-takto-Zapad-se-zblaznil-594454

   Smazat
  3. To jste mne potěšili, nenapadlo mne, že si mohu vybrat čí jsem kolonie. Díky

   Smazat
 12. Podnikatel AB - daně v ČR asi 700 milionů, část z toho pak ČR odešle do EU. Z EU podnikatel AB dostane dotaci 50 milionů a investuje ji u nás. Zaměstná lidi a ze zisku opět daní v ČR. Něco z toho pošle do EU ... a tak to jde dokola...
  ---
  Podnikatel XY daní v daňovém ráji. Tím pro ČR koloběh končí.
  ---
  Zdeňka Radičová

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paní Zdeňko vcelku máte pravdu, no ale jako žena, zcela jistě čistotná. Co vy na ten propocený černý svetr pana Jírovce, vzdyť v něm chodí v zimě v létě, dokud se na něm snad nerozpadne, jako autora ho obdivuji, až na ten jeho 'outfit'.
   Osmany Laffita

   Smazat
  2. Mimochodem, pan Lukačovič ze žumpoSeznamu také daní v daňovém ráji a nikoliv v ČR.

   Zajímavé je, že o této věci lhal přímo v přímém přenosu Goebbels-ČT Bartoš! Bylo to v pořadu před volbami do EU parlamentu. Anebo si Bartoš jen tak vymýšlí věci, které neví, dokonce v přímém TV přenosu.

   Rudý škorpión

   Smazat
 13. Je třeba volit ty, na které Sorošovy veřejnoprávní sračkomety nadávají. Největší zbraně demokratů jsou lež, rasismus proti evropskému obyvatelstvu a nenávist. To, čemu říkají demokracie, je neuvěřitelné svinstvo. Dermokracie=vláda lhářů a rasistů. Těžce urážejí premiéra a prezidenta a nic se neděje. Namalujte jinému politikovi tykadla a zavřou vás. Totalita jak řemen. Šmejdi chtějí odstranit pomník Koněva, dobře, ale zmizí pomníky Masaříka a Havlovy lavičky.
  Tak tady jsou výsledky toho vnitráckého odboru: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/dezinformace-hoaxy-fake-news-centrum-proti-terorismu-a-hybridnim-hrozbam-cthh-ministerstvo-vnitra-lu.A180314_105400_

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to systém sloužící výhradně vybrané menšině, podporovaný a udržovaný obdobnými skupinkami ze zahraničí.

   Smazat
 14. Teror pražské ulice pokračuje. A. Babiš se dnes podle soudu musí omluvit za to, že řekl cosi o tom, že demonstranti proti vládě jsou někým placení. Česká justice začíná vynášet čím dál tím více zajímavější rozsudky. Očekával bych spíše tresty za házení předměty na českého a německého prezidenta, nebo na premiéra ČR lahvemi, než za reakci premiéra na skutečné události, které se nesmí zveřejnit. O vyplácení demonstrantů už se psalo i se svědky a tak zcelo logicky není divu, že o tom Babiš hovořil. Soud protidůkazy a tvrzení svědků na straně Babiše ale evidentně nezajímají, protože to vyvrátil a popřel pražský kápo Kalousek a taky nějaká jedna dáma, která se toho pokusu o lynč také údajně úžastnila.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Byli-demonstranti-pred-snemovnou-zaplaceni-Poslanec-sel-kolem-a-ma-dukaz-Stara-estebacka-metoda-ozval-se-Kalousek-543749

  OdpovědětSmazat
 15. A kdo se páni soudci omluví A. Babišovi za urážky, pomluvy a štvavou kampaň proti jeho osobě a rodině? Kdy se štvanice proti němu zastaví? Od té doby, co vlezl do politiky je na něj neskutečný hon, komu tak strašně vadí? Před vstupem do politiky nebylo o něm slyšet. Proč jenom Babiš, a co ty kauzy OKD, ROP severozápad, Mosteká uhelná, solární baroni...a další čachry ty jako zemi nepoškodily a nezostudily? Hoď kamenem, kdož si bez viny!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidem, kteří po něm házeli láhvemi a sprostě jej verbálně uráželi, lidem, kteří kdyby tam nebyla policie, tak by jej lynčovali na místě, kde vůbec být přitom nesměli se má teď český premiér omluvit jenom za to, že demonstrují moc v Praze i se svými všemi vzdělanci ověnčenými tituly! Takhle Praha zachází s demokracií!

   Smazat
 16. Pane Jírovče, úplně stejné farizejství a tragikomedie je “Vaše“ pražská uhlíková stopa a “boj“ proti ní? Mohu Vás ubezpečit, že si na rok 2019/20 objednala Praha jako celek 2x větší odběr uhlí z povrchových dolů u nás v Mostě než na roky 17/18. Kdo proti našemu uhlí v Praze bojuje, nechť se rozeběhne hlavou proti zdi, snad se mu v ní rozsvítí, o čemž ze zkušeností pochybuji.

  OdpovědětSmazat
 17. Veškerý humbuk kolem čapáku je jen pro tu Babišovu EET.
  Nějaký záměr a podvod, obzvláště pro takovou prkotinu, třeba s ohledem na zlaté časy ODS, kdy se nafta měnila na topný olej s jinou sazbou daně, v časech českého pseudokapitalismu,
  není možné dokázat.
  Systémem EET je "poškozeno" daleko víc "živnostníků", než se vejde na Letnou. A živnostník či podnikatel je prioritní
  volič pravice. A o ty se musí demoblok rvát i s pomoci police
  a prokoušů.
  Protože odsouzený Babiš znamená konec EET.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:59 Znám takových "čestných" podnikatelů desítky. Máte naprostou pravdu.

   Smazat
  2. Vždyť se to všechno opakuje, první podnikatel byl Fišer, jelikož byl bohatý, nezávislý a chtěl, bláhovec, dělat poctivou politiku, prostě bílá vrána, tak ho hned uklovali a zničili, pak Bárta ten už byl chytřejší, ale zase by je odstavil od
   korejtka, dopadl taky špatně. Babiš už se poučil a nedá se tak snadno odstavit a to je k vzteku, volný přístup ke korejtkům a zlodějinám je pro opozici zablokován a tak jej chtějí mermomocí zlikvidovat. Ovšem jak to vypadá jenom se odkopou a znemožní, což se jim ve volbách spočítá i s úroky. V každém případě, jim ale jde jenom o svobodu a demokracii a hlavně o blaho občana. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  3. 20:19 Vypadáš na stánkovou zelinářku. Váha v pořádku ?
   Účtenky s EET dáváš ?
   Co říkáš na podnikání tvých ideových vzoru v časech
   privatizace ?
   Jak se ti líbilo kouzlo v režií ODS při přeměně nafty
   na topný olej, bez jakéhokoliv zásahu rafinerie, zato
   s rozdílnými sazbami DPH ?
   Já vím, je vám smutno.

   Smazat
 18. "kolektiv nadřízených" je dobrý výraz.

  OdpovědětSmazat
 19. Což takle BRKAPRC, jako alternativa BRSOCPRC ?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.