Reklama

úterý 10. září 2019

Český šampion v thajském boxu nelituje ztráty nohy v boji o svobodný Donbass

Pavel Botka v opolčenecké armádě samostatného Doněcka
rozhovor Kristiny Melnikov se zraněným českým opolčencem Pavlem Botkou
10. 9. 2019  EuAsiaDaily
Na Donbasu byl zraněn český dobrovolník, dříve profesionální MMA atlet, mistr Evropy v thajském boxu Pavel Botka. 16. srpna šlápl na protipěchotní minu a ztratil nohu. Přesto Pavel Botka nelituje své volby a říká, že i kdyby věděl předem, co se stane, stejně by dobrovolně šel podpořit lidi na  Donbasu. Korespondentka EADaily ho navštívila v nemocnici a s Pavlem pořídila interview o tom, proč se rozhodl jít do války na Donbasu a jeho názor na tuto válku.


Setkáváme se s Pavlem v budově Doněcké regionální traumatologie několik hodin po operaci - jedná se o třetí operaci, protože amputovaná noha pod kolenem musela být řezána výš a výš, aby nedošlo k otravě krví. Zda bude tato operace poslední, bude známo až po několika dnech. Pavel je podporován přáteli a kamarády. Dobrovolník ze Slovenska Martin mi pověděl blíž o jeho zranění a v budově nemocnice mě potkal jeho přítel z České republiky Jiří Urbánek s volací značkou „Begemot“, se kterou kdysi odešli na Donbas. Jiří je stále se svým přítelem, připravuje mu proteinové koktejly a jeho ruská manželka, která s ním sloužila v domobraně, přiváží do nemocnice domácí obědy.

Pavlovi jeho odvahu a sílnou vůli můžeme jen závidět - nevypadá vyčerpaně, klidně vypráví,  slibuje, že jakmile vstane, vrátí se na frontu. Aby však mohl stát na nohou, potřebuje sportovní protézu, která neomezuje v pohybu. Pavlovi pomáhá francouzský dobrovolník Eruan Castel a Alexej Smirnov z  praporu "Anděl". Jedinou chvílí, ve které Paul projevuje citlivost a slabost, je jeho neochota trápit své blízké. Nechce mluvit o svém zranění když telefonuje matce. Pavel jí původně řekl, že je momentálně na dovolené.

Pavle, řekni nám prosím, jak jsi se ocitl na Donbasu?

Pocházím z České republiky a v roce 2014 jsme spolu s kamarádkou Jirkou jeli na Ukrajinu, abychom se na vlastní oči podívali, co se tam děje. Chtěli jsme pochopit, zda stojí za to věřit ruské televizi, jestli je to pravda nebo jen ruská propaganda. A na Ukrajině když jsme byli v Kyjevě a okolních městech, jsme se přesvědčili, že ruská televize nelže, že mluví o situaci na Ukrajině pravdu.

Co vás o tom přesvědčilo?

Viděli jsme na vlastní oči Nácky, kteří se neváhali navzájem pozdravit výkřiky „Sieg Heil“. Jejich dědové a babičky svého času během války nacisty odrazili a oni po mnoha letech neváhali zvedat ruce k nacistickému pozdravu. Vše, o čem nás „ruská propaganda“ vyprávěla, jsme skutečně viděli na vlastní oči. A pak jsme se rozhodli jít na Donbas, abychom pomohli lidem, proti nimž Ukrajina začala válku. Začátkem dubna 2015 jsme dorazili do Doněcka a byli jsme zařazeni do mezinárodní brigády Pjatnaška, poté do Sté brigády, bojovali jsme v oblasti Abakumova, v oblasti Marjinky, v oblasti Rudého partyzána. Nedávno jsem sloužil ve směru na Mariupol v oblasti Sachanka.

Pavel Botka (zcela vlevo) ve skupině českých a slovenských dobrovolníků 


Co jsi udělal v mírovém životě?

Byl jsem profesionálním sportovcem, věnoval jsem se bojovým uměním, byl jsem českým šampionem v MMA, evropským šampionem v thajském boxu. Svou kariéru jsem začal jako bodyguard. Spolu s mým přítelem Jiřím jsme na Kypru otevřeli bezpečnostní společnost. Mnohokrát jsme cestovali do Afriky, Jižní Ameriky.

 Jak jste se dozvěděli o válce na Donbasu?

Když začal Majdan, byl jsem v Jižní Americe a odtud jsem sledoval, co se děje. Na Majdanu začali upalovat policisty, házeli Molotovovy koktejly. Ne vždy hájím policii, ale nelíbilo se mi, co jsem tam viděl. Pak tu byla Oděsa, kde upalovali lidi a nešetřili ani ženy, ani adolescenty. A dodnes za to nikdo nebyl potrestán.

Byli jste nespokojeni s tím, co se děje na Ukrajině? Jaká nálada tam převládala, když jste tam dorazili?

Lhostejnost nebo strach. Lidé mohli mluvit, ale nikdo nechtěl jednat. Věřím, že je to spíš lhostejnost než strach.

Vědí v České republice o této válce, zajímají se o ni?

Pomohli jsme vytvořit kancelář Doněck v České republice. Mluvili jsme s lidmi, s reportéry v České republice, řekli jsme jim, co se děje v Donbasu. Česká republika na státní úrovni podporuje Kyjev, s výjimkou prezidenta, který má mozek a svůj vlastní zvláštní pohled.

Kdo je vinen, že tato válka začala?

Za prvé lidé na Ukrajině, kteří projevili lhostejnost. Pokud by se okamžitě postavili proti Nácků, pak by tu všechno co se děje, nebylo. Z geopolitického hlediska jsou na vině Američané, Západ.

Jaký jsi měl vztah k minulosti našich států? SSSR a Československo byli spojenci.

Od školních časů nás učili být opatrní vůči Rusku. Mně se Rusko také nelíbilo. Když jsem ale začal cestovat po celém světě, všiml jsem si, že Rusko pomáhá mnoha zemím. To bylo vidět v Africe, v Jižní Americe. tam měli k Rusku dobrý vztah.

Teď chceš jít do Ruska?

Ano, chci odjet na Kavkaz, je tam velmi krásná příroda. V Rusku je mnoho krásných míst.

Bylo těžké najít společný jazyk poprvé, když jste přijeli na Donbas? Liší se mentalita?

Nejprve jsem vůbec nemluvil rusky, ale 80% toho, co mi řekli, jsem chápal. Naše mentalita je velmi podobná. Navíc jsme udělali společnou věc, která spojila všechny dohromady.

Jak jsi se zranil a je to první?

16. srpna jsem při plnění úkolu na jižní frontě stoupl na protipěchotní minu. Dnes byla třetí operace. Jak úspěšná bude, se ukáže za pár dní. V roce 2016 jsem v Trudovskich chytil do nohy střepinu šrapnelu. Tehdy nás ukrajinští ostřelovali celé dvě hodiny.

Pavel Botka po třetím krácení zraněné nohy.

Změnilo se něco s příchodem Zelenského na frontě, podle vás?

Zdá se, že prohlásil, že chce válku ukončit. Uplynulo však 100 dní a nevšiml jsem si zlepšení vojenské situace. Od začátku roku máme hodně zraněných a mrtvých.

Jakou protéza potřebujete, abyste se postavil na nohy?
Přál bych si sportovní protézu, abych mohl dělat powerlifting. Profesionálním sportem se zabývám více než 10 let, sportovní protéza mi pomůže pokračovat ve tréningu. Kromě toho se chci vrátit na frontu. Tato protéza je jako druhá noha, s ní prakticky neexistují žádná omezení pohybu.

Kdo ti teď z dobrovolníků pomáhá ?

Pomáhá mi Eruan Castell. Je to francouzský dobrovolník a velmi dobrý člověk. Pomáhá i Alexej Smirnov z praporu "Anděl". Sportovní výživu zajišťuje klub bojovníků "Sportmaster".

Možná bys chtěl něco říct sami?

Byl jsem vážně zraněn, což je těžké předvídat. Ale mohu říci, že nelituji toho, že jsem sem přišel, abych pomohl lidem.

128 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Souhlas, hrdinů tam je víc.

   Smazat
  2. To jsou opravdoví hrdinové, ne ti žoldáci, co bojují v Afghanistánu.

   Smazat
  3. Obdivuji toho hrdinu. Česko by potřebovalo více takových odvážných a šlechetných mužů.

   Smazat
  4. Také přeji hodně štěstí a smekám před Vámi klobouk.
   Pavel p

   Smazat
 2. Všechno to organizují a podporují Američani. Rozvrácení a Majdan na Ukrajině je stálo pět miliard dolarů, což otevřeně přiznala jejich vysoká diplomatická úřednice. Ukrajina slouží k tomu, aby bránila obchodnímu spojení Ruska s Evropou, hlavně s Německem, které by pak průmyslově a ekonomicky předstihlo USA a to Američani nemůžou dovolit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zabránit spolupráci Ruska a Německa se snaží - a, bohužel, úspěšně - oligarchie USA už více než století. A přiblblá Evropa jim v tom po celou tu dobu pomáhá. Blil bych, velebnosti...

   Smazat
  2. 15:50
   Asi jste špatně četl. Dle mého názoru za vše mohou steně tak Ukrajinci svoji lhostejností a zbabělostí, raději utečou a dělají bordel v cizině tedy i u nás, než aby si udělali pořádek doma.
   ALE ASI JSME STEJNÍ. Zbabělci, kteří se neumí doma udělat pořádek a volí naprostá hovada do parlamentu a senátu. A nebo vůbec volit nejdou a potom remcají.
   Václav

   Smazat
 3. Je to frajer a ne jak to naši pomahači amiokupantů!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tak za to by tě tvůj hradní fýra Ovar nepochválil, Putlerprde, páč před Kábulem se prej válčí za Prágl!☺

   Smazat
 4. Zatímco v Afghánistánu ti naši žoldáci propagandisticky převlečení za mírotvůrce a rekonstruktéry pomáhají bránit americkou trvalou svobodu již 19. rokem!!!

  OdpovědětSmazat
 5. 16:32
  A po 19letech dostali JAKO VŽDY A VŠUDE AMIOKUPANTI PO DRŽCE A S VOCASEM MEZI NOHAMA A S KAPITULACÍ ROVNAJÍCÍ SE CÁRU TOALEŤÁKU BUDOU PINDAT O TOM,KOLIK DEMOKRACIE AFGHÁNISTÁNU ZANECHALI!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A česky, kapitálkama skřekající putlerpšouku, to znamená jako co?☺

   Smazat
 6. Statečný člověk. Ten to má v hlavě srovnané, žádný nezralý dobrodruh. Patří mu velký respekt a kdyby byla možnost, rád přispěji na jeho léčení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych se taky přidal. Organizuje to někdo?

   Smazat
  2. Připojuji se a tímto také vyzývám "Novou republiku", zda by byla schopna sdělit čtenářům, na jaké č.ú. lze tomuto muži finančně pomoci, popř. je-li možná jiná forma pomoci. Ostatně rád bych pomohl i obyvatelům Donbasu, jen nevím jak. Jistě někdo nějakou pomoc organizuje. Děkuji za informace.
   Honza Smola, Havířov

   Smazat
  3. Přátelé,
   vznesl jsme dotaz směrem ke kamarádům pana Botky a k paní Liskové. Čekám na odpovědi. Přijdou-li, napíši na NR.

   Smazat
  4. Dvořáku, být vámi tak se napřed poradím s právníkem, než se vlastní blbostí namočíte do něčeho nezákonného.
   O Botku, který s naší zemí už nemá nic společného, by se měl postarat Putin. Když už, tak byste se měl postarat spíše o pomoc jeho matce.

   Smazat
  5. Anonyme 18:21, nechte si poučování, kdo co má a nemá. Sám jste ubohý hlupák, který si nevidí ani na špičku nosu. O vás, až půjde z tlustých do tenkých, se ani ten Trump nepostará.

   Smazat
  6. To ti naši američtí poskoci, když se chtějí zalíbit páníčkům, tak napadají vše co je spojeno s Ruskem. Teď budou amíci podepisovat v Afghanistánu kapitulaci aby mohli vzít do zaječích. Jsem zvědav jak to bude ČT komentovat. Asi hrdinný vítězný ústup. Už se nemohu dočkat, jaké u toho budou dělat ksichty.

   Smazat
  7. Vy 18:21, se naučte slušnosti i vůči těm, se kterými nesouhlasíte. I když je takhle alespoň jasné, jste až násilnický, jednoduchý, zagitovaný křupan, který nepochopí práva jiných, než těch právě vyvolených. JiH

   Smazat
  8. Idiote 18:21, ty by jsi se měl hlavně poradit s tím, kdo ti píše léky, ten hnůj co bereš nezabírá. Jen ti rozežírá tu sečku, kterou máš nasranou v květáku. Nebo jsi ten idiot, co tu rozesírá diskuse hamáčkůj ocásku?

   Smazat
 7. Kdo chce kam, pomozme mu tam. Každý svého štěstí strůjcem. Chudák matka. Opustil ji navždy a ještě jí lže.
  Není divu, že je místními blby tento kriminálník (§321 TZ) oslavován jako hrdina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:36

   Není divu, že rachitického vyhulence dokáže tak rozčílit něčí statečnost, jelikož sám by jí nikdy nebyl schopen. A tolik by rád.

   Smazat
  2. 17:36

   Správně, všechny kriminálníky, kteří v roce 1939 odešli bojovat do jiných armád proti našemu novému Fůdci a našim milým krajanům, až navěky zatratit.

   Smazat
  3. Anonym 17:36 - důstojný pokračovatel v díle Emanuela Moravce, protektorátního ministra osvěty a mládeže.

   Smazat
  4. Pane Václave, sám vidíte, jak tento eurohujer, když s vámi mluví, tak nenapíše jméno jako vy. Ale je to jen fanda ukrajinských fašistů, pohrobek E.Moravců, a podobných. Ale dejte si pozor, na webech řádí skřeti, pro které udávání dle nového Hamajdova zákona o "Předsudečné nenávisti" je záslužným činem pro euroříši. Držím palce, Oldřich, global moderator českého vlasteneckého webu.

   Smazat
  5. Američania podporujú fašistov na Ukrajine a teda sú tiež fašistami spolu s našími nohsledmi a proamerickými pajtášmi

   Smazat
  6. 17.36 Ten váš paragraf se vztahuje i na bandity Mašíny a všechny emigranty, kteří sloužili do konce roku 1989 v kterékoliv armádě světa kromě armád Varšavské smlouvy... francouzskou Cizineckou legii nevyjímaje. Ten člověk dobře ví, co by ho čekalo, kdyby padl do spárů NATO... tak si nedělejte marné naděje. V Ruské federaci je místa dost...

   Smazat
  7. 21:49
   Vždyť jo! To je vaše pravá vlast. Odtáhněte tam všichni!

   Smazat
  8. 21:59
   Táhni do amianálu kreténe z lejnolahvárny!!!!

   Smazat
  9. 21.59 Počkáme, až vy a ti vám podobní odtáhnete, také všichni, do vaší svobodné pravé kapitalistické a multikulturní vlasti Somálsko.

   Smazat
  10. Milí přátelé, ignorujme ten opičí potrat 21:59. To co tady prezentuje nestojí slušným lidem za povšimnutí. Je míň jak metanová pára po talíři čočky.

   Smazat
  11. Trochu vás poopravím, 21:59je to zachráněný opičí potrat Jákoba Džandy.

   Smazat
  12. 21:59, ano, my víme, že bys 2/3 Čechů nejraději vystěhoval a nabral několik milionů afrických inženýrů. Neboj, už dlouho to trvat nebude a dočkáš se i první mešity na vašem náměstí. Jen těmto už nebudeš moct nadávat do cigošů a krátit jim dávky.

   Smazat
  13. No jo pane, 10:29, vystěhovat všechny Čechy a nabrat počerný inženýry, profesory, gynekology..., to se mu lehce řekne, a taky udělá. Jenomže kdopak mu bude za žebráckou almužnu pak otročit v Českých montovnách, na jeho líný zasraný zadek dokud on bude sedět u počítače a perlit své blbiny na různých Českých vlasteneckých webech? Ti jeho dovezení fluchtlingové a Cikáni to nebudou, ti jenom uměj šmelit. To je sice poněkud více než umí ten blbeček, ale bez pracovotých Českých spoluobčanů brzy chcípnou hlady.

   Smazat
  14. 10:52, no přece ten českej zbytek, to dá rozum! Snad nechcete do montovny posílat gynekology, kterých jen z Afriky přijde na několik stotisíc. Vlastně oni jsou všichni gynekology. Ti se budou věnovat své profesi, gynekologii. Do montoven můžou kromě hloupých Čecháčků přijít ještě i Ukrajinci a nějakej ten Srb.

   Smazat
  15. 1:59
   CHováš se jako Henlajnovci, ti také posílali čechy pryč s jejich území aby nakonec byli vyhoštěni s naší republiky. Dnes opět provokují a pomocí zrádců jako jsi ty nás opět chtějí zbavit našeho státu. Fuj táhhni za svými kupány a vzory hovado.
   Václav

   Smazat
 8. 17:36
  A naši vojáci,kteří se díky amiokupantům vrací po kouskách jsou hrdinové.....kteří sice ""nelžou"",ale UMŘELI ZBYTEČNĚ,ty trestní zákone!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je mi jasné, že pro tebe jsou zákony této země, včetně Ústavy, dobré leda k vytření tvé špinavé prdele. Nejlegračnější je, že zrovna takoví jako ty sami sebe nazývají "vlastenci". Už ale nedodávají, že ruští.

   Ano, jsou hrdinové. Zeptej se na to svého kámoše, Zemana.

   Smazat
  2. 17:46
   Jsou to hrdinové největší, protože každý správný hrdina si za to posluhování kolonialistům nechá dobře zaplatit.

   Smazat
  3. Příznivec tunelářů, masivního porušování zákonů při masové imigraci, válečných štváčů a fašistů 17:46 nám bude něco vykládat o zákonech a Ústavě. Prasata jako on opravdu neznají míru.

   Smazat
  4. Odporovat zlu je vyšší mravní princip a nemůže být proti zákonu v žádném státě. Podporovat zlo je zločin proti lidstvu kdekoliv na světě. Je to heroj.

   Smazat
  5. Vám 17:46 si dovolím připomenout, že všichni Čechoslováci co sloužili v protihitlerovských armádách porušovali zákon, ohrožovali svoje rodiče i příbuzné na území Říše a ti co padli, zarmoutili své blízké. I tak byli, a pokud žijí, jsou to hrdinové. Cítím to tak, že pan Botka a jemu podobní, jsou hrdiny taky. Vy někteří, třeba, vztekněte se. JiH

   Smazat
  6. 21:21
   Jaký porušovali zákon? Protektorátní? Prosimvás, už to nehulte.
   A padli za naši zemi, za své rodiny. A ne za ruské sudeťáky, jak tento beznohý "hrdina".

   Smazat
  7. 22:07
   Ruský sudeťák ty GRABIT?????
   To jsi dostal befelem tapetovat od protektorátního Al-Hamjdy ne bo jsi to vyčetl z pornoJandovo kokolády???!!!!!

   Smazat
  8. 22:07

   Padli za naši zemi??? Naše země už sahá až za Lamanšský průliv a k Atlantiku? Aha, tak proto jsme museli zaplatit veškeré náklady spojené s působením Čechů při obraně Británie. Vždyť to bylo naše území. No, snad budou v Luhanské republice velkorysejší.

   Vy už to vážně nehulte, nevěřím, že by se to mohlo spravit, ale snad už se to nebude zhoršovat.

   Smazat
  9. 6:34, víte, on těmi českými hrdiny během války dozajista nemyslí pluk L.Svobody, ale pouze skasírované čs. letce, co padli za Británii, a jejich hrdinství si Britové ocenili vystavením účtu jejich rodné zemi. Rusáci jsou evidentně pozadu. Ti nedokážou vytřískat peníze ani ze Svobody ani z legionářů. Nedivte se, že člověka, který se postavil za stranu, která nestřílí po panelácích a jeslích je pro 22:07 obyčejný kripl a kriminálník, který by měl shnít v base.

   Smazat
  10. 22:20 Tak Janda je aspoň na chlapy! To tvůj vypouštěč, ty v jidiš kapitálkama skřekající putlerprde, byl přistižený zde - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   s chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak od něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepůjčujou! Proto je Olivřík Stounů nemohl vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí" !!!!!:-))))))))))

   Smazat
 9. 17:46
  Tys je viděl v jakým stavu se vraceli???!!!!!Třeba s šaltpákou ve zbytku hlavy a to vše kvůli zasranejm amiokupantům,který v rámci DEMOKRACIE VRAŽDÍ A KRADOU VSUDE PO SVĚTĚ!!!!!
  Nech se naverbovat Vygume,takový ten amišunt potřebuje!!!!!
  Ve všem s panem prezidentem nutně souhlasit nemusím,nejsem kyvadlo!

  OdpovědětSmazat
 10. Soudruhu,
  i TY se můžeš stát hrdinou!
  Nebuď zbabělec!!!
  Neváhej a odjeď do Rostova, tam požádej taxikáře ať tě odveze do náborového střediska. Tam už se o tebe postarají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Áááá, uvědomělý kolaborant dává rady. Hlavně , aby se us-embassy, až půjde do tuhého, postarala o tebe, blbečku-čípečku!

   Smazat
  2. 18:02-i Vy se můžete stát hrdinou! Nebuďte zbabělec!!! Neváhejte a odjeďte bojovat do Afganistanu, požádejte US ambasádu nebo Českou armádu a dostanete i zaplaceno, pokud se Vám nedostávají ideály, za které chodí lidé obvykle bojovat.Vám ale stačí bojovat na Burze že ano?

   Smazat
  3. Když v historicky nedávné době hrozilo nebezpečí v Iráku, že Saddám zaútočí na Kurdský sever a zatočí se spolupracovníky USA, tak tito evakuovali tisíce kolaborujicich. Takže je naděje pro 1802, ano i Vás v době nouze evakuuji. Pokračujte v prospěšné práci pro nase 'pratele'. A když vám nepomůžou žádná škoda, o jednoho zbytečného kolaboranta méně. Tož tak. ST

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 22:12
   Ty máš těch milión chcanek v palici smíchaných s havloflaškama a vězíš v amianálu.....to je výsledek inkluze pohadrakovýho školství a deníku ty rodičů!!!!!!!

   Smazat
  6. 20:20, jaká burza, ten je rád, že vyžije z penze.

   Smazat
  7. 10:48-mýlíte se, dotyčný nám často radí v ekonomických otázkách a pro své vlastní zájmy vlastní i dva kolty, jak se jednou svěřil.

   Smazat
 11. 18:02
  Bohužel,nejsem voják z povolání a mám tady práci,ale jinak likvidovat banderoksindl se dá i v Čechách,netřeba jezdit tak daleko!

  OdpovědětSmazat
 12. Hrdina !! Má můj nekonečný obdiv.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano hrdina a ne nájemnej žoldák jako naši vojáci v Afganistánu. Bohužel u nás jsou schopní ho odsoudit a zavřít. Kdyby přišel o nohu náš žoldák, to by bylo řevu a dojemného kvílení všech prodejných presstitutských kurviček a vymývání mozků našim občanům. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. 18:28, to že pana Botku považujete za hrdinu, a podle tohoto článku jím je, to ještě neznamená, že vojáci naší země jsou nájemní sráči. Jsme malá země, naši vojáci bojovali na jiných bojištích.

   Smazat
 13. Apeluji o zveřejnění čísla bankovního účtu na NR k zasílání fin. příspěvků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18.36 Už tam čeká fízl od evropských hodnot atd., a má složku předtisků obžalob ZA SCHVALOVÁNÍ TRESTNÉHO ČINU služba v cizím vojsku... Soudní řízení ve Vaškicku budou jistě prioritní.

   Smazat
 14. 18:36
  Musíte vydržet,redakce požádala o souhlas s jeho zveřejněním.

  OdpovědětSmazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:52
   Kdyby blbost kvetla,tak je z tebe ty chudinko tupá v tu ránu kytka....podle toho amicancu nejspíš Áronova hůl=Zmijovec!!!!☺

   Smazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně,že ty máš číslo na hovnokulana do jeho papundeklova :-)

   Smazat
 17. 19:26 Jste obrovský kretén. Postavit se zlu je lidskost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dulce et decorum est pro Patria mori...

   Smazat
 18. Je zajímavé, že když jeli dva čeští pitomci bojovat do Sýrii za americko-kurdské zájmy, že za ně byl minulý týden Babiš v Turecku orodovat u prezidenta, aby je Turci propustili. Když odjel tento hrdina na Donbas, aby chránil civilisti před ukrajinskými banderovci, tak mu hrozí vězením v ČR, není to padlé na hlavu? Babiši, vytáhni už tu hlavu z amerického zadku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak napište na Kancelář presidenta republiky ŽÁDOST O MILOST PRESIDENTA REPUBLIKY pro toho invalidu... To dá rozum, ne?

   Smazat
  2. 22:01

   A to vám nepřijde padlé na hlavu, muset žádat o milost pro člověka, který chránil civilisty před ukrajinskými banderovci???

   Mně tedy ano a hodně. Než se takto doprošovat o odpuštění za to, že jednal statečně dle svého svědomí, raději bych zůstal na Donbase už napořád, tak jako on.

   Smazat
  3. Připadá mi na naprosto debilní tvrzení toho pitomce na hoře, že může někdo požádat o milost za někoho jiného, to jsi mysle opravdu vážně?

   Smazat
 19. 20:01
  A kolik toho dávala loni a letos Nečeská televize o výročí okupace Frickem a Pšonkem?????!!!!!Ani slovo,tam sklapni ty vole zbytečnej!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 20. Je to hrdina, opravdový vlastenec, který navaha položit svůj život za věc, které věří. Celý Západ je bez takto cítících lidí doslova v prdeli. Nikomu se nechce ta ten materialismus a honbu za penězi pokládat život. Do 50let končí, jako skončil Řím. Ti měli úplně identické problémy. Tzv barbaři se už moc snažit nemuseli, jelikož za Řím v té době už umírat nikdo nechtěl. Takže sklanim se před hrdinou a přeji brzké uzdravení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, jo, to samé říkali soudruzi právě před 50ti lety, prý se blíží konec kapitalismu, socialismus zvítězí a bude krásně. Soudruzi udělali někde chybu.

   Smazat
  2. Jo, Bene, soudruzi udělali chybu, ale my, Bene, ji neuděláme.

   Smazat
  3. Jo bene 20:23, já se taky poškleboval, když "Porady dělnických a komunistických stran" konstatovaly, že kapitalismus je "v hluboké krizi". S tou třicetiletou zkušeností už vím, že ta konstatování byla blízko pravdy. Vy zřejmě netušíte, že krize systému může trvat, tak jak u římské říše i stovku let, ale zhroucení je jisté. Dnes je ovšem otázkou jestli a když, tak do jaké míry takové zhroucení lidstvo přežije. Jste bene tak jednoduchý, jak může být skutečnými znalostmi nepolíbený adolescent.

   Smazat
 21. Nebavte se s hlupáky, co věří jen europropagandě, a ne lidem, kteří jsou opravdu v zákopech. Pracoval jsem dříve mnoho let pro ČT, tak vím, jak dnes lžou, a čí jsou trouba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:27
   Tak to jste tam buď dlouho nedělal nebo jste machr,kterej si zachoval rovnou páteř!!!!

   Smazat
  2. 20;45
   A copak jsi tam dělal,proč si nejel k amiokupantům na venkov,tam je to nemlich to samý,jen tam těch čokolád zlitejch a zfetovanejch bude NEPOMĚRNĚ VÍC!!!!!!
   Jo a nebyl jsi tam taky na OBČANKU JAKO KDYSI DNES UŽ PROKÁZANÝ UDAVAČ ŠTĚTINA,teď je ten KSINDL antikomunista a milovník banderoksindlu....jako TY!!!!!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 21:00 Však ty taky nemáš zrovna ideální původ! Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj coby delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg!

   Smazat
 22. 20;34
  Když je Rus tak zaostalej,TAK PROČ Z NĚJ TY TUPANE AMIOKUPANT SERE V SÍNI???!!!!!Krom Talibanu si z amiokupantům dělá PRDEL znovu i Severní Korea.....jak si to můžou dovolit???!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na zaostalý podlidi je třeba si permanentně dávat majzla! Proto u nich platí nade vše v Chujlostanu osvědčené "nět čelavék - nět probléma!"☺

   Smazat
 23. Chvála ti hrdino ! Ty a Zeman máto koule. My je nemáme, sedíme u pc.

  OdpovědětSmazat
 24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 25. 22:02
  A ty svině,který podporují banderoksindl a amiokupanty jsou VLASTIZRÁDCI A ZA VLASTIZRADU JE PROVAZ!!!!!!!!
  Mašini a Paukner se měli houpat hned po HADRÁKU!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bandy rudých xindlů a jiný okupanty by bývalo dobré věšet! Pamatuju si jako dítě jsem slýchával od dospěláků průpovídku že "Hitler byl svině, ale komouše, židy a cikány měl vyhubit" anebo že "ho to měli nechat dodělat" apod. Tak jsem se na to těšil, že to dokončíme my, až to tu praskne! Jenže jsem nevěděl že na tom Západě to stojí taky za hovno, jak jsem potom zjistil, páč komouši ve všem lhali!Přitom komunisti nám slibovali v tomto směru ráj!!! Co všecko prý "hrozí" kdyby to "prasklo" (teda kdyby zvítězila kontrarevoluce u nás) a my jak blbečkové tomu věřili! Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal dobře! Velkej knír jak kaizr Wilhelm a v ruce nějaký kvér a na hlavě nacisticku helmu! Frajer. A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu! A my se těšili až sem přijede na Leopardu (to je tank!) Až pozdějc mi syn emigrantů který tu bydlel u sousedů v pronájmu řekl, že prej je v západním Německu Hitler zakázanej a že ten Hoffmann je prej jen pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! To mě nasralo, ale řekl jsem si - no co no -"poraženej " stát. Ale spolýhal jsem aspoň na Ameriku! Viděl jsem na vlastní oči v ČST záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy Free Hess a Hitler was right apod. A měl jsem za to, že to přijde sem! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďáky s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty o zlých nacistech, komouše nepověsili, židi zůstali dál nekritizovatelný a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z 1. republiky, takže naco se to dělalo? Přišel ten čurák Havlů s těma a kecama o "lidských právech" a hovno do hovna! Místo KKK se začlo cikánům říkat "Rom"!! Takže zklamání a podvod. Já hned jak se začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že vohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a vono hovno hovno! Ani ty posraný Rusáky neprotáhli Prahou s prackama vjerch! Hovada ... a prej (kontra)Revoluce! Jo Budapešť 56 -to byla Kontrarevoluce! - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
 26. To řekněte těm z Milonů chvilek, Zhovnaven a ČT kter vysílala zprávu o rezignaci premiéra a tak šířila lež. Jenže od nich dostáváte žold a jste obyčejný zdegenerovaný zvrhlý parazit.

  OdpovědětSmazat
 27. 22:32
  Tak sem nelez,ať se vzteky nepoděláš nebo ti nepřesné cévka!

  OdpovědětSmazat
 28. 22:39
  Oprava:Neprdne cévka

  OdpovědětSmazat
 29. To je zločin bránit civilisty před Ukrajinským ostřelováním sídliště?

  Podpora benderovcu a fašistu v Kyjevě ,
  na to není paragraf?

  Atentáty a teroristické útoky v civilních objektech na velitele opolčencu- povstalců. Toto všechno provádí Ukrajinská vláda a ministr Petříček jezdí na výlet na bojovou linii. Takový jsou hrdinové v praze.
  Smrt fašismu a benderovcum.
  Pán Botka a ostatní češi jako Stejskal se zapišou do dějin hrdinů.

  OdpovědětSmazat
 30. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neboj, cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu odulých za bílýho dne křepčících podlidí v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Smazat
 31. Brouk Pytlik,
  Je mi jasne , za Amerika Civilisovanost v ocich ctenaru Nove Republiky znacne utrpela, ale nebylo to tak pro cely svet planovane?? uz pred 25 lety kdyz se presunula ekonomie z USA do Ciny.
  Ekonomicky neni vyhodne mit konkurenci, kdyz to clovek vse muze zdimat a vykoristovat pomoci MONOPOLU!!! Jak jsem cetl v jednom clanku rekl kdosi velky.

  Ja vidim dnes USA v ekonomicke valce(nevim s kym s bankeri??) uz asi 25 let , kdy Amerika skutecne chatra "jako kdyz stary clovek onemocni rakovinou". A tak zvazte panove veskere moznosti, ctete socialni pruzkumy cisla atd a nechte stranou vasne!!!
  Amerika je trpici zeme a v cemz Amerika nejvice utrpela je psychologicky, vy to zrejme ale nemuzete pochopit - z Youtube a Holywoodu neni mozno soudit. Co dela Trump? nevim, tvrdi ze je "populista"?? . A tak nevim.
  Ale nenavist k Americanum je znacne umela. Ja uz tam neziji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amerika ani na zdaleka nechátrá a nikdo to ani nechce. A to, co je v Americe nemocné, to samé bují po celém světě. Neomarxismus, manipulace, zneužívání vojenské síly, vše v prospěch konkrétní úzké skupině. Jen Amerika má větší potenciál, který lze zneužívat.

   Jedním z manipulativních prostředků je vámi zmíněný Hollywood. Ani Evropa nezaostává a v Benátkách vyhrál cenu ukrajinský film z prostředí Donbasu, kde je Rusko vylíčeno jako pravé Zlo, a lidé jako pan Botka jako krvavé zrůdy, které přišly zabíjet malé děti na povel Kremlu.

   Smazat
 32. Ten chlap je hrdina a o takových lidech se nic neví. No jo když ten slouha petříček podporuje banderovce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slouha Petříček dokonce nehoruje za obyčejné ukrajinské vojáky, to je pro něj póvl, on je uchvácen heroji z praporu Azov, kteří před měsícem při panickém útěku opustili svého těžce zraněného druha ve vlastním zapomenutém minovém poli, když se chtěli přesunout na výhodnější sniperskou pozici, aby mohli v obytných čtvrtích a vesnicích lépe zabíjet každého, kdo se jim mihne v perimetru. Ten mrtvý tam zůstal tři dny. Když se pro něj vypravili lidi z Donbasu, aby tam nehnil jako prašivej pes, tak po nich herojové z Azova stříleli. No řekněte, není tohle pravé hrdinství, které je nutno oslavovat? Ve světě, kde se nositelé Nobelovy ceny a politická špička, včetně OSN, klaní až po zem před šestnáctiletou postiženou dívčinou, která je se zamračenou tváří kárá jako malé děti, se nelze divit už ničemu, ani Poche-Petříčkovi.

   Smazat
 33. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechceš raději napsat svůj názor na Pavla Botku?

   Smazat
 34. 1:26
  Táhni do amianálu kreténe z papundeklu!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neboj, cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu odulých za bílýho dne křepčících podlidí v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Smazat
 35. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6,38
   Neschopný,dementní a zhovadilej kokot je tvůj nesvépravnej fotr,ty havlokriple už teď se třema v žíle!!!!!!
   Přetoč si za odměnu tu amitapetu,jsi trapnej,jak udavač Havel!!!!!!!

   Smazat
  2. Nevíš co dodat Pepku6:38? To se ptáš na nesprávném místě, zajdi pro radu za svým šéfem pornohercem Jandou a za svýmy soudruhy z USAmbassy.

   Smazat
  3. 11:15, chtěl jsem napsat něco podobného, ale předběhl jste mě. :)

   Smazat
  4. 7:26 To si zas pleteš s tím tvým udavačským fotrem v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách, co se tak hřát přízní velkejch rudejch soudruhů

   Smazat
  5. 11:15 Tak Janda je aspoň na chlapy! To tvůj vypouštěč, skřekající putlerprde, byl přistižený zde - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   s chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak od něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepůjčujou! Proto je Olivřík Stounů nemohl vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí" !!!!!:-))))))))))

   Smazat
 36. Kdybych věděl, jak se tam dostat, tak už jsem tam před třemi roky bojoval za Donbas také. Nejraději bych střílel ty americké specialisty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:55, tito speciálové nejsou v zóně, kde můžou být zraněni. Hlavně poté, co tam v r.2014 zahynul vysoký generál v sestřeleném An26. Sem tam se podaří někoho sejmout, ale to jsou jen kusovky a jen nájemníci, jako např. Academi, kteří si přišli zastřílet na lidské terče a sem tam přeříznout nějakou tu čubku. Je to pro ně rajc, protože to jsou poškození jedinci. Tito bojovníci jsou většinově na té ukrajinské straně. Na straně Donbasu je také něco podobného z Ruska, ale z nich vysoké procento nejde jen kvůli samotnému boji, ale jsou u toho ještě i jiné emoce. Můžeme je nazvat patriotismus. Proto ta vysoká rezistence, oni bojují jakoby za své. Obdobně to je u pana Botky, který se aktivně postavil na stranu, kterou brání proti něčemu, co považuje za zlo. Ačkoliv nemám rád ozbrojené konflikty, jsou okamžiky, kdy se jim nevyhnete. Pohnutkám pana Botky rozumím a taktéž ho považuju za odvážného člověka, který se postavil na tu správnou stranu.

   Smazat
 37. 6:55 - hned jim to poreferuji, jak je chces strilet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:38
   Stejně,jako je amiokupant střílen jinde pi světě!!!!!!

   Smazat
 38. Statečný člověk.
  Kdybych našel možnost jak pomoci, rád alespoň trochu nějak pomohu.
  Hlavní je žít podle svědomí, v souladu s ním.
  Věřím že po Oděsse pro mnohé nebylo vyhnutí nežli konat.
  Fašisty je třeba ničit.
  Martin

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S těmi co vraždí své spoluobčany toužících po svobodě a nezávislosti, a mají na svědomí humanitární krizi, není třeba mít slitování.

   Smazat
  2. 11:19, ale Donbas neměl v úmyslu tratit životy svých civilistů v boji za nějakou nezávislost. Tuhle ambici oni přece neměli. Oni se cítili být součástí Ukrajiny. Jenom nesouhlasili se státním převratem v režii Západu, především USA za vlády B.Obamy, a následným nájezdem vymetených holohlavců z Haliče na jejich místní úřady a obyvatele. Nesouhlasili s banderizací a nacifikací země.

   Jejich předci proti nacismu bojovali a teď je jejich vlastní spoluobčané s jiným názorem, placeni z jakýchsi zámořských fondů, mlátili po hlavách, vyhazovali soudce v jejich městě, plenili úřady, podřezávali policajty a se zbraní v ruce vyhrožovali obyčejným lidem. Přitom se nejednalo o nějaké státní složky, ale obyčejné kriminálníky. Kdo by si beztrestně něco podobného nechal líbit, byť od svého souseda?

   Vše napovídalo tomu, že taková agrese nezůstane bez odezvy. Ta přišla v podobě kruhové obrany proti rostoucímu tlaku ze strany státních struktur, zcela ovládlých juntou za $5mld. Ze strany junty ovšem nepřišlo vyjednávání, ale ostrá střelba. Naběhlo letectvo, těžká bojová technika, balistika. Začaly hořet první domy, obytné čtvrtě, školy, centra měst i nemocnice dostaly první údery. Začali pracovat snajpři. Tato situace už byla válečným stavem. A jak se říká, když začne vláda střílet po vlastních, další střelba už jde do cizích. Vyrobili si z vlastních Ukrajinců Donbasany.

   Pravděpodobně to měla být rozbuška na válku Ukrajina - Rusko, ale jaksi se nezdařilo do toho ty Rusy zatáhnout; navzdory snahám, navzdory hysterické kampani. I když Rusko vydatnou pomoc Donbasu poskytuje.

   Smazat
 39. Nejhorší je to že náše stará a dobrá ČT nám neřekla co se to stalo v Oděse za genocidu. Proč jsem se to musel dozvědět až z nějaké tiskovky od Putina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin se přiznal k tomu, že nechal upálit Oděsany?

   Smazat
  2. 22:35
   NEčeská untermenschvize nelže jen v případě,po ku ukazuje čas nebo je vypnutá!!!!!!

   Smazat
  3. Putin hovořil o tom co se stalo v Oděse.

   Smazat
  4. Oděsu - to chazarský hnízdo, už měli srovnat se zemí dávno! Když Velká Káťa s Pepikem Druhým a Velkým Fricem smazali ten spolek nemravnejch holek zvanej Rzecz pospolita, tak se všechen chazarskej hnůj rozptýlil do okolí a nejvíc se jich usadilo právě zde! Carovým kozákům dalo pak pořádnou fušku ty Buntem štvaný a Rothschildem placený židobandy v roce 1905 rozšavlovat!

   Smazat
 40. Proto skeduji internet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I při sledování internetu a alternativních zdrojů můsí člověk mít v pořádku rozuum a kriticky uvažovat. Ne vše je takové jaké se zdá na první pohled

   Smazat
 41. Hmmm... Dnes už spíš Polobotka...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.