Reklama

pátek 20. září 2019

Cui bono?

Ing. Jarosalv Tichý
Jaroslav Tichý 
20. 9. 2019   E-republika
V posledních dnech byla doslova „vyrobena“ nová záminka ke vzniku „velké války“ hrozící přerůst ve válku světovou a pro lidstvo doslova konečnou. Nelze nejdříve střílet kolem sebe a pak teprve zjišťovat, kdo měl být pachatelem útoku a tedy i cílem střelby.


V posledních dnech byla doslova „vyrobena“ nová záminka ke vzniku „velké války“ hrozící přerůst ve válku světovou a pro lidstvo doslova konečnou. Tak, jak je již v některých kruzích na Západě zvykem, bude veřejnosti předkládán nezvratný důkaz o pachateli a současně odůvodnění k rozpoutání takové války, tentokrát ukazování prstem na mapě, odkud z iránského území byly údajně vystřeleny rakety na saudsko-arabská ropná pole. Po dřívějším přinášení prášku v pytlíku či ruční malůvky apod. do OSN jako nezvratných důkazů k následné agresi USA a jejich „koalice ochotných“ vůči dalším zemím jde tedy o pokračování ve stejné praxi. Jedinou výhodou tentokrát je, že tím prstem lze označovat pokaždé poněkud jiné místo. Původně to ale byl údajně útok dronů, zaručeně iránských. Teď zase raket, rovněž iránských. Již nyní je zřejmé, že celé tvrzení je „likely probably“, tedy obvyklý blábol. Pojďme se tedy podívat na celou záležitost blíže.

1/ Je nesporné, že někdo napadl saudsko-arabská ropná pole. Původně ohlašované obrovské škody vyžadující asi půlročních oprav se již zmenšily na opravy do konce září t.r.. Zřejmě tak ztroskotají pokusy o značné navýšení cen ropy a následně i PHM, neboť kromě chuti k tomu nebude důvodu.

2/ Chceme-li seriózně zvažovat, kdo mohl být původcem tohoto útoku, k němuž se mimochodem přihlásili jemenští Hútiové, opusťme úvahy na téma záměrně nesprávně položených otázek, jakými jsou:
a/ čí zbraně k útoku posloužily a
b/ odkud byl vůbec útok veden.

Jde o to, že:

ad 1/ ačkoliv příslušné zbraně mohly být i iránské, dovozovat z toho, že šlo o útok z iránské strany je stejné, jako kdyby nám někdo připisoval veškeré teroristické útoky Semtexem ve světě jen proto, že se tato výbušnina vyrábí u Pardubic;

ad 2/ má-li mít otázka, odkud byl útok veden, nějaký smysl, je třeba nejprve prokazatelně určit, jakým prostředkem byl vůbec veden. Tedy drony, jež mohly přilétnout odkudkoliv, nebo raketami, jejichž odpal a dráhu lze snadněji ověřit?

Ponechávám k úvaze čtenářům, co asi dělaly v době útoku drahé americké Patrioty nainstalované v Saudské Arábii. A pokud nic, tak proč.

3/ Budeme-li vážně uvažovat o tom, kdo mohl zaútočit na saúdská ropná pole, položme si nejprve historickou praxí ověřenou otázkou „Cui bono?“ (Komu ku prospěchu?) a postupujme dále vylučovací metodou. Tak tedy:

1. když uvážíme, že Írán by nesmyslným a nic neřešícím útokem na ropná pole v S.Arábii přivolal na sebe útok USA, Izraele a dalších z koalice ochotných, a to za situace, kdy se hovořilo o uvažovaném jednání íránského prezidenta Ruháního s Trumpem v souvislosti se zasedáním OSN v New Yorku, můžeme si Írán ze seznamu podezřelých rovnou vyškrtnout.

2. Hútiové pomocí dronů - bez znalosti jejich vojenského vybavení se to vyloučit předem nedá, pochybnosti ale přetrvávají. K jakýmkoliv alespoň předběžným závěrům je třeba bezpečně znát druh prostředku, kterým byl útok veden;

3. další z operací pod falešnou vlajkou realizovanou Izraelem po dohodě s USA (a možná dokonce i s vedením S. Arábie)? Jaký by to mělo pro aktéry význam? Tak tedy:

a/ pro USA zvýšení cen ropy a tím i větší výnosy z prodeje dolarových poukázek na ropu pro ty, kteří jsou ještě ochotni ji za dolary vůbec kupovat. Tedy pokus o oddálení definitivního defaultu USA;
b/ způsob, jak překazit příp. jednání Trumap s Ruháním (viz stejné pokusy před jednáním Trump x Kim). Mimochodem, tento záměr se ještě před dopsáním tohoto článku zdařilo realizovat, z avizovaného jednání nebude nic;

c/ Netanjahu - měl doma před volbami. Pokud v nich nevyhraje, hrozí mu doma soud a uvěznění za jeho předchozí aktivity. Volby v Izraeli následně proběhly a docílená volební plichta mu žádné velké záruky do budoucnosti nedává, pokud by se znovu nestal premiérem;

d/ rozpoutání velké války, a to i za cenu zničení Izraele by odpovídalo i záměrům na založení světového panství vycházejícím z Talmudu a tedy záměrům té skupiny, jež z jeho učení vychází.

e/ vytvoří to konečně americkými neocony tolik hledanou příležitost nejen k udržení americké přítomnosti na Blízkém východě, nýbrž i k rozpoutání války s Íránem, která nezůstane jen válkou lokální. Umožní jim to současně postavit Trumpa před dalšími prezidentskými volbami před výběr mezi špatným a ještě horším řešením;

g/ Saúdská Arábie sama žádnou politiku neprovádí, jako vazal USA jen poslouchá pokyny a koná.

4/ Krom toho ještě existuje poněkud smělá spekulace v tom smyslu, že vyřazením části těžebních kapacit ropy v Saúdské Arábii dojde k zúžení dalšího využití dolaru ve světě. To by byla pravda, pokud:
a/ způsobené škody na ropných polích by byly výrazně vyšší, než ve skutečnosti jsou a
b/ by Írán touto cestou chtěl zvýšit poptávku po své ropě ve světě a nechtěl zakalkulovat do svých úvah nebezpečí svého následného napadení ze strany USA a Izraele. Pak by totiž Írán též žádnou ropu nikomu nedodával. Dokonce ani stávajícím odběratelům ne.
Takže toto Írán určitě ve svém zájmu neudělal.

5/ Spojovat s touto akcí Čínu či Rusko je pak již úplný nesmysl. Krom průkaznosti zjištění v takovém případě to především vůbec neodpovídá jejich zájmům v tomto regionu, právě naopak.

Shrnutí:

a/ z provedené eliminační metody na otázku „cui bono?“ (komu ku prospěchu?) se jako nejpravděpodobnější zatím jeví možnost další „operace pod falešnou vlajkou“ za účasti amerických neoconů a Izraele, ať již v tomto či v obráceném pořadí;

b/ pro americké neocony by to mělo ještě jednu výhodu v tom, že se blíží další prezidentské volby v USA a že Trump, který slíbil voličům „přivést jejich chlapce ze Sýrie a Afghánistánu domů“, je neocony současně tlačen do dalších válečných dobrodružství (po Ukrajině přišla na řadu Venezuela, nyní zase Írán).

Pokud Trump se nechá vtáhnout americkými neocony do další války, nesplní své předvolební sliby. Pokud se do ní vtáhnout nenechá, budou ho neoconi a američtí demokraté obecně prohlašovat za “slabého prezidenta“. (Nakonec snahy opozice u nás stavět prezidenta M. Zemana do podobných situací, byť v jiných souvislostech, jsou realizovány podle stejné brožury i jejích autorů);

c/ z neustále se opakujících dalších pokusů o rozpoutání velké, resp. světové války je zjevné, že američtí neoconi jiný způsob jak odvrátit svoji porážku nevidí, a proto budou tyto pokusy stupňovat i nadále, dokud budou hráči na světové scéně. Nadále tedy riskujeme den ode dne nebezpečí vypuknutí nové světové války.

Tomu mohou zamezit voliči, a to jak v USA, tak i v dalších zemích, kde mají své též přisluhovače, ČR nevyjímaje.

To, že to někteří občané stále ještě (raději) nevidí, neznamená, že takové naše ohrožení neexistuje. Právě naopak. Slepotou části našich občanů či rozšířeným ovčáckým syndromem naše ohrožení stále roste, a to spolu s každým dalším pokusem neoconů o rozpoutání nové války.

d/ nebezpečí vzniku „velké války“ hrozí ale bezprostředně. Je proto konat bezodkladně, byť zatím (do nejbližších voleb v jednotlivých dotčených zemích) jen provizorně.

Z tohoto důvodu je třeba přivítat iniciativní návrh Vladimíra Putina přednesený při jednání se saúdským korunním princem Mohamedem bin Salmánem, kdy vyzval k provedení objektivního vyšetřování útoku na saúdská ropná zařízení, k němuž došlo 14. září t.r.. Nelze totiž nejdříve střílet kolem sebe a pak teprve zjišťovat, kdo měl být pachatelem útoku a tedy i cílem střelby. Krom toho tento návrh otupí počáteční horlivost „horkých hlav“ a přibrzdí snahy neoconů o rozpoutání válečného konfliktu na Blízkém východě.

Obecně platí, že čím dříve skončí přítomnost USA v tomto regionu, tím dříve zde dojde k možnosti uspořádat vzájemné vztahy mezi tamními státy.

Má to jen jednu vadu na kráse. Pro USA to znamená definitivní konec petrodolaru.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodno-cena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:


30 komentářů :

 1. Zásadní je sledování souvislostí. Mnohé lze vyčíst z histerického chování naší opozice podporované prolhanou českou televizí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jedno je jisté. Prostudoval jsem si, jak jsou umístěna napadená ropná zařízení v Saudské Arábii a podle fotografií, uveřejněných na I-netu je zřejmé, že střely přiletěly z jihozápadu, tedy ze směru, kde leží Jemen. Drony jsou nastavitelné a mohou létat na všechny strany, takže mohly oblétnout rafinerii a napadnout ji z jakékoliv strany. U raket už to není tak jednoduché, to by musely být na vysoké technické úrovni a navíc by manévrováním okolo cíle mohly být snáz zasaženy. Proto soudím, že podle směru zásahů je odpaliště opravdu někde mezi Saná a jemenskou hranicí. Čí to byly stroje, na základě nedostatku informací asi nikdo kromě Saudú neurčí. Ale i když to byly rakety a drony iránské výroby, není na tom nic špatného. Každý má právo nakoupit zbraně na svou obranu a pokud Jemencům nedodají rakety USA, dodá je někdo jiný. Nikdo po nich nemůže chtít, aby se nechali pobít bez odporu. Ideální by bylo okamžitě zastavit nálety Saudů na Jemen a nechat jednat diplomaty. Ale to bych chtěl asi příliš :-(.

   Smazat
  2. Generalissimus Putin se naučil od Netanjaha jak bombit pod cizi vlajkou a zvyšit tak cenu ropy,aby doplnil svůj rozpočet a nakoupil dalši tuny zlata!
   Ten "ališak" chce prodat i svoje rakety tomu kralovstvi,které je zvyké na svém zastupitelstvi v TURECKU rozřezávat za živa novináře,tak to pro Saudy bude jen požar vitanou změnou.

   Smazat
  3. 23:44, taky mě napadlo, že za Chášukdžím stojí Putin a Rusové. Na Saúdy to bylo příliš kruté s barbarské.

   Smazat
  4. 11:06, ano, zbraní budoucnosti jsou drony. Lehké, malé, tiché, nezachytitelné a smrtící. Nejdále jsou USA a Izrael. Také Čína, Indie, Írán, Turecko, Británie, Německo, Francie, Holandsko, Polsko, Brazílie... Rusko není ani na začátku.

   Smazat
  5. 7:32 A to dík panu Hitlerovi a jeho bezpilotné V-1! A kdyby býval nebyl tak připosraným humanistou (zakázal v rámci boje za ochranu zvířat i tehdy tolik oblíbená oblíbená "lidská ZOO" - sic!) a místo vymýšelní nepraktických krávovin typu podzemních megakanónů či tankových kolosů věnoval stejnou péči péči vývoji jaderných zbraní a tyto v kombinaci s raketami V-2 a V-3 by dokázal efektivně použít ve prospěch naší rasy, kde jsme dneska mohli být?!

   Smazat
  6. Anonymní21. září 2019 15:16
   „.. kde jsme dneska mohli být?!“
   Ti přeživší, pokud by takoví byli, tak asi v dolech někde za Uralem. P.K.

   Smazat
  7. 22:25 Ne ovšem osobně, jen by tam bylo jejich "oko"! Tedy kamera napojená na kulásek a pokud by tamní Mongolci neplnili pracovní normy nebo moc žvanili mezi sebou, tak by z dispečinku jen zmáčkli čudlík, no ....

   Smazat
 2. Vzpomínka na obranu:
  Připomeňme si, jak to bylo s americkým radarem v ČR
  19. 9. 2019 / Jan Čulík
  Č. píše o odporu Čechů vůči radaru, proti umístění cizí armády u nás.
  https://blisty.cz/art/97034-pripomenme-si-jak-to-bylo-s-americkym-radarem-v-cr.html

  OdpovědětSmazat
 3. Clintonoidi prohrávají a o tom to je.
  USA je bez surovin. Ropa a plyn z frakování byl podvod. Všechno dováželi buď z romláceného Iráku, nebo Sýrie, či jelcinovského ruska od pindosů typu Chodorkovkij.
  Mají kulové, tak jako EU i s topícími se Brity.
  Jejich záchrana je válka, na kterou by jiným půjčovali.
  Proto to všechno.

  OdpovědětSmazat
 4. Článek zmínil všechny varianty kromě jedné, že to udělali ti,kteří se přihlásili, že to udělali. A ti měli k tomu celkem pochopitelný motiv a i právo to udělat, jako obranu proti agresi kterou Saudové vedou proti jejich zemi se souhlasem celé demokratické západní kliky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano ta západní demokratická klika pod vedením demokratického klikaře USA sestřeli letadlo na Ukrajinou a podle potřeby označí okamžitě viníka a dnes už je jasné, že jejich označení bylo účelové, ale posloužilo protože někteří lidé nepřemýšlejí a jenom přebírají to co jim ČT nakecá.

   Smazat
  2. Je to fakt, že nikdo nechce připustit, že to udělali ti co se příhlásili jako autoři. Ale dokazuje to skutečnost, že v Afganistanu košiláči s Kališniky se dokážou ubránit zbraním USA za miliardy dolarů a dodnes Američani dokázali v Afganistanu jenom to, že zabíjejí civilisty. Afganistan je důkaz, že zbraně za miliardy dokážou prd, proti odhodlání národa se bránit imperiální agresi USA, které jsme součásti i my.

   Smazat
  3. Re (08:57):
   Nikde jsem nezaznamenal, že by Saúdsko-arabská PVO (SA PVO), která disponuje moderními US systémy Patriot, vůbec nějaký ten dron (či raketu) zaznamenala natožpak zachytila. Spíš do světa sděluje, že se o tom útoku dověděla až od dispečerů těch ropných polí, kterým to tam kol dokola hořelo.
   Vše nasvědčuje tomu, že systémy SA PVO buď zcela selhaly (a proč??) nebo Saúdové na ten útok vědomě nereagovali.
   Pak mohl být False_Flag operací. V takovém případě ale dost zpackanou, protože špatně maskovanou ...
   Asi tak, jak byla předtím akce Litviněnko, Skripalovi, MH17 atd. atd., které byly ze stejné "myšlenkové" líhně. Líhně našich Velkých Bratrů. Mít ovšem za šéfa takového, to by pro nás nevěstilo šťastné zítřky. Ani náhodou.

   Smazat
 5. Bylo pozoruhodné, jak tuto kauzu nafoukly v čété. Komu posluhuje tato tv za povinné poplatky českých občanů? Velkokapitálu!

  OdpovědětSmazat
 6. Přesně tak pane Tichý usa stejně padnou je to jen otázka času. Hlavně aby se to obešlo bez války kterou by stejně prohráli.

  OdpovědětSmazat
 7. Řízená migrační invaze z Afriky pokračuje. Nepokrytě. Německo, Francie a Itálie se dohodly:

  http://svobodnenoviny.eu/rizena-migracni-invaze-z-afriky-pokracuje-nepokryte-nemecko-francie-a-italie-se-dohodly-na-docasnem-systemu/

  Německo zachraňuje ekonomiku. Za pět milionů euro se podařilo zaměstnat dva migranty:

  http://svobodnenoviny.eu/nemecko-zachranuje-ekonomiku-za-pet-milionu-euro-se-podarilo-zamestnat-dva-migranty/

  OdpovědětSmazat
 8. Síce nie som expert na rôzne zbraňové systémy PVO a špionážne družice, no predpokladám, že pre veľmoci nie je problémom mať prehľad či zhora (z družice) alebo zo zeme (PVO), odkiaľ smeroval útok, pokiaľ to útok vôbec bol.

  OdpovědětSmazat
 9. Mám dojem, že všechny konflikty, nejen války, ale i střety názorů, se rodí v obrácené chronologii. Tj.od konce. Známe cíl, a pro něj vykonstrujeme situaci, proto kdo je autor, či pachatel víme předem. Nezlobte se, ze zkušenosti jsem v přijímání postojů velmi opatrný a nedůvěřivý.

  OdpovědětSmazat
 10. Nečetl jsem celé, na mne dlouhé. Ale to ještě nikoho nenapadlo, že za tím vším stojí Putin? Ale jinak, nerozborní přátelé USA a Saudská Arabie? Občané SA údajně byli při sestřelení baráků v Americe. Nakonec, odkud pocházel Bin Ládin? Odnesl to Afganistan, kde jsou na podporu US Army naši vojáci zalezlí ve svých úkrytech a když vystrčí hlavu, tak je někdo(i dítě) odpráskne

  OdpovědětSmazat
 11. Pane Tichý. Vaše analýza má logiku. A to nevyslovené zřejmě řadě čtenářů také logicky došlo.

  OdpovědětSmazat
 12. Nesčetné atentáty, vojenské převraty, falešné vlajky, maskování, politická korupce, hospodářské manipulace a nelegitimní války pokračují bez přestávky a lidé jen zřídka zpochybňují oficiální vyprávění, která jim jejich vládci o těchto zločinech vlády dali. To platí, i když důkazy proti těmto příběhům jsou ohromující. Přemýšlejte o událostech v minulosti, jako je Pearl Harbor, incident v Tonkinském zálivu, bombardování města Oklahoma City, 11. září, zbraně hromadného ničení v Iráku, tzv. Zabíjení Usámy bin Ládina a mnoho dalších.
  https://beforeitsnews.com/paranormal/2019/09/dulce-secret-underground-bases-that-go-way-below-the-surface-of-the-earth-2544624.html
  https://www.narodninoviny.cz/ignorance-japonci-zadaji-zruseni-americke-vojenske-zakladny-marne/
  https://beforeitsnews.com/v3/prophecy/2019/2506428.html - americké války jsou vždy o oleji.

  OdpovědětSmazat
 13. Je otázka, kdy Židé zaútočí i na nás? Zatím je to pro ně velká vzdálenost, ale atomovku by nám sem hodit mohli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:00 ??? Máte nějakého informátora? Je otázka, zda jste tak důležitý/nebezpečný, aby na Vás atomovku použili. Zbytek národa tak nebezpečný není.
   Pokud přijmete muslimské migranty, tak se mezi ně židé cpát nebudou.

   Smazat
  2. 18:00
   Prosím vás, kdo jsou podle vás " MY " ?

   Smazat
 14. Na tzv. Cui bono je půvabné, že to může člověk naroubovat na cokoli. Jste USAfob? Slouží to neoconům. Jste Kremlofob? Slouží to rusákům k vyšší ceně ropy a látání děr v jejich režimu.

  OdpovědětSmazat
 15. 20:38
  Jediná výjímka, Čechofil doplací vždy.

  OdpovědětSmazat
 16. Tvrzení, že Saudi žádnou politiku sami neprovádí, je nesmysl. Viz jejich snaha o blokádu Kataru. Podporují výstavbu mešit v Evropě a imigraci do Evropy.

  To, že krátce před schůzkou Trumpa s nějakým problematickým státníkem se stane nějaká nehoda nebo útok a setkání je zrušeno, se už stalo poslední dobou několikrát. Např. v článku není zmíněno, že se to stalo asi 2x před setkáním Trumpa a Putina. No náhoda to není. Nejspíš se tedy opět jedná o falešný útok, kde to vyhovuje všem stranám z různých důvodů - deep state fašistům v USSA, Izraelu i Saúdům. To by vysvětlovalo i tu záhadnou neschopnost protiraketové obrany Saúdů ale i Američanů, kteří mají kolem své základny, mají tam lodě atd. A lidé se ptají - jaktože to selhalo? No, pokud je to připraveno, tak odpověď je jasná.

  Dále by tomu nasvědčovala i ta mediální vlna. Všimněte si, že válka s Jemenem byla pro mainstream převážně tabu. Hlavně když to bylo horké v Sýrii, tak se zcela evidentně nesmělo psát, že v Jemenu umírá mnoho civilistů a Saúdi je vraždí, protože by to narušilo ty vymyšlené bláboly, že to dělá Rusko v Sýrii (a jenom Rusko). Celou dobu byl Jemen na pokraji zájmu, jen občas se o něm něco mihlo, jinak ticho po pěšině, ale teď se zájem mohutně zvedl, když se do toho zamotal Írán. Najednou je tu opět zájem ukazovat Írán jako zlo, co stojí v zákulisí války. Cynický paradox je, že Saúdi tam válčí x let, ale teď budou média dělat, jako by tu válku měl na triku vlastně Írán.

  Rudý škorpión

  OdpovědětSmazat
 17. Ahoj kluci, jak jsem dostal svého bývalého manžela zpět rychle, Dr.Padman láska kouzla casting opravdu fungoval! Můj manžel mě před třemi měsíci opustil pro jinou ženu a od té doby se můj život naplnil bolestmi smutkem a zlomeninami srdce, protože on byl moje první láska, se kterou jsem celý svůj život prožil. Můj přítel mi řekl, že viděl několik svědectví o kouzelníkovi s názvem Dr.Padman, že může přinést zpět milence během několika dní, rozesmál jsem to a řekl, že mě nezajímá, ale kvůli lásce, kterou pro mě můj přítel měl, konzultovala můj kněz jménem mého a k mému největšímu překvapení po 11 hodinách později mě můj manžel zavolal poprvé po třech měsících, že mi chybí a že je tak líto za všechno, co mě donutil projít. Přišel zpět ke mně a teď jsme spolu šťastní. Stále tomu nemohu uvěřit, protože je to velmi neuvěřitelné. Děkuji Dr.Padmanovi, že jste mi přivedl zpět svého milence a také mému milému příteli, který se za mě přimlouval, za kohokoli, kdo by mohl potřebovat pomoc tohoto skvělého doktora, je e-mailová adresa: padmanlovespell@yahoo.com,
  můžete mu také zavolat nebo přidat do aplikace Whats-app: 2348053823815,

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.