Reklama

středa 4. září 2019

Deset lodí NGO čeká ve Středozemí na „italskou změnu“

-rp-
4. 9. 2019 Voice a PrvníZprávy
Deset lodí nevládních organizací ve Středozemním moři čeká na změny spojené s italskou levicovou koalicí.


Celkově deset trajektů plných migrantů nyní provádí vyčkávací operace ve Středozemním moři, protože levicová Demokratická strana (PD) se chystá znovu otevřít italské přístavy pro migranty.

Nicola Zingaretti, vůdce italské levicové strany (PD), už představil své záměry, chce změnit Salviniho bezpečnostní opatření, které účinně uzavřelo italské přístavy pro trajekty nevládních organizací, plné migrantů, uvádí Il Giornale.

Obchodníci s lidmi z nevládních organizací, kteří se připravují na novou politiku, podstatně zvýšili své operace v pátracích a záchranných zónách (SAR) u libyjského pobřeží.

Il Giornale uvádí, že v zóně SAR v současné době působí celkem deset přepravních plavidel nevládních organizací. Pouze jedna z lodí je italská.

V pondělí bylo lodi „Mare Jonio“, lodi provozované italskou nevládní organizací Mediterranea Saving Humans, povoleno zakotvit v přístavu v Itálii, kde vystoupilo 31 migrantů.


Loď „Eleonore“, německé nevládní organizace Mission Lifeline“, přestože jí bylo zakázáno vplutí do italských vod, v pondělí "vyložila“ 104 migrantů. Podobně jako ostatní lodě nevládních organizací, jejichž kapitáni nerespektují zákon, Eleonore pronikla do italských vod, kde ji zachytila italská policie a poté ji doprovodila do přístavu Pozzallo.

Kapitán Eleonore Klaus Peter Reisch vyhlásil „stavu nouze“ a ignoroval zákaz vplutí do italských vod.

Poté, co bylo dovoleno vystoupit všem migrantům, italská policie loď zabavila.


13 komentářů :

 1. Nelegální obchody pašeráků s lidmi kvetou, a organizátoři jásají nevedouc, co činí nejen ostatním, ale i jim samým :(

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Francie-Migrace-Nezvladatelne-Zlute-vesty-Povstani-venkova-Vedec-predlozil-fakta-594713

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hrozi-migracni-krize-Obrovska-vlna-Jako-2015-pisi-noviny-594764

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dámy a pánové, tak je to pěkně v ... Jo. Až tam. Teď, po Salviniho neuvěřitelné politické botě, nám - míněno Evropě - teprve začnou lízt tlustý do tenkejch. Sluníčkáři, můžete slavit. Ale ubytujte si tu oč více primitivní, o to více vyčůranou, práce se štítící verbež, u sebe.

   Smazat
 2. Přesně tak nebezpečí migrace a islamizace Česka stálé trvá je třeba volit pro národní politiky. A rádoby Evropany demožumpu a piráty poslat k šípku.

  OdpovědětSmazat
 3. Plánovači migrace prošlápnuli cestu, zkorumpováním odpovídajících státních úředníků a dále už to jde samo. Je to hnáno ekonomickými zájmy profitujících pašeráků a korumpovaných úředníků. Tito mají eminentní zájem, aby byznys pokračoval a rozvíjel se. Plánovači si v klidu můžou dáchnout, případně provádět nějaké korekce při změně vlád, či úředníků.
  Veškerá kritika vyjevených oveček dopadá na pašeráky, vzácně na vládní úředníky, což je sice na místě, ale na organizátory toho všeho, nikdo nevzpomene. Ale i při nájemné vraždě je souzen nejen přímo vrah, ale také objednavatel toho zločinu. P.K.

  OdpovědětSmazat
 4. No máme sa na čo tešiť. Aj u nás na Slovensku chcú za každú cenu povaliť vládu ktorá brzdí migráciu

  OdpovědětSmazat
 5. Ve válkách se lodě bez pardonu potápí... pokud možno cizí. Loď plná vetřelců beze sporu cizí lodí je, i kdyby byla v našem lodním registru. Invazní vojáci utopení ještě před vyloděním i s transportní lodí, nezabijí žádného našince, neznásilní naše ženy a dcery, ani nebude nutné je živit v táborech a v kriminálech.

  Krimigranti na dně moře nejsou problémem pro nikoho. Odkud odešli, tam si úlevou oddechli. Kam nedoplují, o nic dobrého nepřišli a zlé nedorazí.

  OdpovědětSmazat
 6. Tak ty lodě tam taky můžou čekat zbytečně, stále víc to vypadá, že žádná vítačská koalice zatím nebude, spíš se v Itálii schyluje k předčasným volbám a drtivému vítězství Salviniho. https://pravyprostor.cz/devet-senatoru-z-hnuti-peti-hvezd-je-pry-nachystano-rici-nove-koalici-ne/

  OdpovědětSmazat
 7. Evropské špičky dostaly za úkol zlikvidovat národní státy a to za každou cenu. Jediná otázka zní, kdo jim to dal za úkol. Trump to jistě nebyl. Merkel ani Conte samozřejmě rozkaz splní, i kdyby ty lodičky nepřiplouvaly - viz článek https://aeronet.cz/news/video-italsky-premier-byl-na-skryte-kamere-pristizen-s-angelou-merkel-jak-se-uz-v-lednu-v-davosu-domlouvali-na-dovazeni-africkych-migrantu-do-evropy-pomoci-letadel-protoze-matteo-salvini-uzavrel/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže likvidací "národních států" zlikvidují i sami sebe, své rodiny, své rodiče a prarodiče a své potomky - tak proč by to dělali? Nebo co si od toho slibují - to jako někam utečou? A kam? Zdá se mi to krapet ujeté, takový názor. Když budu chtít shodit činžák, kde bydlím, protože mně serou sousedi, tak nejdřív ale musím někam utéci - ne? A když uteču, tak už mi pak budou bývalí sousedi u zadku - nebo ne? Fakt se mi tenhle výklad současných událostí moc nezdá.

   Smazat
  2. To je to, proč nemůže přežít EU. V Německu nebudou Němci, ale vše řešící menšiny. A Němec se nedovolá práva.

   Smazat
 8. Plánovaná vražda Trumpa - Prezident Trump je vše, co stojí mezi americkými občany a nucenou diktaturou.
  https://beforeitsnews.com/prophecy/2019/08/trump-assassination-planned-president-trump-is-all-that-stands-between-american-citizens-and-a-forced-communist-dictatorship-2507731.html
  https://www.protiprudu.org/svetovy-chaos-prichadza-z-washingtonu/

  OdpovědětSmazat
 9. Řekl bych to jinak. Deset nepřátelských lodí, plných vojáků, zaujalo postavení před vyloděním.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.