Reklama

pondělí 2. září 2019

Duchem doby je blbnutí a společenský kretenizmus.

Vladimír Balhar
3. 9. 2019
K pochopení dnešní doby je potřeba znovu si pozorně přečíst Haškova Švejka, nebo Černé barony od Švandrlíka. Ona se ta blbost stále vrací. Neboli, boj s lidskou blbostí nelze vyhrát, ale bojovat musíme. Jinak nás blbci umoří. Vemte si pana Babiše, už tři roky slavní Holmesové a Poirotové se snaží kriminalizovat Čapí hnízdo. Přitom to v době vzniku byla malá akciovka s kapitálem 2 mil kč. ZZN. Ovšem po tři roky jsme museli slýchat hýkání demokratů, že …


Taky se sešlo kdesi 250 tisíc lidí, osobně jsem tam byl, opět jsem slyšel hýkání antibabiš a mnoho dalších nesmyslů. A pan Svěrák, umělec, tam davu vysvětloval, že cosi smrdí. Pokud to cítil pouze on, je věc samovysvětlena.

Dnes se blbne se sochou sovětského vojevůdce, opět se hýká, ovšem hlupáci a hýkalové si nechtějí uvědomit, že nebýt sovětských vojevůdců, tito hlupáci a hýkalové by dnes neexistovali. Protože konečným cílem německých vojevůdců bylo, Slovany a Židy suše vyvraždit. Ovšem, vysvětlete to nějakému blbcovi, který ani neví, kdy začala druhá světová. No nic. Dědkové hýkalů by vyletěli komínem a bylo by. V Praze by se mluvilo německy. Dodnes.

Blbnutí neprobíhá pouze mezi občany, ale přímo na úrovni justičně státní. Vezměme si třeba občanský soudní řád. Tam je přímo uvedeno, že soud může některé důkazy vynechat, nebo změnit pořadí. Řekněte to nějakému programátorovi, že může řádky s IFy klidně prohazovat a dostanete ránu pěstí. Pokud by to opravdu programátoři dělali, svět se zhroutí. Občanský soudní řád v našem neprávním státě popírá zákony logiky a kauzality. Což je vidět. Miliony podivných exekucí, 20 let se táhnoucí trestní kauzy a jiné, vždyť to víte jako já. Pouze odpovědní mlčí.

Ostatně, jak je to vlastně s tou odpovědností? Máme neodpovědného prezidenta, čehož hýkalové vždy zneužijí, když si potřebují do prezidenta kopnout, ovšem máme taky 200 neodpovědných poslanců, 3000 neodpovědných soudců a ….. Ten výčet je překvapivě dlouhý.

Tato společnost se pomalu hroutí, v některých ohledech již vůbec nefunguje, v rozporu s tvrzením ideologů, že se dnes máme nejlíp, jak jsme se měli. Není to pravda. Pravdivé je říci, že dnes jsme nejvíce dotováni a dnes se nejvíce zadlužujeme, než kdykoliv dříve.

Prostě, někdo si nás krmí a živí, protože mu neseme zisk. To je celé.

Mohu tedy doporučit, vypněte televizi, přečtěte si Haška a Černé barony a běžte na procházku.

Ono totiž, se nic jiného dnes dělat nedá.

11 komentářů :

 1. Titulek nedava smysl , ovsem. Jde o nebezpecnou agresi za ucelem barbarskeho vyhlazeni populaci v mnoha castech sveta, pomoci Nikoliv blbnuti a spolecenskeho kretenizmu? Nebo autor vidi ve fanatickych , islamskych teroristech neco jineho??..Pratele jejich a nemalo jich v Cesku se horlive snazi to zajistit do CR..
  Plati je Merkel, Soros , EU ,USA a dalsi armady Parasitovek.
  Velmi negativni postoj ,autor se nezmuze na nic jineho nez ze nevidi a ze neexistuje zadne reseni, jenom vidi vsude hrouceni na misto neco udelat a branit se !!
  Defetismus dnes se rovna taky souhlasu ke zrade..
  Nikdy neni nic perfektni ale autor si s Laskou a Pravdou /to je dobre videt/,si opravdu velmi rad Zarajtuje ,aby roznasel sve ubohe nazory..A pro jistotu nas zahani na prochazku..Kde muze a kazdy cekat..Dnes Cokoliv..

  OdpovědětSmazat
 2. Svoboda a právo.
  Jako první byla samozřejmě svoboda! Po x-tém znásobení počtu lidí začal vznikat chaos.
  Aby se zabránilo takovému (neřízenému) chaosu, vzniklo právo. To právo samozřejmě oklešťovalo určitým způsobem mimo jiné i tu svobodu.

  Dnes je pohled na právo i svobodu určen tím, kdo vládne, ale hlavně jako prostředek k utužování pozic vlivu na vše.
  To je všeobecné konstatování, se kterým ne každý souhlasí.

  Ale teď konkretně.
  Názor právníka, který dle mého soudu v krátkosti, aleplně vystihuje "Čapí hnízdo".

  Právník:"Byrokratická pochybení při různých dotačních projektech jsou běžná a zpravidla nejsou kriminalizována. Trestní stíhání nastupuje obvykle jen tehdy, když není realizován původní projekt a peníze jsou rozkradeny.!

  Právník se jmenuje Koudelka a jeho citát je ze včerejších P.L.

  OdpovědětSmazat
 3. Proboha, co je to za debila tenhle Bulhar?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sám jsi debil, když nechápeš co je napsáno.Nejsoíš jsi z řady primitivní havloidů z milionu chvilek idiocie.

   Smazat
  2. 5.56 píše o tobě jak by si už tady dávno nebyl, kdyby nás neosvobodili Sověti. Na homosexuály, idioty a duševně narušené měl Hitler obvzlášť pivku. Ti šli spolu se Židy v první řadě!

   Smazat
  3. Pan Balhar je to nejlepší, co na NR občas je. Bohužel je tady jeho úžasných článků málo. Jen opravdový kretén může napsat něco tak odporného, jako napsal anonymní zhovadilec 5.56 - tomu odpovídá časná ranní doba. Nemůže chrnět, nechodí do práce - už ráno před šestou smrdí u počítače, aby psal svoje zmrdoviny.

   Smazat
 4. Se vším souhlas. Jenom s tím občanským soudním řádem je autor mimo. Provádění a hodnocení důkazů v řízení před soudem je trochu jiná kategorie než programování. Ale to je na jinou debatu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže pan Balhar to myslí jako synomymum k příšerným justičním praktikám, které zde v ČR umožňují zákony, které byly navrženy a přijaty k boji politických a zbohatlických kreatur proti občanům. Podle nich musí občané padnout - nemají šanci.

   Smazat
 5. Správně autor říká PŘEČTĚTE si Černé barony. Kniha je opravdu doklad o určité době. Naproti tomu stejnojmenný film je propagandistická sračka.

  OdpovědětSmazat
 6. K těm Černým baronům doporučuji pokračováni:

  https://www.databazeknih.cz/knihy/cerni-baroni-rikali-mu-terazky-aneb-sest-pullitru-u-jelinku-30871?c=all

  OdpovědětSmazat
 7. Nejen číst, ale hlavně pozorovat. Málokdy se vidí doslova v přímém přenosu likvidace civilizace, kterou zažila moje poválečná generace. Úplně mě fascinuje pohled na tu obrovskou masu digitálů, kteří si vůbec neuvědomují, že aktivně spolupracují na svém vlastním zničení. Je to smutný, ale současně fascinující pohled...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.