Reklama

pondělí 2. září 2019

Forbes vysvětluje, jak může celý svět zahnat Spojené státy do krize!

Larry Light a -kou-
2. 9. 2019  Forbes a PrvníZprávy
Problémy různých zemí světa na USA dlouho neměly vliv a americké hospodářství nemělo potíže ani při vážných krizích, píše Forbes.
Ale nyní, v kontextu obchodních válek, kdy jsou ekonomiky mnoha zemí v recesi, může dominový efekt vést k recesi v samotných Spojených státech.


„Když Amerika kýchne, zbytek světa má rýmu, říká se. Ale zda se situace dramaticky změnila opačným směrem, vzhledem k vzestupu dalších ekonomik a globalizace,"klade si otázku autor článku ve Forbesu nazvaného „Proč může zbytek světa dostat Spojené státy do recese.“

Dříve nemohl ani jeden světový problém otřást dominantním postavením americké ekonomiky. Nyní je však celá řada velkých států v neustále se zhoršující ekonomické situaci. A vzhledem k tomu, že vývoz představuje 13% americké ekonomiky, musí se znepokojením sledovat „špatné zdraví“ ostatních.

A v současné době se zdá, že Spojené státy jsou na cestě ke zpomalení ekonomiky, i když to nutně neznamená recesi. Kupní síla Američanů je stále silná, výroba strojů klesá, ale nehraje tak velkou roli v HDP. Burzy cenných papírů jsou nahoře, levné půjčky.

Obchodní konflikty se však stávají novým faktorem, a to je přímá hrozba pro americkou ekonomiku, která pochází ze zahraničí, uvádí autor článku. Takže nyní řekl, že Spojené státy začínají nekonzistentně dýchat, když někdo kýchne.

„Přílišná arogance" vede USA k zániku, napsal americký časopis

Samotné Spojené státy nebudou řešit ráznými kroky problémy jednotlivých zemí, jako je brexit. Podle odborníků v nejhorším případě v důsledku odchodu Spojeného království z EU bez smlouvy na světových finančních trzích dojde k období nestability, které ovlivní ukazatele růstu USA.

Pokud však dojde ke kolektivnímu kolapsu, pokud zahraniční ekonomiky začnou padat jako domino, může být situace vážnější. Čísla ze Spojeného království tedy naznačují, že je v recesi. Německo je silně závislé na vývozu automobilů a klesá. Itálie je již v recesi, žije pod jedním z největších dluhových břemen na světě a její vláda se chystá zhroutit.

V Latinské Americe se recese v Argentině jen zhoršuje a politická nestabilita k tomu přispívá. Brazílie není v pořádku a ceny potravin rostou. Za druhé čtvrtletí v řadě vykázalo Mexiko, třetí největší obchodní partner Spojených států, záporná čísla růstu.

V Asii čelí Jižní Korea, která je ve stavu obchodní války s Japonskem a dokonce i Singapurem, potíže. „Zdá se, že americká ekonomika zůstává silná, i když kolem okrajů se objevují oděrky. Uvidíme, jestli zbytek světa zkazí tento krásný obraz,“ dodává Forbes.

33 komentářů :

 1. Panove, doporucuji OPATRNOST v posuzovani americke ekonomie !
  Zde uvadim duvod !
  Vice nez 80 - 90 % vsech medii, patri Globalistum a ti kydaji hnuj, na naseho presidenta Trumpa a JEHO AGENDU
  24 hod. denne - 7 dnu v tydnu ! !

  Kdyz jsem vypsal vse positivni, co pro nas president udelal tak to bylo smazano !
  V Americe je v tyto dny KONJUNKTURA !

  (Nas oblibeny president Trump ma vsak ted jine starosti.
  Dorian (Hurrican) mu odnese Mar-A-Lago do Canady ! Pokud zautoci na Palm Beach).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak ta konjunktura, to je jako ta jitrnice, co ji svět neviděl a ani necítil. Ovšem v Ušistánu je možné vše, podívejte, Ušáci za 14 dní stačili vyrobit rakety, před tím zakázané. Na to by nestačili ani Stachanovci v SSSR. Kdepak v Americe tam je blaze, švábi lezou po podlaze. Hej hou

   Smazat
  2. Lulu klídek, Dorian slábne, z 5 na 4. Pozdravuj Trumpa. I když nepatřím do jeho fanklubu, tak turbulence nejen obchodní si pro USA nepřeji. U nás doma z praxe dobře známe zákon padajicího exkrementu a víme, že by na nás odpadnul.

   Smazat
  3. Forbes je zase uplne vedle a nema co rict...
   Co mame v rezimu fasistickyho Imperialismu na vybranou jsou dve veci..Bud teroristicke vlady fasismu vyvolaji svetovou valku za ucelem znicit svet a nebo Vladni Konglomeraty znici svet teroristickym plundrovanim sveta az shori !! To uz zacalo..
   NIc jinyho bych od nich necekal..Vsechno statni jsou jen trapne komedie..
   Uz vrazdi populace terorem, dale sankcemi, kdy umiraji statisice deti i dospelych na nedostatek leku a vyzivy a bydleni, Zbrojni Monopoly presytili trh zbranemi za Quadriliony a stale vyrabi dalsi...
   A vede to Trump ,neustale vsude utoci za ukajenim chorobne chamtivosti a chce nicit nic jineho neni ani schopen..

   Smazat
 2. Lulu,naš skvělý president Tramp už vi co ho čeká.
  Jestli neudrži burzu bude po něm.poreferuj jak o tom rozhodla skutečná vlada světa dne 29.3.2019,což probéhlo tiskem,ale nevzdělanci jako ty to nezpozorovali.
  Je to pravda nebo ne?
  Prvni závany pekelné vichřice,která odvane slávu USA, jsou už vidět a ty na to kašleš a nic tu o tom nenapišeš!!!?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:19 - vsechno funguje bezvadne !
   DOW (Wall str.) take !
   Trump je velmi schopny president a je oblibeny u lidi jako jsem ja a budeme ho volit znovu !

   ------------------------------------------------------

   Pekelana vichrice se zatim nehybe z Bahamas ! Vedci nevi kam pujde !
   Moje occultisticke pomucky rikaji ze se Floride vyhne a pujde na severo / severo vychod !

   ------------------------------------------------------
   V pripade ze mam pravdu, tak vyhraji sazku ! (Vsadil jsem se )!
   V pripade , ze pujde do stredu Floridy - tak prohraji sazku !
   Hurrican je dukaz, ze existuji mocnosti pekelne !

   Smazat
  2. Kéž by se ten tajfun nevyhnul hlavně tobě ty chudinko tupá neustále blejicí amihovadiny bez hlavy a paty!!!!!!!

   Smazat
  3. Jak muze byt dnes Trump oblibeny v USA, kdyz posledni volby prohral celkovy pocet hlasu, coz je stejne jako kdyby prohral v prime volebni demokracii?? A jeho popularita klesla dneska dolu o proti pred 3 lety diky narustu cen potravin a nepostavil hradbu mezi Mexikem. Vysvetli Svetonsi!!!

   Smazat
  4. 18:18
   To si ""vychutnáme"""kopu blábolů a hovadin od profesora Bezptáka z Bezmozkova☺

   Smazat
  5. 16:01, Dorian by měl ofouknout především východní pobřeží, u vás to snad tak strašné nebude. Takže hlavní nářez dostane hlavně Miami, Palm Beach, Jacksonville, Savannah... Ledaže by to vyhnalo aligátory z Everglades. Do Fort Myers by v poho došli :)

   Smazat
  6. Ano, náš nejlepší president v dějinách USA se jako jediný ještě nedostal přes 50% souhlasu od začátků veřejných průzkumů.
   Právě teď je jeho rating nejhorší.
   Trump má vážný mentální problém a je to den ode dne horší. Jeho performance na G7 to 100% dokazuje.

   Smazat
  7. 18:26 - ty nemas pohlavni ud ?
   Proto jsi byl tak dlouho v KSC ?
   Cesi me vysvetlovali, ze kazdy clen byl P..a !

   Smazat
  8. 20;29
   Rozumět psanénu v češtině jsi ty ty kreténe NIKDY NEZVLÁDAL a ta tvoje amihatmatilka to je tady dílo.....Vygum Večerníček VŠUDE BLOKOVÁN....JEN TADY BOHUŽEL JEŠTĚ NE!

   Smazat
  9. Chvála češtině, poprvé mi došlo, že je pro nás výhodou, že čeština není světovým jazykem. Představa jak se zdejším blábolům směje celý svět, by byla drahou cenou. Výhodou je, že inteligence se ven prezentovala dříve latinou a dnes angličtinou a tam omezenost nedosahuje. Tak si na našem dvorečku kdákejte na celé kolo (hnojiště), on se to svět nedozví.

   Smazat
  10. 21:47
   Tak proč sem ty NEčeská untermensch lezeš a neoblažuješ tou skvělou amihatmatilkou někoho na Blicích listech nebo ve Fuckingtown post???!!!!Zřejmě mají podobných Blbsteinů tvého formátu nadúrodu!

   Smazat
  11. 22:02
   Quot licet Jovi, non licet bovi.

   Smazat
  12. 22:25
   Já to znám trochu jinak......
   Nevadí mi,že vůl je vůl,vadí mi,když si o sobě myslí,že je LEV!!!!!
   PANIMAJEŠ GRABIT??

   Smazat
  13. Hic sund leones - je jich hodně

   Smazat
  14. 22:50
   Bohužel,pouze z amichovů,Český LEV BUDE ZA CHVÍLI ZAKÁZÁN I NA STÁTNÍ VLAJCE......BUDE TAM FLAŠKA,SLUNÍČKO A PRDEL,DO KTERÝ SE 30let Amiokupantům cpeme!!!!!

   Smazat
 3. https://beforeitsnews.com/v3/police-state/2019/5383.html
  Poté, co byla americká expanzivní vojenská říše kooptována chamtivými dodavateli obrany, zkorumpovanými politiky a nekompetentními vládními činiteli, krvácí ze země suchou rychlostí více než 15 miliard dolarů měsíčně (nebo 20 milionů dolarů za hodinu) - a to je přesně to, co vláda utrácí za zahraniční války. Odhodlání americké vojenské říše hlídat zbytek světa vedlo k tomu, že více než 1,3 milionu amerických jednotek bylo umístěno na zhruba 1000 vojenských základnách ve více než 150 zemích po celém světě. To nezahrnuje počet soukromých dodavatelů, kteří tahají statné platy na náklady daňových poplatníků.Nechali jsme vládní zlo, jeho zneužívání, mocenské drapáky, brutalitu, zlost, nelidskosti, nemorálnost, chamtivost, korupci, zhýrání a tyranii příliš dlouho. Blížíme se k zúčtování.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kdyby nebylo těch základen v zemích po celém světě, tak tyto země nebudou desítky let "dobrovolně" vykrmovat Ameriku na úkor svých vlastních zemí, i když mají často několikanásobně nižší životní úroveň než samy USA

   Smazat
 4. Prave v tuto dobu - v Hong-Kongu milliony demostrantu protestuji a Letiste je zavrene uz druhy den !
  Vsichni se hlasi k Americe a mavaji nasimi vlajkami jako, symbolem svobody !
  Toto je moc fain zeme a vy rudoprdelaci si muzete rikat co chcete.
  -------------------------------------------------------------
  Hurrican se znovu pohnul na zapad a vychodni pobrezi dostalo prikaz - MANDATORY EVACUATION ! (Povinny utek) !
  Nevedel jsem, ze mate tak silny zajem o Hurricany !
  Snad to nebude smazano :
  Hurrican zabiji dvema zpusoby !
  Vitr je tak silny, ze prevraci nakladaky a bori domy.
  V takovem vetru letaji vzduchem projektily - nap. vetve, dopravni znacky, popelnice nebo strechy - ktere snadno zabiji.
  Druha jeste horsi vec je t.zv. SURGE = vitr zvedne horu vody a vmete ji na pevninu. Lide se zacnou topit. (6m velke vlny na mori je prumer !)

  Kdyz je zaplavena krajina. tak hadi, alligatori a jina zouzel plave po ulici (Florida ma 50 druhu hadu, ale pouze 6 je prudce jedovatych).

  Hurrican prinasi nemoci a infekce a lide hledaji pomoc v nemocnicich po stovkach !

  Po Hurricanech neni elektrika, pitna voda a lide umiraji na dehydraci, kdyz nemaji zasoby. Je vedro a dusno.

  Hurrican se da zvladnou dukladnou pripravou a znalosti okoli.

  Prezil jsem Irmu , Wilmu atd.
  NAVRHUJI, aby se nejaky Hurrican jmenoval po DVORAKOVI !
  (Fakt se na to zeptam !)

  V pripade takove, anebo podobne katastrofy zde existuje zakon, ze potraviny a piti v obchodech si muzete vzit bez placeni.
  Zde jde o to prezit..

  To co Floridane ziji je "DANOVY" poplatek panu Bohu za zivot ve velmi krasnem prostredi !
  Prijedte se presvedcit. Je zde nejvice zabavy na svete a 9 thema parku ! (Magic Kingdom, Epcot, atd. atd.)
  Dorian je zatim 150 mil od meho domu !
  Zadne strachy zatim !

  OdpovědětSmazat
 5. 20:21 - kazdy kdo s vami nesouhlasi ma "mentalni" problem a nebo je "rasista" a nebo je "Nacista", atd.
  Vsak uvidite, ze Trump znovu vyhra volby pristi rok
  na podzim !
  Vy levicaci ztracite jednu pozici za druhou a to nejen v Americe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To by bylo to nejhorší co by USA potkalo, mít za šéfa psychopatyckého narcise se začínajícím Alzheimrem který měl i jeho otec Frank Trump o kterém Donald prohlásil že se narodil v Německu.
   Frank Trump se narodil v NY kde byl aktivním členem KKK.
   Jo Trump je nebezpečný magor.

   Smazat
 6. Zatim Trump pouze udelal Americe poze vetsi dluh. Vetsina Americanu hlasovala proti nemu. Jak muzou dopadnout pristi volby?? Britove jsou inteligentnejsi, tam Trumpa nechteji!
  Zlaty Edinbourgh.

  OdpovědětSmazat
 7. 20:37 - t.j. jsou globalisticke levicove hloupe reci !
  Ktere slysime denne 24 hod. od vrtaku ,
  kteri prohrali volby !
  A NEMOU SE S PROHROU SMIRIT !
  Vsak uvidite pristi rok !

  Je zajimave , ze media ovladana Globalisty nemaji na nikoho uz zadny ucinek, zadny vliv ! My je ani nevnimame.
  To jen u vas vsichni zerou levicovou propagnadu !
  Tak si pochutnejte na predzvykanych nesmyslech !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty mne rikas , ze neni pravda, ze vice nez 50% volicu hlasovalo Proti Trumpovi v poslednich volbach? Kazdy to vi.

   Dluh Ameriky vzrostl za posledni 3 roky Trumpa 4.000 miliardy dollaru?

   To priznali vsichni. Tak proc si rikat bludy?

   Britsky Brxit prichazi, velka pomoc Americe. Mozna ze to bude fungujici. Ovsem pak bude muset nasledovat Kanada a Australie. Zpusob jak zastavit Cinu. Ovsem mlada generace chce zustat v Evrope!! Dobra debata Farage. Labor party pocne tlacit proti Johnsonovi.

   Smazat
 8. Opět mám pocit, že žiji za železnou oponou. Zdá se mi, že Trump není pro američany, tak beznadějnou osobou, jak je u nás (v EUnii) prezentován. Je sice povahy asi nevypočitatelné, ale jestli klade důraz na profit USA a kope za své občany, tak ví co dělá. Nálepku samostřílu, lze nahradit i suverenitou, on skutečně nemusí skládat účty nikomu jinému, než američanům. Jestli se mu to v míru povede,tak mu držím palce a brzy uvidíme.

  OdpovědětSmazat
 9. 21:33 - President Trump je velmi inteligentni statnik a byznisman , ktery prohledl vsechny globatisticke HLUPAKY, skrz na skrz a rozvratil jejich destruktivni snahy ! Od dob Ronalda Reagana jsme nemeli nikoho, kdo byl tak uzitecny pro Ameriku jako je on !
  Lide rikaji, ze je mesias, ale ja nevim co t.zn. !
  Ja sem Katolik !
  Zeptame se monsignora Halika !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To že je messiah (spasitel) prohlásil o sobě sám Trump. Já jsem King of Israel, já jsem vyvolený!
   Důkaz o jeho obrovské iluzi své úžastnosti a nadřazenosti.
   Ten člověk lže jen otevře hubu.

   Smazat
  2. Zajimave je , ze Nigel Farage (otec Brexitu) ma velky respekt pro Trumpa. Boris Johnson(PM) byl nevyznamnym pravicovym novinarem pred 15 ti lety, podobne jako Bannon ktery se pokousel delat filmy v Hollywoodu. Ovsem Teresa May nemohla protlacit Brexit a Johnson najednou muze?? Tezko rici co se deje, nezda se mi ze by pro Britanii bylo vyhodne ekonomicky opustit EU, ale politicky je to velice dulezite pro Ameriku. Britove budou se divit.


   Smazat
 10. 23:01
  Reagan a jeho aféra Írán Contras....další komentář netřeba!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 11. Až Itálie padne tak bude konec eu s nimi půjde do kytek i zadlužená Francie.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.