Reklama

neděle 15. září 2019

Greta, 15 jejích sympatizantů a 70 novinářů před Bílým domem

Michal Brand
15. 9. 2019
Šestnáctiletá duševně postižená švédská dívka v pátek opět zaplnila titulní strany masmediální propagandy. „Demonstrovala“ před Bílým domem. K oslavným ódám na pomatenou aktivistku se připojila samozřejmě i iDnes. V článku „Thunbergová protestovala před Bílým domem, žádala USA o ochranu klimatu“ nám studentka žurnalistiky Tereza Kučerová předkládá obvyklou agitku klima-alarmistických pomatenců. (Už tento článek naprosto perfektně vypovídá o prachbídné úrovni vzdělání na Univerzitě Karlově, kdysi špičce v mnoha oborech, unvierzitě dnes proměněné na multikulturní neo-marxistickou školu pro rychlokvašené politruky. A politručky. Jako třeba slečna Kučerová.)


V článku se dozvíme celou řadu věcí- A navrch si přečteme celou řadu ideologických blábolů. Na demonstraci Greta tentokrát všechny ušetřila svých jinak obvykle dobře přečtených a PR agenturou dobře napsaných nesmyslů. Asi jí zvlhly papíry během plavby přes oceán, během které vyprodukovala celá šaškárna s plavbou plachetnicí víc CO2, než kdyby Greta sama jen s piloty letěla soukromým tryskáčem. OSN při jejím přistání v New Yorku poslalo Grétě v ústrety 17 plachetnic, které měly symbolizovat 17 pilířů udržitelného rozvoje OSN. Zde můžete nalézt tyto „cíle“, které nápadně připomínají nabubřelá, ale zcela dutě prázdná prohlášení ze sjezdů Komunistické strany neblahé paměti. https://www.osn.cz/osn/hlavni-temata/sdgs/ Ale až někdy jindy k této rezoluci sjezdu komunistické strany, tedy přehledu prázdných funckionářských frází a blábolů Made by OSN.

Slečna Kučerová v článku píše:
„Nemůžete dýchat peníze, nemůžete pít ropu,“ provolávali před sídlem amerického prezidenta.
....

Šestnáctiletá Thunbergová získala mezinárodní pozornost inspirováním hnutí Pátky pro budoucnost, které po celém světě organizuje stávky školáků. Její aktivita získala mnoho přívrženců zejména mezi mladými lidmi, kteří po starší generaci požadovali, aby ve věci oteplování planety začala konat.

Mohou místo flákání se a buzerování ostatních něco udělat sami pro planetu. Mohou se každý pátek sebrat a jít sbírat v přírodě odhozené odpadky. Mohou čistit potoky a říčky. Mohou sázet stromy. A mohou také začít u sebe. Žádný mobil. Zanechává uhlíkovou stopu jak při výrobě a přepravě, tak při provozu. Žádný internet. Spotřeba elektřiny, potřeba elektroniky, zanechává uhlíkovou stopu při výrobě elektroniky i provozu. Oblečení a boty výhradně ze sekáče a pěkně s ním vydržet, dokud se neroztrhá. Výroba oblečení a bot zanechává uhlíkovou stopu. Navíc znečišťuje přírodu (chemický průmysl, na výrobu materiálů, chov dobytka na kůži, což je ten pověstně škodlivý metan). Žádné diskotéky, party, mejdany – to je uhlíková stopa jako hrom. Žádné výlety, žádné cestování (i kdyby jezdili na koloběžce po Evropě, tak to bude mnohem větší uhlíková stopa, než když budou pěkně tvrdnout doma.) Jídlo jen k udržení života, jen ze zdrojů v docházkové vzdálenosti, protože dovoz do obchodu zanechává uhlíkovou stopu. V podstatě si mladí eko-aktivisté mohou začít hrát na Severní Koreu v době hladomoru. A nebo – když tedy ti šestnáctiletí odborníci na vše požadují po starších generacích, ať s klimatem ihned něco udělají - nebo jim to můžeme tedy nařídit, ne? Aby to bylo demokratické, odhlasujeme, že internet, výlety, mobily, počítače, hezké oblečení, dobré jídlo a vše ostatní, co nutně zanechává uhlíkovou stopu je jen pro lidi starších generací. Protože jak nás aktivisté sami ujišťují, je to jejich budoucnost. Tak ať si ji zachrání. Nám to podle mladých aktivistů už může být stejně jedno, ne? ;-) Dělám si legraci. Vlastně nedělám tak úplně – jen dotahuji do důsledků všechny hloupé hysterické výkřiky eko-aktivistů.

Greta tedy před Bílým domem neměla žádný proslov, který by nacvičeně jako obvykle přečetla.

Podle článku Kučerové i podle článků ve všech médiích se protestu před Bílým domem účastnily „stovky příznivců Grety“. Slečna Kučerová uvádí rovnou „okolo 1500“. No, já se podíval na fotky. Pečlivě. Klasická manipulace médií – fotky z těsné blízkosti „davu“, z přikrčeného postoje fotografa. Aby nebylo vidět obrovské prázdno za prvními dvěma třemi „řadami“ lidí v malém hloučku jen okolo Grety.

Odhadem se tam podle fotek sešlo 15 aktivistů, 50 novinářů a šestnáctiletá Greta, která vypadá na 11 a rozum má na 7. (Podobně jako její matka, která vypadá na 70, obléká se na 16 a rozum má na 7.)

Ke svým příznivcům ale Greta promluvila:

„Chci říct, že jsem pyšná na každého z vás, který sem přišel. Je to ohromující. Nikdy to nevzdávejte, budeme pokračovat. Uvidíme se příští týden 20. září.“

Sakra, vzhledem k tomu, kolik jich tam bylo, jim mohla poděkovat jmenovitě jednomu každému zvlášť.

Foto:
https://www.newskarnataka.com/storage/photos/shares/greta_thunberg.jpg
https://tinyurl.com/lonely-loosers https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/greta-thunbergova-klimaticka-zmena-oteplovani-bily-dum-donald-trum-aktivistka.A190913_183510_zahranicni_kuce/foto

90 komentářů :

 1. https://www.hoppner.cz/zertovna-kolaz-greta-a-prdici-krava-oni-to-mysli-vazne-instruktazni-videa-ktera-potesi-fanousky-meziplanetarniho-boje-o-lepsi-budoucnost-pro-nase-deti-zrusme-kravy-jezme-fazole/#.XX6R5G5uI2w

  OdpovědětSmazat
 2. Gretu poslat do afrického tábora bezencu k prohlédnutí jaká je vagyna...

  A nebude to stát tolik a lidem se bude lépe dýchat.!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Je to dítě a je "momentálně zaostalá", jak praví klasik. A toto postižené dítě je zcela veřejně zneužíváno. Pomatenými rodiči počínaje, smečkou novinářů a partou rádobypolitiků konče. Podle zákonů snad každé země jde o činnost nejen morálně zavrženíhodnou, ale i trestnou podle zákona. Greta za to nemůže. Ona je přesvědčena, ža spasí svět. Tak jako kdysi Franta Kocourek a spol. přesvědčil Rudu Kovandu, že je nejlepší zpěvák na planetě a Rudy tomu věřil a choval se podle toho. Ale Franta to dělal nejen pro obveselení obecenstva, ale hlavně pro Rudu samotného. Jak je možno usoudit z povídání jeho parťáka Miroslava Donutila (Pořád se něco děje). Ale tady jde o něco zcela jiného! Jde o zneužívání duševně nemocného k politickým cílům. Na jeho neviném přesvědčení si mastí politickou (a přes ní i opravdovou) kapsu kdejaký nýmand v politice. Od starostů velkých i malých měst po našeho MZV Petříčka. Ruda zemřel v blahém přesvědčení, že je na úrovni Franka Sinatry. Ale tomuto dítěti jednou budou muset řící pravdu. Kdo to bude? A jak se zachovají ti co z něho tyjí? Mě je té dívčiny velmi líto. A co ti ostatní: "Mor na ty vaše rody!"(Mercucio v tragédii Romeo a Julie)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ona není přesvědčená, že spasí svět. Na takové myšlení nemá. Je duševně postižená a ti ostatní s ní !

   Smazat
  2. Tak ono to začalo určitě od rodičů, kteří byli zoufalí, že je Greta pasivní a nešťastná a anorektická prej, tak jí vybrali nějakou aktivitu, která bude vyžadovat akorát, aby uměla číst a vydržela na místě. Což se povedlo. Její mladší sestra je prý stejně postižená, ale protože je podle všeho hyperaktivní, tak je pro toto nepoužitelná. Rodiče si prostě našli pro svoje nemocné dítě placený šolích. Několik let jim to vydrží a pak už se poveze jako stará ikona až do důchodu. Rodiče bez starosti a že to vyvolá průšvih, no bóže. Kde je ta indická školačka, která taky byla voděná jako medvídě a ukazovaná, že jí znásilnili a zakázali vzdělání. Zaparkovala v USA, má placené školy a s aktivismem už sekla, není třeba. Co ostatní negramotné a znásilněné dívky v Indii? No bóže, to už je tak dávno.

   Smazat
  3. 8:29, s podobnou agendou už agitoval její pradědeček (prapra?) a levicově ekologickou agendou je postižena celá rodina. Sami se přitom ekologicky nechovají.

   Ale ono to je jedno, co dělá malé děvče, ale jak se k tomu staví okolní svět - to je to hlavní vodítko. A pokud se z něčeho podobného začne dělat události nejvážnějšího významu a z malé záškolačky vědkyni světového formátu, pak tady něco nesedí.

   Zajímavé. A toho chlapíka, Bolivijec nebo spíš Brazilec, skoro 60 let, který v rámci svého volného času a na vlastní náklady, skoro každý den po práci už 45 let chodí po Amazonii a vysází nové stromy, ten žádnou Nobelovku nedostane. Skoro milion stromů. Ani jeho jméno neznáme.

   Greta po sobě neumí ani uklidit plastikový příbor a talíře.

   Smazat
 4. Z autora i diskutujících čiší přesvědčení o své vlastní pravdě. Toho je třeba se bát … Zdraví Mgr. Milan Honusek, CSc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty nam prdel polib dymante , vsichni tihle poloblbove se radi honosi tituly i kdyz podradnymi jako tento sasek,jiste z Plzenske skoly prav kterou vedl jakysi odporny pejzatec a je kupodivu ze ho nezavreli a tituly temto podvodnikum neuznali ,holt vrana k vrane ,ze??

   Smazat
  2. Zdravím vás pane magistře. Vy o své pravdě nejste přesvědčen? Tedy o čí pravdě přesvědčen jste? jedině lidé, kteří jsou přesvědčeni o své pravdě dokáží jít proti proudu. Jen oni najdou odvahu jít do temna neznáma, kam se ostatní bojí. Jen oni jsou schopni obětí. I té nejvyšší. To jste ještě nezjistil? Hus, Koperník, Giordáno Bruno, Kolumbus, Einstein, Pasteur, Jánský.... Nevím čeho jste magistr nebo jakých věd jste kandidát, ale takovíto lidé byli a jsou ve všech oborech lidského snažení.

   Smazat
  3. Jenomže vy, Danny, nejste vámi jmenovaní špičkoví vědci, vy jste jen parta nevzdělaných hospodských žvanilů a chytrolínů přesvědčených o své "pravdě".

   Smazat
  4. Inu, a z někoho zase nečiší nic. Pravda; kde nic není, ani smrt nebere. Tož Vás zdravím, pane Nesmrtelný. Emeritní PuDr, ejčkon už jen rentiér, Ferda Brablenec, Csc.

   Smazat
  5. Pro 23:15 Necpi se mezi ty giganty. Ale i já mám svoji pravdu a věřím svému úsudku. A hledám. Nejsem odkázán na papouškování moudra celebrit typu pana Pehe, Fištejna a spol. Jinak pro vaši informaci nedělám si nárok na genialitu, ale jsem absolventem dvou VŠ a v hospodě jsem nebyl dobře rok. Jak jste na tom vy?

   Smazat
  6. Mozna se Danny bavis s idiotem Kolarem jez jakozto kloboukar zrzavec jako idiot take tak vypada

   Smazat
  7. Co víte vy 23:15 o vzdělanosti či nevzdělanosti každého jednoho diskutujícího? Pokud byste disponoval alespoň průměrným intelektem, budete buď článek podporovat, nebo mu odporovat věcnými argumenty. Stejně byste postupoval vůči tomu, nebo jinému diskutujícímu.

   Smazat
  8. Stejne tak i o Vas pane Mgr, CSC,Dr, PUDR, PHD, DDS, Diplom Cosmetic Colaudatore Universalnich Hodnot, atd...... az do konce veku a veku

   Amen AMdr, Doctorando a Dr. ved Alchemickych

   Zirraff

   Smazat
  9. Ani vzdělání a tituly nemusí být znakem inteligence, normálního uvažování a schopnosti věcně argumentovat a diskutovat.

   Smazat
  10. 23:43, pane Milane Honusku, při vší úctě, vy jste si ten článek zřejmě nepřečetl a už voláte do útoku. V něm se píše pouze to, že je nutno chránit planetu, ale ne tak, že část lidí bude plýtvat zdroji a igorovat ŽP, a část lidí bude zbavena lidských práv a možná i života ve jménu "boje za udržitelné klima". Je to tam napsáno trochu hyperbolicky, ale to by vás nemělo nijak iritovat.

   Článek jen poukázal na absurdnost výzev k záškoláctví mládeže, která je zcela konzumní a ve jménu kapitalismu nucena k ještě většímu konzumu, namísto toho, aby se třeba zorganizovaly brigády na vyčištění hor. A co je horší, mládež napojena na síť, ztratí kromě praktických znalostí a dovedností (při záškoláctví i teoretických) také schopnosti sociální. Až vyrostou a přijde třeba nějaký globální black out, oni zemřou hlady během půl roku...

   Klimatici typu Sekta Grety Thurnberg nejsou nějakým vědeckým konsenzem, který by zodpovědně a po dlouhá léta odsledoval stav planety a navrhnul řešení, tohle je jen další fígl na nový druh byznysu. Jelikož obchodovat můžete úplně se vším.

   Před dvaceti lety jsem si s údivem vyslechl debatu s B.Bernankem, který prohlásil, že obchodovat lze i se vzduchem a deštěm. Nedlouho poté začal Al Gore se svým klimatickým bojem, který končil emisními kvótami, což je opravdu skvělý byznys. Za tento "boj" dostal Al Gore Nobelovu cenu míru. (Mimochodem s deštěm už obchodovala/obchoduje nějaká americká vodárenská společnost, spravující vodovodní sítě v Kolumbii)

   A teď se podívejma na malou Gretu. Zadáte písmeno "G" do Google a vturánu máte spoustu variací na jméno Grety. Fakticky vše, co se jen okrajově dotkne této dívčiny nebo tématiky, vás na síti okamžitě zavalí "její" agendou. Je v TV, na plakátech, v rádiu, na prvních stránkách elektronických médií, každý její krok je sledován, každé slovo okamžitě přenášeno do éteru, učí se o ní ve školách, je přijímána významnými osobnostmi jako vědecká celebrita, píšou se o ní knihy, v jejím jménu demonstrují lidé po celém světě... Vám to skutečně přijde jako úplně samovolné hnutí za planetu? Vážně věříte, že malá Greta vidí molekuly CO2?

   Smazat
  11. Zatímco z Gréty čiší přesvědčení o pravdě pravďoucí. Svěřil byste Grétě svoje úspory? Když je taková gigantická myslitelka?

   Smazat
  12. Velmi dobře napsáno. Jestlipak si to pan Mgr. Hanousek, CSc. přečte?

   Mgr. Václav Dvořák
   Nová republika

   Smazat
  13. Všichni dobře víme co se děje s ekologii.
   Gerta si zadělává na důchod od 16let.

   Smazat
  14. Pane magistře Honusku, kandidáte věd, jaderný fysiku. Připadáte mi poněkud prosté mysli, když vyslovujete podiv nad tím, že existují lidé, přesvědčení o vlastních názorech. Vy žádné takové názory nemáte?

   Smazat
  15. Vážený pane Mgr. Hanousku CSc.!
   Vaše "vědecká" provokace vyprovokovala i mne k nadatlování pár řádků nesmyslů plného textu.
   Add 1: Každý svéprávný (dokonce i nesvéprávný a debilní) člověk má svou vlasní představu světa a tedy i svoji vlastní pravdu. Podle Vás je tedy potřeba se bát všech lidí světa??
   Add 2: anonymní diekutéři mohou být podle Vás parta ožralých bezdomovců, kteří o problematice ekoterorismu nic nevědí, ale stejně tak podle mne mohou být vědeckými účastníky sympozia o ekoaktivismu a jeho požadavcích na výpalné a tím otrockou závislost gojímů světa na páníšcích (slouzích majitelů světa).
   Mimochodem co se víc podílí na změně klimatu? Prdící krávy nebo neznámá letadla práškující křížem krážem planetu??
   Add 3: Zdůrazňováním Vašeho vzdělání jste chtěl dokázat nekompetentnost názorů ostatních diskutujících nebo vytvořit cenzurní prostředí pro nevzdělance?? Pak definujte vzdělání!!!
   Pokud je vzděláním nekritické osvojení si předkládaných údajů, pak jako emeritní pedagog Vám musím oznámit, že takoví vzdělanci u mne byli dostateční, protože pětky bylo vedením "ústavu" udělovat žákům zakázáno.
   Dle mne je vzdělání studna naplněná informacemi, které mohou být pravdivé, vylhané, přesné, banální čí zavádějící a je na vzdělanci, které informace ze studny vybere, použije , pochopí a logicky použije k tvorbě svého názoru (jedno zda odborného či odporného). Být Vámi tak se všem nevzdělancům působícím na tomto vebu omluvím za svou "vzdělanost" a v tichosti ukončím své působení a otravování slušných lidí.
   s úctou ke vzdělání a jeho poctivém využívání ve prospěch člověčenství Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký t.č. emeritní pedagog v důchodu

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 6. Kdyby přijela do Prahy, tak by se univerzity předháněly, která jí udělí větší medaili. A všude těch Magnificencí, Spectabiles, Honorabiles a redaktores. Jinak taky řečeno, havlofiles, eurofiles a rusofobes.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A setkala by se uršitě s Wiki se kterou by setrvala v družném rozhovoru. I my máme své dětské rozoumky. Ale ta naše alespoň vypadala normální.

   Smazat
 7. Můj prostý strýc Pepa by to, jak jsem ho znal, okomentoval asi takto: "Ta by potřebovala pořádnýho utahováka. Pak by ji roupy přešly a přišla by na jiný myšlenky. No byl to sprosťák. Podle mě by ten smrad, jako každej rozmazlenej arogantní fracek, jednoduše potřeboval na prdel za záškoláctví. Ale od koho, že? Když je jen to nebohé jablko, co nepadlo daleko od stromu... ... A od takových rozumově impotentních (neb kde není v myšlení zpětná vazba kritického myšlení, jsem idiot i se třemi vysokými) berou současní ředitelé Zeměkoule rozum? A s otevřenou hubou zírají na to plochomyslné přiblblo.

  OdpovědětSmazat
 8. Je to zvrhlost protože pochází z vědecké rodiny které se stalo že jim ta sláva zatemnila mozek zdegenerovaly a mají za to že je jejich dítě geniální už od narození. Velice evidentní to je u její matky. Pěkné je od autora to dotažení ad absurdum.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omyl, Greta je z umělecké rodiny.

   Smazat
  2. Pravdu má 8:42, a není náhodou , že vše je aranžováno jako " zelená show ". Žel bohu, to ovlivní na jedné straně hodně naivních lidí, na druhé straně to znevažuje sám problém.

   Smazat
 9. toto neni o gretě ale o vyplněni okurove sezony a jak je vydět k manipulaci davu tak jak soudruch papež zabaleny ve zlatě za kterym tahnou milony chudaku nejen duševně nemocnych vovčani musi dostat nějakou hračku aby nezlobili třeba unas aktualně hybame sochamy abychme se naučili spravny šachy a někteři dokonce chtěji vyrazit do činy udělat tam pořadek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:23, ne není to o Gretě, ale ani o okurkách. Je to příprava na větší svinstvo než jsou emisní kvóty a tentokrát by to mělo postihnout nejen státy, ale každého jednoho obyvatele planety. Nezapomínejte, že i člověk produkuje kysličník uhličitý. I na tohle lze kupovat kvóty, něco jako uhlíková daň. Každý prdí - metanová daň...

   To už není o byznysu, nabídka výrobků a služeb a zdravá konkurence, tohle je sofistikované výpalnictví v globálním měřítku.

   Smazat
  2. 8.34
   Blíží se doba, kdy každý bode povinně nosit na zadní části flatulometr (prdometr) s dálkovám přenosem dat do vyhodnocovacího centra s povinnou platbou za přenos dat. Flatulometr si každý pořídí za své ( bude to veliký byznys pro výrobce) Sběrné centrum jednou ročně spočítá každému jedinci množství vygenerovaného metanu a vyměří příslušnou platbu. Dál už jsou možnosti téměř neomezené včetně trestů za neuhrazení platby.
   Vítejte v Absurdistánu.

   Smazat
  3. Slávku, již delší dobu vyvíjím kolektivní prdometr, který bude mít každý u sebe, napojený na centrálu a pokud prdy neodevzdá do společného prdozásobníku k užitečnému využití, bude potrestán pokutou, nebo zákazem prdů. Bude to platit i pro Gretu! Jiné krávy skotské i naše omlouvám, kdyby je hospodáři nekrmili, nebudou prdět!

   Smazat
 10. To je keců a zbytečných urážek. I kdyby na tý demonstraci bylo 1500 lidí, tak ve státě jako je USA to nic neznamená. Gréta není duševně nemocná ale vychcaně navedená. Doufám, že do Evropy bude cestovat stejně jak do tý Ameriky.Je období hurikánů...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To byste přál mladé dívce, zemřít ve vlnách Atlantiku?

   Smazat
  2. 8:36 já nic takového nenepsal! Ale když už jste to nakous... Tý holky by byla škoda, co?

   Smazat
  3. 8:48, :) mám rád mladé lidi, i ty potrhlé a nepříliš šarmantní. V mnohých je ještě nevinnost, i když to tak už nevypadá a nejraději byste jim jednu vrazil.

   Smazat
  4. Duševní vyšinutí je vidět na jakékoli Gretině fotografii či videozáběru. Je manipulována rodiči a dalšími "vodiči" z PR agentur. Docela profesionálně. Její hnutí i "nápady" jsou pro naši civilizaci nebezpečné, a to nejen ono záškoláctví podporované učiteli a řediteli škol!

   Smazat
  5. 9:23, je pravda, že když jsem ji uviděl poprvé, myslel jsem si, že má Downův syndrom.

   Smazat
  6. Pozor za gretou se skyvaji obrovske zisky pro banky a korporace , kdy staty/vlady budou brzy prinucene platit krvave a staty obratem zase budou terorisovat sve obcany pomoci dalsich represivnich zakonu o znecistovani . A propaganda vcetne Grety, se jiz rozbehla na plne obratky..
   Zase samozrejme se steka na spatnej strom, Greta je jen nastrcena loutka a jestli je normalni nebo cokoliv na tom uplne nezalezi...
   Nejdulezitejsi aby media pripravily vse k obvineni, utoku a prisnym trestum na nas vsechny...

   Smazat
 11. no dobre, vyrúbali lesy do koreňa, a hľa - verbujú celý svet, aby zatiahol zo spoločného opravu toho, čo oni speňažili, dobré nie ?

  OdpovědětSmazat
 12. Nedával jsem pozor, kdo tu akci platí? To musí stát hrozný prachy a celý tým který to zajišťuje odhaduji na minimálně 100 lidí, ale bude to možná dvojnásobek. Kdo jim platé mzdu, kde platí sociální a zdravotní pojištění, jak se dopravili do USA?
  A ještě jeden ekologický dotaz, čím se topí v zimě v elektromobilu? Pokud to není uhlí, dříví nebo nafta,ale elektřina, kolik má takové auto dojezd?

  OdpovědětSmazat
 13. Nejenom bláznivá Greta by potřebovala víc práce. Manuální práce. Potom by je roupy přešly.
  Vidím to na každém kroku. Neúcta k práci jiných. Na straně jedné vandalismus a neznalost, na straně druhé pohrdání těmi, kteří skutečně vytvářejí hodnoty. Těmi, kteří staví, vyrábějí stroje a nástroje, chovají hospodářská zvířata, pěstují obilí a brambory,... Prostě všemi, díky kterým žijeme.
  Krásně nám dokazuje vztah společnosti ke skutečným tvůrcům žebříček hodnot, kdy bochník chleba stojí zlomek ceny lístku na vystoupení pochybných umělců.
  Nejsem proti ekologii. Ale stav, kdy jsme zavaleni tisíci tun plastových obalů, vyrábíme naprosto zbytečné krámy, odrazujeme lidi od hromadné dopravy a nepřímo je nutíme k dopravě individuální, na straně jedné a řešíme, zda ona auta splňují nějaké pochybné normy a přemisťujeme výrobu do zemí třetího světa, na straně druhé, je doslova duševní nouze. "Demonstranti" za ekologii drží v rukách drahé mobily, chodí v drahých, značkových hadrech a sami jsou často doma obklopeni ekologicky draze vykoupeným luxusem, druhým zakazují těm nejchudším topit uhlím, nebo jezdit do práce autem. Znám kolem sebe desítky rodin, pro které je ze sféry snů a fantazie nové auto, nebo výměna kotle. Ale těch se nikdo ptát nebude, kde vezmou na ekologicky čistší energetické zdroje. prostě je asi necháme zmrznout.
  Tolik idiocie pohromadě, kolik jich je k vidění na ekologických demonstracích, se hned tak nenajde.
  Snad jenom na demonstracích milionu úchylek ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak tak. Jak říkával můj děda, takto zemědělec: Násada upevňuje charakter. Někdy v rukou, někdy na zádech.

   Smazat
  2. Kdyby Grétka místo oblečení a obuvi z "moderních materiálů" nosila šaty z kopřivových a lněných tkanin její matkou vlastnoručně upředených a utkaných, kdyby nosila vlastnoručně upletené LÁPTĚ ze slámy a lýka, byla by méně zábavná, ale věrohodnější.

   Cpát se na okraji cesty při pěším přechodu z místa A do místa X by se mohla z lopuchového listu jídlem zachráněným z popelnic a divokými plody země - hmyzu nevyjímaje,... místo požírání spoust čehosi z hromady plastových krabiček a kelímků ve vlakovém kupé, jako madam Vypapaná, majitelka realit.

   Smazat
 14. Problém udržitelnosti života na planetě existuje a je to seriózní téma, ale "grétenismus" je kontraproduktivní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:59-dobrá poznámka. Problematika udržitelnosti života dostává na frak z obou stran - z jedné strany stupidní "gretenismus", z druhé strany točení se jen na odmítání těchto stupidit (majících bohužel potenciál politických dopadů - viz např. EU) až za hranici popírání faktů změn životního prostředí a potřeby racionálních opatření s cílem adaptace a přežití. Pak se takříkajíc vylije se špinavou vaničkou i dítě. Do této kategorie vášnivých odmítačů "gretenismu" bez jakékoliv představy, co a jak tedy dělat, patří i příspěvky M.Branda - nestačí jen do něčeho šít, vědět, co nechci, ale taky přispět alespoň názorem, co a jak dál. Pak i ty diskuse by mohly mít nějaký přínos - takto si jen zanadáváme na "eko-teroristy" a jdeme si dál za svými zájmy, že ? PF

   Smazat
  2. Anonymovi 14:17!!
   Kritika a konstruktivní kritika.
   Kritika je logické vyvracení převládajícího názoru či aktivit, pomocí logiky a faktografie.
   Konstruktivní kritika je kritika, která je považována za oprávněnou pouze tehdy, když kritik navrhne zodpovědně, věcně a exaktně změnu, která kritizovaný stav může pozitivně změnit. Konstruktivní kritiku zavedli komunisti v 50-tých letech 20. století, aby tak omezili kritiku režimu (ne každý má na to konstruktivně navrhovat opatření a nést za tyto návrhy zodpovědnost).

   Smazat
  3. 22:45 S Vaším "Ďuro Trulo" jste pro mě stejným anonymem jako já pro Vás s mým PF. Jsem ve věku, kdy nepotřebuji poučení o významu slova kritika a o komunistech mám své mínění podložené vlastní zkušeností. Ale zpět ke článku pana M.Branda - tento autor není žádný prosťáček, který by spadal do kategorie těch, kteří Vašimi slovy nemají na to konstruktivně navrhovat opatření. A taky mu nikdo nebrání v projevu, pokud zároveň nic nenavrhuje. Prostě svými články jde s kůží na trh a jistě je srozuměn s tím, že ne všichni mu budou vždy jen tleskat, byť má pravdu, protože on (dle mého dojmu) má na víc, než je broušení ostrovtipu na extrémech typu Greta či demonstrace Overtonových oken na kanibalismu. I to je však jeho věc, stejně jako moje volba komentáře. Problematika udržitelnosti života si zasluhuje vyváženější přístup, pokud tedy cílem autora není publicita jako taková.

   Smazat
 15. Pokud chcete žít bez továren a průmyslu.
  Vraťte se do středověku i s Gertou.
  Naše děti myslí na ekologii ale nemají za sebou ekobandu. Švédové nejčastěji používají leteckou dopravu, minimálně 2x na dovolenou. Češi jezdí do práce sólo autem, k.... to je aut.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:19
   Neargumentuje tak nájivně, ale například výroba pneumatik pro Evropu u nás právě letos japonskou firmou, tu nemá co dělat, zrovna tak zrušení překládišť na železnici byla pitomost, většina nákladu, krom čerstvých potrvin, mohla jezdit po železnici. Švícarsko to zvladlo. Navíc u nás na dálnicích se většinou jedná o tranzit TIRáků. Mýtné (7 mld je sranda, proti 60 mld z daní kuřáků). Nefandím těm extremistúm co se přivažují ke stromům nebo komínům, ale hlídat čistotu vzduchu i vody musíme.

   Smazat
 16. No jo pošahaná gréta 15 zoufalců a 70 novinářů mluví za vše ať jdou někam.

  OdpovědětSmazat
 17. jak se manipuluje s (fotkami)?¨https://www.topdesat.sk/2019/07/11/media-manipuluju-verejnu-mienku-2/

  OdpovědětSmazat
 18. Mějte rozum, slečno Kučerová, mejtě rozum - všecko přebolí.
  Normálním se Greta nezachová, vodpusťte jim, slečno Kučerová,
  tak vodpusťte jim, ať to bylo cokoli.

  OdpovědětSmazat
 19. Proti Grétce byl i Pavlík Morozov realista. Doufám, že neskončí jako Pavlík, nebo jako Bernadette Soubirous z Lurd. Pavlíka sejmuli, Bernadettu zavřeli do kláštera... Mimochodem obě, Bernadette i Gréta, postižené... obě cynicky, bez skurpulí zneužité ke kšeftu se strachem ze smrti. O obu se profesionálně tvořily/tvoří legendy, místo aby je léčili. A křesťanský východ se zmohl jenom na pohádky "O hlupáku Jemeljovi" a na Pavlíka Morozova...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:37, třináctiletý Pavlík Morozov byl podle některých verzí možná celkem fajn chlapec a možná nebyl ani slabomyslný. Nejpravděpodobnější historkou bude zřejmě ta, že pocházel z docela zkurvené rodiny a celé to jeho naštěstí a těžký konec pocházelo odsud. Tu legendu okolo něj následně vymysleli podobní lumeni jako jsou naši kavárníci. Takže Pavka, který si jen chránil majetek před chamtivou rodinou, byl nejen zabit, ale následně vykreslen jako totální kokot.

   Ale jestli si myslíte, že to na tehdejší sovětskou mládež zabíralo, tak nezabíralo. Jinak by se nezachovalo takové množství pichlavých a cynických vtipů z té doby. Než přišli klimakteristi s Gretou, měli si přečíst příběh o Pavkovi.

   Smazat
  2. 7.54 Ovšemže, porovnáte-li počet křesťanů s návštěvníky hor, mořských pláží, lázní, antických památek atd, tak v Lurdech také není návštěvnost srovnatelná.
   Řím se veze na antické slávě a tradici - a když už tam jeden je, tak kouká aby byl(/;<D) všude a kromě Colosea zavítá i do pravé italské pizerie a k Vatikánu, aby viděl, co musí proti své vůli financovat za šaškárnu... a čemu by slušela noční zimní koupel v Tibeře podle (nejenom) renesančních tradic.

   Smazat
 20. Proc zde plytvate tolik emoci, kvuli retardovanemu decku ?
  Proc ji neignorujete ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není o Gretě. Ta je, jak jste napsal, jen děcko. Hloupoučké a zneužité. V šestnácti by sice už mohla mít víc rozumu, ale bohužel nemá. Příspěvky jsou o jejích loutkářích.

   Smazat
  2. Ti "loutkáři" mají jasný cíl a jdou za ním. To je jejich výhoda oproti všem těm, kterým se jejich cíl ani metody sice hrubě nelíbí, ale zůstanou jen u toho znechucení - což dokazuje i zdejší diskuse. Co s tím ? Je třeba jednoznačně identifikovat všechny nepolitické subjekty s politickými ambicemi (všechny ty politicky angažované "neziskovky"), zavést obdobu US zákona FARA a vynucovat rozkrytí peněžních zdrojů a řízení těchto organizací. Dále nepřipustit jakoukoliv vazbu těchto organizací na státní moc a správu - pak by se nemohlo stát, aby nám tady např. jakési "Evropské hodnoty" za státní peníze připravovaly půdu pro cenzuru a další formy omezování svobod v duchu NWO. Dalším krokem je možnost právního postihu (např. zrušení, zákaz činnosti, propadnutí majetku) těchto organizací i trestního postihu jejich vůdců při překročení zákonů země - např. pašování ilegálů do země, aktivní podpora migrace ze zištných důvodů, atd. Postavit mimo zákon propojení aktivistů s podnikateli majícími prospěch z prosazení aktivistických agend. Nevolit strany, které už se projevily ochotou přímé spolupráce s politickými "neziskovými" aktivisty či jim už umožnily vazbu na státní moc či správu. Naopak volit, či aktivně zakládat takové strany, které výše uvedené opatření budou mít ve svém programu. Atd., atp. - prostě těm aktivistickým poskokům nedat prostor a být připraven na to, že to po dobrém asi nepůjde.

   Smazat
  3. 16:54 Kolego, ignorovat Gretu je jako ignorovat Havla. Zkušenost nás poučila, že ignorování Havla byla chyba.

   Smazat
 21. Dusevne postizena? No David to musi vedet nejlepe. kdyz prisel z Bohnic:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, Vy to musíte vědět, když to tam důvěrně znáte. Máte s Gretou společnou diagnózu?

   Smazat
  2. Povolny, ty jsi kagebacka povolna gurwa.

   Smazat
  3. 21:32- Má to něco společného s Vaší diagnózou, třeba s představivostí schizofrenika?

   Smazat
 22. Greta, Negreta - vyvolení mají obavy, že zdroje přírody, které nejsou nekonečné, příliš spotřebovávají i nevyvolení a nezbudou pro ně, cítí se ohroženi - mimozemské zdroje v dohledné době nebudou. Proto se snaží donutit nevyvolené, aby buď dobrovolně, nebo drahotou, spotřebu omezit. Toť vše. F

  OdpovědětSmazat
 23. Stránka plná demence, strachu, neschopnost a neochota pracovat s informacemi. Plýtvání časem akorát tak na chytrácké kecy, trapná a uboha manipulace a demagogie. Se z ty Grety třeba poserte chytráci ��

  OdpovědětSmazat
 24. Chuděrky, jen závidíte Grétě, že našla díru na trhu a Vám zbyly jen trapný kecy. Závidíte jí publicitu, argumentujete jako malý děti. To co dokázala ona i s rodinou, nedokážete Vy ani za několik generací. Zbydou Vám jen tyhle kecy a názory. Ale co čekat od takového odborného webu? Přehlídka idiotů opravdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chuděrka je to nemocné, zmanipulované dítě. A vy.

   Smazat
  2. Jasně, na Grétě je úplně vidět, že neví, co dělá. A co má prosím za nemoc?

   Smazat
  3. Pokud se někdo chce mediálně zviditelnit na poli, kterému vzhledem k svému vzdělání, a zkušenostem nemůže rozumět, musí počítat s eventualitou, že se naopak ztrapní, ať už jeho cílem byla sláva, moc, nebo prachy. Nejhorší varianta je, když dospělí k tomu účelu používají vlastních nezletilých dětí, a jiní dospěláci se na tom hyenismu přiživují podceňujíc, a pohrdajíc lidem, který vesměs není hloupý, a jejich vyčůranost brzy prohlédne.

   Smazat
  4. 8:55
   Duševně zdravý člověk pouhým okem ve vzduchu molekuly kysličníku uhličitého nevidí.

   Smazat
  5. 8.29
   Gréta je děcko. Pokud nedostane rozum, tak bude zneužita jak Jackson. Podívejte,jak ta holčička drží v ručkách ten megafon.
   Podobná fotka, jak v africe děti drží kalašnikov. Rodiče jsou na vině. Pokud rodiče nejsou, tak společnost.

   Smazat
  6. 8:27, soudruhu, nechápete, že tady nejde o nějakou Gretu? Jakou díru ona našla? Vždyť to jednak není její agenda, ona by to přece sama nezvládla, ale agenda někoho jiného, a jednak se stále proklamuje, že se jedná o nezištný boj za planetu. Tak o jakém trhu to kvákáte? Že by prodavačů odpustků na prdy? Tak to potom máte pravdu, protože tihle mě skutečně zajímat budou.

   Smazat
 25. Pozor: na této stránce se vyskytují prudce inteligentní jedinci s názorem!!!
  Každej z vás kokotů může začít u sebe, ale ne, radši dál pište sračky, bravo, tím si rozhodně pomůžete. Rozdíl mezi vámi a normálním člověkem je v tom, že vy nejste obvykle schopni svoje názory a deziluze komunikovat a obhájit mezi lidmi. Internety snesou všechno co? Cítíte úlevu, když po sobě čtěte svůj obohacující a vtipný příspěvek? Tak to máte jako na hajzlu, taky se asi koukáte za každou svoji sračkou. Už Vás napadlo, že za svůj posranej život si můžete sami a ne Greta? Tohle je přehlídka slabomyslnosti. Spekulace, zdroje 0, evidentně elita národa, seru na vás, krásnej den pacienti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zase jsi nechal po sobě uhlíkovou stopu. Z rozčílení
   ses posral a ještě nám o tom vyprávíš.
   Já taky seru, symbolicky jak na Grétu, co je jen takový
   symbol, jako ten Kristus, ale i na tebe, paciente.

   Smazat
  2. Největší uhlíkoková stopa je z tvojeho letu, chytráku.

   Smazat
 26. Kdyby ta Grete bojovala proti všem válkám, minulým, dnešním a budoucím, tak smekám. (klobouk nenosím).
  Nebýt těch všech válek, tak by jsme mohli topit čímkoliv, jezdit disláky bez filtrů, zřát plným pyskem a prdět dle libosti. Letadel by mohlo být v luftě jako aut na cestách.
  Nebýt válek, nehořely by rafinerie a jiný bordel.

  OdpovědětSmazat
 27. Taky by mne zajímalo, kolik nafty spotřebuje armáda jen při cvičení. Proti tomu uhliková stopa civilistů bude asi sranda. Extrémní pitomost je počítání nevyužitých exkrementů a plynatosti u turu domácího.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V USA před asi dvaceti či více lety spočítali, že jedna kráva za rok "vybzdí" více skleníkových plynů, než 10 tehdejších amerických neekologických i neekonomických aut v provozu s americkými naježděnými mílemi... za stejné období. Evropská auta už tehdy "žrala" sotva polovic oproti americkým křižníkům silnic... Že je nezajímá, kolik plynů vyprodukují trávicí trakty poflakujících se neevropanů jenom v Africe či v Asii? O kolik zvednou ti vetřelci "uhlíkovou" stopu všude kam se vetřou? Třeba stopu Evropy? Zbavte se této zátěže a nebudeme potřebovat elektromobilitu!

   Smazat
 28. Pánové a dámy, tak už to vypuklo. Nad hlavou mi lítají stíhačky, letadla a vrtulníky. O víkendu jsou dny NATO.
  Jsem zvědavý zda přiletí ŠVÉDSKÁ letka na gripenech, nebo doplachtí na větroních?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč nepozvali Grétu na armádní letecké dny ?

   Smazat
 29. Marceli, ty jsi ale číslo .

  OdpovědětSmazat
 30. GRETISMUS JE SYNDROMEM PATOLOGIE CIVILIZACE.
  Pokud počínání Grety samotné bylo jedním z projevů její psychické nemoci, šlo o běžný jev. Pokud ale její abnormální chování se povedlo zneužívat, pak už přerostlo v patologii společnosti.
  V dětství jsem zažil Hitlera a již tehdy jsem se podivoval, jak takový uřvanec může ovlivňovat tak obrovské davy. Později jsem nemohl pochopit, jak bylo možné, aby tak kulturní, vysoce vzdělaný a duchovně vyspělý národ se nechal doslova zfanatizovat natolik, aby jeho muži byli ochotni páchat sebevraždu a celý národ šel jako dobytek na porážku. Přes všechny studie a konkrétní znalosti jsem to nechápal až do nedávna. Zjevení „Grety“ mi mnohé objasňuje. Nebyl to Hitler, ač si to i on sám o sobě myslel, kdo Němce doslova připravil o rozum. Byla to celá souhra dobře a především dlouhodobě připravovaných společnostních jevů. Ne Hitler, ale skryté síly skutečné moci manipulovaly davy i Hitlerem samotným. Stejně jako v současnosti Gretou a jejími spopjenci. Hitler jako médium reálných, leč anonymních vládců tehdejšího světa vedl individuální Německé muže k sebezáhubě a Německý národ k sebelikvidaci. Greta je katalyzátor, který urychluje sebezničení celého globálního světa. A dokonce mnohem sofistikovaněji a podvodněji.
  Hnutí, které bylo nad její nemocí vykonstruováno, je obludným případem manipulace s globální veřejností. Fanatický výkřik „zachraňme zemi“ doslova odvádí myšlení veškeré veřejnosti a aktivitu zmanipulovaných davů do vedlejšího toku, ba doslova do stoky současné civilizace. Planetu totiž nikdy nezachráníme donkichotským „bojem“ proti změně klimatu, leč změnou sebe samých, lidské civilizace. Existence lidstva totiž vůbec není ohrožena změnou klímatu, ale rizikem totální války, ba dokonce jenom nepřetržitou sérií lokálního válčení. Neustálý růst nákladů na zbrojení a válčení jednou dospěje k definitivní limitě neudržitelnosti, tak jako každý nekontrolovaný růst. Můžeme dospět do stavu, že obrazně státy na nic jiného, než na zbraně a války nebudou mít nejen finanční prostředky, ale dokonce planeta zdroje. Nebude ani zapotřebí jaderné apokalypsy, aby lidstvo zdegenerovalo, nebo dokonce vyhynulo.
  Už dneska se na zbrojení vydávají tak obrovské prostředky, že pokud by se přesměrovaly na projekty ochrany životního prostředí, tak by celý problém změny klimatu byl doslova smeten z agendy světových institucí.
  Se sebestřednou pýchou jsme se nazvali homo sapiens, sapiens, čili člověk moudrý, ač jsme ještě nedospěli ani k tomu, abychom byli homo sapiens, čili člověk rozumný. Kdyby naše civilizace byla skutečně společenstvím rozumných, tak již dávno by přestala řešit své problémy tím nejprimitivnějším způsobem, čili bojováním až válkami.
  Chce-li lidstvo přežít, je asi už nejvyšší čas nejen přestat válčit, ale především neplýtvat prostředky a zdroji a skoncovat s výrobou zbraní. Postupně vyváženými postupy odzbrojovat a s konečnou platností dosáhnout toho, aby jakýkoliv konflikt v době globální byl v samém zárodku zastaven a jeho pokračování absolutně znemožněno.
  Odvádění veřejnosti od uvedeného, naprosto nejdůležitějšího problému pro přežití lidstva, je tou nejhnusnější manipulací s globálně ovládanými, ba s celou světovou veřejností. Troufám si tvrdit, že je projevem psychické choroby ovládajících, pro veškeré lidstvo ale mnohem nebezpečnější, než nemocná Greta a všichni, kteří ji, coby současného krysaře následují.  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svatá pravda.
   Všichni víme že místo nákupu vrtulníků mohly jít peníze tam, kde se zbíraji víčka. Každý rok Čr posílá na Ukrajinu 50 000 000kč a oni podporují benderovce. EU posílá miliardy euro Albáncům do Kosova. To je jen kapka proti tomu co jde na zbrojení. Hlavně že jsme stát který nebojoval od Bílé Hory. Pouze v zahraničí.
   Tak naco potrebujeme útočné helikoptéry za miliardy. Dálnice máme na nic. Mzda 25% proti Němcům. Mobilní data nejdražší v eu. Platim sociální a zdravotní pojištění a za operaci kolena chtěli 8 000kč. Já vám dám spoluúčast. Hlavně ze poslanci plat nad sto litru a obědy skoro jak za socíku. Pokud se nesníží letecká doprava, tak nepomůže nic i kdyby Gréta lítala na koštěti.

   Smazat
 31. Český greténismus:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Eva-Holubova-a-Josef-Klima-vstupuji-do-stavky-Opravdu-596444

  OdpovědětSmazat
 32. Holce vyrostou kozy, rozšíří se prdel a bude mít jiné starosti.

  OdpovědětSmazat
 33. Ahoj kluci, jak jsem dostal svého bývalého manžela zpět rychle, Dr.Padman láska kouzla casting opravdu fungoval! Můj manžel mě před třemi měsíci opustil pro jinou ženu a od té doby se můj život naplnil bolestmi smutkem a zlomeninami srdce, protože on byl moje první láska, se kterou jsem celý svůj život prožil. Můj přítel mi řekl, že viděl několik svědectví o kouzelníkovi s názvem Dr.Padman, že může přinést zpět milence během několika dní, rozesmál jsem to a řekl, že mě nezajímá, ale kvůli lásce, kterou pro mě můj přítel měl, konzultovala můj kněz jménem mého a k mému největšímu překvapení po 11 hodinách později mě můj manžel zavolal poprvé po třech měsících, že mi chybí a že je tak líto za všechno, co mě donutil projít. Přišel zpět ke mně a teď jsme spolu šťastní. Stále tomu nemohu uvěřit, protože je to velmi neuvěřitelné. Děkuji Dr.Padmanovi, že jste mi přivedl zpět svého milence a také mému milému příteli, který se za mě přimlouval, za kohokoli, kdo by mohl potřebovat pomoc tohoto skvělého doktora, je e-mailová adresa: padmanlovespell@yahoo.com,
  můžete mu také zavolat nebo přidat do aplikace Whats-app: 2348053823815,

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.