Reklama

středa 25. září 2019

Greta kromě Nobelovky také adeptkou na Oscara! Liberální demokraté tleskají totalitní propagandě elitami zneužité záškolačky

Greta Thunberg spílá politikům na plénu OSN
Tomáš Vyoral
25.9.2019  iPrima
Překvapuje mě, jak často samozvaní „liberální demokraté“, jindy s plnými ústy a pery boje proti ruskému „totalitarismu“, proti čínskému porušování lidských práv a dětské práci najednou mlčí. Přitom i absolvent zvláštní školy po lobotomii a s dvojkou v krvi musí po posledním vystoupení nejprotežovanější záškolačky světa tušit, že něco nehraje. Greta Thunberg coby PR loutka zneužitá svým okolím a elitami k prosazování novodobé totality „globálního oteplování“ vysekla výstup jak z Hamleta a obvinila přítomné za jejich potlesku (!) za svůj podělaný život. To přece dělají jen xenofobové a náckové, ne? Absurdní hry Václava Havla jsou proti tomu lehkým odvarem.Plénum OSN, zasedání Evropského parlamentu, Světové ekonomické fórum v Davosu, Kongres USA, britský parlament. Nejenom zde dostala šestnáctiletá postižená záškolačka prostor pro to, aby šířila své zvěsti a spílala zúčastněným – snad bez výjimky za jejich potlesku. A prakticky žádný z novodobých soudruhů se neodváží netleskat nebo jakkoliv zpochybňovat proklamace postižené dívky bez základního vzdělání.

Opravdu si někdo myslí, že by to bylo možné, kdyby zvěstovala něco, co není politickým elitám a vysokým zákulisním hráčům po chuti? Opravdu si někdo myslí, že všechna ocenění včetně téměř jisté Nobelovy ceny míru (již dříve degradované laureáty jako Jásir Arafat nebo Barack Hussein Obama), podpora ze stran vrcholných politických představitelů, médií či jezuitského papeže Františka - je zkrátka jen tak?


VIDEO: Mladá aktivistka sepsula světové státníky


Divadlem živi nejen herci. Greta a nominace na Oscara?


„Můj vzkaz je, že vás budeme sledovat. Tohle je celé špatně. Neměla bych tu vůbec být. Měla bych být zpátky ve škole na druhé straně oceánu. A přitom jste si vy všichni přišli k nám, mladým lidem, pro naději. Jak se opovažujete? Svými prázdnými slovy jste mi ukradli sny a celé dětství,“ začala Greta zhurta, přičemž neustále stupňovala svou rozohněnost a naléhavost až na hranici pláče, kam to zřejmě mělo dojít. Richard Gere z ní sice ještě není, ale na Oscara by to vzhledem k žádoucímu tématu stačit mohlo.

„Říkáte, že nás slyšíte a že chápete tu naléhavost, ale bez ohledu na to, jak smutná a naštvaná jsem, nechci tomu věřit. Protože pokud jste tu situaci opravdu pochopili a stále setrvávali v nečinnosti, pak jste zlí a tomu já odmítám věřit. Jestliže nás necháte na holičkách, říkám, že vám to nikdy neodpustíme. Nedovolíme, aby vám to prošlo. Právě teď a tady děláme čáru. Svět se probouzí a přichází změna, ať se vám to líbí nebo ne.“
KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Ve jménu CO2 i globálního oteplování i Grety svaté. Amen


Bude po roli proroka a zvěstovatele následovat role mučednická?


Řekl bych, že za její „ukradené sny a celé dětství“, které mimochodem trvá snad rok, nepletu-li se (myslím dobu, kdy začala se záškoláctvím) a za její podělaný život nemohou ostatní – jak s oblibou říká jedna strana populačního spektra, která je sic méně početná, ale o to hlasitější a v médiích viditelnější. A pokud, tak by měla primárně vinit své rodiče a posléze „dirigenty“, kteří tvoří její dokonalý orchestr.

Z posledního výstupu Grety doslova mrazí v zádech. Na jednu stranu výstup jak vystřižený z učebnic pojednávajících o nacismu, komunismu, propagandě, indoktrinaci dětí a citovém vydírání. Na straně druhé smutná postava šestnáctileté dívky postavená na piedestal coby nový mesiáš a prorok nového náboženství či nové totality. Doufám, že se mýlím, ale vzhledem k tomu, co na této dívce již bylo napácháno a pro co všechno již byla zneužita, se obávám, že dojde i na roli mučedníka.


KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Vyhraje Nobelovku za mír šestnáctiletá ekologická aktivistka (a autistická záškolačka)? Zcela nepochybně


Co kdyby Gréta brojila proti bezprostřední smrtelné hrozbě migrace?


A ještě jedno zamyšlení. Představte si, že by šestnáctiletá Greta ve Švédsku začala stávkovat proti neudržitelné migrační politice, která je ve středně dobém horizontu daleko smrtelnějším nebezpečím pro celou Evropu. Představte si, že poukazovala na nutnost hlídání (zatím) vnějších hranic EU, na nutnost deportací všech ilegálních migrantů, na nutnost odstřihnutí všech pašeráckých lodí neziskových organizací a ustřihnutí státních penězovodů všem politickým neziskovkám typu Lékaři bez hranic, Sorosova Open Society Fund nebo Člověk v tísni?

Myslíte, že by se jí dostalo sebemenší pozornosti? Nebo by v lepším případě nebyli ona ani její rodiče bráni v potaz, v horším dehonestováni médii a politiky a popotahování za zneužívání vlastního dítěte?


100 komentářů :

 1. Netřeba komentovat, ať si každý udělá svůj názor sám.
  Doporučuji další videa na YT, tam je Gréta bojovnější.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Gréta by mohla zavítat do Norska. Někde psali, že Barnevernet krade děti i Švédům.

   Smazat
  2. Před Trumpem ji radši schovali to jste měli vidět tu nenávist v tom jejím hloupém xichtu.

   Smazat
  3. Grétka je proste neprekonatelná
   Videla doslovne ako Trumpovi od úst odchádza vydechovaný oxid uhličitý tak ju z toho brali mdloby
   https://aragonit11.blogspot.com/2019/07/druha-istrijska-akcia-v-roku-2019-4-az.html

   Smazat
  4. Autismus u Grety mohl byt zpusoben ockovanim , kdy rtut v seru /to uz je dokazano, ale ockovani kupodivu pokracuji s ochranou korporace tyto sera vyrabejici , kamaradi Bushe/, povoleni potratu pak zpusobuje u zen rakoviny prsou , proto povoleni musi byt uzakonena..

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyť byla pozvána do USA. Kromě boje za klima prosazuje i gender politiku a migraci. Tleskali jí hlavy států. Byla přijata několika kongresmany. O čem to točíš? To je vaše politika. Rusákům jste nedovolili ani vstoupit na půdu USA, celá delegace zůstala doma.

   Smazat
  2. Kdo ty její výlety platí?

   Smazat
  3. 17:16
   Ona sama. Investuje svoje kapesné na burze, má příjem ze stovek patentů, z tantiém, sbírá papír a staré železo a píše vědecké články. Taky o jejím životě a díle vyjde kniha. :)

   Smazat
  4. Rodiče jsou chudobní !

   Smazat
  5. Jak se dostane domů??? Přeplave??? A doprovod bude pádlovat???

   Smazat
 3. To, že jí tleskali něco svědčí o nich samých. Představte si, že vám někdo řekne, že jste pitomec a vy mu za to zatleskáte. No tak jen potvrdíte to, že skutečně pitomcem jste.

  OdpovědětSmazat
 4. Ona se vlastně nabízí ta vtíravá myšlenka, zda to zase není nic jiného než opětovné odpoutávání pozornosti veřejnosti právě od té migrace, která se globalistům nedaří podle plánu. Všechna mnédia jako na povel chrlí Greténismus. Globální oteplování je pitomost, dobrá akorát pro pitomce, ale hlavně to je neskutečnej byznys a i o prachy jak říká Klaus jde až v první řadě. Takže asi takhle bych to viděl. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. spíš ke druhému břehu řeky STYX. Charone.

   Smazat
  2. Sice anexe-ale anektovati.Čéšká jazyk,tóprá jazyk.

   Smazat
  3. Neuvěřitelně populárni pan Honolulu má opět vedouci roli

   a nastartovává pochod institucemi,kdy neomarxisti a cenzoristi,pomřou závisti nad jeho úspěchy a začnou hned trenovat skoky do své vlastni rakve.
   At žije naš president a jsme tu všichni připraveni dat Americe pomoci dát ji druhý dodatek lidských práv,který jim slibil pan Roosvelt,ale v důsledku jeho smrti jsou Ameru dodnes jeho idee odpirány.

   Skvělý Honolulu,světlonoši pravdy,jen tak dál!

   Smazat
  4. Neplácej kraviny 16:04, vždyť Amerika musí expandovat a konečně smést Rusko z povrchu země. Měl bys fandit Clintonove, ta by to už dávno realizovala. Taky je potřeba stamilionů Afričanů jak do USA, tak do EU. Tohle základní nevíš? Vždyť přesně za tohle celá země bojujete!

   Smazat
  5. Vítězný nominante
   na ocenění na Cenu roku českého trollingu, pokud nebude emerika expandovat, budete brát minusový příspěvek k Vašemu penzijnímu fondu. Emerika potřebuje vysUSÁvat many i pro Vás z ostatního světa. K tomu poslouží i švédská "naivní" dívka.
   Jinak se v případě státní platební neschopnosti budete nejspíš ozývat radostně z čínského Honkongu. Takže Vám nezbývá než nosem zemi rýti vírou emerickou. Jinak se - bohužel - vrátíte sem a my nevíme, jestli je na Vás republika připravena. Takových tu už máme neurekom.

   Smazat
  6. Ano HONOLULU je skutecne Illegalni immigrant od Limpopa , s typickym IQ=50 typickeh cernocha zijiciho v tomto miste. A jeste je tak blbej, ze to sam o sobe napise!! Hahaha

   zirafa

   Smazat
 6. Lulu, vždyť jsi se s námi rozloučil, proč se vracíš ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:08
   ,,Ten kretén dobrovolně bohužel NIKDY NEZMIZÍ,bohužel a tomu nerozumím,že ho NIKDO NEUMÍ ZABLOKOVAT B NEJMÍŇ NA ROK?!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Gott mít uns,jak se takovej třetíhorní OMYL PŘÍRODY může vyskytovat v dnešní době.....A pak,že Bůh stvořil člověka k obrazu svému????!!!!V jeho případě se seknul hned u Adama!!!!☺

   Smazat
  4. Mugabe Honolulu, pokud vyhrají globalisti, tak nezapomeň, že na hranici s Mexikem čeká několik stotisíc migrantů nejen z Latinské Ameriky, ale i Afriky ... nechápu, kde vzali letenky ... a v tu chvíli, kdy usedne v White House trn správný president, další miliony se pohnou přez Atlantik. U vás je ještě dostatek místa a prachy. Zuluove si tě tam najdou.

   Smazat
  5. Ale vzdyt to neni Hovnocuc ten neumi napsat souvislou vetu a ten blabol ma hacky coz v USA nejde ,neni na klavesnici hacek
   Hovnocuca bijec

   Smazat
  6. 0:43
   Jasná věc, je ze Smíchova.

   Smazat
  7. 16:11 Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty smrade z kremelský zengrúny ucejtil - na kilák - dva, tak tě vysprejuje svým áftršejvem jako pšouk z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 7. Chudák holka. Tu předlohu kterou ji někdo napsal, přečetla
  náhodou precizně. Cit pro dramatičnost a gesta. Myslím,
  že takových Grete tam ale měli několik, a právě ta vyhrála konkurz.
  Jinak samé krásné myšlenky, kterých tu za těch třicet let
  co zvítězil kapitalismus i na východě, bylo už mnogo.
  Jenže největší chyba je, že z těch zločinů viní POLITIKY.
  Vždyť co to je ten POLITIK. Jen poskok a sluha velkokapitálu.
  Moje plné uznání by to děcko dostalo, kdyby obvinila z toho
  všeho, KAPITALISMUS, jeho RŮST pro růst, který už zavalil
  nejen každý kus země ale i oceány, ovzduší, vodu a mezilidské
  vztahy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na to prisel uz pred 170 lety jisty Karel Marx.

   Smazat
  2. Anonymní25. září 2019 16:09
   My, co jsme odkojení Nedělníma chvilkama poezie, musíme ten výkon považovat ze civilní a nevýrazný. P.K.

   Smazat
  3. MARXISMUS - ZELENINISMUS
   Greta Thunberg je, díky svým poruchám, snadno zmanipulovatelná a zfanatizovaná nešťastnice. Nemůže za to. Na jejím neštěstí se podílí zejména soustavná politická, aktivistická a mediální masáž a zřejmě také přímá manipulace environmentální loby, která ji vystrčila z davu jako svého maskota. Vždyť té malé nebohé holce nikdo nebude odporovat, to by bylo kruté… A protože je to opravdu další komunikační majstrštyk této zájmové skupiny, lidé na to vesele skáčou. Tedy někteří. Největší díl viny ovšem nesou její rodiče, kteří zcela sobecky dovolili, aby se jejich nemocná dcera nechala takto zfanatizovat a vláčet.

   Smazat
 8. Jsem obyčejný občan a tanečky kolem této školačky jsou pod moji úroveň...Tím končím. A vy si tady o ni diskutujte. To snad byla větší sranda s Wiky. A navíc, byla ,,naše".

  OdpovědětSmazat
 9. Stačí se ohlédnout jaké "osobnosti" lidstvo vyprodukovalo a uctívalo v minulosti. Jestli to takhle půjde dál, tak se časem budem opět klanět pohanským bohům a v módě budou čarodějnice, či šamanky. Tahle šílená švédská buchta je jen předvoj, další idioti jsou už na cestě. Klima, sexuální orientace a pod., to všechno potřebuje nový pohled, čím blbější nápad, tím větší ocenění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vládnoucí gauneři s mozky idiotů zkouší, jestli už je lidstvo taky dostatečně blbé na to, aby jim sežralo ty největší stupidity k co nejsnazší manipulaci směrem k otroctví, a postupné depopulaci.

   Smazat
 10. Nejhorší je tom fakt, že žákyně by měla chodit do školy. Něco znát. Když jsem jí sledoval, tak tam je jen faleš a histérie. Toto obdivují státníci co vedou svět či EU. Máme se na co těšit, neumětelové v před. Praha už to plně prožívá, dpkud tam nespadne nějaký most.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A TO SI PŘEDSTAVTE, KDYŽ SE VDÁ (NEBO NAKONEC OŽENÍ?) CHUDÁK PARTNER (TOLERANTNĚ), CO BUDE DĚLAT VE VZTAHU? TROLLIT? Mohla by si vzít Nicka Honolulu!!!

   Smazat
 11. Jakou má hodnotu Nobelova cena? Je to cár bez hodnoty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No dovolte! Dostal jí Barrack Obama a Al Gore. Dvě perly v náhrdelníku myslitelů, mírotvůrců a filantropů ze Spojených Států.

   Smazat
  2. 16:59 Myslíte zřejmě Babráka Ohavu ...

   Smazat
  3. 16:59 No právě... :)

   Smazat
  4. Nobelova cena se skládala původně z prestiže a z peněžního ohodnocení.
   Dnes jde o prachy a o politiku...Ta ubožačka ze země otupělé má dostat jakou nobelovku? Za flákárnu a záškoláctví, nebo za mír... když plachtěním přes Atlantik neválčila se sargasy? Nebo dostane Oskara za komediální dětskou roli?

   Smazat
  5. Taky Nobela dostal krasavec a mírotvorec na planetě Jasir Arafát.

   Smazat
 12. Tak ona s tím, že jí někdo zkazil život má pravdu, někde psali, že v 8 letech jí rodiče povyprávěli o globálním oteplení a asi tak sugestivně, že začala trpět anorexií, léčila se u psychiatra a několik let snad nemluvila. Takže někdo jí zkazil život, ale ti, co tam na židličkách dřepěli, asi ne. Mně je to šumák, ať si jí vozí jak opičku na řetězu, ono je to přestane bavit. Vynoří se jiní, noví a neokoukaní, kteří jsou také lační pozornosti a chtějí si užít. Ale to už bude Gréta za vodou a bude mít naspořeno. Ostatně, co je s tou indickou dívkou, kterou před lety snad zbili, protože chtěla chodit do školy, to byl taky takový hithit, jezdila po světě a vyprávěla a nakonec jí někdo zaplatil studia v USA a už nepotřebovala vyprávět o tom, jak jsou dívky v Indii týrány a zneužívány, už jí to nebolí asi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni to klima mají v rodině. Její praděd byl nějakým vědeckým pracovníkem, který tuto myšlenku vyslovil v alarmujícím duchu vyslovil někdy ve dvacátých letech nebo tak nějak. Nejmenoval se Thunberg ale jinak.

   Smazat
 13. naopak, má velikou "politickou " hednotu. Kdo není jejich , ten ji nedostane.

  OdpovědětSmazat
 14. Nevím proč, ale připomíná mi to nástup Hitlera a nacistů k moci. Emoce, zfanatizované davy a vyhrožování oponentům. Co nevidět bude za zpochybňování klimatických změn a "důvodů" kriminál (nebo možná i šibenice?).

  OdpovědětSmazat
 15. Jo, jo a to jeste nevite , ze Gretu adoptuje Mirka Nemcova a Fiala ji bere do ODS.......

  OdpovědětSmazat
 16. Trump se na ní ani nepodíval.
  Má ji i tu jeji sebranku těžce na párku.

  OdpovědětSmazat
 17. Nejsem tak kritický k postižené dívce nejen ekologickou katastrofou a také vím, že žádnou opici v cirkuse k takové dokonalosti drezůrou nevycvičíte! Předvedla výkon a kéž ji třeba i podvazkové řády přinesou štěstí a nepadající kalhotky.

  OdpovědětSmazat
 18. V nějakém filmu jsem viděl projev Geblse, a ten by se musel hodně učit při projevu šílené Gréty.

  OdpovědětSmazat
 19. 19:45
  Platí oné;
  Účedník nad Mistra!

  OdpovědětSmazat
 20. Brouk Pytlik,

  Nevim jestli Greta ma pravdu, ale libi se mi , kdyz se mladi lidi zajimaji o tyto problemy, to kazdopadne jim nemuze uskodit.

  Lec faktem je ze USA by melo se lepe starat aby se zbytecne nenicilo zivotni prostredi, coz se deje. Kazdy , kdo zleduje cenu elektriny, ja sleduji Bloomberg magazine(Economist) tak muze cist clanky , ze uz nyni cena elektriny za kW je levnejsi z Slunecnich panelu, nezli z nafty ci uhli.

  Na 1x1metr dopada v poledne 400 w energie a rekl bych 200W prumerem cely den. Celkova velikost vsech panelu se pohybuje 200mxm. a cena 10.000 EU s zivotnosti 25 let.

  Kazde mu je jasne, ze se zde mrha energie zbytecne, a nevidel mnoho domu se slunecnymi panely, a nejen to vlada USA financne dotuje (prizpiva na naftu) s kterou jen a pouze nici prirodu.

  A co budeme delat v budoucnu kdyz pro nejaky neznamy nam nyni duvod, budeme potrebovat naftu?? Mne nevadi Greta, ale co mne vadi, kdyz dospely jsou blby.!!!

  Tak mi rekni kdo je blbej, Honolulu??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejde o to, zda má Greta pravdu, nebo ne. Jde o to, že současná situace nemá nekrvavé řešení. Na planetě je nás prostě moc. Bourání komínů, tresty za emise, ani podobná "opatření" nic nevyřeší. My neumíme tavit železo bez uhlí. Alespoň ne v průmyslovém měřítku. Bez traktorů a pluhů nedokážeme vyrobit potřebné množství potravin. A nějaké zlomkové řešení omezení emisí také nic nevyřeší. I kdyby jsme okamžitě zastavili veškerou produkci skleníkových plynů, stejně nedosáhneme zpětného procesu. Maximálně by jsme zafixovali současný stav, ale za cenu, že by nás muselo nejméně 90% zemřít hlady. Zkuste si sám jeden rok vypěstovat potraviny, ale bez kovových nástrojů. Vraťte se do doby kamenné. Dřevo, kámen, kosti a kůže zvířat. jsem zvědavý, jak dlouho vydržíte naživu.
   Tahle situace nemá řešení. Jedině genocida biblických rozměrů vyřeší tenhle stav. Lidstvo k ní tak, jako tak kráčí. Ale Greta našla zkratku.

   Smazat
  2. Temer souhlas, Greta nenasla sie zkratku , jaka si skupina ji pouzila k tomu (pouziji HONOLULOVA teminu ) byla Svetlonosem k osviceni problemu.

   Pochopitelne pro tuto skupinu ma Greta politicky vliv, a to je snizeni moci USA, coz bohuzel tak uz je.

   Pytlik

   Smazat
  3. Proč se pořád bavite o nějakém uhlíku, vždyť o tohle tady vůbec nejde. Jde o to, aby se protlacily elektroauta a zdanilo úplně všechno, co se zdanit dá. Zároveň se chystá žrádlo ze sóje jakože maso.

   Smazat
  4. Populace na Zemi výrazně vzrostla, když začaly být používány ropné produkty, hnojiva a motory. Zemědělství udělalo výkonnostní skok, oproti stavu, kdy byla používána pouze tažná zvířata. Je možné, že redukcí ropných produktů, chtějí opět snížit výkonnost ekonomik a tím také porodnost.
   Další věc. Je to již pár roků, kdy byla v tisku zpráva, že Rockeffeler prodává své akcie ropných firem a nakupuje akcie firem, podílejících se na elektromobilitě. Od té doby má elektromobilita nekriticky dveře dokořán. Greta je do toho nejspíš také zapojena, ale pochybuji o tom, že to ví. Takže odtud vítr fouká. Tito velcí manipulátoři dosahují svých cílů a navíc na tom vždy vydělávají. P.K.

   Smazat
 21. 19:52
  Blbej je Honolulu,ale jeho ségra Gretchen taky....holt familie je familie!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 22. Osobně jsem nejvíce šokován tou mírou debility, kterou předvádí dospělí účastníci těchto seancí. Nechat si od plic nadávat a ještě tomu tleskat, tak to fakt nemá chybu. A ještě se ti idioti považují za osvícené vůdce světa. Tomu děvčeti se neposmívejte, je nemocná a zneužitá. Ty kreatury, co ji využívají, je třeba nakopat do hader. Je ovšem smutné sledovat politický a mediální mainstream, který se tváří, že tuhle hnusnou hru nevidí a nechápe...

  OdpovědětSmazat
 23. Nejhorší na tom divadle je to, že tato Gréta spolehlivě diskredituje jakoukoliv racionální iniciativu směřující k nápravě devastace životního prostředí lidskou nenažraností.
  I vzdor omezenosti té Gréty přece nelze tvrdit, že vše je na planetě Zemi v naprostém pořádku a že není co napravovat!
  Lidská hrabivost skutečně vede k životu ohrožujícím dopadům, a tyto je nezbytné (v zájmu zachování podmínek pro život, a nejen dalších generací lidstva) pořešit.
  Člověk nemusí cítit oxid uhličitý, jak to "umí" Gréta, aby neviděl tu nekončící devastaci přírody, všechny ty nesmyslné zábory (dříve) polnohospodářských půd pro výstavbu nových kol dokola zabetovaných pixlí skladišt a montoven, kácení (a vypalování) lesů, nesmyslnou nadspotřebu .. a tím i tvorbu odpadů.
  To, že se nějaká (zmanipulovaná a poněkud omezená) dívenka chopila tématu ochrany životního prostředí snad nedělá to téma nezajímavým či napatřičným.
  Lidé by si (konečně) mohli připustit, že zdroje na naší planetě nejsou nevyčerpatelné a že jsou zde limity .., a podle toho se i začít chovat.
  To bychom měli dávno vidět sami, a ne se o tom jakože dovídat z řečniště jalového shromáždění tleskalů v OSN či odjinud.
  Pokud je klimatická změna s jejími dopady, jako je sucho apod., nevyhnutelná (jsouc dána přírodou), může ji člověk promyšlenými zásahy mírnit.
  Nemá proto smysl zabývat se Grétou a jejími výkřiky, ale podstatou problému, kterému lidstvo čelí. A podle toho i konat ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Františku Opluštile!
   I Vy jste naskočil na stejné hrábě jako Vinetů?
   Nedostatek vody na planetě hrozí jenom za pomoci klimateroru pomocí harpů a chemotrajzlů, hajzlů.
   Všechny problémy klimatu jsou již od roku 1961 (klimaelektromagnetismus - objev jednoho Rusa) vytvářeny uměle, podobně jako modrá obloha vždy 9. května v Moskvě. Amíci utopili v roce 1961 velkou ofenzivu vietkongu v bahně, prodloužením období dešťů o 6 týdnů (jak asi - modlením?). Od té doby je počasí řízeno výpalníky, nedáš dostaneš (povodně, uragány) nebo nedostaneš (déšť, sníh, teplo). Proto lítají a práškujou nanovlákny jak vzteklí, aby vyděsili svět a zavedli ekoteror a po něm totální otroctví (NWO)!

   Smazat
  2. Re (19:16):
   Ďuro Trulo!, díky za vaši reakci! O těch hajzlech si také nedělám iluze. Stejně jako i vy.
   Nemohu však nevidět, že v lokalitě, kde dožívám, činí roční srážkový úhrn jen ca. 450-500 mm. Letos ho nepochybně překročíme, již teď máme asi tak 510 mm. Ale nikdy v mém mládí jsem neslyšel o tom, že by na Čes-Mor. vrchovině vládlo sucho (proto to byla naše bramborářská oblast), o Polabí raději ani nehovořit. Pokud se občas přemůžete, podívejte se aspoň na zpravodajství ČTV k počasí, tu a tam dávají lidu obecnému vědět, jaké jsou deficity na spodních vodách po republice. Není to veselý pohled.
   Za našich mladých let jsme se učili, že průměrně u nás spadne ca. 760 mm srážek. Kde ty jsou? ...
   Srážky však sotva ovlivníme, leč hospodaření s tím, co spadne, to můžeme. Pokud budeme mít vůli a to odhodlání.
   Tím se ovšem ochrana ŽP zdaleka nevyčerpává, ale o zlomku toho problému jsem se zmínil výše.
   Dodat bych mohl řadu dalších (nadužívání agrochemie, pěstování GMO plodin ...), ale toto je diskuse a ne předvádění se.

   Smazat
 24. Pokud pomineme skutečnost, že slečně je 16 let a ve svém proslovu nesdělila nic přelomového a pouze zahrála dramatické představení, je třeba se zamyslet proč se stalo to, co se stalo a co se stane příště.
  Akce konané na tak vysoké úrovni nejsou spontánní, ale mají své důvody, jsou obvykle součástí dlouhodobějších plánů. Proč vysocí představitelé států, obvykle velmi pokleslých morálních zásad, poslouchají náctiletou slečnu, může vést k závěru, že je nám plebejcům plánována trnitá budoucnost.
  Pokrytectví v politice je obrovského rozsahu. Pro dobro přírody se za halasného povykování a moralizování realizuje hlavně postupné zdražování paliv, vymýšlení poplatků a spousta dalších nesmyslů ....
  „Můj vzkaz je, že vás budeme sledovat." Kdo koho bude sledovat? Máme si představit vyšší moc? Nebo studenty?
  Děsí mě ne ona sama, ale její účast, to že je vytažena s davu, jako králík s klobouku a vystavena v médiích. K tomu Nobelova cena. Kdo dnes bere vážně udělování Nobelových cen? Vyšší hodnotu má každá medaile získaná za sportovní výkon na oblastní úrovni.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pochopitelne Greta je manipulovna osoba politiclou klikou, ale podivej se na celou scenu: Boris Johnson a Brexit , Trump , Xi, Putin ? To vsechno je manipulovany , cely svet je politicky manipulovany . Vzdy Byl a Bude.

   A vsichni ti rikaji ze te ohromne miluji!!

   Jen jeden problem pro nas je jak tomu porozumet!!!! co vlastne chteji


   Pytlik

   Smazat
  2. Svět je manipulovaný, to nerozporuji.
   Bylo by dobré manipulátory trochu přibrzdit. Jsou Ti tvorové vůbec z našeho světa? :-)
   ABC

   Smazat
  3. Odpověď není až tak těžká, (což asi víte sám dobře), když si uvědomíte, že už cca 10 let nám tlačí do hlavy elektromobilitu a stále přísnější normy na výfukové plyny. Přitom nad hlavou nám létají tisíce letadel denně, která spálí hektolitry petroleje. Elektroauta a jejich baterie budou ještě děsivější zátěž pro ŽP než úsporné žárovky. O lodích ani nemluvě. A kolik se toho těmi loděmi a kamiony zbůhdarma proveze nahoru dolu.

   Taktéž se již nějaký ten čas prezentuje "umělé maso" z nějakého svinstva, zřejmě ze sóje, s extrémním přídavkem chemikálií.

   Pak je tu voda. Klimagorily tvrdí, že nelze tolik pít a už vůbec ne se umývat a splachovat záchody. Přitom v poho v rámci industrializace vyasfaltují další km čtvereční na nová parkoviště a postaví montovnu na zmeliorovaném luhu. O revitalizaci krajiny a udržení vody v ní se nikdo nestará, přitom plná huba žvástů o suchu.

   Nasadí se lány sóje, nebo plantáže palem olejných, kvůli nimž vypálí poslední zbytky pralesů a následuje bědování nad stavem lesů planety.

   Ze zemí, kde mají boháči svoje příbytky se pozbírá odpad všeho druhu, odveze někam do prdele tretiho světa a tam vyklopí na skládku. Následně klimagorily a slunkopyče vřeští, jak je ta dotyčná země zaostalá a nezodpovědná, že nedokáže ten bordel zpracovat. Když to dokáže, okamžitě se tam naserou a přinutí je, aby tenhle výhodný druhotně surovinový byznys prodali.

   Prostě klimahysterií se hledá nový objekt pro byznys a konzum, a obalují to frázemi tupějšími než za bolševika, toť vše.

   Smazat
  4. 21:36
   Souhlas.
   A ještě války...

   Smazat
  5. 21:36
   A k Vašemu příspěvku doplním možná řešení, o kterých se ví, ale která se nerealizují:
   1) potraviny konzumovat tam kde se pěstují, podpořit místní zemědělské produkce a hlídat si půdní fond
   2) začít vyrábět kvalitní zařízení z důrazem na životnost a možnost ji prodloužit dílčími úpravami
   3) rozhodnout se pro energetickou politiku státu s vyloučením zájmů lobistů a s preferencí zájmů občanů, se zakomponováním ochrany prostředí ve kterém žijeme
   4) omezení drancování surovin
   5) omezení používání technologií poškozujících přírodu
   6) zodpovědně spravovat lesy. Státní lesy nemusí generovat zisk, jejich údržbu si platíme s daní.
   7) ochrana vodních zdrojů, dohled nad používáním chemikálií, léků, plastů ...
   8) rozvoj energetiky ve státní správě, ne za účelem prodeje el. energie jiným státům, ale za účele prospěchu většinové společnosti. Třeba podporou el. topení alespoň v oblastech zatížených exhalacemi.
   9) zrušení podpory solárních zdrojů umístěných na zemědělské půdě.
   .
   .
   .
   .
   atd.
   Bohužel, pokud bude jakékoliv řešení, řešením pro "zisk", pak nečekejme zázraky.
   Člověk dokáže prostředí hodně zničit, ale má dnes opravdu sílu ovlivnit globální změny klimatu? Při pohledu na jícny aktivních sopek, a nejen na ně, o tom pochybuji.
   ABC

   Smazat
 25. Představení pokračuje, dostane Nobela.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A taky nějaký titul. Tuším ji nějaká univerzita navrhla honoris causa.

   Smazat
  2. Vidět na vlastní oči molekuly kysličníku uhličitého je na všechny ceny světa.

   Smazat
  3. 22:49
   Ja zase po flašce whisky vidim molekuly lihu, je to taky na nobelovku?

   Smazat
  4. jezzo,je to na nobelovku, jen musíte někoho požádat o navržení. V kategorii s Gretou máte šanci.
   PS Ale abych byl korektní, Greta není hloupá a jistě vás napadne, že alkohol podporuje trávení a tím i vyšší tvorbou prdů. Nezoufejte, můj avizovaný prdometr bude mít regulátor, který to zohlední a vykáže nižší tvorbu, obdobu emisí VW grupe

   Smazat
  5. 0:28
   Není, protože vy lžete, zatímco ona ty molekuly doopravdy vidí.

   Smazat
  6. 6:04 Vidí-li molekuly, pak má místo očí neutronový mikroskop. Jak můžete vědět, že 0:28 lže, a ona mluví pravdu? Já mu "věřím" asi tak, jako jí. A když má právo na Nobelovku ona, tak on taky. To je přece spravedlivé, nebo snad ne?

   Smazat
  7. Naše slovutná Karlova univerzita, promeškala šanci udělit Grétě mimořádnou profesůru. Doudám, že to zachrání Plzeň.

   Smazat
 26. Plénum OSN samo o sobě po sobě zanechalo uhlíkovou stopu jako prase.

  OdpovědětSmazat
 27. Pokud byl na Zemi zahájen oteplovací cyklus, nastane to s lidmi nebo bez lidí. Lidé jsou tak malí a bezmocní proti planetě, že nemohou nic ovlivnit. Lidé se mohou jen přizpůsobit.

  OdpovědětSmazat
 28. Věřil bych tomu, že už pro ni existuje zvací dopis k cestě do Čech! Takže až bude příznivý vítr, připluje na Letnou nebo přímo do pochodu perverzáků.

  OdpovědětSmazat
 29. Prostě jde jen o další krok v rámci "chystaných" změn uspořádání světa. Je nutné - pro něj - zlikvidovat jakékoliv vztahy v rodině. Je nutné podporovat vzájemnou nenávist všech proti všem.-Ostatně stačí Nám si vzpomenout, jak to bylo se stranou Zelených u Nás.
  Pokud je mi známo otec je hercem a matka zpěvačkou, prý se zúčastnila Euro..něco ve zpívání. V pozadí stojí Sorosův konglomerát.

  Ale hlavně je třeba si uvědomit, že nejrozšířenějším skleníkovým plynem je - kupodivu - vodní pára. Právě oblaka (co to asi tak je? CO2?) regulují teplotu přímo u povrchu svou přítomností či nepřítomností, ale vodní pára je i mnohem výše "volně" rozptýlená. Se vší pravděpodobností je to právě tento plyn, který nás nejen v mnohém chrání před paprsky škodlivými, ale působí i jako "obal" atmosféry. Dal si někdo u nás pořádnou práci spočítat a vyjádřit objemy ostatních "skleníkových" plynů? A převést je na souvislé vrstvy v atmosféře? Stačí použít jednoduchou geometrii (plocha), chemii (objem a chování plynů) a tak dále a podobně, až se dostaneme na síly vrstev jednotlivých vrstev plynů. Směšné. Doslova atomární. Kromě toho za všechno může Slunce samo a naše debilita (panická hrůza očkovaná "oficiálními" místy, naše panenské "myšlení" nedotčené až příliš často žádným myšlením).
  Bude to zakrátko stejně velká sranda, až se v Evropě podaří Německu zblbnout všechny ostatní státy a prosadit ekoelektrobezpilotní auta. A to všechno proto, že Rusko nechce Nám dát zcela pod plnou demokratickou kontrolu nadnárodních společností svoje zdroje. Uvidíte, že to nebude trvat dlouho a začnou i placené demonstrace nejen majitelů (bývalých) aut proti Rusku s požadavky demokratického vyhlášení války, komu to není třeba komentovat. Orwellova verze podle románu 1984 je slabý odvar reality, který nás může očekávat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dodatek Anonymní 25. září 2019 22:55
   Vypadlo:
   Nobelova cena je čistě politická cena, která se uděluje vhodným "přísná" kritéria splňujícím kandidátům. Největší sranda byla s Barakem Obamou. A teď bude další. Všechny televize s nadšením ukáží cholerický záchvat padoucnice v přímém přenosu. Předávat bude paní Merkelová.

   Smazat
  2. A co to vakuum vesmíru neporusuje fyzikální zákony?
   Nevím vzdělání mně jen lizlo...

   Smazat
 30. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lulu, jaký výfuk? Z plavek čouhající hemoroid a zesnědneš, jak cikán na rybách u Schwarzenberga na uloupeném majetku Elisabeth Pezoldové. Slizkým Úhořům zdar!

   Smazat
 31. Kdo ještě dýchá? toho greta zabije a s ní přichází zoombie eu...

  OdpovědětSmazat
 32. Ať napíšou, kdo jí cestu lodí platil, kdo ji živí, kdo o ni pečuje, co na to její rodiče atd. Gréta je zřejmě domýšlivá, nadutá bréca, její panovačnost v příštích létech ještě poroste. Každý včetně politiků by si měl podrobně přečíst kapitolu "Aspergerův syndrom". Gréta je jedinec chorobný a není přece možné, aby duševně jasně anomální jedinec řídil svět. I když i to se už v dějinách stávalo, obvykle s tragickým výsledkem. Gréta má i velice zlý pohled (očí), což ale může souviset s jejím zdravotním postižením. Chodí ona někde do (střední?) školy? Na konci školního roku záškolačka propadne? Odkud bere Gréta peníze? Mnozí se jí "politicky korektně" bojí, prostě ubohost. Už jenom čekám, že světu bude rozkazovat někdo s Downovým syndromem. Trump je pašák, že nenormální Grétu ignoroval a poté i ironizoval, aspoň že někdo je rozumný.


  OdpovědětSmazat
 33. Daleko nebezpečnější měla projev v OSN Čaputová (bratři slováci ...?!).

  Vylezlo z ní, že „Popírání klimatu“ je stejné jako “Popírání holocaustu“, kam směrovala? Do roviny paragrafů a následného trestu za názor ...? Co jste to zvolili VY nevoliči, chcete skončit v lochu, kvůli názoru na předpověď počasí, zamyslete se u příštích voleb i když v base mají také volební URNY, toť PRAVDA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 34. Zabývat se touto osobou a jejími výblitky je dle mého názoru škoda času.

  OdpovědětSmazat
 35. 50 let slyším vyprávění o ekologii a prosperitě, co se musí a jak by to mělo být správně. Jako dítě jsem viděl na polích kvanta zajíců, koroptví, bažantů, ale i spousty káňat a poštolek. V lesích nebylo vzácností narazit na jelena, v potocích rejdili pstruzi a běžně byli raci. V mokřadech byli běžně mloci, žáby, čolkové. Na loukách bylo nesčetně motýlů a dalšího hmyzu. Nebáli jsme se lehnout do trávy a klíště se prostě vyndalo a nikdo to neřešil. Nikomu se nic nestalo. Všude bylo ptactva všeho druhu i dnes vzácných a vymírajících druhů. Dokonce ani ledňáčci nebyli vzácností. Jak si vzpomínám, tak myslivci po lovech vozili celé vozy zvěře a vše bylo v pořádku.
  Dnes je eko na každém kroku, zfanatizované děti žvaní o záchraně přírody, politici žvaní o klimatu, meteorologové žvaní o klimatu a výsledek je, že v lesích je mrtvo, na polích a loukách už nic neběhá. Motýl, mlok nebo káně je vzácností. I obyčejná žába.
  Zdravé lesy umírají sežrané kůrovcem a zase poslouchám žvásty o změně klimatu, kterému vděčíme že umírají smrky, které jsou tu prý nepůvodní. Jenže ony umírají i původní borovice, břízi, jabloně a další. Stačí se projít po krajině. Za sucho prý může změna klimatu. Jenže já s pohledem do minulosti vidím jiné viníky. Dřív se prováděla hluboká orba a pole ležela celou zimu rozoraná a voda i sníh se měl kam vsakovat. Nebyla zabetonovaná půlka republiky. Na horách byli kompaktní lesy neprosekané spoustou sjezdovek a v lesích hospodařili hajní s partami lesních dělníků a kde se vyskytl kůrovec hned se těžilo a hned se sázelo. Dřevo se tahalo koňma a ne těžkýma bagrama. V lesích platilo, že děd vysazuje stromy pro vnuka. Na polích rostla bohatá skladba plodin ne jen řepka a pšenka podkotnička. V podhůří se ve velkém pěstovali brambory a mládež jezdila na brigády na chmel, řepu a brambory. Dnes místo toho mladí jezdí na politické mítinky do Práglu a na srazy žvanilů o ekologii. Proč tedy nevezmou i s tou Grétou lopaty, motyčky, krumpáče a konve a nejdou každý pátek sázet nové stromky, tam kde kdysi býval les? Ono se to dobře žvaní, ale skutek nikde. Ještě k tomu nadávání na doby minulé a jak to všechno bylo špatně. Takže za doby minulé se postavila Vltavská kaskáda, postavili se elektrárny i atomové elektrárny, stavěli se školy, ale i nemocnice. Provedla se plynofikace. Postavila se dálnice D1, dnes tak moudrým pražákům, se postavilo metro. Postavili se králíkárny dnes dobře prodávané pro 1/3 obyvatelstva. Zkrátka a dobře dost se toho vybudovalo a ne jen za bolševíka, ale i před ním. Tak a teď mi řekněte co vytvořili ti úžasně moudří politici a odborníci za posledních 30 let? Z mého pohledu jen v Praze nejdražší tunel ve světě Blanku a pár stanic metra. Jinak kde nic tu nic. Stát švorc, státní majetek prošustrovaný, státní poklad fuč, země zadlužená a příroda skomírající, zemědělství a výroba potravin na huntě. Hlavně, že denně někdo žvaní hesla o svobodě, demokracii, eko kecy, žvásty o ekonomickém růstu, kecy o naší povinnosti pomáhat jakýmsi "vandrákům a turistům" z Afriky a Arábie. Žvásty o genderu, žvásty o Koněvovi a správném výkladu dějin. To už je horší než ty všude prřítomné politické blitky za socialismu a to jsem v něm žil dost dlouho, takže mohu srovnávat. Bohužel dnes nevidím za těch posledních 30 let nic než jen lži, sliby a laciné žvásty nebo pózy hloupých a všehoschopných politiků, pseudoumělců a pseudoznalců.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:07 Naprostý souhlas. Bohužel, dobře již bylo.

   Smazat
 36. Kdo řídí svět? USA jsou hegemonem a podívejte se jak cvičí s Trumpem velkým povzbuzení pro normální lidi je jeho projev v OSN

  OdpovědětSmazat
 37. Vzkaz pro primátora Hřiba, okamžitě uděle Gretě čestné občanství a na Praze 6, bude brzy volné místo pro sochu.

  OdpovědětSmazat
 38. Svět je postavený na hlavu. OSN dává prostor novodobé ujeté "spasitelce", nábožně ji poslouchá a neřeší opravdu důležité problémy.

  OdpovědětSmazat
 39. Děcko nešťastné. Promluvilo jakoby z minulosti, tak před sto
  léty. Už tenkrát bylo pozdě. Dnes už je Země v předsmrtném
  stavu. Takže gretuško, dětství ti ukradl kapitalismus a
  nenažranost boháčů celého světa. A říká se tomu i pokrok.
  Vyrábět, vyrábět a zase vyrábět. Obchody musí být stále plné.
  Až do poslední minuty prodejní doby musí být salámy, šunky
  nakrájené v regálech. Chleby, pečivo v plném počtu.
  Autosalony plné aut. Hory hader a botů snad na sto let spotřeby.
  No nebyl ten socík ekologický ? "Nic" nebylo, přesto jsme
  přežíli.

  OdpovědětSmazat
 40. To dítě je z prazvláštní rodiny, normální je nekádrovat, ale ruku na srdce, mají 3 auta, 2 bývaky, létali na dovolenou letadly, po návratu dcerky z léčení nemuseli rok pracovat a mohli se jí cele věnovat. Mamina je koncertní umělkyně, tatínek umělecky zaměřený "píárista". Přitom rodiče šíří komunistické ideje navíc zdokonalené vegetariánstvím. Dá se to brát vážně ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dej něco konkretního na plac. Jak ty komunistické
   ideje v jejich podání vypadají. Nakonec bych přidal tu
   tvou poslední větu.

   Smazat
 41. Greta mi při projevu v OSN silně připomněla jednu hororovou panenku

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.