Reklama

neděle 1. září 2019

Greta ve světě, Minář u nás! Docent Valenčík upozorňuje na významnou věc. Co u nich oslavuje mediální mainstream

Doc. RAdim Valenčík
rozhovor s doc. Radimem Valenčíkem
1. 9. 2019 ParlamentníListy
Nejen explozi nepochopitelné iracionality vytýká socialistům vysokoškolský pedagog docent Radim Valenčík. Ten také upozorňuje na oslavování „nedouctví“. „Všimněte si, že mediální mainstream vehementě podporuje lidi, kteří o sobě prohlašují, že se nebudou učit, aby mohli dělat vůdce, kteří povedou lidi k vyřešení problémů u nás (Minář) či ve světě (Gréta).“


Pane docente, vládní krize skončila, máme nového ministra kultury, o kterém jste psal, že „pořád lepší než Petříček.“ Co si vzít z celé kauzy kolem nejmenování Michala Šmardy?


Přiznám, že mě překvapilo to, kam až jsou ochotni zajít obhájci současných pořádků. Vždyť celé to přece začalo nesmělým pokusem Staňka reagovat na zoufalou situaci na ministerstvu kultury. Fajtova finta, kterou si tento výtečník přihrál malou domů přes milión korun způsobem, ze kterého se chce zvracet, je jen tou třešničkou na dortu. Vyházet schopné lidi a pak se označit za jediného, se kterým mohu uzavřít smlouvu, a strčit si veřejné peníze, peníze na kulturu (!) do kapsy… A přesto to někteří obhajovali. Naši „kultútrégři.“ Když už to nešlo jinak, tak presumpcí neviny. Jim vůbec nedošlo, že na krajní neetické pochybení, jak danou kauzu lze velmi mírně nazvat, se presumpce neviny nevztahuje. Je to prostě svinstvo a basta.

Zpráva NKÚ pak situaci v kultuře popsala komplexně. Tlakem na odvolání tehdejšího ministra Staňka, který se pokusil o nápravu stavu, vznikla nestandardní situace, která trvá doposud. Vedení ČSSD tím znemožnilo stranu. Nic neskončilo. Uvidíme, jak si povede současný ministr Zaorálek.

Pokud se týká Šmardy, tak myslím, že to byl velmi nešťastný krok současného vedení ČSSD, který doposud nechápu. Jak může za každou cenu prosazovat do vlády člověka, který se otevřeně před tím i po tom stavěl proti existenci této vlády? Jakou to má logiku? Jak může do vlády navrhovat vedení strany člověka, který o lidech v tomto vedení říká: „Jsem přesvědčen o tom, že tím, co v nás zabilo schopnost regenerace, byla zpanštělost a závislost na moci. Čím dál častěji jsem měl svíravý pocit, že naši politici na všech úrovních ztrácejí schopnost reagovat na společenské změny". Člověka, který je součástí tohoto vedení. To, co se v souvislosti s výměnou ministra kultury odehrálo, bylo ze strany vedení ČSSD explozí nepochopitelné iracionality. To, jak se v dané kauze chovala mainstreamová media, bylo rovněž ostudné. Ale asi proto, že „Fajtova“ finta se vyskytuje mnohem častěji.


Novinář Erik Best o kauze Šmarda řekl, že ČSSD nominací Šmardy chtěla vyvolat spor, protože věděla, že nebude přijata. Následný rozkol ve vládě pak měl Babiše přinutit jít do svazku s Okamurou a mít mezinárodní ostudu. Pokud by Šmardu Zeman jmenoval, nový ministr by pak Babiše „ostřeloval“ přímo zevnitř vlády. Sociální demokraté ale tento plán vzdali v momentě, kdy vyšlo najevo, že někteří jejich poslanci, například J. Foldyna by podpořili i „rekonstruovanou“ vládu. Je podle vás možné, že ČSSD skutečně měla se Šmardou takový plán? Jaký je Váš předpoklad?
Erika Besta rád čtu, ale tentokrát si myslím, že příliš fabuluje. Ze dvou důvodů. Tak složité kombinace není současné vedení ČSSD schopno. Především však toto vedení ví, že končí. Definitivně a patrně bez trafik. Proto se snaží za každou cenu zůstat přilepené na Babiše. Ani na vteřinu jsem nepochyboval, že z vlády neodejde. A platí to i do budoucna. Mj. vyhrál jsem na toto téma několik sázek. A ještě v jedné věci Bestova konstrukce pokulhává. Vůbec by nedošlo k „mezinárodní ostudě“ Babiše, ale SPD by měla příležitost etablovat se jako státotvorná doma i v zahraničí. Měla by možnost prosazovat velmi rozumné věci, např. v oblasti penzijního systému, kde má nosný projekt a kde jiné strany i instituce selhávají nesmyslnými návrhy na povinné paušální doby prodloužení odchodu do důchodu, tj. pokusu jít v této oblasti „Putinovou cestou,“ která se ani v Rusku neosvědčila.


Jak se díváte na slova poslance Jaroslava Foldyny, který by, jak se vyjádřil, podpořil i rekonstruovanou vládu bez své vlastní strany? Jde o zradu na voličích, nebo se jí spíše dopustila sama ČSSD?


Současné vedení přivedlo ČSSD do nejostudnější situace v celé její historii. Horší než po odhlasování válečných úvěrů v roce 1914, což otevřelo cestu ke světové válce. Nejde jen o to, že se tato strana blíží zániku, ale zejména o to, že prostřednictvím Petříčka a dalších se nechala vtáhnout do podpory těch největších globálních lumpáren. Například trapná návštěva Ukrajiny s cílem podpořit Porošenka, kde se Petříček jako „bojovník za lidská práva“ ani nezmínil o záměrném nevyšetřování oděského masakru. To není nic jiného než přisluhování těm globálním silám, které podporují genocidní nacionalismus a ženou svět do záhuby. Kůň současné globální moci Porošenko stejně volby ostudně prohrál a za nového prezidenta už došlo k tomu, že na Ukrajině bylo zahájeno vyšetřování někdejšího šéfa parlamentu Parubije kvůli jeho účasti na masakru v Oděse, kde bylo v květnu 2014 zaživa upáleno bezmála 50 lidí. To, co předvádí vedení ČSSD, není jen zrada na voličích, to je zrada všech těch, kteří stáli u zrodu této strany a byli v různých dobách za sociálně demokratické myšlenky pronásledováni.

Andrej Babiš se na Facebooku pochlubil, že lidé v České republice jsou prý spokojení. Podle výsledků šetření Českého statistického úřadu občané svou životní situaci ohodnotili známkou 74 %, nejspokojenější skupinou pak byli studenti se známkou 82 %. Je to dobrý výsledek? Je vzhledem ke stavu české politiky a společnosti spokojenost na místě? A nechlubí se Andrej Babiš tak trochu cizím peřím?

Podle mě to odpovídá realitě. Svědčí o tom i Babišovy volební preference. Podle mě náš národ není štěpen zevnitř, ale zvenku, účinnými nástroji současné globální moci, která sice zdegenerovala a je v krizi, ale stále má obrovský, i když už ne dominantní, vliv.


Exprezident Václav Klaus v rozhovoru pro Parlamentní listy na adresu klimatické aktivistky Grety Thunbergové uvedl, že dívka je obětí vlastních rodičů, kteří ji naočkovali. Podle Klause je dění kolem Thunbergové součástí dnešního bláznovství. Jaký je váš pohled na prostor, který Thunbergová dostává v médiích a na dopady, které její činnost přináší?


Ano. Jedna z forem globální manipulace. Normální rodič by nenechal se svým dítětem takto manipulovat, protože to ho poznamená na celý život. Ale v celém tom případě je ještě jeden moment velmi významný. Oslavování NEDOUCTVÍ. Všimněte si, že mediální mainstream vehementě podporuje lidi, kteří o sobě prohlašují, že se nebudou učit, aby mohli dělat vůdce, kteří povedou lidi k vyřešení problémů u nás (Minář) či ve světě (Gréta). On už to kdysi zkoušel Jánošík. Podle mě v současné složité době platí pravý opak, „učit se, učit se, učit se“. Stojí také za to všimnout si toho, že ti, co dělají píár Grétě, tak ti stejní mlčí, když Bolsonaro ze zištných důvodů nechává likvidovat jeden z nejvýznamnější ekosystémů. Dokonce se snaží podpořit Bolsonarovo počínání hledáním „vědeckých“ argumentů. Také jsem nezaznamenal, že by Gréta ucítila pach CO2 z brazilských pralesů a vyjádřila se k tomu. Vždyť je to celé šaškárna.29 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:02 Zdejší uslintaný uhřík v pohotovosti. Řekni synku
   jak se jmenuješ ? Tomáš, Lukáš, Jakub, Filip, Dalimil
   či Bartoloměj Blovický

   Smazat
  2. Vsichni je zname jiz od materskych skolek. Vzycky jsou nasprtany, zbesile se hlasi a sedi na rozkaz v lavicich bez pohnuti a nemaji zadne obtizne otazky pro ucitele ,udavaji casto ucitelum spoluzaky,iniciativne i bez vybizeni....Podagogove je vzdy hodnotili, kladne jako : Hloupej,omezenej ale snazivej. A vzdycke se hodi !!
   Vzdycky davaji najevo svoji totalni poslusnost a ukaznenost a nic jineho..Nevynechaji jednu prilezitost a zucastnuji se hojne verejnych akci..Kde se snazi byti povsimnuti tez..
   Kdyz vyrostou hledaji funkce ,ve kterych zase vynikaji svoji snazivosti ,aby prospeli rezimu /at je rezim jakej chce/,protoze vedomi si sve Nad Inteligence nad jinymi..Sluhove jsou nad jine Nejlepsi. Bez zbytecnych otazek a diskusi bezi vyplnit svuj ukol..
   Snadno a radi vykonavaji tak funkci potkanu. Rozvracejim podhlodavaji ,znici vse co nikdy nejsou schopni vytvorit tedy praci, usili a vysledku jinych..
   Jedna krysa roztrhala medavno napr. nasi ustavu. Vsadim se ,ze ji necetla a ani by neporozumela. To nebylo rozkazano..Nekdo jinej by sepsal Ustavu novou a predlozil a vsichni by radi prijali neco noveho a hlavne Lepsiho...To potkan neni ani schopen..
   Diky tomu se nam vsem odhalil.Jako hlodavec a skodna.
   Dalsi skupina potkanu se plizila po nocich na rozkaz s barvou aby zvandalizovala pomnik gen. Koneva. Poslusnost nade vse..
   Misto aby Hlavni Dejvicka krysa svolala verejne shromazdeni , ktere by prijalo rozhodnuti sochu ponechat na miste, premistit a cokoliv..MIsto toho, krysa zacal zbesile a Hystericjy kricet ,ze ji nekdo chce zavrazdit a lyncovat z nenavisti TAK JE VSECHNY BEZ POTIZI KAZDY IDENTIFIKUJE.
   Chtela vyuzit prilezitosti o ktere vedela predem a naplanoval si ze bude povsimnuta a s vyhodami za akci..

   Smazat
  3. Vzdycky se hodi. A Kdyz Vrchnosti s jejich pomoci dosahnou svych spinavych cilu, zacnou snazivce casto odkopavat. Coz neni tezke pri jejich poslusnosti a omezenosti, nikdy si to predem nespocitaji co je ceka...Nejsou treba aby znehodnotili a nebo nevedomky poskodili nabyte pozice Vrchnich ..Casto beduji na nevdek jaky je za vse snazeni potkal..Ale u lidi co nejsou a nikdy nebudou jako oni ,vzdy vzbuzuji pohrdani a nechut ..

   Smazat
  4. Vystizny priklad zde je i mala a popularni Greta..

   Smazat
 2. 11:02
  Další eurohovnot z pornoJandovo mikrofonu!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 3. Ty hytrolíne 11:02 co ty buzno víš o STB? Dnešní kamerový systém je hravě převyšuje po všech stránkách

  OdpovědětSmazat
 4. Učastnici srazu na Letné žadaji zdejši neomarxistickou redakci,aby okamžitě smazala to 11.28.
  My jsme spokojeni,vidite kolik nás bylo a ostatni nějaký ta desitka tisic korun ročne přeci nezabije!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Učastnici srazu na Letné dali smazat prostřednictvim redakce koment ČSV 11.28 a to beze stopy?

   Smazat
  2. Takže SPD broji proti cenzuře a zdejši redakce maže pilně jeho SPD voliče?
   Vi o tom pan OKamura,koho tu má za zády?

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 6. Jé tím se chlubí nejspokojenější studenti co si užívají mamáhotelu a nemusí makat. Tu švédskou záškolačku poslat někam.

  OdpovědětSmazat
 7. noviczech
  ...vážení čtenáři, jak se nás dotýkají tyto světové problémy? Dotýkají, uhlíková daň, teď Němci přišli s nápadem, že si v letadle připlatíte a tím pomůžete ekologii, totiž letadlo dostane "ekologičtější" palivo! Takže, půl letadla si nepřiplatí a půl ano, ..A?
  Přišli totiž Němci na to, že letadla vypouští hodně CO2. A co nákladní auta, milióny jich jezdí, kdy, kdo přijde na to, že nemusíme brambory že Španělska. Lidé, vidíte že tento Svět skutečně řídí "totální idioti", ale co s tím? Mně třeba vadí opravdu hnusné potraviny, raději budu kupovat místní zemědělské produkty a raději bych cestoval (i jezdil za nákupem) autobusem a vlakem, bylo vše klidnější, spoje navazovaly. No, kde není rozum nahoře, nedá se nic dělat. Sluha jede na koni, král jde vedle pěšky.
  ...jen aby se v Evropě nesplnilo proroctví baby Vangy a Nostradáma, to bych si nepřál.

  OdpovědětSmazat
 8. Celosvětové dění směřuje k úplnému zotročení lidstva prostřednictvím peněz - chudoby.
  Více než 30 000 vědců říká, že „katastrofické globální oteplování způsobené člověkem“ je úplný podvod .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proti tomu více než 3 000 000 000 lidí prohlašuje, že vědci kecaj už moc dlouho a plouží se pod nohama nedouků v krutém boji o granty. Zbytek lidí mlčí jen proto, že jsou nevědoucí - ať už vlastní vinou, či mnohem spíše ne vlastní vinou.
   Ti co nechtějí být zotročeni a přitom posluhují nedoukům, jsou sami již otroky.
   Ostatně vědci dodnes nedokáží vysvětlit mnohé. co by již mělo být vysvětleno, a není vysvětleno možná pouze proto že si nedouci přejí nedoučit se. Natož aby se doučili douci a hledači doučení.
   Stačí si vzpomenout, jak ve škole mnozí nenáviděli číst, psát, počítat, prostě se učit. Nenáviděli i ten tělocvik. A vážně čekáte, že tito nespokojení bývalí žáci se v dalším životě poučí a doučí? Kdy by kouřili marjánku nebo pili alkohol?
   Zotročení penězi tu již je. Jde teď jen o "konečnou" formu digitalizace a přehledu pro nedouky. Aby se nemuseli učit nic jiného než klepnout na pravou část počítačové myši.

   Smazat
 9. Novičeku,
  brzy dostaneš přiležitost jezdit ekologicky na elektriku v drahém autě,které budeš muset po 50 000 km hodit do sběru,protože baterie vyhoři a nové budou stát tvoje celé úspory.
  Je to celé bouda nenažraných kapitalistů,kteři ti vyluxovávaji dnes kapsy třetinovými platy a neomarxistickou vladou,která tě když budeš protestovat zcenzuruje a nahradi ostrými hochy s jejich návodem na tvoje zabijeni tzv kak kak ramem!

  OdpovědětSmazat
 10. Pojďme se domluvit, o problému který se týká nás všech. CO2. Možná jste nepřehlédli, požár haly plné ch.svinstva v Lovosicích. Konec čistoty ovzuší, bude v nedohlednu, protože v Žatci bude Korejská firma vyrábět peumatiky pro celou Evropu (v Lovosicích jen sklad pro polotovary). Určitě farika nezkvalitní vzduch a zaměstnanost cca 1200 zaměstnanců při pečení pneumatik přijde o zdraví a o přidané hodnotě si povídejme pohádky.Věřím, že nechceme dělat blbce a navíc ještě platit uhlíkovou daň. Doufám, že od levice po prasvici, od Putifilů po EUrohujery tento průšvih chápeme stejně. Proto neutápějme se v nadávkách a používejme mozek.

  OdpovědětSmazat
 11. Prodávání odpustků, za CO2, jen dál zvýhodní elitu, kerá si zaßrávání ovduší může koupit jako zboží. Totéž už známe z cen bytů. Jsem pragmatik.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Povolenky nejsou žádná novinka, to už bylo za Jana Husa!
   ZHŘEŠIL JSI? ZAPLAŤ A BUDE TI ODPUŠTĚNO!

   Smazat
  2. Anonymní1. září 2019 15:14
   A už tehdy, to Jan Hus označil za dílo Satana. Dnes to není jinak. Však se také (i naši) politici fotí u satanistických rekvizit, se satanistickými gesty. P.K.

   Smazat
 12. Anonymní1. září 2019 13:36
  To jsou ta liberalistická řešení. Bohatí mohou vše, žebrota, v souladu se zákony, ryje drškou v zemi. K tomu vývoj spěje a i tzv. sociální demokracie, to podporuje. Pouze SPD odmítá liberalismus. P.K.

  OdpovědětSmazat
 13. Učit se, učit se, učit se.
  To si vzal za své významný politik Gazdík ze Suchéj loze (jinak učitel tělocviku) a začal připravovat novou vizi českého školství spolu se senátory Drahošem a Mikolášem Bekem.
  To sem zvědav kdy si ho pozve naše nezávislá ČT a zeptá se jak jsou daleko...

  OdpovědětSmazat
 14. Pokus o sjednocení opět neprošel. Zase si budeme navzájem nadávat,nejlépe za průšvihy minulého století,za neschopné politiky, které jsme my volili. Problém ovzduší bude opět svěřen do rukou recyklovaného politika Bursíka a Biomasy. Mám podezření, že žijeme v zemi, kde zítra znamená včera.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky se vrátím k CO2. Věštbu vědců, si soukromě upravuji počtem pravděpodobnosti. Takřka s jistotou ale tvrdím, že uhelná daň nás nemine. Je to krásná akce pro zdůvodnění tunelu na příjmu od všech obyvatel.Troufám si odhadnout,že už dnes se hledaji cestičky k výjímkám z daně a úplatní úředníci se vždy najdou. Tak ani já vás nepotěším - ať žije biomasa.

   Smazat
 15. Uhlikovou daň zaplati každý kdo si koupi palivo v jeho cené a to bez vyjimky.
  Odpustky za mistra jana Husa byly proti tomu moucha,zapletite za domek 10 000 ročně než to zvýši a když budete kvikat pošlou vám na hrb exekutora!

  OdpovědětSmazat
 16. To mi domek zabavi?
  No to je svinstvo a vláda to chce!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš ty vole pracuje pro koncerny dluži prý přes b40 miliard a prto s nim mávaji jak s toaletnim papirem.
   Klidně ho zvol to je on co nechce Sociálni st

   Smazat
  2. 22.11

   Vypadá to,že vás "redakce"blokla v polovině slova.
   N to je nářez,ani jste nestačil opravit chyby..

   Smazat
 17. Není jen Babiš, Zeman, Putin. Je lidská pitomost. Jak můžu s blbostí válčit, když vím, že topím plynem a budu daň platit taky. Pak mi polityci vysvětlí, že zato může Putin, protože to vymyslel alias zavinil a spolupachatel byl Zeman. Jak prosté....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.