Reklama

čtvrtek 19. září 2019

Jaceňuk nebyl šílený - jen měl západní Fahrplan

Lubomír Man
20. 9. 2019
Když s prosbou o další pújčku přiletěl v lednu 2015 tehdejší ukrajinský premiér Jaceňuk do Berlína, řekl v německé televizi ARD tato pozoruhodná slova: "Ukrajina a Německo mají společný osud. My všichni si dobře pamatujeme na vpád Sovětského svazu na Ukrajinu a do Německa na podzim 1944. To se nesmí opakovat"!


Celý svět, který o druhé světové válce něco věděl, zůstal po tomto Jaceňukově prohlášení stát s otevřenou pusou. Propánakrále, co je to tohle za šílence? To se snad Sovětský svaz měl při svém vyhánění wehrmachrtu ze svého území zastavit před územím Ukrajiny, která tehdy byla jeho nedílnou součástí, a měl tam nechal Einsatzgruppen dál vraždit Ukrajince a Židy jako je vraždily v Babim Jaru? A měl se zastavit i před územím Německa a měl tam nechat dál vládnout Hitlera společně s jeho koncentráky? A čekat, až se Hitler trochu zotaví a vrhne se na něj znovu?

Šílenec, blázen, idiot, to musí být magor, rvali si vlasy z hlavy všichni lidé, co ještě nepřišli o rozum - ale byli tentokrát ve svém úsudku totálně mimo. Protože Jaceňuk šílený nebyl, ale byl - na rozdíl od těch, kteří ho za šílence považovali - jen dobře informovaný. A to od lidí, kteří už věděli jak se bude v budoucnu svět točit, protože ty otáčky už sami určili. Byli to kromě jiných též senátor McCain a náměstkyně amerického ministra financí Victoria Nulandová, kteří v rámci tzv. americké pomoci Ukrajině (pět milionů dolarů) na rozvoj její demokracie (rozuměj na rozvoj majdanského převratu), do Kyjeva občas zajížděli a s ukrajinskými politiky, vládními i opozičními, se setkávali. A těm opozičním šeptali do ucha, jak a co musí dělat, aby Majdan uspěl, a vedle toho jim také líčili, jak bude podle nich, amerických neokonzervativců, budoucí svět vypadat, a jak se podle této jeho nové podoby budou muset kompletně přepsat i dějiny, aby to nové s tím starým do sebe dobře zapadalo.
Kousek z tohoto jejich výkladu (možná poněkud předčasně), prozradil pak Jaceňuk v onom svém vystoupení ve studiu ARD v Berlíně, ale to nejpodstatnější z něj vyneslo na povrch země až setkání vítězných spojenců v Normandii v červnu tohoto roku. A to, když se na oslavu zdejšího vylodění angloamerických vojsk objevila mezi vítěznými spojenci i německá kancléřka Merkelová, která tam jako Němka a tedy příslušnice národa, proti němuž tehdy oni vítězní angloameričtí spojenci bojovali, neměla podle zdravého rozumu co dělat.

Ale byla tam. A naopak tam nebyl - protože nebyl pozván - nikdo z Ruska, a to i když se až dosud mezi lidmi příčetnými stále uznává, že bez ruského téměř pětiletého nepřetržitého boje s hitlerovskými vojsky a bez milionů jeho oběti by se angloamerická vojska na normandském pobřeží nikdy nevylodila. A ani by se o to nikdy nepokusila.

A proč tam tedy nikdo z Ruska nebyl a proč tam ani nesměl být? Nu protože podle onoho neokonzervativního plánun nového světa, o němž McCain a Nulandová vyprávěli kdysi opozičním Ukrajincům a nejspíš i Jaceňukovi, musí být onen nový svět založen na skálopevném názoru, že Rusko je mezinárodním banditou, kterého, jako takového, bude mezinárodní společenství považovat za nehodného účastnit se jakýchkoli jeho aktivit, oslav atd. Ruský stát se zkrátka musí stát psancem světa a stejně tak je třeba popsat jeho dějiny, čili špína, špína a zase jen špína. Jedině za takových podmínek a z nich vyplývajícího rozladění občanů Ruska ze své mezinárodní izolace je možno uvažovat o podobné změně režimu v Moskvě, jakého se dosáhlo v Kyjevě. A jedině tak, se Západ též může konečně prodrat k nerostnému bohatství Ruska, o kterém Madelene Albrightová prohlásila, že je příliš velké jen pro jednu zemi, k čemuž Henry Kissinger dodal, že Majdan je pouhou generálkou na to, co se má v budoucnu stát v Moskvě.


Podívejme se na fotografii z letošního setkání vítězných spojenců v Normandii. Ta fotografie je vzorovou ilustrací úspěchu snah, o kterých kdysi McCain a Nulandová svým spřízněným ukrajinským přátelům vyprávěli. Je tam, jak jsem už řekl, Merkelová, která tam nemá co dělat, a není tam Putin, který by tam dle zásluh Rudé armády o úspěch vylodění spojenců v Normandii měl stát na místě nejčestnějším.

Ale chybí tam - a nikomu ze státníků na snímku zobrazených to zjevně nevadí, nikdo proti takovéto do nebe volající nelogičnosti neprotestuje, nikdo na protest proti takovéto obludné absurditě z oné fotografické seance neodchází, všichni se spokojeně usmívají, tváře mají plné čistého svědomí, jen mi se do vědomí dere myšlenka, že ta fografie není než obrazem až k pitvornosti dovedené mravní pokřivenosti západního světa, do něhož, my, kdysi Husovu mudrpravdu a Masarykovy humanistické ideje vyznávající národ, bohužel, dnes též patříme.

44 komentářů :

 1. Pět miliard, nikoli pět milionů...

  OdpovědětSmazat
 2. a bude hůř bez výuky matematiky. Tři nuly sem tři nuly tam, žádný problém.

  OdpovědětSmazat
 3. To si mluví z duše fašisti hnusný SSSR měl být zničen a Slované vyhlazeni. A to se novodobým Einsatzgruppen nepovede.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pobaltí, Gruzie s Polsko už podali žalobu na Rusko, aby jim vyplatilo reparace za dobu okupace během Impéria a SSSR. Poláci požadují, aby jim Rusko vyplatilo take válečné reparace z 1. a 2. sv.valky.

   Smazat
  2. 6:26 To by museli být blázni aby jim něco dali. Když tam byl socialismus tak se budovalo stavělo nacpali do nich dost. To je drzost co požadují bez Ruska by byl z nich popel.

   Smazat
  3. Einsatzgruppe sice ne, ale my to jistě nakonec dokážem!

   Smazat
 4. Andreji, jak ses tam ocitl? Ty tam nepatříš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co Andrej? Ten alespoň byl na straně vítězných zemí. Ale pozváno bylo i Slovensko, tedy další země bývalé hitlerovské koalice!

   Smazat
  2. Áno? Vy ste zvíťazili za tie štyri dni? Vstali ste od sústruhov vyrábajúcich bomby pre wermacht - aj to nie všetci? Tak my sme boli kolóniou a čušali sme, ale potom, jedného dňa, sme povstali - vrátane armády!
   Prestaňte nás ustavične obviňovať - boli sme dve nesvojprávne krajinky!!!

   Smazat
  3. Poslyš, ty "Ja". Tvým příspěvkem jsi zagágal, jako potrefená husa. "Toto" vás z ničeho neobviňuje, to co napsal, je fakt. A to povstání... S tím bych se moc nechlubil.

   Smazat
  4. 20. září 2019 16:16

   Nie! MY jsme zvítězili! Od Buzuluku až do Prahy! My, co jsme zůstali Čechoslováky. Ti, co nás rozdělili a stále rozdělují (včetně tebe), ti nikdy v ničem nezvítězili a ani nezvítězí.
   J.C.

   Smazat
  5. 5:16 Rudocancy! Za Protektorátu byli Češi vždy uváděni jako árijský národ a v osobních průkazech měli uveden rodokmen předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy… Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat. Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Bohužel se ukazuje, že nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil)!

   „Zatímco velcí Němci a Evropané pracovali na sjednocení Říše, František Palacký potichu konal opak: pracoval na vyloučení Čech z Říše… V tomto zásadně mylném duchu byl později zřízen i veden stát Masarykův a Benešův.“ K. H. Frank

   Co se Rusáků týče, bez těch bychom na tom byli dnes mnohem lépe, minimálně jako Lužičtí Srbové, a za Říše navíc ještě i mocní! Mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
  6. 15:18
   už jsi dozvracel ty své nestrávené krysí zbytky?
   Kdes to pozřel fašoune. U Pornoštrenka na Ukrajině?
   Ty jsi s tímto výmyslem případ na psychiatra! Takto nemůže uvažovat reálně myslící člověk, ale bestie. Chudáku.

   Smazat
  7. 17:07 Bohužel ten jidišem kapitálkama skřekající Putlerpšouk z 15:18 byl smazán ....

   Smazat
 5. Všivácký vrah Jaceňuk je ten typ, co by zasloužil vojenský soud a oprátku.

  OdpovědětSmazat
 6. Flasinetari, me se zde ztratil prispevek ? Nevite kdo mi ho ukradl ?

  OdpovědětSmazat
 7. 1:32 - Jacenuk ma vsi ? Tak toto prohlaseni, je
  antisemitismus !

  OdpovědětSmazat
 8. Hurvinci , rad bych se neco dovedel , abych mohl oslnit zdejsi spolecnost uspesnych lidi a vy porad ZVATLATE stejne a stejne fraze.
  Stejne vety 100 x opakovane, urcite nejsou pravdive.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy tady melete stejne kraviny 3 roky tisickrat.
   Magore Hedvicku

   Smazat
 9. Zitra 70 % vseho smazete , aby jste si udrzeli monopol na vase pravdy !
  A ja bych se s vami rad hadal, ale zacinate byt nudni, vy flasinetari , jdu se radej hadat s nasimi Globalisty.
  Vy jste zaostali v 50-tych letech vyvojove !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím že 70% ne. Ale i tak jste mimořádně plodný, takových 15% bych to odhadoval.

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 11. 5:27 jezzo - oni te smazali a ja jsem se nedovedel o nejakem tvem zajimavem napadu !
  Ale ja mam take jeden ! Budeme pro zmenu oslavovat bitvu u Slavkova - 1805 ! Akorat nevim , ktera strana je politicky korektni a prijatelna, tak si poridime mavatka bile barvy !
  Neutralni ! Souhlasis ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přece vítěz. Napoleon. Ty nevíš, že u Slavkova se jednalo o okupaci Ruskem proti Rakousku a Napoleon přišel Rakousku pomoct?

   Smazat
 12. A není to pravda, že Rusko neexistuje? Vždyť na Ukrajině se to učí děti na škole. Dnes zatkli jakutského šamana, který šel pěšky do Moskvy, aby strhnul Satana a strhával s sebou statisíce lidí. Ten taky požadoval Jakutiu (republika Sacha) pro Jakuty a vyhnat Rusy. Problém je jen v tom, že Rusů tam žije sice málo, ale Jakutů ještě míň. Stejně tak hnutí za Uralskou republiku v Jekatěrinburgu. Už má skoro čtvrt milionu stoupenců.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:17
   Píšete statisíce, na Idnes píšou o stovkách demonstrujících. V reálu tedy možná pár desítek.
   Chce to klid a nohy v teple. Já už si po ránu navlékám i na doma ponožky.

   Smazat
  2. 6:57
   Budete se divit, ale měl byste si přečíst diskusní portály v Rusku. To, že s ním nepochodují tisíce kilometrů pěšky, to ještě neznamená, že ho nepodporují.

   Smazat
  3. Mě na tom zaujalo jedině to, že první snímek, který snad MF uveřejnila, byl s šamanem na tak fantastické silnici, kterou by jim záviděli i v západním Německu. To mě šokovalo, no ale asi šamanovi nestačily skvělé silnice, resp. stačily, když mu je tam Rusáci vystavěli, teďka by chtěl, aby to dostal zadara a k tomu ještě nějaké odstupné. Zde jsou fotečky, ta asi osmá je tak, která tady prosvištěla jako první. https://www.dailymail.co.uk/news/article-7481921/Shaman-5-000-mile-trek-rid-Putin-demons-arrested-heavily-armed-police-Siberia.html

   Smazat
  4. 8:03, na Sibiři jsou lepší silnice než v evropské části, ty federální určitě. Gabyšev nemusel jít po federálních silnicích (to pro pěší ani dost dobře nejde), ale nemusel po silnicích vůbec. Zato různých úvozových a technických cest na trase našel určitě hojně. Pro pěšího jsou mnohem příjemnější. Pokud žije řečený "šaman" někde na severu uprostřed tajgy v prťavé vesnici, je dost pravděpodobné, že tam od běžné silnice vede jen cesta uvozová, ktera může mít i stovky kilometrů.

   Zřejmě to organizuje Chodorkovskij, ten mu dal už i veřejně podporu. I část lidí po trase není úplně spontánní hnutí. Upřímně, čekal jsem něco takového už delší dobu. V různých částech Ruska probíhá intenzivní kampaň na "osvobození porobených národů v Rusku". V těchto místech působí stovky neziskových organizací, ktere se zaobírají jenom tím. Dokonce si za to nechávají od těch "porobených" národů platit.

   Příznačné je i to, že o téhle kuriozitce píšou všechny světové noviny a sledují "šamana" po celé trase. V Rusku především "Novaja Gazeta", ta je financovaná z Holandska. Gabyševa podporuje i pár mimovládek. Našel díru na trhu a nejen že si vydělá nějakou tu kopějku, ale už půl roku má prázdniny. Tajga je nádherná.

   Smazat
 13. ale svojho času tam bola Clintonová - robila propagandu, a tak ako u nás v 1989 sa predrali k moci všetkého schopní, zo 146 továrni privatizovaných v rámci vylepšenia priemyslu občanmi USA funguje 14 -ta tak - teraz pláva ku dnu USS Ke - ako prehlásil predposledný prezident spoločnosti - ohlodať na kosť a zbaviť sa toho ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA se nepotápí, právě naopak. Nevím, odkud berete tyhle hlouposti?

   Smazat
  2. Čo je naopak? Vyletí do vzduchu? Ako USD! Asi nemáte ani tucha, čo sa stalo v Bazileji...

   Smazat
  3. 16:22
   Nebuďte legrační, dolar je stále měnou c.1 a nikdo to měnit nehodlá. Pokud ano, rovnalo by se to vyhlášení války. Kromě Japonska a Číny, kteří jsou (dohromady) Americe tak po kolena, nikdo jiný na USA nemá. Žádný stát není tak stabilní a s tak pozitivním dlouhodobým výhledem do budoucna. Americké státní obligace jsou nejlepší investicí a na burzách se po nich jen zapráší. To je ta hodnota. V Bazileji se nic nestalo vy jurodivče. Jestli se domníváte, že svět přejde na zlatý standard, tak to jste úplně vedle, protože to je zastaralý systém, který se mohl praktizovat ve středověku, ne dnes. A už hodně dávno ne. Tím by světovou ekonomiku udusili úplně a byl by konec.

   Smazat
 14. Merkelová i Jaceňuk, obá patří k židifašistům, tedy jsou to Žídé, kteří fandí fašismu. Naskýtá se otázka, jestli Hitler neudělal chybu, mohl mít dnes ve světě daleko více příznivců.

  OdpovědětSmazat
 15. Presne došlo na slova Winstona Churchilla ktorý krátko po skončení II svetovej povedal " Mám obavy že o nejaký čas sa nacisti a fašisti budú vydávať za demokratov a demokratov budú označovať za fašistov" a už je to tu.Pochody nacistov a ich pohrobkov z tzv Lotyšských légií - Schutzstaffel (SS), Estónských ale aj Litovských Wafenn SS v členských štátoch EU ale aj na Ukrajine pochody SS Galizien (ktorí mimochodom vyvraždovali slovákov počas SNP) a Banderovcov ktorí pod Banderom a Šuchevičom vyvražďovali Židov, Rusov, Čechov a Poliakov čo vyvrcholilo Volyňským masakrom, pri ktorom aj samotní nemeckí SSáci grcali a krútili hlavami nad sadizmom a beštialitou súčasných hrdinov Ukrajiny a Pobaltia za nadšenej podpory týchto vlád ktoré ich heroizujú a to Kiskom, Čaputovou, Dzurindom , Miklošom, ale aj hlavným novodobým českým rusobijcom agentom Plavcom - Štetinom, Petríčkom (ako prepáčte, ale toto Babiš posral, to už väčšieho kreténa nemáte v čechách za ministra zahraničia?..DD ) ale aj iných reinkarnovaných nacistov a fašistov. Ano, nie sú nič iné , lebo keď podporujú tieto vlády (len čínske, tibetské a ruské ľudské práva im vadia) ktoré heroizujú týchto vojnových zločincov tak sú potom takí istí a potvrdzujú že sa stotožňujú s tým čo robili cez II svetovú vojnu. Zatiaľ som nikde nevidel že by to niekto z menovaných odsúdil, NIKTO Z NICH! Kde sa na nich hrabe chudáčik Kotleba, ten sa ešte musí veľa od nich učiť, aby sa im vyrovnal..:D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ten Churchill - alebo nejaký iný, než ten, čo pripravoval ešte pred koncom vojny Operation Uthinkable proti ČA? Tak toho by som radšej necitovala!
   O Volynskom masakri asi Nemci veľa nevedeli, to už bolo za hranicou...

   Smazat
  2. Presne ten , ale povedal to

   Smazat
 16. Plně s vámi souhlasím.

  OdpovědětSmazat
 17. Jaceňok plně zastínil Hitlera. "česká" tele by měla nahradit
  ty denní předváděčky Hitlera a pustit něco o tom fírerovi.

  OdpovědětSmazat
 18. Stačí sledovat dokumenty západní provenience z druhé světové. Vše podstatné se událo na západě. Největší tankové bitvy, natočili to tuším Kanaďané, když se někde střetlo celkem 10 tanků, tak to pro ně už byla skutečná řež. Takoví Rusové by byli z těchto "bitev" úplně paf. Jinak já bych s Merkelovou v Normandii sedět nechtěl, je to výsměch tam padlým vojákům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja jsem viděl jeden film z války, už si nepamatuju na název, a tam hrdinný Brit spolu se dvěma Američany ochránili v Rakousku ženský klášter před běsnící Rusou armádou. V klášteře se skrývalo také sedm Němců, všichni z Waffen SS, co bojovali na východě. Napřed Brit a Amíci byli rozhořčeni, ale pak zjistili, že se jedná o kultivované bytosti, kteří jen měli šílené zkušenosti z války na východě. O těch zkušenostech jim vyprávěli ... a to byl vlastně ten hlavní filmový příběh. V tom filmu zazněla i Churchillova věta: "bojovali jsme na špatné straně." od jednoho z těch spojeneckých vojáků.
   Ten film je už staršího data, ale ne před rokem 1990.

   Smazat
 19. Muzete spat vsichni v klidu
  Rus se nenecha naporcovat..
  A kdyby to nekoho nahodou napadlo tak myslim ze Rus nezavaha a vezme sebou klido pido zbytek sveta ..kdyby to slo uz by byl rus davno naporcovany a nerostne bohatstvy uz hrabe strycek Sam

  OdpovědětSmazat
 20. Ahoj kluci, jak jsem dostal svého bývalého manžela zpět rychle, Dr.Padman láska kouzla casting opravdu fungoval! Můj manžel mě před třemi měsíci opustil pro jinou ženu a od té doby se můj život naplnil bolestmi smutkem a zlomeninami srdce, protože on byl moje první láska, se kterou jsem celý svůj život prožil. Můj přítel mi řekl, že viděl několik svědectví o kouzelníkovi s názvem Dr.Padman, že může přinést zpět milence během několika dní, rozesmál jsem to a řekl, že mě nezajímá, ale kvůli lásce, kterou pro mě můj přítel měl, konzultovala můj kněz jménem mého a k mému největšímu překvapení po 11 hodinách později mě můj manžel zavolal poprvé po třech měsících, že mi chybí a že je tak líto za všechno, co mě donutil projít. Přišel zpět ke mně a teď jsme spolu šťastní. Stále tomu nemohu uvěřit, protože je to velmi neuvěřitelné. Děkuji Dr.Padmanovi, že jste mi přivedl zpět svého milence a také mému milému příteli, který se za mě přimlouval, za kohokoli, kdo by mohl potřebovat pomoc tohoto skvělého doktora, je e-mailová adresa: padmanlovespell@yahoo.com,
  můžete mu také zavolat nebo přidat do aplikace Whats-app: 2348053823815,

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.