Reklama

pátek 13. září 2019

Jako republika jsme Koněva prohráli

Jiří Jaroš Nickelli ,
Česká obec legionářská, Brno 1
Jiří Jaroš Nickelli 
13. 9. 2019  ČeskéNárodníListy
Je to tady. Pan president Zeman správně pravil, že podzemní garáže v Praze 6 místo památníku Koněva je poněkud cynický důvod k odstranění. Dále podotkl, že Praha 6 se stala obklíčenou pevností strany TOP O9 a tak lze pochopit její jednání. Už jen toto konstatování ukazuje míru netolerance, podlosti a nemorálnosti pražských vládců, kterou bohužel ostatní zbytek země nedokázal zdolat.

V nás venkovanech, "politických buranech volících Zemana, vidlácích, nechápajících vznešené cíle havlismu-schwarzenbergismu", mimo centrum státu - to vše vyvolává hnus. Hnus nad chováním radních, hnus nad médii kydajícími tuny hnoje na sovětského osvoboditele a nevynechávajících jediné příležitosti okopávat kotníky ruskému národu. Pro nás, podle nich "politické burany v zajetí sovětismu", je odstranění sochy maršála osvoboditele Prahy, bez jehož příchodu by Praha byla jen požářištěm a ruiništěm vzteklých rot SS a wehrmachtu, jen výrazem trimfujících bestií. A my pozůstalí po obětech Osvětimi, jen můžeme děkovat maršálu Koněvovi, že ji osvobodil, aby obětí nebylo mnohem více. Uherské výtky proti maršálu pro rok 56 ponechme Maďarům. U nás místo nemají. A lži o jeho účasti na okupaci roku 68 vyvracejme neustále.

Ano, vnučka maršála Koněva právem už měla dost hnusného napadání sochy děda ve slovanské zemi, kterou osvobodil, a která si neváží jeho památky a plive na něj všemožným způsobem, jako vzteklí protektorátní psi. Proto žádá její převoz do Ruska.

Z našeho hlediska lze poznamenat jen jedno - Památku maršála osvoboditele prohrála nejen Praha. Prohrála ji celá republika. Prohrála ji levice, která nedokázala ani masově vyvolat demonstrace na obranu památky na osvoboditele. Prohrála ji ČSSD svým typickým kolaborantstvím a nicneděláním. Prohrál ji předseda KSČM, který jako právník nenašel právní důvody její ochrany. A neuplatnil je. Prohrála ji pravice, která se k ochraně památníku postavila roztříštěně a od protestů Trikolóry, přes kolísání v ODS až k rusofobní nenávisti TOP, STAN a dalších politických skupin podala jen obraz názorového chaosu, a hnusného protektorátního aktivismu ve svých řadách.

Česká republika si obrazoborectvím sochy maršála Koněva trhla takovou mezinárodní ostudu, "vo jaké se ani socijálistům nezdálo", jak by řekl národní klasik. Vlastenci protektorátního Česka utrpěli další porážku a nedokázali se spojit k frontálnímu odporu k této hanebnosti. Kolaborantská média hodují a tančí na náhrobku této špinavé kauzy zrovna jako Goebbelsova média za protektorátu. A není divu, opisují argumenty a lži jako vypadlé z knížek největšího československého kolaboranta Emanuela Moravce. Celá kauza jen funguje jako protiobraz našich skutečných dějin. Vlastenecké síly by měly vyvodit poučení z této porážky pro příští zápas s fašizujícími silami ovládajícími dnes Prahu.

Česká republika prohrála nejen sochu Koněva. Prohrála především mezistátní smlouvu o ochraně ruských a sovětských památníků osvobození, podepsanou samotným panem Havlem. Prohrála i Zákon o válečných hrobech a pietních místech, který se na sochu podle nás i řady právníků vztahuje. Jestli určití orgánové tvrdí opak, pak se jen podílejí na tomto protektorátním aktivismu. A stát, který nectí pietu osvobození, nectí vlastní mezistátní smlouvy a své vlastní zákony, to je shnilý stát. Koněva jsme prohráli v republice všichni, přátelé i nepřátelé, my kteří se za to stydíme, i nepřátelé, kteří se zalykají nenávistí. Bohužel nám ta prohra patří. A my vlastenci můžeme odpovědět jediným dovoleným způsobem. Poslat všechny politické strany, které napadly Koněva, na politické pohřebiště v příštích volbách. Řečeno slovníkem Star Wars "Imperium vrací úder? Vrátíme úder Impériu!"

Jiří Jaroš Nickelli ČSOL Brno I

226 komentářů :

 1. Pan starosta včera v televizi tvrdil, že nám komunisti zatajovali Pražské povstání v r. 1945. Asi se na to pamatuje. Smrkáč.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jj, je to "hustochlop". Pro zvýšení stupně utajení proto komanči už v r. 49 natočili Němou barikádu, v 74 Zbraně pro Prahu a mezitím i potom další a další, proto je v metru od 74 stanice Pražského povstání ..... ježiš, to tedy ti komanči měli divnej přístup k utajování. To je j-oud-a.

   Smazat
  2. 14,28
   Synátor se potatil,oba dva mají v palici leda barel havlochrchlů zalitý oblíbenou vodkou toho VĚČNĚ NACHMELENÝHO UDAVAČE!!!!!

   Smazat
  3. Je zajímavé, že pomníky opravdových fašistů a vrahů u nás stojí a nikdo je nepoškozuje. Například generál Patton. Fašista, který před koncem války vypracoval plán na znovuvyzbrojení vojsk SS a společnými silami za pomoci velké Británie ovládnout Evropu a Rusko. Winston Churchill za to zaplatil překvapivým nezvolením a Pattona ještě v srpnu nechal prezident USA zabít. A před touhle stvůrou nechaj plzeňáci hopkat mládež a oslavovat. Ten by měl jít do šrotu i s Churchilem.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 16:46 V tom má určitě prsty ten mizera a lump Jenda al-Hamajda! Mstí se tak Ovaroj za tu lopatu se Šmardou ...

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 17:18
   Něco tak vypatlanýho, se jen tak nevidí. Trubko.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  9. 17:18 koukni Jožko, člověk je tvor nedokonalý bohužel. Lehce zmanipulovatelný. Ctí zákon, kam vítr tam plášt, koho chleba jíš toho písen spívej. Němci spívali podle Hitlera My slované podle Lenina a Stalina a komouši byli řídíci jednotka, která nás všechny usměrnovala. Uvědomte si že jsme šelmy. Kdo nás živí je kamarád kdo nám bere je nepřítel. Tak to máme zakodované co svět světem existuje. A nejhorší je že se najdou mezi námi lidé kteří toho dokážou zneužívat ve svůj prospěch, a národ jim k tomu ještě pomáhá tím že je volí. Tohle nemá řešení. Zlo bylo a bude.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. Jen si počkejte na reakci Ruska, bude hodně bolet. To co předvádí politici, kteří studovali práva v Plzni, je za hranou slušnosti. Až bude chtít jet delegace na legionáře do RF, víte kam pojedou?
   A k otázce okupace ČR sovětskou armádou. Už jsou doma skoro 30 let. Kde je US armáda v Německu, co tam hájí nebo také jen okupuje Německo? Brzy zareaguje Rus s raketami na Kube či Venezuele, pak se budou dít věci.

   Smazat
  12. Teda některé komentáře jsou děsivé..... Tvrdit třeba ,že Němci zrovna u nás nevyvraždili elitu národa,může jen úplně historicky negramotný tvor. Tady snad někteří litují, že Němci tu válku prohráli.... asi si myslí, že by se bývali vešli do poněmčovacích programů, jenže by jim možná jen přeměřili lebku a odeslali je do plynu. Lidi nepřehánějte to s tou rusonenávistí, to je skoro na psychiatra, co to ve vás vzbuzuje :( Zrovna tak lže pan starosta, když tvrdí, že komunisti zamlčovali Pražské povstání - u pomníčků na domech se stály (pionýrské) stráže každého 5.května,snad až do r. 89.

   Smazat
  13. Ten program přeměřování lebek byl v tichosti típnut.

   Smazat
  14. Potichu? Ano, potichu - po poslední salvě ruských kaťuší.

   Smazat
  15. Vladimíre Šmídle, nad mírou Vaší informovanosti co chvíli žasnu. Občas se neovládnu, tedy: Tu lebku mi proměřovali a ani ostatní z rutiny nevynechali v dubnu 1944. Bylo mi 8 let. "Árijců" nás bylo šestnáct z padesáti dvou sedmi až dvanáctiletých. Utěšit může, že vedeny byly tři kategorie. Možná vystěhovat, umořit, zplynovat.

   Smazat
  16. To není zdaleka vše co nám tajili! Dodnes potlačovaná pravda je například ta, že do 5. května 45 tu byl klid, než antievropské živly vybudili to tzv. Pražské květnové povstání, ono absurdní divadlo, které si vyžádalo několik tisíc zmařených lidských životů. Zbabělá pražská chátra, která celou dobu využívala veškeré výhody Protektorátu a ještě navíc všemožně šmelila a okrádala vlastní spoluobčany, v sobě najednou objevila „statečnost“ a začala přepadat německé vojáky v ulicích, rabovat byty německých civilistů, rozbíjet výlohy, pálit knihy a vlajky, zamazávat německé nápisy, stavět nesmyslné takzvané barikády a páchat nejhorší zvěrstva na ženách, dětech i starcích ... tito „hrdinové“ dokonce pronikli i do rozhlasu, povraždili tam stráže, a když byly povolány posily, začal český hlasatel zoufale vykřikovat do mikrofonu, aby každý přišel na pomoc, neboť „esesáci vraždí české lidi“. Ano, byli to právě oni, kdo vyzýval slušné české lidi, aby napadali německé vojáky a civilisty! Přitom bylo více než jasné, že německá armáda si chce již zajistit pouze volný průchod na Západ, aby nepadla do rukou krvelačných mongoloidních hord zvaných Rudá armáda. Bohužel v konečném důsledku to takový velký rozdíl nebyl, protože několik let po válce vyšlo najevo, že v amerických zajateckých táborech našlo smrt přes milion německých vojáků.

   Smazat
 2. Pořád si myslím, že pokud někdo odstraňuje pomník vítězné Rudé armády, nejspíš to z logiky věci bude příznivec té fašistické německé armády, která nás šest let vraždila, odvážela do koncentráku a prosazovala heslo Haidricha, které znělo, že Češi musí vědět, že v České kotlině nemají co dělat a vyletí komínem. Starosta Prahy 6 Kolář sdělil: "socha Koněva tady nemá co dělat" a sdělil přímo v televizi, že hodlá postavit pomník Vlasovcům, kteří bojovali po boku jednotek SS a podíleli se na zvěrstvech fašistické německé armády. Proto je prohlášení o tom, že starosta Kolář je příznivcem fašistické německé armády velmi blízko pravdě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TOP 09 otevřela pandořinu skříňku, protože nebude trvat dlouho a lidé, až zjistí a přesvědčí se v jakém to žijeme režimu začnou polévat růžovou barvou všechny ty lavičky Havla. Když pod Koněvem nainstalovali tabuli s tím co údajně Koněv všechno udělal a neudělal měli být důslední a pod všechny děkovné tabulky ve všech městech na západě Čech měli být umístěné texty jakých zvěrstev se Americká armáda dopustila ve Vietnamu, v Iráku, v Jugoslávii, v Libyi, v Panamě, v Afganistanu a výčet může pokračovat, kde všude se Americká armáda dopustila zvěrstev, vražd obyčejných lidí a kde Americká armáda neměla co dělat a Americká armáda dále pokračuje ve vraždění lidí po celém světě, to by mělo být také všude uveřejněno.

   Smazat
  2. 1940:
   31. srpna - NEURATH a K.H.FRANK předložili HITLEROVI memorandum na řešení české otázky. Cíl německé politiky v protektorátu měl spočívat v úplné germanizaci prostoru a lidí. Rasově neodpovídající Češi a inteligence nepřátelská říši měli být vysídleni či likvidováni. HITLER 5. října tento plán schválil.
   1942:
   11. březen - návrh vedení NSDAP v Praze - germanizace „Rasově schopní Češi, kteří se nebudou chtít stát Němci, musí k tomu být přinuceni nebo zastřeleni.“
   Program měl být realizován až po "konečném vítězství Německa." (Dokumenty moderní doby, str. 363, 1940, 28. srpen, „Z pamětního spisu Neuratha a Franka o germanizaci, vystěhování a likvidaci českého národa“, nakladatelství Svoboda, Praha, 1978)

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. oprava: pro Západní civilizaci!

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Psát si dám se sebou je vrchol vrozeného křesťanskými a těžké mentální retardace,aneb: Narodil seš jako hlupák a velmi úspěšně jsi rozvinul svojí vrozenou dovednost.

   Smazat
  9. 17:03 Myslím že je pozdě, tohle se povalí do Evropy - čeká nás Planeta opic! - https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nepokoje-rabovani-a-58-vrazd-denne-v-jar-pribyva-nasilnych-zlocinu-78821?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. 14:45
   Ano, Češi měli být přesunuti za Ural, a upřímně, bylo by to velice správné rozhodnutí. Po tom, co zde vidím, jediným řešením se ztamsport zdejších mužyků jednoznačně ukazuje jako zajímavá myšlenka, jíž bude třeba v budoucnosti realizovat. A to ve velice blízké budoucnosti.

   Smazat
  12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  20. Námět pro novej památník:
   https://nationalinterest.org/blog/buzz/inside-czech-commandos-daring-plan-killed-ss-leader-reinhard-heydrich-77691

   Smazat
  21. 16:49 "Neštěstí naši země a Mnichovská dohoda začalo rozpadem Rakousko Uherska" dr. Emil Hácha. Jan Masaryk: "Kdyby táta věděl co způsobil, musel by se dnes Habsburkům omluvit."

   Smazat
  22. Bože, tada se zase vyvalila žumpa smrdutá. Tohle jsou názory dnešních mladých lidí? Vždy´t je to žalovatelná xenofobie nejhoršího kalibru. Trefují se s potěšením i do vlastního národa. Jsou už zcela vykořeněni a připraveni pro budoucnost otroků bez vlastního názoru. Čeho jsem se dožil na sklonku života to jsem opravdu nečekal. Naprostá adorace nenávisti a úpadek . Myslím že bude ještě hůř...

   Smazat
 3. Stydím se s Vámi i všemi vlastenci pane Jiří Jaroši, za tu do nebe volající hanbu,jež fašounské síly v Praze 6 vyvolaly. Nechat odstranit pomník jednoho z největších válečných hrdinů 2.svět.války a osvoboditele nejstrašnějšího pekla v dějinách, Konzentrationslager Ausschwitz, značné části Evropy, ale i přímo Prahy,není jen nehorázná drzost,nýbrž odporný plivanec a opovržení vítězstvím spojeneckých sil a hlavně Rudé Armády nad fašismem a německým nacismem...!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TOP 09 je fašistická strana, o tom není pochyb.

   Smazat
  2. Článek má pravdu a příspěvky také. Je ale skutečností, že všechno to organizují Američani v celé střední a východní Evropě. K odstraňování pomníků už došlo v Polsku, Litvě, Lotyšsku, Estonsku, Bulharsku, Rumunsku, Maďarsku a nyní u nás. Všude to řídí velvyslanectví Spojených států a má to za cíl poštvat všechny státy proti Rusku. Má to ryze obchodní podtext. Američani potřebují tzv. zadržovat Rusku v ekonomickém rozvoji a dosáhnout toho, aby se Rusko nemohlo podílet na zásobování plynem a ropou pro Evropu. A to se dosáhne tím, když budeme nenávidět Rusko do té míry, že budeme s nadšením kupovat pět krát dražší ceny než z Ruska. A k tomu slouží celá ta vyvolávaná nenávist proti Rusku.

   Smazat
  3. k souhlasu přidam černoprdelnicke agenty vatikanu nadšene obdivovatele pana hitlera z topiči kteři potichu souhlasi a to že vovčani nevylezou je jen ukazkou kam až jsme v tehle nove a lepši svobodě dobro došli když projevit nazor mužou jen vyvoleni a plebs muže šoupat strachy jen podražkou adržet hubu proto že zitra to muže byt jinak

   Smazat
  4. 14:54 Bylo by načase bouchnout do stolu a říct Američanům "a dost, nes*rte se pořád do nás a hleďte si své země". Snad se někdo takový nájde.

   Smazat
  5. 14:54
   Nic nikdo neorganizuje, vy konspiratiku. Všichni, které jste jmenoval, včetně Čechů, jsou rozenými antirusy. Právě vy a východní Evropa, kteří mají nenávist k bolševikům vrozenou, budou těmi nejlepšími vojáky v čase nové války, která přijde dle odborníků do roku 2020.

   Smazat
  6. Ty a tebe podobná chamraď by teraz makala na Sibíri s lopatou a by pripravovala pre "vyvolenú rasu" Lebensraum len dalej snívaj svoj mokrý sen, česi ste boli určení po židoch ako prví na likvidáciu, ako sa neraz vyjadrila tvoja nacistická modla Hitler.

   Smazat
  7. USA budujú v Európe novú Hitlerjugen proti Rusku.
   Protiruský fanatiszmus nadobúda doslovne obludné rozmery. JE to už dokonca horšie ako antisemitizmus, ktorý trestajú a sami vyvolávajú niečo podobné voči Rusku a rusom. Priamo šíria nenávisť voči všetkému ruskému a proruskému.
   Už by nás vešali na kandelábre. Zoznamy majú už vyhotovené. A mladý Emilko Hodál to verejne vyzvonil ako nás hodlajú likvidovať keď sa dostanú k moci.

   Smazat
 4. Nikdy jsem si nemyslel, že se jednou budu stydět za to že jsem obyvatel ČR. Za těch zlých komunistů tady byl alespoň v něčem nějaký pořádek a systém. To se o dnešní prapodivné době říci nedá. V zemi, kdy se na vedoucí pozice dostávají neskuteční debilové. Konkrétně, Praha je toho jasným důkazem.

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:50 Článek je o koze a ty píšeš o voze.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 6. Smutné čtení. Hanba musí fackovat obyvatelé Prahy 6, ale i Pražany za pštrosí chování. Doufám, že ten fašounský starosta se odporoučí do propadliště zbytečných "rádoby politiků" a historie ho patřičně ohodnotí i za "upravování dějin." Vrchnost přihlíží a nevadí ji ani porušování vlastních mezistátních smluv. Hlavně, že patříme na západ a jsme v "Evropě".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 17:37 Jsi jen hrdá fašistická náplava.

   Smazat
  3. Jsem Pražan a stydím se za vedení radnice na Praze 5. Nácky, fašisty, rasisty a podobnou lidskou spodinu mažu a pravděpodobně brzy změníme přístup do diskuze.

   Smazat
  4. Děkuji Vám pane Dvořáku za pročištění diskuze od té spodiny, bylo to neúnosné.

   Smazat
  5. Únosnější by bylo pročistit tu spodinu vč. té kolaborantské sebranky v Praze.

   Smazat
  6. Pane Dvořáku už je načase vy jste psal o sebeovládání ale k těm náckovským slintům se ve mě vaří krev.

   Smazat
  7. Pane Václave, víte co je nejhorší, ONI to nazývají naprosto opačně a mají k tomu veřejnoprávní prostor “za potlesku“ v ČT24. O kom mluvím, fiasko k maršálu Koněvovi, redaktorka oslovila, by situaci okomentoval v ČT24 “elektroingenýr Vladimír Votápek (*1960), exgenerální konzul v Rusku (kdo tam toho elektrorobertka vyslal ...?). Ten spustil na adresu protestujících (tj. Foldyna a sympatizanté) proti pošpinění hrdiny Rudé armády a jeho osvobozujících vojsk: „To jsou pronacisté, profašisté, prokremelští, Putinovští poskoci a agenti ...?!“ Já mohu pouze konstatovat, tato země je nemocná. Karcinom postihl především Prahu a metastázuje přes školství do větších měst. Poděkujme Kolářům, Votápkům, Schwarzenbergům, Pavlům, Kartousům a a dalším ČTermitům. Neúcta k ničemu a nikomu, naprostá ztráta studu a pocitu viny, sobectví, arogance, sprostota a hulvátství od dětství, falešná sebeúcta, rozvrácený hnus, hnus, hnus. Hledejme toho, kdo se z tohoto marasmu raduje, nic není náhoda ...?

   Smazat
 7. Zatím je to určitě prohra Prahy. Teď víme že v samosprávě (hlavně v Praze) máme hodně blbců.
  A co vláda ?, ta chce být venkovem považována taky za neschopné blbce, kteří nedokážou v zájmu zahraniční politiky státu usměrnit skupinku idiotů z jedné radnice ???
  A co parlament, ten se tím zabývat nebude, zahraniční politika a mezistátní smlouvy ho nezajímají ???

  OdpovědětSmazat
 8. Článek má pravdu a příspěvky také. Je ale skutečností, že všechno to organizují Američani v celé střední a východní Evropě. K odstraňování pomníků už došlo v Polsku, Litvě, Lotyšsku, Estonsku, Bulharsku, Rumunsku, Maďarsku a nyní u nás. Všude to řídí velvyslanectví Spojených států a má to za cíl poštvat všechny státy proti Rusku. Má to ryze obchodní podtext. Američani potřebují tzv. zadržovat Rusku v ekonomickém rozvoji a dosáhnout toho, aby se Rusko nemohlo podílet na zásobování plynem a ropou pro Evropu. A to se dosáhne tím, když budeme nenávidět Rusko do té míry, že budeme od Američanů s nadšením kupovat plyn a ropu za pět krát dražší ceny než z Ruska. A k tomu slouží celá ta vyvolávaná nenávist proti Rusku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cílem je udržet finanční toky do USA. Američani klidně budou prodávat Evropě stlačený ruský plyn a ruskou ropu jako přeprodejci. Osobně moc nevěřím tomu, co třeba teď takzvaně říká Merkelová o Američanech. Ona ostatně celou dobu veřejnosti lhala, takže teď bude mluvit pravdu? Jedinou šancí pro Evropu je vzájemně rovnoprávná Evropa od (!) Portugalska do Vladivostoku za plně rovnoprávné spolupráce a rozvoje všech. Jinak se dostaneme zcela do ... a zůstaneme v ... septiku. Američani potřebují mít "napůl" polokoloniální vliv a příjmy z Evropy a plně koloniální příjmy z rozpadlého Ruska. A nejlépe ještě z rozčleněných Číny a Indie, tak jako to před tím dělali přímo Angličané ve svém impériu, kde Slunce nezapadalo ...

   Smazat
  2. No ale to už im nevíde. Čína ani Rusko sa nedajú a spoločnými silami USA udolajú a odrazia do medzí ktoré im právom patria teda na Severoamerický kontinent.

   Smazat
 9. Do Prahy se stahovala vždy ta největší verbež z republiky a po 89 se to x krát znásobilo.4/5 Pražáků vám poví "ja su Pražák" či "ja som z Prahe" nebo "já sem ze z Prahy" a podobně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:14 Přesně tak. Naplavenina zamořila Prahu a dovolí si tady to, co by jinde neprošlo.

   Smazat
  2. Ano, díky, přesně i můj názor. Poráde říkám, že venkov hyzdí Prahu morálním lidským odpadem. Musím se smát třeba při fotbale, když fans vyřvávají o Pražácích, ale toho "svýho" teď už Pražskýho pohůnka raději za "svýho" nemaj ... Ale pokud něco potřebujou, klidně za tím "svým" Pražákem jdou ... Plná schizofrenie Nepražskýho venkova. Ostatně když už TOPíči, tak odkud je Kalousek?

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 10. 14:56, je to přesně tak.

  OdpovědětSmazat
 11. Na budúce keď zase budete Pražackí pepíci vyrevovať do rádia " Praha volá o pomoc" tak budete počuť akurát tak NASARŤ VÁM!!! a nie pomoc...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naser si sam. Tvuj fotr masiroval v uniforme hlinkovcu na Stalingrad a ty mas tu drzost si otvirat tlamu?

   Smazat
  2. Ano ja tú drzosť mám, vy pražské lajná ste kolaborovali s nemcami do posledného dňa a po dvoch láhvových desítkach a buřty s cibulí, keď už bolo po funuse ste si povedali " a teďka to nemcům nandáme" a vytrieskali vás oni, až ste vyrevovali do celého sveta že dostávte na prdel a teraz pľujete po rusákoch. História sa opakuje a dopadnete ako pšonci pri ich povstání vo Varšave... pokiaľ nebude Praha zrovnaná ako Varšava, rus neodpúšťa ani nezabúda...

   Smazat
  3. 17:33
   Jawohl, Herr Sturmbannführer SS Edelweiß!! Co tak zostra? Paměť už neslouží?, ve škole jsi chyběl?, když jste se učili o tom, jak nejrychleji odlifrovat Židy do Treblinky? Anebo, když tvůj dědek chytil úplavici před Rostovem.., už nepamatuješ? Na ty jeho dopisy, jak žene Rusa až k Donu, kolik jich sejmul... Ty dopisy plné hrdosti, že může sloužit vrchnímu komandantovi v Berlíně.

   A což teprve jeho brácha z Edelweiß, specielně školený na podřezávání krků a dobíjení těhotných. Jak se mu líbilo v Bělorusku? Shořelo tam několik desítek tisíc vesnic včetně jejich obyvatel, to musel bejt pro něj orgasmus. Určitě přišel z války s pikoškama. Tak dej něco k dobru, ti naši jen montovali tanky.

   Jestli už nežijí, prober to s taťkou. Ten určitě pamatuje, jak se strejda, hrdina běloruského týlu, vrátil s metálama a nakradeným zlatem. Určitě pamatuje, jak ve škole předčítal dopisy z fronty od svého fotra, ty počty zabitých nepřátel, a hruď se mu dmula pýchou. A jak potom v '45 všichni celí posraní zalezli do nejzazších koutů, když se Rus blížil k jejich dědině... Jak se to mohlo stát?

   Smazat
  4. Ale my nebojujeme s mŕtvymi, ani so sochami ako vy... My sme bojovali so živými a hlavne cez SNP s nacistami cudzími aj vlastnými ... My sme Tisa popravili a vy ste si kolaboranta Háchu, Havlovcov a kníže ležící -spící, a ostatnú svoloč nechali a teraz mate za odmenu náckov vo vedení Prahy... paráda

   Smazat
  5. 19:13, Nebuď směšnej. Kolik soch se v tichosti odklidilo? Nikde kromě Ruska se nenajde žádný Lenin, kdo by ho chtěl, že? Ze všech pomníků jste dali dolů hvězdy, bez ohledu na to, že se jedná o hroby ruských vojáků, polovina zanedbaná. Zato Germány, na ja, ty ano, ve Važci fešácký hřbitov jako kráva, udržovaný jako pařížské parky. Kam se podělo sousoší z Dukly, které cudně naznačovalo, že v karpatských lesích padly také tisíce Rusáků?

   Ne vy žádného Tisa nikdy, nikdy. A kdopak každoročně na Tisovy narozeniny dělá oslavné obřady v Bytči? Koleba, nic, ani brnk? Přez 70% tvých soukmenovců považuje popravu Tisa za vraždu otce národa. Žádný Štefánik, Hodža, Šrobár, anebo alespoň Štúr... Tiso!

   Háchu můžeš klidně vyškrtnout z manuálu. Ten tragik byl na konci války už mimo obraz mimo zvuk a jednalo se o zoufalou postavu bez jakéhokoliv mandátu sloužící pouze pro vyplnění prostoru a pro srandu esesákům. Těmi hlavními byli Neurath, Heydrich, Daluege, pokud víš, o koho se jednalo.

   Taktéž současnost je parádní. Ležící spící ani nikdo z jeho party není ve vedení státu. A jak je tomu na Slovensku? Po úžerníkovi, pozemkovému podvodníkovi a neplatiči daní nastoupila skládková Zuzanka ze stejné líhně prezidentů jako úžerník. Zase jste to posrali. A kdo nastoupí v únoru (február) namísto Fica? No přece Mister "5gramov bieleho" anebo něco podobného. Kobylí hlava Remišová, která v příhodnou chvíli opustila parlamentního blázna Matoviče, se tak konečně coby loutkoherečka dostane k silovým postům ministra obrany nebo vnitra. Vždyť má na to, ne?

   Nepochybuju, že svoje procenta získá i Mauijánko Kotueba a tak rozmlátí všechny normální pronárodní síly. Hurá do Evropy! Ten bordel potom všichni zapijeme.

   Smazat
  6. Budeme sa snažiť aby to tak na Slovensku nedopadlo. Všetko vždy poserú tí čo k volbám nechodia. Aj Čaputovú takto zvolili tí čo neboli voliť.
   A Magianko to poriadne posral keď nedal svoje hlasy Harabinovi

   Smazat
 12. S článkem naprosto souhlasím,vyjadřuje i můj názor,je to ostuda celé České republiky.Kolik ruských vojáků zde padlo za 2.sv.valky.Kdyby nepomohli,náš národ by zde již nebyl,po Židech by došlo i na Slovany.Média a představitelé některých politických stran podlehli naprosté rusofóbii.Je to prohra všech slušných lidí.Budeme stále mlčet?

  OdpovědětSmazat
 13. Němci zakryli sochu Jána Husa.
  Komunisti zhodili sochy T.G. Masaryka.
  Top 09 odstranění sochu sovětského osvoboditele Československa od Německých fašistů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo se nepoučí ze svojich dějin, ten si je musí zopakovat!

   Smazat
 14. PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D.:
  Náměstí Interbrigády je podle katastru nemovitostí v obci Praha [554782], v katastrálním území Bubeneč [730106], s výměrou 6 909 m2, LV (list vlastnictví) č. 877, parcelní číslo 2145/7, v majetku Hlavního města Prahy, ve svěřené péči Městské části Praha 6, a podle katastru nemovitostí je vedeno jako zeleň-ostatní plocha, jako památková zóna, jako pozemek v památkové zóně, jako památkově chráněné území (v katastru nemovitostí).
  Obdobně socha-památník Koněva, která na tomto pozemku stojí, je jako stavba vedena pod parcelním číslem 2145/5 se stejnými vlastnickými parametry a stejnou památkovou ochranou, tedy jako stavba v památkové zóně (v katastru nemovitostí).
  Starosta městské části nemůže rozhodnout o odstranění sochy. Takto rozhodnout nemůže ani vedení radnice ( Rada ) a ani zastupitelstvo městské části, protože jde o památkovou zónu a pomník požívá památkovou ochranu v památkové zóně. Stačí nahlédnout do zákona č. 20/1987 Sb., o státní památkové péči, který jednoznačně určuje, že stavba v památkové zóně je chráněna a její odstranění je možné jen na základě závazného stanoviska po projednání s ministerstvem kultury, schválení krajským úřadem a orgánem územního plánování.
  Obdobně zákon č. 183/2006 Sb., stavební zákon, kupř. v § 128, jasně určuje, že odstranit takový památník lze pouze na základě závazného stanoviska orgánu státní památkové péče. Pouze takové rozhodnutí je kvalifikované. Tedy žádný starosta, žádná radnice, žádné referendum. Pokud bude socha odstraněna bez příslušných povolení, půjde o trestný čin.

  https://www.parlamentnilisty.cz/profily/PhDr-Vladimira-Vitova-Ph-D-119785/clanek/Radni-Prahy-6-chteji-odstranit-sochu-marsala-Koneva-97772

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ministr nekultury Zadolárek nic chránit nebude. Je to antikomunista se sklonem k fašizaci a banderismu.

   Smazat
  2. Ne se sklonem. On je pravý banderovec a žvanivý nácek. To hovado nám do Prahy poslal Ostrava. Díky, fakt díky!

   Leo

   Smazat
  3. Zaorálek je jen hloupý, on za to nemůže, že jako mimino ho kočka stáhla s přebalováku a utrpěl otřesení mozku.

   Smazat
  4. Mozku? To si děláš srandu?

   Smazat
  5. 15:34
   Tak potom to musí najskôr prejsť ministerstvom kultúry a rozhodnutie radnice je zatiaľ nezákonné a neplatné, pokiaľ ho nepotvrdí ministerstvo kultúry
   Bude sa s tým musieť zaoberať ministerstvo a vláda a tá musí dostáť medzinárodným dohodám.

   Smazat
  6. 15:46 očanu Zaorálkovi nelichoťte. Není to "antikomunista se sklonem k k fašizaci a banderismu". Je to zvlášť talentovaný lezprdelkovský kariérista, který převezme jakoukoli roli, kterou ne že pochopí jako nosnou, ale procítí a v euforii přijme jako oslnivou. Občan Zaorálek je taková ta nevědomá, mravní handra.

   Smazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty budeš určitě Albánec.

   Smazat
  2. Bohumile, Bohumile.......................

   Smazat
  3. Radosto, měl jste přestávku. Neplatili vám?

   Smazat
  4. Bylo by třeba se podívat i na toho Koláře. Mám dojem, že to jeho zlo se také zhoršuje. P.K.

   Smazat
  5. pičovina.

   Smazat
  6. 15:37 Vy nejste soudný člověk. Když se k tomu vyjádřuje Kalvoda s přivlastněným titulem, tak to má váhu, jako ten jeho ukradený titul. Nebo ho již obháji?

   Smazat
  7. Anonymní13. září 2019 17:00
   „Taky kdyby nebyla islamizace pro Západ přínosem, tak by ji média, elity a ostatní mravní autority tak nepodporovaly.“
   To je argument hodný Goebelse. Podobně lze říci, kdyby nebyl fašismus přínosem, tak by ho Hitler tak nepodporoval. Podobně jako fašismus, je islám také totalitní ideologie. Jestli ho někdo podporuje, tak proto, aby zlikvidoval ty zbytky demokracie, které tu ještě zbývají. P.K.

   Smazat
 16. Však je vás v Praze plno vysokoškolských vzdělanců a hlavně revolucionářu. Dějiny se dělají v Praze. Většina pražáku jsou slušní a vzdělání lidé. Určitě si osvoboditele ubrání. Prece tam nebudeou Vlasovci kzeří stahovali Varšavské povstalce z kůže.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V blízkosti pomníku je generální štáb České armády, naproti je ČVUT a kousek dále VŠCHT a bohoslovecká fakulta. Nedaleko je jeden z ústavů akademie věd. Trochu dále je Patentový úřad. Území je přeplněno intelektuální elitou ČR. Odstranění nějaké sochy není všechno, čeho jsme se dočkali. Bude toho více, to si pište.

   Smazat
 17. Článek je psaný přesně jako z pera nomenklaturního novináře před rokem 1989,tudíž palec dolů. Tak jak to chápu, tak vadí Koněv a né slavná Rudá Armáda, což je velký rozdíl. Srovnání radnice Prahy 6 s nacisty už zkusil Ruský ministr a dnes byl ruský velvyslanec na koberečku. Ptám se kde je suverenita toho státu? Vůle lidu dala radnici na 6 obvodu právo na legitimní změnu, stejně tak jako komunisti po Únoru měli jinou představu o ceně morálky a pravdy. Těch 30 komentů předemnou jsou jen ti štěkající psi ale karavana táhne dál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ты йобаный ПИДАРАС.

   Smazat
  2. Komentář 15:57 je jako z péra koláře. Článek je v pořádku, fašisty, ani nacisty však nepotěší, když obdobnými články by se karavana mohla zadrhnout.

   Smazat
  3. 15:57 se dopouští čisté demagogie. Vedení Prahy 6 nemá co rozhodovat o odstraňování pomníků spadajících pod mezinárodní smlouvu. Nemá ani právo rozhodovat o inkriminovaném pozemku (viz výpisy z katastru). Všechno, co je proti úmyslům cizí ambasády se sídle v Praze, Na Tržišti je komunistické či minulenomenklaturní.

   My, vlastenci máme proti sobě nedovzdělané, charakterově poškozené jedince, kteří mají jednu jedninou zato velkou výhodu. Stojí za nimi prachy různých velezlodějů, jako Bakala a spol. A pak tu ambasádu.

   Smazat
  4. 16:26 lžeš! Ten pomník je postaven v roce 1980,historický skvost to není a pod žádnou smlouvu nespadá. Snad jen, kdyby ten pomník byl postaven hned po válce, tak by se dal uhájit.

   Smazat
  5. Nejde o to, kdy byl postaven, ale co znamená. Je po ochranou mezinárodní smlouvy o ochraně hrobů a památníků. Než příště začneš vyšilovat, informuj se, troubo.

   Smazat
  6. Posledné slovo bude mať pravdepodobne ministerstvo kultúry. Toto nemôže rozhodnúť nejaká mestská časť antiruských pajtášov

   Smazat
  7. 19:48, lžeš ty. Ve smlouvě se jasně uvádí, že se budou chránit hroby a památníky účastníků 2.svetové války. Pod podobnou smlouvu spadají i hroby a památníky Němců, pochopitelně bez adoračních skulptur velebících nacismus. Socha jako vděk osvoboditeli, ať je podařená nebo ne, patří mezi památníky.

   A to není jediná demontovaná památka na osvoboditele. Ze Staroměstské radnice dali dolů maličkou tabulku, která připomínala padlé rudoarmějce během osvobozování naší vlasti a konkrétně i Prahy. Osvoboditelům s pohrdáním plivli do tváře s tím, že kvůli 30ti mužikům tam nic věšet nebudou. Přitom ta tabulka tam visí už od samotného počátku ještě z doby, kdy ČSR nebyla součástí východního bloku. Zrevidovali tak rozhodnutí vděčných obránců Prahy, které bylo plně v souladu s názory presidenta Beneše.

   A ještě jednu připomínku. Vy pražské kurvy, vy jste hlavním městem. I kdyby bylo hlavní město osvobozeno Marťany nebo bojovým robotem v podobě Švejka, i tak je vaší povinností mít na svém území připomínku vděku osvoboditelům vlasti. Praha reprezentuje celou zemi. Bohužel.

   Smazat
  8. 15:50, tlačí vás trenky? Prý suverenita... :D Milý pane, ta vždy byla a je v řiti. My jsme přece nikdy nebyli suverénní, o čem to proboha mluvíte? Mladý Kolář plní jen zadání svého otce, a ten zas někoho jiného. Oni dokonce zřejmě nejsou ani poskoky Bruselu, ale někoho jiného. Tolik naivity od dospělého, to aby člověk zlámal všechny hole v okolí.

   Mimochodem, pletete se (což není žádné překvapení), v tom, že socha vojevůdce není památníkem Rudé armády a jejích obětí během války - včetně Čech, Moravy, Slezska i Prahy. Jistě že je. Vždyť vy stěhujete i sochy tzv. "neznámých vojínů" a strhujete památné tabulky z roku 1945. Co to podle vás je? Plivanec po mrtvých Rudé armády.

   Smazat
 18. 15.37 Bohumile , ty nejsi způsobilý k životu zdravě uvažujícího člověka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Bohumil" smazán. Pamflety na prezidenta republiky tu nejsou vítány. Zvláště když se utápějí ve lžích a v nenávisti.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 16)27
   A toho podřadnýho NEbeskýho paukosračkotapetu z 16:47. 16:49.
   16:59 atd.tady necháte???!!!!
   Máte v tom chaos pane doktore,je čas zatnout mu TIPEC NAPOŘÁD!!!!!!

   Smazat
  4. 16:27
   Koukám,že admin tu paukosračkotapetu nehodlá mazat ani mu bloknout přístup...inu,mějte se jak chcete,necháváte ničit VEŠKERÉ OSTATNÍ PŘÍSPĚVKY,VAŠE VĚC,ale pak se nedivte.

   Smazat
  5. 17:40 Souhlasím s vámi.
   Diskuzi převzali Hitlerovo pohrobci, a admin nic :(

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Admin není nad klávesnicí celý den. Stačila dvouhodinová kondiční přestávka a nacistická prasata zaúřadovala.

   Smazat
 19. Moji rodice v roce 1939 emigrovali pres kopecky do Polska a zazili 1.zari.Pésky utikali pres Polsko pred Hitlerem.Zazili evakuaci pres Don pod bombami nacistu.Zazili obranu Moskvy.Muj bratr se narodil v Kalaci na Donu.Dnes jsem rada,ze se dneška nedozili.Ruda armada se mela na tenhle narod vysrat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prizdisrac Povolny opet busi do bubnu.bubnuj si radeji do tupe palice

   Smazat
  2. 20:41-jen jsem se ptal, na který národ se měla Rudá armáda "vysrat"! Vy mi odpovíte?

   Smazat
 20. Náš milovaný prezident Miloš se u Soukupa nechal slyšet, že se stěhováním sochy je smířen. Jak by se mohl podívat do očí spojencům, kteří netrpělivě čekají, až budou útočit na Rusko a povraždí tam miliony obyvatel jako wehrmacht a SS.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:29, uvidíme kam, protože všude si Pražáci mohou zvolit své Koláře.

   Smazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy myslíte toho Jana Kalvodu z ODA, co se vydával za JuDr. a nebyl jím? On je ústavní právník? No potěš koště. To jsme to dopracovali. To Vy budete asi takový odborník jako on. Hlavně si přiložit polínko na presidenta, že?

   Smazat
  2. Zajímavé, jak je pan Sláma chytrý. Ale my 53 procent voličú jsme jej volili a máme radost, že máme takového prezidenta, tak nepruďte vzteky.

   Smazat
  3. 17:50, to zřejmě není Sláma, ale Radosta.

   Smazat
 22. Sláva rudé armádě, hamba fašistum na radnici Praha 6

  OdpovědětSmazat
 23. Nejvetsi legrace je, ze pred radnici protestoval primitiv s perem kolibrika Cernohorsky v tricku nacistickeho Ortelu.

  OdpovědětSmazat
 24. 17;03
  Moudří lidé mluví, protože mají co říct,hlupáci mluví,aby něco řekli....ten pan z daleké Antiky zřejmě předpokládal tvůj zbytečný výskyt.

  OdpovědětSmazat
 25. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ta hnědá ůderka puká blahem a vůbec jí ty její sračky nevadí.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 17:59
   Ten tvoj fašizmus neprejde. A Putin nebude vysieť ako si želáš. Aby sa nestalo tebe to čo želáš iným.
   Neuveriteľné aká vražedná zvrhlosť ovláda tie vaše fašistické mozočky.

   Smazat
 26. Sochu je potreba naprosto dustojne strhnout a pak si nejeden Rusomil vzteky strhne svoje rude trenky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. správně: odstranit Koněva a nahradit symbolem dneška – emanuelem moravcem – vlastizrádcem a kolaborantem – ostatně na katastru prahy 6 se v květnu 1945 odprásknul, tak má nárok na důstojnej pomník žé.
   Od

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Čo treba strhnúť najskôr to bude český fašizmus šíriaci sa ako prasačí mor.
   Pohrobkovia hitlerovcov by opäť vešali ľudí s inými názormi. Ľudia treba sa prebrať inak nás títo fašisti budú opäť hnať do plynu

   Smazat
 27. V diskusi zazněla slova k 2. světové válce "o vítězství mongoloidních hord z východu". Ten, kdo toto pronesl se deklaroval jako nácek extratřídy, věrný odkazu Himmlera, Heydricha, Hitlera... jistě pro dnešní dobu zcela něco neuvěřitelného. Není hlasatel potomkem pana Mengeleho? Je snad něco špatného na žluté rase? Nebo je to jen vztek, že bílá vlastní vinou zejména na Západě degeneruje a ustupuje také právě proto, že demonstruje válkychtivost, uzurpátorství, zlodějství a nacismus a většina Světa chce žít v míru a spolupráci? Pamětníci války vymírají, takže lživé její převypravování může nalézt posluchače v nezkušené omladině. Bohužel, největší lháři mají v rukou media a samozřejmě především čété a tak si mohou ty lži vysílat do éteru podle potřeb a příkazů kapitálu a velikosti korupce, která jimi vládne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 18:01
   Máte pravdu, diskuze se stala rejdištěm zuřivých Hitlerovo pohrobků, a dementů po vzoru 18:07, a admin to dopustí :(

   Smazat
  3. 18:12 - ne - jsou to placený trollové od el hamala - takže si je platíme z daní

   Smazat
  4. Čo sa to deje v tomto svete je strašné.
   Je doslova naklusané k masovému vraždeniu. Postavili čecha proti čechovi, slováka proti slovákovi, rusa proti rusovi, ukrajinca proti ukrajincovi,
   Napokon sa im podarí aby sme sa začali vraždiť navzájom tak ako sa to stalo na Ukrajine.
   Ak nezastavíme tento USA fašizmus svet zhorí v požiari chaosu a jadrovej vojny.

   Smazat
 28. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 29. Jak nám řekli v otevřeném dopise páni Gabal, Kolář st., Koštoval a gen. Pavel- mimochodem synáček socialistického lampasáka ruskému ministru kultury. Oni si do odstranění Koněva nedají kecat. Oni rozhodnou o dostavbě Dukovan pro USA.Toť pravá podstata. Věřím, že si pan Kolář musel toho Koněva polít sám, či společně s s těmi 100 hovnami. Oni problém způsobili- zcela účelově a nyní zloděj volá zloděje. Je to ubohé, zvláště na Praze 6 většinou sídle kom. potentátů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Nasi uzitecni idioti... i my jimi pohrdame,jak to musi mit ti nad nimi

   Smazat
  3. Pozor, požadavek na odstranění sochy zadala US ambasáda. Je to stejná hra jako když loni na Slovensku pracovníci US ambasády propagovali americké partizány při SNP.
   Protože "to" Koláři otec a syn jdou ve šlépějích svého předka - otce a dědka - konfidenta gestapa. Věřím v tuhle informaci, protože - po ovoci poznáte je a tyhle jablíčka jsou opravdu prohnilé. A jinak za peníze v Praze dům. Nejlepší by bylo zadat provedení nového památníku "umjelci" Černému, jeden den se to odhalí, natřeno na růžovo už to bude, a druhý zahalí. Přece Černý, i když nic neumí, jako Koláři musí z něčeho žít.

   Smazat
  4. 0:26, tohle přinesl Aeronet. Sice tam nechodím, ale dostal jsem odkaz. Je zajímavý.

   https://aeronet.cz/news/video-rozhodnuti-prahy-6-o-odstraneni-pomniku-marsala-koneva-se-opira-o-znalecky-posudek-americke-advokatni-skupiny-ktera-je-ve-washingtonu-registrovana-jako-lobbisticka-skupina/

   Smazat
 30. Američani to organizují a Kolář a spol to provádějí, samé svinstva.

  OdpovědětSmazat
 31. Garáže, to je ta lepší varianta, mohli by tam postavit i něco jiného, něco co nás kulturně obohatí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. někde v diskuzi jsem četl že tam má stát mešita - to by bylo to "pravé kulturní obohacení"

   Smazat
 32. Socha maršála Koněva stojí na pozemku p.č.2114/5 o výměře 309 m2, ostatní plocha/jiná plocha, vedeném na LV 877 pro k.ú. Bubeneč, obec Praha.

  Na uvedeném LV je mj. uvedeno:
  Vlastnické právo: Hlavní město Praha ….
  Svěřená správa nemovitostí ve vlastnictví obce: Městská část Praha 6,….

  Způsob ochrany nemovitosti:
  Památková zóna – budova, pozemek v památkové zóně
  Památkově chráněné zemí

  Z výše uvedeného vyplývá, že včerejší rozhodnutí Zastupitelstva Prahy 6, iniciované jejím starostou Kolářem, je zřejmě protizákonné, neboť rozhodli o věcech, které jsou mimo jejich vlastnictví a kompetence.

  Odůvodnění:
  Vlastní-li pozemek p.č.2114/5 v k..Bubeneč obec Hl.m.Praha, lze oprávněně předpokládat, že je též vlastníkem movité věci na ní umístěné – sochy maršála Koněva je Hl.m.Praha.
  O zrušení, příp. změně, způsobu ochrany nemovitosti nerozhoduje Zastupitelstvo Prahy 6, ani její starosta Kolář, ale příslušné orgány státní správy.
  https://nahlizenidokn.cuzk.cz/ZobrazObjekt.aspx...

  Starosta městské části nemůže rozhodnout o odstranění sochy. Takto rozhodnout nemůže ani vedení radnice ( Rada ) a ani zastupitelstvo městské části, protože jde o památkovou zónu a pomník požívá památkovou ochranu v památkové zóně. Stačí nahlédnout do zákona č. 20/1987 Sb., o státní památkové péči, který jednoznačně určuje, že stavba v památkové zóně je chráněna a její odstranění je možné jen na základě závazného stanoviska po projednání s ministerstvem kultury, schválení krajským úřadem a orgánem územního plánování.

  Obdobně zákon č. 183/2006 Sb., stavební zákon, kupř. v § 128, jasně určuje, že odstranit takový památník lze pouze na základě závazného stanoviska orgánu státní památkové péče. Pouze takové rozhodnutí je kvalifikované. Tedy žádný starosta, žádná radnice, žádné referendum. Pokud bude socha odstraněna bez příslušných povolení, půjde o trestný čin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže starosta může udělat opatření proti tzv. znehodnocování těchto objektů a to tak, že daný objekt se z místa odstraní. Je to sice absurdní, ale ve Švédsku už začali s odstraňováním křížů z katedrál, vitráží, kde jsou postavy svatých, fresek a obrazů, soch, a pod., protože to uráží náboženské cítění tamních obyvatel.

   Smazat
 33. Umím si dost živě představit, jaké nové sousoší osvobození sovětskou armádou vyhraje konkurs. Nepochybuji, že tohle je teprve začátek a že to bude gradovat. Možná tam dají pomník růžového Hitlera jak heiluje a k tomu doprovodnou desku - aby si někdo náhodou o nestranném panu starostovi něco nepěkného nemyslel... :-)

  OdpovědětSmazat
 34. Berte to z té lepší stránky. Je vlastně s podivem, že tam ten Koněv vydržel 30let havloidního teroru. Už to svědčí o jeho kvalitách.

  OdpovědětSmazat
 35. Přeci jen je to určitý symbol. V souvislosti s tím mne napadá známý citát.

  Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem – nebyl jsem přece komunista.
  Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem – nebyl jsem přece sociální demokrat.
  Když přišli pro odboráře, mlčel jsem – nebyl jsem přece odborář.
  Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat.

  Domnívám se, že teror havloidů bude pokračovat. Najdou si další oběť.

  OdpovědětSmazat
 36. Co si budeme nalhávat, přišly noty z americký ambasády. Oni pracují naprosto cílevědomě. Přeprogramují postupně celý národ. Ty co přeprogramovat nejdou, musí vychcípat (slovy režimní prominentky Holubové). Pro ně by bylo ideální, nasadit nám sem nějakého Pinocheta. K tomu to celé směřuje.

  OdpovědětSmazat
 37. V tomto roce jsem navštívila Osvětim i Buzuluk. S jakou hlubokou úctou mluvil o Rudé armádě, o osudech ruských zajatců v tomto koncentráku náš polský průvodce - a to se říká, že Poláci jsou rusofobové. Nedovedu si představit, že by v ruském Buzuluku rušili pamětní síň 1. čsl. armádního sboru v SSSR nebo památníky čsl. legionářům a Svobodovým vojákům. Naopak - starají se o vše s hlubokou pietou a čekají na každého hosta z naší země bez jakýchkoli předsudků. Jejich opravdové vlastenectví jim můžeme jen závidět. Ruský voják bude vždy vědět, za co bojuje, proto je neporazitelný. A to štve Koláře a jim podobné nejvíc. Ale KSČM naprosto zklamala, dokonce poslali do TV předsedu OV z Vyškova. Ani nevylezli, aby nepřišli o bohaté pašalíky. Zlikvidovali se sami. Přitom stačilo věcně říci, co uvádí zde v diskusi paní Vítová.

  OdpovědětSmazat
 38. Nemyslete si prosím, že nám Koněv bude stačit. To je jen začátek...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víme ž e vás těch hnědých choutek zbaví až Mírov nebo Bory.

   Smazat
  2. Bacha nenechajte tých pohrobkov Esesákov aby sa v čechách rozmohli preto že vás napokon budú vešať a upalovať ako na Ukrajine nedávno upalovali rusov

   Smazat
 39. Administrátore, není v zájmu rozumu, utnout celou tuto nechutnou diskuzi. Některé příspěvky jsou opravdu hnusné! V.J.H.

  OdpovědětSmazat
 40. Kdo si myslíte, že udával gestapákům? To byli právě tihle Kolářové, Čurdové a spol. Prostě je to temná strana našeho národa. Tisíce českých vlastenců poslali na popraviště. Po válce bylo odhaleno jen málo udavačů, spokojeně si žili dál.
  Je to hrozný, ale je to tak. Špatně se s tím žije.

  OdpovědětSmazat
 41. Zdá se Vám normální, aby do TV řekl jakýsi nedomrlý cucák od Pirátů, že " přede mnou mluvila komunistická mlátička Ondráček"? /Zprávy z hlasování rady Prahy 6/ Už sám redaktor by mu měl sdělit, ať si vyjde na čerstvý vzduch a tam si vygůglí, jak je na tom s IQ. Ne, dají ho do hlavních zpráv, hrdinu - reprezentanta správného názoru. Ne, dokud se neudělá pořádek hlavně s ČT!!! - vše marno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Njn uroven sla rapidne dolu

   Smazat
  2. bratia Česi robte s tým niečo inak dopadneme všetci ako ožobračení Ukrajinci

   Smazat
 42. https://youtu.be/rlMOE0Em_fo?list=PLnNFj-paBnmaTX_maDttbmOXmJOfZSqvc

  OdpovědětSmazat
 43. Nástup liberálního fašizmu je zřejmý. Dědové této české spodiny uštvali Karla Čapka. Jejich vnuci jdou v jejich šlépějích.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bylo to tady v dějinách vždycky. Teď jsme trochu překvapený, jaký hnus se to mohl v našem národě vylejt, ale bylo to tady vždycky.
   Na druhou stranu máme lidi, na které můžeme být neskutečně hrdí a ti to vyvažují.
   Pavel Botka, hrdina, který šel dobrovolně bojovat proti fašistům na Donbas a přišel o nohu. Obrovský respekt. Kandidát na nejvyšší státní vyznamenání.
   Nesmíme zapomenout na další hrdiny Vojtěcha Hlinku a Ivo Stejskala, kteří padli v boji proti ukrajinským fašistům. To jsou lidi, kteří to zlo vyvažují.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Ty čurdo, ty demokrate, kdy začneš věšet?

   Smazat
  4. 13. září 2019 21:05
   https://youtu.be/gNyxxzTe0MA?list=PLnNFj-paBnmaTX_maDttbmOXmJOfZSqvc

   Smazat
  5. Poser se tupý demente 21:05

   Smazat
 44. 20:30 Myslis toho Vojtecha Stejskala, ktery na Donbas utekl pred exekutory? To je vskutku hrdina:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je, ty blbá prašivko 21:08, je to hrdina. položil život v boji proti náckům. Jde rovnou do nebe.

   Smazat
 45. Pane admine, dejte povinnost udat věk diskutérů.Mnohé se vyřeší.Děkuji

  OdpovědětSmazat
 46. Já jsem včera vyslechl všechny příspěvky na Praze 6 a abyste pochopili, co to tam bylo za demagogii, tak uvedu některé výrazné ukázky: jeden pitomec tam prohlásil, že se prý se za socialismu nesmělo říkat, že Plzeň byla osvobozena americkou armádou, druhý tam prohlásil, že chyba bylo, že jsme si to prý s těmi komunisty nevyřídili již po revoluci. Ten hlupák přece musí vědět, že tu tzv. revoluci zde organizoval komunista Gorbačov se sovětskou KGB. Posunul jsem si včera hranici lidské nízkosti, až kam je některý člověk ochoten zajít. Nejdemagogičtější projev tam měla nějaká Tichá, to byl opravdový hnus.

  OdpovědětSmazat
 47. Diskuze na NR se zvrtla v jednu velkou amianální havlozkurveninu,protože sem redakce pouští kde jakej amihavloodpad!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy sám jste odpad. Čtěte vůbec po sobě ty vaše humusárny?

   Smazat
  2. 11:56
   Copak se ti ty havlozblblo nezamlouvá???!!!!

   Smazat
 48. Veskere diskuse a pohledy na vec co tady ctu, prinaseji mi na mysl hlavni OTAZKU!!, jak zabranit tomu, aby mi lidi plnili hlavu LHANIM a PSYCHOPATICKYMI NESMYSLY!!!
  Nevim jestli na to existuje metoda pane Doktore Davide!!!! Ja bych za to platil $$$$ vetsi penize. Potrebuji pomoci.

  Brouk Pytlik
  Brouk Pytlik

  OdpovědětSmazat
 49. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 50. Nevim , mozna mi nekdo poradi, jestli nekdo udelal oficialni sociologicky pruzkum v Praze na pripad s pomnikem Koneva<> pan Kolar, bylo by zajimavy si to procist. Sociologicke pruzkumy a statistiky jsou zajimave veci.

  Ja bych je rad sledoval, i kdyz kazdy vi , ze jsem trouba bez rozumu.
  Ono by bylo dobre pane Dvorak obcas publikovat pruzkumy na nove republice , ne tady zivit!! a publikovat !! lidske vasne??, to NIKAM nevede.

  Brouk Pytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://youtu.be/HoowvgZJQkY?list=PLnNFj-paBnmaTX_maDttbmOXmJOfZSqvc

   Smazat
  2. Pytlíku, přečti si tento rozhovor s lidmi, kteří kdysi emigrovali. Je to brácha Jirky Kodeta. Je tu krásně nastíněná současná svoboda v USA pod taktovkou jejich největších miliardářů, jejich neziskovek a všech médií, které mluví už pouze jejich ústy:

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kristian-Kodet-s-zenou-pro-PL-Spolecnost-v-USA-je-rozdelena-Stejne-jako-tady-Za-podporu-Trumpa-vam-rozmlati-okno-595270

   Smazat
  3. Bohuzel , jsi plny prazdnych emoci , ja jsem se neptal na USA , ja jsem jasne definoval svou otazku to jest Sociologicky pruzkum v Cechach ohledne Koneva<>Kolar problemu. TECKA.

   Tot vse. Neziv ve mne prazdne vasne. Zil jsem v AMerice dlouho, byl jsem v Rusku.
   Ewkni mi kde jsou officialni sociologicke pruzkumy tot vse ???

   Kazdopadne dekuji za snahu mve vzdelat, ani nevis jak nic nechapu.
   Brouk Pytlik.

   Smazat
  4. 22:36 Brouku Pytlíku. Když to tady nikam nevede, proč se neuchýlíte někam, kde to k něčemu vede? Tečka.

   Jaké oficiální sociologické průzkumy byste prosím vás chtěl?
   Copak nevíte, jak se dělají? Zaprvé, to není žádný sociologický průzkum, ale pouhý průzkum veřejného mínění k určitému problému, a to v dané chvíli.
   Kdo si průzkum zadá (zaplatí) naznačí, jaké výsledky jsou žádoucí. Podle toho se formulují otázky a oslovují vybraní klienti. Majitelé agentur musí také z něčeho žít, proboha!

   Smazat
  5. Pruzkumy nejsou tak drahe, a muzou se delat i na dobrovolne urovni. To jsou pohadky. Na priklad pres internet. To jsou pouze omluvy linych lidi , co nechteji nic delat pouze se litovat!!! jako male holcicky.

   Brouk Pytlik

   Smazat
  6. 2:17, Pytlíku, už vám naznačil 23:47, že průzkumy budou takové, jaké bude zadání. Je možný internetový průzkum, kde se bude registrovat IP address, ale všichni víme, že i zde je možné věc ovlivnit.

   Pokud se podíváte třeba na podobné průzkumy na Parlamentních listech, pak vám většina (min.70%, spíš nad 80%) zahlasuje pro zachování sochy v Bubenči.

   Ovšem v tu chvíli někdo vystoupí a bude tvrdit, že to je věcí Prahy 6. Předpokládejme, že by Praha 6 zahlasovala 60:40 pro zachování sochy. V tu chvíli se řekne, že rozhoduje zastupitelstvo. Finito.

   Není vůle. Pokud se někdo ozve, vturánu je označen za ruského švába a nebezpečný živel. 30 let tady dětem vymývají mozek, od roku 1998 je veřejnoprávní TV v rukách nikoliv jen výsostně prozápadních struktur (měly by být správně pročeské), ale vysloveně jen té jedné skupiny, která se snaží zválcovat celou planetu - neomarxističtí globalisté. To je ta, proti které bojuje i Trump. Tito bojují jako jeden muž proti podobným památníkům. Vždyť dali dolů i malou tabulku z radnice, kterou tam umístili vděční Pražané v r.1945/46. Tak jaký průzkum máš na mysli? Za chvíli začnou vykopávat hroby.

   Smazat
 51. 22:44
  Dobrý,pravdivý!

  OdpovědětSmazat
 52. Mě to spíše připadá, že výsledek bádání na základě Vaší plně profesionální zodpovědnosti je ten, že daná zjištění rozhodně nejsou nejmenší překážkou v práci člověku, který dělá do politiky - může klidně být i prezidentem a vše stejně funguje. :-)))

  OdpovědětSmazat
 53. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slámo a jak je na tom arcivévoda Schwarzenberg, nemáš tam nějakou tu kleptomanickou diagnostičku?

   Smazat
  2. 0:09 Je poněkud zvláštní, že Zemanovu demenci dokáží rozpoznat jen "profesionální odborníci", jako je Sláma. Zato u mnoha Zemanových oponentů je demence zřetelná každému normálně myslícímu člověku už na první poslech.

   Smazat
  3. 0:09

   Tak jsme se před pár lety dozvěděli z důvěryhodných zdrojů od lidí do posledního dechu oddaných naší zemi, že Miloši Zemanovi zbývá jen pár měsíců života a nemá proto smysl volit jej za prezidenta. Teď se pro změnu dozvídáme(z týchž důvěryhodných zdrojů), že Miloš Zeman je dementní. S napětím očekávám, jaké převratné oodhalení nám tyto důvěryhodné, bezelstné a nezištné zdroje přinesou příště.

   Smazat
 54. My jsme toho hadrákem prohráli mnohem víc než jen Koněva.

  OdpovědětSmazat
 55. Zeman nezpůsobilý k funkci

  K Zemanovi už se mi nechtělo nic psát; hlavně z pocitu marnosti. Podle upozornění ústavního právníka a bývalého ministra spravedlnosti Jana Kalvody (pozdě ale přece) na článek 66 ústavy, podle něhož lze v parlamentu odhlasovat, že prezident je nezpůsobilý vykonávat úřad a že k tomu stačí ve sněmovně a v senátu jen většina.
  K tomu už dál mlčet nechci, ani nemohu.

  Že je nezpůsobilý, by mělo být každému soudnému člověku dnes už jasné. Protože tomu ale tak není, uvedu několik argumentů, z nichž každý by sám o sobě měl stačit:
  K jeho psychické způsobilosti se v nedávné minulosti veřejně vyjádřilo několik předních českých psychiatrů a neurologů; z klinických psychologů jsem to byl (bohužel) jen já.
  Zde je třeba předeslat, že odborníci se mohou vyjadřovat i „na dálku“, protože rozhodujícím a vlastně jen jediným kritériem je to, zda si počínají jako profesionálové a zda tedy mají nebo nemají pravdu.

  Popíšu jen to nejdůležitější. Významný českoamerický neurolog Martin Jan Stránský v květnu 2015 mimo jiné uvedl, že Zeman následkem dosavadního způsobu života (nevhodná strava, kouření, požívání alkoholu atd.) a celkového zdravotního stavu (cukrovka atd.) podléhá degradujícím neurologickým procesům, které ovlivňují procesy jeho rozhodování a celkově ohrožují nejen jeho samého, ale též náš stát.
  K jeho osobnosti se coby neurolog vyjádřil velmi opatrně; zmínil víceméně jen jeho sníženou schopnost sebereflexe. Podle sdělení lidí, které nechtěl jmenovat, Zeman již prodělal lehčí mozkovou mrtvici. Opět opatrně se vyslovil k jeho nepříznivé prognóze, ale ta se v průběhu dalších let víc než potvrdila.

  K Zemanově stavu se vyjádřil též nestor českých psychiatrů a kromě toho neurolog a geriatr Miloš Vojtěchovský: „Náš prezident pravděpodobně trpí alkoholovou encefalopatií s degradací charakteru. Má velkou kognitivní rezervu… Také zřejmě má moriatické nálady (pozn.: nevhodné žertování, vtipkování a vulgárnosti, častý příznak u organických poruch mozku)… Projevuje se u něj diabetická porucha zraku – retinopatie (pozn.: korelující s poškozením mozku).

  K Zemanově postupující demenci se v průběhu následujících let vyjádřilo několik dalších renomovaných odborníků, zejména psychiatrů, a vesměs se shodli. Sám jsem ji komentoval různými články a dvěma televizními vystoupeními (po jednom z nich mne Zeman zařadil mezi blbce). Všichni jsme však nakonec ochabli, jednak pro „marnost nad marnost“, jednak ovšem i proto, že se začínali ozývat i další publicisté, neboť Zemanovo chování se stále zhoršovalo a začalo být zřejmé i laikům.

  Dnes mohu s plnou profesionální zodpovědností říci, že vlivem demence se v jeho již rozpadlé osobnosti plně vynořilo zlo, které dříve víceméně dokázal udržet na uzdě. Nemusím uvádět výčet všech jeho projevů, jen tvrdím, že tím, jak nás tlačí do chřtánu Ruska a Číny, je vlastizrádcem, tj. zločincem.

  Bohumil Sláma

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosto, nikdo to nečte, jsi s tím trapný.

   Smazat
  2. Celý text podepsaný jménem Bohumil Sláma se tváří odborně a argumentuje sugestivně, Korunou je ovšem závěr. Zdravotní posudek, opakuji, zdravotní posudek vrcholí, "s plnou profesionální odpovědností" politizujícím prohlášením, že (prezident republiky) "...nás tlačí do chřtánu Ruska a Číny, je vlastizrádcem, tj. zločincem". Tedy legitimizuje propagandu. Pod jménem Bohumil Sláma nacházím demagoga. JiH

   Smazat
  3. 10:23

   To je pouhá prázdná Sláma. Kdo vydává Přítomnost k , lidé zášti z prezidentské volební PROHRY (Bohumil Sláma z Milionu chvilek ...?). Za podpory Knihovny V. Havla (Zdeněk Bakala) atd. Koněv versus USA poskoci a zloději. Všimněte si vždy, když šlo do tuhého rodina Stránských vzala urychleně nohy na ramena z ČSR do bezpečí ke zrádcům ČSR rok 1938 návrat 1946, znova 1948 návrat 1989 tzn. úprk do USA a Anglie. A stejné by to bylo u nich i dnes viz. Zdeněk Bakala, rozkradou, rozeštvou a UTEČOU, jako první! Utečou a ani se ze sebe nepozvrací, hrdinové chamtivosti. Jako Josef Korbel, otec Srbské humanitární vražedkyně roz. Marie Jany Körbelové, dnes (Madeleine Albright) z židovské rodiny a páchající takové zlo!?

   Martin Jan Stránský

   VYDAVATEL PŘÍTOMNOSTI / Martin Jan Stránský se narodil v New Yorku, do České republiky se vrátil po revoluci v roce 1989. Přednáší na LF UK a je aktivním primářem. Je také spoluzakladatelem a přednostou Polikliniky na Národní v Praze. Založil a vede Kancelář Ombudsmana pro zdraví. Kromě toho obnovil časopis Přítomnost a je jeho vydavatelem. Martin Jan Stránský pochází z významné české rodiny. Adolf Stránský, jeho praděd, byl ministrem v první československé vládě a také založil Lidové noviny. Děda Jaroslav by ministrem spravedlnosti a školství a vydával Přítomnost. Jeho otec Jan byl poslancem.

   Byl synem významného politika Jaroslava Stránského. Vystudoval práva a v roce 1930 nastoupil do redakce deníku Lidové noviny v Praze a v Brně. Později byl jejich korespondentem ve Vídni a Londýně. V letech 1937–1939 absolvoval vojenskou službu u československé armády ve Francii. Pak odjel za rodiči do exilu do Anglie, kde v letech 1940–1945 působil jako sekretář a pak i vedoucí kanceláře premiéra exilové vlády Jana Šrámka. Stejně jako jeho otec vystupoval v BBC.

   V parlamentních volbách v roce 1946 se stal poslancem Ústavodárného Národního shromáždění za národní socialisty. V parlamentu zasedal formálně do voleb do Národního shromáždění roku 1948.

   Stejně jako otec odešel po komunistickém převratu v roce 1948 do exilu. Do emigrace se dostal za pomoci amerického konzula (pod přední kapotou jeho vozu). Takto se dostal do Německa a odtud do Londýna, kde pracoval jako redaktor týdeníku Tablet. V roce 1951 spoluzaložil s Pavlem Tigridem v Mnichově českou sekci rozhlasové stanice Svobodná Evropa. V roce 1952 odjel s Ferdinandem Peroutkou a dalšími exilovými aktivisty do New Yorku, kde pracoval jako šéf tiskové služby a politický poradce Svobodné Evropy až do svého odchodu na penzi v roce 1975.

   http://www.pritomnost.cz/author/martinj-stransky/

   •••••

   Autoři samá pražská kvítka:

   http://www.pritomnost.cz/autori/

   •••••

   A zde P. Radosta:

   http://www.pritomnost.cz/2019/09/12/zeman-nezpusobily-k-funkci/

   Smazat
 56. Kdo vydává Přítomnost k 10:23, lidé zášti z prezidentské volební PROHRY (Bohumil Sláma z Milionu chvilek ...?). Za podpory Knihovny V. Havla (Zdeněk Bakala) atd. Koněv versus USA poskoci a zloději. Všimněte si vždy, když šlo do tuhého rodina Stránských vzala urychleně nohy na ramena z ČSR do bezpečí ke zrádcům ČSR rok 1938 návrat 1946, znova 1948 návrat 1989 tzn. úprk do USA a Anglie. A stejné by to bylo u nich i dnes viz. Zdeněk Bakala, rozkradou, rozeštvou a UTEČOU, jako první! Utečou a ani se ze sebe nepozvrací, hrdinové chamtivosti. Jako Josef Korbel, otec Srbské humanitární vražedkyně roz. Marie Jany Körbelové, dnes (Madeleine Albright) z židovské rodiny a páchající takové zlo!?

  Martin Jan Stránský

  VYDAVATEL PŘÍTOMNOSTI / Martin Jan Stránský se narodil v New Yorku, do České republiky se vrátil po revoluci v roce 1989. Přednáší na LF UK a je aktivním primářem. Je také spoluzakladatelem a přednostou Polikliniky na Národní v Praze. Založil a vede Kancelář Ombudsmana pro zdraví. Kromě toho obnovil časopis Přítomnost a je jeho vydavatelem. Martin Jan Stránský pochází z významné české rodiny. Adolf Stránský, jeho praděd, byl ministrem v první československé vládě a také založil Lidové noviny. Děda Jaroslav by ministrem spravedlnosti a školství a vydával Přítomnost. Jeho otec Jan byl poslancem.

  Byl synem významného politika Jaroslava Stránského. Vystudoval práva a v roce 1930 nastoupil do redakce deníku Lidové noviny v Praze a v Brně. Později byl jejich korespondentem ve Vídni a Londýně. V letech 1937–1939 absolvoval vojenskou službu u československé armády ve Francii. Pak odjel za rodiči do exilu do Anglie, kde v letech 1940–1945 působil jako sekretář a pak i vedoucí kanceláře premiéra exilové vlády Jana Šrámka. Stejně jako jeho otec vystupoval v BBC.

  V parlamentních volbách v roce 1946 se stal poslancem Ústavodárného Národního shromáždění za národní socialisty. V parlamentu zasedal formálně do voleb do Národního shromáždění roku 1948.

  Stejně jako otec odešel po komunistickém převratu v roce 1948 do exilu. Do emigrace se dostal za pomoci amerického konzula (pod přední kapotou jeho vozu). Takto se dostal do Německa a odtud do Londýna, kde pracoval jako redaktor týdeníku Tablet. V roce 1951 spoluzaložil s Pavlem Tigridem v Mnichově českou sekci rozhlasové stanice Svobodná Evropa. V roce 1952 odjel s Ferdinandem Peroutkou a dalšími exilovými aktivisty do New Yorku, kde pracoval jako šéf tiskové služby a politický poradce Svobodné Evropy až do svého odchodu na penzi v roce 1975.

  http://www.pritomnost.cz/author/martinj-stransky/

  •••••

  Autoři samá pražská kvítka:

  http://www.pritomnost.cz/autori/

  •••••

  A zde P. Radosta:

  http://www.pritomnost.cz/2019/09/12/zeman-nezpusobily-k-funkci/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.