Reklama

neděle 8. září 2019

Jen dál, soudruzi rusobijci, jen tak dál…

Jiří Vyvadil
8. 9. 2019  VašeVěc 
Vše je v pohybu a je nesporné, že kyjevský euromajdan se svým cílem zatlačit Rusko do ztracena a daleko na Východ měl jediný výsledek. Putin se naštval a za pět let na geopolitické úrovni, se Rusko, svým angažmá v Sýrii, svým spojenectvím s blízkovýchodními velmocemi, počínaje Izraelem, přes Írán, Turecko konče pomyslně Saudskou Arábií a Egyptem je rozhodujícímu „západními“světovými velmocemi, tedy USA či Francií, (hysterickou Velkou Británii nemá smysl už brát vážně a Německo, nic naplat. Je ekonomicky silné, ale vojensky tragédie…) bráno jako vážený soupeř či strategický partner.

A budu to bez požadavku na přesnost formulací házet jen tak z hlavy příklad za příkladem.

Trump kategoricky opakovaně a tvrdošíjně lpí na tom, že pozve Putina na příští G 7, i kdyby se všichni měli bouřit, protože již několik let tvrdí, že bez Putina – a to má pravdu, nelze většinu světových geopolitických problémů vyřešit. A klidně přidal další bonus. Především požádal své úředníky, aby přezkoumaly, zda dodávky zbraní do Ukrajiny jsou účelně využívány v souladu se zájmy USA. A co je zájem USA, ví Bůh. Američtí zákonodárci doslova zuří.

Jo, chlapci bude o tom ještě řeč. Poláci opět zorganizovali 1. 9 připomínku vypuknutí 2. světové války. Osobně si myslím, že je to spíše morbidní, oslavovat tak hrůzný čin. Ale důvod je logický. Poláci nechtějí oslavit osvobození od fašismu s pomocí Rudé armády. Nejraději by trvali na i tom, že i Osvětim si vězňové osvobodili sami. S tím by si jistě rozuměli s našim Kolářem či Šafrem

Ale pojďme dál. Když byl Duda v USA a měl s Trumpem tiskovku upadl opět do fanatického běsnění proti Rusku a jeho agresi (mimochodem tak jako nyní)..Asi po půl minutě ho Trump netrpělivě přerušil, řka, že je třeba s Ruskem jednat. Ano byl hurikán, ale v den, kdy měl být Trump v Polsku byl ještě vzdálen USA tuším tak tři dny, přesto vyslal do Polska Pence a sám si jel na golf. Ne že by neměl o Polsko zájem. To jistě má, ale nechce jako nepřítele svého strategického partnera Ruska. A možná se také nechtěl setkat s Zelenskym, který se zase nemá příliš k tomu, aby vytáhl všechno co ví na Bidena a jeho úlohu proti Trumpovi v předchozích volbách v roce 2016.

No charakteristické je, že na tu polskou oslavu dorazil kde kdo, ale hlavy vítězných spojeneckých velmocí Trump –Putin – Macron nikoli. Jistě Putina nepozvali. Ale Trump s Macronem přijet nechtěli. Chápete chlapci?

Mimochodem, přátelé, předem nadhazuji podmínku, za které Vladimír Putin bude ochoten do USA přijet na G7. Ano, Koláři, Šafre, Honzejku, Fialo, Bartoši… V takové je to poloze. Putin se rozhodně nemusí vnucovat a počká si, zda Trump totálně zariskuje a přes jistě mohutný odpor svých poradců přijme pozvání a zúčastní se Dne vítězství na Rudém náměstí. Macron přislíbil a zcela jistě přijede a ve Francii mu to všichni odsouhlasí, Trump je v děsivé vnitrostátní konstelaci, kterou nelze jinak nazvat než totální mediální občanskou válkou… Předem ho lituji.

Macron… jo, poslouchejte rusofóbističtí aktivisté a vnímejte konstatuje nahlas a otevřeně, co i my prostí opakujeme už několik let: Dominance Západu skončila, je třeba budovat nový svět a pro Evropu to znamená budovat Evropu od Lisabonu po Vladivostok…To říkal kdysi, de Gaule, Mitterand i Gorbačov. A mně je přátelsky úzko u srdce, když to konečně zase slyším…A spolupráce s Ruskem je nezbytná a je v zájmu Evropy, včetně nové architektury bezpečnosti… Jo to je poznámka i Petříčka…On je absolutně v zahraniční politice nevzdělaný. Macron zkrátka nic moc nechce už NATO, raději spolupráci s Ruskem. To nevím, jak to přežijete…

Dál…Naše pravice fanaticky miluje Izrael. Proč ne. No je, ale co s tím miláčkem Netanjahuem, Kalousku, když ten chlápek nechal oblepit některé mrakodrapy obrovskými portréty Putina a sebe samého v přátelském obětí, ve snaze získat voliče z Ruska…

A snad jen taková třešnička na závěr…

Dovedete si představit, že by Porošenko odmítnul vyhovět žádosti 40 europoslanců, (mimochodem je dobré, že mezi nimi není nikdo od nás), aby v rámci výměny zajatců nevyměnil údajného hlavního pachatele sestřelení letadla MH17 Rusku? Určitě ne. Vždyť to byla až davová psychóza, že Rusové Boing sestřelili a důvod k jedné várce sankcí. Připomínám, že včera neočekávaně soud Vladimira Cemacha propustil, i když ho ukrajinská tajná služba unesla z Doněcka a nizozemští vyšetřovatelé ho mají za „důležitého svědka“ a podezřelého sestřelení malajsijského Boeingu nad Donbasem…Nizozemský premiér Rutte pořád burácí, že vina je jasná, ovšem malajsijský premiér je kategoricky proti a rozumně tvrdí, že jediným cílem bylo vytvořit dojem, že Rusko je viníkem, což neodpovídá jeho profesionálnímu chování. A hlavně nemělo žádný důvod k tomuto agresivnímu kroku.

Hodně je toho pánové jiného. Co když už dnes Zelenskyj ví, že jsou v tom Rusové nevinně, a že to byla od počátku slovy Trumpa fake news. A Putin pro další vyjednávání je pro něho mnohem důležitější než nějací europoslanci.

Takže si to shrňme. Po roce 1989 se žertovalo i v televizi, že komunisté budou tvořit skanzen. Nikdy jsem si to nemyslel. Dodnes fungují a dokonce se dá říci, že jejich konstruktivní spoluúčast na vládnutí Babišovy vlády je výborná. Ostatní opozice nechtěla přidat ruku k dílu, atak nemá co k tomu kafrat.

Co naopak je zjevné, že se se sunou do skanzenu rusofóbičtí politici i novináři.

Kolář, Šafr, Kalousek, Honzejk, Němcová, Šídlo, atd. jsou už jen směšné figurky…

Češi nejsou zase pitomci. Agitky Koláře, mediálního mága Šafra či totálně neschopného Hřiba působí zázračně jako katalyzátor. Ten Koněv otevřel mnoha lidem oči, i těm, kteří Putina nemusí.

Nechci být příliš vtipný. Chtěl jsem starostu Koláře i primátora Hřiba nechat stíhat, ale nyní jako předseda významné skupiny Přátel Ruska v České republice jim děkuji.

Pomáhají nalézt české společnosti rovnováhu.

Jsou totiž tak blbí, že odpuzují svými extremistickými názory.

Jen dál, soudruzi rusobijci, jen tak dál.

58 komentářů :

 1. Poláci si vytvořili úplně nový dějepis. Jak by chtěli, aby se události staly nebo naopak nestaly. Jejich věc, pokud nebudou nutit jiné, aby to hlásali s nimi. Nevíte někdo, jestli na té "oslavě" 1.9. byl Johnson? Protože jestli ne, tak slavili pouze s prezidentem země, která je napadla a každého šestého Poláka zavraždila. Země, která "proslavila" Polsko a jeho do té doby zcela neznámá neznámá městečka jako Osvětim, Majdanek, Treblinku, Chelmno.... tak, že z jejich jmen jde hrůza ještě dnes. Z vítězných mocností tam nebyl nikdo. Velmi symbolické. Ale nikoliv překvapivé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byli na té "oslavě" Poláci a nebo ti, co se za ně vydávají?

   Smazat
  2. Oslavili s agresorem svoje napadení! Tak to můžou udělat jenom Poláci:D
   I když!!!

   Smazat
  3. Anonymní 8. září 2019 0:32
   Ne. Byli tam jen agenti za Poláky převlečení.

   Smazat
  4. před každou valkou se nejdřive odstrani sochy aby nedraždili budouci osvoboditele ale jako pokažde ztoho vyhuleni pražsky radni udělali braboračku jako ze všeho jak stim cisařem co byl oblečeny neoblečeny zuty nezuty a slepi neslepi jak princezna kolokrnda

   Smazat
  5. danny Přesně tak napsal, jste to za mě souhlas.

   Smazat
  6. šašo Johnson má úplně jiné starosti než aby jezdil do Polska (EU) na nějaké bezvýznamné parády. Nebyl tam

   Smazat
  7. Bohužel, většina Čechů má přesně to samé mínění jako Kolář. Stačí se podívat do diskusí mimo NR a na výsledky různých anket. Holubová má pravdu. Přez 90% mládeže se domnívá, že Česko bylo napadeno Ruskem už v r.1939 a od té doby okupováno. Stejně tak se domnívají, že podobně bylo napadeno Polsko, které se bránilo a následně padlo. Od té doby až do r.1989 jsme byli všichni součástí ruské bolševické říše. Většina se domnívá, že to bylo nejhorší období dějin Evropy. Pokud rodiče mají jiný názor, pak ho svým dětem nepředali. A co je horší, nadpoloviční většina mladých jsou "refugees wellcome". A většina z nich se nehodlá podílet na sociálním (zdrvitnim, důchodovém..) systému země. Zato hodlá podporovat ony zmíněné "refugees", které považují za přínos České republiky, jemuž brání staré obludy zvané Babiš a Zeman. To je skutečný stav. Zeptejte se svých potomků a sami zjistíte pravdu.

   Smazat
  8. 11:31 je to tak. nejhorší na tom ale je, že jim to vtloukají do hlavy ve škole. Mají to v osnovách? Co se to tady děje posledních 30 let?

   Smazat
  9. 11:31 Ne kdepak to že mají fašisté 5% volební výsledky je pravda. Zblblí jsou jen vysokoškoláci. A piráti už též více nedostanou. Můj potomek bude volit Trikoloru. Nechodím jen sem v různých anketách mají tito lidé 10% a méně

   Smazat
  10. Začínám pochybovat, je-li Země kulatá.

   Smazat
  11. Tim ,ze Hitler napadl Polsko se polaci strasne provinili proti zidum a Izrael pozaduje dnes nahrady ve vysi 300 miliard..Jako u nas, polaci jeste take Ublizovali nacistum !! a Berlin ma take samozrejme pozadavky na nahrady a odskodne..

   Smazat
  12. Nechci se mylit ale dojde take brzy na Slovaky,zvoleni Caput bude mit svoje neviditelne zatim nasledky a na Ukrajince /navsteva nejvyssi z Izraele/...

   Smazat
 2. Poláci už zapomněli že nás okupovali rok před Hitlerem.
  My nezapomeneme !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V ČR, Polsku USA a všude na světě jsou živočichové, kteří se vydávají za někoho. Jedno mají společné, řídí je Soroš a to není skutečný šéf, jeho šéf řídí tiskárny FEDu. Věřte tomu, zabíjení polských důstojníků nenařídíl Rus, ale prase převléknuté za Rusa.

   Smazat
  2. 1:05, byla to Berijova akce a je úplně jedno, že to byl Gruzínec. I kdyby to byl Polák žijící v SSSR, pak Rusko, jakožto následník SSSR a impéria, je zodpovědno i za Katyň. A Rusko tuto zodpovědnost přijalo. Ještě jsem neslyšel, že by Británie, Francie nebo Amerika přijali podobným způsobem zodpovědnost k něčemu podobnému. Buď se k tomu nehlásí, nebo překroutí skutečnost, nebo to prohlásí za nevyhnutelně nutné.

   Dnes je tendence dávat Rusku ty špatné nálepky a naopak ty lepší distribuovat na jiné země z bývalého SSSR, anebo i na úplně jiné země. Například vítězství Rudé armády nejen že není připisováno Rusku, ale ani Rudé armádě. Momentálně ve Westerplatte zaznělo, že vítězem byli Západní spojenci a hrdinně bojující Polsko. Německo se nevzpomíná vůbec, mluví se jen o nacistech. Itálie, Rumunsko, Norsko, Maďarsko, Španělsko... tyto země se z diapazonu fašistických zemí vytratili úplně. Zato se začíná objevovat nový faktor válečného iniciátora a tím je SSSR, tedy Rusko.

   Nejhorší je, že Hitler, který je v současnosti brán jako jakýsi symbol nacismu a Zla, dnes již téměř chimerická osoba, je přisuzován nacistům, ne přímo Německu. Začínají se šířit různé verze jeho životopisu, kde se uvádí, že to byl Rakušan s českými kořeny, tedy vlastně ne tak úplně Němec. Znepokojivé je to, že o žádných jiných nacistech se uz hodně dávno nemluví. Prostě jen Hitler, odkudsi z pomezí Čech a Rakouska, a to je ten nacismus.

   Pak je zde holokaust a vyhlazovací tábory. O nich se už také běžně moc nemluví, a když, pak se to označuje různě. Třeba jako "polské koncentrační tábory", pak se aktivně šíří informace o zvěrských dozorčích z Ukrajiny, posléze Izrael obviní Poláky, že se aktivně podíleli na holokaustu a jsou za konclágry přímo zodpovědní... Taktéž se stále více a více začíná zdůrazňovat, že v deportacích nejeli Nemci sami. Což je zajisté pravda, ale například Slováci a Maďaři nevymysleli průmyslovou likvidaci konkrétního obyvatelstva, nevymysleli státní antisemitskou doktrínu a nevymysleli deportace. Kolaborující jedince bylo dozajista nutno potrestat, ale hodit celou zrůdnou myšlenku průmyslové likvidace lidí všude možně jen ne na Němce, je hnusné a nebezpečné.

   V budoucnu uvidíme, jak s těmito informacemi naloží generace, která nepřečetla jedinou knihu, nezajímají ji historická dobová fakta, a svoje "historické" poznatky získala z Hollywoodu, počítačových her a přesně dávkované agendy "vykladačů Pravdy".

   Smazat
  3. Zase ta Katyň ! V roce 2014 vydal Evropský soudní dvůr ve Štrasburgu usnesení , že SSSR nemá s vraždami v Katyni nic společného , na podzim 1941 , kdy se to stalo , tam už dávno žádná sovětská vojska nebyla , území bylo obsazeno Němci !

   Smazat
  4. 14:04, jenže tohle se stalo na jaře 1941 a byli popraveni lidé internováni v táborech roku 1940.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 14:04 Přesto se k tomu Rusáci přiznali, páč pokapili že nemaj šanci tu svou "Breduju zastavu" čili "False flag", na který maj mmch. historickou licenci, šanci utajit! Provedli to v mundúrech SS stejně jako předtím tu akci Gliwitz a také útok na Pearl Harbor, kterej provedli pro změnu v přestrojení za Japončíky ....

   Smazat
 3. Ve svych vlastnich Narcistsickych a jesitnych ocich je Trump Big. Very Big. Obrovskej Vsemocnej a co s tim souvisi..
  No a proto nejaky orezavatka jako Macron, Merkele a Leyno /jsou pravdu paty kola u vozu/ a nemaji zadnou vahu jsou neschopny ani zvanit poradne neumi atd.
  Ale Putin je Big Big rozdil. Od 2000 udelal zazracny veci a daleko vice nez vsecky vlady dohromady s vyjimkou Ciny, nic neznicil ma za sebou neuveritelny veci ,no a ted chce Trump a zizni za kazdou cenu s Putinem nekde sedet pred kamerama a bejt taky statnik a Hvezda c 1,sedet jako rovnej s rovnym , coz si nezaslouzi ,hned vedle Putina treba celou hodinu, kdyz uz nic jinyho nedokaze..
  Ze se neco z Putina na nej otre !!
  S takovou Merkel muze jit akorat na Unisex toaletu. Jo, to neni nic moc a co si tam taky muze je otrit ,nebo vytrit si s nekym... Zmineny polaci udelali chybu 1940,kdyz se dali do holportu se zapadem. S Hitlerem to by byla jina, sli by na zase na SSSR o cemz sni nekolik stoleti a ted zase Trump se rozhod setrit a zase ze spojenectvi bude nejaka taskarice v neprospech ke vsemu ochotnych polaku...
  Co se tyce Britanie ,tam je to vsechno jednoduchy..Chteji se podobat a zavest podobnou vladu a pomery A ROZVRATY stejny JAKO NA UKRAJINE..I banderovce si dovazeji..
  Ohledne leatadla nejsou zadny komplikace , ako treba S.Holmes vylez z domu aby patral. Dneska kazda vlada zaleze do kancelare a odcad secko vypatra daleko lip..

  OdpovědětSmazat
 4. Polaci jsou existence ktera se jen tak nevidi....chteji byt velmoc coz nikdy nebudou...zbroji jako sileni pouze aby se zavdecili usa ale financne na tom dobre nejsou...pakt o neutoceni a pratelstvy podepsali jako prvni europska zeme s 3 risi prave polaci...
  Mozna doufali ze je ada vezme sebou na tazeni proti rusku...
  Polaci vubec po celou svou historii vzazeji na spatnou kartu...na europskym kontinentu nemaji zadne pratele...
  ostatne jako tomu bylo vzdy...
  jediny kdo jim zbyva je usa ale usa zase nema pratele pouze zajmy...vsichni europsti sousede uz maji polska plne zuby pro jejich patologickou nenavist vuci rusku....
  Polaci jsou schopni zadelat europe na pekny pruser ale jsem naprosto presvedceny ze zustanou jako kul v plote..
  navic se neda zapomenout ze to byly polaci kteri napadli tehdy jeste existujici zbytek CSR ..
  Tak ze prvni valecne operace znamenajici predzvest 2 valky zacali prave polaci...obsazeni sudet adou nepovazuji za valecnou operaci...
  to byl pouze obchod zapadu s 3 risi na ukor CSR ...
  navic dodnes pokud je mi znamo tak zadna omluva ze strany polska nikdy meprisla...
  Varsavu si nechali srovnat se zemi diky sve hlouposti...
  Ono totiz pomalu vyleza na povrch ze povstalecka zemska armada nechtela rusy do Varsavy pustit a pocitaly ze nemecke armady jsou jiz natolik vycerpane ze se stahnou a Varsavu nechaji v rukou povstalcu...
  Dalsi jejich tragicka chyba..
  Ono uz je dnes pomerne znama vec ze rusove poslali nekolik dustojniku aby jednali s polskou zemskou povstaleckou armadou na koordinaci boju o Varsavu...
  tyto dustojniky uz nikdo nikdy nevydel...
  Ma se za to ze je zabili povstalci .
  Tak se proste rus utaboril..
  Nehlede na to ze rusove byly vycerpani a jejich zasobovaci linie byla velmi natazena po ofensive Bagration a teoreticky pokracovat by byl obrovsky risk...
  Nemecke skupiny armad v oblasti predstavovali stale obrovskou silu a rusove byly vlastne zarazeni mezi skopcaky tak ze hrozilo i obkliceni...
  Tech faktoru je vic ale rusove byly ochotni i pres tento risk pokracovat..
  Nicmene jednani povstalcu byl dalsi dulezity faktor ofenzivu nepodniknout..
  Proc pomahat nekomu kdo nema zajem a nechat umirat sve vojaky za nekoho kdo o to nestoji je kontraproduktivni
  Tak ze vazeni polaci...
  Hodte se do klidu a poslete omluvu cesku za napadeni pred zacatkem 2 valky a postavte se celem k tomu ze jste to byly vy kdo jako prvni uzavrel pakt s 3 risi o neutoceni a vzajemne pomoci...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5.25 furt vystrkují rohy,žiju v té olasti kde Ostravica,naša granica

   Smazat
  2. A starosta Prahy 6 Kolář krákorá a mele, jedno vím, příští volby tam nebude.

   Smazat
  3. Pokud tady čtu o tom jací jsou ti nebo ti, pak si musíme uvědomit, že pouze naše neznalost nám dovoluje tvrdit, že jednotlivé národy jsou takoví či onací. Ve skutečnosti takové rozdělení (na vládnoucí (často) "elitu" a zbytek národa) je nesprávné. Protože VŠUDE JE TO PODOBNÉ AŽ K NEVÍŘE. I proto se "elity" rychleji domluví mezi sebou a normální, obyčejní lidé si rozumí velmi často i beze slov. Sám jsem to zažil v životě několikrát, i když jsem zažil i opak, způsobený právě neznalostí, pohodlností a tupostí.
   Kolem událostí konce třicátých let dvacátého století u nás je také mnoho příkladů podobných (polským) "elit", kteří zradili svůj národ. Jen málo si to připomínáme. Není sice o co stát, ale pro pochopení je nutné to vědět. I proto mohou být tzv. "elity" stále všude obměňovány a pokaždé znovuzrozeny. S tím souvisí i třeba to "obyčejné" školství, kdy je nutné lidem dát znalosti, ale vůbec ne VĚDOMOSTI (rozuměj souvislosti).
   Anonymní 8. září 2019 5:25 souhlas
   Jen dodám, že skupinky polských "odbojářů" aktivně vystupovali proti sovětům, fakticky bojující tím na straně Němců. Při povstání ve Varšavě chtěli vytvořit situaci, kdy by prozápadní vláda měla jakoby hlavní zásluhu na osvobození Polska a tím i na moc. Někde v pozadí se může skrývat i tehdejší snaha nepropustit sovětská vojska až do Berlína. Mimochodem, pokud naše Pražské povstání dopadlo jak dopadlo, pak byla část našich taky povstalců, kteří chtěli to samé. Avšak v protektorátu byly silné německé jednotky a Němci měli jiné plány. Pokud vím, tak se zde měl i "skrýt" Hitler a počkat na přátelské spojence z USA a Anglie. Jenže i díky akcím českého odboje (a prozápadní odboj byl již dávno de facto rozbit) se to nepodařilo, ale bez příchodu sovětských vojsk ze severu a postupu Rudé armády z východu za velkých bojů, by Pražské povstání skončilo masovými popravami a zničením Prahy.

   Smazat
  4. nEMĚLO BY SE ZAPOMÍNAT, ŽE nĚMCI NA LIKVIDACI VARŠAVSKÉHO POVSTÁNÍ POSLALI vLASOVCE. tI TAM VŠAK PÁCHALI TAKOVÁ ZVĚRSTVA, že je Němci stáhli, jejich velitele nechali popravit a divizi vlasovců rozpustili k jiným jednotkám. Hodně z těch zločinců z Varšavy pak bylo v Praze a chtěli si vysloužit amnestii, ale když zjistili, že ji nedostanou, opustili naše povstalce a i když byli jen na útěku k Američanům, nenechali povstalcům ani pušku a ani náboj, všechno si odvezli. Ale i "spojenci" věděli, co je to za pakáž a nepustili je za demarkačku.

   Smazat
  5. Jsem taky z oblasto Ostravica granica. Bývalý kolega jehož rodina vlastnila polnosti rozdělené řekou Ostravicí si užili s polákama dost OSTRAVICA GRANICA! Moji rodiče přijeli do této aglomerace ze Slovenska, ostatní z Čech a celé republiky. Dnes už v tomto kraji nepřevládají waserpoláci, ale Čechoslováci,zbytky Řeku a Maďaru. Počet slovenských škol kleslna 0 a polských snad 5. Toto územíje etnicky počeštěne.
   Pracuje zde hodně poláku, dochází sem tam k velkým hádkám typu polské k....
   Taková je pravda.

   Smazat
 5. 4.55 ano stim souhlasim..
  Pokud bude u kormidla Trump a v Rusku Putin valka nebude...pokud by zvitezila silena Hilary uz se davno brodime v krvy

  OdpovědětSmazat
 6. polaci jdou s dobou ale s tou šli vždycky a všichni stači juknout na pražaky co za třicet let po převratu zase zparchanzěli a jako polaci by nejraději tahli na rozpinaveho rusa když už trenuji u jeho hranic jako to dělal jejich veliky guru holič ada dneska jalůvkova anžela řizena vatikanem božinku jak to nikdo nechce vidět jako by ztratili mozky když už je zbla zase propaganda nejen na čete

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 8. září 2019 8:22
   Nepleťte si Pražáky a Pražáky. Ti, na které se snáší kritika jsou totiž ve své naprosté drtivé většině mimopražského původu a do Prahy se přistěhovali kvůli své "práci". Stačí projít životopisy poslanců, senátorů a členů vlád, úřadů a máte jasno. Jsou Pražáky jen místem bydliště na rozdíl od těch, kteří se tu narodili. Nechci samozřejmě tvrdit, že tu nejsou tací "jakoby politici", ale troufám si říci, že pak poměr bude výrazně změněn v neprospěch nepražáků. Ostatně každý si může zjistit kolik, takových "Pražáků" je přímo z jeho kraje ... a nejspíš se bude hodně divit! Na místech mimo Prahu je také - jak se dozvídám od svých známých a přátel - mnoho "Pražáků" svým chováním, činy a názory. Dál se dostaneme jedině tehdy, když si toto uvědomíme.
   Poláci, jak sám Churchill uváděl, jsou dvojí. Jedni jsou neuvěřitelně odvážní, hrdinští, ale ve chvíli vítězství se mění na podlé, zákeřné prostě hyeny Evropy. Podle toho si můžete opět z vlastních zkušeností dosadit, kdo je kdo ... opakuji v každém národě na světě. A opět opakuji, toto je nutné pochopit a nedat takovým "elitám" dýchat a možnost jejich seberealizace.

   Smazat
  2. Ti přistěhovalci do Prahy byli mladí, idealističtí mužové a ženy (+999 dalších pohlaví), ale Praha je semlela a zkurvila. Stali se stejnými vychcanými zmrdíky, jako ti kovaní autentičtí Pepíci do 28 kolene, jejich předkové i oni, lízali a lížou prdele mocným a vždy se prostituovali s (a to ve spoustě případů doslova ve fyzickém smyslu) se stávajícím režiem. Krásným příkladem je gauleiter Kolář (i když myslím, že mu Ruský minkult na funkci hodně přidal).
   Závěr: Ne náplavy kurví Prahu, ale Praha zmrví náplavy.
   Čest výjimkám.

   Smazat
  3. Pro 8:50 - ten Pražák, na kterého je dnes nejvíc vidět, určitě není náplava, ale přesný vzorek pražského převlékače a veksláka.

   https://www.hoppner.cz/pravda-nebo-lez-agent-gestapa-otto-kolar-neni-muj-pribuzny-tvrdi-starosta-kolar-pokud-vsak-jde-o-pomluvu-vyvratit-se-ji-nepodarilo/#.XXS4yygzbIW

   Smazat
  4. 10:16

   Milý Vojto, prosím tě neblbni a neházej nás z Prahy do jednoho pytle. Trochu přemýšlej, vždyť tak plníš přání zlodušků, kteří chtějí postavit Čechy proti Moravákům, Slezanům a nakonci i proti samým Čechům. Je mi z toho nanic, vždyť "kavárny" jsou nejen v Praze, ale i v Brně, Plzni a na mnoha jiných místech a protože v Praze se opravdu peče politika, tak spolu s politickými pekaři dostali nálepku všichni slušní pražští rodáci. Vojto, nezlob se, že ti týkám, ale chci tak naznačit, že my dva máme k sobě blíže, než k našim politykům.

   Smazat
 7. Těžko vnímat Polsko jako oběť, spíše je to spolupachatel (agrese proti ČSR v r. 1938), co se chystal s Hitlerem na SSSR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na svém zasedání ráno 1. října 1938 vláda projednávala nové polské ultimátum k odstoupení území Těšínska, Fryštátska a Bohumínska.

   O odstoupení těchto území pro zabezpečení polské neutrality v případě konfliktu s Německem vláda jednala již 29. září 1938 a byla ochotna s Polskem vyjednávat o formách tohoto odstoupení. 30. září 1938 bylo Polsko informováno o československé ochotě k jednání - odstoupení by proběhlo za účasti mezinárodní komise s anglickou a francouzskou garancí do 1. prosince 1938.

   Po mnichovské konferenci ale Polsko vycítilo šanci rychle urvat kus území oslabeného souseda a v noci na 1. října 1938 polský ministr zahraničí Beck předložil nové ultimátum. Požadoval v něm urychlené vydání území do 24 hodin.

   Ministr zahraničních věcí Krofta s tímto vývojem seznámil vládu a polský postup označil za „daleko ostřejší než byl postup německý“.

   Vláda došla k závěru, že vzhledem k nemožnosti vojenského konfliktu s Polskem je nutné Beckovo ultimátum přijmout.

   Schůze vlády pak pokračovala v 11 hodin na Pražském hradě za účasti prezidenta Beneše, který vládu informoval, že ke stejnému závěru došli i zástupci politických stran.

   https://www.fronta.cz/dokument/zaznam-jednani-cs-vlady-1-rijna-1938-prijeti-polskeho-ultimata

   Smazat
  2. 23. července 1939
   Na návrh SSSR začalo jednání o uzavření vojenské úmluvy mezi Velkou Británií, Francií a SSSR. Jednání bylo neúspěšné pro nezájem o spolupráci se SSSR a 17.8.1939 skončilo – Rumunsko ani Polsko nemínily se SSSR spolupracovat.

   SSSR navrhoval vojenský plán, počítající se společným postupem ozbrojených sil tří mocností. Obsahoval tři varianty :

   1. – počítala s možností útoku Německa na Velkou Británii a Francii, v takovém případě měl SSSR zasadit 70 % těch ozbrojených sil, které by postavila Velká Británie a Francie proti Německu.

   2. – zahrnovala opatření k zabránění německé agrese proti Polsku a Rumunsku, pod ní měly obě napadené země zasadit všechny své síly, Velká Británie a Francie měly okamžitě vyhlásit Německu válku a zahájit vojenské operace, SSSR měl zasadit tolik divizí, kolik společně postavily Velká Británie a Francie.

   3. – počítala s možností, že Německo využije území Finska, Estonska a Litvy k agresi proti SSSR, v tom případě Francie a Velká Británie měly okamžitě vstoupit do války s Německem a zasadit 70 % sil a prostředků, které rozvine SSSR, Polsko mělo vystoupit proti Německu a zasadit nejméně 45 divizí, pokud by do války bylo vtaženo Rumunsko, mělo rozvinout všechny své síly.

   Pozn. : V únoru 1945 prohlásil britský ministr zahraničí Anthony Eden v britském parlamentě : „ Sotva může nyní někdo pochybovat o tom, že pokud by k jednotě mezi Ruskem, Británií a Spojenými státy, kterou navázaly v Jaltě, došlo v roce 1939, potom by tato válka (2. světová) nikdy nevzplanula.“

   Smazat
  3. Dodám, že českoslovenští občané (původně) čekali na německé vojáky jako na spasitele, protože Poláci se nechovali zrovna jemně. Obdobná situace byla mimochodem i při vstupu německých vojsk do Sudet, kde němečtí okupanti, i když nebyli rozhodně přátelsky nakloněni Čechům, museli zavádět násilím pořádek proti vlastním soukmenovcům ...

   Smazat
  4. 8.57.
   Máte pravdu. Za Masaryka zde byly i Polské školy. Po okupaci Těšínska Polskem byly okamžitě zrušené České školy.
   Za rok přijeli Němci a starostu Karviné Karola Śliwku strčili do koncentráku.
   Dnes máme ulici Karola Śliwki.

   Smazat
 8. Na začátku r. 1938 vzniká v Těšínské oblasti Československa „Svaz Poláků“, organizovaný podle vzoru fašistické Sudetoněmecké strany K. Henleina. 21. září polská vláda vznáší teritoriální požadavky, které Hitler začleňuje do svého Godesberského memoranda. A 2. listopadu 1938 vstupuje polská armáda do Těšínska.
  Mezitím J. Beck, již v předvečer Mnichova, když vydával pokyny svému vyslanci v Berlíně pro nastávající rozhovor s Hitlerem, mu zaslal příkaz, ve kterém konkrétně uvedl: „1. Vláda Polské republiky konstatuje, že díky svému postoji paralyzovala možnost intervence sovětů v české otázce, což má dalekosáhlý dopad…; 2. Polsko považuje vměšování sovětů do evropských záležitostí za nepřípustné…; 4. Během minulého roku polská vláda čtyřikrát odmítla návrh na připojení se k mezinárodní intervenci na obranu Československa. 5. Bezprostřední nároky Polska v dané otázce se omezují na oblast těšínského Slezska.“ (1)
  Polský vyslanec v Německu J. Lipski, rovněž nepochybující o velkém Polsku, Beckovi oznámil: „Z vyjádření Göringa je zřejmé, že postoj polské vlády sdílí na 100%... Náš krok charakterizoval jako „mimořádně odvážnou akci, provedenou ve skvělém stylu“… Ribbentrop mne sdělil, že kancléř (Hitler) politiku Polska vysoce ocenil.“ (2)
  Za sebe J. Ribbentrop sdělil: „Zeptal jsem se Becka, jestli se nezřekli ctižádostivých snah maršála Pilsuckého, tedy nároků na Ukrajinu. Načež se usmál a odpověděl mi, že již byli v samotném Kyjevu a že tyto snahy jsou bezpochyby živé i dnes.“ (3) Když Ribbentrop zakrátko přijel do Varšavy, byl Beck ještě otevřenější: „Pan Beck neskrýval, že Polsko si nárokuje sovětskou Ukrajinu a přístup k Černému moři.“ (4)
  „Rozdělení Ruska tvoří základ polské politiky na východě, proto se náš možný postoj musí omezit na následující formulaci. Polsko nesmí být v tento pozoruhodný historický okamžik pasivním. Úkol spočívá v tom, aby se včas připravilo dobře jak fyzicky, tak duševně. Hlavním cílem je oslabení a rozdrcení Ruska.“ (5)
  1) Dopis polského ministra zahraničí J. Becka vyslanci Polska v Německu J. Lipskimu. 19. září 1938. Dokumenty a materiály o předvečeru druhé světové války, 1937-1939, str. 173-174.
  2) Dopis polského vyslance v Německu J. Lipskiho polskému ministru zahraničí J. Beckovi. 1. října 1938. „Krizový rok 1938-1939“.
  3) Ministerstvo zahraničí SSSR, Krizový rok 1938-1939. Dokumenty a materiály.
  4) Ze zápisu rozhovoru německého ministra zahraničí J. Ribbentropa s polským ministrem zahraničí J. Beckem. 6. ledna 1939. „Krizový rok 1938-1939“, str. 175-176.
  5) Z dziejow stosunkow polsko-radzieckich. Studia i materialy. T.III. Warszawa, 1968. Str. 262, 287.

  http://www.zvedavec.org/komentare/2011/09/4599-o-spoluautorech-druhe-svetove-valky.htm

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé informace lze nalézt též v knize "Kyselá těšínská jablíčka, podtitul Československo-polské konflikty o Těšínsko 1919, 1938, 1945", autor Jiří Bílek (vojenský historik). Je to s podivem, ale i v dnešní, shora sjednocované Evropě, polský šovinismus přežívá. Nic proti svébytným projevům kultury či menšinového soužití, ale když vidím např. bizarní dvojjazyčné názvy obcí typu Stonava-Stonawa, tak mám pocit, že kdosi by zřejmě netrefil domů, kdyby tam nebyla ta cedule s jedním odlišným písmenkem. Přitom dotyční "polští patrioti" mnohdy ani pořádně polsky neumí, blábolí "po našimu" a do Polska by nešli. Polské územní nároky vůči Československu byly po II. sv. válce nadlouho potlačeny mírovou smlouvou (vynucenou Stalinem), ale po roce 1989 kupodivu ožily a ještě za Sobotkovy vlády ležely na stole. Poláci jsou jednoznačně nejrizikovějším sousedem ČR, a to i svou patologickou rusofobií, umisťováním US útočných systémů na svém území, podporou rozbití Ukrajiny a hrozbou pro Bělorusko a Litvu. PF

   Smazat
  2. Po našimu zanikne. Pamatuji jiné národnosti a dnes už jsou počeštěné. Dokonce muj spolužák, který měl matku slovenskou učitelku v Karviné hovoří že je Čech. Přitom fotra měl Slováka.
   Zůstanou jen polská jména, málo kdo hovoří po našimu. V Havířově je to rarita. Snad jen když přijde nějaký děda z Horní Suché. Sucha Gorna. Zde se narodil herec Poloček a jaký to byl nakonec Pražák ( - :

   Smazat
  3. Už to není jako dřív, ale nářečí "po našimu" žije - setkávám se s ním v polském příhraničí od Karvinska přes Těšínsko až po Jablunkov, v příměstských částech a na dědinách - pravda, že méně u mladých. V tomto nářečí rozumím všemu, ale nemluvím tak - nesedí mi to, je to "plantanina", ale když takhle někomu zobák narostl, tak proč ne. Co mi vadí, jsou ti místní pseudopoláci, kteří jsou rovní asi jako turecká šavle a kdyby dostali šanci, tak zase uslyšíme na prahu svého domu "něch še panoček vynoši bez povrutu". Na to nesmíme zapomenout.

   Smazat
  4. 8:35
   Děkuji za fakta, nejsem pamětník a naše školství se konfliktům s Polskem při dějepisu vyhnulo. Zajímalo by mne co to bylo za akci,po válce obsazení polskou armádou části Krkonoš, prý až do Špindlu. Děkuji.

   Smazat
 9. Prosím neházet všechny Poláky do jednoho pytle! Tuhle jsem na internetu shlédl i u nás velmi dobře známou ruskou pohádku "Mrazík" přetlumočenou do polského jazyka. A samozřejmě mě zajímalo, jak hodnotí tuto skvělou pohádku Poláci. Musím říct, že mě mile překvapilo, že všechny komentáře byly kladné. Většina Poláků v diskusi ruskou kulturu i jejich pohádky velmi ocenila pro jejich poetičnost, slovanskou moudrost a jednoduchou krásu bez zbytečných okázalostí. Žádnou nevraživost vůči ruskému národu jsem v těch komentářích nezaznamenal.
  Doporučuji také shlédnout staré ruské pohádky "Krásná Varvara" nebo "Finist jasný sokol", které jsou na internetu ve slovenštině.
  Až jako dospělý objevuji a odhaluji skrytou hloubku těch nádherných myšlenek, které jsou v těchto pohádkách ukryty a které mi dříve unikaly...
  Honza, Havířov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za svoji politickou reprezentaci nesou Poláci odpovědnost, jako my za naší. Jestli je to z hlouposti, nebo záměrem, to není rozhodující. Rozhodující je stav, který není žádnou odchylkou, ale dlouhodobým trendem. Už i ti nejhloupější Poláci by si mohli všimnout, kam je jejich reprezentace vede. Až se jejich přičiněním něco semele, odskáčou to všichni. Až tak chytré bomby dodnes nejsou, aby rozpoznaly kdo má agresivní ambice a kdo se pouze spletl.

   Smazat
  2. Potvrzuji 8:43, že není Polák jako Polák. Čechy také nelze posuzovat podle disidentů, socanů, černoprdelníků a vychcánků z pravice jako je ODS, TOP. U Poláků je základní dělení na Platformu (Berlín, Brusel) a PiS (Vatikán). Nedokázal jsem zatím rozpoznat z osobních rozhovorů, kdo je kdo. Jsou i takoví, se kterými se mluví o politice mezi 4 očima.

   Jezdím do Polska skoro 50 let. Za komunistů jsme na tom byli viditelně lépe. Nyní za zlodějských demokratů (vyjmenovaných výše) je dálniční síť ve Slezsku a směrem na Krakow mnohem lepší než na ostravské částí dálnice D47 s nejvyšší povolenou rychlostí 50 km/h. Po přejetí do Polska se cítíte jako na dálnicích v Rakousku. Už by se viníci měli při příležitosti 30. výročí volat k zodpovědnosti a pro budoucnost je nikdy k ničemu nepouštět.

   Smazat
 10. 7.13 tak tomu verim...polak zustane polakem..myslim ze meli byt po valce odsunuti jako skopcaci..
  je mi zahadou proc tomu tak nebylo...

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Polsko namísto německého područí, které nám po revoluci vybrala česká pravice se socanama, šlo cestou spolupráce s USA. Nejsou dnes na Německu ekonomicky závislí jako my a nejsou mu ani kolonií jako my. Polsko za posledních 30 let čerpalo dotace EU doslova pár programy, na které si nepotřebovali lidé najímat specializované firmy a prakticky se tak o dotaci dělit s úředníky.

   Polsko 30 let stavělo dálnice a v ČR se 30 let nestavělo nic, rozvalovala se tu tunelářská ODS s ČSSD s tím, že jim v tom přeci 30 let brání zelení(kteří ale zákony netvoří) - mám pokračovat?

   Smazat
  2. 10;15
   Zase dáváš svojí debilitu,kretenismus a neznalost čehokoliv na odiv???!!!!

   Smazat
  3. Polsko si namísto německého područí zvolilo područí americké. Doslova škemralo o možnost postavit US agresorům základny na svém území. Stálé US základny, útočné raketové systémy, podpůrné radarové systémy, podpora US vojenské logistiky do států Pobaltí, přímá podpora rozvratu Ukrajiny, nezapomenuté nároky vůči Litvě a Bělorusku, nákup předraženého zkapalněného plynu a stavba náročné infrastruktury pro jeho přijetí a zpracování, těžké patolízalství US zahraniční politice. Poláci by se rádi domohli v Evropě místa odpovídajícího jejich představám, a to skrze podporu USA. Jejich přehnaná rusofobie, skrývaný antisemitismus, ochota k podrazům za účelem zisku - to z nich činí rizikové sousedy a nebezpečí pro celou Evropu. Nejsou v tom sami, z větších evropských států se podobnou cestou vydalo např. Rumunsko.

   Smazat
 12. Provokace před volbami? Ve štábu Navalného v Petrohradu byly nalezeny desítky hlasovacích lístků:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019090810644944-provokace-pred-volbami-ve-stabu-navalneho-v-petrohradu-byly-nalezeny-desitky-hlasovacich-listku/

  OdpovědětSmazat
 13. Zpolitizovaného imbecila poznáte podle toho, že nenávidí vybrané národy jako celek. A je jedno, jestli je rudý, modrý, nebo má speciální topáckou hněď. Zarytý komanč vám bude vyprávět o tom, co jsou Američané za otřesný národ, plný buržoustů a válečných vrahů, zarytý topák, či pirát zase bude zuřivě vysvětlovat, že všichni Rusové musí být tvrdě trestáni, izolováni s tím, že jsou prostě Rusové, tedy logicky ohrožením všeho a všech. Jak USA, tak i Rusko jsou přitom národy plné úžasných lidí, kteří odmítají válku, chtějí vychovávat děti, jezdit na dovču, grilovat na zahradě a mít na háku skupinky vládychtivých imbecilů všeho druhu. Naopak, izolováni od společnosti by měli být právě ti, co tuto celoplošnou nenávist šíří, protože tím podporují nenávist mezi národy a přibližují svět k válce. Za to by měly být také tresty nejvyšší.
  Kolář několikrát měnil své důvody, ale čt to zjevně záměrně ignorovala. Nejdříve jako důvod označil Koněva jako masového vraha, potom začal couvat s tím, že chtěl sochu bránit, pak přemístit, nakonec sdělil, že chtěl vlastně Koněva přesunout a postavit tam veliký pomník všem osvoboditelům naráz - sovětským mladým klukům! Úroveď žáka 5B!
  Takovej blivajz jsem tedy ještě nepapal. :-)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všiml jste si, že vypadal jak spráskaný pes? Jak dostal kopance i od svých? Něco nezvládl ale nečekám konec jeho politické kariéry, tatíček to vyžehlí!

   Smazat
  2. 10:31
   Vždy mám radost, když najdu někoho se stejným názorem. Nesnáším pěstování nenávisti, zejména plošné a často nepodložené.

   Smazat
 14. Co na Varšavu Rusové
  https://www.youtube.com/watch?v=tMRhd7OWbCg

  OdpovědětSmazat
 15. Ten Putin je ovšem srandista, když USA nabízí do jejich výzbroje nákup ruských supersonických raket! Antirusismu, který pěstují naše tzv. tradiční partaje tzv. demokratického bloku je horší, než někdejší Hitlerův antisemitismus. Ano, máme mezi politiky stoku hanebných nácků a nevíme si s tím rady. Tak jako si nevíme rady, jak ze soudobého protektorátu Böhmen und Mähren. A tak naší přemnozí politici pějí "Die Fahne hoch...." A "Kameraden der Rotfront und Reaction...."

  OdpovědětSmazat
 16. Co se tyka zidu tak jeste cca 1 rok po valce polaci zidy vrazdili
  Pripad v kielcich...ted nevim zda jsem to napsal dobre...je dostatecne zdokumentovan...
  Pri pogromu polaci zavrazdili zhruba 80 zidu a asi 60 tezce zranili a to prosim rok po ukonceni valky...
  Nejak rohorceni Izraele vuci polsku chapu...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.