Reklama

úterý 3. září 2019

Kauza Čapí hnízdo a nový vývoj. Hučí to jako v úlu: Sledujte pozici ČT a Rozhlasu, to nám napoví... Já viděl trestní spis, policie měla nabito

3. 9. 2019 ParlamentníListy
“Kdyby nebyl premiér, už dávno sedí.” I tak ostrá slova zazněla v anketě ParlamentníchListů.cz mezi českými politiky v reakci na uniklé informace o tom, že státní zástupce navrhuje zastavit trestní stíhání premiéra Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo.
Premiér Andrej Babiš k soudu kvůli Čapímu hnízdu nejspíš nepůjde. Státní zástupce Jaroslav Šaroch zastavil trestní stíhání Andreje Babiše v této kauze. Tvrdí to Deník N. Oficiální to však zatím není.
Mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala řekl, že dozorující státní zástupce změnil svůj původní právní názor a s konečným rozhodnutím se nyní seznamuje vedoucí pražského Městského státního zastupitelství. Vše by nicméně mohl zvrátit nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.
ParlamentníListy.cz se zeptaly českých politiků napříč stranami v Poslanecké sněmovně, co aktuální zprávě říkají.
Sám premiér věc příliš komentovat nechce, veškeré zprávy k jeho případu totiž pochází z médií. Jeho právníci dosud nic neobdrželi. “Já vás asi zklamu. Já jsem se to dozvěděl z deníku, který to zveřejnil, ale my nemáme žádné stanovisko, nám nikdo nic neřekl, nás nikdo nekontaktoval, takže já vlastně ani nevím, jak státní zástupce rozhodl,” sdělil v pondělí po poledni médiím Andrej Babiš.
“Vyšší bere,” reagoval nejprve lakonicky čestný šéf TOP 09, exministr zahraničí a poslanec Karel Schwarzenberg. “Kdybych já byl na jeho místě, tak bych trval na (soudním, pozn. red.) procesu, aby ani stín podezření nezůstal,” konstatoval kníže pro ParlamentníListy.cz.
Neutrálně přijal zprávu o zastavení Babišova stíhání předseda hnutí SPD a místopředsda sněmovny Tomio Okamura. "Rozhodnutí státního zástupce bereme na vědomí. Hnutí SPD považuje práci státního zastupitelství a justice i s ohledem na snahu o politickou kriminalizaci některých poslanců SPD za zpolitizovanou,” sděluje Okamura.
“Zatím ještě nikdo nic nerozhodl, takže je předčasné to komentovat. Kdyby nebyl premiér, tak už dávno sedí,” reagoval nekompromisně šéf poslanců Pirátské strany Jakub Michálek.
“Nelze než to respektovat,” uvedl expředseda lidovců a poslanec Pavel Bělobrádek.
Šéf Pirátů Ivan Bartoš nevěří, že je premiér nevinen. Řeknu to tak, jak to cítím: kdyby Andrej Babiš nebyl premiér, už dávno sedí. A také se aktivně řeší jeho další kauzy (mezi které počítám i daňový únik zjevně fiktivní reklamy na farmě Čapí hnízdo za 270 milionů). Před zákonem si mají být všichni rovni,” podotýká ve svém příspěvku na Twitteru.
“Vyčkám, až to bude oficiální stanovisko. Jinak by to byla dobrá zpráva pro Českou republiku a pro možnost vlády řešit naše národní zájmy,” míní předseda KSČM a první místopředseda sněmovny Vojtěch Filip.

40 komentářů :

 1. Nejzajímavější je sledovat "nezávislou" pozici čt. Včera Babišovi věnovali v událostech celou čtvrthodinu a vše pokračovalo mohutným svoláváním na desátou hodinu, kde měl být grilován a ugrilován. Přiznám se, že jako pamětník nepamatuji situaci, aby čt ovládali lidé s názory krachující a téměř už nevolené strany, zde konkrétně TOP 09, kteří trvale útočí na většinově a demokraticky zvoleného českého prezidenta, českého premiéra a českou vládu takovým katastrofálním způsobem, jako je to dnes. A ještě tomu říkají svoboda projevu... Veškeré politické diskuze jsou ovlivňované buď výběrem hostů, nebo přímo moderátory, kteří jsou evidentně vybíráni podle politické příslušnosti a schopnosti utlouci vlastními argumenty i toho největšího politického harcovníka. Z mého pohledu jsou ve skutečnosti tou největší nedemokratickou ostudou naší země ne prezident a ne premiér, ale právě bruselský Dvořák se svojí topáckou krachující partou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všeho do času. Přijde zúčtování a to se blíží!!!!!
   PÁNOVÉ Zeman a Babiš podají trestní oznámení na zdělovacímédia,jejichmajitele,komentátory.politology,politiky,čučkaře,umělce a další prodejnou ELITU za dlouhodobou dehonestaci,urážky a pomluvy. Nejvyšší soud "odmění" proviněné zdrcující pokutou, bez možností odvolání!! Pro ČT 500 MIL.,ČR 50mil.,NOVA 50MIL.PRIMA 50mil.Jejich ředitele 10mil.moderátory 5mil.,politiky 0d 5-15milkč. Splatnost pokuty do 30 dnů na fond státního dluhu u MF. Po nesplacení nastoupí EXEKUCE !
   Tak si dosavadní ELITA užije to co za 30 let naservírovala obyčejným občanům HOF platí to .

   Smazat
  2. Nestěžujme si, to je "svoboda a demokracie", kdo má peníze má vše. Premiér Babiš naštval "demo" blok, že se nesnížil na zlodějiny, kterýma 25 let tak oplývají a hlavně nesnesou, že je někdo úspěšný.

   Smazat
  3. Jen mi není pochopitelné co musí mít hajzlové v čt za kompromitující materiály na poslance-ANO,KSČ a socany,že se jich tito uživatelé poslaneckých koryt bojí.Je neuvěřitelné,že poslanci neprovedli příslušné kroky-tzn.neschválení zpráv o čt tuším za 2-3 roky a tím by mohli odvolat radu čt a hazly ve vedení čt-Dvořáka,Mrzenu,Fridricha,Šámala a spol. z jejich koryt.

   Smazat
  4. As 10:34 - nebuďte naivní, vedení TV a další jsou pod ochranou nadnárodních financiérů, stejně tak některé neziskovky.

   Smazat
  5. Co jste tím chtěl sdělit?

   Smazat
  6. Proto se TV obsadila se spacáky v devadesátkách, aby byla v těch správných "demokratických rukou." Okupanti TV již věděli víc než zbytek občanů.

   Smazat
 2. Pokud Schwarzenberg pro média říká, že: ..“Vyšší bere”, pak o tom úkazu (a železném pravidle) asi cos dobře ví.
  A pokud říká, že být na Babišově místě, trval by na procesu, může jít Babišovi příkladem. A trvat na tom, aby před soudem objasnil, jak to skutečně bylo se stamilionovou dotací poskytnutou ministerstvem financí (spolupachatelem Kalouskem) na "odbahňování" Schwarzenbergových rybníků. S tou lumpárnou, na kterou veřejně poukázal předseda KSČM. Tou, která ovšem naše státní zástupce dodnes nikterak nezaujala. Jo jo, Swarzenberg ten ví ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohl by taky oboru Květov zpřístupnit milovníkům přírody. Oplocení taky státního zástupce nezajímá i když je neoprávněné.

   Smazat
 3. Jak říká něco podobného Issová v reklamě: Ten Babiš se musí odsoudit, prostě musí! Já jen říkám těm kritikům, jeďte se podívat na Čapí hnízdo. Idila na nedělní výlet, místo k odpočinku, ráj pro děti. Najíte se tam do stovky, ti co na to mají mohou do dražší restaurace.Výcvik pro jízdu na koni, dětská ZOO, prolézačky atd. atd. Věřte, že ty peníze vložené do tohoto projektu tam jsou vidět. On si Babiš za ty prachy z EU nekoupil pro sebe a ženu novou ložnici, nebo kuchyň. Je to něco krásného pro lidi a i velmi využívaného. Ona blbá reklama je taky reklama a Kalousek se snaží.EU může být hrdá, že se za její prachy něco kloudného a konečně taky užitečného postavilo. A propó, kdy Kalousek udělá v životě někdy taky něco užitečného pro lidi??? M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně, lepší investovat prachy EU do Čapího hnízda, než je propasírovat za nadšeného hýkání Issové trávícím traktem nepřizpůsobivých a ve finále z nich mít h.vno.

   Smazat
 4. Jak pokračuje kauza p.Hermana a stamilionové odklony na MK.Dále odkoupení prasečáku předraženého o 250000000 kč???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O předráždění prasečáku se ví, ale určitě by byl zajímavý seznam jeho vlastníků (akcionářů).

   Smazat
 5. 9,17
  Kraďousek by už minimálne 10 měl být na Hradě.....MÍROV!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:35 Problém je v tom, že na Kalouska nikdo nikdy ani nepodal trestní oznámení. Takže všechny jeho "zlodějny" byly evidentně jen nepodložené drby.

   Smazat
  2. 12,29
   Bohužel nepodal,ovšem TO NEZNAMENÁ,ŽE TEN MAXIZLODĚJ BY NEMĚL DOŽIVOTNĚ SEDĚT!!!

   Smazat
  3. 12:35 Pokud prokazatelně víte, že někomu něco ukradl, co vám brání v tom, abyste trestní oznámení podal vy? Budete slavný, až dostanete Kalouska do tepláků.

   Smazat
  4. 12:29 No vidíte. A Kalouskovci naopak podali na Babiše hromadu trestních oznámení, přestože nic neukradl. Podle vás "zlodějny" nejspíš dokazuje už samotné podání trestního oznámení. Právě kvůli takovým prostoduchým povahám jako jste vy jsou tato falešná trestní oznámení podávána. A jak je vidět, na blby to funguje.
   A proč nejsou podávána trestní oznámení na Kalouska & comp.? Protože by se tím lidé snížili na jejich úroveň. Náckové také nebyli vyhlazováni plynem.

   Smazat
 6. Kraďousků bude mnohem víc. Ono se to snad už "ROZJEDE" !
  Označte a čtěte...
  ZPRÁVA o rozkrádání českého národního majetku v 90. letech 20

  OdpovědětSmazat
 7. Bělobradek "Nelze než to respektovat"...
  Přitom ještě v pátek 30.srpna mudroval v Událostech, že se jedná o velmi závažný kriminální čin...

  OdpovědětSmazat
 8. Mě je Čapí hnízdo ukradené Babiše zatím potřebujeme aby nebylo v republice hůř.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně. Jsou velmi zajímavé články na Parlamentních listech o starostovi P.7 a o Nočním starostovi Šternovi. To je počteníčko.

   Smazat
 9. Aeronet píše: Stržení sloupu kvůli Habsburkům však bylo pouze záminkou, protože Mariánský sloup měl jinou, a to okultní funkci. Tato posvěcená stavba umístěná na Staroměstském náměstí, které mělo a má židovský původ, stála nad hluboko umístěným talmudickým místem, kde se v podzemí nachází “herešav”, to je zdroj energie jámy pražského Mah’ralu, což je temná energie Kabalah používaná pro otevírání Mah’ralu. Mariánský sloup byl vysvěcen po vztyčení a tryskalo z něho světlo, které vnímaly citlivé osoby jako teplo. Tento sloup však blokoval funkci Mah’ralu v podzemí, blokoval temnou energii herešav, temné světlo, které proudí z černého slunce, které uctívají zednáři..... Mariánský sloup fungoval od roku 1650 jako zářič, resp. tzv. “maják” v astrální rovině. Po připojení do projektoru jsou zářiče, tedy majáky, vidět v temnotě na stovky kilometrů. Tryská z nich oslňující světlo, ze kterého jde teplo a tyto majáky odhání temné síly v astrální rovině od přístupu k jámě Mah’ralu, což je trhlina v časoprostoru s funkcí brány.....Bránami mezi oběma světy mohou prostupovat energie, entity a především zlo.... tolik Aeronet... já dodám jen tolik, že funkce asrtrálního zářiče Světla byla v minulých dnech obnovena, byť ne postavením sloupu na fyzické úrovni... zlo je účinně blokováno, jáma pražského Mah’ralu je uzavřena a poměr sil světla a temna v Praze a střední Evropě se výrazně změní... první reakcí na tuto změnu je krach akce Čapí hnízdo směřující nejen proti Babišovi, ale zástupně proti českému národu... dostala vzápětí po rypáku a s ní její protagonisté... a bude hůř, pánové... tím si buďte jisti...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mystifikátor Venca Konopník blábolí.
   http://marianskysloup.com/clanky/lenka-prochazkova/

   Smazat
 10. Nedaří se odstranit Babiše, poštvou proti němu důchodce:
  https://eurozpravy.cz/domaci/doprava/stat-si-doslapne-duchodci-zakaz-rizeni.de6258f5/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aha, kdo štve důchodce proti Babišovi? Ministerstvo dopravy, kterému vládne Babišův člověk?
   Co je špatnýho na tom, že důchodce musí absolvovat povinnou lékařskou prohlídku?

   Smazat
  2. 12:34
   ANO je hodně složena z přeběhlých lidí všech politických stran, a projevuje se to taky hlasováním v europarlamentu.

   Na povinnou prohlídku si asi nikdo nestěžuje, ta není novinkou. Ale zákaz jízdy mimo kraj je výplodem divných mozků. Často mají důchodci bydliště na pomezí jiného kraje. Obzvláště pro lidi z vesnic v době, kdy z odtud zmizely služby, doprava, atd., by to byla konečná. Nuže, poslanci, a vládní úředníci v důchodovém věku si svůj výplod jistě taky vychutnají, pokud rádi, daleko, a často jezdí ve svých autech v pozici řidiče.

   Smazat
  3. 13:20 Jak si to hnutí Babiš uspořádal, takové ho má. Do EP si svoje kandidáty nanominoval sám. takže jestli mu nehlasují podle jeho pokynů, udělal někde chybu.
   A co se týče toho omezení na úrovni krajů, to považuji za totální nesmysl. Nejsem právník, ale nic podobného nemá šanci býti prosazeno. Považuji to za "fejk", který se bůhví kde vzal.

   Smazat
  4. V dnešní době má šanci na prosazení sebevětší pitomost.
   Nestresuji se, jdu si dát rovný banán, protože je, a je levnější, než brambory.

   Smazat
  5. 13:36 Co je to za blábol? Kdyby byly brambory levnější, dal byste si bramboru místo banánu?

   Smazat
  6. 14:04
   Ano. Banány nejsou pro mne nezbytné. Bramborám bych dal přednost, kdyby ceny byly logické, a kdyby tvary zeleniny (nejen) nebyly nikým předepisovány.

   A to s těmi řidiči důchodci zřejmě fejk nebude, jinak byste musel podezřívat ze lži nejen eurozpravy.cz, ale i vedoucího oddělení BESIP ministerstva dopravy Tomáše Neřolda, který to uvedl pro deník Právo:
   https://www.svobodnyzpravodaj.cz/2019/09/03/stat-omezi-duchodce-za-volantem-zakaze-jim-vyuzivani-nekterych-silnic/

   Smazat
 11. Jeden říká rozhodl, druhý nerozhodl, jeden rozhodnutí, druhý že prý koncept...Tak rozhodl nebo nerozhodl pan státní zástupce šaroch? Spíš se zdá, že on za sebe rozhodl, na co by tam takový státní zástupce asi byl, pro okrasu svých nadřízených? Spíš to na mne působí tak, že ti nad ním teď jsou zděšení, protože tam probíhá prudký boj o moc a hrajou šachovou partii, mnozí o přežití. Rozehráli to moc vysoko a teď jim to jeden chlap ty jejich smradlavé bábovičky rozkope. Poznatek je jediný, a to ten ten, že tam má benešová neskutečný bordel, ale to nový poznatek není, to je konstanta a již několik dekád...Další známá věc je, že média znovu potvrdila, že to jsou skutečné žumpy, jak je kdysi správně označil pan president, a jediné, o co jim jde, co je jejich úloha a za co jsou placení, je rozeštvávat lidi, štvát je navzájem proti sobě, aby se lidi co nejvíc rozzuřili. Já vím, že je to obtížné, ale proti tomu je jen jedna obrana, aby lidi s nimi tuhle hru nehráli a nenechali se spravedlivě rozčílit, protože to je to hlavní, o co jim jde. Někdo to tak potřebuje, nekdo kdo má prachy, aby dosáhl svého. Když to s nimi lidi nebudou hrát, budou všichni tihle nemravní sprosťáci nahraní.

  OdpovědětSmazat
 12. Nezávidím jim, na jedné straně dobře placená živnost a moc, na druhé straně tzv důvěra v justici. Kluci to mají složité.

  OdpovědětSmazat
 13. Reakce na vyjádření pánů Michálka a Bartoše:

  "Kdyby nebyli Michálek a Bartoš neschopní debilové, tak už dávno kradou jako Kalousek"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už se chystají vládnout. Takže "kariéru" mají před sebou.

   Smazat
 14. zajímalo by mne, kolik toho ví mluvčí Cimbala o tom, jak to chodí na zastupitelství... protože kdyby byl st. zástupce už jedno rozhodnutí vydal, muselo by být zrušeno nějakou zákonnou cestou nikoliv vydáním dalčího. patrně nm chtěl neumělě říci, že nejprve souhlasil se stíhání a po prostudování důkazního materiálu naznal, že se tr. čin nestal.

  zvláštní, jak rezolutně komentuje nekomentující Michálek..a

  proč vlastně živíme policii státní zástupce i soudy, když je jasné, že střelkou v naší spravedlnosti je pocit pana Bartoše?

  OdpovědětSmazat
 15. Alibabiš a čtyřicet loupežníků.

  Sezame, otevři se ! Volá ta čtyřicítka loupežníků z debilbloku.

  Zajímavé, že se o tu čtyřicítku loupežníků nikdo nezajímá.
  Loupežnící, kteří pro své páničky třicet let kradli, mají
  velkou starost o Alibabiše.


  OdpovědětSmazat
 16. Kdyby nebyl premiérem Babiš, tak by se mu jen dotace z EU hrnuli a nikdo my ani nemekl, naopak by mu pražská kavárna kryla všemožně záda. Ale protože je premiérem a navíc takovým, který myslí na stát a občany a ne jen na blaho velkokapitálu, tak je prostě perzekuován. A když ty fabulace diktatury kapitálu a pražské kavárny nemůže spolknout státní zástupce, tak je zase pozdvižení všech zlodějů a největších gaunerů v Česku a že je jich hodně, na tom, má zásluhu jejich korupné, za které působí, především , ZDALEKA NEJEN v ČÉTÉ. To protibabišovské šílenství hodně přibarvuje hrůza těch běsnících, že by mohli být potrestání ti, co si nakradli těch 10 bilionů Kč z majetku občanů a státu a co si dobře dovedou pohrávat za nakradené s politickými loutkami i s loutkami justičními, m,j. tak "plzeňskoprávní experti".

  OdpovědětSmazat
 17. Policie měla nabito........možná si již někteří uklízejí svoje osobní věci a balí do krabic.Budoucnost je někdy nejistá..
  Poku je někdo z nich chlap tak se picne!Ostatní by měli veřejně říci na čí přání to dělali!

  Pavel Beran

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.