Reklama

neděle 29. září 2019

Kdo půjde na hanbu – Trump, nebo Biden?

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
29.9.2019 VašeVěc
Americký prezident Donald Trump je ohrožen pokusem Demokratické strany o impeachment kvůli telefonátu s ukrajinským prezidentem o Bidenovi, ale vypadá to spíše jako vypuštěný bumerang, který ohrozí Bidena a ukáže, oč jde Američanům na Ukrajině doopravdy. Pod vzbouřeneckými regiony Doněcka a Luhanska jsou obrovská ložiska břidlicového plynu.


Demokratická strana USA ucítila krev, když se začalo psát o tom, že prezident Trump podmínil pomoc Ukrajině informacemi o tom, jak bývalý viceprezident Biden zastavil ukrajinské vyšetřování svého syna. Jenže ono se to může obrátit. Biden sám se před lety vytahoval, jak dal Ukrajincům šestihodinové ultimátum. Buď ukrajinská vláda vyhodí generálního prokurátora, nebo Biden odletí a s ním miliarda dolarů americké vládní pomoci. Ten prokurátor vyšetřoval Bidenova syna.

O obsahu blahopřejného telefonátu Donalda Trumpa čerstvě zvolenému ukrajinskému prezidentu Volodymyru Zelenskému se dozvídáme od zákona dbalého agenta CIA, který se dozvěděl o nepřístojném chování prezidenta od osob z Bílého domu. Znovu tedy musel zasahovat hluboký stát, aby v zemi udělal pořádek.

Ale hluboký stát možná brání jen sám sebe. Zpráva generálního inspektora ministerstva spravedlnosti o vyšetřování „ruské stopy“ v Trumpově volebním štábu ukazuje, jak to bylo všechno nahrané, vylhané a nezákonné. A jak se to hrálo na publikum. Naposledy se zjistilo, že bývalý šéf FBI James Comey své tajné zprávy poskytoval příteli, který je pak dával New York Times.

Možná tedy sledujeme závody, ve kterých lze sázet na to, zda bude rychlejší impeachment, nebo naopak zásah do bývalého establishmentu Demokratické strany a hlubokého státu.

Trump chtěl po Zelenském, aby se podíval, jak to bylo s Bidenovým synem. „Biden všude chodil a chlubil se, jak zastavil stíhání, tak pokud se na to můžete podívat … mně to zní hrozně.“

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2935466-trumpuv-hovor-s-ukrajinou-ktery-odstartoval-bouri-vypustil-pracovnik-cia-pise-americky

Ale je to tak, jak to Trump říká. Bidenův osobní popis, jak to proběhlo, byl natočen na veřejné akci Rady pro mezinárodní vztahy, Council on Foreign Relations, mozkového tanku americké zahraniční politiky. Bývalý americký viceprezident vzpomínal, jak v březnu 2016 vyhrožoval tehdejšímu ukrajinskému prezidentu Porošenkovi, že Obamova administrativa stáhne garance na úvěry za miliardu dolarů a pošle Ukrajinu do insolvence, pokud okamžitě nevyhodí generálního prokurátora Viktora Šokina:

„Za šest hodin odlétám. Pokud nebude prokurátor propuštěn, nedostanete ty peníze,“ vzpomíná Biden, jak na Porošenka udeřil. „A bylo to, vyhodili tu svini.“

Zaznamenal to investigativní novinář John Salomon v žurnálu o kongresové politice The Hill.

https://thehill.com/opinion/white-house/436816-joe-bidens-2020-ukrainian-nightmare-a-closed-probe-is-revived

Solomon si pak dal práci s ověřováním. Podle několika bývalých ukrajinských činitelů trval americký tlak několik měsíců, nebylo to za šest hodin. Biden tvrdí, že prokurátor byl neschopný a zkorumpovaný. Neřekl však něco, co musel vědět. Prokurátor, kterého vyhodili, vedl vyšetřování rozsáhlé korupce ve firmě pro těžbu plynu Burisma Holdings, která zaměstnala Bidenova syna Huntera jako člena správní rady.

Podle záznamů bankovních operací v USA dostávala americká firma Huntera Bidena s názvem Rosemont Seneca Partners LLC pravidelně na své účty obvykle více než 166 tisíc dolarů měsíčně od Burismy, a to trvalo od jara 2014 do podzimu 2015, kdy byl viceprezident Joe Biden hlavním představitelem Spojených států, který se zabýval Ukrajinou a napjatými vztahy s Ruskem, píše Salomon.

Hunterovým parnterem v Rosemont Seneca byl také další člen správní rady Burismy, Alex Archer, který měl vazbu na Johna Kerryho, pracoval v jeho prezidentské kampani. Archer byl jmenován do správní rady Burisma v dubnu 2014, tehdy se s ním viceprezident Biden setkal a měsíc na to tam byl i Hunter.

Solomon pak lokalizoval Šokina a poslal mu své otázky, ten mu odpověděl písemně. Uvedl, že předtím, než byl vyhozen, měl „specifické plány“ vyšetřování, které „zahrnovaly výslechy a postupy trestního řízení u všech členů správní rady, včetně Huntera Bidena.“

Vyšetřování se soustřeďovalo na tři případy, ale když Šokina vyhodili, korupci smetl se stolu Antikorupční úřad Ukrajiny. Druhý případ, který se týkal pochybných převodů peněz v Londýně skončil na tom, že ukrajinský úředník neposlal v požadované lhůtě potřebné dokumenty. Další věcí byly daňové úniky.

Avšak ukazuje se, že to neusnulo úplně. Také nový ukrajinský generální prokurátor Lucenko v poslední době zaostřil na případ Burisma, je si vědom zájmu americké veřejnosti a chce se spojit s americkým ministrem spravedlnosti Williamem Barrem.

Solomon nakonec klade řadu nepříjemných otázek, které by měly zaznít, pokud chce Biden kandidovat na prezidenta USA: Bylo vhodné, aby Bidenův syn a jeho firma kasírovali Ukrajinu, když viceprezident sloužil jako styčná osoba pro ukrajinskou vládu? Jakou práci Hunter za ty peníze odvedl? Co viceprezident věděl o vyšetřování v Burisma?

Ale proč byla těžařská firma tak důležitá? Konflikt na Ukrajině má jednu skrytou tajenku. Pod vzbouřeneckými regiony Doněcka a Luhanska jsou ložiska břidlicového plynu, který by se dal těžit frakováním. Dokonce jde o velká ložiska, třetí největší v Evropě, a co je podstatné, Ukrajina patří mezi malou skupinu evropských zemí, kde není frakování zakázáno.

Přímo pod Doněckem je ložisko Juživska, ve kterém může být podle ukrajinské vlády až 4 biliony kubických metrů plynu. Podobné číslo uvádí i americká energetická agentura EIA. V lednu 2013, tedy ještě za prezidenta Janukoviče, byla podepsána dohoda o vytvoření společného podniku se společností Shell, která měla přinést investice ve výši 10 miliard dolarů. Předpokládalo se, že po roce 2030 se tam bude těžit až 20 miliard kubíků plynu ročně, tedy dvojnásobek toho, co celá Ukrajina těžila roku 2011, kdy pokrývala třetinu národní spotřeby. Těžební licence měla platit 50 let.

Znamenalo by to, že třeba obyvatelům Slavjansku by se rozeběhly frakovací operace přímo pod zadkem. Do rozvrtaného podzemí by se vháněla natlakovaná rozpustidla, která pak neví, kde se zastavit. Bublinky plynu tu a tam vyprsknou z vodovodních kohoutků, takže lze vodu zapálit, jak se to stává v těžebních oblastech Spojených států. Tam se však nejčastěji těží v řídce zabydlených regionech, nikoliv uprostřed města. Proto se v médiích objevily zprávy, že v souvislosti s těžbou měli být obyvatelé vystěhováni.

Lidé začali protestovat a údajně chystali na toto téma referendum.

https://www.euractiv.com/section/energy/opinion/russia-s-silent-shale-gas-victory-in-ukraine/

Zpráva Euraktivu, ze které zde čerpám, připisuje tento odpor ukrajinských občanů k frakování zlovolnému působení Ruska. Je to prý jasné, v rozšiřující ukrajinské těžbě vidělo konkurenci. Trochu to nehraje se známější aktivitou Ruska, že samo zavíralo Ukrajincům kohoutky s ruským plynem, protože neplatili. Roku 2015 Ukrajinci dováželi jen 6 miliard kubíků místo někdejších 40, takže Rusko představovalo jen šestinu ukrajinského trhu s plynem. Ale to je jen na okraj, nemělo by nás to odvést od největšího zjištění moderní doby, že když se někde něco děje, může za to Putin.

V daném případě se rozhodl překazit ziskovou těžbu vojenským konfliktem, přesněji podporou separatistů, vysvětlil roku 2015 americký žurnál Foreign Policy. Jako přitěžující svědectví jsou uváděna slova vůdce doněckých vzbouřenců Pavla Gubareva. Ten připustil 14. května 2015 v ruské televizi Rossija 24, že hlavním důvodem neutuchajících vojenských útoků Kijeva na region je opravdu snaha „pokračovat v rozvoji ložisek břidlicového plynu na ukrajinském území“.

Další těžební licenci měl dostat americký Chevron, který chtěl investovat 10 miliard dolarů do ropných a plynových nalezišť na západní Ukrajině. Ale po roce, který země prožila v občanské válce, se obě společnosti rozhodly své projekty odložit na příhodnější časy. Vedle války je ostatně tísnily i mimořádně nízké ceny plynu.

Jiná stránka věci je však velice atraktivní. Na mezinárodní ekonomickém fóru v Charkově v září 2016 informoval Mykola Šlapak, expert informačního projektu Nekonvenční plyn na Ukrajině, že legislativa těžby ropy a plynu už byla deregulována.

http://www.led.org.ua/en/panel-discussion-interaction-of-local-communities-and-oil-and-gas-industry-experience-for-sustainable-development-of-kharkiv-region/897-mykola-shlapak

Z dalších zdrojů se dozvídáme, že nejsou kladeny žádné zvláštní požadavky na ochranu životního prostředí, na testy podloží nebo zveřejňování chemických činidel, která budou použita v podzemí. Nejsou stanovena ani pravidla pro nakládání s odpadními vodami, což není nic okrajového, když uvážíme, že všechno, co se nažene do podzemních vrtů, pak někde zase vyteče ven. Žádné průmyslové frakování na Ukrajině dosud neproběhlo, a tak se má těžba řídit jen obecným zákonem o ropě a plynu.

https://www.velaw.com/Shale---Fracking-Tracker/Global-Fracking-Resources/Ukraine/

Ukrajina má dokonce ambiciózní plány na vývoz plynu do Evropy, informuje Euractiv v textu ze září 2015, a má se to odehrát ve spolupráci se Spojenými státy. Těžko lze přehlédnout obrovský zájem na tom, aby se Evropa zbavila závislosti na Rusku a současně využila slibných ukrajinských vyhlídek v oblasti těžby břidlicového plynu, nechává se unést uvedený zdroj.

A teď to začne být obzvlášť zajímavé:

„Vedle pochopitelného zájmu amerických společností na ziskovém podnikání při těžbě ukrajinského břidlicového plynu jsou tu ve hře jako obyčejně i politické a strategické zahraničně politické zájmy ve válce o ukrajinský nový plynový potenciál.“

Tu válku jsem si dovolil zdůraznit, aby nezapadla. A jede se dál – jsme v roce 2015:

„Vice prezident Joe Biden oznámil, že Spojené státy přivedou do země technické experty, aby urychlili využití ukrajinského břidlicového plynu. Bidenova rodina má dokonce takový zájem o Ukrajinu, že jeho syn Hunter byl jmenován do rady ředitelů v největším ukrajinském podniku pro těžbu plynu Burisma Holdings. To staví problém ukrajinského břidlicového plynu do nové perspektivy, alespoň z amerického hlediska.

Burisma vlastní licence pokrývající pánev Dněpr-Doněck a Biden junior není jediným Američanem s politickými vazbami, kdo se nedávno ocitl ve správní radě této společnosti. V dubnu 2014 tam vstoupil také Devon Archer, bývalý vedoucí poradce z prezidentské kampaně bývalého ministra zahraničních věcí Johna Kerryho a někdejší spolubydlící na koleji s Kerryho nevlastním synem.“

„Kijev bojuje na východě Ukrajiny o zásoby plynu. Německo odhaduje, že zásoby činí 5 578 bcm (rezervy USA jsou 8 976 bcm). Kontrolovat to budou USA,“ tweetoval podle tohoto zdroje Alexej Puškov, předseda zahraničního výboru ruské Dumy, v srpnu 2014. (Zkratka bcm znamená miliardy kubických metrů.)

https://www.euractiv.com/section/energy/opinion/russia-s-silent-shale-gas-victory-in-ukraine/

Autor zprávy Euroactivu byl evidentně nalepen na hodně dobře informované americké zdroje. Dnes, po pěti letech, to proto nelze považovat za něco nového a neznámého. Biden a Kerry vycítili zlatou žílu a nasadili rodinu (nebo skoro rodinu) k přímé účasti. S vahou vlády Spojených států za zády byli schopni zastavit ukrajinské vyšetřování. „Za šest hodin“, jak se Biden chlubí. Kdyby generálního prokurátora nevyhodili, odletěl by i se slíbenou miliardou dolarů úvěrových garancí pro Ukrajinu.

Teď se mu postavil do cesty Trump. Biden už disponuje jen částí moci, má krtky v aparátu Bílého domu a v části CIA, odkud pocházel „whistleblower“ k Trumpovu telefonátu se Zelenským. Jenže ono se střílí oběma směry. Vyšetřování generálního inspektora ministerstva spravedlnosti ukázalo, že odposlechy Trumpova volebního štábu byly nezákonné a prezident byl obelháván ředitelem FBI, že na něj není nasazen zpravodajský aparát.

Proto možná impeachment tak spěchal a rukavice jdou definitivně dolů. Vypadá to však na nerovný boj, ve kterém bude bývalý establishment Demokratů tou slabší stranou.

(zf)

35 komentářů :

 1. Hele, zveřejnil tady už ten neschopný ruský propagandista, soudruh Dvořák, číslo konta na pomoc tomu beznohému teroristovi Botkovi, jak tu sliboval? Kde to vázne?

  http://www.novarepublika.cz/2019/09/cesky-sampion-v-thajskem-boxu-nelituje.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co sem ty ČURÁKU z pornoJandovo trenek lezeš?!
   Sežeň prachy na podporu lahvičkek UDAVAČE HAVLA,drog pro Kraďouska a Pampersky pro pro Poserplínu-Šlafendeka!!!!!
   Milión chcanek a debilblok ti přispěje!!!!!

   Smazat
  2. 10:18 - za 12 minut od vystavení článku článek přečíst a ještě vypustit jedovatou slinu, to se musíte střídat. Kdo má dneska službu?

   Smazat
  3. 10:18 Vysvětli, proč ten kdo nemá rád zloděje a demokratické lháře, je automaticky ruský propagandista?

   Smazat
  4. Blbeček urážející nenávistný trolíček 10:18 nemůže nic vysvětlovat. Nemá na to příslušný orgán - mozeček.

   Smazat
  5. 11:00 Tak Janda je aspoň na chlapy! To tvůj vypouštěč, skřekající putlerprde, byl přistižený zde - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   s chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak od něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepůjčujou! Proto je Olivřík Stounů nemohl vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí" !!!!!:-))))))))))

   Smazat
  6. Odpoved zni ani jeden. Zenou to plnou parou do obcansky valky.Ktera zlikviduje zkorumpovany parasity ,kdyz syn Bidena nicemu nerozumi a dostava plat 600 tisic a nikdo nevi za co , jenom ze to Biden rozkazal aby si vladni Ukrove mohli USA a EU pomoci v miliardach ukladat ve Svycarech.. Zrovna tak jako zkorumpovany OSN parasiti a africky "presidenti" atd.. A tech vsech je prilis mnoho vyjmenovat.. A jsou jako smrt ,BEROU VSECKO..

   Smazat
  7. Kdyz nejde sedlak na chalupu jde chalupa na sedlaka !!
   Tak KDYZ TRUMPP NEVYSUSIL BAZINU ,TAK BAZINA VSAKNE A POHLTI TRUMPA..PobihaL vsude kolem a vnitrni problemy USA se mirne zlepsily ale nepratele vcetne tech byvalych bushovskych republikanu zustali aby s Trumpem pajtlovali ode zdi ke zdi a tak s nim skoncili.. Ani verejnej podvodnik Obamy- Biden neskocil, kterej verejne uplatnoval Korupci , az ted bude snad presidentem..
   Plet se do vseho Trump v zahranici a ted se poveze..

   Smazat
 2. Jsem na straně Trumpa snad zlikviduje ty „slavné" demokraty. Článek dobře popisuje americké národní zájmy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím, že to, co líčí článek jsou "americké národní zájmy". Jsou to zájmy skupiny soukromých osob, které byly nebo jsou přímo napojeny na nejvlivnější politické skupiny v USA. Stačí si přečíst jména Kerry a Biden. To kvůli nim se musí zabíjet lidi na východě Ukrajiny, ne kvůli zájmům USA. A když se Trump pokusil rozkrýt část těchto machinací některých demokratů, vypukla v jejich straně naprostá panika. V USA totiž není zvykem volit do nejvyšších státních funkcí lidi, kteří jsou usvědčeni jako lháři a podvodníci. Pokud Trump dokáže využít hysterie demokratů okolo Bidena, možná bude mít vydlážděnou cestu do dalšího prezidentského období. Chápu, že demokrati jsou vzteky bez sebe. Vsadili nejvíc na Bidena a jejich kandidát se ukazuje jako korupčník a podrazák. Pokud couvnou, Trump bude mít velkou výhodu. Jestliže necouvnou, je dost možné, že kauzu s ukrajinským plynem Trump rozmázne a bude to před příští prezidentskou volbou nejdůležitější téma. Takže demokrati vsadili na skandál, který chtějí přišít Trumpovi a vypadá to tak, že je v tom prezident vykoupe. Dobře jim tak.

   Smazat
  2. Je podstatne prestat chapat USA jako democracy ale prijmout USA jako corporocracy. I kdyz USA tvrdi , ze jsou democracy a Trump predstavuje corporocracy i kdyz tvrdi ze je populist? i kdyz nevim co vlastne tvrdi neb neustale meni svoje tema s vyjimkou Ciny, Israele, Iranu. Pripravuje se na volby, coz budou mozna nejdulezitejsi volby za poslednich 100 let z celeho sveta.
   Demkrati nevsadili na Bidena ale corporace, neb Biden je jejich clovek ovsem radovi democrati jsou k nemu chladni. Nejsilnejsi osobnosti dnes jsou u Democratu Warnerova a Sanders, kteri jsou bohuzel tak odlisne personality, ze tezko daji dohromady nejakou coalici. Rozdilnost je takova temer jako Boris Johnson a Cobert ve Velke Britanii.

   A co bude dal nevi ani nas NEJVETSI expert na zivot u Limpopa ci Zambezi Honolulu the Great, aspon to nevysvetli. Ovsem rozhodujici faktor je , jak rychle da Amerika(Coz ja jim preji) zpet svou ekonomii do poradku, coz nebude snadne z duvodu neshodnuti se mezi Democraty a Republikany na tom co dale a jak. Brexit je klicova situace z dlouhodobe strategie, a pokud by Brexit prosel , muzeme hledet do jineho zorganizovani sveta a hodnot a Boris Johnson klicova osobnost.
   Amerika by mela dostat nazpatky velkou cast sve ekonomie od Ciny aspon 35% uz za dobre chovani.
   (Lidi to nechapou jaky to je effekt)
   Ovsem pan Dvorak strategicky potlacuje informace o Brexitu, vlivu Grety na Brexit a skutecnem stavu Britske Economie.

   Brouk Pytlik

   Smazat
  3. Toto Kde chtějí rabovat přírodní zdroje to jsou jejich národní zájmy.

   Smazat
  4. Ano Hedvicku vzdy jsi byl .. ty smuchlana vlajecko na Bilem dome pamatujes dedku jak jsi o ni psal ?

   Smazat
 3. Zájmy amiokupantů je třeba likvidovat!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Jen si to přeneste do naší reality, třeba proč musel skončit ministr Staněk, komu se znelíbil na americké ambasádě? Kde se bere ta drzost Američanů si myslet, že jsme jejich otroci. Svoloč jedna.

  OdpovědětSmazat
 5. problém bol aj v tom, že sa jedná o oblasť kde ten plyn možno je, ale je tam aj veľa hlboko pod zemou vody, takže ak by sa tlačilo do podložia, nuž voda by sa dostala na povrch, takže - nenažranosť emeričanov ide cez mŕtvoly, v ihu by sa táto oblasť stala neobývaťeľnou

  OdpovědětSmazat
 6. O co jde Amíkům na Ukrajině?
  Původně nepochybně o Krym,z tak šikovného místečka by se pěkně funělo Rusům na záda...
  Dneska -když už se na Majdanu zadařilo- patrně jen o přesun oběživa o kousek na západ.
  Dokud tam bude co ukrást,tak jim budou radit "poradci",sem tam utrousej i nějaký ten zbrojní arzenál.
  Až to tam vyžerou,tak ztratěj zájem.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Absolutne omyl. Americanum jde dostat Rusko do sveho tabora ci koalice a isolovat Cinu. Cina je hlavni problem a klicova otazka a hlavni nastroj GLobalistu.
   Bez Ukrajiny , Rusko nebude nikdy silny stat jako pred tim, ale vzdat uzke spoluprace s Cinou je cena za Ukrajinu.

   Lec Cina je hlavnim nastrojem Globalistu a pres ne, chteji ovladnout svet.

   Krym je neco jako Taiwan pro Cinu ,a nastroj na vyvolavani politickych tlaku na Rusko.

   Vse je jen konflikt mezi Necony a Globalisty, zly a hodny nevim jestli takove mysleni kohokoliv zajima v dnesni dobe (bohuzel).

   Protoze si pamatuji 1968 nevidim prilis moc rozdilu v jednani SuperMocnoti kdyz se jim jedna o vrcholne zajmy. Jen naivni lidi si to mysli.

   Ivan Hrozny nenavidel popravovani lidi ale musel to delat na velkem meritku. Hezka politika neexistuje dodnes.

   Brouk Pytlik

   Smazat
 7. Proto přeci byl na Ukrajině Majdan,aby se hoši z USA napakovali a těžili hodně dlouho.Tohle snad chce Ruský národ na svém území,snad by musel zešílet,jinak si vše musí bránit.
  Je přeci známá i Madlenka,jak se v Albánii přisála na byznys,co pro takové osoby znamená jako váleční kořist.
  Pokud to ještě můžou Ukrajinci zachránit,tak rychle,než jim vezmou i půdu pod nohama.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podu ukrajinci uz davno rozpredavaju.
   Pred 2-3 rokmi som kdesi cital, ze Svedsko od nich kupovalo ciernu zem, 5 eur za tonu.
   Lodami sa ta urodna zem vozila do Svedska.
   Ukrajinska cierna zem je urodna, len ludom v Banderistane sa na nej nechce robit.

   Smazat
  2. 13:54
   "Pred 2-3 rokmi som kdesi cital" - to jste napsal přesně. Jen jste zapomněl dodat "a bůhví, co je na tom pravdy".

   Smazat
  3. Co to je svoboda a demokracie v ČR?

   To naleznete v komentářích. To raději totalitu.

   Smazat
 8. 16,17

  Trocha som pozrel na stryčka Googla, a tato sprava vysla dna
  10 marca roku 2017 na Hlavne spravy.
  Ak klamali oni, klamem aj ja.
  Hod si strejdu googla, a precitaj si to.
  Je tam toho viac.

  OdpovědětSmazat
 9. Kolaborantská propaganda na steroidech!

  Mnichov nebyla zrada, přiznejme si to.

  https://www.info.cz/nazory/janus-mnichov-nebyla-zrada-priznejme-si-to-jako-benese-prehodnotime-i-chamberlaina-43082.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čekám, kdy začnou oslavovat Hitlera.

   Smazat
  2. 16:56 Netřba furt něco a někoho oslavovat, rudej debile! Je třeba se od velkých mužů dějin poučit! A pak nastoupit boj jsa vyzbrojeni jejich zkušenostmi! Jen pokud k posvátnému cíli obnovení vlády naší Rasy pozvedneme veškeré své úsilí, důmysl, houževnatost a píli, začneme opět stoupat vzhůru k výšinám tak jako kdysi naši předkové, kteří své výsadní postavení pánů na Zemi nezískali darem, ale museli si ho nesmírnou brutalitou vybojovat!

   Smazat
 10. Ten havlofašoksindl už ho oslavuje 30let a veřejně,SVINĚ NEčeský!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Brouk Pytlik
  Problem je v tom, ze je tezke udrzet cistou politiku od financni korupce v USA. Predstavte 20 krat vetsi Cechy + velke penize a metody jak penize poschovavat+ 50 000 stranek zakonu.

  Pri pohledu na Hillary a jeji narust penez na konte je dukazem problemu Americkeho politickeho systemu udrzet "cistou politiku".

  Biden ma "taky rad" penize i kdyz se tvari jako velky dobrak. Ja spise verim na neprijemne tvrde obchodniky typu Trumpa nez na "humanisty?" typu Bidena. A jeho syn si preje mit zajistenou prijemnou budostnost, kdyz ne nyni pak nikdy.

  Krome toho Biden se snazi kryt zajmy americkeho businessu, neb musi od nich dostat financovani do voleb.

  Bez pochopeni volebnihi mechanismu lidi-volici nepochapou nic a vzdy je klicova otazka , kdo koho financuje a jak a tento system je plny klicek. Na coz vetsina lidi nema energii, Americani casto pracuji hodne hodin a pak se snazi uniknout z prazdne reality do sveta prijemneho uniku z reality, coz vytvari velice nezdrave volebni klima.

  Democracie funguje jen kdyz volici jsou informovani a mysli, coz se stava zridka v dnesnich dnech at clovek zije kdekoliv. A pak tady mame lidi jako HONOLULU kteri nam radi vysvetli zivot na Limpopo .

  Brouk Pytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak, tak Brouku Pytliku, nick honolulu vsechno rad vysvetli, ohledne Limpopa a Ceska.

   Prijit mezi ceske obcany je o neco horsi, nez prijit mezi kousave opice na Limpopu !
   Daleko vystiznejsi by bylo prirovnani NDEBELE LAND severo - zapadne od Limpopa a Ceska.
   Tam ziji lidozrouti, coz je stejne jak levicovi Socani v Cesku. Cech , Cechovi, je lidozroutem !
   Proto se mi zde tak moc libi.
   NICK HONOLULU

   Smazat
  2. Faktem je At je HONOLULU jakykoliv!!?? , ma pravo na slusne vyslechnuti jeho mozna "odlisnych nazoru"??!!, misto slovnich utoku. Na priklad vliv Grety na Trumpa a Brexit jsou zajimave. S tim , ze Cesi by se meli vice milovat a mene kopat do zadku se necha souhlasit. Lec jejich SuperEGO zada takove akce!! protoze malo ctou.

   Podle mne mnoha Cechum chybi vetsi zivotni zkusenosti z jinych cizich zemi(stejne Americanum) .

   Ja lituji , ze jsem byl v Rusku kratsi dobu pouze , nikdy nebude schopen je pochopit na 100% mozna na 50% pouze (tak 5 let v Rusku by bylo zajimave).

   Brouk Pytlik

   Brouk Pytlik

   Smazat
  3. Nezatahuj imbecila do debat a vubec mi pripadas ze jsi nejak divny svymi nazory na Hovnocuca uznavaneho blazna .Kazi debaty a otravuje a masli nutnost si s nim popovidat jiste te rad pozve do sveho sidla hned vedle Trumpova sidla s rocnim membershipem 250 tisic dollaru a doveze si te jednim se svych letadel

   Smazat
 12. "Hovorkyňa amerického štátneho departmentu Morgan Ortagusová a veliteľ vojenských námorných síl NATO viceadmirál Clive Johnston vytýkajú ruskej strane, že vojnové lode NATO v Čiernom mori údajne opakovane zažívajú bezdôvodne vyzývavé správanie ruských lodí, čo nepriaznivo pôsobí na psychiku námorníkov NATO.
  * Zacharova k tomu podotkla, že jediné, čo môže Moskva v tejto veci urobiť, je prejav súcitu a ponuka pomoci vo forme antidepresív pre precitlivelých a labilných príslušníkov námorných síl USA."
  https://www.hlavnespravy.sk/posadka-americkej-vojnovej-lode-yuma-ziada-velenia-namornych-sil-usa-kompenzaciu-za-moralnu-ujmu-dosledku-strachu-ktory-prezila-pri-strete-ruskymi-plavidlami-ciernom-mori/1901200

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Otazka teda znie, co robia americke teroristicke svine v Ciernom mori ?

   Smazat
  2. Oni tam přece šíří,..... sakra co?...Aha... no tu..... svobodu a ... tu .... demografii... ne... demográcii.... ne... tuhletu .... demagogii!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.