Reklama

úterý 3. září 2019

KOMENTÁŘ JANA SCHNEIDERA: Starosta je jen svazák naruby

Starosta Ondřej Kolář a maršál Koněv (oba Praha 6)
Jan Schneider
3.9.2019  iPrima
Ano, řeč je o Ondřeji Kolářovi, starostovi Prahy 6, který se dopustil několika podivných výroků, týkajících se hanobeného pomníku maršála Ivana Koněva na Praze 6.
„Nemáme nic proti Rudé armádě, vážíme si toho, že spoluosvobodila Československo, ale už nás to nebaví, je slyšet velmi jasné volání po odstranění sochy .... Hanlivý nápis ‚Ne krvavému maršálovi!‘ byl pravdivý, Koněv má na rukou krev Čechů, Slováků i Rusů.“

Tímto dost neuvěřitelným způsobem charakterizuje naprosto svévolný výkon své funkce starosta Prahy 6. Prý ho nebaví poslouchat o tom, jak bylo Československo osvobozeno... On se ale nemá dějinami co bavit, z dějin se má pokorně poučit a ne ukazovat, jaký je nevychovaný a nevzdělaný!

Dále z jeho slov čouhá jak sláma z bot snaha manipulovat historií. Tím se Kolář staví do těch nejhorších šlépějí minulého režimu. Ten se zamlčováním snažil zakrýt, že spojenecká vojska spoluosvobodila Československo. Kolář zase naopak tvrdí, že tím, kdo pouze „spoluosvobodil“ Československo, byla Rudá armáda. Stejný styl, jen opačné znaménko. Měl by se zamyslet, co asi mínil Václav Havel slovy „nejsme jako oni“. Napovím: rozhodně nemyslel stejně hanebný styl jen přepólovat na druhou stranu. Havel měl na mysli změnu stylu.


To by v praxi znamenalo nejprve se o maršálu Koněvovi něco hodnověrnějšího dozvědět, a teprve pak mluvit. Například Jan Gazdík na aktuálně.cz dal na toto téma následující otázku Danielu Povolnému, pracovníku Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu: „V knize Operace Dunaj zmiňujete roli maršála Ivana Koněva, jehož socha v Praze 6 nedaleko Vítězného náměstí vyvolává dnes značné spory o jeho podílu na okupaci Československa. Jaká tedy byla?“

Odpověď Daniela Povolného, který o tom ví nepoměrně víc a nepoměrně lépe, než aktivisticky předpojatý starosta: „Jednalo se o narychlo připravenou hurá akci. Plán Kremlu spočíval v tom, že do Československa vyrazila pod záminkou oslav osvobození velká skupina sovětských maršálů a generálů, aby zmapovala zdejší politické i vojenské poměry. Tihle vojáci navštívili průmyslové závody a vojenské útvary. Koněv a ostatní veteráni tvořili jen určitou stafáž. Přednesl několik projevů, o nichž samotní Sověti informovali, že ‚soudruh Koněv zůstal na pozicích z roku 1945‘. Celkově to vyznělo jako nešikovné faux pas. Maršál Koněv byl zkrátka Kremlem použit k tomu, aby si Sovětská armáda a sovětští polici zmapovali vývoj situace v Československu.“

V další fázi by se pak starosta Prahy 6 mohl inspirovat tím, jak kultivovaně se v Litomyšli vypořádali se svým rozporuplným rodákem Zdeňkem Nejedlým. Jeho sochu neodstranili, ale opatřili cedulkou, kde se praví, že Nejedlý „rozmnožil i poškodil kulturu českou, přinesl poctu i úhonu rodnému městu, jež oceňuje dobré, zavrhuje špatné jeho skutky“.

Podivná je Kolářova zmínka o tom, jakou prý krev měl Koněv na rukou. Čechů? Slováků? Rusů?? Kde by se mu na nich vzala, když Koněv nebyl zdravotník? Koněv byl bojovník, a jedinou krev, kterou měl na rukou, byla ta německá – a má tak velký podíl na tom, že nevděčník Kolář vůbec může být, a k tomu ještě starostou, a ne Bürgemeisterem.

Je to poměrně únavné zažívat podruhé v životě normalizaci. 


 

49 komentářů :

 1. Kolář starší je neschopa, snad bude potomek podobně "úspěšný". Chtělo by se říct: Jen více takových Kolářů.
  Jejich aktivity jsou tak primitivní, že snad v Česku nemají šanci, a většině lidí tím snad spíše pomáhají otevírat oči.
  I když kdo ví, na Ukrajině podobní kripli úspěch mají a ukrajinizace té naší české politiky postupuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, asi nejvýstižnější pojmenování - primitiv. Teď, co mu někdo poradil plachtu sundat, by mu měli ještě naznačit, že před vandaly bude lepší chránit sochu. Po jeho výrocích se obávám, že ten Kolářovic pablb vůbec neví co se děje a je schopnej postavit strážnáka k té plachtě někde ve skladu.

   Smazat
  2. mikkesh3. září 2019 9:35
   Nevím, co ten pablb ví, ale jeho počínání má jasný cíl: rozvrátit, nebo co nejvíce poškodit naše vztahy s Ruskem. To je jasná proamerická cesta, jeho otce. Vyplynulo to z jeho rozhovoru, na (myslím, že) ČT2. On je prostě místní suverén a Rusko nemá nejmenší nárok, jeho počínání nějak posuzovat. Americký tah na Rusko pokračuje na všech frontách, které Amíci kontrolují. P.K.

   Smazat
 2. Už jsem to tu někde psal. Koněvovi vyčítají jeho angažmá při potlačování maďarského povstání. Jenomže Maďaři šli bok po boku s Němci do Ruska, kde za sebou nechali tisíce vypálených vesnic stovky zničených měst a miliony mrtvých. Šli na východ s jasně deklarovaným cílem. Vyhladit, nebo zotročit místní obyvatelstvo, obsadit jejich území a vydrancovat jejich zdroje. Maďaři šli do Ruska zabíjet a rabovat. Když ne přímo, tak tomu alespoň svými silami pomoci. Byli agresoři a jako s agresory s nimi bylo po válce zacházeno. nebo spíš nezacházeno, protože Rusové měli morální právo s poraženými agresory zacházet stejně, jako zacházeli tito agresoři s Rusy v Rusku. To, že Sověti uplatnili svůj politický vliv v zemích východní a střední Evropy je logickou prevencí před opakováním útoku na ně. Z toho konec konců pramení i vojenské obsazení z roku 1968. Jakkoliv s ním nemusíme souhlasit, je pouze logickým vyústěním z dohod uzavřených vítěznými spojenci na poválečné uspořádání světa. Sami jsme si o to v roce 1968 řekli. Jsem bytostně přesvědčený, že kdyby sověti nezasáhli, stalo by se přesně to, co se odehrálo po roce 1989. Včetně našeho vstupu do NATO:

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně, Maďaři vyhlásili s Hitlerem válku SSSR, prohráli ji a jako s poraženým národem s nimi bylo i zacházeno v době, kdy se pokusili r. 1956 o převrat. Ten blbec to ale nezná.

   Smazat
  2. Navíc Maďarské povstání nebylo založeno na poklidné demonstraci názorů, ale byl tam rozpotán bestiální teror, při kterém byli lidé na ulici lynčováni, ubíjeni a upalováni zaživa bývalými fašisty a kriminálníky. Tomu snad nemůže nečinně přihlížet nikdo duševně zdravý a je zcela pochopitelné, že pokud situaci nezvládala uklidnit a zločince zpacifikovat Maďarská vláda, požádala o pomoc SSSR.

   Smazat
  3. Přátelé nechme Maďary Maďarama. Oni zase přijeli k nám potlačit tanky Pražské jaro. Jasný čin maďarské agrese vůči nám! Oba máme ta svoje jara...!

   Smazat
  4. 3. září 2019 8:59 - dokud budou v ČR od mala do dětí vtloukat nenávist k jednotlivým celým národům, ať už to byli Němci, nebo Rusko, tak se z těch fašisticko-bolševických sra.ček nikdy nevymotáme. Celé ministerstvo školství bych za to dal na pranýř.

   Smazat
  5. Když je to ve škole neučí, musí vysvětlovat rodina. Jinak z potomků vyroste snadno manipulované stádo.

   Smazat
 3. neřešit a pozvat vojska unie protože naše policie je lina jak honza za peci a armada chrani jinde než doma a statni žalobci mlči jakoby měli bobra jedině kdo tohle muže rozseknout je naše mila fifer anžela z vudcova hlavnihio stanu co vi že češi si neuměji vladnout a už davno zdegenerovali hitlerovskou propagandou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Česká policie za nic nemůže, policii řídí politici z ČSSD a ČSSD je jak známo strana končící, lavírující, zbankrotovaná, bez budoucnosti, nad kterou stále visí Altnerův dluh, na který musí sehnat prachy - ten, kdo jim ty prachy slíbil (pochopitelně za jisté službičky, včetně vrtulníčků Metnara), tak ten ve skutečnosti ovládá ČSSD a ve svém důsledku i policii!

   Smazat
  2. 3. září 2019 7:36 - Podceňování bezpečnosti v době, kdy se pokouší neúspěšné a krachující strany, zvyklé na státní penězovody dostat demokracii na ulici by se současné vládě a potažmo nám všem mohly dosti tvrdě nevyplatit. Současná vláda by měla krom ekonomiky tomuto věnovat velkou pozornost a bezpečnostní složky držet pevnou rukou. O stále se více fašizující části společnosti už nelze pochybovat a že to není ani SPD, ani DSSS je snad čím dál tím víc jasné - je to pouhá zástěrka čt, topáků a spol.

   Smazat
 4. Nejprve byla relativizována vina nacistického Německa prohlášením Polského ministra kultury na pietním aktu v Osvětimi v r.2015. Tehdy prohlásil: Všichni máme v paměti jak SSSR napadlo Německo. A zástupci vlád “vyspělého západu” mu za to tleskali až si mohli ruce umlátit. K potvrzení této nejvyšší a nejsvětější pravdy nejeli tito světlonoši do Moskvy na oslavu 70.výročí porážky nacismu. Ani se jim vlastně nedivím. Nepojedou přeci oslavovat svou vlastní porážku. Za narušení homogenity idiotského postoje vyspělého západu patří p.Zemanovi nekonečné díky. Rok na to jsme se dověděli od moudrých hlav ( p.Kučera a spol. na ČT24, pořad Historie CS ), že Rudá armáda nás neosvobodila, ale obsadila při svém tažení na Berlín. Tedy, vlastně jen tak mimochodem jsme se jim bohužel připletli do cesty. Od r.2016 do 2017 probíhala permanentní mediální manipulace s historickými fakty ohledně Mnichovské dohody. Lety neslouží už ničemu jinému než systematickému vytváření národního pocitu viny. O to se zasloužila už v minulosti zejména KDU-ČSL a dnes v souručenství s TOP09 tahají obě strany za svůj konec téhož špagátu. Nejprve došlo na vysídlení Němců po válce na základě Benešových dekretů, jež však pouze přenesly do Českého práva závěry Norimberského procesu a Jaltské konference. V tom se KDU opravdu vyřádila a fotky z freundschaftu se sudeťáky to jen potvrzují. Nezastupitelnou mediální roli hraje také Žít Brno a i loňské mediální pokusy o oslavu Čechů bojujících na východní frontě na straně 3.říše. To, že nejde o jev náhodný, ale zcela promyšlenou koncepci zatažení nacisty okupovaných zemí do jejich zvěrstev a přenesení podílu viny je očividné na posledním dění v Polsku a na Slovensku, ale i na hrocení vztahů mezi Polskem a Ukrajinou. Neustálé mediální vytahování podílu Čechů na represích proti Židům a jejich násilí v Terezíně není také náhodné. S Rusy se bavit nesmíme, protože se za Stalina chovali jak zvěř a vůbec to Rusko je takové stupidní, mongoloidní, nekulturní, barbarské….. Ovšem čistému vraždícímu Německu je třeba lézt do zadku. Němci mají historické právo se očistit, byť vedení poválečného Západního Německa stálo na válečných nacistech ( viz např Adenauer……. ). Stačí když bývalý vraždící esesák na kanálu History v propagandistickém dílku řekne, že byl mladý a naivní a vše je odpuštěno. Německo je dnes tak čisté, že pod jeho moudré velení je třeba svěřit národní armády evropských zemí, nebo jejich část. Nejlépe a zcela automaticky to však půjde ve zfederalizované Eurounii. Jedna vlast, jedny zákony, jeden lid, jedna armáda. Ale Rusko je na věky prokleté a nesmí se změnit a ani očistit. To je nepřípustné. Celá koncepce by tím byla v hajzlu. Celé to tedy nenápadně směřuje ke glorifikaci Nacistického Německa, ochránce demokratických hodnot, a přenášení viny za zločiny proti lidskosti na všechny 3.říší anektované státy. Závěrem bude už jen mediální finalizace dlouhodobé snahy o vykreslení Ruska jako odvěkého nepřítele demokracie a celého světa. Říši zla a Satanova služebníka kterého je nutno za jakoukoliv cenu konečně zničit za radostného bečení euroovcí těšících se na vlastní porážku ve jménu pravdy a lásky. Protože boys si tu ruce špinit nebudou. Někdo holt musí zůstat akceschopný aby ten následný rozval zpacifikoval a mohl se označit za zachránce světa. Ty biliony miliard uložené v nerostech na Ruském území za to mocným světa stojí. Jak řekla Hillary před prohranými volbami: „ Pokud chceme udržet svou globální dominanci, je nezbytné do r. 2022 ovládnout všechny zdroje „ Tak jako jim za to stály všechny konflikty novodobé historie od Napoleonských válek. Nikdy nešlo o nic jiného než o zisk a moc! V útočné válce nikdy!
  25.2.2018

  A Kolářovic jelita jsou jen užitečnými idioty v této hře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Perfektně napsáno.
   Děkuji

   Smazat
  2. Připojuji se k díkům. Perfektní souhrn, analýza a formulace..

   Smazat
  3. 7:48

   Za užitečné idioty považuji lidi, kteří nějak škodí z nevědomosti, prostě protože jsou hloupí a kdyby jim to myslelo, nejednali by tak. Ale myslím že Kolář ví velice dobře, co činí a dělá to plánovaně, jako všichni kolaboranti, zrádci a podvraťáci v naší historii.

   Smazat
  4. 1) Rusko je zodpovědno za téměř všechny války v posledních 450 letech. Žádný stát v dějinách se ničeho podobného nedopustil.

   2) polský min.zahraničí a ukrajinský premiér mají pravdu - Rusko napadlo Němce. Cestou k Německu vyvraždili desítky milionů obyvatel, včetně 6 milionů Židů.

   3) Také Češi, rození antisemité, mají významný podíl na likvidaci Židů.

   4) Nikde v Jaltských protokolech není napsáno, že je povoleno vraždit Němce. Přesto to Češi dělali, a to masově. Během tohoto běsnění byly postiženy 3 miliony Němců !!

   5) Toto území nepatří nějakým Čechům, ale především Němcům, vždy se zde hovořilo německy. Patří taktéž lidem migrujícím z Afriky.

   6) Islám je nedělitelnou a jednotící kulturou Evropy. Je tedy hlavní kulturní složkou také Česka. A s Islámem to jsou taktéž jeho nositelé.

   7) Bylo prokázáno, že drtivá většina obyvatel Ruska má mutace genu DRD4, což v součinností s tamní absencí civilizačních hodnot vede ke zvýšenému výskytu degenerovaných jedinců s násilnou povahou.

   8) Je potřeba vytvořit jednotnou frontu v boji proti ruskému zlu.

   9) Ruské zlo musí být fyzicky zlikvidováno. K tomu Je nutno využít především potenciál východní Evropy, a následně zocelené bojovníky z Blízkého východu, Afriky a Střední Asie.

   10) Lidé jako dr. Ondřej Kolář jsou nadějí pro tuto zemi.

   Smazat
  5. 9,20
   ZE KETRÝ LAHVIČKY NÁM TYHLE MILIONY HAVLOKOKOTIN V PODNAPILÝM STVAU POSÍLÁŠ???!!!!.-D

   Smazat

  6. Přece jen dodám:

   Dne 12. ledna 2019 maďarská vláda vyzvala širokou veřejnost:

   „Připomeňme si statečnost našich dědů, hrdinných maďarských vojáků, kteří až do konce bojovali za Maďarsko na Donu.
   Dnes připadá 76 let od průlomu v ohybu Donu. Dne 12. ledna 1943 zahájila sovětská armáda útok na 2. maďarskou armádu. Maďarsko ztratilo 120 tisíc vojáků. Sláva hrdinům!“


   https://cz.sputniknews.com/svet/201901138923679-madari-nacisty-vojaci-sssr-hrdiny/


   Člověk by se ptal co to je za pomatenost? Za nevzdělání?
   Jsou jen tři možnosti: Nedostatek informací, idiocie nebo zlá vůle.
   Ale příspěvek Karla Straky výše na to odpovídá.

   Je to jen součást permanentní, plíživé, systémové manipulace s historickými fakty. Žádný náhodný jev, ale promyšlená koncepce vedoucí ve výsledku ke glorifikaci fašismu a nacistického Německa jako faktického obránce demokratických hodnot před odvěkou Říší Zla.


   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  8. 9:20
   Normálně jsem zde jen občasným, náhodným čtenařem, ale blbost dovedená k dokonalosti si zaslouží pozornost a i odpověď.
   Ad 1.
   Napoleon, FJ1. i Hitler byli ruští emigranti
   nebo odložení levobočci po hýření ruských
   šlechticů na západě?
   Ad 2.
   Finta s provokací v Gliwici neodpovídá, dle
   vaší dedukce nízké inteligencí Rusů navíc
   maskovaná Aurora by nestihla přesun a
   výstřely na W.Plate.
   Ad 3.
   Blbě se vám bude obhajovat antisemitizmus
   ČSR před II.WW, protože jsme byli cílem
   židovské emigrace z Německa. Po II.WW jsme
   poskytli mladému státu Izrael pro jeho obranu
   zbraně a výcvik pilotů.
   Ad 4.
   Počet 3 miliony Němců sedí, ale vztahuje se k
   počtu poválečného transferu (W.CH) dohodnuto
   v Jaltě.
   Ad 5.
   Je obvyklé, že v pohraničí žije smíšené
   obyvatelstvo, bylo to podporováno i našimi
   panovníky. Je neobvyklé, když je soužití
   záměrně narušováno a končí Mnichovem.
   Ad 6.
   Nelze komentovat, jde o projev rasismu.
   Ad 7.
   Dtto, navíc eugenika.
   Ad 8.+9.
   Navádění k terorismu.
   Ad 10.
   No comment.

   Smazat
  9. Pane Strako,
   domnívám se, že v rámci toho, jak jsou již často „někým, úmyslně vyostřené“ debaty pod články,že Vám uniklo, že příspěvek A z 3.9. v 9:20 h je ironická nadsázka s cílem zdůraznit nesmyslnost provozování rektálního alpinismu vůči „vládcům světa“.
   Takže vyvracet jej, je zjevné nepochopení, pokud to není nějaký nový „manipulátor“, který už to má v hlavě totálně pomotané.
   Takovým „popletou“, netuším ale z které strany „ideologického boje“, se mi jeví příspěvek autora v 11:30 h.
   Myslím, že základním problémem, který dokolečka „manipulátoři“ zneužívají pro své cíle (bohužel ne jen dnes), je nedostatečná vzdělanost a informovanost.
   Jednoduše řečeno „blbost je věčná“. Za sebe bych dodal, že jediná naděje lidstva je ve slovním spojení : „skoro věčná“. A to že sice pomalu, ale přesto, evolučně vzrůstá IQ populace a i její vzdělanost.
   Pavel p

   Smazat
  10. P.S.: Jinak článek je velmi dobrý. A bohužel asi dlouhodobě platný.
   Pavel p

   Smazat
  11. Pane Pavle P nerozumím ideologickym bojům, ale 11:30 je docela sranda odpověď na srandu 9:20. Nečilte se. Může být i trochu smutno, jen když je veselo.

   Smazat
  12. Pro A z 4.9.- 22:32 h :
   Také mám rád černý až šibeniční humor. Takže se nečílím. Jen je třeba při jeho tvorbě ctít pravidla "žánru" a nevyrábět "kočkopsy". (Pro větší názornost : "kočkopsi"!)
   Pěkné dny.
   Pavel p

   Smazat
 5. Super příspěvek a dokonale popsaný kontext.

  OdpovědětSmazat
 6. Protože jsem slyšel pár argumentů tohoto novo-svazáka, rád bych na ně zareagoval. Omlouvám se, že anonymě, ale společnost je dnes opět vyzývána prakticky k pouličnímu násilí a vláda s tím zatím nic nedělá - asi v obavě, aby neporušila údajnou demokracii, kterou se tyto skupinky lidí zaštiťují.
  Rád bych se tedy krátce zmínil o generálu Koněvovi a jeho tolik zmiňovaném maďarském masakru v roce 1956. Maďaři se účastnili Hitlerova tažení do Ruska, tedy napadli tehdejší SSSR. Jednalo se o tzv. Maďarskou 2. armádu. Kolik tisíc lidí povraždili a kolik vesnic srovnali společně s Němci se zemí než se dostali až ke Stalingradu se nikde nedozvíte. Co se ale ví je to, že u Stalingradu utrpěli 84% ztráty. Při dalším vývoji Maďaři věděli, že jsou na tom stejně s Němci a tak se Maďarsko Rusům zuřivě bránilo. Ztráty zde byly ohromné, skoro 50.000,- Maďarů proti půl milionu sovětů! To v Evropě nemělo obdoby!
  Po porážce sověti ustanovili prosovětskou vládu a když došlo v roce 1956 k násilnostem(pokusem o svobodu), kdy proruské Maďary začali věšet na kandelábry, tak to tam Koněv silou srovnal. Domnívám se ale, že půl milionu Maďarů tehdy nepadlo - nemluvě o těch dalších zavražděných při tažení v Rusku.
  Pokud by se Němci takhle v západní zóně vzbouřili v roce 1956 proti Američanům dopadli by stejně.
  Svinstvo od Rusů ale byla okupace Československa v roce 1968. Zde ale Koněv neasistoval a i tady je třeba připomenout slovenskou armádu v počtu 50.000,-, která se po boku hitlerovců účastnila ruského tažení také.
  Domnívám se ale, že zde nejde ani tak o Koněva samotného, jako o symboliku osvobození a porážky Němců, kteří nás tady vraždili a mučili po statisících a kteří nám žádnou světlou budoucnost neslibovali a proto mi logicky vychází, že ti, kdo tuto symboliku dnes neuznávají plivou na statisíce umučených a zavražděných Čechoslováků rukou Němců a německých kolaborantů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Připusťme, že okupace Československa v roce 1968 byla svinstvem. Jaké byste vy navrhoval řešení pro situaci v ČSSR v roce 1968, kdy se už sepisovaly seznami lidí k likvidaci a vyzývalo se ke spojenectví se Západem, nepřátelským vůči SSSR?

   Smazat
  2. 3. září 2019 9:11 - Jiné řešení vidělo Rusko, jiné ČR a jiné zase třeba USA. Já bych byl tehdy s většinou našeho národa, tedy proti ruské invazi, a to zcela bez diskuze. Geopolitické potřeby Ruska by mě nezajímaly a tehdy ještě západ nebyl tak společensky a kulturně zdegenerován jako je v současnosti. Ano, chci tím říci, že přechod do západního bloku by mi v tehdejší době nevadil.
   Byl bych ale rozhodně proti přítomnosti jakékoliv jiné cizí armády - stejně jako dnes.

   Smazat
  3. 9:26, ?? myslíte hippies, RAF, Brigade Rose, válka ve Vietnamu... Nikdo veřejně tehdy nemluvil o změně systému, a už vůbec ne o vyhranění geopolitické orientace. Možná vás to překvapí, ale SSSR měl poměrně dobré kontakty se Západem, a situace ani zdaleka nebyla vyhrocená tak jako dnes, anebo na konci 80. let.

   A také jste si nevšiml, že co se týká geopolitiky, tak to je doménou velmocí, jakými byl Sovětský Svaz, a ne Československo. My jsme rozhodovali o geopolitice asi tak podobně, jako rozhoduje bába z tržnice o úrocích Národní banky.

   Smazat
 7. Foldyna (citát z článku na PL) se včera tvrdě opřel do starosty Ondřeje Koláře: „Novináři se ptají, proč jsem tady. Proč jdu k tomu pomníku maršála Koněva? Dámy a pánové, třicet let ten pomník téměř nikomu nevadil a najednou po třiceti letech přichází téměř bezvýznamná politická figura místního starosty pana Koláře, reprezentanta jakési TOP 09 a začíná manipulovat s tímto pomníkem. Já se domnívám, že v tuto chvíli nejde ani o toho maršála, ani teď nebudu mluvit a hájit maršála Koněva,“ řekl s tím, že maršál Koněv reprezentuje jakýsi symbol osvobození Československa a 140 tisíc mrtvých. A pak za souhlasného potlesku dodal, že bez sovětských vojáků „bychom tady nebyli“. „Žvanilové jako pan Kovář, ty by jistě dokázali jenom žvanit,“ pokračoval. „Bojovat s pomníkem“ je prý jednoduché a historie je černá i bílá. A závěrem varoval, že pokud prý nebudeme bránit podobné symboly, přijdeme dle něj i o národní identitu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Foldyna je politik a já mu rozumím, čemu nerozumím je jeho setrvávání v ČSSD. Že není vše prohráno a naděje na slušný stát trvá, mi dodávají chlapci (omlouvám se, neznám jejich jména) jako řidič autobusu, který groteskně odhalil masky politiků a určistě byl "po právu odměněn", stejně jako dobrovolní čističi pomníku, kteří zaplatí pokutu 15000 Kč. Zato umělecká prasátka, která pomník polila barvou měla svobodné právo občana vyjádřit svůj názor jako "performance". Co vy na to ?

   Smazat
  2. 11:48
   Palec nahoru,stoprocentní pravda!

   Smazat
 8. Problémy se správným posuzováním historie nastaly přesně v době omluv Václava Havla Němcům za odsun. Měla se tehdy udělat za vším tlustá čára a jít dál, ale Němci si sami tehdy určili, kde se udělá a na tom je založen i dnešní český dějepis - což vidíme na současné generaci ovládající Prahu 6.
  Ta čára se totiž udělala k datumu 8.5.1945. Na první pohled docela logické, že? Geniální tah tehdejšího landsmanšaftu ale byl v tom, že zatímco fakt, že ještě v květnu 45 byli mučeni, vězněni a vražděni lidé v německých lágrech, o čemž ale už netřeba dále mluvit, tak to, že nějakému náckovi někdo nakopal prdel po tomto datumu a nakreslil hákenkrajc na hřbet je donebevolající zločin, na který nelze nikdy zapomenou, protože...to mě podržte...- bylo už po legální válce! :-)))
  Jim nestačily ty zrůdnosti předtím, takhle se oni dnes hájí dál. Většina Němců chce už mít od těchto událostí klid, existuje ale radikální křídlo skopčáků, kteří se nesmířili a nesmíří. Je smutné pozorovat KDU, jak se s nimi dává na jejich žranicích do holportu a naslouchá jejich vykutáleným nářkům a studuje dějiny podle Krystlíků.
  Když už pominu tu zrůdnost "legální a nelegální" válka, tak naše země byla obsazena a lidé vražděni ještě před tím pro některé Němce tak kouzelným datumem 2.9.1939.
  Hraniční datum 8.5.1945 se ale netýká pouze řízeného odsunu Němců v důsledku prohrané války, ale i všech událostí, které po tomto období nastaly - násilí, na které nelze nikdy zapomenout je tak výhradně na Rusech, zatímco na to německé je to nutnost! Je to stejné, jako když v poraženém Maďarsku dělal Koněv pořádek a my nesmíme vědět, že Maďaři předtím zavraždili statisíce sovětů po boku Adolfa Hitlera.
  Vláda ČR by měla udělat v těchto věcech pořádek, především pak provést revizi dějepisu na školách, aby nám zde už nadále nevyrůstali Ondřejové Koláři a spol. a také aby jsme pořád nelezli z jedné ruské řiti do té druhé, americké - sem a tam. Děláme jim akorát fackovacího panáka díky lidem, kteří nemají ani hrdost, ani čest.

  OdpovědětSmazat
 9. Dobrá zpráva:
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019090310620796-marsal-konev-opet-na-svobode-prazska-radnice-od-jeho-sochy-dnes-odstrani-plot/

  OdpovědětSmazat
 10. Vláda ČR by měla udělat v těchto věcech pořádek, především pak provést revizi dějepisu na školách, aby nám zde už nadále nevyrůstali Ondřejové Koláři a spol.
  Dále pořádnou revizi na MŠ a polovinnu úředníkú přesunot do škol a potřebných staronových učilišť.

  OdpovědětSmazat
 11. Pokud je na dokumentu v odkazu pod číslem 22 Kolářův dědeček, potom se jen potvrzuje, že nenávist těchto ksindlů má opravdu hluboké kořeny. Kolářovic spratek sice byl zvolen a svým způsobem za své předky nemůže, nicméně svým chováním dokázal, že ve státní správě jako konfident, záškodník, vlastizrádce a zřejmě i placený či vydíraný agent cizích mocností, a to právě v souvislosti s historickou rodinnou zátěží, nemá co pohledávat a měl by být neprodleně ze své funkce odvolán.

  https://scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69443525_223013025363328_7444407204305698816_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_oc=AQm13-vbxRIK9Jz1FUHODvrVzcWWcd068oC_J9kC0AJtUBJLfBCYQ8oYY5CvO1BL3Mw&_nc_ht=scontent-prg1-1.xx&oh=fa0b3364d38d88400978cca8143d8102&oe=5E0A5D10

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. není to dědeček, ale snad údajně prastrýc (strýc jeho otce. ) Pátrám v archivech a matrikách, ale živé matriky nejsou zpřístupněny a v těch otevřených se zatím nemám čeho chytit

   Smazat
 12. Včera redaktor Klíma na TV Seznam doslova řekl: Proč si komunisti toho Koněva pořádně neohlídají a nepostaví k němu třeba čestnou stráž, vždyť je to jejich hrdina! Teda já nevím ale myslím si, že Koněv a jeho armáda neosvobodili za II. světové války od fašismu jen komunisty!!! No nedělám si o Klímovi žádné iluze, ale že je až takový blb? A ad. Maďarsko, považuji ho za stejného agresora jako Sověty v roce 68, tak že u mne žádná privilegia. Co jiní udělali mě neměl bych já dělat jiným. Maďarsko 56 je jejich problém!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klíma není blb. Je to kokot*), presstitut*).

   *) to není nadávka, je to dnes již 'terminus technicus' s celkem jasným obsahem.

   Smazat
  2. Souhlas a takových je. Pokud by došlo ke srovnání politiky a médií - to by bylo pracovních sil do montoven ve třísměnném provoze za 20 tis.hrubého !!!

   Smazat
  3. Klíma kdysi býval dobrý investigativec, ale jak se říká... peníze nesmrdí. Když se dal k Seznamu je už po něm hovno. Je to společnost dnešních vyvolených Bakalových trollů v čele se Slonkovou, Kubíkem, Šímou, Bosákem, Šídlem a mnohými jinými prodejnými bezpáteřníky

   Smazat
  4. Klíma nedávno prohlašoval, že Češi a východní Evropa vůbec, není schopna sama sobě vládnout, a měla by to nechat na schopnějších, konkrétně jmenoval Židy, jakožto elitu planety. Zároveň sám o sobě prohlásil, že je Žid a jeho prastarý rod pochází odněkud z Itálie. Ubohý blbec.

   Smazat
 13. 9,56
  Vynechal jste jeho kamráda Kroupu ml.to je taky pitomec na ENTOU!

  OdpovědětSmazat
 14. Co říci k transatlantickým soudruhům ze stop09 jen že fašista zůstane fašistou.

  OdpovědětSmazat
 15. Na nezákonnost v konání toho zpovykaného rusofobního fracka Koláře poukazuje mj. i předseda KSČM zde:
  https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Vojtech-Filip-140/clanek/-Skoncovat-s-totalitou-se-nedari-97501

  OdpovědětSmazat
 16. To hanobení simbolů nenastalo až teď s Koněvem. To už začalo hned po hadráku kdy parta "demokratů - překabátěných zkrachovalých bolševiků" zmalovala na růžovo jiný pomník v Praze a následně za potlesku lůzy a pseudodemokratů byl tento pomník zničen, aby následně zmalovaný tank byl strčen do sbírek Vojenského muzea. Pod lživým prohlášením že ten tank je simbol útisku. Následovalo pak ničení a likvidace dalších pomníků a nejen v Praze. Už tenkrát se měli lidé zamyslet a ne plíživému fašismu, který už je dnes zjevný tleskat. Co teprve plující fakáč na Vltavě? Ukradená a zničená standarta prezidenta. To byl kulturní počin. Kdo dal synovi kolaboranta Havlovi (kmotrem mu byl kdo?) právo omlouvat se Sudeťákům (Sudety vyprefabrikovaný název českého pohraničí Henleinem) a Němcům? Za co? Kdo slyšel jejich veřejné omluvy za povraždění 360 000 Čechoslováků? Kde je odškodnění rodin? Kdy se Němci veřejně omluvili ne za "pouhých" 6 miliónů židovských obětí, ale za desítky miliónů slovanských zavražděných a to nejen v SSSR, ale v Jugoslávii a Polsku. II. světová válka nebyla vyhlazovací pouze pro židy a po novu pro chudáky rómy, ale hlavně a zejména pro slovany. O tom se dnes cudně mlčí a z 340 padlých američanů se dělají největší osvoboditelé ČSR. To, že plíživá fašizace reálně probíhá je jasně vidět na jednání s Rusy a jejich vykázání z pokládání květin v Lidicích, nehorázném a okázalém nepozvání na růžné válečné oslavy viz nyní Polsko, ale i na tom, že neni jediný týden, aby na ČT nebo jiném programu neběžel nějaký dokument pomalu héroizující 2.sv. válku a Němce. Podívejte se do jakéhokoliv knihkupectví co se tam objevilo knih s válečnou tématikou úžasného historického hodnocení fašistické armády. V kontextu toho se objevují prohlášení rádoby historiků o tom, že bitva u Kurska vlstně žádnou bitvou nebyla a že tam vlastně Němci neutrpěli žádnou porážku, ale naopak tam shořela celá tanková vojska Ruska a podobné objevy. Nebo, že nebýt dodávek vojenského materiálu z USA jisto jistě by se Sovětský svaz nezmohl na obrat v bitvě u Stalingradu. Případně jak poučné jsou proslovy největšího světového vraha Hitlera nebo jeho manifest. Co to je jiného než plíživé přepisování dějin a tvorba nových vylhaných. Dnes všude slyšíme o agresivním Rusku, ale nikdo z historiků neřekne, že nejméně 450 let jsou stále ve stejném scénáři hnány národy do Ruska na jatka a pak se odtamtud vrací zbědované zbytky a útočníci si lížou rány a touží po novém dobrodružství bez poučení. Nestačí, že tam dostali na frak Mongolové, Švédi, Osmani, Němci, Rakušané, Maďaři, Italové, Britové, Francouzi, Japonci, Poláci,Finové, Číňani a spousta jiných. Evropa se nepoučí z těchto chyb a bude stále se nechávat vláčet do dalšího stejně předem ztraceného dobrodružetví jehož hodnota je předem nulová. Obzvláště, když to zlé Rusko nabízí podanou ruku a hospodářskou spolupráci. Bohužel ta podaná ruka je chápána jako projev slabosti a ne dobré vůle. A to hloupé Rusko ji neustále podává místo toho, aby bouchlo do stolu a řeklo:" Jste neseriozní, prolhaný, záludný partner. Kašleme na Vás." Stále slyšíme propagandu ála Gebls, jak je Rusko ubohé, hladový zaostalý mužíkistán, ale na druhou stranu nazbrojené a nebezpečné. To nějak nejde do sebe, ale to nevadí. Propaganda jede.

  OdpovědětSmazat
 17. Starosto Koláři znáš ten vtip?Potkají se dva staří účastníci SNP(pro tebe vole-slovenské národní povstání).Ten jeden říká"hele půjdeš na ten sraz SNP" druhej odvětí"nepůjdu já ty mlady neznám".Koláři ta tvá rodina musí být hodně ale hodně inteligentní,čeké VIPKY jinak PIPKY!!!!HAHAHAHA!!!!HŇup zůstane vždy hňupem,bohužel.

  OdpovědětSmazat
 18. Kolářovu tátovi praskla prcguma a narodil se tento gumák.Volejme haleluja!!!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.