Reklama

pátek 13. září 2019

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnout.

Oldřich Rambousek13.9.2019  Rukojmí
Už delší čas vím o vážné nemoci Karla Gotta a je to ode mne možná sobecké, ale z úcty k jeho rodině jsem o jeho nemoci přímo a detailně nepsal. Dnes, když to řekl sám mistr a jeho rodina, mi už nic nebrání, ale detaily skutečně rozebírat nebudu. Je to čistě soukromá věc jeho rodiny a tu hodlám respektovat, neb nechci parazitovat na jeho neštěstí jako některé novinářské hyeny.


Teprve nyní máte skutečnou možnost pochopit, proč jeho manželka působila a působí jako jeho štít. Nedělala nic špatného, snažila se ho chránit před vnějšími vlivy a hlavně-blbými lidmi. Mám-li říci na tuto věc svůj soukromý názor, tak si manželky Karla Gotta za její přístup vážím a oceňuji ho. Vím, že někteří lidé z novinářských kruhů jí měli za zlé, že se ke Karlovi nemohli dostat, ale z lidského hlediska je její postoj pochopitelný. Spíše tak nějak nepobírám, jak někdo může být tak tupý, že odmítá respektovat přání a soukromí rodiny. Udělat exkluzivní článek a ulovit senzaci je sice hezké a je to za peníze, ale lézt člověku doslova až do prd…, je prostě nemorální.

Co je ještě více politováníhodné, je přístup samotné umělecké veřejnosti. Bohužel i z těchto kruhů zazněly invektivy na manželku mistra ve smyslu toho, že mistra moc hlídá a organizuje mu život. Jak z tohoto plyne, tak i někteří umělci jsou hloupí. Akutní leukémie je zákeřná choroba a zabíjí. Dokážete to pochopit?? Dokážete pochopit, že člověk, který jí trpí, má dost starostí sám se sebou a že trpí celá rodina??

Karel Gott potřebuje obyčejnou lidskou podporu a stejně tak jeho rodina!!!

Čistě v krátkosti si dovoluji vyzvat ty, kdož se v médiích vyjadřovali na adresu mistra Gotta, že zpíval o hovně, že tvořil sračky atp. Zavřete prosím na chvíli své huby a jděte třeba do hospody. Dejte mistrovi v jeho těžkém období alespoň pokoj.

Nemusel a nemusí mistr Karel Gott každému umělecky sedět, jeho tvorba se nemusí každému líbit, ale chovejme se prosím k němu a jeho rodině jako inteligentní lidé.

Je doslova pod lidskou úroveň byť jen souhlasit s prudérností a doslova hnusem, které okolo sebe trousí příkladně pan Janda, Novotný nebo rádoby herec Mádl.

Závěrem, tu na tomto místě přeji Karlu Gottovi za sebe i za všechny slušné lidi brzké uzdravení a pokud to jen trochu půjde, tak tu s námi buď Karle až do stovky.

Ram

37 komentářů :

 1. Pane Gotte , přeji vám brzké uzdravení a život v pohodě !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Preji brzke uzdraveni a dlouhy vek Karlovi, ktery je Cechem a vzdy byl a nam i vzorem i kdyz nenapadnym , jak se slusi a patri..
   Problem zpevaka a zakladni je, ze neni kritik.
   Jinak by casto nemohl ani zpivat ..

   Smazat
 2. I kdyby byl Pavel Novotný stokrát starostou ,třeba i celé Prahy,tak nic to nezmění na tom,že je to hnusák a sprosťák parexceláns.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pohled z Moravy... co si pražáci navolí, to mají. Asi to jejich naturelu konvenuje.

   Smazat
  2. 12,52
   Novotný ke K...T!!!!!!
   Ale kojot to není!.-D

   Smazat
  3. Celé své mládí mi Božský Karel lezl na nervy. Otázky na to, kde má ptáček hnízdo nebo konstatování že si osladí kafe, mne docela popouzely a cestu k němu jsem si našel až v 90. letech. Oba jsme totiž zestárli a Karel jako by zmoudřel. I když mám stále výhrady k některým jeho dílům, respektuji to, že je Pan zpěvák. Přeji mu proto pevné zdraví a dlouhý život. Dnes je to už legenda české hudby a snad ještě dlouho zůstane mezi námi. Nemusí ani zpívat.

   Smazat
  4. Jak říkal můj tatík: "Vůl zůstane volem, byť bys ho do fraku oděl." Proto Novotný, tak jako každé hovado, bučí ty své hovadiny.

   Smazat
  5. Přesně tak ještě že ta Pražská špína nevládne v celé zemi. Pan Gott je dobrý zpěvák i když ho neposlouchám a také je skvělý člověk.

   Smazat
  6. Ono by chtělo Prahu osamostatnit a vládu země přesunout třeba někam do Brana, Hradce Králové, Pardubic... a ani by mi nevadila Pražská zeď kolem dokola. Ať se v té špíně a hnusu matlají sami a ať to nevytéká kolem! Tohle co tam v tý Praze komunální politici vyvádějí přece není normální. O Milionu chlívek a ostatních ani nemluvím. P.S. Nedej Bože aby Mistr zemřel ale přijde li to, co kopač do mrtvol Rejžek bude předvádět. To uvidíme hovado v akci.

   Smazat
  7. Já jsem pro. hlavně si vezměte všechny Moraváky, kteří to tady kurví.

   Smazat
  8. Těch Moraváků není zas tolik aby se nedali zvládnout...

   Smazat
 3. Prý "nechcete parazitovat", ale parazitujete. Přes nemoc Karla Gotta si oslími můstky vyřizujete účty s vašimi ideovými oponenty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:12
   Přejmenovávání hyen na "ideové oponenty" z nich lidi neudělá. Mazej zpátky do smečky.

   Smazat
 4. 13:12
  Jazyk je opět rychlejší než myšlenka!

  OdpovědětSmazat
 5. Až všichni ti zlí jazykové a lovci senzací dokážíto, co K.Gott, tak budou mít možná právo na kritiku,jinak ať drží svá navymáchaná ústa a zalezou do kanálů mezi krysy, kam bezesporu patří. Tam budou mezi svými.

  OdpovědětSmazat
 6. Gotta pražská kavárna nenávidí, protože to nebyl podnapilý disident. Celý život pracoval pro liti a ti jsou mu za to vděčni.

  OdpovědětSmazat
 7. Vzkaz těm, co mají nutnost si do Karla Gotta kopnout a plivnout. Držte své nevymáchané huby a jedovaté jazyky na úzdě. Nikdy nevíte, co může postihnout vás. Přeji Karlu Gottovi hodně sil, ať se s nemocí popere a zvládne ji.

  OdpovědětSmazat
 8. No jo, zvládnout perfektně Bel Canto je práce na půl života, kdežto zběsile mlátit do kytary a vydávat při tom hrdelní skřeky jde zvládnout za rok. V tom rachotu když ujede nota tak se to vůbec nepozná. V tom je zásadní rozdíl mezi Mistrem a těmi "Jandy"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slávku, když tak moralizuješ, hrá jsi někdy na hudební nástroj. Kdyby jsi nebyl debil, tak i ta špatná nota je poznat v každé hudbě, zřejmě jsi mysle nějaký death metal. To že jsi hluchý, nemusíš tady vypisovat. Máš ale pravdu, asi píšeš o negerské negerském rappu, tam opravdu o notu u těch mluvičů nezavadíš.

   Smazat
 9. Repertoár p.Gotta nebyl zrovna můj šálek kávy,ale z celého srdce mu přeji,pohodu,klid a pokud možno brzké uzdravení. Je to člověk s velkým Č a vlastenec. Pane Gott děkuji.

  OdpovědětSmazat
 10. Mudr Otto Wartburg- označ a dej vyhledat,-léčba rakoviny je známa 100 let.Potvrzujew se, že ani VIP pacient nemá šanci!

  http://svobodnenoviny.eu/vyrobte-si-lek-na-rakovinu-doma-v-mixeru-lecba-prumyslem-smrti-tedy-farmaceutickym-vas-jen-zabije/

  OdpovědětSmazat
 11. Pana Gotta si vážím. Jeho umění mi mnohokrát přineslo potěchu. Alžbětínská serenáda v jeho podání ... naprosto výjimečná záležitost ... ale i mnohé další písně. Vážím si ho jako člověka, který obohatil můj život. Děkuji Mistře.

  OdpovědětSmazat
 12. Prajem Karlovi uzdravenie.
  Celým životom nás sprevádza so svojími skvelými pesničkami za čo sme mu veľmi vďační. A sme veľmi,veľmi radi že je tu stále s nami. Jeho hlas ovplivnil naše životy skrášlil ich jedinečným spôsobom spolu s ostatnými spevákmi našej doby on je stále na vrchole - jeden z najkrajších hlasov v brandži. Gott je neopakovateľný a jedinečný kultúrny fenomén nemajúci obdobu, ktorý navždy poznačil náš svet svojim hlasom a talentom za čo som mu osobne veľmi vďačný a verím že nie som sám. Navyše je na rovnakej myšlienkovej vlne kritického myslenia v zmysle odporu voči finančnému mafiánskemu establišmentu, ktorý z USA rozťahuje svoje vražedné chapadlá po celom svete.

  OdpovědětSmazat
 13. Díky Karlovi jsme v totáči nezblbli. Místo na májové průvody, jsme s kytarou a Woodym řádili v Šárce. Proto dík za jednu generaci,která ti teď určitě drží palce. Promiň, že ti tykám, ale patřils k nám do party.

  OdpovědětSmazat
 14. Z celého srdca mu želám, aby si ešte aspoň zopár rokov užil lásky rodiny a jeho rodine želám, aby si eštee aspoň zopár rokov užili ocka a manžela.

  OdpovědětSmazat
 15. Karel Gott - šlechtic populární hudby. Porazit tuto nemoc vyžaduje hodně ,,munice" a já jsem přesvědčen, že Karel Gott ji má. Tak ať to dobře dopadne.

  OdpovědětSmazat
 16. Pan GOTT je gigant jakého naše vlast neměla za posledních sto let. Je směšné si myslet že takovým může být od první písně kterou zazpívá. Od první písně kterou zazpíval jsem věděl že má mimořádné nadání. Dokázal postupně zvládnout celý pěvecký rozsah. V celé své kariéře byl velkým člověkem. Přeji mu dožití sta let.

  OdpovědětSmazat
 17. Hudební žánr Karla Gotta opravdu nemusí každému vonět, ale každý seriózní, objektivní člověk uznává jeho výtečný hlas a jeho nevídaně zodpovědný přístup k práci. Není už sice v takové hlasové a dechové kondici, jako když mu bylo 30 či 45 let, ale stále se dovede připravit. To, co Karel Gott nazpíval, nemělo cenu zpívat někým jiným, protože každý jen zaostával, přinejlepším se vyrovnal, většinou tím, že to pojal jinak, výjimek, kdy byl někdo lepší, je minimum.
  Jeho Vánoce ve zlaté Praze ukazují, že měl na víc, než jen popík. Slušné jsou i jeho přednesy písní skladatelů 19. století, u lidovek a country je cítit, že to není úplně jeho životní pocit, ale pěvecky je to profesionální.
  Skvělý hlas, zodpovědný přístup a práce na sobě, náročnost vůči sobě a celému výsledku okolo něho vytvořily špičkové týmy autorů hudby, textařů a muzikantů. Bratři Štaidlové, Karel Svoboda, Rudolf Rokl, Václav Týfa, Félix Slováček, Anton Gondolán, Zdeněk Rytíř, Zdeněk Borovec, Pavel Vrba, Pavel Kopta, Eduard Krečmer, Jiřina Fikejzová, Jiří Suchý... Texty sice nemá zrovna vždy nějak hlubokomyslné, ale nejsou slabé. Značná část je odpočinkových, ale vzhledem k tomu, kolik toho nazpíval, tak má nakonec i dost textů s nějakým poselstvím.
  Karel Gott je ve svém oboru synonymem kvality, poctivé práce, byť dílo, resp. žánr, obor se nemusí některým líbit. Kritické reakce některých lidí na Gotta ale jsou jen a jen odrazem zakomplexovanosti, anonymní zbabělé "statečnosti" si plivnost, papouškování cizích siláckých blábolů.
  Současně je ale báječné, že máme či jsme měli i Jandu s Olympikem, Máňu Rottrovou, Jarka Nohavicu, Žalmana, Pepíčka Zímů, Elány, Hammela, Plavce, Zelenáče, Tučňáky, Neckáře, Matušku, Chladila, Simonku, Gombitku, Cortéze, Schelingera, Spirituál kvintet, Ulrychovce, ČF, Moravanku a další kvalitní zpěváky, písničkáře, hudebníky. Mít jen "božského Káju" by taký lezlo na nervy.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Gott je náš, neutekl jako Matuška, zpíval pro nás ! Kdyby to šlo a každý z nás, kdo by to chtěl, by mu daroval 1 den svého života, tak by se určitě našlo tolik lidí, že by tu Gott byl s námi ještě dlouho !

   Smazat
 18. Karel Gott je excelentní nezapomenutelný český zpěvák. Hovno z pražské smečky však vždy bylo a zůstane vždy jen malým, ale hodně smrdícím hovnem!

  OdpovědětSmazat
 19. Jedna z nejlepsich nahravek byla Kalinka s velkym souborem Rude armady to tem lzidosmejdum mozna vadi
  https://www.youtube.com/watch?v=-nQdITbObUM

  OdpovědětSmazat
 20. https://www.youtube.com/watch?v=6ZNlx0oARno&list=RD-nQdITbObUM&start_radio=1

  Pardon tady je Kalinka

  OdpovědětSmazat
 21. Jak pravil Otakar Vávra, když vám někdo přeje žít do stovky, nakopněte ho, pokud ještě můžete ...

  OdpovědětSmazat
 22. Když on ten Mistr Gott tak nějak moc nezpíval podle falešných not pražské kavárny.

  OdpovědětSmazat
 23. Přidávám se k přání, aby pan Gott tu s námi ještě dlouho pobyl a nemusí ani zpívat. Jednoduše proto, že je to kvalitní a moudrý Člověk jakých není moc.

  OdpovědětSmazat
 24. Nádherná je Vltava Bedřicha Smetany v podání Kg. Lze vyhledat na internetu

  OdpovědětSmazat
 25. Ještě za totáče se tradoval fór. Jak se bude učit dějepis v XXI století= Gustav Husák byl jeden z prezidentů epochy Karla Gotta.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.