Reklama

neděle 15. září 2019

Macron je stejný jako Trump, pouze naopak


Rostislav Iščenko
15. 9. 2019    zvezdaweekly
Americký i francouzský prezident sází na Rusko jako na parní lokomotivu, která může je osobně vtáhnout mezi vůdce a jejich země do světlé budoucnosti. Emmanuel Macron je při vší své bankovní standardnosti a vnější emočním lakoničnosti (která je často mylně považována za skromnost a dokonce i ostych) ve skutečnosti velmi nekonvenčním politikem. Dost na tom, že od prvních dnů svého prezidentování jasně nastínil cíl soutěže s Angelou Merkelovou o osobní vůdcovství v Evropě, a také se pokouší se přivést Francii k samostatnému vůdcovství Evropské unie (obejítím Německa).


Tvrdost proti demonstrantům

Je třeba mít na paměti, že Merkelová je jediná barevná (i když ne příliš výrazná) skvrna na celkovém pozadí evropské konformní šedi. Aby s ní mohl soutěžit (a když se Macron stal prezidentem, ještě se nechystala odejít do důchodu), musel se ostře odlišit od mas.

Je třeba vzdát Macronovi hold. Vyděluje se. Lze jej nazvat Trumpem naopak. Jako antipodu amerického vůdce ve všem se mu však daří šokovat experty ve stejné míře a vyvolávat bouři rozporných pocitů u vlastního národa.

Od začátku Trumpovy vlády zaznamenali američtí politici a média rozkol v americké společnosti, který je rozsahem srovnatelný (tvrdili, že je dokonce větší) s tím, co bylo v předvečer a během občanské války v letech 1861-1865. Trump přežil ostrou fázi rozkolu, který opakovaně vyústil do nepokojů v různých městech USA, ale uhlíky doutnají a oheň může kdykoli znovu vzplanout.

Za Macrona se ve Francii konala nejrozsáhlejší, od "studentské revoluce" za de Gaulla, nejostřejší a nejzdlouhavější lidová vystoupení. Celkově se mu podařilo snížit intenzitu hnutí "žlutých vest", ale rozpory nebyly překonány, v menším měřítku a v méně ostré podobě vystoupení pravidelně pokračují, plamen může znovu vzplanout z jakékoli jiskry.

Oba vůdci během veřejné konfrontace předvedli vysokou úroveň psychické odolnosti a ani "ň" protestujícím neustoupili.

Trump otevřeně slíbil, že se nezastaví před žádnými prostředky k "potlačení vzpoury" a Macron dal mlčky signál pro jakoukoli úroveň policejního násilí, jen aby se zlomil hřbet protestů. V důsledku toho nezískali sympatie svých odpůrců, nerozšířili svou podpůrnou základnu, ale důvěra voličů, kteří pro ně hlasovali, vzrostla. Za cenu prohloubení rozkolu oba posílili svou autoritu u svého cílového auditoria.

Vytrvalost při dosahování cíle

Důležitou úlohu v životě každého z nich hrají vztahy se ženami. Ačkoli Trump prohlašoval, že žádná ze dvou bývalých manželek nemohla soutěžit s tím, co dělá (má na mysli, že podnikání je pro něj mnohem důležitější než rodinné vztahy), přesto se třikrát oženil se třemi profesionálními kráskami (fotomodelka, herečka), čímž zdůrazňuje svůj machismus. S každou novou manželkou rostla i její věková mezera s Trumpem. Makron zůstával po celý svůj život věrný své první lásce a v roce 2007 se přece jen oženil se svou učitelkou Brigitte Tronierovou, která již měla z prvního manželství tři děti a sedm vnoučat.

Tato Macronova věrnost jej necharakterizuje ani tak jako rodinný typ, ale jako politika. Jeho román s Brigitte nemá nic společného s první láskou, která ho pronesla celým jeho životem. Macron je na toto příliš praktický a pragmatický. Spíše je to snaha vlastnit to, co se jednou potřebovalo. Nezáleží na tom, zda se jedná o věc nebo člověka, pokud to jednou chlapec Emmanuel potřeboval, pak třeba i po několika desetiletích, i když to jako by není příliš potřebné, objekt jeho nároků musí patřit jemu.

Znamená to, že Macron je při dosahování cíle mimořádně vytrvalý, nikdy jej nepouští se zřetele, a to ani v době, kdy řeší jiné, naléhavější problémy, a zříká se svých nároků, i když se dnes zdají být nerealizovatelné, a zítra by mu jejich realizace mohla uškodit.

Kromě vlastnění Brigitte, Macron zjevně snil od dětství o politické kariéře. Přesto, že byl úspěšný v podnikání, po celou dobu se hnal do politiky a nebyl příliš vybíravý. Byl od přírody konzervativní a dělal kariéru v levicově-liberální socialistické straně, protože ta šla v tom okamžiku s jistotou k moci. Ale po prezidentování Hollanda, které skončilo fiaskem, Macron opustil socialisty a vytvořil hnutí Republika v pohybu. Ani pravé, ani levé podle jeho vyjádření, to znamená alternativa i socialistům, kteří ztratili podporu voličů, i pravici, která získala takovou podporu (Národní fronta vedená Marine Le Pen). Pravice má jeden problém - Francouzi se bojí obnovení fašismu v jeho klasické nacionalistické podobě, která ovládla třetí říši. Proto ochotně hlasují za jakoukoli alternativu pravici a dělají to o to ochotněji, čím pravděpodobnější je příchod k moci pravice s ohledem na impotenci tradičních stran.

Takže tah Macrona se zradou socialistů byl méně riskantní, než by se mohlo na první pohled zdát. Macron se svým sklonem k neočekávaným výrazným akcím však rozhodně není nakloněn riziku a snaží se pracovat najisto.

Sázka na Rusko
Právě takový člověk a politik v posledních týdnech vyrazil filipikami proti vyčerpanému kapitalismu a začal hovořit o vedoucí úloze Ruska v současném světě a o nutnosti navázat konstruktivní vztahy s Moskvou. Myslím si, že v tomto případě je Macron stejně upřímný, jak byl upřímný při získávání Brigitte nebo při odchodu od vyprahlých socialistů. Skutečně vidí v budování vztahů s Ruskem obrovský potenciál i pro Francii i pro sebe osobně.

V podmínkách, kdy Angela Merkelová opouští politickou arénu v Evropě, kdy je Boris Johnson zaneprázdněn Brexitem a už téměř ne Evropan, ale divoký ostrovan Anglosas Trump zanedbává evropské zájmy a již nechce poskytovat atlantickým spojencům americký bezpečnostní deštník, stává se Macron jediným výrazným evropským vůdcem, nepočítaje Italy, kteří si nikdy v Evropě vůdcovství nenárokovali.

Navazování osobních kontaktů s Putinem a "návrat Ruska do Evropy" mají výrazně posílit jeho autoritu jak ve Francii, tak i na kontinentu. A poté už na vlastní autoritě plánuje vyvést Francii k evropskému vůdcovství, jak vyvedli Německo Kohl a Merkelová.

Příběh s Brigitte ukazuje, že Macron je schopen vytvářet a úspěšně realizovat nejen krátkodobé, ale také dlouhodobé (na celá desetiletí) plány. Vytrvalost při dosahování cíle mu umožňuje překonávat neočekávané překážky, jejichž příchod nelze předem předpokládat. Je velmi opatrný a nespěchá s oznamováním svých záměrů a priorit. Proto jeho prohlášení nastiňují nadějnou a, pokud se mu podaří zůstat ve Francii u moci, dlouhodobou strategii.

Bizarní a protichůdná směs bonapartismu, neústupnosti a opatrnosti umožňuje Makronovi, který je svým potenciálem docela průměrným politikem, vyniknout na obecném šedivém pozadí evropské bažiny. Jeho osobní vlastnosti, které by ho v jiných podmínkách (například v Evropě v polovině dvacátého století) oslabovaly a doháněly ho k zániku na pozadí takových velikánů, jako byli Churchill, de Gaulle, Stalin, v současné, politicky degenerované Evropě, která zároveň sní o takové změně, aby to odpovídalo požadavkům dneška, ale nic se neměnilo, aby se neohrožovalo vlastní pohodlí, činí z Macrona hvězdu první velikosti. Jaká je Evropa, takové jsou i hvězdy, ale s tím musíme žít a pracovat.

Macron je však opravdu silný investiční bankéř, který disponuje vynikajícím čichem (vyvinutou intuicí). A jeho sázka na Rusko, jako na parní lokomotivu, schopnou vytáhnout Evropu do světlé budoucnosti, je inspirativní (rozhodně ne přáním některých evropských elit znovu vstoupit do ráje na hrbu někoho jiného, ale oceněním potenciálu Ruska).

Mimochodem, dvojče antipod Macrona Trump, i když ne bankéř, ale také úspěšný investor. Také usiluje o nalezení společného jazyka s Ruskem na dobu několika desetiletí, která USA potřebují, aby zardousily zbytek světa (včetně Macronovy nadějné Evropy) a obnovily svůj vlastní finanční a ekonomický systém.

Tito úspěšní západní investoři (včetně takového zatvrzelého a cynického politika, jako je odcházející Merkelová) vidí v Rusku něco, co nevidí místní ruská opozice, která se stále dere na Západ, zatímco Západ se začíná drát ke spolupráci (byť dočasné, ale dlouhodobé - strategické) s Ruskem.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. Nemohu se zbavit dojmu, že Merkelová a Macron mají společného šéfa a tzv. boj o vůdcovství je jenom zástěrka, sloužící k oblbování voličů. Na majdan spokojené lidi nedostanete. Dluhy, "kulturní obohacování a tzv. reformy", to vyžhaví místní "letenské hlupáky" doběla a budou spolehlivě fungovat na dálkové ovládání.
  Minule zde někdo psal, že se byl na letenský majdan podívat na kapely. Bude vůbec podobných exotů škoda, nemají v NWO vlastně pravdu, když brání rozmnožování podobných živočichů? A to mají mnozí z nich řidičské průkazy, proto to na silnicích tak vypadá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na Ja, V USA je Pentagon, v Deep State je "Hexagon Star"... řídící i ten Pentagon.

   Smazat
  2. Pozor jsou to jen sexsluzky Sorose ,vcetne toho podlyho itala, co ihed sel po Salvinim..

   Smazat
 2. Fantasticka analysa Macrona a vypada , ze docela spravna. Macron prichazi na scenu silny a v nejlepsi dobe. Ma presne perfektni TIMING.!!! Myslim , ze globalisti s nim budou pracovat . Ovsem ohledne TRumpa se mi zada , ze ma pravdu pouze malou casti, mene nez 50%. Trump je jako antipol k Macronovi to je asi pravda.

  Macron hraje clasickou politiku, Trump neco uplne jineho, ten se mi zda, ze hraje Artifical inteligence Computer game.

  Z hlediska PseudoKapitalismu, USA je blize k tomuto modelu, a bude zajimave to pozorovat. Lec Trump nedava velke penize na vzdelani(nevim proc to dela- Computer to vi!!) a bylo dobre vedet co dela Macron pro sve SKOLSTVI!!! , doufam , ze je chytrejsi.!!

  Vzdelavaci politika v Cechach je taky strasne spatna, a Cesi by si mohli uvedomit , kaslete na penize bezte pro klasicke vzdelani jak to jde!! Penize jsou jako mlha, ale vzdelani je jako cement.

  Kazdopadne fantasticka studie, Markelova jde z vlady diky svemu zdravi, ale Nemcko se pohybuje silnym smerem a nemyslim ,ze se zmeni, jen mozna trochu zeslabi. Nemecko chce dosahnout celosvete posice jako humalni stat , coz je pro ne podstatne .

  Brouk Pytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pytlíku, pro mne Trump a Macron jedno jsou, jeden za 18 a druhý za 20-2, rozdíl vidím jen v jejich paničkách. Ve vzdělání s tebou souhlasím, ale možná už chybí kvalitní učitelé, výše platu neznamená automaticky kvalitu. Německo klesne, ale v EU nemá konkurenta,takže mezi slepci bude jednookým králem.

   Smazat
 3. Je to jenom jiný způsob jak se dostat k Ruským zdrojům a to je v kapitalizmu a v současné předpokládané stagnaci rozhodující. Jde o to jak toho využije Putin. Pro nás je důležité prosadit adresnou volební povinnost a použitelný zákon o referendu.

  OdpovědětSmazat
 4. Kratce receno jsou to lzidoslouhove a Macron bude brzy svym vlastnim dedeckem se svou z rakve vytazenou pervertkou jez je pry pohanena parni turbinou skrytou v jeji kabelce.Hebel Macron je jen typicky svec prdavec jako vsichni ti velikani 150cm .

  OdpovědětSmazat
 5. Napadeni Saudskych rafinerii je dalsi provokace za ucelem najit aspon vylhanou pricinu svest to na Iran, sveta do valky..
  Dukaz aspon jediny ovsem chybi..Jako vzdycky..
  Musi se to proto podeprit daleko vetsim a silenym jekotem obvinovani !!!
  Pro Dulezite odvadeni pozornosti jak vidime i Greta pracuje a snazi se presne vcas, pred Bilym Domem s tisici TV a media personalu.../To ma dokazat, vidite my se strasne snazime udelat neco s pocasim a zlej Iran utoci na nevinne staty/...A dale k tomu a navic lzive a podvodne Predstirani Trumpa ,ze chce vyjednavat s Iranem...Mezitim posila valecny lode do Cerneho More....Kazdej uz zna ty jejich spinave triky nazpamet, kdyz je jeste nezapomnel..
  Najednou nejsou zasoby ropy zadne a musi se verejne rozkazovat otevrit reservy.Kvuli iranu.
  Izraelsky predseda vlady se uchylil A ZA TIM UCELEM, do Ruska aby predstiral ,ze za utok na Saudi rafinerie a PROVOKACI, /za ucelem napadeni Iranu/, nenese ani nemuze nest zadnou zodpovednost..Jako bychom to uz davno neznali..
  20 milionu mrtvych je cena za utok na Rusko , predtim na SSSR a svetovou a vyhranou valku a velmi mala , ovsem je dulezite aby ja vyvolenec /at chcipaji jiny/, Kuperman predevsim prezil a mel se dobre...Novy poradce se predstavil ,pro Bezpecnost a horsi daleko horsi i Hitlera jak je videt..
  Hitler,nacisti ,masakry, valky , napadeni jinych narodu, okupace, teror a teror medii a policie a soudu a vsechny jejich /nacistu/, metody se kopiruji denne ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On je Írán jako KLDR, nenechá se poplácávat po zádech či ramenou, jako se to líbilo Gorbačovi, v Rusku na něj skoro zapomenuli, tak jako u nás na Dubčeka. Byli to politici bez "šťávy", v současné době se to takovými loutka v politice jen hemží. Merkelová, Macron, Čaputová aj.

   Smazat
 6. V článku jsem našel několik "rovin"
  1/
  ..........Trump otevřeně slíbil, že se nezastaví před žádnými prostředky k "potlačení vzpoury" a Macron dal mlčky signál pro jakoukoli úroveň policejního násilí, jen aby se zlomil hřbet protestů. V důsledku toho nezískali sympatie svých odpůrců, nerozšířili svou podpůrnou základnu, ale důvěra voličů, kteří pro ně hlasovali, vzrostla. Za cenu prohloubení rozkolu oba posílili svou autoritu u svého cílového auditoria.

  Takže v r.1989 bylo použití jakékoliv síly zcela nepřijatelné v případě USA, Francie aj. je zcela přirozené a dokonce žádoucí k ochraně STÁVAJÍCÍHO REŽIMU.
  Závěr : Ani jeden neslouží občanům, ale sobě.

  2/ To že se RF zvedá od "Jelcinovského dna" nemohlo zůstat nepovšimnuto.
  A když Macron(králík vytažený z klobouku podobně jako Guiadó, Čaputová atp.) zjistil, že zůstat v područí USA není dobrá volba (účast na napadení Libye, nedodání lodí Rusku)začal pomalu pomaličku otáčet "kormidlo". A nebyl jediný.
  Změny "přítulnosti" tradičních análních alpinistů si Trump(respektive ti, které zastupuje) nemohl nevšimnout a snaží se pochopitelně zase být v první linii dění a zajistit, aby se mopslíci neutrhli z vodítek a šli pěkně "u nohy".

  3/ To vše spokojeně sleduje RF s Čínou, natahujíc po
  vzoru USA ekonomické drápky do celého světa.

  4/ Pokud si USA nenechá vzít dolar jako světovou měnu
  a tím rozhodovací moc ve světě - pak dojde ke
  konfliktu.
  V opačném případě se tato moc přesune na východ,
  kde se o ni podělí RF,Čína,Indie a Japonsko.
  OdpovědětSmazat
 7. Ten macron je je velký hajzl který se snaží zničit státy a normální život takže může jít někam.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Francie odejde i s Makronem - bohužel.
   https://pravyprostor.cz/sebevrazda-francie/ http://www.protiproud.cz/politika/4544-velky-zlom-nejen-francie-jsou-dve-obe-na-prahu-zaniku-tovarna-na-islamismus-chrli-sarijatska-gheta-cilem-je-podmaneni-metropole-celeho-zapadu-maji-stejny-osud-bezducha-bila-spolecnost-uz-neumi-vzdorovat.htm
   http://pravdive.eu/news/144232/kolaps-francie-se-pomalu-propada-do-chaosu-je-na-pokraji-rozpadu-arabove-a-muslimove-rabuji-a-obsazuji-francii-lide-macrona-nenavidi-presto-se-udrzi-u-moci

   Smazat
  2. Macron je Micron, Francii chybí Charles de Gaulle.

   Smazat
 8. Žabožrouti na germány nemají. Naposled chvilku za Bonaparta.

  OdpovědětSmazat
 9. Ahoj kluci, jak jsem dostal svého bývalého manžela zpět rychle, Dr.Padman láska kouzla casting opravdu fungoval! Můj manžel mě před třemi měsíci opustil pro jinou ženu a od té doby se můj život naplnil bolestmi smutkem a zlomeninami srdce, protože on byl moje první láska, se kterou jsem celý svůj život prožil. Můj přítel mi řekl, že viděl několik svědectví o kouzelníkovi s názvem Dr.Padman, že může přinést zpět milence během několika dní, rozesmál jsem to a řekl, že mě nezajímá, ale kvůli lásce, kterou pro mě můj přítel měl, konzultovala můj kněz jménem mého a k mému největšímu překvapení po 11 hodinách později mě můj manžel zavolal poprvé po třech měsících, že mi chybí a že je tak líto za všechno, co mě donutil projít. Přišel zpět ke mně a teď jsme spolu šťastní. Stále tomu nemohu uvěřit, protože je to velmi neuvěřitelné. Děkuji Dr.Padmanovi, že jste mi přivedl zpět svého milence a také mému milému příteli, který se za mě přimlouval, za kohokoli, kdo by mohl potřebovat pomoc tohoto skvělého doktora, je e-mailová adresa: padmanlovespell@yahoo.com,
  můžete mu také zavolat nebo přidat do aplikace Whats-app: 2348053823815,

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.