Reklama

středa 11. září 2019

Mainstream šíří fake-news aneb o českých „chuligánech“, kteří prý chtěli provokovat na kosovském fotbalovém stadionu.


-VD-
11.9.2019 ParalanetníListy a Evropská fronta pro srbské Kosovo
Mnozí z čtenářů Nové republiky jistě zaznamenali všude opakovanou zprávu o zadržení osmi českých fotbalových fanoušků na Kosovu, o tom, že byli ozbrojeni noži a pyrotechnikou a že chtěli pouštět nad fotbalovým stadionem dron s provokačním transparentem. Opakovala to všechna česká média, anglický Guardian či Kurýr. Mluvčí České fotbalové asociace incident odsoudil a ještě připojil detailní informace o „zadržených fanoušcích“ ...
Ale všechno bylo úplně jinak. Média hlavního proudu vyrobila fake-news. Tak co se vlastně na Kosovu odehrálo?


I letos jako každý rok na podzim osm dobrovolníků Evropská fronta solidarity pro Kosovo (EFSK) vyrazilo s humanitární pomocí do Kosova. I mnozí čtenáři Nové republiky přispěli pěkným obnosem na tuto akci, takže to byli trochu i naši lidé.

Rozdávání pomůcek na začátku školního roku v Horním Orachovci (Kosovo a Metochija)
„Naše mise trvala týden a program byl naplánovaný na každý den. Podpořili jsme postupně 5 škol s celkovým počtem 220 dětí, dvěma chudým rodinám jsme zajistili 10 kubíků dřeva na zimu, dalším dvěma rodinám s dětmi předali oblečení, školní pomůcky a hračky. Neopomněli jsme navštívit i pár památek,“ píší čeští humanitárci z EFSK ve svém prohlášení.


Program ukončili v pátek 6. září ve škole ve Štrpcích a vraceli se do Veliké Choči, kde byli u místních obyvatel ubytováni. K tvrzení, že byli zadrženi „poblíž Prištiny“ a mířili na fotbalové utkání, dodejme, že Štrpce se nacházejí na jihu Kosova, tedy z pohledu ČR daleko za Prištinou. Město se nachází velmi blízko hranic s Albánií a vzdálenost od metropole je podle Google Maps odhadnuta na 72 kilometrů.

Toto jsou ti strašní čeští provokatéři na srbské svatbě v jednom ze srbských ghet na Kosovu
„Krátce po opuštění Štrpců nás zastavila policejní hlídka, která nás prohledala a doprovodila nás k podání vysvětlení na policejní stanici v Uroševaci. Po vysvětlení naší činnosti došlo k objasnění situace. Po celou dobu k nám byli policisté velmi milí a slušní a nijak nás neomezovali na svobodě. Došlo k zabavení osobních věcí včetně pasů a mobilních telefonů, v pozdních nočních hodinách jsme opustili policejní stanici,“ popisují celý incident s kosovskou policií.

Druhý den se na stanici vrátili a bez protestů zaplatili pokutu 100 eur na osobu za nenahlášení pobytu, který nestihli nahlásit z důvodu nabitého programu. Policisté jim vrátili věci a doklady, a dokonce jim poděkovali za pomoc, kterou pro Kosovo organizují.

A pak se nestačili divit, že se z nich v evropských médiích stali fotbaloví chuligáni, kteří chtějí na prištinském stadionu páchat provokace.

Skromný dar - dříví na zimu. I to chudé srbské rodině ve Štrpcích pomůže. Díky Češi
Skupina Evropská fronta solidarity pro Kosovo rozhodně popřela, že by kdokoliv z účastníků mise chtěl zhlédnout fotbalové utkání v Prištině, natož aby si zakoupil lístek či učinil cokoliv jiného, co by vzbuzovalo dojem, že se jedná o fotbalového fanouška. V sobotu (doba, na kterou prý byla "provokace na stadionu" plánována - poz.red. NR) měla skupina na programu zakoupení sporáku pro komunitní centrum v Orachovaci a následně využít pozvání na místní svatbu.
Dron, který měl v líčení novinářů létat nad stadionem s provokativním transparentem, ve skutečnosti nebyl schopen nést žádný předmět. Skupina jej využívala k natáčení krajiny pro reportáž, kterou z humanitární mise natáčela.

Na fotografii jsou zachyceny obdarované děti z jedné ze srbských enkláv
na okupovaném území jižní srbské provincie Kosovo a Metochija
(foto EFSK na jejich facebooku)
Fake-news na krátkých nožičkách doběhla, pravda ho dostihla. Nás na Nové republice by velmi zajímalo, odkud česká média opisovala a proč si neověřila zprávu přímo u účastníků.
Mimochodem, nezaslouží si české humanitární organizace podporující utiskované Srby na Kosovu větší podporu našeho státu, na rozdíl od různých obskurních Evropských hovnot či Člobrdů v plísni?!


Evropská fronta solidarity pro Kosovo děkuje přispěvatelům a donátorům z řad čtenářů Nové republiky.

Podrobnější informaci o incidentu najde na Parlamentní listech ZDE.

132 komentářů :

 1. A nějaká fotka "zadržených chuligánů" by se nenašla? Pochybuji, že se vůbec nějaký "fanoušek" na takový fotbal jenom tak vydal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyť ta fotka tam je!

   Smazat
  2. 5:39
   Takhle si amiCarda Retarda představuje chuligány????!!!!
   Noooo,ynteligence dotýkající se Mléčných dráhy z kosovských feťáků,vrahů a zlodějů jen sálá!!!!!!☺

   Smazat
 2. Píši tady už kolik let a podle toho mě poznáte: Zdegenerovaný zvrhlý parazité už nedokážou ani pořádně lhát. Hrozné je že to všechno ještě platíme z hladových mezd moderních otroků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je vždycky keců o ověřování zpráv ze 2 nezávislých zdrojů, presstiti si podle potřeby vycucaj žvásty z prstu.

   Smazat
  2. Dva nezávislé Sorošovy zdroje:)))))))

   Smazat
  3. Nemaji nic a tak musi vyrabet lzi za kazdou cenu. Vydavaji Islamske Fanaticke vrahy za obeti a hledaji zoufale aby nasli neco o Bilych Supremacistech to jsme jako my vsichni ...Ale skutecnost se neda potlacit.

   Smazat
 3. Trefně to napsal Václav Klaus ml.
  Žádný mezistátní utkání se nekonalo,Kosovo NENÍ STÁT!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Nemůžeme posoudit kdo má pravdu. Jen se zamýšlím nad tím co tam vykonali. Zda neprohospodařili více prostředků svým pobytem / tolik osob najednou, technika atd/ nežli poskytli.A pravděpodobně ještě měli proplaceny náhrady za cestování, uniklou mzdu, pokud nežijí z peněz neziskové organizace atd.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Píšeš blbosti. Ti lidé tam jeli za své a ve svém volnu či dovolené. To ty bys zjevně nikdy takhle nejel, protože myslíš jen na sebe a na sovu kapsu, ubožáku. Podle sebe a své ubohé malosti posuzuješ ostatní. Co vybrali, to předali. Ty, na rozdíl od nich, co neukradneš, tak nemáš, viď?!
   Oni nejsou Člověk v tísni, Evropské hodnoty či Aspen Institut, oni neslouží kolonizátorům Evropy, jako ty, smradlavá mrvo.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 14:09
   Havložumpa se otevřela!!!!

   Smazat
  4. 14:34 Vzpomněl sis na svýho biologickýho tatíka? Celá dlouhá léta ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj coby delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg!

   Smazat
 5. Proč se to tady vždycky zvrhne do takové žumpy? Vždy stačí jeden nasazenej prudič a je po diskuzi. Dvořáku vymysli systém jak ty šmejdy eliminovat. Jde to zakázáním anonymních diskutérů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slávek 22:16 si nepovšimnul, že to už tady bylo, tedy ani toho, jak to dopadalo. Slávek neví, že žádný soudný a dost prozíravý člověk se nikde, zvlášť u Google, neregistruje a pokud možno používá i VPN. JiH

   Smazat
  2. Ano, bohužel, registraci jsme zkusili a mnoho autorů si na to stěžovalo. Zmizeli sice blbečci a lidé typu Honolulu, ale i diskuze ochřadla. Po pár dnech jsme s registrací skončili, bohužel.

   Smazat
  3. Kto chce škodiť, sa aj zaregistruje a pokračuje ďalej. Poznám to z iných národných webov. A ľudia od nich zutekali ako od totalitných cenzorov farizejsky nadávajúcich na totalitu a cenzúru, viď skupinku skalných členov tu: http://nadhlad.com .Záleží čo myslíme pod pojmom kvality diskúsie. Či to že si človek slobodne vyjadrí svoj názor(urážky a nadávky tam nepatria, nech sú zmazané), alebo skupinku ľudí čo si bude súkromne klábosiť medzi sebou. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  4. Bohužel že se to nepovedlo tak dál budeme muset číst ten fašistický pravdoláskařský hnus v komentářích.

   Smazat
  5. Trvalým zablokováním konkrétních IP adres škodičů by pomohlo.

   Smazat
  6. 10:25 Přesně tak nevím proč to admíni neudělají.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. 16:42
   Vidět neznamená vědět!!!!

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. Nemusíte se zaregistrovat na youtube, otevřete si v horní liště, třeba tento odkaz dole, uložte si jej na plochu monitoru, či tabletu a vždy si zde překopírujte daný odkaz na youtube, také nejsem zaregistrován a přehraji si co chci.

   https://m.youtube.com/results?search_query=lunik+9

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  12. Kdo maže ten jede. Holt svoboda dle kovaných demokratů. 16:42 se pouze nevinně zeptal, zda je mazání příspěvků zvykem z minula...

   Smazat
  13. 10:11 Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu odulých za bílýho dne křepčících podlidí v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Smazat
  14. 15:32
   Vůbec na mě nereagujte.

   Smazat
  15. 16:47 No jo, to musíš bejt přihlášenej ty vole, když si tu sukovici chceš prohlídnout! Páč to není pro každýho, taková sukovice ... potom bys moh mít dost škaredý sny!

   Smazat
 6. Mladý pomáhají Srbum na Kosovu a staří z top 09, ODS, jsou nakloněni Albáncum

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajdi na veterinu, ať tě ošetří.

   Smazat
  2. 22.36 - ty jsi demokrat? Ty jsi ...

   Smazat
  3. Zeman vyjádřil to, co si většina slušných lidí v Česku dávno myslí. Agrese zemí NATO proti Jugoslávii (tehdy už je Srbsku a Černé Hoře) byla hrubým porušením Charty OSN, Charty NATO, Helsinských dohod atd. atd.
   Kosovo vzniklo protiprávně (opět proti ustanovení Charty OSN, dále rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 1244, proto ujednáním Kumanovské smlouvy z června 1999 a proti Helsinské smlouvě o hranicích v Evropě).
   V čele kosovského státu stojí váleční zločinci a teroristé - prezident Tači je mezinárodně hledaný strůjce pumových útoků na civilisty, premiér, toho času v Haagu, je osobně zavraždil 66 Srbů a dal příkaz k dalším cca 200 vraždám a únosům. Podle švýcarského právníka Martyho, který na Radě Evropy přednesl zprávu o Kosovu, je Haradinaj osobně zodpovědný za vraždění zajatých Srbů a Cikánů z důvodu získávání jejích lidských orgánů a jejich prodeje do Turecka a Izraele.
   V čele kosovských ozbrojených sil stojí generál Čeku, další válečný zločinec a jeho !armáda! je složena z bývalých teroristů z UČK.
   Jen hovado, které o věci nic neví, může urážet našeho prezidenta. Ale jednou i na to hovado dojde a pak se bude jen divit!

   Smazat
  4. 14:03
   A ten kosovskej vyřezávač orgánů a vrah jménem Thaci a ty jeho kamarádi jsou čistý,jak SLOVO Boží?!!!!
   Carla del Ponte to řekla rovnou,ŽE SRBY ODSUZOVALI NA OBJEDNÁVKU AMIOKUPANTŮ....TAK DRŽ HUBU TY HAVLOHUMUSÁKU!!!!!!!

   Smazat
  5. 14:22
   Vy jste typickou ukázkou, s prominutím, lůzy, která nemá argumenty a jen vulgárně nadává. Nejen vulgárně, ale s odpornou oplzlostí a primitivismem.
   Carla del Ponte byla hlavním prokurátorem, který jednoznačně odsoudil srbské zločiny. Odsouzených Srbů jsou desítky, přičemž další tisíce soudem neprošli a soud byl prozatím ukončen. Žádný z Kosovarů odsouzen nebyl. Jak jste hloupý vy, tak hloupé jsou vaše argumenty. Zde najdete všechny kauzy, vše do posledního detailu doloženo důkazy. http://www.icty.org

   Smazat
  6. Ad 16:39. Ale táž Carla del Ponte uvádí ve své knize ten fakt, že v Kosovu byly lidská jatka, kde kosovští řezníci poráželi mladé Srby na odběr orgánů a kšeftování teroristů s nimi. Del Ponteová odstoupila ze své funkce právě proto, že soud v Haagu jednostranně nadržoval válečným zlčincům z UCK - kteří dodnes nebyali potrestání. Nakolik věděla o zavraždění Miloševiče ve věznivi "správněorientovanými demokraty" se s určitostí nevyjádřila. Ten mengelismushimmlerismus té válce proti Srbsku nikdo už neodpáře. A Západ se určitě nemá čím chlubit, v souvislosti s touto válkou dostala paní Allbrightová USA/CZ trefný název "balkánská řeznice", právě proto, že podporovala masové vraždění.

   Smazat
  7. 16:39
   Ty havlodemente,ty seš JAKO idiot narodil,ovšem úspěšně jsi rozvinul svojí vrozenou dovednost....amianále!!!!!!
   A jestli """myslíš""",že opakování amilži ti u amiokupantů přinese plus body máš smůlu,děláš to blbě,mozku nemajíce!!!!

   Smazat
  8. 17:36
   Jasně, odebírali orgány někde v chatce na špinavém ponku a pak je montovali do lidí. Chce to trochu soudnosti a sledovat méně brakových filmů. Pokud se nepletu CdP se zmiňovala o tom, že v této válce kvetl obchod s lidmi, a účastny byly všechny strany. Jenže tohle nebylo předmětem válečného tribunálu, ale samotná válka, její vznik, válečné zločiny, genocida a zločiny proti lidskosti. A jednoznačně zde bylo za tyto zločiny odsouzeno několik desítek Srbů.

   Smazat
  9. Pro hlupáka 22:32

   Odběry orgánů zabitých srbských a cikánskách zajatců se prováděli v tzv. Žlutém domě v Albánii. Vyšetřovatelé v odbě provedli zajištění materiálu, vzorky krve ze zdi, nalezli a zajistili chirurgické nástroje i další použitý materiál. Němečtí pravoníci ICTY tento zajištěný materiál vyhodili (!) s odůvodněním, že ve skladu doličných předmětů není místo. Tak to chodí u soudu v Haagu.

   Vyšetřovatelé i soudci v Haagu jsou jen loutky pimprdlového divadla. Dobře je to popsáno v knize „Justiční tyranie uprostřed Evropy“ (autor Radim Panenka). Srbové byli režiséry konfliktu v Jugoslávii dopředu vybráni, jako viníci a hlavní původci.

   Poměr odsouzených Srbů k ostatním národnostem z bývalé Jugoslávie je směšně velký. Směšně. Hovoří o tom, že soud v Haagu je jen propagandistickou pomůckou, která má za úkol svést rozpad Jugoslávie a krvavé občansko-nábožensko-etnické války na Srby aa dovést pozornost od hlavních viníků a strůjců konfliktu.

   Např. Chorvatští generálové, kteří byli původně odsouzeni k vysokým trestům za etnickou čistku a genocidní jednání během operace Oluja (1999) byli na základě telefonické intervence osvobozeni!!! Ramuš Haradinaj, albánský velitel UČK na Kosovou, (osobně zavraždil 66 lidí a k vraždám další půldruhé stovky dal osobní rozkaz) byl tímtéž soudem osvobozen, pro nedostatek důkazů, když 22 svědků obžaloby mířících do Haagu bylo zavražděno, nebo spáchali „sebevraždu“.

   Kdo věří v nestrannost a spravedlnost soudu v Haagu je naivní blbeček.

   Smazat
  10. 6:25
   Důvěryhodnost, profesionalitu a důstojnost světového tribunálu v Haagu zpochybňují pouze vlády Ruska a Srbska. Jaké překvapení! A s nimi všichni, kdo nekriticky výše zmíněná etnika obdivují.

   Vidím, že jste z pohádek ještě nevyrostl a nahradil jste to literaturou z hororového žánru. Pokud se nepletu, během přelíčení, dle svědecké výpovědi padlo podezření na několik srbských důstojníků, policie a lékařů, kteří měli obchodovat s orgány. Tito podezřelí měli orgány odebírat Bosňanům, Chorvatům i Albáncům. Ovšem popis celé té procedury odporoval praxi transplantační medicíny i všem hygienickým pravidlům, takže v tomto případě vyšetřování nepokračovalo. Zajímavé ovšem je, že ve výpovědích onoho svědka se objevil pojem "žuta kuća". A jaké překvápko, přesně ten samý termín se následně objevil v tzv. albánské verzi. Opět krev na stěnách, srdce trhané zaživa z hrudi.. a to všechno se jakože dělo v malém uslintaném domečku kdesi v hlubokém vnitrozemí v nepřístupných horách. Možná by to dělat mohli, ale z těch orgánů by bylo akorát tak žrádlo pro psy.
   Na noc si pouštějte pohádky o pejskovi a kočičce, nebudete mít těžké sny.

   Smazat
  11. 9,52
   Takže Carla del Ponte ve svých pamětech ty imbecile LŽE????!!!!!
   Jak je možný,že v čele právně neexistujícího státu stojí vrazi a drogový dealeři???!!!!
   Pamatuj si do budoucna,:ŽE JE LÉPE MLČET A BÝT PVAŽOVÁN
   ZA HLUPÁKA,NEŽ PROMLUVIT A ODSTRANIT POCHYBNOSTI!!!!!

   Smazat
  12. 10:15
   Jak jsem už řekl. Idioty, kteří používají vulgarismy, vykřičníky, kapitálky - nečtu. Takže ani neodpovídám, nevím na co. Odpovídám slušným přispěvatelům.

   Smazat
  13. 13:39 Však taky máš čest s putlerpšoukem, což je v podstatě prostý dvojmolekulový shluk otravnýho putléria, těkavého plynu z lejnolíhně tohodle škaredýho Ugrofína - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   ve kterém by se ani ta nejnepatrnější slušnost neměla kde usadit!:-)

   Smazat
  14. Klacku 15:35, tobě ta kosa nostra albánská mafie, transplantovala místo hlavy čůráka z Muly.

   Smazat
  15. 15:35
   Vy jste také idiot.

   Smazat
  16. oprava času: pro 16:43

   Smazat
 8. Slyším názory lidí, Miloši Zemanovi nemůžou Sorošovi služebníci udělat lepší reklamu. Jak tu prolhanou demokratickou verbež tepe, to je nádhera.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A hned se ozvaly ty pravé sv.ně:
   Kalousek, Petříček, Zaorálek, Kubera a další "skvosty" naší politické scény.

   Lid, proč je pořád volíte, když vidíte, co to je za ksindl?!

   Smazat
  2. 8:23-protože vrána k vráně sedá a letí, letí a když je unavena, skončí na konci hejna a klidně spí, neb je za vodou.

   Smazat
  3. Nemyslíte spíše přemnožené straky 12:22, neb “Eine Krähe hackt der anderen kein Auge aus.“. AB - EU (vliv, moc, zisk), pokud to předtím, parta finančně poslušných vysmátých, ale stupidních politických parlamentních loutek, dojebala k 5%. “Tak jste mě stvořili ...!“.

   Smazat
 9. Takže vy, 22:35, souhlasíte s bombardováním Srbska, tedy válečným aktem hrubě porušujícím mezinárodní právo s důsledkem násilného odtržení území suverenního státu, člena OSN, když pro Evropu je mezinárodními smlouvami stále ještě zaručována neměnnost státních hranic? Shlížíte se v NSDAP?

  OdpovědětSmazat
 10. Je NATO demokratické? Dle mého názoru, ani náhodou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NATO od roku 1999, tedy od našeho přijetí do této aliance, chronicky porušuje mezinárodní právo a svou vlastní zakládací listinu - Washingtonskou smlouvu!!!
   Mezi lidmi obíhají petice
   1/ za vystoupení z NATO z výše uvedených důvodů
   2/ odvolání uznání Kosova
   Doufám, že redakce Nové republiky tyto texty uveřejní a poskytne lidem možnost se svým podpisem připojit.

   Leo

   Smazat
  2. Tudíž demokratické NATO je. Protože demokratizmus je právě vo tom porušování, pošlapávání vlastních principů, agrese, vraždy, násilí...

   Smazat
 11. Chcete vidět pravdu o té humanitární akci? Je to jednoduché, na http://desitka.org/nase-synky-zatkli-humanytarni-misi-mezinarodni-lez-primem-prenosu/, majdete článek blogera a publicisty Ládi Větvičky, kiterý se té akce osobně zůčastnil, což kromě jiného dokumentují i fotky, na kterých je vyfocen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdá se, že mainstream ještě nenašel své dno :(
   Sledujme, kdo zvedne pracku pro schválení výročních zpráv ČT.

   Smazat
  2. 8:44
   Vy jste skutečné dno. Podívejte na tuhle fotku a máte důkaz, že se jedná o bandu provokatérů. Kosovo bylo na základě rezoluce OSN 1244 osvobozeno od srbské okupace a od té doby je samostatným státem.

   Smazat
  3. 13:16 američtí soudruzi po celém světě osvobozují každou zemi, kde lze něco levně (zdarma) pořídit. V Kosovu je to obrovské území pro americké překladiště afghánského opia pro distribuci v Evropě, krycí název je americká vojenská základna Bond Steel. Vás ale zcela určitě nějaká rezoluce OSN již dávno připravila o rozum :-)

   Smazat
  4. 13:35
   Co má Amerika společného s českými provokatéry v Kosovu? Ti lidé donesli do Kosova srbské vlajky, nože, pyrotechniku, provokační transparenty a dron. V době fotbalového zápasu. Vy do toho zamontujete Ameriku. Jak vidím Amerika může ještě i za vaši zácpu.

   Smazat
  5. I bratři Slováci v tom mají větší jasno, než demagog 13:16.

   Smazat
  6. 13,41
   Co to mektáš ty jelimáne,Kosovo není stát a NIKDY NEBYL A NEBUDE.....a to,že tam amiokupanti lifrujou drogy ve velkým a že z toho mastí vlastní kapsu je FAKT,vershen ty havloynetligente?!

   Smazat
  7. 13:50
   Vy jste opravdový primitiv. Občas chodím do diskusí na iDnes, ale něco takového snad není ani na FB a tam se najde kdeco.

   Smazat
  8. 16:27
   Choď pro ty havloLŽI třeba na Fuckingtown post nebo na Lihovky a Reflex,to,že amiokupanti mají překladiště drog z Afghánistánu zrovna v Kosovu je nad slunce jasnější....jenže to chce MOZEK a milion chcanek!!!!!!!

   Smazat
  9. 16:35
   je typický představitel tolerovaných přispěvatelů do diskusí. ...chcanky, sračky, havlotrenky, amiokupanti... hoven plno myšlenka žádná, to jsou příspěvky jak z páté cenové. To bude ta mládež Gottwaldova.

   Smazat
  10. 17:05
   Opět se ty havlozblblo pleteš!!!!
   Na tebe přesně sedí to,co na vlastizrádce a UDAVAČE HAVLA:Hovno se dalo do tance a ještě si boky podepřelo!!!!☺

   Smazat
  11. Idiot 13:16 opět lže. Rezoluce Rady bezpečnosti OSN č.1244 hovoří o tom, že část jižního Srbska (Kosovo a Metochija) bude na čas okupována mezinárodními silami pod hlavičkou OSN aby se zabránilo násilí a že až se situace stabilizuje, srbské úřady, policie i armáda se na Kosovo vrátí. Stejně tak zní i Kumanovská smlouva, která ukončila válku na Kosovu. Kdyby nebylo těchto smluv, srbská armáda a policie by z Kosova neodešla!

   Američany vedené NATO nedodržuje mezinárodní právo a ani smlouvy, které uzavřeli s druhou stranou. Teď naposledy to byla dohoda o raketách středního a malého doletu.

   Smazat
  12. Pro 13:16 - ti mladí čeští "provokatéři" na transparent napsali jen to, o čem hovoří mezinárodní právo a náš pan prezident. Kosovo je stále součástí Srbska, byť dočasně okupovanou, podobně jako kdysi bylo i naše pohraničí Hitlerem!

   Smazat
  13. 6:36
   Starobylé území a pravlast Albánců, Republika e Kosovës, od r.1998 dle rezoluce OSN c.1244 pod patronací OSN, zaštítěno vojsky KFOR, od roku 2008 nezávislé, uznáno většinou států OSN, členem WTO, MMF, součást rady Evropy, členem EBRD, členem olympijského výboru a všech možných sportovních federací, člen Benátské komise, asociovaný člen Schengenské dohody, hostujícím členem G20.., a mnoha dalších významných světových uskupení, ale především je
   nejžhavějším kandidátem na členství v NATO a EU. Kosovo má rozhodně větší váhu na mezinárodním poli než nějaké Srbsko, a větší váhu než hloupé Česko s ještě hloupějším presidentem.
   V roce 1999 byla konečně ukončena dlouholetá genocidní válka, která nemá od roku 1945 v Evropě obdoby. Tím započaly mírové, svobodné a demokratické dějiny Kosova. Každý, kdo zpochybní jeho status, je válečný štváč, a jako takový by měl být stíhán. Provokatéři s drony a transparenty nejsou tedy jen obyčejní chuligáni, ale váleční štváči a tak by s nimi mělo být nakládáno. V této souvislosti se poradím se svým známým právníkem a zvážím podání trestního oznámení.

   Smazat
  14. 8:04
   Kdybys měl ty kosovský vyfetlo mozek v hlavě,mohl by ses poradit s ním!!!!!!!!
   Amiokupant bombardoval Srby bez MANDÁTU OSN A PRÁVNÍK,KTEREJ TOMU NA ROZDÍL OD TEBE ROZUMÍ,VÍ A MÁ PODLOŽENO,ŽE KOSOVO NENÍ,NEBYLO A NEBUDE STÁTEM,SE KTERÝM KDO KŠEFTŮ S DROGAMA MŮŽE NĚKDO VÁŽNĚ POČÍTAT!!!!!!

   Smazat
  15. 8:48
   Až se naučíte slušnému chování, přečtu si váš příspěvek a odpovím. Teď vidím jen změť velkých písmen a vykřičníků. Něco takového nečtu, nežto abych se tím zaobíral.

   Smazat
  16. 9,58
   Místo odpovědi výmluvy,ooooo jak genitální poskoci mají mají v milionový havlobandě amiokupanti a kosovský vrazi,zloději a drogový dealeři zastání!!!!!!!
   Já říkám pořád,že s tím F73,BY MĚL ONEN JEDINEC RADĚJI DRŽET HUBU A NEZRAPŇOVAT SE!!!!!

   Smazat
  17. 10,06
   Pardon:genitální poskoky mají......

   Smazat
  18. 8:04 lže a mlží!

   Je Kosovo členem OSN? Není!!! Tak co to je za stát???

   Genocidu na Kosovu rozjeli gauneři z UÇK. Srbové na Kosovu žádnou genocidu neprováděli!!! To jsou jen propagandistické lži.

   Smazat
  19. 15:50
   Kde jsem psal, že je Kosovo členem OSN? Proč lžete? Pro Kosovo hlasovalo 100(!) států. Všechny významné a demokratické země hlasovaly PRO. Zablokoval to invider v RB, Rusko, jako vždy všechna hlasování. Sto zemí, těch největších a nejdůležitějších, považují Kosovo za naprosto svébytný a důležitý stát, jeden z nejvýznamnějších v této části světa. Kosovo už prakticky je v NATO i EU, jelikož se podílí na blízké spolupráci, především s jednotkami americké armády.
   Ushtria Çlirimtare e Kosovës byla v podstatě plnohodnotnou armádou v časech bojů za nezávislost, dnes je transformována do útvaru Trupat Mbrojtëse të Kosovës, který plní funkci řádné armády, která chrání obyvatelstvo před srbskou diverzí.
   Pro mě je nejdůležitější, že Kosovo je státem, jehož patrony jsou Madeleine Albright a Bill Clinton, dva největší politici 90.let. Oba mají na Kosovu sochy a spousty památníků.

   Smazat
  20. 16:&9
   Krvavá Madla a ten ZMRD PROLHANEJ,kterej si nechával kouřit péro v Oválný pracovně JE ZÁRUKA DEMOKRACIE????!!!!!Bože můj,s tímhle se jsi ty A42 léčit!!!!!!!!

   Smazat
  21. 16:39, PRO? to jste místo 100(!) mohl rovnou vytvořit 100♦, vy elfí umělče, zastupující pouze tyto státy. Je vidět, že jste velmi vyspělý, kolik dvanáct nebo třináct let, vám bylo, když jste opustil základní školu v roce 2002?

   Smazat
  22. 16:39

   Tento kulisák a rejža, vynalezl patvar “Humanitární bombardování ...?!“ Srbska, nyní za to leží na HŘIBotově v hrobce, pospolu v urnách, hned vedle uren jejich dvou psů, které by tam neměly co dělat. Je to sic vyspělé, ale trestné, pohřbená zvířata mezi lidskými ostatky nebožtíků ...?

   https://uloz.to/hledej?q=havel


   Samotné ‘Humanitární bombardování‘, vaším vyspělým světem, důsledek mrtvoly a zmrzačení od dětí po dospělé!

   https://uloz.to/file/Jal9lMWSC8iR/autenticke-video-srbsko-v-humanitarnim-ohni-bomb-dekujeme-krvava-damo-madeleine-albrightova-havel-schwarzenberg-a-nasi-mirovy-zapadni-spojenci-vrazi-avi-mkv-mp4


   Smazat
  23. 17:56 Však to byl tvůj biologickej fotřík! Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj coby delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg!

   Smazat
 12. Ale v tisku by vyfocen dron zabraný policií a spolu s ním i zmíněné transparenty, na nichž bylo napsáno KOSOVO JE SRBSKO a taktéž na vašich fotkách jsou zmínění s českou a srbskou vlajkou, čímž popírají svoje tvrzení, že přinášeli benefity pro každého a jsou apolitičtí.
  Jednak většinovým obyvatelstvem jsou Albánci, a jednak Kosovo má úplně jinou vlajku. Stejně tak Albánie. Pokud by přinášeli benefity pro albánské (případně romské obyvatele) a zdrželi se těch nacionalistických rekvizit, pak by byla jejich verze uvěřitelná. Vše, co píše svobodný západní tisk se jako obvykle dříve nebo později ukáže být pravdou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:25
   Přesně tak, jako vy, překrucuje fakta mainstream. Jasně pan Větvička napsal:
   "...Už skoro deset roku jezdi Češi na humanytarni misi ke zbyvajicim srbskym rodinam na Kosovu...", a utkání kvalifikace mistrovství Evropy se nezúčastnili, jak lživě psal mainstream.
   Ten "svobodný západní tisk", je jen vaší manipulativní pravdou.

   Smazat
  2. 10:25y jste 10:25 skutečně takový ten tupec, že nevidíte rozdíl mezi připraveným politickým protestem na fotbalovém "mezistátním" utkáním a návštěvami diskriminovaných srbských rodin v Kosovu, kde jsou i na fotografiích zdůrazňovány sympatie jak s nimi, tak i se znásilňovaným srbským státem? Co vás nutí svou zabedněnost tady, takhle ukazovat?

   Smazat
  3. 10:44
   a proč tedy jezdí na "humanitární misi" jen k Srbům, když většinově tam jsou Albánci? Albánci nepotřebují podpořit? Pokud by jezdili k Romům, to bych pochopil, protože Romové jsou utlačovanou menšinou, ale Srbové ne.
   A ještě k tomu do toho zamontovali politickou agendu. Na těch fotkách z expres.cz je jasně vidět, že šli provokovat. Kdo jde dělat humanitární misi s lítajícím nápisem Kosovo je Srbsko? Vůbec není podstatné, jestli šli na fotbal nebo ne. Jejich názory jsou patrné z druhé fotky, kde pózují s česko_srbskou vlajkou. To je na Kosovu nepřípustné. To je jako byste ve Francii pózovali s nacistickou a českou vlajkou. O
   Pak se divíte, když vypustíte dron s provokativním nápisem, že je z toho mazec.

   Smazat
  4. 13:03
   Nebudete komunikovatelný, dokud si nenastudujete něco objektivního materiálu o těch Albáncích v Kosovu, i historii Jugoslávie od jejího rozpadu. Do té doby bude vaše pravda jen pravdou všech humanitárních bombarďáků.

   Smazat
  5. 13:39
   Pane, já se nezajímám o nějaké bombardování. Jestli se země jako USA rozhodnou někoho bombardovat, pak to beru jako fakt a neuvažuju o tom.
   Ale tady nemluvíme o bombardování, ale o skupině, která přišla na albánské Kosovo. Přitom kontaktovala jen Srby, nesla srbské vlajky a nápisy: tahle země je Srbsko! Proč to udělali? Většina lidí jsou Albánci a stát se jmenuje Kosovo. Prostě provokace. Myslím, že by se na ně v Česku měla zaměřit policie.

   Smazat
  6. 13:58
   Ty nemysli,je to evidentně nad tvoje možnost!!!!!!
   KOSOVO VZNIKLO PROTIPRÁVNĚ A ZVŮLE AMIOKUPANTŮ!!!!!!

   Smazat
  7. 13:58 tak, vy se nezajímáte o bombardování (asi jen pokud nebombardují zrovna vás) a udivuje vás, že si někdo dovolí podporovat zrovna Srby, když je přesvědčen, že si podporu zaslouží? K takovému duševnímu výkonu musíte být nejen hlupák, ale i mimořádně bezohledný.

   Smazat
  8. 15:01
   No já rozhodně nepodporuju provokace. Vy jste vyhnali Němce a chtěl bych vás vidět, jak byste se chovali, kdyby sem přišli s transparenty 'hier ist deutschland'. A přitom oni na to mají narozdíl od Srbů právo. Vy jste neodpověděl na otázku, proč provokovali? Víte dobře, že se jednalo o provokaci.

   Smazat
  9. 16:24
   A bombardování Srbska amiokupanty BEZ MANDÁTU OSN JE CO???!!!!Frickové chtěli HEIM INS REICH a taky ho SVINĚ zaslouženě dostali???!!!!Když jsi blbej nepiš,projeví se to!!!!!

   Smazat
  10. 16:32
   Jednak neustále ad hominem nadáváte a urážíte, neustále používáte vulgární výrazy, neustále používáte vykřičníky a kapitálky. A neustále používáte termíny, kterým nerozumím: jako "havloflaška, amiokupant, Fuckingtown, havlozvratky, pornojanda...".
   Přitom nemáte absolutně žádné argumenty. Absolutně žádné.
   V diskusích lze používat v únosné míře i vulgarismy, ale s tím, že přinesete nějaký argument nebo myšlenku. Tohle u vás naprosto absentuje. Jednoduše nějaký vzteklý hloupý dědek u PC lije svoji žluč do diskusí. Což vás plně charakterizuje a vydatně "obohacuje" zdejší scénu lieblingů pána blogu.

   Smazat
  11. 16:58
   Takže znovu:MĚLI AMIOKUPANTI MANDÁT OSN NA BOMBARDOVÁNÍ SRBSKA???!!!!Čekám na vyargumentovanou odpověď!!! A porozumění a chápání je potřeba MOZEK,co u tebe jak vidno nehrozí!!!
   A hloupý dědek nejsem,ti byl
   tvůj nedostižný vzor vlastizrádce a udavač HAVEL!!!

   Smazat
  12. Pokud jste 16:24 občanem českého státu, vyhnal jste Němce stejně, jako já. Jinak jste se trefil do toho pravého. Jsem Čech ze sudetské národnostní menšiny, odtud válečný uprchlík, poválečný navrátilec. Bydlím ve svém rodném domě, který nikdy nebyl německým majetkem, a nic původně německého jsme si, jako rodina, nepřivlastnili.
   Vím s jistotou, že za celých 20 meziválečných let nebyl v obecním zastupitelstvu jediný Čech, vím, že v místě byly dvě německé školy, že česká škola byla dostavěna až v roce 1936, že pokud měl Čech získat práci rovnou Němcům, byl tlačen k tomu, aby děti posílal do německé školy, byl členem německých spolků ... Vím taky, že Sudety jsou historickým územím českého státu, je jisté, že německé obyvatelstvo chtělo "Heim ins Reich ...", že se i při naprosté rovnoprávnosti (vůči české menšině víc než rovnoprávnosti) s Čechy proti Čechům násilně postavilo (ještě v noci z 29. na 30. září 1938 byl u naší vesnice zastřelen čs. vojín střežící most přes horskou říčku). O chování Ordnerů nemluvě.
   Velkoněmecká říše prohrála válku, kterou zahájila. Vítězné mocnosti rozhodly o transferu německého obyvatelstva z území jiných států, aby napříště nemohlo být záminkou k válečnému konfliktu. O ztrátě východního území a Pruska, to s tranzitem obyvatel, nemluvě. Němci, ve své většině seli vítr, sklidili bouři. Vy si to, bez znalosti a vlastní zkušenosti srovnejte laskavě v hlavě a neurážejte!
   Ostatně, Kosovo je také historickým územím státu Srbů, kde Albánci jsou vlastně pouhými hosty, kterým na právech nikdo neubíral, víme? O „Helsinském koši“ a KBSE něco víte? Nezdá se.

   Smazat
  13. 17:25
   A odkud jste,sním-li se zeptat?
   Já jsem totiž z bývalého Cukmantlu.
   Díky za Vaši odpověď
   P.S.
   Jinak máte ve Vaši odpovědí NAPROSTOU PRAVDU,klobouk dolů!

   Smazat
  14. 17:25
   Poslyšte, mě váš rodinně-historický exkurs vůbec nezajímá. Já jsem se ptal, proč provokovala zmíněná grupa v Kosovu a vy z toho uděláte hotový epos s dosahem k Alexandru Makedonskému.
   Ohledně Němců - to je právě ta vaše malost. Nejste schopni řídit věci veřejné, nehste schopni napředovat, ale závidíte jiným, kteří umí. Zrovna tak jako Srbi na Kosovu.

   Smazat
  15. 22:23
   Podle jakého paragrafu mezinárodní práva amiokupanti ZAČALI BEZ MANDÁTU OSN BOMBARDOVAT SRBSKO???!!!!
   Seš shopnej to ty kosovskej feťáku vysvětlit????!!!!!

   Smazat
  16. 22:23 reaguji na vaše tvrzení, že jsem vyhnal Němce. Argumenty proti nemáte, sprostě uhýbáte, namísto abyste se omluvil. Nejméně za neznalost. Pro nafrněné, nezralé hlupáky, typické.

   Smazat
  17. 0:27, ačkoliv je tohle diskuse k článku o českých provokatérech v Kosovu, a vy se neustále vyhýbáte odpovědi, odpovím.
   Tři miliony žen, mužů, mladý i starých, i úplně maličkých dětí, byli hnány bez prostředků jako dobytek v pochodu k německým hranicím a tam ponechání v zemi, která byla zcela zničena ruským bombardováním. Tisíce jich po té cestě zemřeli, tisíce byli zabiti zde, ve své rodné vlasti, kterou stovky let zvelebovali. To byl bezprecedentni masakr. Za normálních okolností by něco takového bylo velmi přísně. potrestáno, ale měli jste štěstí, právě skončila válka. A vy, hyeny, co nedokázaly bojovat proti bolševismu muž proti muži, jste se vyvršili na školácích, babičkách a batoletech.

   Smazat
  18. 22:23 není Čech. Prozrazují ho výrazy jako „napredovat“, „nejste schopni řídit věci veřejné“ atd. Je to zkrátka zakomplexovaný Slovák nebo Němec. Ne Čech.

   K tomu Kosovu: na Kosovu a v Metochiji nenajdete ani jeden místní název, který by byl jen albánský, zato všechny jsou srbské, Albánci tato pojmenování převzali ze srbštiny a často zpotvořili. To je svědectví o tom, že Albánci nejsou na Kosovu a Metochiji doma, že tam přišli daleko později. Kosovo je kolébka srbské státnosti. Z Prizrenu král Dušan, vrstevník Karla IV, vládl téměř celému Balkánu. V té době byli Albánci ještě pravoslavní a žili v Albánii.

   Albánci na Kosovu dostali od Jugoslávie mimořádné výhody – svou univerzitu, televizi, noviny, nakladatelství, filmové ateliéry, rozhlas atd. atd. V samotné Albánii toto neměli!!! Celá Jugoslávie na Kosovo doplácela, aby nezaměstnaní a rychle se množící Albánci nedřeli bídu. Jugoslávie stavěla na Kosovu fabriky, aby měli lidi práci a nemuseli za ní cestovat bůh ví kam.

   Tohle všechno zničili teroristi z UČK a Albánie, která je materiálně, vojensky i organizačně podporovala a v několika případech i albánská armáda vpadla na území Jugoslávie.

   22:23 je jen drzý provokatér, nacistický revanšista a překrucovač historie.

   Mladí Češi a Češky na Kosovu v srbských enklávách vyvěšováním zmíněných transparentů vyjadřují i náš, český názor, že stejně jako Sudety jsou Čechy, tak i Kosovo je Srbsko!!! Ostatně, o tom jinými slovy hovořil i ministr obrany za ANO a konečně i náš pan prezident Zeman.


   Smazat
  19. 6:59 má opět záchvat lhaní. O způsobu a organizaci odsunu Němců z Československa hovoří zprávy mezinárodních institucí té doby. Českoslvensko bylo těmito orgány z způsob provedení odsunu pochváleno!

   Sudetoněmecké lži nácka 6:59 na čtenáře Nové republiky neplatí. Běž lhát někam, kde o odsunu nic nevědí!

   Smazat
  20. 6:59
   O odsunu Fricků se dohodli VÍTĚZNÉ MOCNOSTI,MEZI NIMI I ČESKOSLOVENSKO,TAKŽE JEJICH HEIM INA REICH SE TĚM MILOVNÍKŮM FÜRERA VYPLNILO!!!!!!!
   Pokud nejsi schopen to pochopit,stěžuj si v Anglii,Francii a bývalém SSSR....amiokupanti tě ovšem NEPOCHVÁLÍ,byl u mezi vítězi taky!!!!!!!
   A pokud pořád nechápeš,nech si transplantovat MOZEK!!!!!!!

   Smazat
  21. 7:02
   pobývám občas v Británii a Rakousku, ale mám české občanství a bydlím tady. Česky umím mnohem lépe než vy. Vámi vytažené "cizokrajné" slovo je dílem preemptivního textového automatu a není jediné. Ohledně "cizokrajného" textu, viz citace Komenského: vláda věcí tvých k tobě se..., parafrázoval jsem tento text. Máte ještě nějaké jiné "nezvratné důkazy"?

   Ohledně Kosova. Už jsem psal, že mě vaše citové výlevy nezajímají, zajímá mě právo, zákon a spravedlnost.
   Kosovo je nezávislý albánský stát s prastarou historií, která se váže k Albánii a celému jižnímu Balkánu, s nímž Srbové nemají vůbec nic. A nic s tím nenaděláte. Vaše urážky na adresu celého národa poukazují nejen na vaši neznalost, ale také agresivitu.
   Agresivita Srbů vedla k válce a genocidě a jsou za ni dosud souzeni u mezinárodního tribunálu pro válečné zločiny. Vy tyto agresory a jejich zločiny hájíte, stejně tak jako zmínění "misionáři". Jakákoliv podpora válečných zločinů a jejich pachatelů -- je trestná. Tečka.

   7:05
   to je opravdu nestoudné lhaní. Vy se skutečně domníváte, že vám to někdo bude stále žrát? Je doloženo několik desítek tisíc mrtvých ještě před deportacemi těsně po okupaci Rudou armádou, a během samotných pochodů smrti zahynulo přez tři tisíce. Stále jsou objevovány nové hromadné hroby a vy tvrdíte, že za něco podobného byli Češi pochváleni? Rád bych si tu pochvalu přečetl.

   Smazat
  22. 8:48
   Tak znova:JAK JE MOŽNÝ,ŽE AMIOKUPANTI BOMBARDOVALI SRBY BEZ MANDÁTU OSN???!!!!!Víš kulový ty amianální kolíku!!!!!!
   Kosovo VZNIKLO PROTIPRÁVNĚ A ZVŮLE AMIOKUPANTŮ!!!!!!!

   Smazat
  23. 8:52
   Idiotum, kteří neumí ani formulovat věty, jen pomocí vykřičníků a kapitálek vypouštějí oplzlé skřeky, neodpovídám. Vůbec nevím, co po mě chcete, protože jsem se tím svinčíkem neprokousal. Zkuste to ještě jednou a slušně, podle pravidel.

   Smazat
  24. 9:02
   Když se ptám ty chudinko tupá na bombardování Srbů bez MANDÁTU OSN.....co ti na tom ty A52 není jasný???!!!!!

   Smazat
  25. 6:59 Vás já musím oslovit jako naprostého, zagitovaného fanatika. Na rozdíl od vás jsem to období osobně prožil. 18. května 1945 jsme se jako vyhnanecká rodina vrátili z bývalého Protektorátu do rodné sudetské vesnice, kde mezi válkami žila 24% česká menšina. Z něco málo tam v té době již pobývajících Čechů byl ustaven Národní výbor. Protože se tamní Říšskoněmecké zásobování zhroutilo, musel být zaveden „protektorátní“ systém, tedy dovoz potravin z vnitrozemí. To se v několika dnech zdařilo a německé obyvatelstvo dostalo potravinové lístky, jednotnou částku protektorátních peněz a mohlo, bráno od 25. května toho roku, legálně získat základní potraviny. Jste schopen tu situaci pochopit?
   Současně byla zavedena povinnost, že se plnoleté osoby německé národnosti musí zprvu týdně, později měsíčně hlásit na Národním výboru, být označeni na levém rukávu bílou páskou s razítkem Národního výboru a datumovkou se dnem poslední kontrolní návštěvy, kdy také rodina obdržela potravinové lístky a dospělí, do 70ti let věku i informaci, kde a jakou mají vykonávat práci s jednotnou peněžní odměnou. Tedy pracovní povinnost. Protože Říše vedla totální válku, šlo převážně o ženy, starce a válečné invalidy. Žádné pogromy se v mém dohledu nekonaly, v místě bylo nějaké vojenské velitelství s poručíkem sovětské armády. To bylo koncem září nahrazeno malou čs. jednotkou v plátěných uniformách po Afrikakorpsu.
   Tou dobou zahájila vyučování i česká škola, kdy jsme se všichni vešli do jediné třídy, češi a spolužáci ze „smíšených“, německo českých a česko německých manželství. Sám jako dorůstající kluk jsem se už pár dnů po návratu do rodné vesnice nalezl s kamarádem a postupně dalšími. Němci! Oni, lepší rasa, já příslušník vítězného národa. Oni ani slovo česky, já ani slovo německy. Bylo nás až 7, lepší partu jsem už nezažil co do konstruktivnosti her, dovedností a korektnosti vtahů.
   Odsun obyvatel německé národnosti byl v naší vesnici zahájen v červnu 1946 tak, že při měsíční kontrole obdržely rodiny v pořadí, kdy a kam se mají dostavit vybaveni k odsunu. To znamenalo, že na jednu osobu připadalo zprvu pouze 50 kg zavazadel, z místa pak, vesměs rodiny byly autobusem, výjimečně nákladním autem odváženy na nejbližší nádraží k vlakově soupravě sestavené dílem z osobních, dílem krytých vozů (dobytčáků), odtud buď do západní, nebo východní zóny okupovaného Německa (zakrátko nebyl problém dostat odtamtud dopis, mohu doložit!). Sám jsem některé z kamarádů na shromaždiště k odsunu doprovázel a celé to, i jako dědic jejich klukovských tajemství a bohatství, řádně obrečel. Některá z těch přátelství trvají dodnes, někteří se léta stýkáme.
   Pokračování

   Smazat
  26. Pokračování k 12:51 pro 6:59
   Dovolím si tvrdit, že popis těch událostí, jak je ve Wikipedii, je hrubě tendenční a nadsazuje. Zcela přehlíží, že i Protektorátem, od druhé poloviny roku 1944 táhly kolony německých rodin, „Národní hosté“ zvané. Pěšky, s povozy, vozíky a kočárky, po sto, dvě stě metrech postarší voják Wehrmachtu s puškou co ochrana a vedení. Evakuovaní před frontou z východních oblastí válku prohrávající Velkoněmecké říše!
   Zážitek: Snad v červenci 1945 v noci kdosi buší na okno. Že od polské (dřív německé) hranice je tlačen a tlačí se dav německých utečenců. Že tomu brání místní vojenská jednotka. Že jsou zubožení, nemocní, vyčerpaní a hladoví, bez zavazadel. Pršelo. Utvořena záchranná skupina, místní lékař, ještě Němec, zjistil tyfus. Něco potravin, voda a provizorní přístřeší, ve dne očumuju z povzdálí, až jsem vyhnán. Autobus po celý den pendluje 22 km do „sběrného tábora“ s karanténou. Zdravotní sestra, Němka, řidič onoho autobusu, Čech, tyfus nepřežili.
   Nezmiňuju noční klepání na okna skupinek vojáků Wehrmachtu, jestli ne SS, kteří se ještě v červnu a červenci, ve všelijak civilem doplňovaných uniformách snažili dostat „na západ“. Slyšíc češtinu, mizeli. Nikdo je nepráskal!
   Vy, 5:59 byste měl zažít alespoň to drnčení oken a hukot xplozí z náletů na desítky kilometrů vzdálené Drážďany, Prahu či Ústí nad Labem nebo Pardubice. Vy byste měl zažít průjezdy „kaďoura“ s kulometem na lafetě, uprchlé zajatce a totálně nasazené v lesích, rizika nesená všemi, kteří věděli, neudali a sháněli jim potraviny. Vy byste měl vidět, jak si souseda „vyzvedlo“ Gestapo, měl znát rodinu, která dostala poštou papírový pytel s jeho svršky a německy psaným vyrozuměním, že byl pro válečnou sabotáž odsouzen k smrti a trest je vykonán.
   Takže, odsunutých občanů Velkoněmecké říše z území Československé republiky jsou necelých dva miliony čtyři sta tisíc. Obyvatel Evropy německé národnosti bylo v pohybu, v důsledku světové války, 14 milionů. Já vím, vy si to v hlavě, zpitomělý propagandou, a chápu odkud, nesrovnáte. Mentální ubožáku.

   Smazat
  27. 12:51
   Já se držím oficiální verze a poznatků mých předků. Je nesporné, že zde probíhala od 20.let az do současnosti genocida německého obyvatelstva, následně židovského a nyní romského ve jménu jednotné rasy a "národa" jakýsi Čechů. To je obludné.

   Smazat
  28. Nezapomínej že to byl tvůj skutečnej tatínek!_Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj coby delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg!

   Smazat
 13. 10,25
  KOSOVO JAKO STÁT NEEXISTUJE,EXISTUJE POUZE SRBSKO!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soudruhu, mají svoje zástupce v OSN. To spíš Srbsko neexistuje. Albánské Kosovo i Albánie jsou tady už celá tisíciletí.

   Smazat
  2. 13:05 dějepis s matematikou vás obešly velkým obloukem, retardo :-)

   Smazat
  3. 13,05
   Albánie existuje,ale KOSOVO JE OMYL A MĚLI BYCHOM JEHO UZNÁNÍ ZRUŠIT!!!!!A"""myslíš"""",že když se nad tím """"státem a nad jeho existecní"""podivuje i právnický expert,že to není víc,než blbosti místního provokatéra z pornoJandovo euroHOVNO???!!!!Pro yneteligenta tvýho ražení NEBUDE NIKDY RÁNO MOUDŘEJŠÍ VEČERA!!!!.-D

   Smazat
  4. 13:05 lže. "Nezávislé" Kosovo v OSN zastoupeno není a nikdy nebude. Už je díky vetu zemí jako je Čína, Rusko a další mnohonárodní státy.

   Smazat
  5. Já tu blbost 13:05 nedočetl. Omlouvám se, že jsem se snížil k odpovědi duševně nemocnému individuu.

   Srbsko je tisíciletý stát, Kosovo bylo vždy jeho součástí. Albánci se do Kosova nastěhovali během turecké okupace. Žádné "albánské Kosovo" neexistuje tisíciletí. To jsou jen vnitroalbánská nacionalistická propaganda, které není podepřena žádným důkazem.

   Smazat
 14. Víte co je na tom zápase s Kosovem podstatné? Že jsem to s tímto státem-nestátem projeli! Tsk mě napadá jestli jsme jim to nenechali za nějaké lidské orgány, které Kosovo, resp. jejich premiér dodává do prestižních západních klinik a nebo za drogy, jejichž produkce drží tento stát-nestát nad vodou. Každopádně ten zápas byla blamáž...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. chtěl bych vás vidět na místě našich hráčů, nejenom že by přišli navždy o příděly bílého prášku z afghánského opia, ještě by jim hrozilo minimálně poškození fasády od kosovsko-albánských distributorů (= fotbalových fanatiků) kdekoliv v Evropě

   Smazat
 15. Diskutujte si jak chcete, hlavně nezapomeňte na placení měsíčních příspěvků na provoz zahraniční propagandistické a školící ČT. Lhát do kamery je velmi náročná práce a redaktory nechtějí je zaměstnat v jiných médiích, v ČT zůstávají za trest a na věčné časy :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O české vysokokvalifikované reportéry z ČT je zájem po celém světě.

   Smazat
  2. 14:00
   A nejvíce o ty vysokokvalifikované inkluzivním školstvím. Ale oni jsou tak patriotičtí, že tady zůstanou, i kdyby je vystrkovali.

   Smazat
 16. Babiš dnes ukázal že v otázce Kosova nemá koule.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš si v centrále CIA vyslechl instrukce a ukázali mu mantinely jeho vládnutí. Tak se nedivte. Je to jen loutka.

   Smazat
 17. 15:48
  Čekal jste snad opak???!!!!
  Vy naivko.

  OdpovědětSmazat
 18. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 19. Marceli 16:46, bylo by zajímavé vědět, co jste našel méně blbého. JiH

  OdpovědětSmazat
 20. Asi by bylo vhodné, kdyby někdo objasnil demografický vývoj v Kosovu. Původní převážně Srbské a obecně slovanské obyvatelstvo převálcovali Albánci, kteří masově prchali ze své země v době, kdy tam byl potvořen socialismus v míře o jaké se v žádné jiné soc. zemi ani nejbolševičtějším soudruhům nesnilo. A bohužel Titova Jugoslávie tyto muslimské migranty přijímala ve velkém - až zjistila, že jsou Srbové v menšině, vznikla autonomní oblast a dokonce universita v Prištině, učící v albánském jazyce. Vidíte, i zde je velké varování Evropy před muslimskými migranty!!! A chcete dopadnout stejně jako srbské Kosovo? Vždyť západ udělal totéž s námi v Mnichově, pak přišla proti jejich plánům místo spolčení válka s Hitlerem a proti nim! I tak jsme se dočkali docela bohatého přídělu "humanitárního" bombardování se strany USA a V. Británie, Brno, Praha, Plzeň...vědí své!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 22:37
   Lépe mlčet a být považován za hlupáka,než promluvit odstranit všechny pochybnosti!
   Abraham Lincoln

   Smazat
  3. Ano jde, po roce 1950 v západním Německu Tv ARD (první německy vysílaná stanice). Udělala anketu, kde se optala svých občanů, zda-li sympatizovali s nacismem a A. Hitlerem? Ani jeden z potencionálních, bývalých okupantů a válečných zločinců neodpověděl kladně, no nezatratil byste je 8:57. Ve východním Německu anketa neproběhla, zde by se k sympatiím k nacismu, určitě “hrdě přihlásili“. Nedostali však příležitost, nespravedlivé, no nezatratil byste je?

   https://uloz.to/file/iONRLgbKhCLp/jak-se-e-honecker-ikona-68-bratrsky-liba-s-ukrajincem-l-i-breznevem-kapem-kremlu-v-roce-1968-co-nato-prazska-kavarna-sedi-na-strese-hleda-most-na-skok-mp4-mkv-jpg

   Smazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 22. 18;06
  Nevadí mi,že vůl je vůl,vadí mi,když si o sobě myslí,že je LEV.

  OdpovědětSmazat
 23. Vy zabednění muslimští vítači imigrantů i z tohoto Ukradeného Kosova. Berete si na zodpovědnost, tento zákeřný, zrůdný trestný čin (doufám, že ta to zvěrstva, díky vítačským zvrhlíkům, nedorazí i k nám) ve jménu “Alláha“, který do Evropy nepatří!

  ‘Německo je v šoku: Mladý uprchlík pobodal prvňačku, protože v Německé škole mluvila německy ...?!

  Hodně krušné chvíle v jedené z německých škol prožila šestiletá Yara. Ihned po zahájení docházky se stala terčem šikany a nepřátelského chování. Podle německého magazínu FOCUS čelila útokům z jediného důvodu – byla jediná, kdo ve třídě uměl německy ...?!  K incidentu došlo na škole Carl-Anton-Henschel-Schule v německém Kasselu. Focus uvádí, že v celém ročníku, kam chodila Yara, uměly německy mluvit pouze dvě děti. Drtivá většina dětí (95 procent) navštěvujících toto zařízení, má údajně pochází z rodin migrantů.

  Yara od počátku musela snášet šikanu, děti s ní nekamarádily, byla odsunuta úplně na okraj. Její otec Mike teď tvrdí, že „škola ztratila nad věcmi kontrolu“. Věci dokonce zašly tak daleko, že ji jeden z jejích spolužáků pobodal ostrým předmětem.

  Podle otce dívku pobodalo na školním dvoře arabské dítě. Yara podle jeho slov silně krvácela. Důvod útoku? Holčička doma mluvila německy, spolužáci ji proto naprosto vyloučili ze svého okruhu.

  Dnes je Yaře osm let a chodí na jinou školu. I zde jsou žáci s migračními kořeny, ale vztahy jsou tu dobré. Její otec Mike je přesvědčen, že učitelé i vedení školy muselo vědět, jakému chování musí jeho dcera čelit, nikdo to ale neřešil- buď to nedokázali, nebo to řešit nechtěli, myslí si Mike. Jaká byla situace poznal už na prvním setkání rodičů žáků, kde musel překládat slova učitele tlumočník do turečtiny.

  Alarmující je především to, že nejde o první podobný příběh. Už v březnu německá média informovala náboženské šikaně na jedné z berlínských základních škol. Děti z muslimských rodin tu údajně šikanovaly spolužáky za to, že „nevěří v Alláha“.

  https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/241713-nemecko-je-v-soku-mlady-uprchlik-pobodal-prvnacku-protoze-ve-skole-mluvila-nemecky/

  Ps. Není určeno pro preláty z Římskokatolické církve, ti mají toliko sádla na hlavě ...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.