Reklama

neděle 22. září 2019

Máme se nejlíp co jsme se měli, a budeme se míti ještě lépe a radostněji. Kupředu pravá.

Vladimír Balhar
23. 9. 2019
Na dějinném obzoru se rýsuje nová společnost, silně demokratická a silně blahobytná, která bude sestávat z prodejců, advokátů, soudců a exekutorů, státních úředníků, policistů a hasičů, politiků a jiných manažerů státního rozpočtu. V této společnosti se nebude provozovat zemědělství, neb smrdí a je s tím práce. Potraviny se dovezou. Domy a silnice budou stavět pracovití imigranti z východu, společnost budou léčit báječní doktoři z jihu, banky ze západu budou tisknout peníze z ničeho a politici tyto peníze budou přerozdělovat moudře a spravedlivě zbytku společnosti. Ze severu budou foukat chladné větry chladící procesory serverů, které budou shromažďovat všechny údaje o všech.


Všichni budou žít z dotací a vytištěných peněz. No není to krásné?

Vše, od špendlíku po lokomotivu se bude vyrábět v nedemokratické Číně, kterou lze snadno zastrašit mácháním tibetskými vlajkami na pražském magistrátu. A proto bude možné Číně platit za zboží penězi vytištěnými z ničeho v bankách ze západu.

Už se na to těším, i když se toho asi nedožiji, přeji to svým dětem i vnukům. Pouze nevím, čím mé děti budou, jestli exekutorem, nebo policistou, nebo podnikatelem podnikajícím z dotací.

Myšlenka dotací je geniální, měly by vzniknout i dotace na důchody, na platy pracujících, aby se vyrovnala výše mezd mezi pracujícím východem a ještě více pracujícím západem. Taky by měly vzniknout dotace na zvýšení dotací na podnikání. Uznejte, že pokud je vše dotováno, nedá se podnikat se ziskem, jak má potom chudák podnikatel platit daně. Takže by měly být i dotace na placení daní.

Všichni budou jezdit elektromobily, protože je to tiché, levné a baterie v elektromobilech mají nekonečnou kapacitu, takže i v zimě se elektromobil spolehlivě vytopí a kamkoliv dojede.

Zdá se, že vývoj je uspokojivý, dotace na elektromobily už jsou, v některých zemích prý až 80%. No a elektromobily se budou nabíjet z dotované energie z dotovaných větrných fofrníků a dotovaných slunečných fotočlánků. Kruh dotací bude uzavřen.

Urození potomci šlechticů dostanou v restitucích veškeré pozemky ve státě a pak dostanou dotace na sázení stromečků a úpravy zámeckých parků. Církev svatá dotace již dostává i za majetek vydaný v restitucích, kdy bylo vráceno to, co církvím nikdy nenáleželo, jak šlechetné a demokratické.

Nikdo nebude pracovat, proč taky, budeme mít roboty. Všichni budou mít vysokoškolské vzdělání na plzeňské univerzitě, zdá se, že není kvalitnějšího, takže roboti a soudy budou v dobrých rukách.

No vidím tu budoucnost opravdu dobře.

67 komentářů :

 1. Potomci se stanou kastou nedotknutelně dotknutelných. Protože se u nás porouchá tiskový stroj na tisk peněz, opravář se začne modlit k Alláhovi o radu, ale ten nepřijde a Čína odmítne stroj spravit za tři sta super tankerů plných peněz. Děcka budou nejspíše emigrovat do Indie a Číny za výdělkem, kde budou čistit ulice a otírat špinavé listí. Potomstvo se rozjede po světě jako pomocná kancelářská krysa a bude mít mýty, že kdysi dávno někde bylo království jejich předků. Již po dvou generacích si nevzpomenou kde. Kontinenty budou - Ruskoasie, Severní Čína, Jižní Indie, Afrika , Jižní (Australská) Asie, Antarktická Čína.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten článek vzdáleně připomíná Čapkovu Továrnu na Absolutno. Tam to vyřešil český sedlák. Jenže kde je dneska český sedlák...?

   Smazat
  2. 8:59
   Nespoléhejte na českého sedláka. Je to také jen mýtus. Byli dobří sedláci, hospodáři, ale také idioti stejní jako dnes. Jinak článek pana Vladimíra Balhara naprosto dokonale vystihuje dnešní vedení společnosti.
   Václav

   Smazat
 2. A jeste:vosy,sršne a komary bude péstovat ministerstvo zahranici.Putinovi na zlost

  OdpovědětSmazat
 3. Brouk Pytlik:

  Pan Balhar je velice satiricky, ale mel by se ptat otazku:
  Kdyz cena robotu + pracovnich nakladu klesne pod naklady prace lidske , CO dale ?? jako bude ??spolecnost??

  Na priklad, jestli cena robota bude 10.000 Euro a bude delat na 3 smeny na priklad varit jidlo v restourantu se stejnou kvalitou , co dale s milionem lidi v podobnych oborech??

  Zatim jsem nenasel zadnou informaci jen neseriosni i kdyz jsem vasnivy ctenar Sci-Fi knih, ktere by davaly nejaky smysl i v anglictine ( aspon ne pro mne nevim jak pro pana Dr. Davida).

  Posledni seriosni Sci-Fi co jsem cetl byl od Stanislawa Lema a pana Pondelicka "Navrat z Raje" jenz mi pripomina dneska proklate Ameriku. Nevim jak na to pan Pondelicek prisel, ale musel byt jasnozrivy(muj obdiv).
  Fall of Hyperion, velice dobre precist( myslim od Johnsona USA)

  Krome toho z pultu zmizely knihu od muzu a nyni jsou tam velice casto knihy od zen( feministek), kterym chybi nabozenska a jina vize do budoucna, a jejich vize budocnosti je zalozena na lasce k sympatickym robotum a dobry sex s nima.

  Teda vize do budoudna je timto perfektne zamlzena a a KDYBY NEKDO Z CTENARU vcetne pana censora Dvoraka , mohli uvest jmena knih z moderni Sci-Fi(1970 ++) abych si precetl budu jim velice zavazan a i jiny.
  Je dobre si precist veskere knihy z takzvaneho oboru Vedecke Fantasie od pana Sitchena (tak se jeho jmeno pise nejak a pise o Sumerech) Chytry pan s doktoratem v Historicke Ekonomii , ktery umi cist Sumerske tabulky v Originalu!!
  Dokonce i SCI-Fi EXPERT pani Honolula ho miluje a prispeje nam k prehledu knih Sci-Fi na procteni .

  Tedy cesta do budouctnosti nam je znacne zamazana asfaltem temer se o ni nesmi mluvit, pan Balhar ji nevysvetlil spise se tomu(nam) posmiva.???

  Brouk Pytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak Hovnocuc je jiz oficielne zenou ? A skoulema nebo bez?!

   Smazat
  2. co na to říci- brouk Pytlík je tvé naprosto jasně vystihující jméno. Celkem jasně jsi se zařadil.

   Smazat
  3. Doporučuji Lemovu povídku Planeta Indiotů.

   Smazat
  4. Kônīk 12:46, Indîötu planēta Greta Tintin Eleonora Ernman Thunberg Ijona klusā zvaigžņu ceļojumi. Balss no debesīm by Stanisław Lem.

   Nevarēju vien izvēlēties, kuru Fantastikas pasaulē sērijas grāmatu ņemt. Izlēmu par labu pārbaudītai vērtībai. Jau no bērnības manu prātu ir nodarbinājusi kurdeļu medību perspektīva, un patika viegli humoristiskā grāmatas noskaņa. Otro daļu es kādu laiku pilnā nopietnībā uzskatīju par dokumentālu zinātnes projekta aprakstu. Un biju diezgan pārliecināts, ka Balss no debesīm ir faktu izklāsts. Desmit gados cilvēks vēl tic pasakām.

   Tā kā mūsu pasaulē nav iespējams dabūt Brizarda “Astoņi gadi Kurdeļu un ķerstakļu vidū”, vismaz man nav izdevies to iegūt savā īpašumā, tad nākamais autoritatīvais avots par kurdeļiem ir tieši šī grāmatas stāsts Kurdeļa medības. Diemžēl par šo kādas starpzvaigžņu civilizācijas šūpuli grāmatā ir veltīts tikai viens stāsts, un arī tas nāk no apšaubāma ceļotāja, kurš tā arī nav spējis līdz galam saprast sepulas nozīmi! Taču nevajag saskumt; te atrodamas daudzas ainas no apdzīvotā kosmosa ikdienas. Laika novilcinātājs stāsta par kādas planētas evolūciju, kur Ijonam nākas būt gan dieva lomā, gan slapstīties pa dīķiem vēstures nelabvēlīgajos posmos. Tāds jautrs skatījums uz tikumu un uzskatu maiņu vēstures griežos. Par dievticības sludināšanu uz citām planētām – izcila reliģijas kritika. Vāji jaušama PSRS salīdzināšana ar pārējo kristīgo pasauli. Var autoram piekrist vai nepiekrist, bet visuma ekspansijas gadījumā ticības vīriem viņa piesauktās grūtības noteikti nāksies pievārēt. Neviens jau nevar garantēt, ka citplanētieši sapratīs mūsu tikumu atskaites rāmi. Bžutieši – jauks stāsts par kādu pārapdzīvotu planētu no kura izriet, ka cilvēkus iedalīt pēc kaut kāda principa ir diezgan stulbi, jo visi esam vien sauja ogļu un pāris naglas. Kosmiskie kartupeļi un citi – par Ijona gandrīz pirmo satikšanos ar Tarantogu un par to, ka invazīvās sugas var radīt bīstamību pat zvaigžņu trasēs. Bet tas nav nekas tāds, ko nespētu pieveikt zinātnieka prāts un ar līmi un medu apziests globuss. Indiotu planēta – par vienlīdzību līdz absurdam!

   https://m.facebook.com/svante.thunberg.3?refsrc=http%3A%2F%2Fwww.google.com%2F&_rdr

   Smazat
  5. Kapitalistický pokrok, jistá cesta do pekel.
   Kdysi dávno dělníci v manufakturach rozbíjeli
   stroje, které jim braly práci.

   Smazat
 4. Matematiku, alespoň tu kupeckou, budou ovládat jenom penězoměnci a jejich děti. Za každých 1000 Kč vložených do banky jim budeme dlužit 3000 Kč za správu účtu.

  OdpovědětSmazat
 5. Podnikání v pohřebnictví prý také ukončí. Naše ostatky budou o sobotách a nedělích ekologicky mlsat jako moučník naši přátelé - spoluobčané z rovníkové hádejte čeho!

  OdpovědětSmazat
 6. Brouku už se na tom pracuje. Všechno je už otrávené a lidé si nevšímají jak se krátí život všem živočichům. Teď ještě dožívají lidé vyrostlý na nornálních potravinách, vodě a vzduchu. Pomáhá k tou i vyspělá medicína. Jenže to vše bude dále jen pro vyvolené a ostatní musí vychcípat. Lidí je moc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidí ubude, o neosexualismu bude nová filozofie, díky LGBT se zapomenou původní staré, nechutné a nehygienické rozmnožovací pudy. Poslední zdravé děti se budou klonovat a jejich cena poroste. Platit se za ně bude univerzální kartičku (tištění peněz odpadne). Velikost kartiček bude pro všechny demokraticky stejná, ale poskytovaná protihodnota katrtičky bude odstupňovaná podle zásluh majitele. Všichni budem radostní a pozitivní, protože za opak se vám bude automaticky snižovat hodnota (zásluhovost) majitele kartičky. Konečně nastane celospolečenský smír a všichni budeme spokojeně žít v ráji. No neberte to.

   Smazat
  2. 15:33: To co píšete trochu tak připomíná takový polský film z doby totality - jmenoval se Sexmise.
   Nějak mě přijde podivné, jak se plní díla science fixtion - Orwella, Čapka a snad dalších - toť asi příznak blahobytu, jak si ho pochvaluje majitel šikovných ručiček s bungalovem u moře, který mu nyní nikdo nezavidí.

   Smazat
 7. Mně se moc líbí, jak čtu či slyším, jak to či ono budeme mít
  za dvacet, třicet či dokonce za padesát let.
  A to všechno při té rychlosti, jak to jde všechno do prdele.
  Jo, kdyby jenom tam.
  Ještě že to mám za pár. No kdyby mi někdo nabízel dalších
  dvacet let života, tak bych ho poslal, viz výše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klaus při lhaní o ráji nám jak předseda vlády dokonce říkal jak si máme utáhnout opasky, že za pár let utažením opasků doženeme Rakousko. Uteklo víc jak pár let a Rakousko se nám naopak vzdálilo mílovými kroky. Jedině co zatím je naše výhody, že tady máme relativně málo afrických muslimských a asijských muslimských migrantů. Ale to jenom zatím, protože demokratický západ nás určitě donutí, aby jsme si ten bordel do České republiky v milionech natahali a bude s námi konec. Doporučuji, učte se rusky. Budeme jednou hromadně emigrovat do Ruské federace, protože islamisté obsadí celou Evropu včetně nás a pro nás tady nebude místo. Budeme možná osídlovat Sibiř. Evropa už nyní není Evropanů.

   Smazat
  2. 11:18
   Já dám přednost mandarinštině.

   Smazat
  3. 11:18 Z čeho usuzujeme, že by o nás Rus stál? Zrovna v těchto dnech se tam řeší socha Koněva a ruští občané nevědí, že ty šachy se sochou vytváří jen marginální část obyvatel ČR. Vzhledem k publicitě, kterou tato kauza v RF má, obávám se, že nás tam vítat nebudou. A na Sibiř byste panáčku chtěl? Tak to jste se asi zbláznil. Vzhledem ke globálnímu oteplování (které samozřejmě ani Greta nezastaví), předpokládá se, že se z oblasti Sibiře stane klimatický příjemná úrodná a nerostně bohatá část Ruska. Říká se, že tam mají v zemi celou Mendělejevovu tabulku prvků. Už pár západních oligarchů projevilo zájem o odkoupení kousku území. (Peníze na dřevo a hned teď.) A vy byste to tam chtěl jet kolonizovat? Kdo by o vás asi měl zájem. Leda tak zastřelit na hranicích. Oni je nemají otevřené, jako my. S Ruskem jsme měli bezvízový styk. Pak na příkaz EU jsme jim zavedli víza. No tak oni nám taky. Samozřejmě. A vy žijete s představou, že vás tam pustí? Já vím, že to z vaší strany byla jen legrace. Ale zcela MIMO MÍSU!

   Smazat
  4. Socha Koněva je jako záminka k rozeštvání Čechů proti Rusům a je to řízené přímo z Amerického velvyslanectví. Když Majdan ztrácel na síle a vypadalo to, že Rusko se s Německem domluví Američani nechali sestřelit Nizozemské letadlo a než dopadlo na zem Obama už do televize vyhlašoval že za to můžou Rusové. Když se zdálo, že události 17. listopadu 89 na Národní třídě neměly ten správný efekt, najednou se zjistilo, že na národní třídě byl bezpečnostními silami ubit nevinný student Šmíd a okamžitě celá republika byla ve varu. Pak když se zjistilo, že je to všechno vylhané, už bylo dosaženo kýženého efektu a nikoho to už nezajímalo. Všechny barevné revoluce jsou řízené ze Spojených států přes velvyslanectví USA v každém státě. Existuje vtip, který se ptá proč v USA nemůže vzniknout barevná revoluce a odpověď je, že proto, protože v USA nemají velvyslanectví USA. Je všeobecně známo, že v každé vládě v Evropě sedí nejméně jeden agent CIA. U nás to byl Vondra, Dinsbír ml. a mimochodem ten se státním občanstvím USA.

   Smazat
 8. Podstata všeho je v kapitalistickém systému, který je založený na tom, že jedna skupina lidí žije na úkor druhé skupiny lidí. Vše ostatní jsou pořád jenom tanečky kolem toho jak ještě efektivněji okrádat lidi. Kapitalista má pořád malé zisky. Milion zisků je málo, miliarda je taky málo a už i bilión je málo. Proti lidské chamtivosti lidstvo nenašlo ještě účinný lék. Dnes vidíme, že socialismus byl pokusem, jak dosáhnout spravedlivé společnosti. Stačila propaganda západu, kde nám vnutili myšlenku jak jsme zaostalí a jak oni na západě jsou vyspělí a demokratičtí. Dnes vidíme, že to ze strany západu byly jenom výmysly a že v mnoha směrech jsme je předstihli. Ale mladá generace viděla jenom osvětlené neonové západní výkladní skříně a hurá všichni na Václavské náměstí křičet o lásce a vítězství havloidů. A dnes máme čtvrtinové platy ve srovnání se západem a veškeré zboží dražší než na zádě. Od roku 1989 se rozkradlo neboli jak dnes tomu říkají demokraticky přešlo do těch správných rukou majetek za 10 bilionů korun. Ale všichni se máme jak v ráji protože nám to tak říká televize.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:58 Stručné, jasné, výstižné a najmä na 100% pravdivé. Bohužiaľ.

   Smazat
  2. Ale co vždycky se najde někdo kdo si bude pochrochtávat jak on se má báječně a když se budete snažit a nezávidět, můžete se v tom báječném kapitalismu mít taky skvěle a že Kryl neměl ale vůbec pravdu když zpíval "Demokracie dozrává do žaludečních vředů, bez poctivosti bez práva a hlavně bez ohledů, a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu." Když si na Kryla vzpomenu, je mi opravdu smutno. Rudý dědeček

   Smazat
 9. Ve výčtu TP10 profesí mi chybí rekreolog - musí to být důležitá profese, když se musí studovat jako samostatný obor na VŠ ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:07
   Souhlas, nesmíme zapomenout na rozvoj školství.
   Do programu SOU přidat profesi Seřizovač virtulálních realit.
   Do programu výuky pro střední zdrávky přidat inovace placebo.

   Smazat
 10. Přesně tak, soudruhu. Máme se nejlíp co jsme se měli, a budeme se míti ještě lépe. A vy se z toho zlostí třeba poserte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:23 Na to zapomeň nemáte šanci vyhrát volby transatlantický soudruhu poskoku.

   Smazat
  2. 800 tisíc exekucí , 70 tisíc bezdomovců , 90 tisíc obstavených penzí , státní dluh několik bilionů , muslimové přibývají , skoro nic nám tu už nepatří ,neustálý růst cen , průmysl a zemědělství zničené ,jsme kolonie západu ! I v 89. jsme se měli nejlíp , co jsme se měli !

   Smazat
  3. Tak on je pan Balhar tvůj soudruh. Tak to jó.
   Tváříme se radostně, Jasánek radostněji...

   Smazat
  4. 10:23 musel napsat bakala, nebo bakalovec.

   Smazat
 11. Pozor takové hlouposti publikoval nějaký nýmand na seznamu.Musíme se chránit před jejich budoucností liberální diktatury.

  OdpovědětSmazat
 12. Pan Balhar, bravo. Velmi vtipné, leč šroubky systému nikdy nepochopí..

  OdpovědětSmazat
 13. Níže uvedený text popisuje přesně jak funguje kapitalismus. Zisky jsou soukromé, tedy kapitalistů. Ztráty kapitalistů jsou veřejné, jinými slovy, musíme je zaplatit všichni. O to se už kapitalisti postarají přes zákony, které přijímá kapitalistický parlament. A to je taky níže popsaný případ. Zisky cestovky šli na konto kapitalistovi. Zkrachoval a náklady na dopravu jeho klientů už musí zaplatit britští občané.

  "Konec ikony mezi světovými cestovními kancelářemi byl sice několik týdnů signalizovaný, ale přesto šokuje. Firma, kterou přes 180 lety založil truhlář Thomas Cook, místo pokusu o oživění v insolvenci končí rovnou likvidací. A to náročnější je operace s návratem klientů domů".
  Kdy v roce 2008 krachovali v Americe firmy, tak to dokonce šlo tak daleko, že stát znárodnil krachující firmy, jinými slovy nalil do nich stoky miliard dolarů a když se firma spamatovala a začala vykazovat zisky, byla firma zprivatizována. Tak to je nedostižný ráj. Ráj, ale jenom pro kapitalisty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní23. září 2019 11:11
   Ten krach je součástí toho jejich ráje. Peníze vyvedou z firmy, dodavatelům nezaplatí a zkrachují. Závazky jsou zrušeny a oni můžou z vyvedených peněz založit novou, nezadluženou firmu.
   Samozřejmě i zde platí, co je dovoleno bohovi, není dovoleno tažnému zvířeti. Např. Řecku MMF úpadek zakázal, takže jeho nesplatitelná zadluženost bude pokračovat snad až do úplného rozebrání země bankami. P.K.

   Smazat
  2. Nedostižný ráj, to jest Vysněný ráj - zpívá Pepa Nos.
   https://www.youtube.com/watch?v=OfMbmwUIYVs

   Smazat
  3. Teď už máme, co jsme chtěli...

   Smazat
 14. Kde to skončí? Zákaz červeného masa pro děti. Zelení to opravdu navrhli:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kde-to-skonci-Zakaz-cerveneho-masa-pro-deti-Zeleni-to-opravdu-navrhli-596933

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ivo Strejček pálí ostrými: Čaputová s Jourovou chtějí rozvrátit V4 a chvilkaři by už měli dát české společnosti pokoj:

   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019092310718692-ivo-strejcek-pali-ostrymi-caputova-s-jourovou-chteji-rozvratit-v4-a-chvilkari-by-uz-meli-dat-ceske/

   Smazat
 15. Úsměvné, vtipné a truchlivé.
  Věčná škoda, že se do té radostné budoucnosti nedá opět narodit ...

  OdpovědětSmazat
 16. Vladimir Balhar, NA HRAD. Nam treba viacej Balharov, dakujem toto sa da citat a nie vsakovake sracky o ohrozeni stadial ci odnikial.

  OdpovědětSmazat
 17. 12:52
  Radostná budoucnost ?
  Připomíná mi to některé výroky exprezidentů
  -Ani zrno nazmar (KG)
  -Měnová reforma nebude (AZ)
  -Maso bude v brzku (AN)
  -Kéž zhyně čo je oportunistické (GH)
  -Naše zem nevzkvétá (VH)
  -Více takových Kožených (VK)
  -....nechám na vás..... (MZ notex)
  J.W. - ...to je blbé, to se bude líbit...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:01 Vůbec to není blbé, pan Balhar je vtipný a bystrý komentátor.

   Smazat
  2. 19:40
   Sorry, nepochopil jste sebekritiku, ani se nedivím, zde se jen útočí.

   Smazat
 18. Měl jsem se dobře za komunistů a mám se dobře i dnes. Kdo něco umí, uživí se za jakého koliv režimu a ani nemusí krást. Dříve jsem bydlel v rodinném domku, měl oktávii, chatu...Dnes mám vilu, mercedasa poslední řady a bungalov u moře. Rozdíl je akorát v tom, že dnes mi to nikdo nezávidí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:17 ...a potom si sa zobudil.

   Smazat
  2. Jsem váš poslanec v Bruselu.

   Smazat
  3. Ano nezávidí, stále více rozumných lidí vyznává jiné hodnoty a stále více lidí je rádo, že zaplatí složenky a nakrmí rodinu. A taky jim to nikdo nezávidí.

   Smazat
  4. Snad něco nepřesvědčivého: všichni o materiálnu - auto, chata, bungalov u moře. Ale co z toho když v hlavě pusto a v srdci chladno. V hlavě pusto - no, jak třeba u toho lodžského milionáře, kterého ztvárnil Pieczka, v dobách minulého režimu ve filmu, který byl natočen podle stejnojmenné knihy - Země zaslíbená /nesmrtelné dílo spisovatelé Reymonta/. Ten milionář pronáši méně známou větu než Švejk: Nestřílejte, zde jsou lidé. Věta toho milionáře zní: Mám peníze, tak si užívám, doprovazená nejapným smíchem, který do divadla se jaksi nehodil.
   Mimochodem, máme se tak dobře, že stavíme hotely pro psy a bezdomovce odkazujeme na místa pod mostem a pravidelný přísun alkoholu.
   Jsem pesimista, který ve svém relativně pokročilém věku - je mí více než 60 let - lidi pochopit stále nedovede, nedovedu pochopit především tu jejich chamtivost a touhu po moci.
   Za totality byl aktuální vtip: Cikán chtěl mermomoci do SSSR. Konečně se mu to podařilo. Po nějaké době přichází pohlednice domů, na které stojí: Mám se dobře, dobře mi tak. Tak nějak - teď zasýčkuji - se mi zdá, že tento vtip může být zase aktuální, jen Cikanova destinace se asi změní. Proč? Moudré hlavy říkají, že skončíme ve fašistickém režimu. To jsem zvědav k čemu nám potom bude ten blahobyt. Primitivové si bohužel neuvědomují, že soužití lidí, způsob tohoto soužití je rozhodujícím činitelem blahobytu. K blahobytu směřující Němci skončili po 6 létech tohoto směřování v rozvrácení své země. Kéž se nám nepřihodí stejná věc. Doufejme, že nepůjdeme zachraňovat demokracii, tentokráte např. do Ruska.

   Smazat
  5. Jan Servus, já 16.17 se mám opravdu dobře i dnes. Nekradu a o svoji životní úroveň jsem se přičinil naprosto sám. Mé svědomí je čisté! A tomu věřte!Jsou lidé, kteří v hosopdách za socialismu vykřikovali, jak je dobře v kapitalismu. Ti samí lidé, dnes vykřikují, že takové jako já by měli znárodnit. Mé svědomí je čisté. Tato doba naskýtá mnoho možností mít se dobře. Dle mých zkušeností dnes řvou nejvíce ti neschoní. A věřte, že za pusto v srdci nemohu! Ano, řekl jsem, že mi dnes nikdo nezávidí. Přečtěte si reakce na můj příspěvek.

   Smazat
  6. 11:15
   "pan čistý" se měl taky dobře, a byl taky tak křišťálově čistý, že už ani víc křišťálově čistější být nemohl". A to ani neměl možnost tu křišťálovou čistotu projevovat v minulém režimu. Avšak pozor na nakažlivý greténismus, který by mohl výsledky vaší čisťounké přičinlivosti poněkud narušovat:
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/V-Nemecku-tlaci-klima-horem-dolem-A-hrozi-pry-ze-pristi-vlada-ucini-desivy-tah-zasahl-by-i-Cesko-597141

   Smazat
  7. 11:15, nebudu zabírat prostor, “zaplavení“ vašeho příspěvku reakcemi, jen se zeptám: “Vy bydlíte v blízkosti Chanova“?

   Smazat
  8. Ne nebydlím. Víte zde je vidět ztracená víra, že v této zemi mohou žít i normální, nesobečtí(přispívám na charitu) lidé, kteří dávají práci i těm méněschopným. A jak vidno spletl jsem se. Závidí se i teď. 11.15 Proč bych tam měl bydlet? To je snad o něčem jiném.Z reakcí vidím, že ten socialismus, to rovnostářství a závist v mnohých stále přebývá...No tady jsem na špatných stránkách, promiňte. Jdu někam něco ukrást, abych zapad do zdejšího kolektivu.

   Smazat
  9. 8:32: Pokud by mělo být na Vás něco špatného, potom to určitě není to, že jste pracovitý. Pracovitost a a schopnost by měla být patřičně odměňována v každém režimu, žádné rovnostářství by nemělo být. Pokud by mě mělo něco na Vás vadit, to je to, že Vám zřejmě nevadí majetkové rozvrstvení toho nynějšího režimu - Rotshcild vlastní bilion dolarů. Na co ten člověk potřebuje tolik peněz? Na druhé straně jsou průměrně schopní lidi, kteří v důsledku různých okolností sotva živoří a někdy se dostanou i pod ten most. Takoví lidi jak Vy tuším, běží k volbám a volí některou z pravicových stran, které hlásají "svět patří schopným". V kapitalismu je schopný ten, kdo dovede vydělat peníze, zcela lhostejno jak. Herr Rotschild a jemu podobná sebranka se šildem "baksteři" peníze vydělat dovedou, reprezentují elity, to jsou ti stojící včele, mající na svědomí 800 miliard dolarů na zbrojenív USA - myslím, že to je více než zbyvající země světa, nuže Emerika to je ta země nejschopnějších. Ale peníze na vyřešení sporu "je očkování prospěšné nebo je k ničemu" /tedy k obohacení koncesionářů farmaceutických společností produkujících vakciny je prospěšné, to je pravda/, nejsou a nejsou k celé řadě jiných věcí. Zdravotní problémy mají řešit nějaká víčka od láhví, všude plno žebráků, čiší to i z pořadů na youtube. Pravicové strany pracují nikoliv pro řadové lidí, jakým jste konec konců i Vy /během 2O let Vás čeká možná podobný osud jak střední třídu v USSA - kdysi 60 procent společností, nyní 40 procent/, ale pro ty nejschopnější, tedy ty nejbohatší. V poslední době ti řadoví lidé jsou zneschopňování čím dál tím více. Tohle hlásá i mladší Klaus. Lidé prý by neměli volit prezidenta přímou volbou. Z Bruselu, nástroje globalizace, bojiště pro ty nejvíce schopné, nikoliv žádného ústředí neomarxismu, jak zde hlasají pomatenci, kteří to nemají v hlavě v pořádku a slouží k matení hlav řadových lidí, přicházejí povely, se kterými většina lidí nesouhlasí. Čili nový feudalismus, jak vyšitý. Mě na Vás vadí ta Vaše blbost - troufnu si říci, že z 90 procent můj oddhad Vaši osoby je správný - že zastáváte názor, že tzv. "schopný" člověk dokáže žít v každém režimu. Vážený Pane život mezi lidma není o tom starat se jen o vlastní zadek. Pokud jste volil strany patříci obecně k debilnímu bloku /vrchol debility v tomto bloku jsou Piráti/, tak Vy jste jeden z lidí, díky kterým ten Titanik pluje k své definitivní zkáze. Lidi by se u nás mohli mít dobře, kdyby nebyli ve své většině blbí, bohužel musím říci, jak Vy. Ach jo, a ještě jak bych vyřešil tu horentní různost v příjmech? Jednoduše - ty největší příjmy bych srazil dole - není přece možné aby někdo bral plat jeden milion měsíčně a někdo jiný 1O tisíc. To chcete říci, že ten co studoval 5 let za peníze daňových poplatníků a stal se pak notářem je 100 krát schopnější než prodavačka? Čiselně to tak moc nebije do očí, co? Za jak dlouho ta prodavačka našetří na dům - spočítejte si to, a za jak dlouho ten notář?
   Majetky od určité výše bych zestátnil. Peněžní příjmy společnosti by spravovali volení lidi, kteří by byli okamžitě v případě zneužití své moci odvolatelní a byli by i penalizování. Neříkejte mi prosím Vás, že by se nedalo vymyslet společnost lepší než ta soudobá, to už je dávno vymyšleno. Nebudu zde kázat o něčem o čem nemám ani páru. To co je dnes to je však výplod, který slouží ne většině lidí ale elitářům, kteří na lidí kašlou, je jim šumafuk kolik dětí zemře z hladu, to je pro ně pouze hmyz. Máte jak na dlani tzv. hatespeech, kterým tahleta elita se chrání proti jakékoliv změně poměrů a pokud to tak není, tak k patřičnému zákonu určitě v budoucnu sáhne. Naštvaných lidí totiž bude přibývat. Jen Vy Vážený občane si myslíte, že ti naštvaní lidé to jsou lidé, kteří Vám zavidí Váš /proti Rotschildovi/ nicotný majetek. Vy jste nic nepochopil. Nevím proč tu chodíte a čtete tyto články.

   Smazat
  10. Pane Servus, žijeme v kapitalismu a tak to s tím rozvrstvenim prostě je. To já nezměním. Jen jsem chtěl poukázat na to, že nemusíte být zrovna gauner, aby jste se měl dobře. Nic víc nic míň. Jinak já dělám někdy i dvacet hodin denně zatím co mí zaměstnanci osm. A nepodsouvjte mi, že na lidi kašlu. Každoročně dávám 50(!)tisíc na charitu, podporuji naše chudé a hladové děti (Kuře), přispívám na potravinovou sbírku pro ty další hladové spoluobčany, přidávám na děti co nemají ani na svačiny. Když budu brát těch deset tisíc jako ostatní, tak nikomu nepomohu. Víte ten váš příspěvek mi trochu připadá jako školení VUMLu. A prosím, nepodsouvjte mi, že mi jsou lhostejné těžkosti tohoto světa. Jak vidíte tak nejsou.P.S. A netvrďte mi, že k těm těžkostem přispívám já. Víte, klidně budu žít v socialismu a dělat svou práci ve státním podniku a uživím se. Moje práce byla i tenkrát velmi dobře finančně ohodocena. Opakuji šikovný člověk se uživí všude a jen o to mi jde. A ještě jedno P.S. Nepatřil jsem k těm, co cinkali klíčema. Hezký den.

   Smazat
  11. Jádro pudla, je v poctivosti,kdyby měl pan Wichtrle zlatou vanu, tak mu jí od srdce přeji. Vymyslel kontaktní čočky a nosí je celý svět. Nemá z toho nic,protože nemohl díky socamtu zaplatit za patent. Na druhé straně existuje řada zbohatlíků lupičů, kteří přišli k majetku nekalou cestou, těm majetek nepřeji. Tento názor se nemůže nazývat závist. Proto vy féroví podnikatelé se nerozčilujte, útoky nejsou vedeny na vás, ale na ty co se za vás schovávají. Je mi líto, že tak prostou logiku musím vysvětlovat. Slunce v duši.

   Smazat
  12. 12:19: Narovnání toho, co jste napsal. Já jsem nemyslel Vás, že Vám jsou šumafuk z hladu umírající děti, to jsem psal o elitařích a předpokládám, že vy nebudete patřit k onomu jednomu procentu obyvatel Země, kteří vlastní 90 procent zemského majetku. Myslel jsem si, že patříte ke střední třídě. Kdybyste byl Babiš, tak byste tu žádné komentáře nepsal. A pokud se týká těch umírajících děti, nemohu pocit "šumafuku" připsat ani jemu, protože Babiše neznám. Ale myslím si, že např. předek Rotschildův půjčující peníze Hitlerovi, si rozhodně s nějakými umírajícími dětmi by těžkou hlavu nedělal, stejně jako např. jeho slouha Soros, který to i veřejně řekl - transakce jsou transakce, to on nezkoumá, co za nimi vězí. Škoda, že jste nenapsal, koho volíte. Jinak bych řekl, že pokud jste takový jako jste napsal, je si třeba povzdechnout, škoda, že všichni kapitalisté takoví nejsou. Žijte blaze.

   Smazat
  13. 18:29
   I u nás se v 90tých letech vyřešilo, že peníze nemají mašličku (odkud jsou).

   Smazat
  14. 12:19 Mám moc rád lidi, kteří pracuji dvacet hodin
   denně, když jejich zaměstnanci jen osm.
   Ti mají, když přestřelím, tak dvacet.
   Pán asi dvaapůlkrát víc.
   Být vámi, tak ty čtyři hodiny přidám a hned bych měl třikrát tolik.

   Smazat
  15. 22.04 On musí mít ještě daleko víc! Musí investovat, platit za zaměstnance nemocenský a sociální, i těch padesát tisíc pro české chudáky by neměl. Zase ta závist! Člověk aby se styděl, když podniká trochu ve větším, že jo? Jedině co ten člověk neudělal, jsou ti chudáci na které přispívá. Za ně opravdu nemůže a je třeba takovým, jako je on poděkovat!

   Smazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. trubko, měls zavolat Polčákovi, vrátil by se ti do pěti minut :-)

   Smazat
  2. 16:21 Četl jsem v lékařském časopise pojednání, podle kterého platí, že když je někdo idiot, tak bude mít tuto diagnózu natrvalo. Má to často progresi - z malého idiota se stane velký idiot. Ale přesto vás vůbec nelituji :-)

   Smazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 21. kapitalismus je založen na nadčlověku ajeho kontu tak nevim proč tak pozdě nařikat nad tim že už mame novou a vic demagogickou honoraci ktera zaviděla husakovy aspol jejich mizernych deset tisic co měl každy herka a herečka či zelinař hospodsky pingl a vexlak nasobně vice nařikani nad převratem co jsme si vycinkali je tež trošinku stolet po funuse jak se pěje v pisni někdy přiště ahoj

  OdpovědětSmazat
 22. Klídek, byli jsme i před Rakouskem, budeme i po něm.

  OdpovědětSmazat
 23. Jo k těm elektroautům, versus zima. Už se pracuje na mini kamínkách na benzín. Spotřeba minimální, max tři litry na
  hodinu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.