Reklama

středa 25. září 2019

Mašínové

Martin Koller
Martin Koller
25. 9. 2019
Nedávno se objevila informace, že se chystá natáčení filmu o bratřích Mašínech. Toto téma dlouhodobě rozděluje českou společnost a je dokladem nevalné morální úrovně reprezentantů české politické scény a mnohých médií. Výroba hrdinů na ideologickou objednávku nepřinesla nikdy nic dobrého.


Příběh skupiny bratří Mašínů je poměrně známý. V krátkosti lze uvést, že jejich otec, plukovník Josef Mašín byl hrdinou československého, především vojenského odboje proti německým okupantům. Byl jedním za slavné trojice důstojníků, známých jako Tři králové. Všichni položili život za vlast a nepopírala to ani komunistická propaganda po únoru 1948.

Jeho synové Ctirad a Josef nebyli po únoru 1948 nijak pronásledováni, měli možnost studovat a jeden z nich dokonce absolvovat speciální branný kurz v Českém svazu mládeže. Politický vývoj v Československu byl odrazem boje o globální moc v Evropě, mezi USA a SSSR. Můžeme si připomenout operaci známou jako Berlínský most, stejně jako hospodářské sankce, které uvalily USA, Kanada a další země na Československo již v roce 1946. V Československu pracovní tábory a urnové doly, které byly horší, než ten euromarxisticky a lidovecky mediálně vykřičený v Letech, věznice s mučírnami, ale rovněž agenti amerických a západo-německé tajné služby, přicházející jako špióni, vrazi, teroristé a organizátoři domácího odporu proti (ať se to komu líbí, či nikoli, podle tehdejších zákonů) legální vládě. Vraždy na obou stranách. Hybridní válka, jako když vyšije. Není úplně jasné, proč se Mašínové rozhodli bojovat proti režimu, bez ohledu na jejich pozdější propagandistická vyjádření v médiích.

Faktem je, že vytvořili pětičlennou skupinu, kde figurovali dále Milan Paumer, Zbyněk Janota a Václav Švéda. Politickou situaci v zemi nijak neovlivnili. Naloupených peněz si údajně především užívali. Tvrzení, že je potřebovali na zbraně, je mírně přehnané. V pohraničí bylo zbraní všude plno. Daly se sehnat ještě v sedmdesátých letech a mezi lidmi jich bylo hodně. Svojí násilnou činností spíš nahráli režimní propagandě. Zavraždili dva policisty Kašičku a Honzátka a pokladníka Rošického. Prvního omráčili úderem železné tyče a poté zastřelili, což se dá kvalifikovat jako vražda, nikoli ozbrojený boj. Druhého přepadli s využitím podvodu, svázali, omámili chloroformem a podřízli. To se dá rovněž kvalifikovat jako vražda, nikoli ozbrojený boj. Něčeho takového se nedopouštěli běžně ani ozbrojenci nacistické třetí říše. Pouze nejhorší zrůdy v Evropě, většinou muslimové a jim podobní náboženští fanatici podřezávali bezmocné zajatce. Náboženství bylo, dříve stejně jako v současnosti, využíváno jako zástěrka nízkých zločinů, páchaných nízkými charaktery. Byli to za druhé světové války katoličtí Ustašovci v Chorvatsku, příslušníci nacistických muslimských divizí v Bosně a Kosovu a ukrajinští Banderovci, především na území Polska. V novějším provedení jsme mohli taková zvěrstva, jako podřezávání zajatců i civilistů vidět pouze u islámských teroristů, v Evropě především příslušníků kosovské UCK, která dnes vládne z milosti EU a NATO v Kosovu za (naše) peníze EU, u čečenských teroristů a dále u příslušníků takzvaného islámského státu v Sýrii. Bratři Mašínové se tak vražděním bezbranných zajatců zařadili do opravdu vynikající společnosti na vysoké civilizační úrovni. V případě pokladníka Rošického se jednalo o jasnou loupežnou vraždu s cílem ukrást peníze. V kterékoli zemi Evropy by za ni v té době dostali trest smrti, v některých státech USA dodnes. Nikoli politickými řečmi, ale zločiny se Mašínové vyřadili z civilizované společnosti, o vojácích a bojovnících za svobodu ani nemluvě.

Svoji činnost zdůvodňovali Mašínové bojem proti vládnoucímu komunistickému režimu. Ten byl v padesátých letech místy opravdu brutální, nicméně značná část obyvatel ho podporovala. Nebyl tady žádný všelidový odboj vedený Václavem Havlem, či lektorem VUMLu Tomášem Halíkem. Jinak by se režim pravděpodobně neudržel, přestože vznikl vlastně legální cestou. Komunisté zvítězili ve volbách roku 1946 a doplnění vlády v únoru 1948 bylo v souladu s platnými zákony. Nicméně bojem za lepší zítřky a proti zločinnému režimu lze zdůvodnit cokoli a oháněl a ohání se jím kdekdo, Mašínové, Hitler, Pol Pot i Bin Ládin. Soudruh Stalin v počátcích svojí politické kariéry rovněž vylupoval se soudruhy banky a zároveň vedl nevěstinec v boji proti údajně zločinnému carskému režimu a kamarádil se s budoucím polským diktátorem Pilsudským, levicovým revolucionářem. Milion chvilek pro demokracii nikoho naštěstí nenapadlo. Mašínové tedy měli mnoho vzorů, konec konců, boj proti tyranii vzpomíná i ústava USA. Nicméně není známo, že by Stalin podřezával zajatce, na rozdíl od Mašínů.

Mašínové zdůvodňovali později svoje vraždy tím, že jejich oběti byli komunisti. V případě pokladníka Rošického se jedná o lež. Kašička byl lidovec, který musel vstoupit do KSČ, aby si udržel práci u policie (SNB) a jako politicky nepříliš spolehlivého jej sledovala StB. Pokud se na tento problém podíváme ze širšího spektra, nemůžeme přehlédnout, že mnozí politici, intelektuálové a umělci, kteří nadšeně oslavují bratry Mašíny a neméně nadšeně se ohánějí morálkou, stojí na nejistých základech a krátké paměti. Někteří byli v násilných padesátých letech nadšenými komunisty. Přitom veřejně schvalovali popravy a teror proti opozici, kterou byli právě Mašínové. V případě mladších politiků, horujících pro hrdinství Mašínů a odstraňujících zároveň sochy sovětských osvoboditelů, jsou mnozí dětmi předlistopadových komunistických, kolaborujících lidoveckých, či socialistických nomenklaturních kádrů, postavených výše, než nějaký strážmistr Honzátko. Za jinými se naopak táhne rodinná kolaborace s nacisty, například za Otto Kolarem (původně Otto Kolář), stíhaným po válce jako zrádce a nacistický zločinec. Měli bychom tedy takové politiky a rodinné příslušníky současné české antikomunistické nomenklatury beztrestně podříznout? Obzvláště v současné EU, která porušuje vlastní zákony a díky svému zkorumpovanému euromarxistickému a multikulturnímu vedení začíná stále více podobat vysněnému trockistickému ráji nejagresivnějších bolševiků, kteří nakonec viděli budoucnost západo-evropského komunismu v islámu, milovaném i nacisty?

Jestliže pro antikomunistu je morální podříznout komunistu, proč by to nemělo platit naopak? Jestliže je morální povstat proti utlačovatelskému režimu, proč nepovstat proti německé EU, která si z naší země udělala kolonii, kterou nestydatě vysává? Proč se nechovat jako primitivní muslimský terorista v islámském státu, jestliže se v naší zemi za podříznutí bezbranného zajatce udělují vyznamenání, vyvěšují se vlajky státu, kde se nevolníkům za trest řezaly ruce, nohy a vypichovaly oči? Myšlení evropských demokratických politiků začíná připomínat tupý temný středověk, kdy si křesťané rozbíjeli hlavy a upalovali se za to, že různým způsobem uctívali stejného boha a Krista. Oslavy vrahů, urážky osvoboditelů. Asi to bude ta unikátní a speciální česká morální politika, spojená s evropskými hodnotami, kterou nám předvádějí v praxi reprezentanti a slouhové německé EU, pánové Hřib, Kolář, Janda, Minář a jejich přátelé z takzvané opozice.

104 komentářů :

 1. Když už podporujeme muslimské Albánce v Kosovu, banderovce, neofašisty v Pobaltí, tak proč nevyznamenat mašiny.
  V tom případě ale boj nekončí a lze kroutit krkem různým lidem dál. Třeba takovému ......., nebo ..... Jó, těch by bylo. V TOP-09, ODS .... tam jich je ....
  Sejte vítr a jistě sklidíte bouři.
  Tak klidně vyznamenávejte. Do toho!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Být ideologickým vrahem je v dnešní demokracii správné. Proto také AH, KHF, JG, JM a další jsou našimi vzory. Chce se mi říci na závěr HH Praho 6 a naše slavná opozice.

   Smazat
  2. Pro normalizačního kripla Krause jsou Mašíni hrdinové!

   https://www.lidovky.cz/domov/pro-me-jsou-masini-hrdinove.A051126_132727_ln_rozhovory_hlm

   https://www.youtube.com/watch?v=OaFve8hPB1E

   Nikdy nezapomenu, jak si normalizační kripl Kraus stoupl doprostřed pódia a oznámil z obrazovky veřejnoprávní ČT! že pro něj jsou Mašíni hrdinové.
   Tenhle Kraus, to je taková tresť pražskýho xindlu.

   Smazat
  3. Nejprve jsem myslel, že jste směšní, ale nééé, jste trapní, celej tenhle web pod komandem a za prachy z Ruska. A důchodcům rozesílejte e-maily dál, ať mi má můj otec co posílat. Říká vám něco slovo hrdost a odvaha? Jenom se všeho bojíte, tak v tom pokračujte, ale líto mi vás není.

   Smazat
 2. Už to, že jede tyto vrahy vyznamenat hňup Toplánek, mluví samo za sebe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poctivý nosič rudých třepetalek v ostravských prvomájových průvodech v řadách pracujících OKD, ZAM soudruh Mirek Topolánek? Takový uvědomělý syn rodičů komunistů? To se mi nechce ani věřit!

   Smazat
 3. Vyznamenání pro vrahy....zdarma kulka mezi voči!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:12
   Ty budeš na forhontě hned po Mašínech máš rezervě!!!!

   Smazat
  2. 19:18
   Mršina z Maŝína jako,aneb mluvčí pornoJandovo předkožky???!!!!☺

   Smazat
  3. 19:12 řekl bych, že pan Koller má pro strach uděláno. Na rozdíl od vás je nejen podepsán, ale máte ho i na fotografii. JiH
   PS nadto, případ bratří Mašínů s jejich souputníky výborně popsal a rozebral.

   Smazat
  4. JiH-souhlas, i o anonymovi 19:12 Koller píše: "V případě mladších politiků, horujících pro hrdinství Mašínů...". Nebudu to opisovat, stačí si úvodní článek přečíst pozorně, jak se potrefené krysy ozývají.
   Co je vážnější k omluvě Mašínů, je jejich mládí a nemožnost táty je profackovat za uskutečněné činy! Jistě, podlehli poválečné "studené válce" a chtěli se otci vyrovnat ale jen znehodnotili hrdinství otce. Potom již hráli jen svoji hru s podvědomím, že tu by jim táta neodsouhlasil. Zůstali jen tragédy nikoliv hrdiny ani tato doba je na panteon ve své sebezáchově nepostaví.

   Smazat
  5. Jen pro doplnění bych uvedl, že stříleli i po hasičích, kteří hasili slamník, který předtím Mašínové zapálili. Asi to také byli komunisti a nepřátele svobody a demokracie. Pro některé méně znalé čtenáře uvádím, že vlajka země, kde usekávali lidem, ruce, nohy a vypichovali oči je vlajka Tibetu, kde ještě v padesátých letech panoval brutální otrokářský režim.

   Smazat
  6. 19:36 Tak Janda je aspoň na chlapy! To tvůj vypouštěč, skřekající putlerprde, byl přistižený zde - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   s chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak od něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepůjčujou! Proto je Olivřík Stounů nemohl vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí" !!!☺

   Smazat
 5. Ano a hned poté bude natočen v Česku velkofilm o "lidumilném demokratovi a příteli českého národa" K.H. Frankovi. Už na Praze 6 mu chystají jedno náměstí a sochu v nadživotní velikosti, pod kterou budou radostné sochy dětí z Lidic!
  Ale nejen fimaři jsou vtipní. Také Trump. Jako šéf světové diktatury kapitálu se dal slyšet, že socialismus není kompatibilní s demokracií, když se objevil v USA kandidát na prezidenta s programem demokratického socialismu! A týž jako představitel světového terorismu vyslovil velké znepokojení z možné konkurence Iránu! Doufám, že i vy jste se pobavili Trumpem. Holt jsou to trampoty prezidentů, i on je posílán politickou konkurencí do háje pro kamarádský telefonát s prezidentem Ukrajiny, také komikem z povolání, kvůli Bidenovi a jeho korupci. Tak pěknou zábasvu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já zase slyšel, že bude postaven pomník se sedící sochou Reinharda HEYDRICHA s malým Vášou HAVLEM na klíně.

   Smazat
  2. 20;56
   Pane pletete se,budoucího UDAVAČE HAVLA houpal K.H.Frank,Heydrichovi byl ten ksindl nesympatickej!!!

   Smazat
  3. Tak to ne maleho Havla houpal Heydrich take si hraval s jeho malymi syny

   Smazat
  4. "Když jsem byl chlapec malej, tak metv nad zemí, scházeli se esesáci u nás v přízemí, na kolenou mě Kavl Hevman Fvank houpával a Heydvich k tomu na housličky hvál ...

   Smazat
 6. Podříznout spoutaného policistu ve službě je trestuhodný zločin i ve válce. Natočit film a ze zločinců udělat hrdiny bude asi hodně drahé....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bude to "déčkový" krvák jako kovbojky o hrdinných a ušlechtilých banditech úspěšně se vyhýbajících zasloužené šibenici...

   Smazat
  2. Zajímalo by mě jaké bude herecké obsazení těchto "hrdinů" . Takový Hřib s Polčákem by se na to hodili .

   Smazat
 7. V této zemi platí "O vrazích a mrtvých jen v dobrém". Kajínek, Mašíni, to bude v kinech zase nablito.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 19:19
   Skunk Ape!!!!!

   Smazat
 8. Nevyhovuje vám režim ? Firma Mašín vám nabízí své volné kapacity.

  OdpovědětSmazat
 9. Vynikající lapidární článek.
  Na tom, co o Mašínech veřejnost ví, se nic nemění už desítky let. Jsou to buď vrazi nebo teroristi. A veškerá jejich obhajoba jsou jen kecy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle mne to byli a jsou prasata, kdo chce o nich točit film, kdo je obhajuje a kdo by na ten film šel, je totéž. Konec diskuze. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Ovsem je treti moznost, mozna ze byli psychicky uchylny!!!, coz je mozne , psychicke problemy koluji v rodinach geneticky, podivej se na neslavne lidi pisici do NR z Ameriky a uvidis to.

   zirafa

   Smazat
  3. Na ten film půjde jistě Kalousek ožralý jak prase, Feri, Schwarzenberg se svojí konkubínou a podobní exoti. Nakonec tam bude spolurežisér Janda a při scéně podřezávání krků si bude honit péro.
   Určitě přijede i Gréta s dalajlámou.
   Po shlédnutí bude o filmu informovat Smetana.

   Smazat
  4. Myslím, že přijde i biomasa se zeleným tibeťákem, hříbek a asistovat jim bude Za-orálek.

   Smazat
  5. 25. září 2019 20:57
   ZaOrálek bude hulit? Koho?

   Smazat
  6. Režírovat to bude otylý idiot Hřebejk, ten má přeci v bakalovizi dveře dokořán.

   Smazat
 10. Marhoul bude na tuhle práci odborník!!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Toto téma určitě národ nespojí a v této době by opak byl vhodnější. Proč pořád vyhledáváme jen samé hrany. Putina, Čínu, teď Mašíny, když by bylo vhodnější připravovat se na krizi, která klepe na dveře. Začne to energetikou, se stálým tlakem migrace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediny, kdo klepe na dvere, je exekutor, ktery chce zaplatit hrnce, ktere jsi si objednal.

   Smazat
  2. 20:34
   Díky, za upozornění, hrnců mám dost, jak jste na tom vy? Asi nepotřebujete na klepání dveře, vám stačí vaše čelo.

   Smazat
  3. 20.33 - A Merklová či Trump jsou lepší. Přestaňte s fetem, plete se Vám to v hlavě.

   Smazat
  4. Anonymní25. září 2019 20:33
   Dobrý postřeh, vše se děje pro rozeštvávání a vytváření příkopů ve společnosti. Takové aktivity dostávají velkou publicitu.
   Proč se nemluví o hrdinství jejich otce a dalších odbojářů, proti, nacistům? Zde máme být nepochybně na co hrdí, to by Čechy spojovalo. Že by se to nelíbilo Makrele, držitelce Kalergiho ceny? V tom to nejspíš bude. P.K.

   Smazat
 12. Zmrdi Mašíni hned po tom, co napáchali zde v Čechách, nastoupili do us.army a do války v Koreji...Holt, co k tomu říct víc ??

  OdpovědětSmazat
 13. Doporučuji knihy:

  Mašínové - Jan Němeček
  Cesta na severozápad - Ctirad Mašín

  Je to vše trochu jinak. Autor se taky nezmiňuje o tom, jak se bolševici odvděčili rodině generála Mašína. Také se nezmiňuje, že počátek padesátých let byl ve znamení největšího komunistického teroru. Příslušníci odboje byli zavírání a mučeni v koncentrácích v uranových dolech, stejně jako stovky nevinných „třídních nepřátel“, jejichž prohřeškem bylo jen to, že nesouhlasili s režimem. Sedlácké rody byly vyháněny z gruntů, které jim patřily po století, inteligence končila na šachtách, apod. O tom, kolik nevinných lidí bylo zločinným systémem zničeno, popraveno a nebo museli ze strachu o život odejít ze země je napsáno mnohé. Násilí plodí násilí, jak je jistě všeobecně známo a vše je nutno vidět z perspektivy tehdejší doby, kdy probíhal „třídní boj“. Ať se to soudruhům v této diskuzi líbí nebo nelíbí, Mašínové měli sympatie velké části (samozřejmě té, která se se zločinným systémem neztotožňovala) obyvatelstva. Pro ně byli a jsou hrdinové.

  A ještě dodatek. V letech 1948-1967 bylo za politické delikty odsouzeno 38000 občanů, trestními komisemi národních výborů v letech 1948-1952 dalších 32000 občanů, při kolektivizaci zemědělství bylo odsouzeno nebo internováno na 35000 rolníků, z politických důvodů bylo odsouzeno nebo internováno 15000 živnostníků, do táborů nucených prací bylo posláno 186000 osob. V letech 1948-1967 bylo popraveno, zavražděno, "zastřeleno na útěku", umláceno při výsleších, "zemřelo ve výkonu trestu" celkem 15726 mužů a žen. Proti této hrůzovládě se postavili mladí kluci, stejně jako mnozí jiní v odbojových skupinách, hrdinové a synové hrdiny generála Mašína.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, zlo plodí zlo a to zase další zlo a tak kruh zla nikdy nekončí. Mohlo by se tedy jít do minulosti o něco dál a vidělo by se, proč lidé tolik trpěli a stále to utrpení nekončí.
   Vražda zůstane vraždou, ať se maskuje jak chce a i v případě, když se vražda ospravedlňuje vraždou.

   Smazat
  2. Mašíni měli o protikomunistickém odboji jen kecy. Ve skutečnosti uloupené peníze ze svých vražd věnovali na svou osobní spotřebu. Takže kecy stranou, byli to jen pouzí loupeživí vrahouni.

   Smazat
  3. Ta hausnumera si 20.45 prostě vycucal z prstu. Obyčejný lhář a provokatér...

   Smazat
  4. 20:45 nejspíš neumíte číst. Autor komunistický teror a jeho souvislosti věcně zmiňuje a příběh Mašínů stejně věcně popisuje. Zato vy zcela nevěrohodně rozhazujete čísla o počtech z takových nebo jiných důvodů svého času režimem perzekuovaných včetně nesmyslného údaje o "zavražděných". To tvrdím jako pamětník, který byl do roku 1965, kdy byly skartovány předchozí "kádrové materiály", veden jako nespolehlivý a tedy, např. v roce 1959, při poslední z "třídně politických prověrek" vyveden na jinou, samozřejmě nikoli lepší práci. Vy neznalý kydoni.

   Smazat
  5. Ransdorf, kterého nechali takovým nevinným způsobem zabít, tvrdil, že politických poprav bylo kolem 240. Ostatní čísla jsou velká. Když po kontrarevolučním převratu moc přešla do rukou spravedlivých, proč všechny komunistické zločiny nevyšetřili a viníky neodsoudili? Nerozumím tomu. Něco noví mocní zanedbali nebo to prostě nešlo, aby se neblamovali a nebyli jako nové gestapo. Zabít někoho z plezíru bez soudu prostě tehdy nešlo. Kdyby se tak stalo, zůstaly by stopy. Ostatně po převratu měli všichni poslouchat asi tak jako jsme všichni poslouchali po kontrarevolučním převratu v roce 1989. Tož tolik anonyme 20:40.

   Smazat
  6. Anonymní 25. září 2019 20:45 je hovadinami propagandistů pomatený a zmanipulovaný magor.
   Nejdříve "demokraté" komunisty za masarykovské první republiky perzekuovali, potom sklidili co zaseli. To je celé ..., a bude se to zase opakovat ..

   Smazat
  7. Je to vše opravdu trochu jinak.

   Mašíni začali svoji zločinnou kariéru dlouho před nástupem komunistů k moci, už v roce 1946, vyloupením muzea v Poděbradech.
   Pozdější rok 1948 se jim pouze hodil jako dodatečný, zástupný důvod, na který vše navléci tak, aby v Americe nevypadali jako sprostí, zákeřní vrazi.

   Jimiž byli.

   Smazat
  8. Samozřejmě, že je nutné údaje 20:45 prodělit nejméně deseti. To se můžeme těšit na ty budoucí statistiky o dnešní době o perzekuci pracujících občanů - tedy nezamestnanosti, bezdomovectví, uvedení do stavu šílenství (potřeba psdychiatrů stoupla o více jak 100 % a včera zrovna uváděli, že každé 6 dítě je dnes potenciální psychopat!). Také se v budoucnu generace dozví, kolik bylo nespravedlnivě odsouzeno, v žalážích umučeno, znásilněno. Ano, plody diktatury proletariátu nebyli vždy jen radostné, ale i plody dnešní diktatury kapitálu budou hodnoceny za čas podobně či ještě hůře a za další čas počty také násobeny deseti a více k dosažení "efektivní lži". Není pochyb, že žijeme temnější dobu Temna, než kdykoliv dříve, včetně doby po Bílé Hoře, zejména v důsledku soudobé okupace naší země EU/NAto a negativním podílu na válkách ve Světě, štvanicím proti jiným národům....

   Smazat
  9. PO roce 1989, když se Havel stal prezidentem, prohlásil, že všichni občané, kteří se nacházejí ve výkonu trestu, jsou osoby pronásledované, mučené, diskriminované, komunisty. Prostě prohlásil, že všichni vězni j,sou disidenti. V rozsáhlé amnestii, která neměla v dějinách obdoby je pustil. Výsledkem byl nárůst vražd o 800%, nárůst loupeží a krádeží o 1000% a ostatních trestních deliktů o několik tisícovek procent. Trvalo další desítky let, kdy se všechny vrahy, zloděje, podvodníky podařilo dostat opět za mříže. Tisíce lidí přišlo o život, bylo znásilněno, okradeno. Jelikož se amnestie Havla vztahovala i na úchyly, které Havel také označil za nespravedlivě odsouzené disidenty došlo z jejich strany k zvlášť brutálním vraždám na nevinných lidech. Výše uvedené jenom dokazuje, že účelově je možné označit úkladné vrahy, kterými oba Mašíni bez diskuze byli, za hrdiny dnešních dnů. Oni věděli dobře, že vraždí, ale navlékli to na odboj, proti komunismu a dnes se snaží havloidi přesvědčit národ, že úkladná vražda v mnoha případech loupežná vražda, by záslužný odbojářský čin.

   Smazat
  10. 14:04, souhlas, avšak nutná poznámka, za potlesku Mariana Čalfy (KSČ), Havlova loutkovodiče a tzv. přehazovačkově zrzavého, šilhavého “kardinála Richelieu“ ...!

   Smazat
 14. Jak ja jako ctenar mohu byt jisty , ze cisla , ktere uvadite jsou presna a spravna?? Ale zadne pohadky .

  zirafa

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážená žírafo. Musíte věřit a neptat se.
   Tak jako že v Iráku byly chemické zbraně.
   My to přeci víme nejlépe!

   Smazat
  2. 21:04
   :)) je dojemné vidět, když někdo je připraven uvěřit něčemu, co si dotyčný vycucá z prstu. Proč jen 15 tisíc umlácených, proč ne rovnou 150 tisíc? To je to samé, jako těch 70 milionů Stalinských obětí.

   Ačkoliv 50.leta byla pro mnohé krutá, jiní tuto dobu pamatují jako klidná léta svého mládí a éru budování. Znám asi 12 lidí, kteří byli zásadním způsobem postiženi tehdejším režimem, přitom ani jeden z nich nebyl kriminálník. Ale jen jediný z nich si odnesl z basy nemocné plíce a umřel ještě před sedmdesátkou. Znám také pár lidí, kteří tvrdili, že byli obětí režimu, jenže všichni okolo vědí, že se jednalo o gaunery. Jeden z nich byl dokonce nacistický kolaborant. Co se týká Mašínů, ti jednoznačně patří mezi ty gaunery.

   Nikdo totiž nemá právo brát někomu život proto, že se cítí být "frustrovaný režimem". To můžeme rovnou začít oslavovat teroristy. Ti jsou také frustrovaní a vedou svůj posvátný boj za cosi vznešeného. Třeba za peníze, jelikož každý má právo na slušný život a to jaksi bez peněz nejde uskutečnit.

   Smazat
  3. PŘESNĚ TAK, 21.59. Osobně jsem velmi zvědav, jak připravovaný film Mašíny pojme. Pravděpodobně se pokusí pro jejich zločiny najít omluvitelné důvody. Pak ovšem si koledujeme o průšvih, vše by poté bylo dovoleno, nenávidíš režim, vem zbraně a připrav o život každého, na koho narazíš. Mašínové byli vrazi, to se nedá omluvit...

   Smazat
  4. Bylo by nejdulezitejsi vedet kdo na zfilmovani vsech teroristickych vrazd Masinu na nevinne obeti ,poskytne Finance ..
   Je dobre vedet /a je toho opravdu hodne/ jak fanaticky teroristicky Antikomunismus sirici se vsude z USA ,prispel velkou merou na rozpad USA a na kritickou situaci ve ktere se dnes nachazeji..

   Smazat
 15. Je pravda že žádný protikomunistický odboj neexistoval jen loupežní vrazi a fašističtí politici toho zneužívají.

  OdpovědětSmazat
 16. Včera jsme z naší školy odstranili portrét Jana Husa a instalovali Josefa a Ctirada Mašíny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Výborně! Chtělo by to ještě Emanuela Moravce a Rysa Rozsévače.

   Smazat
  2. 22:34, a rodinu Ferdinandů Peroutků, příbuzného E.M. ...?!

   Smazat
  3. Problem Husa ,ze nikdy nikoho nezavrazdil a tim bude vyrazen z nasich dejin !!

   Smazat
 17. Co udělala? A kam se plazila? Čaputová dostala pořádný céres:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Co-udelala-A-kam-se-plazila-Caputova-dostala-poradny-ceres-597312

  OdpovědětSmazat
 18. Mašïnové byly vrazi.

  Kubiš a Gabčík zlikvidovali protektora, nikoliv nějakého pěšáka. Proto byly hrdinové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak.

   Smazat
  2. Ja si tim nejsem tak jisty , pro mne byli zneuziti Brity, a Cesky narod za to zaplatil cenu mnoha tisici nejlepsich lidi???Nevim jestli to stalo za to?? pro nas jako pro Cechy.
   zirafa

   Smazat
  3. Anonymní 25. září 2019 22:25

   Geroji vysvětlíte to Lidickým, Ležáckým a dalším pozůstalým po tomto zhovadilém potentátu, ten skvělý rozkaz z Anglie z hlav zběhů za vodou ...?!

   Smazat
  4. Bez atentátu a následných obětí by nebylo Československa v jeho hranicích - tedy i dnešního Česka i s historickým pohraničním.

   Smazat
  5. 23:06, 22:25 je mi líto, jsem ale nucen označit vás za neznalé hlupáky. Měli byste vědět, že čs. představitelé, jak zprvu ve Francii tak v Londýně, měli problém jakkoli se etablovat jako reprezentanti státu, když jedni ani druzí nehodlali oduznat Mnichov. Proto bylo nutné zapojit se de facto do protihitlerovských válečných operací a tak si vynutit pozici představitelů bojujícího státu. I když mimo vlastní území. Což bylo později, za obratu na východní frontě, díky mocenským zájmům SSSR, už snadnější. Pokud byste jen trochu studovali historii, pak by vám neuniklo třeba to, jak ardenská aktivita Wehrmachtu, svým počátečním úspěchem, posílila jednací pozici moskevské frakce čs. exilu. Nic nevědět a tímto způsobem kritizovat je trapné.

   Smazat
  6. 1:42 1:45 Dvakrát ses probral a vždycky ta ruka v nočníku.
   Hlavně ta "nutnost obětí". Škoda žes v těch Lidicích tenkrát nebyl. Ty mocenský zájme.

   Smazat
  7. 9:42 víte vy vůbec co to je válka, že byla světová, že šlo nejen o existenci našeho státu, ale i národa? Že bylo mnoho těch, kteří nastavovali životy a mnozí z nich že je obětovali? Chcete vyhrát válku bez obětí? Je boj o existenci možný bez rizika? Ano, vesnice, ve které jsem tu válku přežil skutečně mohla dopadnout jako Lidice. Stejně, jako všechny ostatní.

   Smazat
 19. Vždy, když slyším jejich jména, musím si odplivnout!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hokarc a co pokud jejich jméno (Vondrovské, Topolánkovské = medaile z ČR) posuzuje jiné jméno, nám dostatečně vnucené a po pražsku “kultovní“ a velice kladně vybečeně vnímané.

   https://uloz.to/file/Am7NBRLDZqZG/za-treti-bratricku-jak-se-samet-promenil-v-hadr-kteremu-se-rika-falesne-revoluce-1989-v-cssr-jak-marian-calfa-ksc-ke-stesti-prisel-s-kamosi-z-ksc-stb-ke-korytum-vaclav-havel-jako-most-po-celou-dobu-sekundoval-mkv-mp4

   Smazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Honolulu uz vystipali Trumpa ... cely svet ceka

   Smazat
  3. MONO jsi Hoňolulíne ty, dej si ještě LOK ať se trochu zvetíš a nejsi mimoň Ušácký. Říkáš že uznáváš Edgara Cayceho, takže bys asi měl vědět co předpovídal pro Ameriku a nebuzerovat nás, protože my Slovani, podle něho, na rozdíl od Ušáků máme, pokud se přičiníme, skvělou budoucnost. Nevím zda se teoreticky můžeš vrátit do vlasti, myslím teda pokud to pro tebe bude výhodné. Nebudou tady sice Haiťanky a jiné lahůdky, ale až tě Ušáci vykopnou, bude tu alespoň nějaká jistota. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  4. Kam se poďěl Hovňolulín?

   Smazat
  5. 11:57 Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tak tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Už brzy to bude povolený i u nás. Pak vás vy hnusný komoušský xindlové budem střílet jako to dělali Mašíni, ale na loveckej lístek!:)))

   Smazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to je skoda, chtel jsem si to zaramovat a povesit na zed abych mel vecnuju pamat na Hovnocu a nezli ho nekdo prasti lopatou a predbehne mne

   Smazat
 22. § 365 Schvalování trestného činu


  (1) Kdo veřejně schvaluje spáchaný zločin nebo kdo veřejně vychvaluje pro zločin jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.  (2) Stejně bude potrestán, kdo v úmyslu projevit souhlas s trestným činem


  a) pachatele nebo osobu jemu blízkou odmění nebo odškodní za trest, nebo

  b) na takovou odměnu nebo odškodnění pořádá sbírku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechápu proč nevyšší státní zástupce nekoná !!!!

   Smazat
 23. Pohrobkům mrzké lůzy, která tady po uchopení se moci v r. 1948 vládla rukou krvavého teroru, bych zde rád sesumíroval, výsledek této "vlády":

  V letech 1948-1967 bylo za politické delikty odsouzeno 38000 občanů, trestními komisemi národních výborů v letech 1948-1952 dalších 32000 občanů, při kolektivizaci zemědělství bylo odsouzeno nebo internováno na 35000 rolníků, z politických důvodů bylo odsouzeno nebo internováno 15000 živnostníků, do táborů nucených prací bylo posláno 186000 osob. V letech 1948-1967 bylo popraveno, zavražděno, "zastřeleno na útěku", umláceno při výsleších, "zemřelo ve výkonu trestu" celkem 15726 mužů a žen.

  Toto jsou oficiální čísla Ministerstva vnitra z r. 1968 (žádná vycucaná z prstu, nevzdělanci).

  Proti této hrůzovládě se postavili mladí kluci, stejně jako mnozí jiní v odbojových skupinách, synové hrdiny generála Mašína z odbojové skupiny Obrana národa, který byl popraven nacisty. Nutno ještě podotknouti, že Mašínům při jejich dramatickém útěku do Západního Berlína fandila valná část národa (tedy mimo přiznivce a členy mrzké bolševické lůzy, která tady vraždila, zavírala a loupila).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mladí vrazi se postavili na obranu své vlasti, kterou tolik podporovali, až z ní utekli.
   Proto je nutné vyzvat současné mladé, aby se poučili jejich příkladem. Vyloupili banku, zabili nějakého politika, popřípadě policajta a šli pak do cizinecké legie.
   Každý přeci ví, jaká je dnes arogance moci.
   Sláva hrdinům. Hrdinům sláva.

   Smazat
  2. 6,50
   Hrůzovláda byla za Fricků a opakuje se teď pod vládou podporovatelů amiokupantů,ty VRAHY MĚLI POLICAJTI NABO POHRANIČNÍCÍ CHYTNOUT A UDĚLAT JIM TO STEJNÝ.....na tebe dojde,ty neutečeš!!!!!!

   Smazat
  3. Idiote 6:50, dál dal jsi si 5g bíleho? Netapetuj tu ty tvoje pitchoviny, jsi tu jen pro smích a nesnaž se tu ty vrahy obhajovat.

   Smazat
  4. 6:50

   Správně, pro blaho Čechů a proti politickému směřování, kterou si Češi po válce vyvolané západním kapitálem zvolili, rozpoutat teror a bestiálně vraždit Čechy. Pro jejich dobro, to přeci dává smysl.

   A kdo jiný by to měl podporovat, než lidé kteří v 50. letech zastávali politické funkce, z nichž byli nakonec sesazeni.

   Mimochodem, mohl byste prosím uvést ověřitelný zdroj těch vašich podivných čísel?

   Smazat
  5. Bestiální vrazi Mašíni se chovali ještě bestiálněji než ti vrazi z 50 let. To nebyli žádní kapitalističtí "revolucionáři" to byli lidské zrůdy a bestie. Všem těm co je opěvují bych přál osud pokladníka. Jedině tak by si uvědomili co to bylo za bestie.

   Smazat
  6. 7:28 Nebude to už dlouho trvat, kdy tobě podobnej rudej rusofilní xindl seznámíme s touhle Ančou! - https://www.youtube.com/watch?v=32_labDTeTM

   Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4


   Je jasné jak tenhlencten tvůj vypouštěč skončí - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   Smazat
 24. Oni tomu "demokratickému" odboji chybí hrdinové, tak se sáhlo po těchto "odbojářích"
  Nádavkem se přidá, že chtěli spáchat atentát na Gottwalda a máte scénář jak lusk. Zbývá to ukončit odletem na měsíc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jó, boj proti režimu parlamentní němkyně krádeží rohlíků v samoobsluze, jak to sama nazvala, je holt čajíček, a k obhajobě odboje nestačí. Tak potřebují udělat hrdiny z vrahů běžných občanů, civilistů.

   Smazat
 25. Ještě pár let až vymřem my staří a starší s rozumem, a to co
  předvedl mládenec v 6:50 bude samozřejmé.
  Mašíny budou mít sousoší na bývalém náměstí v P 6, nad podzemním parkovištěm.
  To už budou držitelé senátního podvazkového řádu, za udatný boj proti bolševismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No doufám, že už to bude brzo

   Smazat
  2. 20:35

   Každý svého štěstí strůjce.

   Smazat
 26. Listopad se kvapem blíží a podpindosníci z pražské kavárny jsou čím dál tím nervóznější a nadrženější a všichni užiteční idioti ze stáda "Milionových chvilek" nechť se podívají napřed na tohle video od jedné izraelské agentury, aby věděli do čeho jdou a k čemu se můžou ve své hlouposti nachomýtnout:

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=2508&v=ITUpAUyeoA8

  OdpovědětSmazat
 27. 10:46
  Ty SVINĚ BANEDROVSKÝ ZASLOUŽÍ JEDNO.....ČERNÉHO DELFÍNA!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 28. Až první naší rodáci, budou pracovat v laboratoři na Marsu, hádejte o čem se budou do krve přít.

  OdpovědětSmazat
 29. Mašínové jsou jedním slovem "mršínové", i kdyby se jejich sestra (i s příznivci typu Tupolánka) rozkrájela.

  OdpovědětSmazat
 30. Pátá kolona v akci:

  http://www.zvedavec.org/vezkratce/16526/

  !!!Fuj!!! všem přispěvatelům na vrahy nevinných civilních lidí.

  OdpovědětSmazat
 31. "Dobrému" komunistovi nohu urvat a toho špatného s ní umlátit

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý příteli 20:33, co vás vede k takové nenávisti ke komunistům? Udávali jste za války lidi na gestapu a celou vládu bolševiků jste trpěli stresem, že se na to přijde. Ulevte si a svěřte se nám aspoň anonymně, kolika lidem jste způsobili smrt? Ulehčí se vám.

   Smazat
  2. 20;33
   Proto by FOTR beznohej a bezrukej a ukopanej protézama....neboj,dědí se to!!!!!!☺

   Smazat
  3. Anonyma 26. září 2019 20:33 odchytit, izolovat, léčit.

   Smazat
 32. 7:00 To si zas pleteš s tím tvým udavačským fotrem v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách, co se tak hřát přízní velkejch rudejch soudruhů!!!!☺

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.