Reklama

sobota 28. září 2019

Nastolí Gréta totalitní režim?

-rp- a Petr Hampl
28. 9. 2019  PrvníZprávy
Povede současné globální ekologické hnutí symbolizované Grétou k nastolení totalitního režimu?

Zcela jistě jsme svědky totalitního chování. Aktivisté a jejich spojenci chtějí změnit životní styl stovek milionů lidí a detailně ho řídit. Okázale opovrhují občanskými svobodami, naprosto odmítají demokracii. Vidíme cenzuru, vidíme volání po represích. Mnozí oprávněně poukazují na blízkou podobnost s nejzběsilejší fází ruského bolševismu či maoismu.

Jenže to nestačí k nastolení totalitního režimu. K tomu potřebujete i další prvky:
 • Relativně jednotnou ideologii a systém požadavků, které se dají vymáhat,
 • Ekonomický model. I ten nejzbídačenější režim musí nějak zajistit výrobu potravin a dalších základních produktů, i kdyby měly být k dispozici jen pro příslušníky silových složek,
 • Schopnost zapojit do systému i další generaci.
Nacismus, bolševismus, měly poměrně jasnou představu, jaký režim chtějí vytvořit, a jak ho chtějí udržovat. Stejně jako tyranie před nimi. Jenže tady narážíme na směs výkřiků, které si navzájem odporují, a především – jsou neustále v pohybu.

Co je dnes povinným dogmatem, to za pár hodin nebude platit. Co je dnes radikálním programem, to může být zítra rozcupováno někým ještě radikálnějším. I svatá Gréta může být každým okamžikem obviněna z rasismu nebo z toho, že diskriminuje pedofily. Nic není stabilní, neexistuje žádná konkrétnější představa, co by mělo následovat. To není cesta k totalitnímu systému, to je cesta ke zhroucení.

Není ovšem vůbec vyloučeno, že z toho zhroucení a následného chaosu by mohl vzejít někdo, kdo bude schopen opravdu nastolit brutální tyranii.

V každém případě platí, že pro lidské životy ti klimatičtí aktivisté představují větší hrozbu než jakákoliv reálně myslitelná ekologická katastrofa, dodává socilog Petr Hampl.


58 komentářů :

 1. Ta hysterka je vyšinutý kýmsi zfanatizovaný jedinec. Nejspíše nezná ani trojčlenku. Opět za ní stojí stejní idioti jako je demokracií pohrdající komik Hrušínský. To vypovídá asi o všem.

  OdpovědětSmazat
 2. Tak dobře, ti všichni demonstranti za klima by měli jít příkladem celému světu a vzdát se všech vymožeností lidstva jako je užívání el. energií, všech dopravních prostředků poháněných fosilními palivy nebo díky nim produkovaným. Tím by měli začít, měli by začít u sebe a jít tím ostatním příkladem. Jinak si mohu jen myslet že to co sami proklamují neberu vůbec vážně. Ano zavřel bych 50% všech továren co jich je po světě které produkují skleníkové plyny, vybyl bych veškerý skot, vybil bych termity, prostě by se měl vybít každý kdo produkuje skleníkový produkt. Asi tak jako Mao Ce-tung vybil veškeré ptactvo neb mu ujídalo obilovinu z polí. No a asi každý ví jaký to mělo strašlivý hladomorný důsledek. Tak přesně takto fanaticky až zdegenerovaně se chová ta vyšinutá záškolačka Gréta a její přívrženci.

  OdpovědětSmazat
 3. Proč neustále píšete o Gretě? Vždyť to je jen děvče kýmsi vedené a zneužité. Pište treba o "klimateroristech", Greta je jen jejich oběť. Představte si, že by za vámi přišla pubertální dívka a chtěla by vás přinutit, abyste se i s rodinou odstěhoval na ulici. Uděláte to? Samozřejmě, pokud za ní v pozadí bude stát nějaká mafie, je to něco jiného. Ale pak budete mluvit o té mafii ne o dívce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:35
   Je to celkem prosté,Greta je symbol,jakási Johanka všech ekoteroristů.Kdyby se měli všichni oslovit, tak na vlastní problém nezbyde prostor. Dalším důvodem je její naivita,která vystihuje názory ekoteroristů.Nakonec i zneužití říká vše.

   Smazat
  2. "Vaše prázdné tlachy mi zničily dětství! Jak se vůbec opovažujete vkládat plané naděje do mladé generace?!?" Gretchen

   Smazat
  3. Tak jsem se nějak zamýšlel nad tím,
   kam asi ta pošahaná dívka zamíří, když ji v New Yorku nepřivítaly stotisícové davy, ale jen několik desítek stejně blbých dětí. Pak ten její projev v OSN, to je potrava pro psychiatra a možný základ pro diplomovou práci...
   Tak ona neodtáhla zpět do své domoviny, ale do Kanady, kde je stejně blbá, indoktrinovaná mládež, jako např. v Německu.
   Její rozhovor s kanadským premiérem jsem sledoval, tedy spíše jeho, protože jsem se vážně obával, že se tomu slizounovi a narcisovi zase odlepí obočí, což se nestalo, protože už jistě vyměnil ten kanadský Kanagom za český...
   Kanadská mládež svým stotisícovým pochodem jen potvrdila, že je dobrou investicí pro klimatické alarmisty, kteří zabrání klimatickým změnám na celé zeměkouli a tím i vyhynutí lidské civilizace.
   Ke všemu se připojuji všemi deseti a volám :
   Kupředu levá !
   KAM odtáhne z Kanady nevím, Kuba to určitě nebude,
   některý stát jižní Ameriky taky ne,Čína taky ne, Rusko už vůbec ne,Japonsko asi ne...
   Ono zase těch zemí,
   kde je ekologicky uvědomělá mládež tolik není, aby se dal dohromady aspoň desetitisícový dav.
   Pak mě trápí myšlenka, jak se ta nemocná chudinka dostane zpět do socialisticko/muslimského ráje Švédska,
   snad proboha ne letadlem, nebo snad zase s plachenicí od toho Rothschilda ???!!!

   Trpím, neusnu pro samou starost o Grétu.

   Smazat
 4. 7.35 ano souhlas
  Nejedna se o Gretu ale o ty co jsou ve stinu a je zrejme ze se jedna o dobre pripravenou hru
  Ale malinko to desi ne ze ne

  OdpovědětSmazat
 5. Greta bude za pár let velmi vítaný kádr pro Brusel. Je vysoce pravděpodobné, že jednou zaujme post šéfa EK, ostatně, proč ne, když tam mohl být těžký alkoholik a teď je tam ženská, která zvládla odrovnat Bundeswehr. Greta k nim perfektně zapadne.

  OdpovědětSmazat
 6. Nemusí nastolovat, co již existuje.

  Mimochodm Gréta a všichni, kdo jí tleskají jsou zřejmě duševně nemocní a jako takové je musíme brát.
  Ne, že by se klimatické podmínky nezhoršovaly, to je rok od roku viditelnější, ale způsob, jakým je to prezentováno skrze zmanipulování naivního děvčátka, je zrůdný.
  Kde se vzala tu se vzala "klimatologická modla", kterou se někdo snaží (ještě není úplně jasný celý záměr) nastrčit do mysli obyvatelům planety, jako když kouzelník vytahuje králíka z klobouku.Stejně jako byl vytažen Macron, Čaputová, Saakašvili aj., do chvíle vytažení, neznámí „spasitelé“ té správné demokracie a svobody.
  Pravda, ne vždy má kouzlník ten správný klobouk a „kouzlo“ se mu podaří – viz. např. Itálie, Maďarsko,Sýrie, Ukrajina….
  Pak musí přijít remove end correction jako v případě JFK, Dr Salvador Allende, Sadám Husajn, Muamar Kaddáfí, Bašár Asad, Viktor Janukovyč aj. „šťastní příjemci západní svobody a demokracie“
  A tak teď zbývá již jen zvolat : „ Greténi všech zemí spojte se!!“, či dle písničky : Kouzelníku, kde jsi, kde jsi, pojˇa ukaž světu VĚCI .......

  OdpovědětSmazat
 7. papež take jezdi sva světova turne za desatky zmanipulovanych voveček a i ti šileni votroci a slouhove si chtěji sahnout na zlato kterym je obalen tak proč by nemohla greta tak jako mnoho jinych trošku kopirovat nějake jine naboženstvi když chudi lide nebudou třeba chvilku zlobit a zamisli se nad tim jak lepe budovat kapitalismus

  OdpovědětSmazat
 8. Každý "vůdce" byl a je svým způsobem pošahanej. Následovníci na tom logicky nemohou být lépe, na druhou stranu si člověk udělá vcelku jasný obrázek, kam to lidstvo, v údajně nejlepším společenském systému, spěje.

  OdpovědětSmazat
 9. Greta by měla býti pro svou pokrokovost a zaujetí zářným příkladem pro naši mladou generaci. Obětuje se pro šťastnou budoucnost lidstva. Kdo z nás by se plavil v nepohodlí do Nového Jorku a vyměnil sezení ve školních lavicích za napohodlí lodní kajuty? Greto vydrž, jsi naší nadějí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no za ty dva miliony švédských korun co dostala za jakousi alternativní Nobelovku to snad její famelii stálo. Docela dobrej vývar .

   Smazat
 10. Ježkovy oči, už jen chybí aby slečna vyhlásila, že je Země placatá. Nechci zlehčovat problém okolo oteplování, ale ať se tomu věnují experti, univerzity a vlády ať konají. Jinak to bude jen divadlo.

  OdpovědětSmazat
 11. Kdyby se takto chovalo jakékoliv dítě z nějaké normální rodiny nad kterou nikdo nedrží ochrannou ruku tak už by dávno bylo těm rodičům úřady odebráno .

  OdpovědětSmazat
 12. tady je evidentní snaha o redukci obyvatel planety- zkoušeli to provokacemi na Rusko, záměrně se vozí do Evropy jiná civilizace- pokud se zhroutí systém nebudou Evropané táhnout na banky aby se dobrali ke svým penězům, ale budou mít starost o holý život nebo jen o to jak nasytit a zabezpečit svou rodinu.Chtějí zavřít elektrárny a zároveň zavádět povinná elektroauta- kdopak si je dovolí- nestačilo by jen zvýhodnit veřejnou dopravu? nepomohlo by kdyby se zredukovala doprava napříč kontinenty- cožpak potřebujeme španělské jogurty? začíná se připravovat předpolí pro mohutné sociální změny- pro drtivou většinu k horšímu.

  OdpovědětSmazat
 13. Hnedle bych se vsadil, že si s tím příroda poradí, ať už s náma, nebo bez nás.
  Jednoho dne si poradí i se zdevastovanýma a vydolovanýma severníma čechama, bez ohledu na to, co tam dneska chtějí mít.

  OdpovědětSmazat
 14. O pošahané Grétě nestojí za to diskutovat. Já jsem si všiml odsudku ruského bolševismu. Pan Hampl to dělá na základě vlastních životních zkušeností nebo o tom někde jen četl? Ti, co bolševiky nenáviděli a v jednom kuse je pomlouvali, museli trpět za ztrátu privilegií, které Hampl ve svých spiscích odsuzuje. Chová se hloupě. Jsem starší než autor. Pod bolševismem si představuji štvanici na komunisty po převratu. Tato fakta pan Hampla nezajímají. Škoda!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. olševik- bolševismus je dnes už jen nálepka... stigma. Ti co ji používají vůbec netuší a nevědí co bylo podstatou bolševismu a jak v SSSR skončil.

   Smazat
 15. Přiznám se, že jsem poslední dobou občas meditoval nad tím, jak se asi likvidují ty každodenní tuny hoven a hektolitry chcanek, co lidi vyprodukujou a vypouští do odpadu, hektolitry vody z umytí nádobí a plné šamponů z koupání a praní prádla, a statisíce tun zbytků žrádla, které vyhazujou do kontejnerů tisíce kantýn a vyvařoven, a tisíce tun odpadu, který vyprodukujou a hází do kontejnerů běžně lidi každý den..... a nedovedu si vůbec představit, jak se to všechno může likvidovat. A to platí pro celý svět, všechny země. Tisíce tun hoven a hektolitry chcanek a tisíce tun vyházených zbytků žrádla. Jak se to všechno likviduje? Co se s tím dělá? Řeší to někdo? A to přírodě nevadí? Lovci mamutů srali a chcali venku, ale to ještě bylo v celým světě lidí pár desítek tisíc, ne miliardy jako dnes. Rád bych se na to Grety zeptal. Kde ji najdu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na nebesích, jako každou celebritu.

   Smazat
  2. Pokladas si otazky, jsi aktivni, to te slechti..
   Proto ti napovim. V prumyslovych zemich se vse do urcite miry predzpracovava. Napr. zminene chcankovani je vedene kanalizaci do cisticky, kde se odkaluje v nekolika postupnych krocich.
   Vyseparovane zbytky se dal tridi, napr. tuky ci fosfaty z nadobi a prani .. atd.

   Ted ale pozor prijde to nejdulezitejsi, to cele nepohani bezbreha lidska imaginace ci krecek v bubnu, ale prosty energeticky gradient, kdy clovek urve fyzicky kus okolniho sveta, ten premeni se znacnou ztratou na pohodlnejsi formu energie a ta pak pro nej pracuje. Treba prave na tech odlucovanych chcankach..

   Takze logicky koncime u zaveru, ze ten kdo ovlada pristup k pouzitelne energii vyhrava.
   A o tom je cele dejinne mrcaseni clovicku, ovsem jak tahne na pocet 8miliard opicaku se ukazuje, ze ne kazdy si bude moci dovolit tak siroky luxus. Treba jen Cina, ktera "pozvedava" pres miliardu lidi do takoveho konzumu uz narazi na limity svetovych zdroju. No ale je tu z novych treba i Indie a dalsi.

   Ano Evropa se muze zblaznit a zacit jezdit jen na kole a metrem. Uvolnit energeticky prostor ostatnim. Ale to je tak reseni na par let pri tom gigantickem svetovem konzumu. Cili dobrovolna sebevrazda. Pokud to nekdo navrhuje prosim, ale at si to dela ve vlastnim volnem case a netaha do toho celou spolecnost.

   Smazat
  3. V malém měřítku třeba takhle: septik z chalupy nám vyvezl místní občan - majitel hovnocucu - a vylil to někde na pole jako hnojivo. Už před nějakým časem tohle ale zakázal zákon, kvůli možnému jedovatému odpadu nebo co. Nic proti tomu, pokud by se to týkalo výrobních závodů a podobně, ale proč se to týká domácností, které jedovatý odpad vyprodukují asi dost těžko? Takže dnes za vyvezení septiku platíme oprávněné firmě a musíme jí platit mnohonásobně víc, než jsme platili tomu občanovi.

   Smazat
  4. noviczech
   ...milý 11:35! Velmi dobrý postřeh, jen Německo ročně musí někam uložit 12 MILIONŮ TUN POTRAVIN, co lidé vyhodí!!! To je 500 000 NÁKLADNÍCH VOZŮ S PŘÍVĚSEM NEBO NÁVĚSEM!!!
   Kam asi?????, i od politiků schází odpověď!!! A je to každý rok!!!

   Smazat
  5. Odpadní produkty života (výkaly, moč) jsou spojené se všemi živými organismy, tedy nejen s člověkem.

   Z pohledu přírody je lhostejné, jaký objem ze všech výkalů vyprodukuje člověk a jaký veverky.

   Celý řetězec přírody je nastaven tak, že zvýšení objemu například i odpadu vede velice rychle k růstu těch částí života, které jsou na tomto odpadu životně závislé.

   A mimochodem, konkrétně člověk se svojí populací předatvuje zcela marginální objem hmoty ve srovnání s ostatními živými organismy. A proto i objem jeho výkalů apod je zcela bezvýznamný v porovnání s objemem výkalů a zbytků jídla apod ostatních živých organismů na planetě.

   jak napsal J hašek - Člověk by chtěl být gigantem - a je hovno kamaráde

   Přeceňujeme svoji pozici v přírodě. Dokonce i když dojde na výkaly

   Smazat
 16. Vzhledem tomu že ji většina politiků poslala do háje tak to snad nehrozí. Kdo to nechce tak nesmí volit demožumpu a piráty.

  OdpovědětSmazat
 17. Ejhle, Koněv! To by se mělo zveřejňovat každý den, ať lidé vidí, v čem žijí. Petr Žantovský dává na stůl zastrčené usnesení z Bruselu:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ejhle-Konev-To-by-se-melo-zverejnovat-kazdy-den-at-lide-vidi-v-cem-ziji-Petr-Zantovsky-dava-na-stul-zastrcene-usneseni-z-Bruselu-597651

  OdpovědětSmazat
 18. Gréta, gretenismus a gretologie!
  Samé sviňstvo (omlouvám se všem sviním), jehož účelem je vytvořit principiální spor a z něho vzešlé ideologie a obyčejnou lidskou nenávist poháněnou lidským strachem hlupáků. Souhlas s gretou je stejný jako odpor vůči grétě, protože na sociální a přírodní procesy nemá žádný vliv. Jediným účelem gretenismu a antigretenismu je změstnat mozečky debilních gojimů nenávistným destruktivním bojem proti sobě navzájem. Proč se to děje?? No gretenisti a antigretenisti nejsou schopni pro třísku v oku soupeře vidět polena v hlavách svých i v hlavách protivníků. Důležitý pro ně je boj (za dobro, ikdyž není jasné co to dobro je), zcela zakrývající informace o procesech nezvratných změn ve společnosti. Zkrátks GP s vámi jedná jako ekologové s mravenci. Ekologové zachraňují mraveniště zavazející dálnici tak, že je pomocí lopaty a pytle přemístí o pár set metrů dál. Přeji našim bohům, aby vzali božskou lopatu a přemístili fošinkton a ňújork na jižní pól a bude vymalováno (tedy i rokefelery a rotšildy).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebyl spatny pokus, ale pokud si myslis, ze GP topka zije trvale v NY tak to jsi asi spadl z visne.. Zkus radeji zapatrat po luxusnejsich destinacich treba po Evrope, ten NY pouze ovladaji pres terminal a osobni lokaje..

   Smazat
  2. 13:40 Aby bylo možné rozpoutat emocionální divadlo, je nutné připravit tézi a anti-tézi, které svým bojem vytvoří fúzi, která je v plánu.

   Smazat
 19. K ovládání mas je zapotřebí vyvolat strach a navodit emocionálně vypjatou situaci. To jsou osvědčené technologické postupy řízení společnosti. Nemyslí si snad nikdo, že autistické děvče ze Švédska. Ze Švédska které má samo se sebou dost starostí, si najme plachetnici, pronajme si hotel v Novém jorku a jen tak mírniks, týrniks si zajde na VS OSN aby tam vydrbalo kožich všem lídrům světa. Už samo její počínání a enormní mediální podpora svědčí o tom, že to není nahodilost. Celý projekt Sv.Gréta nese známky propagandistické kampaně za, kterou by se nemusel stydět ani Goebbels. A propaganda vždy slouží něčím cílům. Stejně jako 11.září umožnilo vytáhnout globálního strašáka terorismu, se kterým musí hrdinní boys v zájmu nás všech bojovat, dle Jirky W.Křoví, na věky věků. To podstatné však nebyl boj proti nepřiteli za louží, ale tzv. Patriot act, který od těch dob umožňuje permanentní špiclování národa, zákroky bez posvěcení soudů a pravomoci prezidenta jako ve válečném stavu země. To, že se administrativa neomezuje jen na území SS je dostatečně zdokumentováno, zrovna jako se SS tváří, že jejich jurisdikce je platná globálně a nadřazená všem ostatním. Přesně podle hesla, že 100x opakovaná lež se stává pravdou. Tedy máme globální nástroj špiclování a represe. Teď však nadešel čas pro další úroveň této hry. Změnit celou společnost a to nejlépe globálně. Co lepšího využít než strašáka globálního vymření. A ještě navíc protagonistkou je děvče vzešlé z inkluzivního školství vyspělého západu. Což nám bude jistě následně prezentováno jako důkaz správnosti tezí o inkluzi. Tedy Sv.Gréta zabíjí máchnutím ruky minimálně 2 - 3 úkoly loutkáře. Že to celé není nahodilost je více než do očí bijící. Na unifikaci náboženství se přeci taky maká na plné obrátky. Ještě, že se v každé vyspělé západní zemi najde dostatek tendenčních heretiků jako je například podnikový psycholog Halík, kteří pro své ego dokážou aportovat i panáčkovat na písknutí. Které náboženství má být to jediné správné je snad dnes už každému jasné a migranti jsou pěšáci armády v této válce, kterou někdo osnuje z pozadí. Prostě má někdo v palici, že je třeba zničit vše staré. A mládež je přeci vždy pokroková a v opozici. Vždy použitelná. Navíc mediálně podporovaná, vedená a vybičovaná mládež nebude mít problém vše staré a zahnívající zničit. Stačí jí jen postrčit. A tak se nám začíná formovat stádo indoktrinovaných ovcí, které zatím spojuje jen páteční záškoláctví. Zatím. Udávání přijde taky. Nebojte...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mate to v hlave dobre srovnane a proto dostanete bonus info. Ke stejnym zaverum a vyhledu do budoucna dospeli nedavno na Raptor TV zastupce SPD tusim p. Dolezal a komunista Skala.
   Vrele doporucuji shlednout.

   Ano je mozne ze za cca 10-20let sudetaky zpracovane masy (dnesni predmladez) rozvinou krovky zkazy uz uplne naplno. A do toho neprizniva okolni situace - krize.

   Zatimco dnes jsme se propadli z hlediska nesuverenity jiz do obdobi pred 1918 - klidne muzeme rychle spadnout hloubeji tj. do doby pobelohorske..

   Dnesni mladi za vydatne podpory starsich rocniku to znaknou klidne pred rokem 2035.

   Smazat
 20. Vážení, jestli s "gretou" nebo krétou, svět je beztak v prdeli.
  Neutěšujte se že ne. Moje oči už vidí tento svět dvaaosmdesát
  let. Nebudu hovořit o válce a bídě, to snad pochopí každý.
  Ale ta příroda. Jaro opravdu jarem, léto se snesitelnými
  teplotami, kdy 28 st. už bylo vedro. A ty zimy. Jezdil jsem
  až do hadráku v zimě na hory. Žádné zasněžování, lidí tak
  akorát, ve Špindlu na Pláň jedna jednosedačka.
  Lesy se opravdu zelenaly, jen ty Krušné nám dederoni poničili.
  Láhve byly všechny vratné, i ty od Rumu a minerálek. Plastů
  poskrovnu. Jen trochu bakelitu.
  Sucho jen v sedmačtyřicátém a pak jen nějaká povodnička.
  Od odevzdání světa globalkapitalismu před třiceti léty,
  to jde se vším z kopce. Spíš do .......

  OdpovědětSmazat
 21. Uvědomujete si vy všichni co tu píšete, že ta Gréta je jen pubertální holka, bez odborného vzdělání v ekologii a nakonec i normálního byť středoškolského vzdělání? Nevím kdo a proč se staví na její obhajobu nebo proti ní. Proč tyto diskuse? Není to zabývání se Krétou pod úroveň nás všech? Teda pod mojí určitě! S touto holkou bych měl diskutovat? To si mohou dovolit akorát v dnes již profláklé OSN. I tak ji stejně státy organizace budou ignorovat. Komedie! M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. M.R.-moc nesouhlasím, vše co uvádíte o Gretě je jistě pravda ale její starosti jsou legitimní! Otázkou je, kdo se je pokusí zodpovědět, využít či zneužít. Že je usměrňována jinými je jisté, tak se snažte zjistit kým a kdo to platí investikativci veřejnoprávní, např v ČT!

   Smazat
  2. Pane Povolný, a nemá ta holka nakonec v něčem pravdu?

   Smazat
  3. 21:27-ale má, ne ve všem, jen pláče na nesprávném místě i když v prostořekosti ujela a brzy bude zapomenuta, po politickém využití.

   Smazat
  4. Ta Gréta má ve všem pravdu. Jen si zjistila a hovoří o tom, co my všichni už dávno víme. Jen k tomu přidala výhružky!

   Smazat
  5. 12:58 Je fajn, že o tom my všichni už dávno víme. Ale důležitější je, jestli s tím my všichni taky něco děláme. A tím si nejsem úplně jist.

   Smazat
  6. 12:58, ale vůbec ne. Ona přece nemluví o životním prostředí, ona mluví jen a pouze o oxidu uhličitém. Ve svých šestnácti si nedokáže ani zjistit, že jsou mnohem silnější skleníkové plyny, a mnohem větší producenti CO2 než lidská populace. Krom toho musí každý dýchat. V noci dýchají i zelené rostliny, zničíme zeleň? Stejně tak vůbec netuší, co to jsou Milankovičovy cykly a netuší, že největším strašákem pro lidskou populaci je dostatek pitné vody. Gretu nezajímají ani mikroplasty a plýtvání, nezajímá jí odpad, znečištěné oceány, pouze a jen "klima". Věc, kterou nemůžeme ovlivnit. Není si někdo myslí, že Homo sapiens může zabránit jevu El Niño?

   Smazat
 22. Vy Cesi, se DEGRADUJETE na partu imbecilu, kdyz se zabivate mentalne nemocnym deckem.

  Zvednete na dvorku kureci hovinko a analyzujte ho 3 mesice.

  Hampl - vasnosto ! Posral jste si reputaci , vasim clankem
  o kurecim hovinku.
  NICK HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč stále urážíš občany tohoto státu?? Ty se stydíš za svůj původ? Tak sem už nepiš a diskutuj z honolulujcemi. Vymazat! Až bude slušný nechat!

   Smazat
  2. 16:17 vy Honolulu, jste do té míry omezený, že diskuze tohoto druhu a úrovně, přičítáte pouze Čechům. Krom toho nemůžete vědět u koho všeho, mimo vás, si pan Hampl "posral" reputaci. Arogantní vašnosto. JiH

   Smazat
  3. 16:17, honolulu, kdybys nebyl, blb bez všeobecného přehledu, věděl bys, že jsme v r.2004 vstoupili do ÉŮ, a tím pádem se musíme, bohužel, zaobírat i tou jejich imbecilní politikou. A tou je v současnosti pravidelná modlitba ke sv.Gretě. My velmi dobře víme, oč jde, jenže na nás tlačí Evropa. Tlačí i na naše děti, protože má v zemi stovky neziskovek, z nichž mnohé jsou placeny i tou vaší zkurvenou ambasádou, která jede přesně v intencích EU a Demokratic Party of the USA, a která ovládla třetinu Europarlamentu přez peníze finančníků, co futrují prachy i do té vaší debilní strany. Už tomu konečně rozumíš?? Je to projekt globalistů. Až svrhnou Trumpa a nastoupí oni, prolomí se mexická hranice, stejně tak se naplno rozeběhne obchod s pašeráky lidí i v Evropě, a zanedlouho máme válku na stole. Nejen případnou občanskou válku, ale válku s Ruskem. K tomu je nutno rozeštvat, radikalizovat a vyhladovět obyvatelstvo, jako se to ten sviním podařilo na Ukrajině. Capisci?

   Smazat
 23. Zabývat se grétou či ne? A adorovat či pomlouvat? Toť otázky gojimského otroka, takže psychopatka již účel splnila, dokonale. Teď je možno ji využít pouze jednou a to veřejnou vraždou, která vzedme vlnu nenávisti mladých, nevzdělaných a hlavně neznalých gojů proti jejich vlastním rodičům a prarodičům. Inu rudé kmérství jak vyšité. Otázkou je kdo v jevropeji posbírá na hromady ty lebky. V Kambodži měli alespoň tolik úcty, že je uložili nahromady před chrámy předků, to v jevropeji opravdu nehrozí.

  OdpovědětSmazat
 24. Honolulu copak nechápete že tohle všechno řídí ti vaši zkurvenci jenom pro to aby jste tam v tom vašem zkurveným státě mohly co nejdéle přežit. Určitě jste ze Smíchovské cikánské rodiny. Naznačuje to vaše nenávist k Čechům a to jak se předvádíte jak všeznalec. Čtete Veterans Totay? Nebo jen popisy Trumpových hovínek. Ani těm nerozumíte.

  OdpovědětSmazat
 25. Již jen schází aby se ta Gréca obula do Miloše Zemana chááááááá

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Do toho ozraly se nemusi nikdo obouvat.

   Smazat
  2. Blbe 18:03 ,zase si píšeš sám se sebou 18:24

   Smazat
 26. Hample, Hample, ty jsi ale Greten.

  OdpovědětSmazat
 27. Honolulu prosim neurazet ty kalaharsky odrodilce

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Viděl jsem ho tam, když jsem byl na safari. Byl nahý, pomalovaný bílo-černou barvou, s kuřecí kostí namotanou ve vlasech a s nějakým šroubovákem v nose. Styděl jsem se za něj, protože i ti Křováci tam žijící vypadali proti němu civilizovaně.

   Smazat
 28. Brouk Pytlik

  Vse je jasne :

  Svedska Greta <=> Globalismus= Solar (Slunecni) Energie +nezavislost statu = nezavislost na nafte = komunismus(?)

  Neokon= Elektronicky Rim = Electronicky feudalismus= Kazdy zavisi na nafte a posloucha Rim = Naftove diktatorstvi=corporatism jako hodiny.

  Co ale skutecne chteji Globalisti je se osvobodit od vladnoucich mezinarodnich dnesnich sil Neokanu(Rima) a vladnout sami(lepe?), ci ovladnout Rim.

  Rim nikdy nebyl nezny a vlidny otec, jak zname z dob Husitu, a co chce asi zeslabit tvrde Globalisty jak to jde.

  Nic jineho zatim neexistuje :
  Globalist: Cina, Rusko, Nemecko.
  Neokon: USA

  Clovek by mel delat Historicke diagramy, jestli USA je Rim , ci jestli USA neni Kartago (?) jenz se maskuje jako Rim , coz je muj pocit o USA.

  Kartago se vzdy snazilo ovladnout cely !! svet a Rim se snazil spise udrzet imperium , prisun obili a otroku z Egypta.

  A tak vsichni bojovali proti Kartagu v jiste forme , pocinaje Reky a Persany a konce Rimem krvave bitvy.

  Ovsem co je USA jestli je Kartago ci Rim nevim , Ale Greta je spravna politicka figurka manipulujici myslenim mladych. A tim je pripravuje na dalsi bitky.

  Brouk Pytlik


  OdpovědětSmazat
 29. greta bez předem připraveného textu:
  https://www.youtube.com/watch?v=WDjiy3wnb1M
  https://www.youtube.com/watch?v=QfsN1KM1lsQ

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velice zajimave videa, jsem docela zavazan anonymovi 20:58 za uvedeni internetu.

   Nyni si myslim , ze to vse mohl byt peclive pripraveny herecky vykon s upravama a vystrihanim nevhodnych casti.

   Je to jako 180 stupnu rozdil ci noc a den.

   Porad tvrdim , ze je zde snaha u Grety vybudovat z ni politicky SYMBOL ... jako z Obami, Boba Dylan..

   Nyni je cas zacit myslet kdo je loutkovodic a schopnostech.

   Brouk Pytlik

   Smazat
 30. https://zemavek.sk/ako-sa-dostala-klimaticka-rebelka-greta-thunberg-do-new-yorku-alebo-zradne-medzi-zastavky/

  Tutu debilii instaloval .... ctete

  OdpovědětSmazat
 31. Psi štěkají a karavana jde dál

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.