Reklama

středa 11. září 2019

Navyšují síly: USA poslaly k Číně raketu. Rozmístily protilodní rakety "na zadním dvorku" Číny


Michail Chodarjonok
11. 9. 2019   gazeta
USA rozmístily svou novou protilodní raketu doslova "na zadním dvorku" Číny. Je schopna zasáhnout cíl tak přesně, že operátor může předběžně označit raketě určité místo zásahu na nepřátelské lodi - například strojovnu nebo můstek. Litorální válečná loď (LCS) Gabrielle Giffords amerického námořnictva na námořní základně v San Diegu dostala do výzbroje novou protilodní raketu. Toto změnilo LCS z dříve neozbrojené koncepční lodi na skutečnou hrozbu pro čínské válečné lodě, přičemž na velmi značné vzdálenosti. Informuje o tom Defense News.


Nová americká protilodní raketa podle informace listu je schopna zasáhnout cíl tak přesně, že operátor může předběžné označit raketě určité místo zásahu na nepřátelské lodi.

Litorální válečná loď  je již druhou lodí tohoto typu, která byla letos předána do výzbroje amerického námořnictva. LCS Montgomery přibyla do San Diega v červnu po 19měsíční přestávce při nasazování LCS, protože americké námořnictvo během tohoto období upřesňovalo způsoby řízení a výcviku posádek pro lodě tohoto typu.

Oficiální mluvčí Tichooceánské flotily kapitán John Gay potvrdil přijetí Gabrielle Giffords s tím, že loď dorazila na základnu 3. září a je vybavena protilodními raketami a novým bezpilotním průzkumným mechanismem MQ-8C Fire Scout. Tento bezpilotní vzdušný prostředek je určen k průzkumu nepřítele za obzorem a k určení cílového označení pro palné zbraně, v červnu pak dosáhl "výchozí operační připravenosti".

Mluvčí amerického námořnictva řekl, že loď je určena k provozu na indo-tichomořském bojišti, ale podrobné poslání lodi neodhalil.

Podle oznámení internetové stránky Navy.mil je již v současné době v Thajském zálivu loď stejného typu jako Gabrielle Giffords - LCS Montgomery.

Podle vyhodnocení Defense News loď typu LCS, vybavená raketami NSM (Naval Strike Missile), vyvinutými konsorciem Raytheon & Kongsberg v kombinaci s bezpilotním průzkumným mechanismem MQ-8C Fire Scout, vyrobeným korporací Northrop Grumman, která se nachází nedaleko pobřeží Virginie, stát Virginie, může zničit nepřátelskou loď, umístěnou u mysu Hatteras, Severní Karolína. To je o 30 mil více, než je deklarovaný dosah letu protilodní rakety Harpoon, jejíž okruh boje přesahuje 67 mil.

Americké námořnictvo také dalo jasně najevo, že vybaví budoucí fregaty FFG (X) raketami typu NSM. O lodi tohoto typu dříve psala Gazeta.Ru.

Nasazení lodí typu LCS je jasným znakem toho, že americké námořnictvo postupně posiluje své pozice v oblasti Tichého oceánu, který v posledních deseti letech zakoušel růst napětí v důsledku rozsáhlých čínských námořních nároků. Mezinárodní společenství je neuznává, ale to vůbec nebrání Pekingu v zesilování jeho ambicí námořnictvem, pobřežní stráží a námořní pěchotou Čínské lidové osvobozenecké armády (ČLOA).

Námořnictvo Spojených států vynaložilo zvláštní úsilí na rozšíření rozsahu působnosti svých systémů - od řízených zbraní a průzkumných zařízení po bezpilotní tankery tipu MQ-25 Stingray.

Navíc pro palubní letouny F/A-18 Super Hornet byly vyvinuty nové větší palivové nádrže, které výrazně zvýšily bojový rádius námořnictva.

Je to však také znamení, že, nehledě na neustálé válečné bubnování, jež je slyšet v Pentagonu, který, jak se zdálo, se "pohybuje rychleji", aby získal nové možnosti pro loďstvo, je proces zvyšování bojových a operačních schopností amerického námořnictva stále ještě probíhá bolestně pomalu, soudí Defense News.

Protilodní raketa částečně odpovídá požadavku "na společné naléhavé operační potřeby amerického námořnictva", který předložil bývalý šéf tichomořského velení Ozbrojených sil USA, admirál Robert Willard na začátku prvního funkčního období prezidentování Baracka Obamy, který jednoznačně rozhodl o nutnosti protilodních raket dlouhého doletu v Tichém oceánu.

"Je moc dobře, že námořní síly provádějí tento druh modernizace, ale probíhá velmi pomalu," řekl Brian Clark, námořní důstojník se specializací pro ponorky ve výslužbě a analytik v Centru pro strategické a rozpočtové vyhodnocování.

"Uplynulo deset let od okamžiku, kdy námořní síly USA konstatovaly: "Hle, musíme zahájit nějaký program pro bezpilotní vzdušné mechanismy a je zapotřebí na naše lodě dodat lepší protilodní střely", dodal.

"A tak o 10 let později společně s bezpilotním tankerem MQ-25 stále postupujeme k fázi nasazení, což se zjevně nestane ještě v příštích několika letech, ale nakonec jsme dostali loď s lepší protilodní řízenou střelou", pokračoval Clark.

Hladinové síly amerického námořnictva daly najevo, že mají v úmyslu podporovat v dohledné budoucnosti trvalou přítomnost lodí typu LCS v indo-tichomořském regionu.

Admirál Richard Brown, velitel hladinových sil amerického námořnictva v zóně Tichého oceánu uvedl, že rozmísťování lodí typu LCS bude pokračovat zvyšujícím se tempem.

Podle vyjádření Browna se trimarany Montgomery a Giffords rozmístí nejprve v Tichém oceánu a poté jednotrupé Detroit a Little Rock obdrží hladinové síly amerického námořnictva na východním pobřeží.

Podle údajů Defence New americké námořnictvo právě přijalo 17. trup LCS - Indianapolis. Jednotrupý LCS vyrábí společnost Lockheed Martin s Fincantieri v Marinette ve Wisconsinu. Trimaranová verze pro Tichý oceán je vyráběna korporací Austal USA. Jednotrupé LCS budou dislokovány na základně Mayport na Floridě.

Získání lépe vyzbrojené lodi typu LCS a zahájení její výroby ve velké sérii je pro hladinové síly amerického námořnictva zásadní, říkají experti.

Námořnictvo zpočátku zažilo řadu technických selhání s novými válečnými loděmi, jako je Littoral. Některé z nich byly způsobeny chybami posádky a poté i nehodami v roce 2017, které si vyžádaly životy 17 námořníků v Tichém oceánu při dvou srážkách.

Americké námořnictvo je na cestě k získání 35 LCS, které budou tvořit většinu hladinových sil flotily.

Americké námořnictvo v poslední době usiluje o trvalou přítomnost v Jihočínském moři, což bude mnohem snazší, když bude do amerického námořnictva pravidelně dodáváno stále více LCS.

Během prezidentování Donalda Trumpa zesílilo americké námořnictvo hlídkování v Jihočínském moři. Američané se domnívají, že jejich válečné lodě mohou volně procházet v pásmu 12 mil, aby ukázaly, že USA mají právo svobodně procházet mírovou cestou bez jakýchkoli předběžných podmínek ve vodách, které Čína prohlašuje za své území.

Někteří američtí experti argumentují, že používání křižníků a torpédoborců, umístěných v Japonsku, je pro takové mise zbytečným plýtváním drahými zdroji. Takové úkoly lze podle jejich názoru řešit mnohem levněji a stejně efektivně pomocí lodí typu LCS, a tím uvolnit torpédoborce a křižníky amerického námořnictva k plnění úkolů, které lépe odpovídají jejich prostředkům průzkumu a výzbroje.

"Je třeba si uvědomit, že obrovské investice Číny do konvenčních balistických a řízených střel jsou ústředním prvkem v úsilí Číny o odvrácení možné americké vojenské invaze", připomněl Gazete.Ru zástupce ředitele Centra pro analýzu strategií a technologií Konstantin Makijenko.

Podle diskutujícího s listem za posledních 15 let ČLOA systematicky zvyšuje, modernizuje a rozšiřuje sortiment svých raket a odpalovacích zařízení. Americká vláda označila toto úsilí za "nejaktivnější a nejrůznorodější program rozvoje balistických raket na světě".

Ačkoli přesná čísla jsou neurčitá, Pentagon odhaduje, že v současnosti raketové síly ČLOA zahrnují až 1 500 balistických raket krátkého doletu, 450 balistických raket středního doletu a 160 balistických raket proměnlivého doletu, což je navíc ke stovkám pozemních odpalovacích zařízení křídlatých raket .

Mohou zasáhnout cíle v prvním řetězci ostrovů i za nimi. V důsledku toho jsou Japonsko, Jižní Korea, Tchaj-wan, Filipíny a Singapur v čínské zóně hrozby "omezení přístupu", jak říkají američtí vojáci. A v případě raket DF-26 se tato hrozba vztahuje i na území USA na Guamu, kde jsou umístěny hlavní vyspělé operační základny amerických leteckých sil a námořnictva.

Peking také vyvinul specializovanou protilodní balistickou raketu DF-21D, kterou nedávno otestoval jejím vypuštěním z pevninské Číny v Jihočínském moři, a nasazuje několik variant křídlatých raket na moři a ve vzduchu, které dále rozšíří dosah a rozsah raketové hrozby s konvenčními hlavicemi.

Když se podíváme do budoucnosti, můžeme říci, že Čína může předstihnout ve vývoji moderních hypersonických raket USA a jejich spojence, což výrazně zvýší hrozbu pro ozbrojené síly USA.

Tento rostoucí arzenál vysoce přesných raket dlouhého doletu představuje vážnou hrozbu pro téměř všechny americké, spojenecké a partnerské základny, přistávací dráhy, přístavy a vojenské objekty v západní části Tichého oceánu.

Všechna tato americká aktiva mohou být k ničemu kvůli přesným úderům Číny v prvních hodinách konfliktu. Raketová hrozba ČLOA ohrožuje schopnost Ameriky nezávisle velet svým vojskům v předních oblastech celého regionu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

23 komentářů :

 1. Žerty skončily, Amerika dnes bojuje o přežití, tak přestala brát ohledy na všechny. Dnes jsou všichni ve světě pro Ameriku obyčejnými indiány, které je potřeba okrást a vyhubit. Americký bumbrlíček nemá už ani na provozní výdaje, i když se Trump snaží ze všech sil. I tady platí, že umírající kobyla kolem sebe nejvíce kopá!
  NIKDO normální nechce válku...Ale 800 vojenských základen roztroušených ve 150 zemích po celé planetě na něco ukazuje!!
  https://www.narodninoviny.cz/ignorance-japonci-zadaji-zruseni-americke-vojenske-zakladny-marne/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:13 Když už, tak to aspoň odserem všichni, bez rozdílu postavení.

   Smazat
  2. AMI, GO HOME !!!

   Smazat
  3. 14:13 Dovolím si malou opravu. Těch základen po celém světě mají USSA přes 180.
   Rusko v cizích zemích pouze 9, Francie + VB 13, Indie a Japonsko 1 atd. Vše lze dohledat na netu.
   A ptoti té nové "přesné" USSA raketě je jednoduchá obrana.
   Stačí cíl např. zahalit do mlžného oblaku, což není vůbec finančně nákladné, elektronické rušení, falešná tepelná stopa atd.
   Proč asi jsou lidé neustále strašeni?
   Vystrašené ovce se snadněji ovládají.

   Smazat
  4. Jednu? Raketu? Co je to za slint! Tisíce raket na tu žlutou pakáž třeba! Když se zastavíme nad dějinami 20. století a budem hledat bod obratu od naší vlády nad světem k bezmoci a úpadku naší rasy, dojdetme ke stejnému závěru - budeme-li pečlivý a bez antirasistických předsudků ovšem! Kdy došlo k průseru a proč? Byl to okamžik, kdy komodor Perry nenašel pokračovatele! Totiž přijetí japonských skrčenců mezi spolek výhradně bílých imperialistů byla zásadní bota! Šlo sice bezesporu o nejvyspělejší ne-bílou entitu, ale sotva schopnou sdílet árijské hodnoty západní, germánsko-románské civilizace. Japonsko se mělo stát řádnou kolonií USA stejně, jako Indie byla britskou, Indočína francouzskou a Indonésie nizozemskou! Čínu by si poté rozdělili Rusko a anglo-francouzští kolonialisté bez problémů. Jenže účast Japonska na dělení sfér vlivu ve východní Asii vedla ke konfliktu s Ruskem, který využili britští čachráři k oslabení konkurence. Porážka Ruska Japonskem, která by bez britské podpory Japonska byla nemyslitelná, se stala počátkem krize naší rasy a její světové hegemonie! Samozřejmě víme že v pozadí toho průseru stál Židé se svou finanční mocí, kteří z pozadí ovládali Britské Impérium a USA. A dnes už to nespravíme, když žlutáci maj vodíkovky a kosmické technologie a černí mají penicíln a místo toho aby vychcípali na banální chřipku se povalí do Evropy ...

   Smazat
 2. To jsem zvedava, jak zase zacno fnukat az Cina udela to same

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už to maj dávno. Amíci jen dohánějí.

   Smazat
 3. Tak jak letadla z letadlových lodí ve 2. světové válce ukončily éru velkých bitevních lodí, tak dnešní raketová technika ukončila éru veškerých hladinových plavidel.

  OdpovědětSmazat
 4. Už jednou se USA mohly uvztekat, když SSSR za USA rakety v Turecku rozmístil své rakety na Kubě! Vzpomínáte?! Ale dnes toto řeší flotila atomových ponorek, které se s neméně přesnými raketami, jakými se chlubí USA, toulají kolem břehů USA, nejen těch atlantických, ale také tichomořských. Jakoukoliv válku mají USA a jeho spojenci předem prohranou, neb ta svobodomyslnější část Světa má ve všem převahu a je už dnes morálním vítězem. Bude asi pro tu imperiální část Světa lepší si válku nezačínat, jinak to bude jeho sebevražda. Jenže bez válek i tak kapitál bude chřadnout a dříve nebo později se demokracie stane skutkem, ne jen mletím pantem politruků v žoldu diktatury kapitálu - i u nás v ČR.

  OdpovědětSmazat
 5. Bolton hrdina bude chybet jeste ze tam zustal Pomeje a dalsi zastanci juesej

  OdpovědětSmazat
 6. Nejlepší v této době, kdy USA a její sluhové hrozí jen
  a jen válkou a převraty po celém světě, by byl pád
  dolaru v co nekratší době.Čím by jim zůstaly zelené
  papírky a nesplatitelný dluh. Bez žoldu jim nikdo bojovat nebude. Političtí poskoci, včetně naších budou k ničemu, nebudou papírky, budou muset se naučit pracovat

  OdpovědětSmazat
 7. Rusko nás opět bude zachraňovat,jenze,my jako poražený stát,budeme platit reparace

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 9. Utvrzujte se vsichni vzajemne, ve vasich hloupostech, at se mame my v Americe cemu smat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Magori se vetsinou smeji maji to od prirody dano ,jsou to stastni autiste pane Hovnocuc kuku

   Smazat
  2. Nicku, smát se můžeš, to ti nikdo nebere, ale fakta jsou taková, Čína je velmoc a srát se do ni dnes nemůžou ani ty kdysi mocné USA.

   Smazat
 10. Zatím by mněli zkusit, zda propluje Panamským průplavem a a sama, nikoliv odtažená se vrátí do svého mateřského přístavu. A ty jejich protilodní rakety ty už byly asi odzkoušeny ve filmových sdudiich.

  OdpovědětSmazat
 11. Co tam mají co dělat usa tam hranice nemají hladinové loďstvo je vyřízené. Pokud by něco bylo tak je Čina pošle ke dnu.

  OdpovědětSmazat
 12. Pro 16:10 Žerty skončily, Amerika dnes bojuje o přežití, tak přestala brát ohledy na všechny. Dnes jsou všichni ve světě pro Ameriku obyčejnými indiány, které je potřeba okrást a vyhubit. Americký bumbrlíček nemá už ani na provozní výdaje, i když se Trump snaží ze všech sil. I tady platí, že umírající kobyla kolem sebe nejvíce kopá!
  NIKDO normální nechce válku...Ale 1000 vojenských základen roztroušených ve 150 zemích po celé planetě na něco ukazuje!!! NĚKDO se na tu válku chystá.

  OdpovědětSmazat
 13. 16:25
  Amíci musí mít základny po celém světě. Kdyby stáhli vojáky tak je doma neuživí a umim si dobře představit kdo by je využil a jak. Jinak jejich význanam je jako ve 'Vietnamu a dnes v Afganistánu. Opět prohrají.

  OdpovědětSmazat
 14. 17:25
  Už takhle se NEumí postarat o své válečné veterány,kdyby se amiokupanti vrátili zpět VYPUKLA BY ZE DNE NA DEN REGULÉRNÍ OBČANSKÁ VÁLKA!!!!
  A tady jedna náhodná o tom,jak báječně se amiokupanti starají nyní:Five Fingers Death Punch-Wrong Side for Heaven!

  OdpovědětSmazat
 15. Tak at uz to spusti a nechodi okolo toho jak pozustali u rakve..
  Alespon bude po vsem
  US konecne pozna poradnou valku na svem placku a nam to muze byt fuk...ani ten konec nebudeme registrovat
  Rozmetejte to vsechno na sracky a nezustane vam ani onech planovanych 500 milionu otroku debilkove

  OdpovědětSmazat
 16. 5.01 ty jsi american...???
  Pokusim se hadat..Salvador nebo Guatemala..??

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.