Reklama

středa 25. září 2019

Ne smlouvě s MERCOSURem! (Video)

Ivan David
25. 9. 2019 YT
MUDr. Ivan David, CSc., europoslanec za stranu Svoboda a přímá demokracie, na zasedání zemědělské komise evropského parlamentu odmítl dohodu se společenstvím jihoamerických zemí MERCOSUR a uvedl závažné důvody.
25 komentářů :

 1. Admine!
  Těžko psát komentář k tématu, o kterém skoro nic není známo. Jen proto, že o něm mluví MUDr David? Raději alespoň zevrubně objasni, v čem to společenství jihoamerických zemí MERCOSUR je pro nás "nebezpečné".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z vystoupení MUDr. Davida bylo naprosto jasné, že se jedná o zemědělské a potravinové produkty, které mají být masivně dováženy do EU. Tím by se ale naprosto zlikvidovaly zbytky evropského zemědělství.

   Smazat
  2. Jde především o dovoz hovězího z Argentiny a dalších zemí, pak obilí a rýže, soja atd.
   Němci na to tlačí, protoež chtějí vyvážet auťáky bez cel.

   Smazat
  3. 14:07 vy jste jistě jeden z těch, kteří významně přispívají na provoz tohoto blogu, že? Jinak byste si asi tolik neporoučel. Nebo je to ze známosti, když adminovi tykáte?

   Smazat
  4. 14:07

   Na vás se někdo obrátil s naléhavou žádostí, abyste sem psal komentář.
   Já a věřím že i drtivá většina čtenářů dokáže přežít i to, když nás neobohatíte svými rozumy. Můžete být klidný.

   Smazat
  5. Takže, vy kritici prvního příspěvku, ruku na srdce: Kdo z vás věděl dříve alespoň něco problému, o kterém hovořil pan David v EP?

   18.26 Kde vidíte nějaké poroučení? Z čeho usuzujete, že oslovení "Admine" znamená tykání?

   18.44 Komentář k čemu?

   Mudrlantů tu bývá dost, včetně vás vy yntelygeni. Nebo snad inkontineti?

   Smazat
  6. 19:25

   Zkuste si tipnout.
   ...

   Nic?
   Dám vám ještě 30 minut na přemýšlení.

   ...

   Nuže? Pořád nic?
   No, uznávám, je to na vás příliš složité. Svěřím vám to tajemství raději sám.

   18.44 Komentář k čemu?
   Komentář k tomuto uveřejněnému projevu Ivana Davida, v němž se nachází diskusní prostor, do něhož i vy sám píšete.

   Za málo.

   P.S. Rád bych vás také považoval za inteligenta, ale dáváte mi k tomu velice skromné příležitosti.

   Smazat
 2. Centralni a jizni Amerika ma nejlepsi zemedelske delniky na svete, ktere severni Amerika dovazi na pracovni smlouvu, do farmarskych statu, jako je napr. Georga...
  Bez nich, by jsme nemeli tak lacine potraviny.

  Bude-li jizni Amerika - Brasilie, Argentina, Chile, privazet jejich zemedelske produkty do Ceska, tak vase zemedelstvi prestane existovat uplne !
  (Ale urcite vam bude chutnat nejlepsi ovoce na teto
  planete !)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lulu, zase píšeš kraviny. "Nejlepší ovoce", ty jeden hlupáku, se musí utrhnout dřív, než uzraje, aby se dostalo do Evropy. Pak už není nejlepší. Vždyť s kvalitou zápasí i ovoce ze severní Itálie, které od utržení po vystavení v obchodu v Česku může být během 20 hodin. Ale to jde mimo tvé ubohé chápání.

   Smazat
  2. 15:08 nejlepší nebo nejlevnější dělníky má ta jižní Amerika, chytrolíne?

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 19:37 nic jste Honolulu, po "americku" (míněny klasické USA), nepochopil. V tom vězíte celý život. Jihoameričtí zemědělští dělníci jsou, podle vás, nejlepší. Křivý, povýšenecký a pokrytecký pohled! Jihoameričtí zemědělští dělníci jsou, pro podnikající v zemědělství, nejvhodnější dostupnou pracovní silou co do výkonnosti a ceny. Rozumí se, že význam tohoto rozdílu nechápete. Možná i proto jste, za deště, přelézal ty dráty. A sloužil tam, tak a tomu, jak se rentovalo. Nemyslím, že máte být na co hrdý.

   Smazat
  5. Brazilie je zeme, kde zemedelske pracovni sily jsou nejvice brutalne vykoristvany, narust populace je mimo kontrolu, produkujici neskutecne mnozstvi drog, s utlacovanymi indiany. Byla ovladana levici, nyni se dostala moc do rukou pravici!!! lidi stavkuji za lepsi vzdelani pro sve deti a hned pocali pozary a tudiz muzeme cekat v budoucnu dalsi mini revoluce. Lidi se tam vrazdi vesele. Jak udrzet PRAVICOVY business v Brazilii u MOCI jako je MERCOSUR je otevrit jim nove trhy na vyrobky v Evrope za kazdou cenu a udelat na tom pro sebe velky MAMUTI PROFIT. Tak nejak to funguje.
   HONOLULU ma rad velky PROFIT,a bez prace !!!!! jen manipulovanim trh.
   To je jak to delal v JIZNI AFRICE!!!

   poli sutra

   Smazat
 3. Děkujeme za informace. Nevídané. Tak takhle funguje EU. To, že většina z nás neví, co je MERCOSUR neznamená, že je to pro náš život marginální záležitost. Zdá se, že naopak.
  Smlouva mezi EU a MERCOCURem se připravovala dvacet let. Proč asi tak dlouho?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože to stále zkoušejí, ale delegátům se smlouva nelíbí. Podobně jako smlouva se severní Amerikou TTIP.

   Smazat
  2. Trvalo to tak dlouho, kdyby prosla podporovala se Levicova vlada . Tundiz nesmela !!! projit!!

   Dneska je u vlady v BRAZILII PRAVICE !!! a proto smlouva MUSI Projit!!!

   Tomu se rika COMPETATIVNI (Soutezivy ???) Kapitalismus!!!

   Kdyz dva delaji totez , neni to vzdy totez!!!

   poli sutra

   Smazat
 4. Problému s dovozem nerozumím. Vždyť se to musí prodražit. Jediné podle mne rozumné, je dosáhnout maximalní vlastní nezávislosti v potravinách. Dodržovat naše normy a zákaz genově ošetřených produktů. PS. Z HOVĚZÍHO masa je mi cenově dostupná jen kližka na guláš a to nejsem žádný sociální případ.

  OdpovědětSmazat
 5. Mně by spíše zajímalo, jak hlasoval MUDr. David o dokumentu https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/TA-9-2019-0021_CS.pdf ? Zůvodnění, apod. ? Kde najdeme výsledky hlasování ? Děkuji.

  OdpovědětSmazat
 6. Tak to české velkozemědělské již zlikvidovali malozemědělci z Německa a Francie. Jak, No jednoduše dotacemi, pro které nemohou naši zemědělci být konkurence schopní. Jistě jste zaznamenali, že např. výroba vepřového masa je u nás tč. na 30 % produkce z r. 1989! Prostě v rámci EU rovnosti států jsou si některé "rovnější". Dotace obecně deformují trh a měly by být zcela odbourány, i u nás na nich dovedli se z nuly někteří dopracovat k milionovým majetkům. A nemuseli ani proto vůbec krást. Stačí jen studovat na internetu a podávat žádosti! To je větší prasárna, jaká kdy byla za socíku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Brouk Pytlik

   V tom je problem , ze jsou dotace a lec vsak se hovori o stejne prilezitosti!! bez pohledu na poskozovani prirodnich zdroju jako v Brazilii, kdy na vzdalenost 450 km od ohhne byl silne citit kour.

   Specialne je to zemedelskych vyrobku , neb zemedelske vyrobky jsou strategickeho characteru, to je jsou dulezite pro kazdy narod vyznam pro statni preziti. !!!

   Jestlize se znici domaci zakladna na obzivu a zbyva jen obchod, skupina zbohatlich obchodniku ci manipulujich politiku muze tomuto statu diktovat absolutne COKOLIV!!!.nebo pochcipate!!

   EU a Brusel mi pripada podivny z hlediska obchodniho zakona: V obchode Zakon je Pevny, a obe strany souhlasi udelat obchod a udrzovat tento Zakon. To je 10 EU za 1 kg hoveziho. V pripade EU a Brusel , se udelal obchod, zakon se udelal pozdeji. To je de fakto dej mi 1 kg masa ja ti da 10 EU a ty mi das z 10 Eu 3 Eu zpatky??
   Tak se jedna mezi vitezi a porazenymi.!!!
   A pak jsou Brexity, jimz se clovek nemuze divit!!! spise podporovat.

   Brouk Pytlik

   Smazat
 7. Nevíte, proč se dneska tvrdí, že stírací losy se u nás objevily před 30 lety poprvé?
  Vždyť byly za socialismu v prodeji, snad už v 70. letech, rozhodně v 80. letech. Taky se psalo o skandálu, kdy se prodavač ohrazoval, jakto že ty určité výherní losy nejsou v krabici na místě, kde je vždy hledal.

  OdpovědětSmazat
 8. Losy, film s Mašíny jsou důležitěžší, než naše domácí potraviny.To se to kecá,když farmáři zaplatí cca 30kč/kg vepře na pultu cizího řetězce jej kupuji za 98- 156kč/kg

  OdpovědětSmazat
 9. 19:59 Chápu, že je to pro vás zásadní otázka. Žijeme přece v době, kdy se ze sdělovacích prostředků line jen a jen pravda. Pravda, o kterou se můžeme opřít.

  OdpovědětSmazat
 10. Souhlasím s Broukem a dodávám že každá závislost je prostě závislost a když se jedná o potraviny tak ohrožení státu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.