Reklama

pátek 27. září 2019

Nejprve omluva a odškodnění za bombardování, až pak pohled do budoucnosti

Rozbombardovaný most v Novém Sadu
Tzv. "Letecké dny v Srbsku", 1999
MESSIN
28.9.2019 B92 a Messin
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová uvedla, že se USA musí omluvit za bombardování Jugoslávie a pak teprve mohou požádat ostatní, aby se dívali do budoucnosti.


„Spojené státy se musí omluvit za bombardování bývalé Jugoslávie v roce 1999 a vyplatit odškodnění příbuzným zabitých a raněných při náletech NATO podporovaných Spojenými státy a poté by mohly žádat ostatní, aby se dívali do budoucnosti,“ řekla v neděli mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová.

Reagovala tak na prohlášení odcházejícího amerického velvyslance v Srbsku – Kyle Scotta, který řekl, že by se Srbové měli dívat na bombardování NATO z roku 1999 z „širší perspektivy“, aby Srbsko a Spojené státy mohli překonat krizi ve vzájemných vztazích, která následovala po náletech na Federativní republiku Jugoslávii.

Zacharovová uvedla, že USA by na začátku měly, kromě omluv, vyplatit odškodnění rodinám zabitých a zraněných a „těm, jejichž zdraví bylo poškozeno střelami s ochuzeným uranem,“ informovala hlavní ruská agentura TASS.

„A teprve tehdy, když se tak stane, když budou položeny správné základy, můžou vyzývat ostatní, aby se posunuli kupředu,“ uzavřela Zacharovová.

„Ani Srbsko, ani Spojené státy nemohou vrátit čas zpět. Ale rok 1999 můžeme zvážit z jiného pohledu,“ řekl Scott pro noviny „Kurir“.

„Vztahy mezi Spojenými státy a Srbskem byly většinou dobré, s výjimkou 90. let a událostí, které se odehrávaly za vlády Miloševiče. Od té doby uplynulo dvacet let a je čas pokročit a zlepšit naše vztahy, máme velmi dobrý základ pro takový pokrok. Konkrétně sdílíme společnou vizi, že Srbsko patří do Evropské unie,“ dodal Scott a zdůraznil, že Srbsko a Spojené státy jsou spojeny „silnými historickými a kulturními vazbami.“


32 komentářů :

 1. Srbsko a Spojené státy jsou spojeny „silnými historickými a kulturními vazbami.“ - ????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta sirsia perspektiva znamenala to, ze mensie staty sa ovladaju lepsie ako velke, preto bolo potrebne Juhoslaviu rozbit, a ak chceli teroristicke svine z USA
   vytvorit zakladnu v Kosove, vojna a bombardovanie bolo nevyhnutne.
   Nebohy žid Havel to nazvak Humanitarnym bombardovanim.
   A vojna v Juhoslavii posluzila pre tie teroristicke svine ako strelnica na vyskusanie novych zbrani.

   Smazat
  2. Ano správně řečeno, humanitární bombardování k vytvoření americké vojenské základny v Kosovu, sloužící mimo jiné k humanitárnímu rozšiřování drog po celé Evropě. Suma sumárum celé to je veskrze humanitární záležitost, tak co se komu nelíbí? Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  3. Sohlas až nato,že se likvidovaly staré zbraně aby uvolnily sklady.To je demokracie po ušácku což je nejhorší spojení které mohlo vzniknout. Škoda, že už se pravděpodobně nedožiji toho jak se stěmi zlotřilci někdo pořádně vypořádá.

   Smazat
  4. 20:57
   A s kým mají mít ty vazby, s Ruskem, které je už několikrát potopilo a nemá ani prachy?

   Smazat
  5. O;05
   A proto z Rusa amiokupanti serou strachy v síni!!!!!
   Ty seš Chuj jak fotr tvůj!!!!☺

   Smazat
  6. 10:11 Nezapomínej kdo byl tvůj biologickej fotřík! Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   A tak jsi dnes jen prostý dvojmolekulový shluk otravnýho putléria, těkavého plynu ve kterém by se ani nejnepatrnější Chuj neměl kde usadit!!!!☺

   Smazat
 2. Nevěřím že se zločinci z usa omluví a zaplatí nějaké náhrady toho nejsou schopni.

  OdpovědětSmazat
 3. A co je nějaké Zacharovové do vzájemných vztahů Srbska a USA? Jakým právem a z jaké pozice ta kravka úkoluje co USA vůči Srbsku musí a nemusí a klade nějaké podmínky? Odkdy je Srbsko protektorátem Ruska?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vole havloidni

   Smazat
  2. Jaká "kravka?" ty vole 22.17? Celý svět by měl začít vyvíjet tlak na ty zabijácké hajzly USA, aby koukali odškodnit všechny státy, kde rozbili a rozmlátili infrastrukturu, a všechny pozůstalé lidí, které ty zabijácké kurvy pozabíjeli. Nevím co tady plácáš za hovadiny ty křápe. Odkdy byla Jugoslávie trénovacím objektem pro zvrhlé americké chcípáky?Odkdy smí Amerika uvalovat "sankce" na každou zemi, kterou si zamanou vydírat a otravovat? Teď je řada na tobě, abys odpověděl ty křápe.

   Smazat
  3. 22:17
   Ty havlodemente,drž klapačku a zalez na teplý místo v amianálu!!!!!

   Smazat
  4. 22:17

   Paní Zacharovová reagovala na drzé prohlášení odcházejícího amerického velvyslance v Srbsku – Kyle Scotta, který řekl, že by se Srbové měli dívat na bombardování NATO z roku 1999 z „širší perspektivy“.
   Paní Zacharovová je totiž mluvčí Ruského ministerstva zahraničí a Rusko je dávným přítelem Srbska. Tomu však vy asi nemůžete porozumět, protože vy žádné přátele nemáte.

   Smazat
  5. 22,17

   Kamo, neviem kolko mas rokov, ale ako vidim, politike vobec nerozumies.
   Podla tvojho komentara to vypada tak, ze USA mozu vsetko, a je to v poriadku, ale ak nieco povie Rusko, uz je zle.
   To si predsa Rusko nemoze dovolit.
   Pouzivas dvojaky meter.
   Vies, mi starsi sme to uz zazili.
   V minulosti bolo ze So ZSSR na vacne casy,
   dnes sa razi heslo, S USA na vacna casy.
   A ako sa hovori, nic netrva vacne.
   Ako padla nadvlada ZSSR,a rozpadol sa,
   tak padne aj nadvlada USA.
   A mozno sa tiez rozpadnu.

   Smazat
  6. Vždyť má pravdu, co je Rusku do toho, jaké vztahy si budují Srbové s USA. Důležitá je budoucnost. Pokud se Srbové dopustili genocidy, byli potrestáni. Takový je zákon. A jsou si toho vědomi. Srbové jsou Američanům vděční za podporu. Hlavně proti Rusku, které je už jednou podpíchlo s byla z toho 1.sv.válka. Mám takové podezření, že chtěli pomocí Srbů rozpoutat třetí světovou. Holt nepovedlo se. Děkujeme Ameriko!

   Smazat
  7. 22:17
   Pravda je někdy krutá, ale správná a nelze na ní rezignovat! Kosovo je Srbské a nezmění to ani lži z ČT. A proto dokud se nenajde většina ve Sněmovně, která by jasně prohlásila, že Česká televize neplní svou zákonnou funkci – tedy poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názoru – jsou tyto diskuse zbytečné. Jediný, kdo může změnit současný stav domácího a především zahraničního zpravodajství a publicistiky České televize, jsou poslanci. Ti ale, přestože často deklarují nespokojenost s Českou televizí, odvahu situaci řešit nemají (vlezdoprdelkové, včetně ANO, KSČM, SPD a ”ČSSD” kavárníků a to mají exkluzivní většinu). Česká televize je nyní skutečně nezávislá v tom smyslu, že si děla co chce, protože ti, kdo mají vynucovat dodržování zákona o ČT, na svou povinnost rezignovali a jde jim pouze o své štědře hrazené funkce. Výsledkem této rezignace zákonodárců je skutečnost, že ČT ve svém zpravodajství a publicistice tvrdě a nekompromisně pranýřuje každého, kdo nesouzní s liberálním progresivismem převládajícím v přístupu a obsahu zpravodajství a publicistiky, zejména s Bruselem, Anglií a Amerikou. A ti, kdo by měli trvat na nestrannosti a vyváženosti, kdy vedle liberálního progresivismu jsou slyšet ve zpravodajství a publicistice ostatní politické směry, nejednají. Diskuse o koncesionářském poplatku je tak jen pláštěm na zakrytí skutečného problému absolutní jednostrannosti, nevyváženosti a tím hluboké neprofesionality a nenaplňování zákona o ČT, které ale nemá nikdo zodpovědný odvahu řešit, a to zejména v roce dvacátého výročí takzvané televizní krize. Zákonodárci svou dvacetiletou nečinností vytvořili opevněné, pro privilegované de-facto samozapouzdřené, komerční kulometné Goebbelsovské, propagandistické, neapolitické Kavčí hnízdo po vzoru ”SS“ šablony, ze kterého jsou i sebemenší projevy jiného názoru, než mají místní zpravodajci zadupané do hnojiště ČT navždy, vítězí lež, lež, lež! RRTV proboha, k čemu je to ...!?

   Smazat
  8. 22:17 a 0:03
   A co je USSA do toho, jaké je situace a vztahy na celém světě? Co je Atomovému Hřibovi do situace v Číně? Co je Petříčkovi do situace na Ukrajině? aTd.
   Rusko má naprosto stejné právo to komentovat jako zástupci zločineckého státu a jeho primitivní loutky.

   Rudý škorpión

   Smazat
  9. 22:17 zjednejte si přehled o všech těch výrocích představitelů a akcích USA, potažmo zemí NATO, kterými je kdejaký stát světa nejen úkolován, ale vojensky napadán a v lepším případě hospodářsky sankcionován. Pak kritizujte to, že mluvčí MZV Ruské federace vysloví oprávněný požadavek, aby USA uhradily škody na životech a zdraví občanů Jugoslávie, které utrpěli bombardováním letectvem USA. Chcete popřít, že to, bylo hrubým porušením platného mezinárodního, dokonce i válečného práva? Mentální invalido!

   Smazat
  10. 0:03

   Poněkud se vám to celé popletlo, vy naše malá "vděčná" "genocido". Už tím, jak jste zaměnil budování vztahů. Vyjádřil se Americký velvyslanec, nikoli Srbský. Logicky z toho lze tedy vyvodit, že Američané definují svůj vztah k Srbsku, nikoli Srbové k Američanům. Ostatně celý váš komentář je takový nějaký bizarní. Zjevně budete převeliký myslitel.

   Smazat
  11. 8:06
   Většina Srbů jednoznačně podporuje EU a USA. To vám tady nenapíšou. Především mladí Srbové mají plné zuby bídy, do které je Rusko přivedlo. Oni dobře vědí, kdo je zodpovědný za rozvrat země a mladí už nedopustí, aby jim nějaký ruský diktátor znovu zničil zemi. Teď tam promítali v kinech nový ruský film, kde srbští a ruští "hrdinové", ve skutečnosti vrazi, bojují proti nevinnému obyvatelstvu Kosova. Ten film vypískali. U nás to nesmělo do distribuce a v Srbsku kvůli tomu byly demonstrace. Nikdo nechce aby jím manipuloval nějaký neschopný žebrák co neumí vyrobit ani hrábě. Amerika je tam oblíbená mnohem více než u nás, významným Američanům staví sochy a památníky. Paní Albright u nás sochu nemá, ačkoliv je zde rodačkou, ale v Srbsku jich má několik.

   Smazat
  12. ,9;50
   V Srbsku má ta amizkurvenina Albrightová sochy???!!!!
   Co to ty vyhulená amisrágoro meleš!!!!!
   Znám plno mladších Srbů,před kterým řekneš slovo američan A PŘIJDOU SECTI PO HUBĚ TAM A ZPÁTKY,TAK.TY MOTHERFUCKER Z OKUPANTAMBASSY NEŽLI A NEDĚLEJ TE SEBE VĚTŠÍ HOVADO,NEŽ PO TÝ MEJDANOVÝ A HADRÁKOVÝ SMĚSCE SEŠ!!!!!

   Smazat
  13. No 9:50 kde jste to vzal že je Rusko přivedlo do bídy? Od 2 sv Jugoslávie dělala samostatnou politiku. Po 89 bylo SSSR v rozpadu a Rusko pod vedením Jelcina vedeno do krachu. U nás také většina mladých lidí podporuje parazitizmus v naději že nebudou muset dělat a ani se učit. Zdegenerovaní zvrhlý parazité v parlamentu přemýšlí že by se rodiče měly povinnost starat o své děti do 38 let. Tak proč by mladí nefandily této zhovadilosti. JUSEJ je 5% obyvatel země spotřebovávají 50% zdrojů země a vyprodukují 40% odpadů země. To teda skutečně je zachránce světa.

   Smazat
  14. Neznám Srba, starého stejně jako mladého, který by obdivoval USA. Jezdím tam často
   Za takové lži, co tu smolí teplo 9:50 se všude po Srbsku a Bosně dává přes hubu!

   Smazat
  15. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  16. byl jsem pred par lety v elektrarne Kostolac za Belehradem a jako Cech jsem mel takove privilegia ze se mi o tom ani nezdalo ve snu,az jsem se stydel ze jsme tu meli tu Svini Havla co povolil prelety NATO
   taky jsem mel v parte montera byvaleho dustojnika z SK ktery v Kosovu slouzil ktery mi vypravel jak to bylo kdy chlapi koukali do optiky na Albance kteri sli do vesnice zabijet znasilnovat a podpalovat a meli zakaz strilet.JA BYCH TO NEDAL POSTRILEL BYCH KOLIK BYCH MOHL.Ale presto si me tam lide vazili .Sedel jsem se Srby na zahradce u piva bavil se s nimi i s Bosnaky a stydel se za sebe i za Zkurvysyna Havla at se smazi v Pekle Hovado

   Smazat
  17. http://kinobase.org/film/11906-balkanskij-rubezh?fbclid=IwAR2epKWdQGGTz6_GMH5y20vbHWL_UUUrYhtUPDyo-V4rU42XRVEOX7Oz7ak

   Smazat
  18. 16:20
   Jsou i takoví, kteří se drží minulosti, to jsou ti starší a je jich hodně málo. Ale mládež většinově preferuje Ameriku. Ani ne tak Evropu, jako Ameriku. Vzdělaná ládež žije v zahraničí takže si umí udělat názor. Bělehradská univerzita spolupracuje se západními školami a v Srbsku působí hodně soukromých vysokých i středních škol. Tam nikdo na Američany neřekne křivé slovo. Starší preferují EU ale mladší USA.

   Smazat
 4. Jejich případná omluva by stejně byla jen prázdnou frází. Ale klidně jí vysloví, pokud to hodí dolar.

  OdpovědětSmazat
 5. Fuckyng USA biorobotum a hawla si vemte s sebou do PEKLA!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Dny NATO v Jugoslávii...největší vojensko-nebezpečnostní show v Evropě.

  OdpovědětSmazat
 7. Kissinger to řekl správně. Amerika nemá přátele, má jen svoje zájmy. A proto podrazí kohokoliv kvůli svým zájmům.

  OdpovědětSmazat
 8. 0:03- doporučil bych pánovi přečíst si poslední čtyři knihy Rajko Dolečka o událostech v bývalé Jugoslávii a Kosovu. Tato fakta jsou na míle vzdálená propagandě, kterou tady prezentujete o Srbsku. Myslím, že nikdo v Česku nemá pravdivé informace o tom, jak to tam bylo.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.