Reklama

sobota 28. září 2019

Jak se podle seznamu.cz stanete desinformátorem

Lubomír Man
28. 9. 2019
Seznam.cz, náš největší internetový portál a vyhledávač, politicky dnes pracující jako informační bojový oddíl pražské smečky, každým dnem, týdnem a měsícem stupňuje intenzitu svého ideového působení na každého z nás, který si otevřeme svůj počítač, abychom nahlédli, co je nového. Protože právě na tento moment seznam.cz, reprezentovaný profesionály ze svého novinářského oddělení Seznam zprávy, číhá a zasype nás pečlivě zpracovanou trestí informací a názorů, naprosto totožných s tím, co nám denodenně předkládá ČT, co nám při setkání s médií sdělují poslanci Schwarzenberg a Kalousek, co hlásá tzv. demoblok a co je ve svém souhrnu světovým názorem pražské smečky.


To je bezmeznou láskou a věrností k Západu, k EU a NATO a bezmeznou, nezdůvodněnou a žhavou nenávistí k Rusku a k Babišovi.

Ale nejen to. Seznam.cz vedle svého každodenního politického tlaku na uživatele počítačů pořizuje též cosi jako měsíční souhrn všeho nejdůležitějšího, co se dle redaktorů Seznam zprávy v právě proběhlém měsíci událo, a staví pak tento souhrn na nejviditelnější místo své titulní strany. Pro měsíc srpen zde tedy vyšla stať s tímto titulkem:
SOCHA KONĚVA, KOMUNISTICKÁ NOSTALGIE I ÚTOKY NA GRÉTU. DESINFORMÁTOŘI VYVOLÁVAJÍ HLAVNĚ EMOCE

Je zbytečné už číst dál, ten titulek vyjadřuje vše, co se v textu pod ním jen matně (věcné argumenty autorům zprávy Pavle Štěpánové, Jiřímu Burýškovi a Petru Junovi zřejmě chybí), uvádí. Ale co chybí na argumentech, nahradí ideový průraz. Třeba v názoru, že pražský primátor Hřib má pravdu a je to čestný a spravedlivý muž, když hlásá, že sochu maršála Koněva je třeba kamsi odklidit, protože Praha se přece osvobodila sama. A desinformátoři a tedy lháři a nostalgikové jsou ti, kteří ho upozorňují, že Praha by na osvobození sama sebe nemohla nikdy ani pomyslet, kdyby Rudá armáda po svém více než dvouletém tažení od Leningradu a Kavkazu, který zaplatila 12 miliony svých padlých vojáků, nestála už Praze za humny.

Ne, ne a ne! Pravdu má Hřib a lžou ti druzí, tak to je a tak to musí zůstat, protože pravda je v očích pražské smečky i jí podřízeného Seznamu.cz víc, než je jakýsi souhrn dějinných či jiných skutečností, pravdou je idea, čistá a nedotklutelná, kterou je nutno od špíny obecného života oddělovat. Pravdou je to, co hlásal Havel, že totiž Východ je Lucifer a Západ anděl – a na této pravdě se nesmí změnit ani znaménko, tu je nutno dodržovat, i kdyby život přinesl tisíce důkazů a skutečností, které se pokoušejí tuto posvátnou pravdu zvrátit.

Proto také má BIS naprosto pravdu, píše se v souhrnné zprávě Seznamu zpráv pro měsíc srpen, když uvádí, že ve školách se stále ještě udržuje rusofilní názor na dějiny – i to je tedy třeba v zájmu oné čisté pravdy změnit. To znamená potlačit na co nejmenší míru zásluhy SSSR na vítězství nad nacizmem a postupně je vytlačovat až na samý okraj historického výkladu.

A pravdu je nakonec třeba vůbec pohřbít a zakopat tři metry pod zem, pomyslí si čtenář, když se při čtení předmětné měsíční zprávy Seznamu zpráv dostane až k její závěrečné tečce.

24 komentářů :

 1. Pane Mane, Vy si taky v klidu publikujete články, ve kterých naprosto otevřeně lžete či si pravdu upravujete k obrazu svému.
  Prostě seznam ignorujte a budete mít klid. (Oni Vás taky nečtou a jsou v klidu)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lžete že p. Man lže . Ignorujte ho a budete mít klid. (On se o Vás taky nezajímá tak buďte v klidu. )Pan Man ať dále publikuje a vy odpočívejte v pokoji. Bredy

   Smazat
  2. Lže soudruh Man i ty, přiblblý Bredy. Já na domovské stránce Seznamu nic podobného co popisuje Man nemám. Zřejmě si homepage sám tak nastavil tak ať teď nežvaní hlouposti.

   Smazat
  3. Pro záštiplného omezence a nevychovance anonyma 22:23:

   článek, který se vám nezadařilo najít a svou chybu a neznalost se snažíte shodit na autora pana Mana je na adrese
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komunisticka-nostalgie-nebo-vyhubeni-slovanu-srpnovy-prehled-tuzemske-dezinformacni-sceny-79693?dop-ab-variant=11&seq-no=2&source=hp

   Tak, prosím, příště nenadávat a nelhat!!!

   Smazat
  4. Václav Dvořák - komentář ve 22:23 jsem psal já a žádnou zášť vůči panu Manovi jsem tam nevyjadřoval.
   Nebo ano?
   Navíc já ten článek na Seznamu četl a jen to potvrdilo mi to, co jsem výše napsal. Nic víc, nic míň.

   Smazat
  5. 23:44...Unikla vám jedna maličkost!
   Pan Man může dozajista psát-zatím- "v klidu" články,ale patrně se neživí ranní rosou a tak...
   Srovnávat někoho kdo píše do ofiko média ZA CHECHTÁKY a pana Mana je kapku blbý,ne?
   Je to jako kdybyste napsal,že v 88 mohli "v klidu" psát pisálci v RP i Ruml v samizdatovejch Lidovkách.
   Helanov

   Smazat
  6. 0:00 - Srovnávat pana Mana s redaktory Seznam.cz opravdu nelze, to máte pravdu. Ti redaktoři totiž píšou články a dělají reportáže, zatímco pan Man jen kritizuje práci druhých. A je úplně fuk, jestli je to redaktor Seznamu nebo ČT24 nebo pan Bosák komentující fotbalové utkání.
   A kolik peněz za to kdo z nich dostává, to je úplně vedlejší.

   Smazat
  7. 0:17...Tady bych viděla malinký rozdíl.Pan Man vyjadřuje své názory,což se třeba o panu Bosákovi rozhodně říci nedá.Cpát do sportu politiku je nechutné.Že by to dělal z plezíru si nemyslím.Za prachy hlásat kktiny mi přijde smutné,jemně řečeno.
   S "redaktory" Seznamu to asi bude podobné,nikdy jsem tam nebyla,ale z doslechu vím,že je to žumpa.
   Pan autor napsal kritický článek,což je smysl žurnalistiky,ne?
   Jediné co mne zarazilo je to,že se zaobírá takovou žumpou.
   Kdybych chtěla kritizovat nějaké médium,tak bych si asi vybrala něco méně pokleslého.
   Tím chci říci,že Seznam-podle mě- není pro pana Mana důstojný soupeř.Asi tak ;-)
   Helanov

   Smazat
  8. 0:17...S těmi penězi si děláte legraci!?!?!?
   Ó ty jde přeci vždycky,každý se musí nějak živit,ne?
   Je smutné když se publicista NESMÍ živit tím co umí,svou profesí.
   Bylo to tak za bolšána,jedni mohli a druzí ne,A UŽ JE TO TADY ZASE.
   Helanov

   Smazat
  9. Helanov 4:02
   Co to proboha melete? Každý pisálek si dneska bez problémů může psát co chce a brát za to peníze, jaký mu za to kdo dává. Vy o sobě na jedné straně tvrdíte, že jste na seznamu nikdy nebyla, na druhé zas tvrdíte, že seznam je žumpa. Divný ne?
   Srovnáváte Mana s někým, koho vůbec neznáte, ale přesně víte, kdo je a kdo není žumpa.

   Smazat
 2. Né že bych měla něco proti článku,asi je to tak jak pan autor píše,nevím to,na Seznamu jsem nikdy nebyla...
  Docela by mne zajímalo proč tam pan Man chodí, když mu jejich cinty rvou játra.
  Mně potřebu vyzvídat "co zase havlérka" bohatě saturuje ČRo PLUS.
  Je to sice grupa hňupů od česneku (pod novým šéfredaktorem Šabatou ještě přitvrdili), ale...I tam se tu a tam dozvím něco zajímavého.
  Vlastně si jenom osvěžuji schopnost číst mezi řádky,z předhadrákových dob mám natrénováno. ;-)
  Pane Mane,zdraví máte jen jedno,nechoďte tam!!!
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je stejné, jako kdyby jste se pana Mana zeptala, proč se od rána do večera dívá na ČT.

   Smazat
  2. 23:53...ČT platíme my všichni,tak je záhodno ji sledovat a propírat jim žrádlo.
   Seznam není "veřejnoprávní",(i když patrně sosá grantíky z eráru) a tak přecijen nemá tu důležitost.
   Helanov

   Smazat
 3. 23:53...Nevím proč jste tak jedovatej.
  Je to publicista,tak se asi zajímá o práci jiných publicistů,ne?Je na tom něco divnýho?
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proč vy mu radíte, aby nechodil na Seznam, když už se zajímá o práci jiných publicistů?

   Smazat
  2. No,protože pisálky ze Seznamu bych za publicisty snad ani neoznačila.
   Spíš za politruky,nebo tak něco...
   Helanov

   Smazat
 4. Článek jsem četl a upřímně jsem se smál od prvního slova až po závěrečnou tečku. Autoři toho článku totiž svou blbostí překonávají i snaživce z počátku 50 let. Donutili mně, abych se podíval na životopisy těch snaživců, skuteční giganti ducha a vzdělanosti. Kašlete na ně, pane Mane..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Líp bych to neřekla!Ten článek je taková slátanina,že nazvat jej sr@čkou by byl eufemismus :-DDD
   Helanov

   Smazat
 5. Pražské smečce a jejím příznivcům se nelíbí jakákoliv kritika a proto pana Mana nesnáší. To je v dnešní zvrácené a pokrytecké době celkem normální. Bohužel tak hluboko jsme klesli, že obhajujeme zlo a špínu a pravdu zatracujem. Fuj a hanba dnešní "Demokracii"...!

  OdpovědětSmazat
 6. Kdysi jsem seznam četl teď už ani jako je to pravdoláskařská stoka pan Man má pravdu.

  OdpovědětSmazat
 7. Seznam.cz je jak medúza. Průhledný a slizký.

  OdpovědětSmazat
 8. Změna majitele, změnila i obsah.

  OdpovědětSmazat
 9. Proč se čílíte? Vžyť máte zadarmo možnost pobavit se výkony aktivistů, kterých se nám urodilo víc než za totáče. Jejich pravdy jsou nejpravdivější a basta. Musí si na svůj chleba vydělávati v potu tváře a konkurence je veliká. Troufám si odhadnout, že odměny od páníčků budou lepší než platy jejich předchůdců za totáče, kdy nebyla konkurence tak veliká. Těch co hráli 1.ligu bylo jen pár, za odměnu se stávali šéfredaktory předních plátků (RP, Květy..), pak byli snaživí čekatelé (Jambor s Brožem..). I dnes existuje 1.liga DVTV,2.liga Bratříček, 3.ligaXTV, někde mezi čekateli bude Barrandov (selfíčkový, který díky vtipům asi postoupí), taky Seznam (díky Slonkové bez šance postupu) a na konci vzhledem k nákladům bude neefektivní ČT. Většinu zábavy máme zadarmo, jen ČT je námi dopována a to pokládám za nesportovní. Co si myslíte vy ? Jsem náruživý televizní divák, leč nenáročný, který čučí na všechno.

  OdpovědětSmazat
 10. Dezinformuji sám sebe a jsem NATO hrdý.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.