Reklama

neděle 15. září 2019

Oranžový poslanec Petr Dolínek zmodral a z ČSSD není sám

Petr Dolínek byl svého času radní na dopravu.
Nyní míří i s politikou doprava
-ps-
15.9.2019 PoslaneckáSněmovna a PrvníZprávy
Poslanec Petr Dolínek byl svého času radní pro dopravu. Nyní míří i s politikou doprava. Vyplývá to z jeho vystoupení ve Sněmovně, ve které navrhl odvolat z funkce místopředsedy Sněmovny Vojtěcha Filipa za jeho názor na vepřín v Letech. Z ČSSD nebyl sám, který hlasoval pro odvolání Filipa.


„My máme totiž štěstí, že už třicet let žijeme v demokratické společnosti, kde diskusi si může dovolit každý a nehrozí mu za to represe. Někdy slyším názor, že svoboda slova je bezbřehá a nemají se na ni uplatňovat limity. Ano, svoboda slova je asi jedním z hlavních základů toho, v čem chci žít i do budoucna, jedna z nejvyšších hodnot. Ale právě proto si musíme svobodu slova hájit. Třeba tím, že dáme jako poslanci najevo, že porušování poslaneckého slibu, to znamená obcházení a porušování zákonů, je nepřijatelné a že na lži o historii i současnosti budeme jednoduše reagovat. Pokud dokážeme, že hájíme nějaké etické principy a hodnoty našeho státu, povede to pouze ke kultivaci a k tomu, že v příštích letech a měsících každý zváží, jak se bude vyjadřovat," řekl mimo jiné ve Sněmovně poslanec Petr Dolínek.

„Zástupce Poslanecké sněmovny v nejvyšších volených funkcích není pouze za sebe. Je i za Sněmovnu a měl by vážit to, jak hovoří. Při této souvislosti bych se ještě rád zmínil o výroku ruského ministra kultury na starostu Prahy 6. Já nemusím s politikou pana starosty souhlasit. Ale nemohu souhlasit ani s panem místopředsedou Filipem, který řekne, že nebude interpretovat slova pana ministra, ale že to, jak to Praha 6 nezvládla, a tak dále a tak dále. Přece je povinností místopředsedy Sněmovny, ať je za jakoukoliv stranu, že se zastane zvoleného starosty jakékoliv obce této země proti tak nehorázným výrokům, jaké učinil ministr kultury Ruské federace," mínil Dolínek.

„Za sebe tedy zopakuji návrh, který jsem přednesl - a opakuji, dávám ho jako řadový poslanec, ne jako politické poselství, jako člověk, který byl osloven řadou svých spoluobčanů -, abychom zařadili na tuto schůzi bod Projednání výroků místopředsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Vojtěcha Filipa," uzavřel svůj návrh Petr Dolínek.

Na Dolínkův návrh reagovala poslankyně ODS Jana Černochová.

„Musím říct, že většinu z toho, co tady před malou chvílí zaznělo, určitě nejenom já, ale i moji kolegové z Občanské demokratické strany můžeme podepsat. Ale trošku mě překvapuje ten způsob. Trošku mě překvapuje ta forma. Protože jestli se nemýlím, tak pan poslanec Dolínek je stále člen vládní koalice, která je držena u vlády i díky hlasům poslanců za komunistickou stranu. A možná i ten způsob, který navrhuje pan poslanec Dolínek, není dokonalý. Mně by se, pane poslanče Dolínku prostřednictvím pana předsedy, moc líbilo, kdyby v předsálí byl podpisový arch, a to podpisový arch v souladu s § 31 jednacího řádu, kde stojí, že odvolat předsedu Sněmovny nebo místopředsedu Sněmovny lze jen na písemný návrh nejméně dvou pětin všech poslanců. Pak by vaše slova měla váhu, pak bychom rozuměli tomu, co jste tady před malou chvílí přednesl," navrhla Jana Černochová.

"Já jsem původně vůbec nechtěl vystupovat, nicméně vzhledem k tomu, že kolega Dolínek tady otevřel takovou v podstatě perestrojku v rámci vládní koalice, tak se nemůžu tohoto nezúčastnit. Myslím si, že to je vhodný okamžik, abychom začali nový školní rok s čistým štítem a abychom budovali důvěru občanů v instituce, které nám tady vládnou," řekl mimo jiné poslanec Jakub Michálek.

Nu a jak dopadlo hlasování o zařazení bodu ohledně výroků Vojtěcha Filipa a kdo hlasoval z ČSSD pro zařazení bodu společně s Petrem Dolínkem, na to se podívejte v následujících tabulkách.Nakonec poslanec Petr Dolínek podle zpravodajství ČT24, jak mu poradila Jana Černochová, listinu na podpisy poslanců žádající odvolání z funkce místopředsedu Sněmovny Vojtěch Filipa vyrobil, ale nezískal patrně tolik podpisů, aby mu to stačilo k zařazení do projednávání ve Sněmovně.


31 komentářů :

 1. jen vic dolinku tim dřive smetiště kam nepochybně patři už jen proto aby si osvojil kapitalismus live takto mi přjde že je zhuleny nebo ještě chrape jak ta jejich socan genoze partai

  OdpovědětSmazat
 2. Dolínek je členem nejsprávnější pražské obce (přímo obecního jádra), proto je naprosto logické, že je mimořádně flexibilní, ví, odkud vítr vane. Je mladý, a protože je ČSSD na cestě pod 5%, rozhlíží se po koňovi, kam by mohl přesednout. Kdyby sTOP neměla stejnou perspektivu jako ČSSD, klidně by šel leštit sedlo černokněžníkovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:31 Nápodobně je na tom Dolejš.

   Smazat
  2. Fašouni ! prý nás osvobodili Ukrajinci ,hlavy vymetené !

   Smazat
  3. 20:20 Zatím ne, to teprve přijde! - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
 3. Socdem je maskovací divize ODS. Novinář Žantovský popsal, že po převratu tady bylo dost lidí, na které obnovení kapitalismu dolehlo negativně, protože si neuměli nebo nemohli nakrást jako ti podnikavější. Ty bylo třeba přesvědčit, že za komunistů se měli špatně a proto musí podporovat sociální demokracii. Teď už jsou změny nevratné a není třeba se bát návratu starých poměrů. Milion lidí v exekuci nikoho z vlády nezajímá.

  OdpovědětSmazat
 4. No já bych byl rád kdyby Filipa a Dolejše vyprali odevšad i ze strany. Pak by totiž KSČM šla stoprocentně s referencema nahoru. Konečně by snad komanči dostali rozum a zvolili si Skálu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. skaly se boji i komunisti protože mluvi jak mu zobak narost a hlavně vi očem mluvi vojtišek kapitalista je oproti němu kokta a než vykokta moudro aby se vlk nažral a koza zustala cela tak je davno po funuse

   Smazat
  2. 18:12 Přesně tak pane filip kapitalistický poskok a dolejš člen stop09.

   Smazat
  3. Poslední, kdo měl tah na branku, byl Grebeníček.
   Skála na to nemá

   Smazat
  4. 18:12 no a co by se stalo ? Odešli by nejen z opozice ve které vlastně jsou a přestali by podporovat
   kapitalistu s lidskou tváří.
   "Rock" by volal po revoluci a hrál si na Gottwalda,
   kdy doba je už jinde. Byli z nich něco jako Oka.
   Proti všem a tudíž k ničemu.

   Smazat
 5. Typický problém současné ČSSD - soudruh šel původně tam, kde bylo místo - bez ohledu na skutečnou vlastní politickou orientaci. Jeden se mezi nimi tam dříve ztratil, ale dnes už bylo překročeno jakési kritické množství a tak to taky ve straně vypadá.

  OdpovědětSmazat
 6. Žádné RYBY si rybník nevypustí.To platí celosvětově. Právě naopak nenažrané elity chtějí stále víc až nastane kolaps.Dějiny se opakují. Židovská bankéřská dinastie přežívá všechny kolapsy nejen států, ale i celých kontinentů...

  OdpovědětSmazat
 7. Proč se všude řeší následek, před počátkem. I na toho Babiše někdo? (nejspíš Chovanec a Sobotka?) napsali ananymní udání. I ten Kolář na P6 buď tu sochu Koněva polil sám, nebo těch 100 hoven a nyní řešíme, co si ten ministr Ruska dovoluje. I já tady v Česku, kterému ruští vojáci zachránili člena rodiny bych se vyjádřil ještě tvrději a jmenované bych bez okolků nakopal do prdele.

  OdpovědětSmazat
 8. Dolínek už mi delší dobu připomíná puberťáka, tedy nedospělou osobu.

  OdpovědětSmazat
 9. Dolínkem je škoda času se zajímat.

  OdpovědětSmazat
 10. Dolínek nepřekvapil. Už za minulého období spolupracoval s modrými strakami a přeměnil Prahu na dopravní hřiště, když každých pár metrů vybudoval novou dopravní značku. To byl panečku kšeftíček...

  OdpovědětSmazat
 11. Už můj děda říkal že socani nejsou ani sociální ani demokratičtí takže nic nového. Do parlamentu by měl být stanovený minimální limit 40 let aby se vědělo co za tím člověkem je a maximálně 3 volební období. Jinak tam takový Benda bude do své smrti. Dále adresná volební povinnost a použitelný zákon o referendu. Jinak se těch zdegenerovaných zvrhlých parazitů nezbavíme. Zastupitelská demokracie je geniální podvod. Vítěz má brát vše. Vždyť je na něm aby si podle potřeby vzal do vlády koho považuje za schopného.

  OdpovědětSmazat
 12. Doufám,že ta strana půjde tam kam patří s prominutím do prdele!

  OdpovědětSmazat
 13. Snad už si ti komunisti všimnou, co je ten "jejich" Jiří Dolejš zač. Jako jediný z nich, asi aby nikoho moc nepozlobil, místo proti za svého předsedu, se tak nějak neutrálně jenom zdržel hlasování. Snad aby ho stále zvali do televize, kde úspěšně škodí vlastní straně.

  OdpovědětSmazat
 14. Typický sociální DEMOKRAT!!!

  OdpovědětSmazat
 15. ...Přece je povinností místopředsedy Sněmovny, ať je za jakoukoliv stranu, že se zastane zvoleného starosty jakékoliv obce této země.....

  To je přesně politika ČSSD : alibismus, kolektivní zodpovědnost, mít se za koho schovat - HNUS!
  Všichni, kteří s tímto souhlasí tj. s prázdným prostorem mezi ušima, nemají v nejvyšších funkcích co dělat.
  Bohužel takovou možnost(tj. odvolání) má v programu pouze jediná strana - SPD -, včetně dalších pro občany prospěšných aktivit. A právě proto dostala "Nálepku
  Extremistická" tj. dle slovníku cizích slov : "VYMYKAJÍCÍ SE ZVYKLOSTEM".
  A ožebračování občanů - kromě jiného- je zřejmě zvyklostí.

  OdpovědětSmazat
 16. 9:57 připadáte mi pod vlivem. Proč by měl předseda sněmovny povinnost zastávat se starosty ať dělá co dělá? Na druhou stranu se zastáváte odvolatelnosti kteréhokoli politika, aniž byste si uvědomil, že prozíravý a zodpovědný politik je mnohdy nucen prosazovat, v zájmu všech, i nepopulární opatření. Vy nevíte, jak krátkozraké a iracionálním náladám podléhající je veřejné mínění? Máte málo příkladů v historii?

  OdpovědětSmazat
 17. "Socialisté" odjakživa, kam vítr tam plášť.

  OdpovědětSmazat
 18. Ve filmu Katakomby V.Burian pronesl " jen se toč korouhvičko, pěkně po větru ". Je to nadčasové.

  OdpovědětSmazat
 19. Pan Dolínka by si zasloužil za svou aktivitu puničkovaný dres. Možná by bylo na místě od jejich voličů ocněni, něco na způsob ropáka. Vždyť máme v politice vrchaře i sprintéry. Tak proč je za jejich úsilí neformálně neodměnit.

  OdpovědětSmazat
 20. Mně se na tom líbí ti "námořní lupiči". Hlas pevný a jednotný.
  A jako perla ten "michálek". Typický mladý politik, bijec
  komunistů.
  Takoví, kdyby žili za "totáče", tak by z nich byli všichni
  v KSČ. Dnes by sice nemohli být "piráty", ale v ODS takové
  berou.

  OdpovědětSmazat
 21. "Piráti", Za socíku by to byli určitě "mladí komunisté",
  uvědomělí soudruzi, pevný ideový základ U-KSČ.
  Komu se nechce dělat pacinkami, stranu si vždy najde.
  Dneska tak mohou odsuzovat každého, kdo tenkrát jako oni
  nesral do plín, či s ním fotr nechcal po plotech.

  OdpovědětSmazat
 22. Pořád nás straší, kolik pracujících živí a bude živit jednoho důchodce, ale nikde není psáno kolik, pracujících sežere jeden politik nejen svým platem, ale i špatným rozhodnutím(důchodce nic neovlivní), též svou režií (asi nelze srovnat režii důchodce a politika). Snad to někoho napadne.

  OdpovědětSmazat
 23. Já zase nechápu, kdo toho Dolínka volí, vždyť v magistrátu vůbec nemá co dělat. Kráčí "od úspěchu, k úspěchu". Logiku to nemá.

  OdpovědětSmazat
 24. Ahoj kluci, jak jsem dostal svého bývalého manžela zpět rychle, Dr.Padman láska kouzla casting opravdu fungoval! Můj manžel mě před třemi měsíci opustil pro jinou ženu a od té doby se můj život naplnil bolestmi smutkem a zlomeninami srdce, protože on byl moje první láska, se kterou jsem celý svůj život prožil. Můj přítel mi řekl, že viděl několik svědectví o kouzelníkovi s názvem Dr.Padman, že může přinést zpět milence během několika dní, rozesmál jsem to a řekl, že mě nezajímá, ale kvůli lásce, kterou pro mě můj přítel měl, konzultovala můj kněz jménem mého a k mému největšímu překvapení po 11 hodinách později mě můj manžel zavolal poprvé po třech měsících, že mi chybí a že je tak líto za všechno, co mě donutil projít. Přišel zpět ke mně a teď jsme spolu šťastní. Stále tomu nemohu uvěřit, protože je to velmi neuvěřitelné. Děkuji Dr.Padmanovi, že jste mi přivedl zpět svého milence a také mému milému příteli, který se za mě přimlouval, za kohokoli, kdo by mohl potřebovat pomoc tohoto skvělého doktora, je e-mailová adresa: padmanlovespell@yahoo.com,
  můžete mu také zavolat nebo přidat do aplikace Whats-app: 2348053823815,

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.