Reklama

sobota 14. září 2019

Pachuť

Jiří Jírovec
14. 9. 2019
Slovo pachuť se stalo eufemismem pro nesouhlas s rozhodnutím státního zástupce Erazíma, který potvrdil rozhodnutí zástupce Šarocha o zrušení stíhání ve věci Čapího hnízda. Erazím přehrál míč, respektive horký brambor na Lenku Bradáčovou a možná až na Pavla Zemana. Státní zastupitelství mimo jiné uvedlo, že Farma Čapí hnízdo v době získání diskutované padesátimilionové dotace splňovala podmínky definice malého a středního podniku. Byla správně posouzena jako nezávislý podnik. Pachuť v pravém slova smyslu vzbuzuje chování politiků, kteří pomocí tohoto slova zpochybňují nezávislost zastupitelství.


Fiala (ODS) řekl: "Rozhodnutí žalobců respektuji, celá kauza za sebou ale zanechá pachuť."

Ale proč? Měl předseda ODS na mysli horlivost anonymního udání? Nebo snad podezření, že česká policie pod vedením ministra Chovance přepískla snahu odstranit Babiše? Nebo z miskalkulace ODS, která odmítla jít do vlády se sprostým podezřelým a uvolnila cestu pro spolupráci ČSSD a KSČM k ANO 2011?.

Rozhodnutí silně zasáhlo i Top 09. Její předseda Pospíšil pokrytecky oživil pohádku o cti a odstoupení a návratu do politiky po soudní očistě.

Piráti se vrhli na kořist s úsilím jejich pověsti vlastním. Dokazuje to reakce Bartoše a Michálka ve zvláštním vysílání ČT24.

Erazímovo tvrzení považují za neudržitelné: "S názorem se neztotožňujeme, vycházíme ze závěru Evropského úřadu pro vyšetřování podvodů OLAF" říká Bartoš.

OLAF ovšem řekl jen to, že Čapí hnízdo mohlo (ale nemuselo) být podvodem a že je na české straně, aby to vyšetřila. Opozice slovo podvod z dané věty účelově převedla do výroku "OLAF tvrdí, že ČH byl podvod".

Česká strana Piráty zklamala, protože jednala tak, jak požadoval OLAF, tedy vyšetřila a usoudila, že o podvod nešlo.

Podle Michálka mají Piráti na věc jiný právní názor než dozorující státní zástupce Šaroch. Veřejnosti by měly podle Pirátů být předloženy konkrétní odpovědi na základní otázky včetně posouzení provázanosti firem.

Veřejnost nepotřebuje žádná dodatečná vysvětlení, protože s nimi stejně nemůže nic dělat.

Piráti produkují pachuť nejvyšší možné kvality zpochybňováním rozhodnutí státních zástupců.

Napadání nezávislého rozhodnutí státního zatupitelství lze považovat za politický nátlak.

KSČM a SPD zůstaly neutrální, kdežto vyjádření ČSSD bylo umírněné. Tato strana nepochybně vítá, že kauza ČH nedojde k soudu. Diskuze v ČT se totiž, byť nepříliš odvážně, dotkla i vzniku kauzy ČH. Objevil se i náznak, že kdyby byli Sobotka s Chovancem stále u moci, výsledek by možná byl jiný.

36 komentářů :

 1. Pirátský bonzáci už se viděli ve vládnoucích funkcích sem rád že se jim to nepovedlo. Byla by to katastrofa pro všechny normální občany ČR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel byl dán návod jak získat legálně a beztrestně dotace. Pokud už bylo jednou rozhodnuto takto, nelze příště rozhodnout jinak. A pokud by se na účelové "zmenšení" firmy přišlo, tak je jednoduché peníze vrátit.
   Při získávání úvěrů je tedy možné uvádět falešné údaje a pokud se na to přijde, tak vrátím peníze a je vše v pořádku????
   JE NĚCO SMRADLAVÉHO VE STÁTĚ ČESKÉM!!!

   Smazat
  2. nebyl dán žádný návod na dotace. Nenaučil ses porozumět čtenému. To bylo možné v době, kdy Čapák vznikal, teď už ne. Pravidla pro přidělování dotací pro malé se zpřesnil. Oddělit malou z velké sice jde ale dotace nedostane. Podobná situace v té době byla s Kalouskovými korunovými dluhopisy.

   Smazat
  3. 23.15
   Poserplína už klepe kosu, jeho výdobytky privatizační už dávno splynuly s rodovým jměním. Jemu bude vystrojen jen státní pohřeb a bude uložen do rodové hropky ve vídni

   Smazat
  4. No 8:59 kdo ale vytvořil tyto zákony? A že je něco smradlavého v /ve/ Českém státě není nic nového. Smrdí to tu od 89 roku a je to čím dál nesnesitelnější.

   Smazat
  5. 9:16
   ...nebyl dán žádný návod na dotace.
   Když si to myslíte je to Váš názor na který máte právo. Argumentační diskusi na téma pokus o neoprávněné obohacené (což je stále platný zákon)
   s Vámi nehodlám vést.
   Průměrnému občanu stačí na vyhodnocení celé kauzy selský rozum.
   Není to však jen Čapí hnízdo.
   Případů minimálně podezřelých je napříč sněmovnou a senátem více.

   Smazat
 2. Trestní oznámení ohledně "Čapího hnízda" podal anonym, tedy ODS a Topka.
  Růžovou barvou potřísnil sochu Koněva anonym, tedy Topka a ODS.
  Otevřeně podávat oznámení nemají odvahu, protože sami vědí, že je to vykonstruované a jenom čekají zda se to chytne nebo ne.
  Topka a ODS jsou zklamaní a budou muset dál kydat a kydat špínu na současnou vládu což je jejich jejich program.

  OdpovědětSmazat
 3. Čeští právní experti jsou na nohou: Určovat, co se smí říkat a co ne? Velmi nebezpečné! Není divu, že s tím přichází zrovna Čaputová:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesti-pravni-experti-jsou-na-nohou-Urcovat-co-se-smi-rikat-a-co-ne-Velmi-nebezpecne-Neni-divu-ze-s-tim-prichazi-zrovna-Caputova-595969

  OdpovědětSmazat
 4. A co Schwarzenberg? U něho je vše OK?

  OdpovědětSmazat
 5. Vezmeme-li v úvahu konstatování OLAFu, že poskytnutí dotací nebylo zcela v souladu s pravidly a že rozhodujícím faktorem (a to nejen v tomto případě) byly příslušné orgány českého státu, které žádosti o dotace prověřovaly a schvalovaly, nabízí se nutně otázka, kdo ze strany státu byl v té době skutečně odpovědným. Ať politicky či přímo trestně právně. Rýsuje se tu postava Kalouska na financích ale i dalších osob, které kontrolovaly a schválily žádost fy Čapí hnízdo o dotaci.

  OdpovědětSmazat
 6. Položme si jednoduchou o povaze člověka vypovídající a varující otázku: “Měl to miliardář Bavič zapotřebí ...?“. Co myslíte pane Jírovče? Nyní rozhoduje o bilionech, nás všech např. “pouze“ rozpočet, zbraně a “TEMELÍN“ ...!? Chamtivost nezná hranic a starého psa novým kouskům nenaučíš. Šalom

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:26 Položme si jinou jednoduchou otázku: Kde by skončilo 50 miliónů, kdyby nebyly přiklepnuty na ČH? Co myslíte? Bylo by za ně pořízeno něco stejně užitečného, nebo by byly použity na penziony (ve skutečnosti soukromé rezidence), rozhledny na rovině a jiné penězovody do soukromých kapes? Na podporu soukromého malého podnikání přispíváme dotacemi všichni, místo budování škol, silnic, chodníků. Ještě jednou se zeptám, co myslíte? Kdyby se podpora soukromníků prováděla z dobrovolných sbírek místo z povinných daní, dali by lidé o své vúli stejné miliardy? Jestli ne, tak jsou všechny takové dotace prováděny proti vůli lidu a slouží jen k jako další penězovod veřejných peněz do soukromých kapes.

   Smazat
  2. Souhlasím, vždyť i sám socan všeumělec Zaorálek nyní ministr na MK-ČR, stáhnul obočí a sám “udiven“, zjistil to? Co je všem mimo macechu jasné minimálně po třicet let a to, že 90% DOTACÍ z MK ČESKÉ REPUBLIKY, shrábne samotná PRAHA, proč ...!?

   Smazat
 7. Kauza Čapí hnízdo nezanechává za sebou pachuť, ale smrad. Smrad, který vane ze strany "demokratů". Dlouho kydali na Babiše hnůj. Od Babiše se to odrazilo, ale "demokraté" budou už pořád smrdět. Zase se potvrdilo staré rčení:
  "Z houna bič neupleteš. A když upleteš, tak s ním nezapráskáš. A když zapráskáš, tak jenom sebe".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čím víc se do hovna šťourá, tím víc smrdí.
   Všichni, kteří volali po řádném prošetření Čapího hnízda, ani na vteřinu nezpochybňovali nezávislost složek činných v trestním řízení. A nyní, když jedna z oněch složek stíhání zastavila, se nám svými výroky o pachuti, snaží naznačit, že tyto složky už nejsou nezávislé?
   Kdyby se nás všech, byť nepřímo, tento případ nedotýkal, byly by tyto výroky komické. Takhle je to spíš tragédie.

   Smazat
 8. Vyhulené mozky pirátů mají jiný právní názor, to je bomba. Já pořád myslel, že piráti nikdy žádný mozek neměli.

  OdpovědětSmazat
 9. Piráti sice produkují pachuť možné kvality, leč kdo se tím zabývá?

  V Čechách přetrvává dlouhodobá nedůvěra k "tradičním" politickým stranám. Proto jsou u nás možné takové hvězdné výstupy každého nového subjektu, který vstoupí na politickou scénu. Příkladů máme bezpočet. Můžeme začít projekty ODA a US, pokračovat můžeme přes TOP 09 a VV a momentálně zakončit u ANO a Pirátů. Všechny tyto projekty spojuje jedno společné a tím je naděje voličů na zlepšení situace na naší scéně. Zpřetrhání korupčních vazeb mezi politiky a různými kmotry, přičemž je naprosto jedno, kdo je v dané chvíli u kormidla. Jediný, kdo zatím mírně vybočuje z řady je Babiš. Ne proto, že by to byl vzor morálky, ale proto, že jde cestou bez zprostředkovatelské účasti oněch kmotrů. Zjednodušeně, rozhodl se nespoléhat se na nespolehlivý a stále nenasytnější systém politiků, lobbistů a kmotrů a penězovody ohýbat sám. A to se neodpouští. Systém, který se zde budoval třicet let se nám hluboko zakořenil.
  Zajímavé na celé věci je to, že se právě Piráti tak rychle adaptovali do těchto poměrů. Bartoš už nenapadá Kalouska, Fialu a podobné za jejich účast v očividně podezřelých státních nákupech, ale soustředil se jenom na toho Babiše. Z toho mi jasně vyplývá, že se zařadil do systému prohnilých a naivní pitomci, kteří právě od Pirátů očekávají vyčištění naší politiky a omezení korupce, budou, v případě jejich účasti na moci výkonné, hodně zklamaní.

  OdpovědětSmazat
 10. No, jestli za sebou něco zanechalo notnou pachuť, ne- li přímo odporný smrad, pak je to nedávná kauzička s památníkem maršála Koněva. Ta pachuť, ten odporný smrad, ty jen tak nevyvanou...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento případ má složitější kořeny. Souvisí se snahou vytvoření nového nepřítele a s jeho existencí a "hrozbou" spojené drakonické omezení svobod a rozpočtových škrtů. Laicky řečeno, utahování opasků. Něčím, resp. někým se obojí musí zdůvodnit.
   To by samozřejmě nebylo možné bez systematického hloupnutí populace. Budeme produkovat blbce, kteří nepřemýšlí a neobtěžují tvorbou vlastních názorů. Jednoduše přijmou za vlastní to, co jim vládnoucí věrchuška podsune.
   Kdysi tuto roli měla církev. Dnes jí převzal deep state.

   Smazat
 11. Kdoví, jestli to všechno taky prokurátoři nevyužili na to, aby se čistí paní vrchní a pan nejvyšší byli nuceni konečně odhalit. Protože zatím to vypadalo, že jediná jejich snaha je, aby byli, bůhvíproč, ve funkci co nejdéle, nevzpomínám si na žádný nějaký jejich zajímavý nebo důležitý čin. Rath byl jenom nutný předpoklad postupu do funkce. Tak teďka se předvedou a uvidíme, jak nám to své přelomové rozhodnutí vysvětlí. Možná i piráti se konečně uklidní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedivím se, že někteří politici pociťují nepříjemnou pachuť. Jak také jinak, když se ukázalo, že tolik let si "dělali z huby sráč". Jak by řekla moje babča.

   Smazat
 12. NSZ Pavel Zeman se tím podáním proti Vitáskové odkopal. Proč by právě u ní, která se znelíbila solárním baronům, byl tak horlivě aktivní, zatímco spousta jiných kauz, včetně daleko větších, ho nezajímala a žádné stížnosti nepodával? A nejen to. Proč socani a demožumpa při nástupu Benešové tak sveřepě trvali na tom, že Pavel Zeman musí zůstat v úřadu? Až to hoši přepískli a bylo jasné, že to je "jejich člověk" nebo "člověk, na kterého máme páky".
  Většinu právníků tvoří příznivci Top 09, ODS a nově i Piráti -tak co chcete? Postupné prolamování Benešových dekretů ostatně mluví za vše - kdo víc zaplatí, ten má pravdu. A Němci ti prachy na nákup pravdy mají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pavel Zeman usnesení Šarocha zruší .Pak je tady prezident Zeman ,který vše vyřeší-abolice

   Smazat
 13. Již v roce 2018 jsem na webu D-FENS publikoval tento příspěvek a dnešek mi dal za pravdu:

  Osobně si myslím, že celá kauza Čapí hnizdo bude časem zametena pod koberec. Jediným hodnověrným podkladem, kromě výslechů svědků, je zpráva OLAF. Jenomže z celé zprávy OLAF, byly publikovány TŘI nic neříkající odstavce. Zbytek je pořád a pravděpodobně i zůstane nadále v režimu utajení. OLAF dokonce zatím neuvolnil tuto zprávu ani pro europoslance. Proč asi? Vše totiž vypadá tak, že OLAF při prověřování této kauzy zjistil, že podobným způsobem byly vydány dotace na desítky podobných "čápích hnízd" nejen v Česku, ale zejména v Německu a Francii. Pokud si potomek nebo manželka oligarchy rozjede pod svým jménem vlastní business a začne čerpat dotace, není to v rozporu se zákonem, jedná se o začínající firmu, malý podnik, a proto může čerpat evropské dotační tituly pro malé a střední podnikatele. A vůbec nikoho nepřekvapí, že po 5 letech, kdy běží lhůta tzv. udržitelného rozvoje zrealizovaného projektu, skončí nakonec projekt v rukách miliardáře, protože ten umí najít využití pro takové zařízení vybudované za evropské peníze.

  Na podobném systému fungují dotace např. pro různé sportovní kluby. Sportovní klub chce hokejovou halu, ale sponzor do její výstavby nechce dávat své soukromé peníze. Průmyslový kolos jako Siemens nemůže požádat o dotace EU, takže se dohodne s městským zastupitelstvem. To zažádá o dotaci v rámci rozvoje sportu, mládeže a tělovýchovy, spoluzafinancuje halu, (ze sponzorského daru) a po dobu pěti let ji jako udržuje. Ve skutečnosti zajišťuje její provoz sponzor a po 5 letech město halu převede na soukromý průmyslový kolos, protože náklady na provoz haly zatěžují město. Kontrolní protikorupční agentura OLAF v dokumentu k Čapímu hnízdu pravděpodobně odhalila, jak tímto způsobem funguje v Evropské unii dotování staveb, které nakonec končí v rukách velkých průmyslových podniků a nikoliv v rukách malých a středních podnikatelů. Jedná se o systémový problém evropských dotací, a proto OLAF nechce do kauzy nijak vrtat, protože by to vrhlo světlo právě na německé a francouzské dotační tituly pro malé a střední podnikatele, ale také pro města. Největším problémem s dotacemi je právě ta následná udržitelnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že je ze strany pirátů chucpe, odvolávat se na zprávu OLAF, které oni sami dodali podklady.

   Smazat
 14. Když si politici vzájemně stěžují na pachuť a odér, co potom máme říkat, my obyčobčané. Kapsy máme prázdné, smradem jsme udušeni a veškerou zbylou energii musíme věnovat vzájemné nenávisti se závistí. Tak, jak si to přejí naší kmenoví náčelníci (a daří se jim to). Však my jednou dospějeme a svou politickou pubertu překonáme.

  OdpovědětSmazat
 15. Jiří Jírovec15. září 2019 16:07

  Pro 0:26

  Nevím, zda se otázka, jestli to Babišovi stálo za to, týká ČH nebo jeho přechodu do politiky.

  Rád bych měl možnost s Babišem mluvit, a u piva nebo vína se ho zeptat: Andreji, mám pravdu, že jsi přešel na politiku, protože Tě přestal bavit denní shon podnikání? Agrofert vydělává obrovské peníze jaksi setrvačností.

  Mohl jsi cestovat po světě, ale to se časem omrzí a neposkytuje příležitost pro vybití energie, která Ti zůstala po opuštění podnikání.

  Zbývala tedy politika. Vnikl jsi ale do prostoru, který pro sebe vyhrazovaly "tradiční" politické strany a prakticky okamžitě jsi narazil na soustředěné úsilí poslat Tě odkud jsi přišel, abys nepřekážel.

  Nelituješ, že jsi zabředl do prostředí šmejdů?

  Přestože se takový rozhovor těžko uskuteční, mohu se domnívat mám pravdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi lituje, ale není to posera. Jinak máte pravdu, dodám, že už nechtěl, spolu s jinými, odvádět "povinné" desátky do stranických pokladen a soukromých kapes.Hlavně proto se stal "nepřítelem lidu č.1"
   K Čapímu hnízdu jen podotknu, že dozorující statní zástupce Šaroch už více než před rokem vzkázal vyšetřovatelům, že buď dodají důkazy, nebo to bude muset zastavit. Ty důkazy však nemohou být pouhé doměnky a žvásty. Musí sedět. Spáchal to a to, čímž porušil zákon ten a ten , paragraf číslo to a to. Buď proto, že to zákon zakazuje, nebo naopak ukládá jako povinnost. Včetně závazných dotačních pravidel, které jsou v tom okamžiku zákonem. Nic takového ovšem, za čtyři roky, nedokázali vyšetřovatelé doložit.
   A jen dodám, každý soudný člověk si dovede, v této atmosféře, představit, co by se stalo státnímu zástupci, kdyby nečekal až do posledního dne, a rozhodnutí udělal dřív. Sežrali by ho i s botama. A na nějaké morální apely a výšplechty TOPáků, ODSáků a Pirátů, Starosty nevyjímaje, sere pes.Platí zákon, Ostatné zákon a pravidla, která ("v zájmu civilizace" a stranických pokladen) tvořili právě a většinou ti, co se dnes mohou vzteky podělat.

   Smazat
  2. Děkuji za odpověď J.J., omlouvám se za pozdní zpětnou reakci, jsem prostatik a strávím většinu dne na cestách k milovanému WC. S Bavičem mám problém, nevěřím mu ani slovo, krom jediného, jeho slavného: “ODS, ČSSD, to VY jste mě stvořili, svojí neschopností ...?! ČH mi nevadí, vypadá moc hezky, ale jednou jej AB může před lidmi zabouchnout? Ty dotace však měli jít k lidem v životní nouzi (nemoc, vyhazov odkudkoliv, bez vlastního zavinění), přímo jim! Ne k těm neziskovým dotačním vekslákům, dvacetipěti letým “sociálním“ inženýrům (Projektoví manažeři), bez pracovní praxe. Tak jak Vy mi věříte tu prostatu, já věřím Bavičovi. Nashledanou, doufám v krátkou.

   Smazat
 16. Tak do prdele, máme tady kapitalismus nebo nemáme, Fialo,
  Kalousku a ti další pšoukaři ?
  Babiš je kapitalista jak vyšitý. Vy jste jen kašpárci co
  se snaží kapitalistům, těm trochu jiným, politicky nahrávat.
  Jste dokonce ochránci těch malých kapitalistíčků, co by
  živnostníků, které velkokapitál vždy likvidoval, příkladně
  Baťa ty příštipkáře, ševce.
  Jelikož jste vycítili, že u nás je snad nejvíc živnostníků
  na světě, tak jste vsadili na ně.
  Babiš je kapitalista a chová se k těm veškám tak, jak se
  velkokapitál chovat má. Babiš správně využívá a využíval
  nedostatky systému, které ale byly nastaveny tak "špatně"
  i pro jiné "babiše".
  Takové "nedostatky" za vlády ODS v nedávných časech, jako
  proměna nafty v topný olej s jinou sazbou DPH, byl opravdový
  majstrštyk. Ti kouzelníci nebyli přímo ve vládě, natož jejich
  předsedové. Jen poskoci, samozřejmě za solidní všimné.
  Vše ozdobeno mrtvolami bílých koní.

  OdpovědětSmazat
 17. 11:36
  Kámo, trefils do černýho, naprostý souhlas.

  OdpovědětSmazat
 18. EET pro "malé" je už za dveřmi. Na i-Dnes (hovno) už začal
  ryk a bolestné skuhrání, jak to proboha přežijeme když budeme
  muset občas (pro neznámé) vydat účtenku s evidencí.
  Babiš přežil čtyřleté zkoumání zda čapák je malý či velký
  podnik.
  Demoministranti u výročí hadráku budou měnit transparenty
  a věřím že hlavní téma už bude takové, jaké je odpočátku,
  bez zástupných hesel.
  EET a jeho dopady na ty chudáčky podnikavce, kteří by chtěli mít kompletní společenský servis, ale nic do něj vložit.
  Pro zpestření budou hlavně bukanýři vrtat do prokoušů, zda
  jejich rozhodnutí není přece jen špatné. Že v tom něco smrdí,
  že asi přece jenom se dá ta spravedlnost koupit, když to
  tak vehementně donedávna odmítali.

  OdpovědětSmazat
 19. Není pochyb, že naše neonaci pravice, která jistě vynaložila nemalé prostředky k tomu, aby byl Babiš vyloučen z politiky a tím neutralizováno nejméně 30% nepohodlných voličů. A nyní to zklamání především ze ztrát vynaloženého, to je ke vzteku a pražská kavárna v této věci neřekla jistě poslední slovo. Spíše si ale myslím, že by se měly projít publikované výroky a přezkoumat je, zda nešlo o pomluvu či ještě horší nějaký trestný čin. Tedy to mnohaleté útočení na Babiše by se mělo promítnou do nějakých satisfakcí a omluv. Ale jsou toho poskoci na čele tradičních partají schopni? Už tato skutečnost by měla vést voliče k propadu stran tzv. demokratického bloku, tím spíše, že to byly tyto partaje, které stály u zrodu historicky u nás grandiozního rozkradení státního majetku v řádu milionů na jednoho občana ČR!!! Myslím, že je nyní vhodná doba, aby se konečně probraly kompetentní orgány a konaly svou povinnost!!!

  OdpovědětSmazat
 20. Pro zrušení dotací (správně, pošli tam a oni ti pošlou zpět,
  po odečtení manipulačního poplatku), je jediná možnost.
  Zrušit kapitalismus.

  OdpovědětSmazat
 21. Ahoj kluci, jak jsem dostal svého bývalého manžela zpět rychle, Dr.Padman láska kouzla casting opravdu fungoval! Můj manžel mě před třemi měsíci opustil pro jinou ženu a od té doby se můj život naplnil bolestmi smutkem a zlomeninami srdce, protože on byl moje první láska, se kterou jsem celý svůj život prožil. Můj přítel mi řekl, že viděl několik svědectví o kouzelníkovi s názvem Dr.Padman, že může přinést zpět milence během několika dní, rozesmál jsem to a řekl, že mě nezajímá, ale kvůli lásce, kterou pro mě můj přítel měl, konzultovala můj kněz jménem mého a k mému největšímu překvapení po 11 hodinách později mě můj manžel zavolal poprvé po třech měsících, že mi chybí a že je tak líto za všechno, co mě donutil projít. Přišel zpět ke mně a teď jsme spolu šťastní. Stále tomu nemohu uvěřit, protože je to velmi neuvěřitelné. Děkuji Dr.Padmanovi, že jste mi přivedl zpět svého milence a také mému milému příteli, který se za mě přimlouval, za kohokoli, kdo by mohl potřebovat pomoc tohoto skvělého doktora, je e-mailová adresa: padmanlovespell@yahoo.com,
  můžete mu také zavolat nebo přidat do aplikace Whats-app: 2348053823815,

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.