Reklama

neděle 22. září 2019

Piráti – jedna krávovina za druhou

Vladimír Pelc
22.9.2019 VašeVěc
Mám stále intenzivnější dojem, že političtí reprezentanti politické strany Piráti jsou neumětelové. Zkraje svého politického působení nepochybně ohromovali své především mladší voliče hejnem akademických titulů před i za jménem – avšak jejich vlastnictví, jak je vidět, o přirozené sociální inteligenci mnoho nevypovídá; sociální inteligenci neosvědčuje.

Jen namátkou z jejich posledních intelektuálních výtoků: Chtěli v Praze napojit asi tři tisíce elektrických dobíjecích stanic pro elektromobily na lampy pouličního osvětlení – přitom každý studentík prvního ročníku učňovského oboru elektrikář, a též normálně myslící člověk, tedy oba vědí, že to je nebetyčná krávovina odporující elementárním bezpečnostním předpisům. Nebo jiný výron mysli: Chtěli zjišťovat volné, tedy neobsazené čili k bydlení nepoužívané pražské byty tak, že by sledovali odběr elektřiny u jednotlivých bytů − a majitele volných, tedy těch s malým odběrem by pak nějak daňově postihovali.

Otka Nový z bývalého Ústavu pro filozofii a sociologii Akademie věd, s níž jsem mnohou číši vypil, který se jako jeden z prvních u nás začal odborně zabývat ekologií na filozofické úrovni, říkával, že do ekologie dneska (dneska to bylo v sedmdesátých letech minulého století), tedy že do ekologie dneska kecá každý, kdo má do prdele díru (cituji prosím); já bych si jeho přímočarou maximu vypůjčil s obsahovou změnou, že takto dnes každý s uvedeným otvorem kecá do daní. Je to případ politických reprezentantů politické strany Piráti.

Aktuálním výplodem je návrh, předložený předsedou Pirátů Ivanem Bartošem a poslancem Mikulášem Ferjenčíkem, zdanit milionáře za prodej firmy. Jejich argumentace počíná chybným tvrzením: Když prodáte byt za tři miliony, stát dostane na daních něco přes 100 tisíc korun. Když prodáte firmu za tři miliardy, stát dostane nula korun. Především jde o míchání jablíček a hruštiček. V prvním případě by šlo o zdanění převodu nemovité věci ve výši čtyř procent, tedy při základu daně tři miliony činí daň sto dvacet tisíc korun – v tomto případě je spíše otázkou, zda má převodová daň z nemovitých věcí vůbec existovat, protože převodce (majitel) nemovitost nabyl za své (daní z příjmů) zdaněné peníze (v případě půjčky ji svými zdaněnými penězi tvrdě splatil) a nabyvatel ji kupuje za stejně tak zdaněné peníze. Při prodeji firmy nelze paušálně tvrdit, že stát dostane nula korun. Stát dostane nula korun pouze v případě, že prodávající nesplní spekulační test, který je pětiletý; viz § 4 odst. 1 písm. s) zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů; pokud přesahuje doba mezi nabytím podílu v obchodní korporaci a jeho prodejem pět let, je příjem z takového úplatného převodu od daně z příjmů fyzických osob osvobozen. Uvedené daňové zacházení je podporou podnikání – stát tak vyjadřuje zájem na tom, aby se podnikatelé maximálně a co nejdéle snažili kultivovat svou podnikatelskou činnost v obchodní korporaci; proto daňově sankcionuje úplatné převody (prodeje) podílů na obchodních korporacích uskutečněné do pěti let od jejich nabytí a daňově zvýhodňuje jejich případné prodeje uskutečněné po uvedené době; je to snaha daňově limitovat pouze spekulační koupě a prodeje korporací. (Při prodeji obchodních podílů, obchodních korporací, je jiný problém, který by bylo dobré daňově rozklíčovat: Při prodeji obchodní korporace se někdy převádí nemovitý majetek této korporace, který však není nijak daňově postižen; přitom pokud se nemovitý majetek jinak prodává samostatně, je dani z převodu nemovitých věcí podroben – zde existuje za současného znění daňových zákonů daňová nespravedlnost, a utíkají tu státu daně.)

A musím ještě upozornit, že dvouletý časový spekulační test při prodeji bytu, rodinného domu apod. existuje z hlediska daně z příjmů fyzických osob. Jím obdobně stát daňovým zvýhodněním nezatěžuje občany, kteří se běžně a přirozeně přestěhují, čas od času stěhují, tedy svůj byt, ve kterém bydleli, prodají a pořídí si jiný. A naopak při nesplnění časového testu stát považuje takový prodej za spekulační, a proto příjem z něho zdaňuje.

Piráti pro podnikatele navrhují zrušit takzvaný časový test u prodeje cenných papírů. Avšak to je obdobný případ jako při úplatném převodu podílu na obchodní korporaci; v tomto případě je spekulační test tříletý; viz § 4 odst. 1 písm. x) zákona o daních z příjmů. Osvobození příjmů z prodeje cenného papíru má podobný důvod − stát osvobozením příjmů od daně z příjmů při splnění spekulačního testu vyjadřuje zájem na tom, aby se podnikatelé maximálně a co nejdéle snažili kultivovat svou podnikatelskou činnost v segmentu kapitálového majetku.

Nepochopení problému, z něho plynoucí chybná intepretace hospodářské a daňověprávní skutečnosti, a proto nekvalifikovaný závěr – tak lze daňové pirátské uvažování charakterizovat. Uskutečnění jejich návrhů by znamenalo daňové podvázání podnikatelských aktivit.

Cílem daňových zákonů, daňové soustavy, nemá být zdanit každého do krve. Daně mají mít zabudován aspekt iniciační, aktivační. 54 komentářů :

 1. Piráti jsou pokračováním ODS, TOP-09, KDU-ČSL, starostů a podobně málo úspěšných, profašistických a protinárodních stran.
  Stojí za nimi síly prosazující zájmy, jako u stran výše uvedených.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikoliv: SSM

   Smazat
  2. Souhlas! Svazáci jak vyšití, včetně práskačských aktivit a hesla "kdo není s námi, je proti nám". Končím sloganem: "Greténi všech zemí, spojte se!"
   Na Letné.

   Smazat
  3. ...ti už to dávno udělali...a nejen na Letné...

   Smazat
  4. 12:14 Přesně tak havlofašisté vyhořeli tak tito blbečci mají pokračovat snad nám nikdy vládnout nebudou.

   Smazat
  5. Nadnárodní politická organizace se sídlem v Bruselu je pokračovatelem politiky TOP09 a Zelených. Je to čistě globalistická ultralevicová organizace, jejímž cílem je co nejvíce poškodit zájmy ČR a islamizovat EU.

   Smazat
 2. Všem těmhle podporovatelům amiokupantů a banderoksindlu NEDAT PO VOLBÁCH ZE STÁTNÍ KASY ANI FIŇARA,ať je sponzorují jejich příznivci a do MĚSÍCE NEBO DVOU JSOU V PR...I!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 3. Proč dostávají politické strany ze státní kasy peníze? Já bych jim nedal ani korunu. Když chtějí mít majetek a manipulovat s hloupými lidmi, tak ať si na obojí vydělají.

  OdpovědětSmazat
 4. A teď si představte, že by díky hlouposti a naivitě některých našich spoluobčanů měli Piráti se dostat do vlády, příp. ji i řídit. To by byl pro občany trest za blbost! A že jsou nepoučitelní, je zřejmé i z jejich poměrně silné podpory pro ODS, která u nás před několika lety za pomoci Kalouska prakticky zničila naši zbývající ekonomiku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prozraďte mi koho volí ti ne naivní a ne hloupí spoluobčané. Já dosud volil ČSSD a připadám si jako velkoblb. Jsem programátor, ne ajťák (ti jsou lépe placeni),nejsem pravičák,ani podnikatel,ani levičák spíše centr.

   Smazat
 5. "Soudruzi" Hurvinci, veskere nezadouci politicke strany v dejinach Evropy vznikly proto, ze existovala socialni
  verbez , ktera donutila spoluobcany k obranym hnutim !

  Tak napr. komunisticka strana v Nemecku [Rosa Luxemburg & Ernst Thalman] dala / donutila vzniknout obrannemu uskupeni Nacistu a podobna situce byla uz i drive napr. Ve Vidni, po vzniku Soc. Dem. v roce 1882.

  Takze kdyz se zbavite radikalni podradne verbeze jako je napr. nick Mugabe (12:25), tak se politicka
  situace uklidni !

  Ted v Cesku vznika jeden protest za druhym, protoze socialni verbes, je stale drzejsi a drzejsi a agresivnejsi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty drž HUBU bezmozku z amianálu!!!!!!!

   Smazat
  2. 15:59 - nicku Mugabe s "velkym mozkem" !
   Komu je tvuj bolestny vykrik - 15:59 adresovan ? ?
   Vzdyt jsi neuvedl cis. casu !
   Ty hlupaku jeden ! To si mame najmout Nostradama, abychom ti mohli rozumet ?

   Smazat
  3. Potrefená husa se ozvala,čas,adresu,místo a komu je to určeno NEBYLO TŘEBA!!!!!!☺

   Smazat
  4. Takže podle Honolula všichni ti, kterým nebylo dáno, musí kušovat a nikdo se jich nesmí zastat. Jinak tu máme fašismus. Geniální!

   Smazat
  5. Hele Lulu, dlužíš mi odpověď, na otázku kolik žere Galaxi. Šlušný člověk by třeba doznal - nevím. Zato nám tu pomalu s loutnou v ruce básníš monology a už ti chybí jen vavřín,říza a hořící Řím.Jeho diagnozu asi máš. S přáním pevného zdraví Hurvajz domoromec.

   Smazat
  6. Je vidět, že jste se učil historii podle amerických příruček. Jak je vidět, stejně jako Vaši hostitelé, i Vy hledíte na peníze v první řadě. Proto nikdo z Vás nemohl a nemůže pochopit, proč Sovětský svaz tehdy porazil nejsilnější Evropskou armádu všech dob ... Stejně jako nemůžete pochopit, proč u nás proběhlo Národní Obrození, po tak dlouhém germanizačním úsilí (a papírově velmi úspěšném)Vašich předků. Jen tak mimochodem, víte vůbec, že chybělo velmi málo a Amerika mluvila německy? Nemusel byste se pracně učit další jazyk. Jen se divím, že chcete být, byť jen jazykově, Vy takový inteligent, spojován s takovými urputnými slovanskými pohany jako jsou Češi a Moravané! Jinak, neblíží se k Vám nějaké to tornádo? Mohl byste se vyjít podívat na něj ven, prý je to krásný pohled.

   Smazat
  7. 18:44 Nedluží ti NIC, rusáckej xindle! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však jednou to bude povolený i u nás. Pak vás vy hnusný obřezaný xindlové budem střílet na loveckej lístek:)

   Smazat
 6. Ať piráty bytostně nesnáším musím přiznat, že jejich nápad o zdanění prodeje společností má zdravé jádro. Asi nevíte jak se dnes obchází placení daně z převodu nemovitostí. Vlastníkem domu či bytové jednotky se stane společnost. A je vymalováno. Nemovitost vlastní i po prodeji stále ten samý subjekt.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V kapitalismu nic rozumného nemůže projít. Systém je šitý na míru zlodějům, byť v kravatách.
   Když vezmu ten hit posledních časů -EET, tak i to,
   tak bohulibě vypadající opatření na výběr daní bez
   rozdílů, se ukazuje že se to v kapitalismu mění ve frašku. V kapitalismu málo účinné, v socíku při
   pevných cenách by to bylo zbytečné.
   Kapitalista či podnikatel, o to své nepřijde. Vidíme
   to na cenách. Poměr mezi ziskem a nuceně zaplacenou
   daní sice asi nebude šulnul, ale nějaká ztráta se
   u nich moc neprojeví.
   Babiš a Maláčová se sice snaží to vše nějak srovnat
   hlavně důchodcům, ale dokud se to šponování cen nedotkne samotných kapoušů či jejich přicmrdávačů
   živnostníků, tak se bude zdražovat dále.
   Záleží také na lidech, kteří svými přemrštěnými platbami v hospodách pomáhají těmto vydřiduchům
   přežívat jako by se nic nestalo.
   Je vidět, že zatím žrádlo v hospodě za třista dost
   lidí neodrazuje. Napínat šprcgumu ale nelze do nekonečna.
   Navíc tento souboj Babiš vs. kapouš živnostník decimuje úspory, protože inflace zákonitě roste.

   Smazat
  2. SOUHLAS. Když to dokážou,tak o nich,po ztrátě ČSSD, začnu opravdu uvažovat.

   Smazat
 7. Piráti chtějí stavět 4 linku metra, ale mosty v Praze jsou podepřený. Na to dojde brzy, až někdo spadne kus mostu.

  OdpovědětSmazat
 8. Jak Bartoš jezdil s autobusem za Bakalou ve volebním spotu.
  Dnes prdičky naši babičky.
  Horník

  OdpovědětSmazat
 9. Myslím si, že by bylo rozumné Piráty nekádrovat, ale soudit podle plodu. Zatím nic moc, trochu mi vadí, že nediskutují, ale oznamují. Jsou témata, ve kterých s nimi souhlasím i když chybí návrh řešení, prazdné byty, nesmyslný Olymp pro vládu v Letňanech, digitalizace stát.menažmentu. Ovšem jejich návrh super nemocnice v Letňanech je taky pitomost. Excentrické umístění spolu s neprůjezdnóstí Prahy určitě pacientům nepomůže a rychlou první pomoc neposkytne. Až Pirati vyřeší některý problém do přijatelného konce, tak potom budou mít body +. Zatím jsou na nule a čas běží. Mají-li vlastní vnitropartajní počítačovou demokracii, tak by nebylo na škodu, některé otázky týkající se občanů zpřístulnit formou diskuze, či ankety. Jinak se sami zabetonujou a mohou se dostat mimo realitu.

  OdpovědětSmazat
 10. Bartoš od Pirátů je taky pěkný filuta! Ohání se v případě Čapího hnízda OLAFem, který prý píše o podvodu.
  Na Primě jej ministryně Dostálová opravila (nebo spíš sjela) že bylo uvedeno:

  "V závěrečné zprávě OLAF se mluví pouze o nesrovnalostech, nikoli o podvodu!"

  Z toho jasně vyplývá, že Bartoš si zprávu vyložil po svém a dává to jako FAKT!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bartoš mnohokrát doložitelně lhal ve svých vystoupeních, takhle účelově si překrucuje fakta. Dokonce lhal v přímém přenosu ČT např. o tom, že Seznam daní u nás ap. nesmysly. Protože tehdy, pokud si vzpomínám, mu šlo jenom o to, aby oponoval Babišovi, který daní v ČR, že to je jako by "normální" a dělá to třeba i Seznam. No, nedělá, LžiBartoši.

   Rudý škorpión

   Smazat
 11. Inu PYJát,co víc dodat????☺

  OdpovědětSmazat
 12. Kdyby jsme byli normální, nebáli se a nekradli, pak by se tu žilo líp. Nějak se to zvrtlo, stále jsou samé výjimky, které přímo inspirují šikuly. Potom následují udání (je mi odporné), nekonečné vyšetřování a soudy a výsledek je často nepřesvědčivý. Celé to spravedlivé kolečko často několikanásobně převyšuje původní ztrátu. Co naplat, někdy končí i odložením. Vkrádá se mi podezření, že na soudní procesy vstupují bohatší firmy vyzbrojené elitními advokáty a tedy logicky s větší šancí na výhru. Vidím jedinou cestu, zjedodušit zákony, zrušit výjimky a nebát se kontrol. Pardon jeden zákon, běžný v západních zemích, přidat, zákon o původu majetku. Nebojím se vítek z ODS, že podezřívám i poctivé, protože i já při kontrole v metru se prokazuji jízdenkou, tak jako ostatní cestující a nikoho to neuráží.Od Pirátů očekávám digitalizaci stát. správy s následnou redukcí úředníků a schopnosti lepší kontroly. Jsou noví a zatím si je mafie neochočili. Uvidíme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V kapitalismu nemožné, ty kluku naivní.

   Smazat
  2. "Mafie se piráty neochočila", protože sami jsou mafií!

   Smazat
 13. Naivo 17:44, jestliže jsou všechny funkce společnosti podmíněny ziskem, čím dál víc prostřednictvím manipulací s penězi, nemůže společnost fungovat jinak, než honbou o větší, než pouze průměrný zisk. V tom nelze hledat a najít morálku, protože ten, který prohraje, bankrotuje. Pak, pokud ne podvodně, končí na ulici. Celá ta honba nutně brakuje a znečišťuje přírodu ať tak nebo jinak, ovšem vždy způsobem, který se komusi, nikoli společnosti jako celku, nad jiné rentuje. Piráti že to nevědí? Leda ti dětinští.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:37: máte pravdu a jak vidíte spousta lidí o těch mechanismech v kapitalismu nic neví. Ostatně, kdo tak opravdu ví o míře uplatnosti úředníků na vesnicích, nemluvě již na celostatní úrovni. To co se děje v záklusí parlamentu a vlády, na krajích, to prosím Vás nikdo neví, tedy téměř nikdo.

   Smazat
 14. Zůstanu raději naivou a počkám si až se navzájem sežerou.

  OdpovědětSmazat
 15. Český banderovec

  Copak asi nám tu vadí?
  Velvyslanec v skrytu radí.
  Bude třeba bourat sochy!
  Z ukrajiny pozvem hochy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hoši z Ukrajiny tu už dávno jsou!

   Smazat
  2. 19:52
   Odklidit a tiz neprodleně ten banderoksindl k PŠONKM!!!!!

   Smazat
 16. Jestli někdo čeká, že se navzájem sežerou, to se teda načeká! Oni se nejen rodí neustále noví, ale předávají si i "štafetu" opovržení k těm dobytkům, co je volí. Piráti byli původně bráni především u mladých jako ti, co možná bojují za svobodu internetu, ovládají PC a tím IT technologie, ale opak je pravdou. Měli by se spíše nazývat politickými Bukanýry. Bylo to jen využití určitých sympatií i k takovým lidem - především ve světě - kteří otvírali a otvírají lidem oči nejen v politice. Jenže oni Piráti jsou opět jen maskou , která započala svou pouť u nás oficiálně "neoficiálně" od doby "našich" zelených. Když jsem tehdy ještě před volbami viděl, kdo všechno se veřejně přiznává k volbě zelených, bylo jasno - bude to něco na způsob (tehdy de facto končící) ODA. Jejich návrhy jsou okamžité nápady, občas vypadají jako provokace, pokusné balónky. Málokdy jejich návrhy odráží skutečné přání voličů (kromě těch co je asi platí). Pokud by přímo vládli, Bože a svatý Václave orodujte za nás a chraňte nás!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně můj názor - jsou to jen "přeonačení" Zelení. Až se politicky znemožní, stejně jako jejich předchůdci, a vyšumí do ztracena, vyskočí zas, příště třeba jako ochránci seniorů.

   Smazat
 17. Toz cemo sa divit kdez tato strana bela zalozena "lidojedy" a je to rozkladná projekt jen cekám kdez té kreature dojdou s konzomací priboznéch ve vlastní stáve.....teho owertona sme oz mele ve svédsko....hezké den s prirozeném pocasi..P.S.

  OdpovědětSmazat
 18. Blbost pirátů je příslovečná, naprosto chápu proč se jejich prvním městem je M. Lázně a jejich Rudolfůf pramen. Je to levnější a zatím bzpečnější než používání marihuany a jiných psychotropních látek.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 19. Doplňuji, Michálek a Hřib tam asi mají předplaceno.

  OdpovědětSmazat
 20. Říční vltavští piráti jsou něco jako ten Mareček bendů.
  Děťátko narozené ve žvanírně, kde pokud ta bude existovat,
  tak v ní i umřou.

  OdpovědětSmazat
 21. Zde bych rád oddělil dvě věci. Volitelnost Pirátů a zdanění finančních operací.
  Piráti jsou pro mě nevolitelní, pro jejich vstřícnost k navážení Afričanů do Evropy, pro jejich vstřícnost vůči politickým neziskovkám, pro spříznění Bartoše s Antifou, která se projevuje dosti fašisticky. Prostě přijde mi, že kombinují fašistické prvky se sociálními. A které z nich by převládnuly, kdyby se dostali k moci, se obávám, dá předvídat.
  Ovšem zdanění finančních operací, jejichž objem mj. snad stonásobně překonává objem peněz použitých k placení zboží, či služeb, je potřebné. Uvítaly by to nejen závistivé socky, jako jsme zde my, ale také ti, kteří provozují nějakou skutečnou činnost (výroba, služby). Souhlasím, že je třeba znevýhodňovat krátkodobé spekulace od dlouhodobých, ale to neznamená, ty dlouhodobé zcela zprostit zdanění. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas zdanění finoperací. Navíc kontroly začít od nejbohatších (kde lítají miliardy) a ne od SROček, živnostníků (kde lítají stovky max.tisícovky).

   Smazat
 22. Piráti co by klon lidovců, ODS, STOP 09 měl "rozředit" jiné politické strany aby neměly ve volbách výrazné vítězství. Proto měl Bartoš od začátku v předvolební kampani volný vstup do Čtv.

  OdpovědětSmazat
 23. Ano. Piráti jsou podivný spolek. Pánička mají v Bruselu a jsou doslova protičeské uskupení. Dovedou jenom bonzovat a lhát. TO co předvádí na magistrátu v Praze potvrzuje jejich neschopnost a velkou touhu po moci. Řídí se heslem slibovat můžu a splnit nemusím.

  OdpovědětSmazat
 24. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 25. Ahoj kluci, jak jsem dostal svého bývalého manžela zpět rychle, Dr.Padman láska kouzla casting opravdu fungoval! Můj manžel mě před třemi měsíci opustil pro jinou ženu a od té doby se můj život naplnil bolestmi smutkem a zlomeninami srdce, protože on byl moje první láska, se kterou jsem celý svůj život prožil. Můj přítel mi řekl, že viděl několik svědectví o kouzelníkovi s názvem Dr.Padman, že může přinést zpět milence během několika dní, rozesmál jsem to a řekl, že mě nezajímá, ale kvůli lásce, kterou pro mě můj přítel měl, konzultovala můj kněz jménem mého a k mému největšímu překvapení po 11 hodinách později mě můj manžel zavolal poprvé po třech měsících, že mi chybí a že je tak líto za všechno, co mě donutil projít. Přišel zpět ke mně a teď jsme spolu šťastní. Stále tomu nemohu uvěřit, protože je to velmi neuvěřitelné. Děkuji Dr.Padmanovi, že jste mi přivedl zpět svého milence a také mému milému příteli, který se za mě přimlouval, za kohokoli, kdo by mohl potřebovat pomoc tohoto skvělého doktora, je e-mailová adresa: padmanlovespell@yahoo.com,
  můžete mu také zavolat nebo přidat do aplikace Whats-app: 2348053823815,

  OdpovědětSmazat
 26. 16:24
  Ty budeš novej šéf PYJátů a TROPičky 009,tvůj ÍÁ příspěvek by tomu odpovídal!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 27. Mi se líbí ty "zlomeniny srdce". Jak ti tam dávali sádru,
  přes anál ?

  OdpovědětSmazat
 28. Na seznamkové televizi je jakýs štrunc. Ten hlásí ústy pyjáta
  Bartoše že po volbách bude předseda.
  Což o to, předsedů máme víc jak lidí, otázka proto zní. Čeho ?
  Jen aby ho předtím nepověsili na ráhně. Drsňák Hřib by určitě
  rád a Ferjenčík z čobolie má už břitvu ve vousech.

  OdpovědětSmazat
 29. Možná Piráti jsou poznamenaní novodobým školstvím, jehož úroveň průběžně klesá, takže jsem slyšel - týká se to sice polské vysoké školy ale nemyslím si, že u nás školství se diametrálně liší od polského. Jistý profesor filosofie zastupoval nějakou profesorku na pedagogické fakultě. Zjistil, že mizivá část posluchačů věděla, že 25 procent se rovná jedné čtvrtině. Slyšel jsem na youtube. Přednáška se jmenovala myslím Soumrak západní civilizace.

  OdpovědětSmazat
 30. Fandím ANO, ale vláda v panelácích postavených na poli v Letňanech je blhost.Proč nepokračovat v plánu 1.republiky a doplnit pár ministerstev na nábřeží mezi min.Průmyslu a Dopravy. Min.Obchodu a Zdravotnictví jsou umístěny celkem dobře. Moc dalších už asi nebude třeba.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.