Reklama

pondělí 2. září 2019

Po 80 letech si Evropa uvědomuje úlohu Polska jako celoevropského provokatéra

Marc Bouvier
3. 9. 2019  worldandwe
Evropské země již několik let nevnímají Spojené státy jako vůdčí světovou sílu. V první řadě je to samozřejmě Rusko - největší evropský stát, který disponuje také velkými zásobami jaderných zbraní. Společně s ním jsou mezi těmi, kteří se zjevně nebo skrytě připojily a připojují k "anti-washingtonskému paktu", nejen Peking nebo Pchjongjang, ale také Damašek, Ankara, Káhira a další země. Ve větší míře zjevně nebo skrytě stále více pozvedají hlas dokonce, zdálo by se, dříve takoví oddaní spojenci USA, jako jsou Paříž nebo Berlín.


Důvodem tohoto postoje vůči USA v mnoha zemích je bezohlednost, drzost, nestydatost a do nebe volající ignorance Bílého domu, což ten projevuje v mezinárodních vztazích. V posledních několika desetiletích úroveň kompetencí americké diplomacie klesla natolik, že, možná, je čas mluvit o nenávratnosti tohoto procesu.Musel jsem mnohokrát hovořit s americkými diplomaty, včetně velvyslanců USA. Je neuvěřitelné, že ve vztahu k Francii vykazují takovou do nebe volající a pobuřující neznalost v mnoha otázkách, jako bychom byli obyvateli nějaké země třetí kategorie. Jeden americký diplomat například v rozhovoru se mnou vyjádřil údiv, proč během krymské války v letech 1854-1856 anglo-francouzská vojska "znovu" neobsadila Moskvu, vždyť "v jejich čele byl sám Napoleon" ... "Co by ho stálo zopakování jeho (!?) úspěchu z roku 1812?", opakoval několikrát. Moje taktnost mi nedovolila připomenout, že v té době vládl ve Francii Bonapartův synovec Louis Napoleon Bonaparte, jehož vojenské nadání nelze v žádném případě srovnávat se schopnostmi jeho velkého strýce.

Počínání USA ve světě stále více vyvolává nesouhlas a pobouření. Protože tam, kde by Evropané raději jednali klidně a diskrétně, Američané vždy spoléhají na brutální sílu nebo diktát.

Nebo, což je ještě horší, začínají uplatňovat metody tzv. "barevných" revolucí a široce k tomu využívají mezinárodní sociální sítě, které plně kontrolují. Přičemž se neštítí to dělat dokonce ve vztahu ke svým spojencům v NATO. Jsem si jist, že Američané, snad ne na oficiální úrovni, ale na úrovni svých neziskových organizací, mají jednoznačnou souvislost s tzv. "spontánními" a "pokojnými" protesty "žlutých vest" ve Francii. Skutečnost, že tyto protesty začaly bezprostředně poté, co prezident Emmanuel Macron oznámil, že Evropa musí hledat svou vlastní cestu rozvoje, nemůže být náhoda...

Pouze Evropa, která v minulém století přežila bezpočet útrap, strádání a obětí, si může včas uvědomit, že cesta nekonečné konfrontace a balancování na pokraji války je naprostá slepá ulička. V tomto smyslu je fráze francouzského prezidenta "Určitě jsme svědky konce západní hegemonie ve světě", kterou nedávno vyslovil při setkání s francouzskými diplomaty, možná kvintesencí nové francouzské mezinárodní politiky.

Makron, a docela opodstatněně, vidí důvod v chybách Západu a především Spojených států.

"Podívejte se na Indii, Rusko a Čínu. Všechny jsou poháněny mnohem silnějším politickým elánem, než jaký mají dnes Evropané. Dívají se na svět se skutečnou logikou, skutečnou filosofií a nápady, které jsme my do určité míry ztratili ... ", zvolal zatrpkle prezident.

Aniž bych se zabýval jeho dalšími myšlenkami, rád bych nazval několik problémů, kterým by Francie asi měla věnovat pozornost.

Zaprvé. Je to úloha Polska v současné evropské politice. Stejně jako před 80 lety, Polsko, díky své přemrštěné nafoukanosti a neskutečnému přání hrát v Evropě úlohu mnohem větší, než si objektivně zaslouží, znovu vystupuje v roli rozbušky a provokatéra. V roce 1939 Poláci tajně umístili v Danzigu, nyní v Gdaňsku, který byl pod kontrolou Společnosti národů, pod rouškou celníků a pošťáků vojáky své armády, a dokonce postavili šest silně opevněných pevností. Takže Hitlerovy námitky vůči Polákům ohledně přístupu Německa do tohoto přístavu byly do jisté míry oprávněné.

Nezapomínejme, že po uzavření dohody o neútočení s Německem v lednu 1934 Polsko okamžitě odmítlo spolupráci s Francií. A obrátilo se na Paříž, až když byla hrozba ze strany Německa zcela zjevná.

Poláci nyní dělají všechno možné i nemožné, aby dosáhli umístění na svém území co největšího počtu amerických vojáků. Tím nutí Rusko, aby také zvyšovalo své vojenské kontingenty. Druhá světová válka v Evropě začala přesně před 80 lety. A Polsko k tomu značně přispělo, když realizovalo neprozíravou a krátkozrakou chamtivou politiku.

Nyní Varšava opět doufá, že na Východě získá dividendy, ale tentokrát se nespoléhá na Hitlera, ale na USA. Varšava kategoricky odmítá vyvíjet tlak na Ukrajinu, která podepsala Minské dohody, ale ustavičně je neplní. Francie je však také účastníkem těchto dohod jako garant spolu s Německem a Ruskem.

Zadruhé. Když se vrátím k negramotným, ale arogantním americkým diplomatům, jejichž posty vůbec neodpovídají jejich faktickým znalostem, chci poznamenat, že absolutně nerozumí ani Evropě ani Rusku. A naprosto upřímně mě ujišťovali, že nároky Kyjeva na Krym jsou historicky opodstatněné více, než je tomu u Moskvy. Nevím, čeho je zde víc, omezenosti nebo pokrytectví, ale fakt zůstává faktem ...

Zatřetí. Washington, když vidí v Moskvě svého nebezpečného geopolitického protivníka, zejména ve spojenectví s Čínou, doslova dychtí po rozpoutání konfliktu na evropském kontinentu, který mu umožní znehodnotit a oslabit Evropskou unii.

Prezident Emmanuel Macron zcela logicky a opodstatněně prohlásil, že vztahy s Ruskem je třeba přehodnotit, a pokusit se ho z Evropy vytlačit je velká strategická chyba. A je nutné budovat evropský bezpečnostní systém nikoli proti, ale společně s Ruskem.

Závěrem chci říci, že dokonce pouze pochopení Paříží tohoto objektivního stavu nám umožňuje pociťovat jistý optimismus ohledně mírové budoucnosti Evropy. Zdá se, že v této situaci stojí za pozornost skutečnost, že Německo také chápe neperspektivnost protiruské politiky a výrazně zvyšuje aktivitu ve vztahu k Ruské federaci v ekonomickém směru. Německé investice v Rusku neustále rostou a Francie nesmí zůstat pozadu.

Paříž i Berlín by však měly věnovat pozornost spojencům USA ve východní Evropě a, samozřejmě, Polsku. Není pochyb o tom, že Varšava v zájmu USA provádí a bude i nadále provádět protievropskou, protifrancouzskou a protiněmeckou politiku. A s tím je třeba něco dělat.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

36 komentářů :

 1. Přátelé, mějte pochopení pro bratry Poláky. Ze západu hrozí, že si Němci vezmou o co přišli. Rodina ze zámoří je musí ochránit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzájemné pochopení, to je vždy základem soužití, i v případě národů, zejména sousedících.
   Nejde jen o pochopení situace a zájmů Poláků, Ukrajinců a Rusů, jejich politiků, lidí, oligarchů a "hlubokých států".
   Ale také zájmů a motivací USA stejně jako Němců a ostatních franků a anglosasů atd.

   Dokud si Poláci nevymýtí své prodejné vlastizrádce a nacionalisty, skrývající se pod maskou vlastenců, nemá ani bližší spolupráce Visegrádské čtyřky šanci.

   A Ukrajina, tam to bohužel musí být ještě žhavé, tam řádí opravdový nacismus.

   Jak to udělat, aby tupé ovce začaly chápat reálně svoji situaci a přemýšlet o svých zájmech i zájmech svých sousedů?

   Protože nez opatrného střízlivého budování vzájemné sousedské důvěry to nepůjde.

   Smazat
  2. Milá Vláda. Bohužel vy a vaše občany ani o zlomek ne tušíte jaká sytuace je na Ukrajině. Je to jakoby jste seděly daleko daleko a dívaly se na sytuace přes dalekohled. Je třeba tam zajet a pobavit se z týmy lidma , pochovat jich motivace a touhy , aniž tady vyprávět o nacyzmusu.
   V dnešní dobu bohužel každý nekompetentní člověk může psát jak články tak i komentáře k nim jen jak se jim se zachce. A ne musí to být pravda.
   Je chytit tady já v článku tak i v komentářích proruské nástroje.
   Tak se zbalte a ještě tam. A když opravdu Vás zajímá situace v Ukrajině tak můžeme aj osobně se setkat a pobavit se v klidu s komkoliv na této téma.

   Smazat
  3. Ad 13:09
   Váš postoj chápu, ale nemůžu ho přijmout, protože na každém různém místě se dostanete vždy do jiné informační bubliny a všude co člověk to názor.
   A k tomu ještě, postavte pány Štětinu a Větvičku (první dva extrémní protiklady jaké mne zrovna napadly) na stejné místo mezi lidi kdekoliv na Ukrajině nebo v Rusku nebo na nějaké demonstraci u nás, atp., a garantuji Vám, že oba tam uvidí a uslyší a napíší o tom něco naprosto diametrálně odlišného.

   To, že s něčím nesouhlasíte proto nemusí znamenat, že to napsal někdo nekompetentní.

   Mne situace na Ukrajině zajímá moc. I proto, že je trochu odrazem situace u nás, jenomže tady to není a snad nikdy nebude tak vyhrocené.

   Můžu Vám potvrdit, že jedna moje mladá blízká příbuzná žila ještě pět let dozadu poblíž Lvova , na facebooku snad nedá příspěvek bez toho, aby tam nějak nedostala i žlutomodrou vlajku, ale s další mojí blízkou příbuznou, která je svými geny ukrajinka, ruska, řekyně a osetinka a svojí kulturou azerbájdžánka a Moskvička, polovinu příbuzných muslimů a ona sama hluboce věřící pravoslavná, tak s touhle "Ruskou" si ta Lvovská Ukrajinka výborně rozumí.

   Nepochybuji, že ti, kdo zažili (a zažívají) na Ukrajině zblízka to, co se tam odehrávalo, na různých místech různě, z toho budou mít navždy nějaký komplex. Stejně jako jejich předkové! Ale musejí se pokoušet se přes to přenést.

   A pávě proto tvrdím: "je nutné začít chápat reálně svoji situaci a přemýšlet o svých zájmech i zájmech svých sousedů; protože nez opatrného střízlivého budování vzájemné sousedské důvěry to nepůjde."

   Smazat
  4. V žádném případě, žádné pochopení pro polské hyeny nepřichází v úvahu.
   Někdy mi vrtá hlavou proč oni vlastně to německé území dostali. Podívejte se na mapy! Kromě německých částí tam obdrželi i území, které po staletí patřilo ke koruně české. Ztratili ho Habsburkové ve válce s Pruskem, tedy když Němci prohráli válku, na tohle území jsme měli nárok my a ne pšonci!

   Smazat
  5. Bigo23. září 2019 15:43
   Myslím, že to zákonitost práce mocností. Rozhodují nespravedlivě, čímž do budoucna zakládají možné jádro sporů, které můžou pole svých zájmu, kdykoliv rozfoukat.
   S námi mají smůlu. My jsme holubičí povaha a ztráta poloviny Slezska, v nás nevyvolává touhu napadnout Polsko. Ale armádu bychom budovat měli, abychom ještě nepřišli o tu druhou polovinu. P.K.

   Smazat
 2. Na doplnění:

  http://www.zvedavec.org/komentare/2014/09/6136-polsko-jako-obet-kolonialnich-ambici.htm

  OdpovědětSmazat
 3. President Macron je NULA , ktera nema hlas !
  Pariz, kdysi tak sladka, je znicena invazi sexualnich nasilniku, kteri pohlavne zneuzivaji koze a ovce v Africe a proto jakekoliv mineni, at uz positivni, nebo negativni je
  bezcenene.
  JEDINY a NEDULEZITEJSI hlas ve Francii ma , SARMANTNI, intellectualni a pritazliva pani MARINE LE PEN..
  A Macron zere zaby a uskodilo mu to , rikali Anglicane !
  Nikdo jiny to nedokaze tak vystihnout jako ja !
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 4. Panove v Cesku ! Copak jste nepoznali, co se deje ?
  Francie a Nemecko jde s Globalisty a Polaci jdou s Trumpem !

  Polaci jsou dnes silnejsi nez Nemci, hospodarsky a maji vetsi armadu.
  Polaci jsou rasove kompaktni narod a Francie je napolo barbarska.
  Polaci proste posiluji a Nemecko slabne !
  Francie je odepsana !
  Bez pozehnatni Trumpa, Polaci NEpujdou proti Rusku !

  Ale zpusobi mnoho KVILENI v zap. Evrope , mezi Globalisty !
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prose Paana , Pan za Paaana, spise polaci velmi usiluji o opetny zanik Polska velkymi miliardami vynalozenymi na zbrojeni a zakladny a radi daji posledni dolar I TEN VYPUJCENEJ , svym USA OSVOBODITELUM za co nejhorsi OKUPACI ..
   A nesetri na sobe..Ani trochu..Kdepak , jde o to aby Polska tentokrat uz doopravdy Zhynula a co nejdriv..
   Usaci maji bohate zne za par dolarku co dali Walesovi a Solidarite..Utesuji se , kdyz Rusko pouzije zbrane na Polsko , zbyde na USA daleko mene !!! Hura !!
   To uz je davna strategie imperialistu vylidnit Stredni a Vychodni Evropu, predevsim Rusko, uz asi 5 stoleti, zminene Polsko , Cechy , kteri nemeli velke ztraty ponevadz nebojovali , diky Mnichovu, tak Heydricha na ne a pres 300 tisic hned ubylo. Varsavske povstani, silene bombardovani Drazdan, Hamburku , Berlina /Hirosimi a Nagasaki at tam taky ubejvaji/, na misto prumyslovych cilu ukoncit valku , ale to by zase rusove drive dobyli Berlin meli mensi z ztraty..!!
   V USA nejmene dve skupiny Pentagonu organizuji provokace proti US armade , nekde nekdo, urcite terorista, na ne jako vystreli, nebo neco vybouchne a potom Usaci reaguji se spravedlivym hnevem, PAC JIM BYLO STRASNE UBLIZENO ,jo a musi se i kdyz ani trochu nechteji se branit !! Vybombardovat na obranu treba cely mesto, Belehrad je protom hracka pro Mirumilovne USA... Smlouva s Kubou napr. z 1903 zarucovala USA innvazi a Okupaci cele Kuby za ucelem Kuby Osvobozeni$^&*()*^!! nekdo by se tomu divil..
   ..Tedy kdyby tam nekdo porusil jedno treba lidsky pravo , na to maji ty skupiny v Pentagonu ze ?,,a nedej boze neco horsiho, treba osidil US korporaci o 5 centu..

   Smazat
 5. K Anonymnímu 3.září 2019 1.19 Trochu,leč významně to poopravím: Francie a Německo (stejně jako téměř celá EU) jde s globalisty, zatímco Poláci jdou s americkými neocony, nikoliv s Trumpem. Proto taky Trump jel místo na oslavy výročí zahájení 2. sv. války v Polsku raději na golf.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:48 - Pane ! Mate chybny zaver !
   Trump nas nemuze opustit , kdyz se na nas zene
   Dorian (Hurrican), ktery je nevyspitatlny !
   (Unpredictable, jak rikaji Floridane !)

   President zde ma schovavacku, (bydleni) pred mrazem na severu v zimnich mesicich. (Mar-a-Lago - je jmeno tohoto objektu ve spanelstine ! Znamena to -Z more do jezera-) !
   A Neocons jsou vetev Globalistu. Neocon jsou ted vlivem slabsi nez Globaliste !
   Obe skupiny pouzivaji jako natlakove skupiny Antifu a *Black Lives Maters.
   (*To jsou cernosi. Plati je Soros !)
   Nedavno zase dostali nakladacku !
   Zde je zdravy politicky zivot a velmi zajimavy !)
   ------------------------------------------------------
   Zapomel jsem se zminit ! Chcete-li se stykat z lidmi z vysoke americke spolecnosti, tak zapisne do klubu Mar-a-Lago stoji $ 40 000 a rocni polatek je $ 10 000 a musite mit doporuceni od nezavadneho clena.
   nick honolulu

   Smazat
  2. Pustit nekoho na Trumpovo golfovy hriste stoji pres 200 tisic rocne..Trump je z tech nejhorsich parasitu protze ani neni schopen neco vyprodukovat.Pouze vyssavat a ma zbesilou posedlost typickou pro parasity,ze CHCE VSECKO, UPLNE VSECKO..
   Co jim jemu podobnym jeste nepatri..

   Smazat
  3. VIDITE HO ! (5:18) Jak nadava Trumpovi - a to dokonce i za hru, ktera je mnoha lidem uplne lhostejna.

   Smazat
  4. Oznamenim, ze nekdo je parasit a vede parasitickej zivot na ucet jinych je co ?

   Smazat
 6. Frantíci jsou na tom trochu jako Poláci. Také mají velké ambice, ale jejich vliv slábne. Politicky jsou v područí USA, tak jako celá EU a ekonomicky jim dominuje Německo, jenž doufali že přibrzdí, když mu seberou marku. Ale na rozdíl od Poláků jsou stále koloniální zemí a netrpí pocitem existenciálního ohrožení. V současném Polsku vidím jedno pozitivum a to, že jeho existence v současných hranicích, zatlačila germánský živel zpět na západ. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hranice Polska: Helmutu Kohlovi trvala roku 1989 odpověď na otázku, zda uznává hranici ODRA-NISA neuvěřitelně dlouho. Zřejmě připouštěl obě možnosti.
   Na !Argumentu je pěkný článek o Polsku od Jana Zemana
   www.casopisargument.cz/2019/04/04/problemy-polskych-statnich-hranic/

   Smazat
 7. málo známej fakt: když 1812 velkej napoleon s malým pindíkem zaútočil na Rusko s 450 000 vojáky tak 100 000 z nich byli poláci a taky velkej počet prušáků

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky přidej více "Evropanů" - Bavory, Holaňdany, našeho rakouského Schwarzenberga s armádním sborem na pravém, jižním křídle Napoleonkých vojsk (EU by se řeklo). Doporučuji dokument 1812 a 1812-1815, dohromady 8 dílů, na konci Kozáci napáji koně v Seině.

   Smazat
  2. Na doplnění 6:57, Napoleonská válka, Druhá světová válka a i některé další, tzv. národní agrese proti Rusku byly vlastně války Evropy proti Rusku. V obou výše zmíněných válkách byli účastni občané celé Evropy (nejen ti vyjmenovaní). Četl jsem v literatuře o Napoleonských válkách, že když se v boji setkali poláci a ruští kozáci, tak to bylo vždy na smrt, vítěz prostě pobil všechny poražené. Berlím prý zájili do konce nejen Němci, ale i Holanďané a další. Inu Ruský kozák si musel vždy poradit s celou Evropou. Doufám, že se dalšího osvobození nebudu muset dočkat a že se vzpamatujeme sami....

   Smazat
  3. ještě jedna maličkost - ve wehrmachtu sloužilo na 300 000 poláků - no a 60 000 jich skončilo v ruském zajetí

   Smazat
  4. ...a taky okolo 150.000 židů, jedním z nich byl i polní maršál Erich von Manstein, z nichž 10.139 padlo do sovětského zajetí..., ne, že by přeběhli, byli přistiženi se zbraní v ruce...

   Smazat
 8. http://www.protiproud.cz/politika/4622-francie-se-propada-do-chaosu-vecer-jiz-prichazi-barbari-v-cernych-vestach-prijde-velky-vybuch-rozpad-vymirani-a-nesvoboda-greta-zvani-zide-jiz-prchaji-vyhraje-nenavideny-macron-pristi-volby-kolaps-zapadu.htm

  To však neznamená, že autor nemá dobrý názor na současnou polskou politiku.

  OdpovědětSmazat
 9. Pšonka je stále stejný . V jedné ruce kříž a v druhé dýku , kterou ti zákeřně vrazí do zad .

  OdpovědětSmazat
 10. Pšonci a Banderovci to ODPADY EVROPY!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych chtěl americké diplomaty pochválit. Sice netrpí přílišným rozhledem, ale umí lhát věrohodněji, než ruští diplomaté říkat pravdu. To je zase moje zkušenost. Inu kvalifikaci přece jenom mají, né že ne...

   Smazat
 11. 8,13
  Ony se ty lži amiokupantů stejně dřív,nebo později projeví,takže UMÍ KULOVÝ.....viz.JEDEN NÁBOJ MĚL ZABÍT KENNEDYHO A ZRANIT PŘED NÍM SEDÍCÍHO CONNALYHO?!!!!.-D

  OdpovědětSmazat
 12. Poláci jedou tvrdě na sebe. Bez nejmenšího zaváhání obsadili těšínsko a nyní provokují Rusko. Pozvat si Němce na výročí zahájení druhé světové války a vynechat Rusy, je ubohé. Varšavu jim rozhodně nezničili oni, stejně tak jim nepovraždili 6 000 000 lidí. Katyň byl zločin, ale proti Němcům to byla prkotina. Polák byl pro Němce míň než pes, o kousíček výš než Žid. Tak ať si dál hrají s ohněm, spletli se tehdy a nyní na ten omyl plynule navázali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správná připomínka poukazující na "kolektivní blbost Poláků", kteří dnes slaví s Němci počátek 2.sv. války, kdy přišli o 6 mil. občanů a jen díky SSSR jako národ a stát přežili. To bylo přes 17% obyvatelstva, takže v podstatě měli na svůj celkový počet procentuálně větší ztráty, než národy SSSR..."Poláci jsou hyena Evropy" o nich a jejich politice ve své době prohlásil Churchil...

   Smazat
  2. Tady ovšem nahráváte polské 100x omýlané propagandě, rozšířené zvláště za zásadní podpory Muriky - Katyň jako ruský zločin. Nebyl to ruský zločin, je dokázáno, že vyvraždění poského důstojnictva byla práce hitlerovských fašistů. Přečtěte si knihu "Důazy Katyňské" Prof. Hájka. Kniha je velmi těžce k sehnání, ale najdete ji zde: http://pospolne.cz/article/default/35

   Smazat
 13. Smlouva, na kterou Poláci neradi vzpomínají:
  https://cz.sputniknews.com/nazory/2019090210617798-predchudce-molotova-ribbentropa-smlouva-na-kterou-polaci-neradi-vzpominaji/

  OdpovědětSmazat
 14. tento článek je jen malá odezva a nastínění strachu z toho co bude následovat,což je zde plně řečeno článkem "západ procitl a td."Že mě nepřekvapuje něco co již v minulosti řekl Pjakin a že to sedí jak hrnec na zadku je snad jasné.Jedna věc mě štve,že jsme tak zabednění a celou situaci nechápem a necháme tady řádit Pánka,Jandu a ostatní šmejdy kteří nás jen štvou proti sobě.Doufám že to lidi plně pochopí a milion chvilek a blbouny na radnicích(Praha6) nakopeme do zadnice.Žádný Zemann nás nerozděluje ale roddělují nás parchatni jako milion chvilek ,Pánek a jeho mohutná protičeská organizace a buzny tipu Janda.Kalousek to už je jen exhibicionista přestárlého vzoru,který nemůže provádět již to co provádí Janda na záchodě.

  OdpovědětSmazat
 15. Bohužel poloci jsou velice nebezpečný pro mír v Evropě jejich proti Ruské postoje jsou šílené.

  OdpovědětSmazat
 16. Doprovodna mapka je vserikajici..
  Polaci si kratkodobe pricuhli k velkopanskym manyrum a byti strceni zpet do tretinove krabicky pocituji jak strasnou krivdu.

  Esenece je tez zobrazena v kdysi predcasne cenzurovane reklame, jak Polak v zasnezenem lese vymenuje "komurkowe amerikanske" telefony..

  OdpovědětSmazat
 17. Vy ve Francii radeji drzte zobak.Francie potopila Španelsko i ČSR.Vase kolonialni politika byla vzdycky k zbliti.A o vzdelanosti by se dalo tez diskutovat.Vetsina Francouzu nevi kdy zila jejich svata Johanka z Arku.Nadutost si Polaci pujcili od nich.

  OdpovědětSmazat
 18. 1900-2019.Politici a lidé,sami stvořili svůj svět hrůzy.Fašismus,komunismus a demokracii.Díky těmto zrudnym společenstvím,zemřelo a nadále umírají miliony lidí na planetě.Záměrně jsem vynechal muslimský svět.Všechny světové války začali v Evropě.Ta poslední světová,Která taky přijde,začne v Evropě.Pro lidi na planetě bude ale navždy poslední.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.