Reklama

sobota 28. září 2019

Pojmové zaplevelení politických textů

Stanislav A. Hošek
28. 9. 2019
Vybral jsem si jediný text z webu protiproud.cz, tedy názorově velmi odlišného reprezentanta od mého vidění světa. Jeho autor oním textem o sobě prokazuje, že je spíše nesmiřitelným nepřítelem levice, než objektivně uvažujícím publicistou. Příslušníky levice považuje za aktivisty, kteří ohrožují naši společnost. Tvrdí, že náš veřejný, politický prostor již delší čas levičáci indoktrinují přes jakási „kontrolní“, či spíše zkušební média, za něž autor vydává především Britské listy, Deník Referendum, A2larm, Radio Wave. Jakmile jsou jejich redakcemi autoři prověřeni, získají posty expertů v ČT, Bakalových Aktuálně.cz, Respektu a dalších, díky čemuž jsou pak již oním rizikem pro naši zem.


Abych si udělal představu, kdo jsou ti levicoví aktivisté, začetl jsem se do textu pečlivěji, než to dělám obvykle. Byl jsem však doslova zaplaven termíny, jejichž obsah a smysl mi zůstává poněkud nejasný, protože je spíše politickým poetismem, projevem vášnivého zaujetí, až třeba té, odsouzeníhodné „předsudečné nenávisti“.

Hned v titulku textu mne zaujal termín MLADÍ BOLŠEVICI, což byl asi ten první impuls, proč jsem si text pečlivě přečetl, jak jsem se již zmínil. A běhen čtení textu jsem narazil na záplavu pojmů, o kterých nevím přesně co znamenají, co vyjadřují, či koho vlastně popisují. Záměrně je vyjmenovávám ve zvýrazněné formě. Jsou to výčtem:

NEOMARXISTIČTÍ REVOLUCIONÁŘI

PROGRESIVIČTÍ AKTIVISTÉ

TYRANIE „LIBERÁLNÍ“ DEMOKRACIE

ZELENORUDÉ NÁBOŽENSTVÍ

RUDÍ TŘETÍ INTERNACIONÁLY

SOUČASNÁ „KOMINTERNA“ VYCHÁZEJÍCÍ Z FRANKFURTSKÉ ŠKOLY

GLOBALISTICKÉ ELITY

HAVLISTIČTÍ HARCOVNÍCI

EURO-UNIJNÍ „KOMINTERNA“

NEOMARXISTICKÉ STRUKTURY

CHOBOTNICE NEZISKOVEK

PROGRESIVISTICKÁ AGENDA VE ŠKOLÁCH

ANARCHOFEMINISTKA

SOROSOVA ARMÁDA

ANARCHOKOMUNISTICKÁ SCÉNA

EXTREMISTICKÁ LEVICOVÁ SCÉNA

LEVIČÁČTÍ FANATICI

LEVIČÁCKÁ INDOKTRINACE

NEJBOJOVNĚJŠÍ POULIČNÍ GUERILLY U NÁS

U dalších pojmů mne poněkud zmátlo, koho to za ně autor vydává:

NEJRADIKÁLNĚJŠÍ LEVIČÁČTÍ ANARCHISTÉ. Zmátlo mne například, že je mezi ně řazen vedle Jakuba Patočky, třeba Jan Čulík.

VLAJKOVÉ LODĚ NEOMARXISMU – Prý Britské listy, Deník Referendum či A2larm.

FANTASMAGORICKÝ OBOR SOCIÁLNÍ ANTROPOLOGIE údajně na fakultě humanitních studií UK

V celém textu jsem našel jediný pojem, který byl v mých očích dost jasně určen. Je jím slovní spojení ČEŠTÍ ELFOVÉ – V textu definovaný slovy, cituji: „…speciální jednotka internetových fízlů zaměřených na udávání spoluobčanů, kteří nemají ty jedině správné, pokrokové názory a odváží se to navíc dávat veřejně najevo“. Konec citace.

Autor dokonale zvýšil zmatek v mé hlavě, když mezi média spolupracující s levicovými až anarchistickými osobami zařadil kupříkladu i ČT, Respekt, Bakalovo Aktuálně.cz , Romea, či Radio Wave. Tolik fakta.

A nyní můj částečný závěr

Z vlastní zkušenosti vím, že pokud spolu chtějí hovořit lidé různých světonáhledů, ba dokonce jen národních, či státních celků, musí si předem ujasnit, co který jimi užívaný termín, vlastně znamená. Jinak jedna strana dialogu neví, o čem vlastně druhá strana hovoří.

Pokud někdo nerespektuje toto pravidlo diskuse, pak se mi zdá, že nemá o dialog vůbec zájem. Jinými slovy trpí přesvědčením, že je nositelem jakési jediné pravdy. Což obvykle vytýká svým odpůrcům. Tolik obecně k textu.

Konkrétně si dovoluji tvrdit, že naprostá většina v textu uváděných, pro společnost údajně nebezpečných jevů, vůbec není levicová. Za levicové je vydává, a podle mne záměrně, právě mnoho pravicových veřejných aktivistů od politiků, přes mediální pracovníky až po učence humanitních nauk. Za levici jsou záměrně vydávány názory a chování, která nemají pravolevý charakter, nebo jsou dokonce produktem prosazování opravdových zájmů pravicových sil, vlivů a jejich reprezentantů.

Doslova prales neurčitých pojmů je jen jednou z vyzkoušených metod hanobení levice přisuzováním jí názorů a chování, které s ní nemají vůbec nic společného. Na tomto místě už je asi zapotřebí sdělit čtenářům, o kterém textu konkrétně píši.
Tady je: http://www.protiproud.cz/politika/4642-ticha-invaze-mladych-bolseviku-ministerstva-neziskovky-placene-statem-ct-cro-a-spol-uz-se-ani-neskryvaji-kdo-je-kdo-platime-si-sve-katy-dva-kroky-pro-zachranu-najde-se-v-parlamentu-sedm-statecnych.htm

20 komentářů :

 1. Moc děkuji za výborný článek!!!
  To zmatení pojmů už přesahuje všechny meze,vidím to na diskusích na Pravém prostoru.
  Dva pravičáci si tam nadávají do marxistů a rudejch noků celkem běžně.
  Já už dáávno pravo/levo vůbec nerozlišuji,ta dělící čára-podle mne- dneska už vede úplně jinudy.
  Myslím,že ekonomicky se nám-zatím- vede dost dobře,po téhle stránce mi vadí jen (podle mě) zbytečné rozfrcávání státní kasy.
  Myslím,že počet parazitů přisátých na státní cecek nebezpečně stoupá.Těmi parazity myslím hlavně nezyskofki,které žijí ve zvláštní symbióze s těmi,které (neúspěšně) "začleňují"...
  Nejvíc mě trápí změna demografie,proto rozděluji politiky na "vítače" a ty ostatní,nejvíc je jich samozřejmě v SPD.
  Ale NEJENOM!
  Tím jsem jen chtěla říci,že na tu ostrakizaci "levice" bychom se už měli vykvajznout.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, rozfrcávání státní kasy je běs. A to nám pan Babiš před šesti lety sliboval, jak se bude šetřit na výdajích státu, jak bude všechno transparentní, jak bude vyrovnaný rozpočet,...
   No a ta demografie je problém, o kterém se ví už víc jak dvacet let. Jenže co bude s důchodama za dvacet let, tím se dneska nikdo nechce zabývat...
   No jo, sliby se slibují, blázni se radují, voliči volí...

   Smazat
  2. Dám do placu jednu starou myšlenku Solženicina -
   Lidi nerozdělujme napravo a nalevo, ale na ty nahoře a dole. Rozdělení není dáno majetkem, ale inteligencí.

   Smazat
  3. zapomněl na Pavka Korčagina

   Smazat
 2. Koblihář to svede na socany a má to... Určitě se modlí vstávaje lehaje aby mu Hamáček ještě chvíli vydržel :-)
  S tou demografií jsem to myslela tak,že se bojím přísunu nekompatibilními obyvatelstva z Afriky a BV.
  Stárnutí populace by možná nemusel být až takový problém,kdyby vypukla ta průmyslová revoluce 4.0, co se o ní pořád píše.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problém stárnutí naší populace vlastně neexistuje. Jen se podívejte, kolik je - chválabohu - kolem nás dnes malých dětí. To jen nás za prvé klamou, za druhé - bohužel - celá řada mladých žen to svoje odkládala. Přírodu nelze oklamat. Chtěli si "nejdřív" pořádně užít, ale zapomněli, že bez dětí si nakonec nemohou říci: "Prožil(a) jsem život, jak se má!" Tedy ti kteří aspoň trochu přemýšlí. Ti ostatní se dál poddávají sladkému sebezničení. Nikdy nevěřte oficiální či novinářské statistice, zvláště když Vám ji předkládá někdo, komu věříte podle ksichtu.

   Smazat
  2. Stárnutí populace je holý fakt. A je úplně jedno, že se někdo tváří, že to tak není.

   Smazat
 3. Opravdová levice je pryč za tím co se děje stojí kapitalisté kteří se tím jen maskují dobroserové.

  OdpovědětSmazat
 4. Děkuji autorovi za článek. Mnozí jej měli napsat již dávno, ale málokdo z nich našel odvahu a hlavně prostor pro zveřejnění myšlenek. Pravice - zdánlivě paradoxně - prohrává všechno i v modernizované podobě pod praporem liberalismu. Proto musí neustále mlžit, nechat lidi tápat v mlze, dštít oheň nenávisti. Právě migrace v současné podobě může být jen a pouze pravicového původu. Chce mi snad někdo tvrdit, že např. Macron, Merkelová a různí další jim podobní jsou "levičáci"? Musel bych mu zavolat rychlou psychiatrickou ambulanci. :)
  Vždy se musí hodnotit podle skutků a činů. Slova jsou jen politickým prachem a popelem, není-li za nimi skutek. Proto za První republiky tak nenáviděli KSČ pod novým Gottwaldovým vedením. Co říkali, dělali. Ostatně tehdy se pravice projevovala prakticky stejně (a ještě více agresivněji) jako dnes. Bez okolků se střílelo do lidí, zavíralo. Je vzhledem k dnešku symbolické, že to bylo za vydatné "tajné" pomoci Socanů, jak se tehdy říkalo Sociální demokracii. Z časového odstupu je to dobře vidět.
  Slova mění své významy, psi štěkají, honí se za svým ocasem, ale karavana jde dál.

  OdpovědětSmazat
 5. Opravdu mě článek potěšil. Bylo by dobré, kdyby inspiroval nějakou chytrou duši k vytvoření Kapesního průvodce moderními politickými pojmy. Chybí mi tam např.nová nadávka "populista" i alias výraz pro "mantru". Skoro není politického projevu bez těchto slov.

  OdpovědětSmazat
 6. Ať si o levici (tak jak byla chápána v minulosti) myslí kdo co chce, tak levice a marxismus bojovaly za zájmy a práva VĚTŠINY (pracujících či občanů) !!!!! To je ústřední znak LEVICE ! Copak současné politické strany, politické loutky všech barev, establišment, media apod. bojují za zájmy většiny ? Nikoli. Protože strany jsou jen mafiánské korporace, bojují jen za své posty a peníze ! Dnes už žádná "levice" a "pravice" neexistují. Zločinnou politiku multi-kulturalismu, genederismu, juvenilní justice, sexuálních zvrácenností, řízené islamizace a jiných agend globalismu v současné době realizují podle pokynů zákulisních elit liberálové !!! A liberalismus a fašismus je spojené nádoby ! Tedy současný stav mají na svědomí liberální politici bez ohledu nato, ze které strany jsou a které se samy nazývají levicí či pravicí. Žádné socialistické či marxistické strany (i když to mají v názvu) neexistují. A tato banda liberastů nikoli z marxismu, ale z fašistického trockismu převzala některé metody realizace politiky. Podstata a cíle marxismu jsou v naprostém rozporu s cíly liberálních parazitů. Pouze některé metody nikoli však marxismu (a už vůbec ne skutečného bolševismu) ale trockismu si všichni liberasti a slouhové globalismu osvojili.

  Všichni politici, mediální prestituti, neziskovky a ostatní paraziti jsou zkorumpováni svými posty a astronomickými platy na nich, vědomě i nevědomě dělají cokoli v zájmu hrstky zákulisních globalizátorů. Všichni to jsou liberasti a pseudohumanisti ! A liberalismus (a tedy i liberální demokracie) a fašismus jsou spojené nádoby. v EU vládne multi-kulti korektní diktatura, kterou zavádějí evropské politické loutky bezstrukturně řízené globalisty ze zákulisí.
  A tato diktatura nese všechny znaky fašismu. Globalisté však tentokráte fašismus "obohatili" o překroucený fanatický islamismus ! Takže dost nesmyslů o levici a marxismu. Jedná se o krystalicky čistý fašismus !!!!!!!
  O neomarxismu začali mluvit pravičáci, kteří nechtějí přiznat, že za stávající situaci může právě pravicový liberální kapitalismus postupně se převracející ve fašismus. Žádná svobodná soutěž ideálů, myšlenek stejně jako volný trh ve skutečnosti v liberálním kapitalismu neexistuje ! Ze své podstaty je kapitalismus lidojedský systém, kde vždy silnější požírá slabšího. Naivní představy u nás např. Klause, že může existovat nějaký "malý, hodný, český kapitalismus se spravedlivým volným trhem" je nesmysl. Žádný volný trh neexistuje. Téměř vše pohltily nadnárodní zločinecké korporace. Také "volná soutěž" stran je podvod. Strany jsou rovněž zločinné mafie a demokracii tímto způsobem nelze vybudovat. Pouze přímá demokracie a sociální spravedlnost mohou vést k demokracii !
  Ani u nás neexistuje už žádná pravice a levice ! Strany se po sametovém podvodu zdiskreditovaly. Strany jsou pouze zájmové korporace parazitů, kterým jde pouze o koryta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zbytečně složitý a rozvláčný! V podstatě je vládnoucí dnes liberalismus stejně bezvýchodný jako býval onen bolševismus! Prostý lid musí dostat nejen chleba, ale i hry! Musí se poté kdy je nasycen i nějak zabavit! Přerozdělení prostředků jak si to namlouvali socani NIC neřeší! Lůza neumí se svými potřebami zacházet, neumí je ukočírovat! Potřebuje pevné vedení Nadčlověka a především potřebuje pravidelně být vedena na válečná jatka! Neb válka je konečný chléb i hra pro nadbytečnou lůzu a upouští tlak z hrnce nerovnostářské společnosti! To jsou zákony přírody a jakákoliv vzpoura proti nim je pro existenci našeho druhu konečná ...

   Smazat
 7. Dobrý večer,
  zdravím a vyjadřuji podporu rozhodnutí mazat všechny sprosťárny (a sprosťáky).
  Kdo bude chtít něco věcně říci, určitě se bez nadávek obejde. Za sebe prohlašuji, že jsem rád, když nebudu muset hledat zrnka argumentace mezi plevelem nadávek.
  Hurá.
  Jindřich K.

  OdpovědětSmazat
 8. Protiproud je pravičácká žumpa, kterou nikoli náhodou vede normalizační kolaborant Hájek. Asi má natolik špinavé svědomí, že se neustále musí prezentovat jako zásadový pravičák, který odhaluje levičácké rejdy - ve skutečnosti to jsou neoliberální, fašistické, tedy pravicové indoktrinace.

  OdpovědětSmazat
 9. 11:38
  Zajdi do kniHOVNY UDAVAČE HAVLA,tam je to pro tebe to pravý vořechový,tam ti bude všechno demobuznoPUTNA,tam zapadneš!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezapomínej že to byl tvůj biologickej fotřík! Jen ti to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   A tak jsi dnes jen prostý dvojmolekulový shluk otravnýho putléria, těkavého plynu, který tlakem na klávesnici smolí jen ubohé skřeky v jidiš kapitálkama na slídu ...

   Smazat
  2. Pane, už jsem vám radil, chce to psychiatra.

   Smazat
  3. Nerozumím tvému zmatenému jazyku, soudruhu. Příště raději nepiš, když od rána chlastáš. Čest!

   Smazat
  4. 20:35 Spíš nějakýho proti-chemika, ne? Co by v tom shluku atomů smrdutého putléria mohl jakýkoliv psychouš asi tak zjistit? Leda se sám přiotrávit! :-)))))

   Smazat
 10. Neříkejte, že těm pojmům nerozumíte. Nedělejte ze se hlupáka. Stačilo napsat , že Protiproud a Hájka nesnášíte a to je vše.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.