Reklama

středa 4. září 2019

Polsko neurazilo jen Rusko


Xenie Golub-Sekulovičová
4. 9. 2019 politnavigator
Odmítnutí polských úřadů pozvat Rusko a Srbsko na obřad u příležitosti výročí druhé světové války je urážkou památky 20 milionů sovětských lidí a také milionu Srbů, kteří zahynuli během nejkrvavějšího konfliktu minulého století. Uvedl to ministr obrany Srbska Alexandr Vulin během komunikace se zástupci tisku, informoval zpravodaj PolitNavigatora.


"Je to politika v její nejhorší podobě, když můžete změnit historii, protože máte s někým špatné vztahy". Je zcela nepochopitelné, že země, která ve druhé světové válce výrazně utrpěla, jako je Polsko, může tak pohrdat oběťmi všech ostatních zemí", řekl Vulin novinářům.

"Pokud začátek druhé světové války nebude vzpomenut se Srbskem a Ruskem, pak budou muset toto datum vzpomenout s těmi, kteří přivedli k druhé světové válce. Pokud si myslí, že místo Polska je mezi těmi, kteří způsobili tuto hroznou válku, kteří se dopustili těch nejbrutálnějších zločinů v historii lidstva, můžeme jen říci: "Vybrali si svou stranu", dodal srbský ministr.

"Pokud se ty velké (země, pozn. red.) mohou od nás něčemu naučit, ať se podívají, na které straně je Srbsko, protože na této straně světa je svoboda, dobro a vítězství", uzavřel Vulin.

Je zajímavé, že místo vítězných zemí pozval polský prezident Andrzej Duda na oslavy prezidentku Chorvatska, zuřivou nacionalistku Kolindu Grabarovou Kitarovičovou.

Připomeňme, že tato země se aktivně účastnila bojových akcí na straně nacistů, a to i na východní frontě - obyvatelé řady ruských regionů si doposud pamatují zvěrstva chorvatských ustašovců.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

113 komentářů :

 1. doba vymknutá z kloubů šílí.....Hamlet (W.Shakespeare)

  OdpovědětSmazat
 2. Tato Polska vlada nam predvadi co to je laska k USA a Bohu.Chovaji se jako hovadka.Pilsudsky byl stejnej smejd jako nynejsi president.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravidlem u polaku je ,ze Polska Zgynula a to ze musi i kdyz zpivaji jinak..O tom jsem psal minule.
   My cesi prezivame ovsem zazraky , ktere asi dokaze jen Vyssi Moc. Mame "sousedy". Polsko, germani, germani rakousky, a vzadu slovaky. A miliony za hranicemi z celyho stredniho vychodu a afriky..
   Ted meli jsme presidenta a snad nejlepsiho v historii a mlci se kolem nej A.Novotneho, ktery delal obrovsky zlepseni pro nas vsechny ,ale aby si v Rusku nevsimli , a darilo..Sem tam nejakyho disidenta nakop do vezeni aby se veci neprovalily. Potom ale na nej postvali slovaky. Dubcek /rikalo se u blbcek/, pac se porad pribblble usmival a za nim hned dr. Husak. Za valky byl fasista a proto za zasluhy byl poslan vysetrit zalezitost Katyn..Kazdej vo tom recni ,ale nikdo nemysli, jen se opakujou pitomosti..
   Polaci ve svy udesny imbecilite nikdy nechteli poridit sjednoceni Stredoevropskych narodu za ucelem obrany proti Hitlerovi..
   Potom, nakonec az to dopracovali,ze zbyli sami!!! prijali zaruky britu a francouzu. Ja myslim ,ze se Hitler kdyz to slysel musel valet smichy. Zaruky v Mnichove prave temito"spojenci" a dalsi ustupky Hitlerovi , to nemohlo skoncit jinak.. A uz byl asi za tejden v Polsku...Nikdo ovsem nehnul prstem...Aby Polska nezgynula...Pokr.

   Smazat
  2. Celkem asi 60 tisic polskych vojaku a dustojniku, nejmin 3 divizi, uteklo Zasluhou britu a francouzu /nikoliv Stalina/!!! a jejich zaruk a "pomoci" veskere ZADNE ,do SSSR. Pred Hitlerem..Jestli si mysleli ze jim tam Stalin bude slouzit mse ,tak se dost zmylili..
   Takze, Stalin mel na krku velmi dobre vycvicene divize polaku, ale polak je velmi spatne zapsan v dusi rusa.
   Jednani a skutky polaku /psal jsem o tom/, nikdy nedali zadnou zaruku ze nebudou pokracovat v jejich silenych a zlocinnych Hovadinach a zlocinnych kupodivu take hodne vuci sobe samym..
   Tech utoku a okupaci na Rusko bylo hodne . Stalin si nikdy nebyl ani nemohl byt jist ,jestli udrzi svoji moc. Uz v 1611 mucili v Kremlu kde koho, po dobyti aby se dozvedeli kde se skryva mlady car Michal..A dalsi silene zlociny a vrazdeni zajatcu po agresi proti SSSR v 1921..
   A tak navic z hlediska rusu bylo co oplacet...A Stalin nebyl z tech , kteri by kdy neco odpousteli..
   S takovejma sousedam co my mame, je ovsem zazrak potreba nejvic ze vseho..Mame a meli jsme za vsech casu do hrobu jen krucek..S takovejma sousedama....
   Na misto neceho lepsiho si ted polaci postavi sami US zakladny a Prave a Zase Proti Rusku a Nepozvani rusu Samozrejme mluvi jasne co zase chystaji proti svetu a hlavne proti sobe samym..Jeden by tezko uveril co vsecko dokazou !!!...

   Smazat
  3. Dr. Husak ,ten nejhorsi odpad potom horlive nabizel rusum Slovensko a Cechy, aby se stali soucasti SSSR.
   Aby nejak kompensoval a zavdecil se svoji komunistickou ovsem horlivosti sve zlociny ve sluzbach Hitlera a nacistu..

   Smazat
  4. A kolik tech "husaku" na nas vyskocilo a stale vice jich vyskakuje dnes ?

   Smazat
  5. 3:12, Husák nenabízel CSSR Rusku, kde jste vzal tu koninu?

   Smazat
  6. Dle mého názoru byl Dr.Husák jeden z mála výborných politiků. Podařilo se mu vyřešit velice složitou situaci po r.1968 a obklopil se lidmi, kterým šlo o prosperitu tohoto státu. Jediné co lze kritizovat je, že pravděpodobně už vlivem věku neměl dost energie řešit s ostatními soc.zeměmi tu diverzi západu vůči socialismu. Polsko si chce hrát na evropskou velmoc a v ruce má karty max.na betla. Vsadit vše na topící se USA je tragické. Politici by se měli přihlásit do základní školy v Rusku, kde letos zavádějí předmět šachy.

   Smazat
  7. 3:12 Ty blbe běž už na kutě. Straší ti zřejmě ve věži.

   Smazat
  8. Anonyme 8:52, neumíš diskutovat? Proč sprosťačíš?

   V předešlých příspěvcích je několik nepřesností. dovolte abych je opravil.
   Dr. Husák, právník, byl za války vedoucí slovenský komunista ale zároveň osobní přítel tehdejšího ministra vnitra Šaňo Macha. Ten ho poslal jako právníka v čele delegace "vyšetřovat" pod německou taktovkou "zločin bolševiků v Katyni". Za Protektorát B. und M. tak jel spisovatel Kožík.

   Dr.Husák hned po válce přišel s nápadem připojit ČSR k SSSR. Takže ne po roce 1968 ale podstatně dřív, hned po válce.

   Dr. Husák po uchopení moci v roce 1969 nepokračoval v ekonomických reformách, protože vzděláním na to neměl. Obklopil se ideology a trpěl Štrougala jako předsedu vlády. Sověti v okupované ČSSR naznačovali, že by klidně ekonomické reformy strpěly a dokonce mnozí byli pro, protože věděli, že je samotné něco takového čeká a chtěli vidět výsledky experimentu. Štrougalovi ideologové tolarovali jen takové výjimky, jako byly Slušovice, ale celkové reformy se báli. Tušili, že by ztratili vliv a moc.

   A tak nakonec došlo k cinkání klíči.

   Ale to už novou moc formovali hoši z jiné strany globu a udělali si z nás svou poslušnou kolonii.

   Smazat
  9. 9:15

   Střílíte od boku, aniž byste o věci věděl něco více, než jen povrchní drby. Husák netvrdil, že chce chce připojit Slovensko k SSSR, ale že si to přeje většina Slováků. A netvrdil to až po válce, ale psal to Stalinovi ještě před zahájením SNP. Je třeba to vidět v kontextu a já se na to dívám jako na pragmatický tah. Totiž v té době bylo Slovensko fašistickým státem a přitom nebylo už pochyb, že Německo bude poraženo. Podle mě tím především chtěl ve Stalinových očích zlepšit obraz Slováků, aby nebylo na Slovensko po válce pohlíženo jako na poraženého nepřítele. Nevylučuji však ani to, že na slovensku byla myšlenka připojení k SSSR skutečně aktuální. Slovensko totiž mělo za sebou jen krátké období své státnosti a stihlo už zažít velká selhání a zklamání. Připojení k velkému spolku mohlo být vnímáno jako perspektivní východisko.

   Smazat
  10. Kde jste 3:12 sebral, že Dr. Husák kolaboroval s nacisty a že nabízel Slovensko a Čechy k připojení do SSSR? Já pamatuji, že byl komunistickým režimem padesátých let odsouzen a vězněn jako slovenský nacionalista, později rehabilitován, že se zapojil do "obrodného procesu" pražského jara a nakonec vedl kompromis po 21. srpnu 1968. Pravděpodobně zabránil nejhoršímu. Jak můžete tak nestydatě a hloupě lhát? Zcela mimochodem, pamatuju, že mezi zela obyčejnými lidmi koncem Druhé světové války a bezprostředně po jejím konci existovaly názory, že se máme jako ČSR stát součástí SSSR, což nás uchrání před každým ohrožením z jakékoli strany. Račte se divit, když jste tu válku nezažil, hlupáku..

   Smazat
  11. Tak si porad myslete ,ze byl nacionalista..
   Co mne je potom..
   Rusove pak uz by se nemeli urazet , jako by neznali polaky uz asi 17. stoleti..
   Dr. Husak pak znicil celej socialismus tak dukladne ,ze uz ani sami komunisti neco takovyho nechteli..Bylo to na bliti a trvalo to dlouho, jeden pohled na nej a jeho kecy to melo za nasledek ,ze i Havel /jeste z nej nebylo na bliti/,vypadal lip i kdyz taky snazil nas zaprodat tentokrat na druhou stranu..Jak my Cesi prezivame a navic jsme si vzali i Slovaky na krk, je jen mozny velkym vyskytem neuveritelnych a nevysvetlitelnych zazraku nejvyssi moci....
   V nasi krajine..

   Smazat
  12. Pokud je mi známo, tak G. Husák chtěl sovětské Slovensko to v době Slovenského štátu. Po po skončení WWII. byl předsedou "zboru poverenikov", co byl takový parlament pro Slovensko. Ostatně udělal G. Husák komunistický převrat na Slovensku už v roce 1947 a Gottwald ho únoru 1948 následoval. V té době již G. Husák sovětské Slovensko nevzpomínal.
   Morave

   Smazat
  13. Husak nejradeji valcil v hotelu Carlton v Bratislave skoro kazdej den, a se slivovici ,taky ozralej povstaval, a s SS nacisty a Fasisty vlady Slovenskeho Statu, tamtez ... Pokrikoval co politika rozdvojuje to slivovice spojuje a tak se spojoval i rozdvojoval jak bylo treba, a vytahl az do povstani,statecne , ozralej tezko povstava ,ze zavolal pingla a objednal dalsi chlast a byl za to chvalen. Tak zase povstaval a pronasel ....projevy,co politika ....Taky predstiral ,ze je odborar za ucelem aby delnici pracovali co nejvic pro fasisty a nebourili se nebo snad vyhybali praci..Byl tak statecnej..
   Po valce vo tom v Carltonu svitorili i hajzl baby a uklizecky...Bohuzel potom se vrhl i na Cechy...
   Doufam,ze polaci pozvou Slovaky na oslavy boje proti fasismu..Maji zasluhy..

   Smazat
 3. Poláci již tradičně hledají svoji identitu a tradičně ji opět nenajdou. Je to zřejmě jejich osud...

  OdpovědětSmazat
 4. Že Polsko Rusko nepozvalo bude asi tím, že Rusko, resp. SSSR, až PO začátku WW2 1.9.1939 ve spolupráci s nacistickým Německem Polsko napadlo.¨
  Proto by mělo Rusko 1.9. raději mlčet a v koutku šoupat nohama.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No když spolu napadli, tak by tam měli taky spolu být, ne? Kdybyste znal historii, tak by vaše názory
   možná více odpovídaly realitě.

   Smazat
  2. je to hlúposť - CCCP Poľsko nenapadlo

   Válka mezi fašistickým Německem a fašistickým Polskem začala jak správně uvádíte 1.9.1939. Po čtrnácti (12!)dnech polská vláda i s generalitou a blátem v trenkách vzali roha. Velvyslanec Polska Grzybowski byl požádán o odpověď svojí vlády na vstup sovětských vojsk na ochranu cca třinácti milionů Ukrajincu a Bělorusů. Na opakované dotazy chudák Grzybowski musel s barvou ven a přiznat, že nemá kdo odpovídat. Znáte studente v Evropě nějaky státní útvar bez vlády, presidenta či krále ? :) Polsko proste po čtrnácti dnech neexistovalo. Po té předal Molotov Grzybowskému tuto nótu :
   "Pane velvyslanče,
   Polsko-německá válka odkryla vnitřní úpadek polského státu. V průběhu deseti dnů vojenských operací Polsko ztratilo všechny průmyslové oblasti a kulturní centra. Varšava, jako hlavní město, již neexistuje. Polská vláda se rozpadla a nevykazuje žádnou činnost. To znamená, že polský stát a jeho vláda fakticky přestaly existovat. Tím p&aa cute;dem je ukončena platnost dohod uzavřených mezi SSSR a Polskem. Ponecháno samo sobě a opuštěno bez vedení, se z Polska stalo území příhodné pro různé náhodné a nepředvídatelné události, které mohou být hrozbou pro SSSR. Proto doposud neutrálně vystupující sovětská vláda nemůže zůstat i nadále neutrální k těmto faktům.
   Sovětská vláda se také nemůže lhostejně stavět k tomu, aby pokrevní Ukrajinci a Bělorusové žijící na území Polska, ponechaní osudu, zůstávali bez ochrany.
   Vzhledem k této situaci vydala Sovětská vláda rozkaz Vrchnímu veliteli Rudé armády dát příkaz vojskům překročit hranici a vzít pod svoji ochranu životy a majetky obyvatel západní Ukrajiny a západního Běloruska.
   Současně je Sovětská vláda odhodlána přijmout všechna opatření k tomu, aby zachránila polský národ z nešťastné války, do které byl vhozen jeho ner ozumným vedením a dát mu možnost žít v míru.
   Přijměte, pane velvyslanče, ujištění o mé úctě k Vám.
   V. Molotov

   Smazat
  3. Nepřáteli Ruska do omrzení obehrávaná písnička, že "1.9.1939 ve spolupráci s nacistickým Německem Rusko napadlo Polsko", je veskrze vylhaná.
   Zaprvé, Sověti spustili invazní vojenské operace do Polska až 17. září 1939.

   A zadruhé, i když se Poláci často camrají, že polská armáda byla k 17. září 1939 ještě dost silná na to, aby dlouhodobě vzdorovala wehrmachtu, toto je objektivně naprostý nesmysl. Jakkoliv hypoteticky silné by ještě zbytky polské armády byly, ve skutečnosti 17. září už neměly žádnou šanci a veškerý jejich odpor byl jen dočasný, protože Polsko už v té době ztratilo všechna svá průmyslová centra!
   Bez zázemí se válka vést nedá, žádné zásoby nejsou bezedné.
   Takže lze zcela objektivně tvrdit, že Rusko provedlo invazi až ve chvíli, kdy Poláci již proti Německu prohráli.

   Smazat
  4. 17.9. 1939 polská vláda přestala vládnout. Proto sověti nastoupili a vzali si zpět, o co je Němci na konci 1. světové války připravili smlouvou z Brestu Litevského.

   Smazat
  5. 23:38 vy jste ten omezenec, který není schopen precizně popsat situaci. SSSR zahájil obsazování části území polského státu potom, kdy jeho vláda území státu opustila, padlo hlavní město Varšava a polská armáda byla fakticky poražena. O této skutečnosti vláda SSSR informovala jediného představitele polského státu, se kterým byla možnost kontaktu, polského velvyslance v Moskvě se zdůvodněním, že se takto, ve svém dosahu, ujímá ochrany obyvatel převážně bratrské národnosti, když tuto ochranu již neexistující polský stát nemůže zajistit.
   Prakticky ovšem šlo o to, že hitlerovské Německo nabídlo SSSR „Smlouvu o neútočení“ proto, aby předešlo možné vojenské podpoře Polska ze strany SSSR v případě, že na Polsko zaútočí, což by bylo, z vojenského hlediska, v zájmu SSSR. Ten nemohl nevědět a neočekávat pokračování německé politiky „drang nach osten“. To ostatně Hitler avizoval ve svém „Main Kampf“ knižně vydaném někdy v letech 1925/26.
   Takže SSSR sice ztrácel předpolí celého tehdejšího Polska, ale díky tajnému dodatku Smlouvy o neútočení (paktu Ribbentrop – Molotov) získával ca 500 km území směrem na západ, tedy původního území ruského státu, které bylo ztraceno, ve prospěch Polska, v důsledku První světové války. Tedy vynucený kompromis potom, kdy Francie ani Britanie nepřistoupily na žádný z návrhů o „kolektivní bezpečnosti“.
   Faktem zůstává, že tento politický manévr hodil vidle do záměrů „západu“ a není vyloučeno, že SSSR zachránil před vojenskou porážkou Německem, když tou dobou byl ohrožován i z východu Japonskem. Měl byste pochopit, že takto SSSR zvládnul situaci diplomaticky aby ji později zvládnul i vojensky.
   Měl byste zaregistrovat, že polský stát Druhou světovou válkou získal strategicky i hospodářky daleko výhodnější polohu a dosáhnul i národní homogenitu. Jestliže pokřikem o ohrožení ze strany Ruska se tiskne k USA a usiluje o dislokaci US jednotek na svém území, může to být i vyjádřením nejistot vůči Německu, když drží značnou část jeho původního území.
   Vy 23:38 tak jak se hloupě stavíte k historii velmocenské politiky, budete těžko schopen uhrát piškvorky, natož hrát šachy. Leda, že lžete ze zásady.

   Smazat
  6. A poradte nam co asi tenkrat rusove meli delat ?
   Protoze Hitlera si vychoval a vypiplal zapad , tak prece na nej nebudou svadet nejaky valky. nebo jiny spatny veci..
   Vsecko je jednoduchy , za vFsecko muze Stalin a kdyz nemuze tak Putin..
   Taky muzou za to ,ze kdyz se Britove a francouzi se zarucili za bezpecnost Polska , neprisli jim na pomoc , kdyz Stalin rozkazal Hitlerovi aby Polsko napadl.
   Dale povstani ve Varsave bylo za ucelem, aby se ukazalo jak je Stalin hroznej a nenapravitelnej zlocinec.
   Prisel jim na pomoc ? Neprisel ! Vubec o tom ani nevedel,ze tam bude povstani. Hrozny.

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, ty vůbec nevíš, co plácáš. Starej se o vítr a nech těch svých mouder.

   Smazat
 6. Ty největší zvěrstva se děly na Polském území asi si to chtějí znova 5 600 000 Polských obětí. Také nepozvali Bělorusko jen tam fašouni vyvraždili 750 vesnic. Skvěle Srbové naši bratři.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lukašenko nepřišel že solidarity s Putinem. Nejhorší je, že Rusy a Srby nepozvali ne kvůli současnosti, ale kvůli tomu, že je označili za iniciátory té války. Němce pozvali.

   Smazat
  2. Lukašenko nepřijel proto, že dostal v Minsku echo od Boltona, že tam jezdit nemá, že tam nepojede ani Trump :-)

   Smazat
  3. 8:16, tak to jo! :)

   Smazat
 7. Asi Polákům vadí, že Rudá armáda osvobodila polský koncentrační tábor Osvětim.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle Poláků ne, o Osvětimi se nemluví, mluví se obecně o koncentračních táborech a americké vlajce, která nad nimi zavlála a dala těm ubohým lidem, trpícím pod nacisty a ruským bolševismem svobodu. Nedávno v projevu označili Rusy za viníky pádu Varšavy, za bombardování a masakry. Takže ne Hitler, ale Stalin zničil Varšavu.

   Smazat
  2. 6:13 Jé je já nevěděl že https://cs.wikipedia.org/wiki/Erich_von_dem_Bach-Zelewski a https://cs.wikipedia.org/wiki/SS-Sturmbrigade_Dirlewanger sloužili v Rudé armádě.

   Smazat
  3. Neosvobodila, postavila! Otevřeli ho pro veřejnost až 13 let po válce - tak dlouho to tam "konstruovali".:)

   Smazat
  4. 18:28 Tebe si asi prolustruje Mosad ...

   Smazat
  5. 20:49 To je ta stavební firma co jim tam dělala výkresy jo?:-)))

   Smazat
 8. Poláci obsadili Těšínsko rok před Hitlerem. Zavřeli České školy.

  OdpovědětSmazat
 9. Pozvali Ukrajinu, ne Rusko, pozvali Chorvaty, ne Srbsko. Nebýt Novoruské části Ukrajiny, značná část toho zbytku bojovala na Hitlerově straně a dopouštěla se těch nejstrašnějších zločinů. Chorvatsko to samé. Rusy a Srby nepozvali z důvodu, že se podle nich jedná o agresory. Ve svých projevech je jako iniciátory války označil nejen prezident Duda, ale i viceprezident Pence. Rusko a Srbsko, iniciátoři dvou světových válek. Nedávno se kdosi podobný vyjádřil, že bombardováním Srbska zabránili té třetí, a Srbsko by mělo nejen poděkovat, ale také zaplatit náklady, jelikož humanitární bomby nejsou zadarmo. Mimochodem, s něčím podobným přišel nedávno sousedův dvanáctiletý synek ze školy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trefil jste to nejdůležitější.
   Pro podstatnou část západní moci je Rusko nejdůležitějším nepřítelem. Když to vypadá, že už by to konečně šlo, naplno rozvinou všechny své šiky jediným směrem, východním. Jinak po většinou, buď když se porážka Ruska jeví nedostižná, nebo naopak to vypadá, že už to jde samospádem (90. léta), pracují skrytěji. Ale jinak dokonale ukazují oč jim po celá staletí jde.

   A Polsko, ve své zabedněnosti, je pro ně jen naprosto zbytným prostředkem. Sami Poláci se vidí na západě, ale západ je tam nevidí.

   Např. jejich smlouva s Hitlerem už v roce 1934 byla prvním významným mezinárodním aktem, který podpořil obnovení síly Německa pod nacistickou vlajkou.

   Tak dlouho budou Poláci dělat nevděčnou práci za západ, až zase přijdou o všechno.
   Bohužel, kdyby konečně dostali rozum, bylo by mnohem snažší uvažovat o nějaké konfederaci s nimi.

   Smazat
  2. co polak to agent vatikanu kdyby nahodou někdo pochyboval co jsou zač kamaradi kradlouskovi z topiči i ten alkohol souhlasi

   Smazat
 10. Poláci měli co oslavovat protože narukování Poláků předválečného Polska do wehrmachtu začalo velmi brzy po polské porážce, v březnu 1940. Velmi kuriózně se tak do řad německé armády dostali Poláci, kteří ještě půl roku předtím nosili uniformu Spojeneckého vojska. Toto vyvrací oblíbený mýtus, že tito vojáci byli nabíráni až ve chvíli, kdy se nacistické Německo začínalo hroutit.
  Celkem bylo do Wehrmachtu odvedeno něco mezi 200 000 - 250 000 Poláky z původního polského území. Bylo to 33 ročníků (1894-1926). Poláci aktivně v řadách Wermachtu bojovali proti Rudé armádě. Když se pak Rudá armáda přiblížila k Waršavě, vydala Polská exilová vláda v Londýně příkaz polskému odboji, aby začali poláci sami osvobozovat Waršavu, aby nedej Bože, do Waršavy první nevstoupila Rudá armáda a polského generála, který se pokusil domluvit pomoc Waršavskému povstání u Rudé armády okamžitě degradovali. Jinak skutečností taky je, že Poláci aktivně pronásledovali židovské obyvatelstvo na svém území a podíleli se na jeho deportacích do koncentračních táborů a když jim to Izraelský premiér připomenul, byl z toho mezinárodní konflikt. Dnes chce Polsko opět vytvořit Velké Polsko, které by sahalo od Baltského moře po Černé moře a mají mu k tomu pomoct Američané se svými základnami, které by byly jako záštita až zase budou neúspěšní a státy od nich napadené je budou hnát zpět na to jejich území.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Od dětství jsem od znalých slýchával, že není rozdílu mezi Polákem a polským Židem... že oba by prodali i vlastní matku... TAK PROČ BY, SAKRA, POLÁCI NEZAPRODALI USA A VATIKÁNU I VLASTNÍ HISTORII?

   Hejno supů různých národností usiluje o porobení Moskvy a Slovanstva vůbec. Poláci i Ukrajinci jsou pouze jedněmi z nich, mnohem menší, než americký SUP BĚLOHLAVÝ ééé, pardon OREL MRCHOŽRAVÝ (ono je to vlastně jedno, že?)

   Bude to sranda, až se ti zloději a podvodníci servou sami mezi sebou o ruského sokola na stromě... Honolulu tam vtrhne s USA vlajkou v jedné a s katolickým křížem ve druhé roce a bude řvát HUSA NA... pardon, HOSANA...

   To bude švanda pro samého Boha... protože my přitom už, jako jedny z prvních obětí jejich nenažranosti, nebudeme.

   Smazat
 11. Největší sranda nastane, až se do sebe zakousnou Poláci a Ukrajinci, to je podobná mentalita a bohužel i asi úroveň.

  OdpovědětSmazat
 12. ještě že jsme na ty spravny straně atlantiku fuj rusaci a srbove s těmi nikdo nemluvi snad jedině když potřebuji plyn a ropu a my mame zase trdičně maslo i sadro nasvych jelitnich makovicich strčenych protentokrat na zapad ja vim budou tam tivi z celeho evrohujereska holivudu a samosebou smetanka a honorace co spolu mluvi a chtěli by tahnout na rusa tak kdo spolitiku by nechtěl byt dneska na titulni strance ana všech kanalech a dokonce rozdavat sve moudra co by bylo kdyby bylo jako se snaži někteři i zde

  OdpovědětSmazat
 13. Polákům se to s oslavami začátku 2.světové války moc nepovedlo. Nepozvali sice Rusko, ale nato je bojkotovali (evidentně po domluvě na G7 v Biarritzu) pod různými záminkami další tři vrcholní představitelé antihitlerovské koalice (USA - Trump, VB - Johnson i Francie - Macron). Ve Varšavě tím pádem proběhla schůzka vrcholových představitelů následnických států, které se podílely na vyvolání 2. sv. války a které naopak bojovaly v řadách hitlerovské koalice, což byly: Německo, Polsko, Maďarsko, Ukrajina, Slovensko, Rumunsko, Chorvatsko, Bulharsko. To se Polákům opravdu povedlo, veselili se se svými soudruhy ve zbrani. Tomu se říká kouzlo nechtěného :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten Srb má svatou pravdu, ano, místo Polska je mezi těmi, kteří způsobili tuto válku. Právě Polso (Pilsudský) od samého počátku spolupracoval s rodící se Hitlerovou stranou a těšil se, jak polští důstojníci budou velet německým jednotkám v tažení na východ. Polsko první podepsalo s Hitlerem smlouvu již v r. 1934 (rádi by na ni darebáci zapomněli). Oslavami se Polsko chtělo zařadit jenom mezi oběti.

   Smazat
  2. 8:12 Polákům ta minulá válka nestačila, proto si do země pozvali Američany (k nesmírné zlosti Bruselu), aby v Polsku vybudovali co nejvíce amerických vojenských základen a ještě jim za to budou platit. Určitě s radostí přijmou na polské zemi i jaderné zbraně z Německa. Poláci jsou prostě nepoučitelní a brzy na to doplatí.

   Smazat
  3. Pilsudskej a jeho bratr , ten pozdejsi polskej diktator se spolcovali s Leninovym bratrem Alexandrem, aby zavrazdili cara , jo...Bratri na to dodavali vybusniny a pak byli za to uvezneny..
   Lenin dostal miliony zlatejch marek, aby rozvratil Rusko v zajmu Germanu ve valce. To se zdarilo a potom vyhlasil, ze dluhy nezaplati zapadu, smlouvy vypovedel a vsecko znarodnil a poskodil hospodarstvi zapadnich zemi ve valce prave s germanem...a ve prospech germanu. jeste nez stacil umrit , udelal smlouvu v 1922 Rapallo , kdy germani si poridili fabriky na vselijaky zbrane v Rusku, meli tam svoje vojensky zakladny , cvicili si dalsi vojaky a dustojniky na dalsi valku..Lenin zkratka udelal co moh...

   Smazat
 14. V době, kdy Československu Hitler zabíral pohraniční oblasti, a to na základě souhlasu našich západních ochránců, zabralo Polsko Československu oblast Těšínska. Chovalo se stejně jako nacistické Německo. Zůstalo jim to dodnes.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a na Slovensku zabralo kus Oravska a Spiše!

   Smazat
 15. Polák to není národnost, ale diagnóza.
  Napsal to někdo jiný, ale mě to přijde v tomto případě na místě. Samozřejmě to neplatí obecně, ale na současné představitele Polska to sedí určitě. Zřejmě jim zatměla mozek jejich příslovečná historická nenávist k Rusům, Ukrajincům, Židům a co k Němcům ???

  OdpovědětSmazat
 16. Mě polské postoje už nijak neudivují. Extrémní hloupost je polská národní vlastnost. To, jak se Poláci chovali k sovětským zajatcům během války 1919-21, jak se Poláci během meziválečného období kasali, že velké Polsko bude sahat až po Smolensk, jak se od nástupu nacismu v Německu paktovali s Hitlerem, jejich nesmírně hloupé Varšavské povstání, kterým se proti Rusku ohánějí dodnes, havárie polských papalášů u Smolenska, polská účast na srpnu 68 /když byli dycky takoví gerojové, proč ji neodmítli?/, deb lní polská popndeklová zbožnost s bl ým Wojtylou, stavění soch Reaganovi, až po dobrovolné zvedání stavidel americkým vojákům a bojové technice. Máloco polského za něco stojí, Polsko pro mne navenek prezentuje jen pózérství, nebubřelost, travičství, hloupost a podvod. Ta země je velmi hloupá a je mi líto normálních Poláků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy nevíte, že Smolensk byla Katyň II.? V Polsku se stává verze o úmyslném masakru řízeném Moskvou mnohem populárnější, než ta, že za pád letadla může pouze neschopnost a nezájem dispečerů.

   Jsou pouze fihafy o tím, jak tento masakr probíhal. Buď záměrně špatnou navigací, kdy dispečeři dodali špatné informace podle instrukcí Moskvy, anebo, a to berou jako pravděpodobnější, letadlo byli v závěru svého letu sestřeleno raketou země-vzduch. Neboť se údajně našly stopy po tomto zásahu i po výbušnině.

   Smazat
  2. 9:07 Neprovokuj blbče. Nejsi ty od sííájjéééjjj ?
   Smolensk neměl vhodné letiště a ani pánbůh přes počasí
   nepřál.
   Stačilo aby se pajňstvo probralo dřív z opice a letěli
   na řádné letiště. Jenže to by se nastihlo být na místě
   včas.
   To ty nevíš ?
   A to "údajně" si strč, víš kam.

   Smazat
  3. 8:47 Absolutně s vámi souhlasím, snad bych jenom doplnil, že je docela problém najít mezi nimi ty "normální" Poláky. Připadá mně, že už jsou naočkovaní a převychovaní všichni do jednoho, hrají si na panstvo, ale chovají se povětšinou jako vyžírkové, zlodějíčkové a příživníčci.

   Smazat
  4. 9:14

   Letadlo s Kaczińskym bylo úmyslně navedeno na špatnou dráhu a dostávalo úmyslně špatné informace. Na povrchu trosek se našly stopy po výbušnině. Byla to vražda, Katyň II.

   Smazat
  5. Ano, našly se stopy po výbušnině, ale taky litry chlastu v kabině. Z nahrané konverzace je pak zřejmé, že byli všichni na šrot. Asi tak jako 14.44.

   Smazat
  6. 9:14 To není pravda, Poláci si doslova vynutili přistání, ačkoli byli několikrát varováni. To je snadno dohledatelný fakt, je to i ve wikipedii.
   A pro 12:19 - Ano je to tak, Poláci se rádi prezentují jako nějaká šlechta, ale stačí chvilka, aby člověk zjistil, že je to holota, které čouhá sláma z bot. Stačí se podívat, kolik mají Poláci významných osobností třeba jen ve srovnání s Čechy. Polsko se někdy nazývá Balkánem severu, ale je to Balkán bez balkánské velkorysosti, štědrosti a otevřenosti. Polsko je Balkán zaprděný, popndeklový a bez vkusu.

   Smazat
  7. 9:14 ne, je to pro 14:44, Poláci prostě odmítli divertovat na jiné letiště a přistání u Smolenska si doslova vynutili. Zkuste jakoukoli Wikipedii, česky to vyznívá stejně jako anglicky. To je holý fakt.

   Smazat
  8. 15:33

   Máte smůlu, expertizy nepustí. Jednalo se o promyšlený trestný čin vraždy elity cizího státu. To samé byl KAL007, MH17, útok na Airbus šéfa firmy Total... atd.

   Smazat
  9. 9.07 Rusko publikovalo ihned po ŘÍZENÉM LETU DO ZEMĚ polské 101 (státní imatrikulace stroje) úplnou komunikace Kaczinského posádky se zemí. Musel byste ovšem umět leteckou ruštinu jako kapitán letadla (stačí pasivně) a něco o letectví a o VIP letech vědět. Záznam celého řízeného letu do země končí nárazem... A musel byste vědět, jak Kaczyński zametl s předchozím kapitánem, když odmítl se třemi presidenty sednout v Gruzii v době, kdy Saakašvili svačil kravatu. Úplně toho člověka zničil! Kapitán smolenského letu byl tehdy kopilotem... Smolenské letiště bylo BÝVALÝM VOJENSKÝM LETIŠTĚM užívaným jako letiště leteckého opravárenského závodu; nebylo vybavené pro civilní dopravní letadla, pokyny nedávalo v ANGLIČTINĚ, ALE V RUŠTINĚ! Navíc podmínky viditelnosti byly zoufalé, zcela mimo letovou obálku Tu 154M! S obtížemi předtím přistál za mnohem lepších podmínek, polský Jak 40 (máte-li ponětí o rozdílu mezi nároky na letiště a dohlednost těchto strojů) a polští kapitáni konzultovali podmínky na letišti (rozumíte-li polsky i letecké terminologii)... Navíc u letů této kategorie o rozhodnutí zda přistane nebo ne rozhoduje výlučně kapitán letadla. Věž mu přistání nemohla zakázat, nabízeli diverzi na Minsk, nebo Moskvu... ale Poláci nesmyslně více než hodinovým čekáním promrhali palivo a provedli pokus o přistání ala kamikadze... Kapitán nechtěl dopadnout jako jeho předchůdce, ale katastrofálně podcenil situaci a přecenil své schopnosti. Za zády měl nejspíš vrchního velitele letectva a v kabině se čím dál víc mračil Kaczyński...

   V Luftwaffe by kdysi řekli, že předvedl KALIFORNOSKOU HAVÁRII (roznesl letadlo na šrot)... Nota bene, byli to všichni katolíci, tak to jistě byla Vůle Boží.

   Smazat
  10. 18:27

   To jsou ale demagogické žvásty! Obhajoba ruských vrahů je TRESTNÁ!

   Smazat
  11. Jako dobrej výkřik do tmy, ten z 18:27 uvádí známá fakta, ty se jenom hloupě ztrapňuješ, že tě to baví. I když za ty prachy, že jo. Rudý dědeček

   Smazat
 17. Největší tragedií Polska, je fanatický katolicismus.
  Také jejich vielkoposké manýry, opičit se po Německu, zvláště
  kdy si jejich sousedé třikrát rozebrali Polsko na součástky,
  pro jejich neschopnost vládnout si sami.
  Po instalaci Wojtyly papežem se to úplně zvrhlo.
  Kříže kam se podíváš, samá panienka Maryja a jesus Kristus.
  Na každém kopci ocelový extrakříž. Na něco takového se už ani ten jejich panbíček nemohl dívat a prásknul do něj bleskem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten katolicizmus a kříže to je jenom taková falešná venkovní fasáda. Ve skutečnosti se písmem svatým vůbec neřídí a desatero je jim zcela ukradené. Doslova, zvenku huj, uvnitř fuj.

   Smazat
 18. Pozvali potomky : ss a wermachtu , ustašovcu , benderovcu .

  Národ který nesl největší tíhu války a došel až do Berlína nebyl pozván. Srbsko které také bojovalo celou válku a vázalo na sebe Německé divize. Nebylo pozváno. POLÁCI PROBUDTĚ SE !

  OdpovědětSmazat
 19. Chorobná nenávist k Polákům, nenávist k Ukrajincům, okopírovaná z ruské propagandy, se line jako červená nit celou Novou republikou a jejími diskusemi.
  Na druhou stranu se tu žvatlá jak musíme nutně vystoupit z EU a spolupracovat ve V4. Trapné a hloupé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9.46 Tak se z té trapné a hloupé chorobné nenávisti pokuste, místo žvatlání, vyléčit. Možná se zbavíte téže nenávisti i k Rusku a k Číně. Následníci Sigmunda FREUDA vám jistě rádi pomohou... i když vás to bude nejspíš hodně stát - nejsou levní. Tedy, nemáte-li neziskové sponzory.

   Smazat
  2. 10:02
   Já žádnou nenávistí k Rusku a Číně netrpím. Ty ať si žijí jak je je jim libo nebo jak jim jejich strana nadiktuje.
   Pokud někoho nemám rád, nenávist je silné slovo, tak to jsou přiblblíci tady u nás v ČR, kterým imponují ruský, čínský, kubánský, atd režimy a chtěli by podobný režim u nás. Nebo v ideálním případě by chtěli opět silný SSSR a předlistopadový totalitní režim po kterém se jim tak stýská.

   A co se týče vaší nenávisti K polákům a Ukrajincům, tak jen opakujete a berete za své to co vám nadiktuje ruská propaganda. Když vám řekne že máte nenávidět Rumuny, budete nenávidět Rumuny. Když Turky tak budete nenávidět Turky. Když vám za rok řekne, že máte Turky naopak milovat, budete je milovat.
   Jste tak jednoduší, hloupí, a snadno manipulovatelní až je mi vás líto.

   Smazat
  3. 10.14 Já také žádnou nenávist necítím... ani k samovyvoleným namyšlencům, jejichž ženské provokativně pohazují DAR BOŽÍ, CHLÉB, po letištích... Ovšem nechtějte, abych jim věřil a abych jim DOBROVOLNĚ svěřil svoji šrajtofli. Ti to ovšem mají posichrované systémem bankovnictví a nahrazením peněz - ZLATÝCH A STŘÍBRNÝCH - potištěnými papírky, nebo pouhým záznamem v počítači... Vypnou proud, smažou soubor...

   Ale jinak se najdou dobří a féroví lidé kdekoliv. Dokonce i v Německu, ve Francii, v USA, mezi původními poddanými z Velké Británie...

   Smazat
  4. 10:14 nezdá se vám, že téměř všechno to, co tady je přičítáno polskému státu v jeho moderní historii jako zápor, je skutečným záporem? Generalizujete, faktům se vyhýbáte. Neagitujte, věcně diskutujte nebo mlčte.

   Smazat
  5. No to je tím, že Polákům vděčíme dodnes zato, že bolševické hordy neprošly v roce 1920 do Evropy a kdyby bývali byli rozumný i v roce 1939, tak kde by dnes Evropa končila! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
 20. Pokud by bylo referendum o vystoupení z EU, tak zaškrtnu vystoupit. Jako ekonom vím, že by sice nastala přechodná nervozita na finančních trzích, dočasně by možná stoupla nezaměstnanost a snížila se kupní síla obyvatel. Ale až by pominula hysterie, nastartoval by se o to silnější a zdravý růst. Průmysl by zase začal vyrábět normální auta. Záchody, které splachují na poprvé. Vysavače, které luxují. Žárovky, které svítí. Lidé by si mohli stavět dostupné domy bez povinné rekuperace. Zemědělci budou smět dodávat na trh mléka, kolik vyprodukují. Vinaři budou smět rozšiřovat své vinice, jak potřebují. Učitelé budou smět vyučovat fakta a nevymývat dětem mozky. A tak dál...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Meleš úplná blbosti, ty "ekonome".
   Případné vystoupení ČR z EU neznamená, že by tady EU ztratila své investice a podíly v místních podnicích. Nebo kdo by měl teda vyvíjet a vyrábět například ta "normální" auta a kam by je asi vyvážel?

   Jinak, bez rekuperace dnes může stavět jen blbeček, zcela nezávisle na jakýchkoli regulacích.

   Smazat
  2. Chytráčku, já nepíšu o žádném znárodňování.Vše by zůstalo při "starém",pouze by nám nikdo nediktoval co máme a jak máme dělat. Rozhodlo by zavedení skutečné ČNB, která by pracovala ve prospěch ČR.
   Pokud se týče rekuperace,"platí 2x měřa jednou řež".

   Smazat
  3. Najivo, kde na to seženeš lidi. Ti co to uměli jsou dnes na hřbitovech a v kolumbariích. Ti co tu jsou umí jen kecat.

   Smazat
 21. Nedivím se, že Polsko, které kolaborovalo s hitlerovským Německem a pak padlo ve válce s ním jako hliněný panáček v dešti, musí se ztávistí hledět na Srby, kteří v partyzánské válce jako jediní odolali na kontinentu Evropy, stejně jakjo SSSR, náporu Němců. A zvát hrdiny a vítěze na připomenutí vlastní zbabělosti a začátku porážky na hlavu je jaksi přece nepatřičné. Národy SSSR i Srbové patří k vítězům 2. světové války, Polsko k těm poraženým! A ostatně ten nacistický prapor v Evropě pozvedl jako první polský maršálek Pilsudski, který jako první vpadl do zad rodícímu se SSSR a choval se tam jako nejodpudivější vzor pro pozdější jednotky SS a wehrmachtu. OSTATNĚ VZPOMEŇME JEN JAK RUKU V RUCE S HITLEREM POLÁCI OKUPOVALI I NAŠE POHRANIČÍ PO MNICHOVU 1939. KDYBYCHOM BYLI CHARAKTERNÍ, TAK ANI MY TAM NA "OSLAVU" PORÁŽKY TEHDY NACISTICKÉHO POLSKA NEPOJEDEME.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tito byl jen šašek, kerej neměl ani na srbskou místní policii, natož skutečné oddíly pana Poglavnika, před těma utíkal jak zajíc! Či spíš jeskynní krysa.:-))) Kdežto na rozdíl od něj se Armija krajowa nelekla ani Němců, ale ani Džugašviliho krvelačných mongolských hord! Ještě dlouho po válce kosili tu rudou sbřež! Poslední voják AK padl až v roce 1963 - sic!

   Smazat
  2. Kéž by měli Poláci v historii také svého TITO. On byl napůl Slovinec a napůl Chorvat, ale jeho armáda převážně srbských partyzánů vázala více německých divizí svým odporem než celý slavný Západ před vyloděním v Normandii. Sláva Srbům, sláva Titovi. Armija krajowa se mohla ukázat po 3. září 1939, kdy se Polsko zhroutilo jako domeček z karet. Ale to není polským národem, ale polskými velkopanskými politiky, v nichž byl a zůstává zakořeněn stejně hnusný antisemitismus a antislovanství, jako v německém nacismu pod vedením Adolfa Hitlera. Ale věřím, že se polský národ jednou probudí do svého osvícenství a najde své místo mezi národy a klid na duši a smír s Bohem.

   Smazat
  3. 18:34

   Dá-li Bůh půjdeme celá východní Evropa proti těm ruským sviním opět a tentokrát je dostaneme všechny a ne jen 20 milionů. Dokud nebude možné normálně zabíjet Rusy, dosud není dílo dokonáno. Jak je možné, že něco tak odporného jsme mohli nechat opět narůst? Před dvaceti lety byla možnost to dorazit jaderným útokem a dnes se už naše děti mohli ve škole učit o krvavých degenerantech v hodinách dějepisu.

   Smazat
  4. 18:34, vy JSTE ale zoufalý magor! Jak jste si to uhnal, člověče?

   Smazat
 22. stále dokola a nic více, polemika je slabá


  OdpovědětSmazat
 23. Poláci jsou bez diskuse "ozdobou" EU, na které Česko doplácí opakovaně i dnes, protože se k nám chovají jako nadřazená honorace, která si může vše dovolit, stále zas a znova. Na Moravě kradou zemědělskou techniku a "platí" ji dovozem polského odpadu. V potravinách nám sem opakovaně dovážejí salmonelu (na západ by jim to neprošlo). Včera jsme se dokonce v TV dozvěděli, že nám zamořují i ovzduší, že jejich emise tvoří 50% souhrnných českých emisí. Na rozdíl od poslušného Česka nadřazení Poláci poněkud kašlou na nějaké evropské směrnice, pokud mohou emise vyexpedovat k sousedům. Udělal jsem si osobní závěr a vyhýbám se všemu polskému jako čert kříži, protože je jasné, že polští katoličtí soudruzi se žádným desaterem neřídí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poláci chodí do našich ZOO, je jich jako much. Všude uřvaná polština a to nehovořím o dolech OKD . Tam je poláků snad 70%.

   Smazat
  2. Je to taková vidlácká sebranka s mentalitou orientálců. Ale to jim nebrání, dělat ze sebe zoufalým a trapným způsobem šlechtu. U mé mamky se v baráku vyskytly štěnice. Trvalo přes čtvrt roku, než se je podařilo vykartit. Bylo to velmi nepříjemné. Hádejte, jak se tam dostaly? Jedna podivná rodinka chtěla ušetřit a koupila si v Polsku sedačku...

   Smazat
 24. Příklad polské dvojakosti: v Polsku je sice striktně zakázáno označovat Osvětim termínem polský koncentrační tábor, ale na druhou stranu jim nějak nevadí, že americký koncentrační tábor byl v Polsku za Kwaśniewského. Ten lágr se asi nepočítá, byl totiž americký, ryze demokratický :-)

  OdpovědětSmazat
 25. Vas C E N Z O R = IDIOT, me smazal za to, ze jsem napsal o sesileni Polska.
  Tak az se toho zmetka zbavite , tak vam napisi PROC Polsko zesililo a co to zn. pro vas, Ukrajinu a vase panecky v Rusku - vy ustekani UPISTENI ratlici na povel z Ruska.
  PROHLASIL
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 26. CENZORE TY hemeroide, na tele Ceske republiky, ty mazes zasadne informativni prispevky !
  Pritom je mam z nejchytrejsich hlav v Americe a v Polsku.

  Co se ti nehodi, tak bud smazes, nebo me prohlasis za
  vola !
  Ty jsi opravdu OMEZENY hlupak, ktery skodi kazdemu obcanu v Republice.
  Svym jednanim davas za pravdu Hillary a Globalistum, kteri mluvi o rozpinavosti Ruska !
  NICK HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ruská svině JE rozpínavá, ty bastarde. Ruskou svini je třeba vyhubit jinak nebude klid. Na její mrtvole Amerika naroste a bude velká, tentokrát už navždy, protože ovládne celý svět. A ty žebráku ze Smíchova bys tomu chtěl zabránit?

   Smazat
  2. 14:38 Že Tě ta křivá huba nebolí, kastráte umouněnej!V.J.H.

   Smazat
 27. Polsko historicky vždycky jako náhodou vsadilo na špatnou kartu. Dnes je to ta americká. Snad Trump do 30.9. někde schrastí těch 900 miliard dolarů na splacení dluhů. Termín se blíží a Čína stále vzdoruje :-)

  OdpovědětSmazat
 28. A prave v tyto dny ! September 8, ma narozeniny
  REGINA COELI ! (20 B.C. - 41 A.D.)
  Tato mocna kralovna nebeska , drzi nad Polskem ochranou ruku.
  Byt vami, vy byzantinsti rudoprdelaci, tak bych nevrcel a nestekal, nebo vas zasahne pohroma !
  (Septejte se na to monsignora Halika) !
  NICK HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebojte se, přijde čas a Amerika, Bůh jí žehnej, spolu s Poláky okovanou botou budou šlapat po Rudém náměstí. Zůstanou za nimi potoky krve, hory masa a žebrající byzantinská svoloč, co přežila holocaust. Na zeď Kremlu se napíše: "TUTAJ SIE MLUVI PO POLSKI" A tak to bude na věčné časy. Pamatujte: Rus musí zdechnout, a tamní půda osídlit novými krasnimi lidmi. A vaši vnukové, budou se nazývat Chán Sibiřský a budou se mu klanět ruští otroci.

   Smazat
  2. Hrozné, jak může takhle někomu strašně jebnout ve škebli. Z toho se asi už nevzpamatujete.

   Smazat
 29. 13:23 - Cina prilezla s prosikem !
  Cina ustupuje ! V pripade, ze ne , tak se zhrouti !
  U nas je to videt ve WALMARTU !

  (Retez obchodnich domu Walmart, je nejvetsi na svete a nejoblibenejsi v Americe u vsech socialnich vrstev.)
  Vzdy pravdomluvny informator honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:39 od kdy je walltržiště na smíchově ?

   Smazat
 30. 13:39 + 14:53
  Tak dopadne každý, kdo přestane vnímat realitu a žije svými představami. Dočkej času, jako husa klasu a uvidíš.

  OdpovědětSmazat
 31. Rusko je konečně odhaleno jako parchant se kterým se nikdo nebaví. Perfektně to popsal Mike Pence, který jednoznačně ukázal na to, že to Rusko napadlo Evropu a vyvolalo 2.světovou válku. Poděkoval Polsku, že dokázali ubránit východní část Evropy, kde byl tlak nevistických bolševiků nejsilnější. Bohužel, už nedokázali zabránit masakrům v letech 1944 až 1946, kdy pece v Osvětimi jeli naplno a spálili 6 milionů nešťastných Židů, Maďarů, Cikánů, Poláků, Ukrajinců, Litevců... Ještě tohle bude potřeba napravit a ukázat světu, kdo provozoval ty nejstrašnější GULAGy na světě - vyhlazovací tábory. Svědci stále žijí a vypovídali i na kamery.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18.26 A teď ještě, prosím, tu "O námořníku Sindibádovi a Al Kajdě". Ta také může být ve vašem podání moc hezká.

   Smazat
  2. 18:43

   Vždyť je to pravda.

   Smazat
  3. 18:26 Jdi už, s odpuštěním, do prdele, nechutný imbecile! V.J.H.

   Smazat
  4. 18:26 Ja uz i verim tomu,ze to takhle jednou budou psat...jejich lzi se stupnuji

   Smazat
 32. Já myslím a to oprávněně, že Putin se předem omluvil aby nemusel na tu slezinu "vítězů s poraženými" jet.
  Ten Duda ale moc do Ruska nekopal, zato tomu reichpresidetovi
  dával kapky. Ten chudák se musel na tu omluvenku naučit i polsky.
  Byla to trapárna i s tím vice. Divím se Zemanovi, že se nevymluvil jako tramp, na povodně. Nebo na nohy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevíte někdo náhodou, jestli Zeman požádal o omluvu za obsazení Těšínska? Byla vhodná příležitost, když si Němci a Poláci skládali vzájemně komplimenty. Umí na to někdo odpovědět?

   Smazat
 33. Do informační války vysílá kdosi nedokonale připravené vojáky. Jde mi o spory kolem paktu Molotov-Ribbentrop. Němci zaútočili 1.9., Rusové 17.9.. Obě strany nepřiznaly, o co jim jde. Němci zamlčeli, že mají v úmyslu na Rusko zaútočit, Rusové nepřiznali, že se budou bránit. Sympatické je, že obě strany se rozhodly válku odložit, když vzorové demokracie předstíraly mrtvého brouka. V této souvislosti bych se rád zeptal příznivců Poláků, jako je například náš milovaný prezident (ten jistě nikdy neodpoví), co měli tedy Rusové podle nich udělat, když se ocitli Poláci se svou kavalérií v řiti. Pokusím se popsat některé varianty řešení:

  1. Neměli dělat vůbec nic. To je výborná rada od těch, kdo nemá Rusáky rád. Pustili by Němce o 500 km blíže k Moskvě. K tomu řešit, co by udělali Poláci, až budou přitlačení k ruské hranici? Mohlo se stát, že by Poláci pokračovali s Němci dál proti špatně připraveným Rusům. Dost se jich hlásilo do wehrmachtu.
  2. Měli začít Rusové pomáhat Polákům a přejít do protiútoku proti Němcům. Stali vůbec Poláci o pomoc? Za necelé dva roky hnali Němci Rusy až k Moskvě. Stalo by Rusákům za to, aby kvůli Polákům riskovali?

  Opravdu by mne zajímalo, jaké odpovědi a rady Rusům, mají připraveny vojáci informační války, které kdosi posílá na území NR bojovat a nechat ze sebe dělat blbce, což může podlomit jejich bojeschopnost pro budoucnost.

  OdpovědětSmazat
 34. 14.38 tak poslouchej ty nacku...bez rusu by jsi byl bud otrok nebo hnojivo na pole...uz me vazne serete....
  tvoje nenavist je patologicka..
  ja chapu ze by jsi byl radsi kdyby vyhral kapral
  nicmene vetsina obyvatel ceskych zemi vy bez ohledu na politicke usporadani po 2 valce komu vdecime jako narod za to ze existujeme...tak se ty prase nacisticky hod do klidu...presne vim ty hovado z ktereho hnizda pochazis..

  OdpovědětSmazat
 35. Mimochodem, proč Poláci vůbec slaví začátek světové války? Obvykle se slaví konce války nebo nějaké události, ale začátek? Oni mají z toho začátku radost, když nám ukradli Těšínsko a těšili se, že s Hitlerem okradou Sověty? Asi si to chtějí zopakovat, tentokrát se Spojenými fašistickými státy Ameriky, a zaručeně stoprocentně už s lepším výsledkem, že?

  Rudý škorpión

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 20:15
   Jo, asi až se tobě navrátí rozum... :)

   Smazat
  3. 20:18 byl jen provokující troll.

   Smazat
 36. Nezapominejme, ze Rusko v zari 1939 bylo jednim ze dvou statu po boku nacistickeho Nemecka, kdo napadl Polsko a tak rozpoutal 2.sv.valku.

  OdpovědětSmazat
 37. Ostravica granica !
  Tak s náma hovořili Poláci.
  Ivan věděl že jsou nebezpeční.

  OdpovědětSmazat
 38. Ja teda nevim ale pokud se nemylim...coz je taky mozne tak tehdejsi sovetsky svaz v podstate polsko nenapadlo spolecne s kapralem ale pouze vstoupilo na uzemi o ktere prislo behem 1 valky podpisem Brest litevske smlouvy...smlouva byla defakto podminka cisarskeho nemecka pro ukonceni valecnych operaci proti rusku...tak ze vlastne nastupce carskeho rusko..sovetsky svaz vstoupil na sve ztracene uzemi o ktere prisel...jinak tehdejsi sovetsky svaz uzavrel s kapralem smlouvu jako posledni po marnem pokusu o vytvoreni koalice proti kapralovy spolecne s anglii a francii...
  Ti je poslali nekam...nic neni vetsinou tak jak se jevy....prvni zeme ktera uzavrela pakt s nacistickym nemeckem bylo jako vzdy polsko...jak nekdo poznamenal v prispevku polak neni narodnost ale diagnosa...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.