Reklama

středa 4. září 2019

Pravda je nejohroženějším druhem

Paul Craig Roberts
4. 9. 2019   paulcraigroberts
Od počátku věků zde byli lidé, kteří se o věcech i událostech chtěli dovědět pravdu, a pravda též fungovala jako přičina i smysl nejpůvodnější filozofie. Vědecká revoluce poskytla lidem šanci poznat některé z přírodních zákonů, které ovšem musely být ještě probojovány. Dne jsou však hlavním "rozpoznavatelem" pravdy peníze. Skutečná pravda, např. ta, kterou se pokouším lidem sdělit, není ovšem dnes vítána žádnou vládou a žádným vládnoucím zájmem kdekoli v západním světě, a není vítána ani v žádné zemi, kterou tento západní svět už zkorumpoval. A stalo se skutečností, že nepřítel pravdy už dnes nesídlí v Moskvě či Číně, ale usadil se ve Washingtonu, v New Yorku a v Hollywoodu, v redakcích televizí CNN, MSNBC, NPR, v redakcích deníků New York Times, Washington Post i na amerických univerzitách, jejichž vědečtí pracovníci se už naučili lhát za mzdu. A lžou samozřejmě i ti nejmajetnější, včetně členů Kongresu a vlády, kteří všechny ty výše uvedené silou peněz lhát přinutili.
Ze všech ohrožených druhů je pravda druhem nejohroženějším.
Pozoruji, jak odchází.

Vybral a přeložil Lubomír Man

27 komentářů :

 1. Ano - velmi pravdivé, a platí to už od starověku. Sice ne v dobách lovců mamutů, ani v prvobytně pospolné společnosti, ale jak si někteří jedninci začali hrát jako že jsou něco více než ostatní ( kdy to asi bylo?) tak se začal úspěch zakládat na lži, pokrytectví, podvodech, oblbování ostatních a přetvářce. Stálo to miliony životů a hektolitry krve a je to tak do dnes. Byla doba, kdy stačilo říci, že Země není placatá, ale kulatá, a točí se, a zaplatilo se za to životem viz Giordano Bruno, tak tak z trestu smrti mazaně vyvázl Galileo Galilei. Čarodějnické procesy byly vrcholem hnusu, protože nikdo z těch prasat s poklopcem, co to vyvolávali nevěřil na žádné obcování s ďáblem, ale úchylní impotenti potřebovali své zvrhlé sadistické divadlo spojené s mučením žen ( jen žen - pročpak asi?) Za vším stáli dříve a stojí i nyní úchylní impotenti padesát plus, nejhorší co může být - nevykastrovaní lidští samci. I ta takzvaná pravda se vymýšlí (viz různé zvrhlé ideologie) přepisování Bible, falzifikáty rukopisů Královodvorský a Zelenohorský, vyvražďování příslušníků šlechty mezi sebou ( samý levoboček a degenerace non plus ultra) a veškeré zabíjení a lumpárny co se kde děly, vždy vyvolával šlechtický ksindl, zbohatlická chátra, monarchie a podobné typy nadlidí. Chvástali se "urozeností" i když urozenost a erby bylo možno si koupit, tj. nejhnusnější lupič a vrah si mohl koupit erb a tím pádem byl urozený. Obyčejní lidé museli držet huby a makat. Celý středověk existovala v zákonu "vzpoura proti vrchnosti" a na to stačilo pár slov, nebo i výmysly -pánovi se zalíbil něčí dům, a dříve bylo možné kdykoliv kohokoliv vyhodit z jeho domu, vesnice, města - nevolník - otrok - jedno jest. Za každou vesnicí stály šibenice, prováděly se odporné výslechy právem útrpným, jen osoby urozené se mu podřídit nesměly (viz i dnešní zvrhlá imunita nadlidí?) Bylo to zkrátka svinstvo, pravda stála tisíce lidí život, proto každý mlčí, a myslí si své. Děje se to pořád - jiné barvy, jiný výraz pro "urozenost" dnes je to politické svinstvo, nadlidé a nevolnictvo ( řadoví občané) Nevolnictvo lze vystavit jakékoliv panské zvůli, jakkoliv zvrhlému zákonu, a nevolník si to musí nechat líbit, aby přežil. Samé sankce, pokuty, přiblblé a zvrhlé tresty - jen smečky zbohatlické havěti a nadlidí nemusí nic, nic na ně neplatí. Jen jednou měli lidé na jedné šestině světa naději - jen jednou!Že se zbaví zbohatlických parazitů, a majetky dotyčných států budou patřit občanům, každý bude mít důstojné bydlení, právo na práci, právo na lékařské ošetření, právo na vzdělání.Že se budou výsledky lidské práce rozdělovat spravedlivě. Ale ti lidi byli tak blbí, že pod vidinou možného sebezbohatnutí se všech těchto výhod zřekli a majetek patřící všem, nacpali do chřtánu zbohatlickým parazitům. Dobrovolně - sami -rádi. Prý rovnost neexistuje. Ani pravda neexistuje. Spravedlnost neexistuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na to si nikdo nemusel hrát. To je dáno geneticky už od pravěku. A struktura pravěké tlupy přetrvává evoluční setrvačností dodnes, navzdory odlišnýmu výrobnímu způsobu, který je stále příliš mladý, aby zásadním způsobem změnil to, co se utvářelo desítky tisíc let! K přežití lovecké tlupy bylo zapotřebí na 1 schopného organizátora (náčelníka) a 1 nositelku know-how (šamanku) vždy alespoň 50 zdatných lovců a 50 zručných sběraček. Proto dodnes má např. schopnost stát se lékařem jen jeden ze sta lidí (to je pro zjednodušení použitá číslovka!). Dříve to sloužilo jako nutnost k přežití celé tlupy a potažmo druhu, dnes je to systémem zneužíváno k tomu, že lékař je placený mnohem více než třeba horník, ačkoliv jeho práce je těžší a v pravěku by dostával větší kus masa než šamanka z logických důvodů. Rovněž pojem "zákazník" je proti smyslu přirozené dělby práce v lidské tlupě či pospolitosti. Směna mezi jednotlivými tlupami vždy probíhala tak, že nositelé genů náčelníků a šamanů rozhodli z titulu své intelektuální převahy, co je dobré pro přežití celku směnit a co nikoliv! Tak tlupa dostala potřebné komodity k přežití výměnou za ty které pro ní jsou zbytné či postradatelné. V současné době kdy byla koherentní společnost atomizována židovským výrobním způsobem (kapitalismem) toto přestalo platit a v důsledku toho jsou nekompetentní jedinci - s geny řadových lovců a sběraček - nuceni sami přejímat funkci náčelníků a šamanek a to zcela zjevně bez znalosti či schopnosti posoudit důležitost té či oné komodity pro zachování existence své osoby a své rodiny či celé komunity. Čili za bláboly o "svobodné interakci mezi jedinci" a "tržních mechanismech" je pouze snaha úzké skupiny ovládat druhé prostřednictvím jejich nižších intelektuálních schopností či zkrátka profitovat prostřednictvím převahy těch vlastních nad schopnostmi ostatních. Proto jde o nebezpečný parazitující způsob organizace hospodářské činnosti v jehož důsledku je ohrožena především bílá Rasa - nositelka civilizace.

   Smazat
 2. Právě ti největší lháři a podvodníci se nejvíce zaštiťují tím, že právě oni jsou nositeli té pravé, jediné, nezpochybnitelné "Pravdy". A právě tento člověk, PCR, patří přesně mezi ně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22.25
   Pronesls jakýsi výrok o PCR, ale každý výrok, aby byl pravdivý potřebuje být osvědčen důkazem. Takže teď ten důkaz o výroku prosím. Jinak tě mám za blbce, který jen plácá co se mu zachce. Takových lidí je ve společnosti bohužel většina. A bude jich přibývat, neb matematika se stane předmětem nepovinným a nematuritním.

   Smazat
  2. 22:38
   A kolik těch důkazů chceš?
   Vždyť ten podvodník a blázen o sobě doslova tvrdí, že právě "ON sděluje lidem tu SKUTEČNOU pravdu". A ostatní prostě lžou. Žádná pochybnost o té své "pravdě", nulová sebekritika, nulová skromnost.... Znaky podvodníků.

   Dále, pro tohoto podvodníka jsou naprosto všechny události "false flag" vlád, po případě "deep state". Od WTC přes, teroristické útoky v Bataclanu, na Novém Zélandu, v Newtownu, na maratonu v Bostonu...
   Toto lidské prase se neštítí tvrdit, že zavraždění lidé při těchto událostech byli najatí herci. To je skutečně síla. Neuvěřitelná sprostota a hulvátství. Chtěl bych vidět jak toto hovado toto říká do očí pozůstalým. A jestli tomuhle člověku někdo tyhle sprosté lži žere, tak je stejné lidské prase jako on, Slávku.

   O takových drobnostech, jako že podle tohoto podvodníka například neměl být Trump nikdy zvolen, protože Soros vlastní firmu, která ovládá volební počítače a vítězství Clintonové mělo být předem jisté se ani nezmiňuji.

   Smazat
  3. Jen cituji 22:57 -
   Toto lidské prase se neštítí tvrdit...Chtěl bych vidět jak toto hovado....tak je stejné lidské prase...

   Myslím, že to stačí bez komentáře.

   Smazat
  4. 22:57

   Vyjadřuje se takto k věcem, o kterých panují oprávněné pochybnosti. Co když má pravdu a sprostě lžou jako mnohokrát předtím, lidé držící mocenské páky? Dokažte že pravdu tvrdí oni a že pan Roberts lže.
   Také je velký rozdíl když člověk vědomě lže, protože tím sleduje nějaký prospěch a když se mýlí, což se občas stane každému. Pan Roberts se občas mýlí, mocenské aparáty ale velice často cíleně lžou a obelhávají, je to jejich denní chléb.
   Na základě svých životních zkušeností ostatně pochybuji o tom, jestli je vaše předváděné rozhořčení vaším reálným obrazem, nebo je to spíše jen divadlem, majícím zahrát na city. Tedy forma lži.

   Smazat
  5. 9:14
   Ne pane, žádné pochybnosti nikde nepanují.
   Označovat lidi na místě teroristických útoků s utrženými končetinami a mrtvoly za "herce", tak jako v Bostonu, v Paříži, či Christchurch, tvrdit, že zastřelené děti v Sandy Hook nebyly zastřeleny a vše bylo nahrané atd. atd., není žádný "omyl", jak se pokoušíte tvrdit, ale bezbřehá prasečina, hovadství. Ten člověk je zjevný psychopat, nebere ohledy na nic a nikoho.
   A vy se dobře zamyslete koho se zastáváte, koho podporujete a koho názory sdílíte. Protože pak se tím psychopatem stáváte sám.

   Smazat
  6. No ale pamatujete se, jak jeden čas - a dost dlouho - zdejší čtenáře vykrmovaly "Novinky.cz" článečky o popravách rukojmí, uřezávání hlav a podobně, kdy do půlkruhu seděli ony rukojmí v čemsi oranžovém, ( každý stejný obleček) hlavy sklopené, a před nimi jejich katan s nožem v ruce? Takové obrázky a články byly na Novinkách tehdy často -až velmi často! A přitom to bylo na zakázku vytvořené a vyrobené v Hollywoodu! Působivá hrůza pro blbečky u internetů - a televizí. Z toho těží tvůrci americké kultury už hodně dlouho - že media čte a na TV čumí jen blbci, magoři a paka - jen mučit, zabíjet, samé zabijácké a ponižující sračky - i to je dnes převážná televizní kultura v ČR. Takže - není šprochu, aby na něm, nebylo pravdy trochu, a můžeme si klást otázky "je tohle vůbec možné?" Takové svinstvo! Ale natočit lze dnes všechno, stejně jako za prachy lze najít herce pro úplně každé svinstvo! Roztažené nohy, kozy, mučení, zabíjení - slovy -pro každé svinstvo! Jak se v tom lze orientovat? Musel by někdo tahle svinstva z a k á z a t !!! Ale to by přece byla totalitááááá? Néééé? Tak musíme konzumovat svinstvo. A proč by pan autor neměl mít pravdu? Jeho konstatování o ubohosti a pronásledování pravdy je pravdivé - do detailu!

   Smazat
  7. 9:24

   Vy opravdu dokonce ani nepochybujete o ZHN v Iráku, připravených během několika hodin zaútočit na Evropu, přestože DODNES nebyly nalezeny? Dodnes nepochybujete o tom, že Vietnamci v Tonkinském zálivu zaútočili na americký torpédoborec? Že zlý Rus v Osetii zaútočil na hodné Gruzínce? Že barák WTC7 spadl leknutím? Že letadlo se nárazem do Pentagonu vypaří? Že hodní teroristé v Čečensku se vycvičili sami a zbraně si vyrobili po večerech doma? Že Asad během dokončování ofenzivy měl zapotřebí nasadit při neodvratné porážce teroristů chemické zbraně, že "bílé přilby" jsou apolitičtí lidumilové a že svědky lži o chemickém útoku, které našli a přivedli Rusové(včetně chlapce použitého ve videu v dramatické scéně "dekontaminace"), naši dobrotiví vládcové vůbec nepřijali pouze z nedostatku času? Že v Británii jsou až takoví machři, že když náhodou přijede záchranka k lidem v bezvědomí v parku, okamžitě ví, že jsou otráveni bojovou látkou spolehlivě zabíjející do několika minut a hned mají v kapse protilátku? Atd.
   Musíte to mít v životě neuvěřitelně jednoduché a zároveň být i požehnáním pro všechny vládce. Radost vám vládnout.
   Musíte to mít v životě neuvěřitelně jednoduché a zároveň být i požehnáním pro všechny vládce. Radost vám vládnout.

   Smazat
  8. 9:24

   Mimochodem, vaše "spravedlivé rozhořčení" vám nevěřím ani z tisíciny. Naopak si myslím, že člověka jako vy, bych nechtěl mít za souseda. Nedokázal bych se u vás zbavit pocitu těžkého cynika a možná i nebezpečného psychopata, střídajícího masky lidumila, spravedlivého soudce, nenávistníka, chytráka i hlupáka, jak se to zrovnahodí. Odporný člověk.

   P.C. Roberts byl členem americké administrativy, asi bude mít ještě opodstatněnější důvody k podezíravosti ohledně teroristických útoků, než běžný občan, který si umí spočítat kolik je jedna a jedna. Ostatně podle vyjádření jednoho významného vysloužilého člena tajných služeb USA, je naprostou výjimkou, když v mírové oblasti dojde k teroristickému činu a není s tím spojena některá z tajných služeb.

   Smazat
 3. no není co dodat. Snad jen to že i v té nejspravedlivější společnosti se po čase najdou šíbři, kteří ji pro svoje ego zničí. Tihle hajzlové mají k sobě afinitu, vždy se poznají a začnou intrikovat. Tady by musel celopolečenský úzus tvrdě zakročovat a těchto lidí se zbavovat, ale to je neuskutečnitelné s lidmi na současném společenském vývoji.
  Komunismus je skvělá idea, ale lidstvo zatím na tohle není připraveno.

  OdpovědětSmazat
 4. Přesně tak západ lže a pravdoláskaři ty lži rozmazávají u nás.

  OdpovědětSmazat
 5. Pravda stejně vždy vyjde najevo, někdy to trvá leta, ale vyjde.
  Pravda prochází třemi stádii.
  Nejdříve je zesměšnovana poté vehementně i násilně potlačovaná a nakonec vyjde najevo.
  Albert Schopenauer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. právě brzy vyjde najevo pravda o letu MH17.. po pěti letech

   Smazat
  2. 23:14
   Trochu jsi zaspal. Pravda už vyšla, bambulo. A v březnu 2020 proběhne s aktéry soud.

   Smazat
  3. čí pravda? komise, která nepřizvala země kterých se vyšetřování týká? Důkazy prý má ale zveřejnit nelze protože jsou prý tajné. mnoho tvrzení je tzv. highly likely. těš se ale bude to jedna veliká blamáž, ostatně ona je to už teď. Malajci mají obě černé skříňky a to něco znamená. i to je důvod proč s nimi komise odmítla spolupracovat. Celé od začátku to je velký podvod ve kterém obětovali přes 200 nevinných lidí. Ukrajinský pilot který se kolem toho MH17 motal než došlo k havarii si nakonec vzal život. po analýze se přišlo na to že radiová komunikace byla zfalšována atdatd. A to nechci spekulovat že letadlo s Putinem se mělo ve stejnou dobu vyskytovat v inkriminovaném prostoru, ale bylo asi o 40 minut oproti letovému plánu opožděno. Livery obou letadel byla velmi podobná.... Holandský soudce ale asi nebude mít problém a odemele to jak bude nalajnováno.

   Smazat
 6. 22:57
  pořád vidím jen tvrzení bez důkazů. Když něco tvrdíš o druhém tak to musíš i zdrojovat. jinak to je blábol. dej si prosím tu práci a udeď zdroje. pak ti možná uvěřím

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosimtě, neumíš googlovat? Jsi negramotný? Kolik těch důkazů a odkazů ti sem mám nasypat? Jsou jich stovky.
   Je legrační, že nemáš ani ponětí o historii hloupých, sprostých a drzých blábolů svého věrozvěsta.

   http://www.rukojmi.cz/clanky/585-p-c-roberts-pariz-dalsi-utok-pod-falesnou-vlajkou

   https://www.paulcraigroberts.org/2016/03/01/sandy-hook-puzzles/

   https://www.paulcraigroberts.org/2017/04/15/boston-marathon-bombing-four-years/

   atd atd.

   Smazat
  2. Ty toho pana Robertse, kterému ostatně nesaháš ani po okraj ponožek hooodně nenávidíš že? a už dlouho, jak tě tady anonyme zbabělej sleduju.

   Smazat
  3. 0:22
   Ano Slávku. Nevidím všechny lháře a podvodníky. Ty to máš zřejmě naopak. Tvá volba.

   Chtěl jsi důkazy, dal jsem ti střípek, který jsem vygooglil během asi 30 sekund. A ty místo aby jsi se omluvil nebo aspoň jen zamyslel na těmi svými "pravdami" a "věrozvěsty", tak jsi se zmohl jen na kvičení, prdění a zoufalé okopávání kotníků.

   A to jste přesně vy. Vy samozvaní "hledači pravdy". Ve skutečnosti jen banda lhářů, podvodníků, zbabělců, psychicky nemocných paranoiků. Veškeré to vaše hledání údajné "pravdy" je ve skutečnosti jen snahou o potvrzení si vašich důvodů nenávidět Západ, svobodu, demokracii, všechno po roce 89-

   Smazat
  4. 0:32 Ty nýmande prolhaný co to povídáš ten tvůj západ se chová jak dobytek všechno zlé jde na jejich triko. Bezdůvodné války migrace a válka proti Rusku by byla tečka za jejich existencí a zabijí i tebe.

   Smazat
  5. Premiér Malajsie zpochybnil neutralitu vyšetřování zřícení letu MH17:

   https://cz.sputniknews.com/svet/2019090510630971-premier-malajsie-zpochybnil-neutralitu-vysetrovani-zriceni-letu-mh17/

   Smazat
  6. Pro tragicky „zfanatizovaného“ anonyma z 5.9., (zatím) naposledy se vyjadřujícího v 0:32 h :
   Níže citovaný závěr Vašeho „příspěvku“ mne donutil k tomu, že odpovídám – cituji :
   „….Chtěl jsi důkazy, dal jsem ti střípek, který jsem vygooglil během asi 30 sekund. A ty místo aby jsi se omluvil nebo aspoň jen zamyslel na těmi svými "pravdami" a "věrozvěsty", tak jsi se zmohl jen na kvičení, prdění a zoufalé okopávání kotníků.
   A to jste přesně vy. Vy samozvaní "hledači pravdy". Ve skutečnosti jen banda lhářů, podvodníků, zbabělců, psychicky nemocných paranoiků. Veškeré to vaše hledání údajné "pravdy" je ve skutečnosti jen snahou o potvrzení si vašich důvodů nenávidět Západ, svobodu, demokracii, všechno po roce 89-…“ – konec citace.

   Napřed jsem zvažoval, zda nejste UI (= počítačové inteligence).
   Vzhledem ke homogennímu a silnému náboji emocí ve Vašem příspěvku, jsem byl nucen tuto možnost vyloučit.
   Poté jsem bral v potaz „placené manipulátory“ – vzhledem k naprosté absenci pravdivých faktů ve Vašich tvrzeních, jsem je byl také nucen vyloučit. To proto, protože pokud to nejsou naprostí „břídilové“ (kteří si svůj flek stejně dlouho neudrží), tak vždy jejich manipulace musí obsahovat alespoň nějaký díl pravdy, omotaný lží.
   To Vaše příspěvky také nesplňují.
   Takže jste „užitečný idiot“!
   To je „technicus terminus“ (= vědecké označení) jedince, který může být v některých případech i nadprůměrně inteligentní nebo podprůměrně, to není důležité, důležité je, že z nějakého důvodu je fanaticky oddaný nějaké představě, tvářící se jako světonázor, a je ochoten pro ni být „hluchý a slepý“, jako ve Vašem případě. A „pracuje“, mnohdy i zdarma, aniž by si to uvědomil, pro svého pána (slovy Gluma : „páníška“) .. ! Jako např. : Štětina, Kalousek, Kolářové st.,ml., Fiala, Bradáčová, Zeman (prokurátor), Gazdík, Farský a další a další …
   Či dokonce vraždit!
   Viz banderovci, ustašovci, litevští nacisti, fašisti, islamističtí fanatici, a jiní a jiní, kteří byli ochotní vyřezávat nenarozené děti z břich a rozbíjet jim hlavy o strom, upalovat, uřezávat hlavy a jinak bestiálně mučit a zabíjet své „nepřátele“ bez ohledu na pohlaví a věk!
   A to vše „pro blaho svých souvěrců“!!!

   K Vaší „pseudo-argumentaci“ ve Vašem posledním příspěvku „vyhráblé“ z netu za 30 s :
   - http://www.rukojmi.cz/clanky/585-p-c-roberts-pariz-dalsi-utok-pod-falesnou-vlajkou - zde pouze na závěr P.C.Roberts říká, že jestliže byly prokázaně zinscenované podobné události, tak i tyto mohou být, vzhledem k mnoha podezřelým okolnostem též zinscenované!
   https://www.paulcraigroberts.org/2016/03/01/sandy-hook-puzzles/ - také zde, na základě vyjádření mnoha odborníků, pouze poukazuje na rozpory v oficiálních údajích ohledně „masakru“ ve škole Sandy Hook.
   Totéž u Bostonského maratónu.
   Tolik o hodnotě Vaší pseudo-argumentace.
   Mohl bych dál pokračovat o Vašem „rozhledu“ o Vašem vkládání lží (že Roberts schvaluje mučení, vraždy apd., ..) o Vašich nadávkách oponentům, o Vaší demagogii, o Vaší češtině, ale myslím, že je to již zbytečné.
   Neomlouvalo by Vás ani to, jestli jste „přišel o restituce“, či je dostal a jste „za vodou“.
   Ani to, pokud by v 50. letech komunisti způsobili tragédii ve Vaší rodině, či jinak Vás a Vaše bližní poškodili.
   (I v mé rodině byly takovéto tragédie, i já nevěřil komunistům a věřil Hlasu Ameriky a Svobodné Evropě, a byl velmi nemile překvapený skutečnou realitou.)
   Ale tak to je, „pravda vždy vyplave na povrch“ (přestože v dnešní době často v podobě utopence = po prohrané bitvě).

   Velmi špatná věc na světě je hloupost, spojená s nevědomostí.
   Ale nejhorší je, když se k tomu přidá fanatismus.
   A bohužel, tato „trojkombinace“, Vás zjevně postihuje.
   Zkuste se zamyslet.
   Pavel p

   Smazat
  7. 23:32 se dovolává citátů PCR, které neexistují a pokud, tak jejich smysl hrubě překrucuje. 23:32 nenávistně lže, když zřejmě dobře vycítil, že PCR věrně vystihuje temné stránky systému, který se dopracoval tam, kde je. Ke zločinnosti ze samého vlastního principu.

   Smazat
 7. Milí přátelé
  s hlubokým smutkem v duši vám oznamujueme úmrtí našeho drahého přítele,který se nazýval Zdravý Rozum. ZR žil vždy jednoduše a respektoval taková fakta jako:
  Neutrácej víc než kolik máš.
  Za dítě rozhodují ti kteří za něj zodpovídají Muž A Žena-jeho skuteční rodiče .
  Ovšem před 30 lety ZR začal ztrácet půdu pod nohama...
  ZR ztratil chuť do života,když zjistil,že o zloděje mafiány a kriminálníky je lépe postaráno než o jejich oběti!
  Nejdříve zemřeli jeho rodiče Pravda a Důvěra.
  Pak zemřela jeho manželka Diskrétnost.
  Někam se ztratila dcera ¨Zodpovědnost a syn Slušnost.
  Na pohřbu nebyly davy. Po 30 letech neexistuje dost lidí, kteří by je vůbec znali. Ti kteří ZR znají mají strach se přiznat, nebo mají tolik starostí v tom maratonu událostí, aby vůbec slušně přežili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdravý rozum nezesnul - jen je uschován pro případ potřeby. Všichni se naučili dělat věci jen ku svému prospěchu. A teď je módní tendence, že čím bezohlednější, oplzlejší a blbější je kurva, tím větší prospěch z toho má. Zdravý rozum se momentálně k ničemu nehodí.Až nám všem budou padat na hlavy cihly, a z nebe sračky z té poslední přitroublé války ničeho proti ničemu, protože nemrav a zhovadilost už všude hraje prim a všechno tím pádem musí skončit -viz Sodoma a Gomora, případně pád říše Římské, tak tedy až potom přijde zas ke slovu zdravý rozum, a každý bude hledat kam zalézt, a kde najde nějaké žrádlo. Naučí se zpracovávat trávu a myši, případně červy na pokrm, a kde najít vodu na pití - jinak nikdo svoje vlastní sračky nepřežije. Proč píšu "svoje vlastní sračky?" Pomáháme přece všichni - ne? Třeba jen ta zkáza kultury - proč čumíme na všechno to zabijácké a perverzní svinstvo, které na nás hrne televize, film, divadlo, a vůbec hrne se na nás ze všech stran - proč jsme ještě nevyjádřili odpor? Proč to neignorujeme? Proč neignorujeme internetovej bulvár a všechny ty ubohosti? Všichni jsme spoluviník. A zdravej rozum ožije, až budeme muset konzumovat myši - nebude co žrát, nebude nic.Pak každýho přejde zájem o kulturní svinstvo a zabíjení. Nebudou modelky ani celebrity - to chcípne jako první, protože bez svýho švajneraj vůbec nedokážou žít. Nebude na jevišti Ježíš znásilňovat muslimku, a lidi tomu nebudou se zájmem přihlížet. Nebudou duhový průvody sviňáků, hrajících si na homosexuály a lesby. Bude konec všemu. Ano, pak se bude zničeným světem prohánět zdravý rozum, pak teprve začnou všichni lkát a brečet - proč? Proč jsme toto dopustili?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.